покупка на имот на данъчна оценка

  • 11 867
  • 47
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 14
И няма такова понятие, като изрядни документи!!! Както и няма кой да гарантира, че са такива, още повече, че са били изрядни на предходните сделки и че те са сключени коректно издържано.
Това че на някой не му се е случвало, нищо не значи, както и не значи, че не се случва...Дори напротив.
Грешно заличени ипотеки/ тежести/, вписани възбрани по партиди на други имоти, а не по партидата на проблемния имот са токова често срещани, че последните години на всеки 10 удостоверения за тежести 3-4 са с грешки.
Кой ще изтегли късата клечка?

Никаква сфера на вероятностите не е, а си част от практиката. И една сделка може да се случи по два начина: 1: с максимална сигурност и защита на купувача. Или 2: подценявайки от некомпетентност ситуацията и вярвайки си, че "това на мен няма да се случи".
Но въпросът беше " покупка на имот на данъчна оценка" и отговорът е: Купувайте на реална цена!
Всичко друго е подценяване и неглижиране на процеса, но всеки сам си решава.
Само не разбирам  tom64, защо така ревностно се опитвате да убедите хората в обратното. Вие за себе си правете каквото сте си наумили, давайте десетки хиляди евро на ръка без документ, Ваша си работа, но защо сте тръгнали да убеждавате и другите, че така е по-добре. Не разбирам. На истина не разбирам.



Последна редакция: пн, 22 май 2017, 04:09 от tom64

# 46
  • Мнения: 14
И няма такова понятие, като изрядни документи!!! Както и няма кой да гарантира, че са такива, още повече, че са били изрядни на предходните сделки и че те са сключени коректно издържано.
Това че на някой не му се е случвало, нищо не значи, както и не значи, че не се случва...Дори напротив.
Грешно заличени ипотеки/ тежести/, вписани възбрани по партиди на други имоти, а не по партидата на проблемния имот са токова често срещани, че последните години на всеки 10 удостоверения за тежести 3-4 са с грешки.
Кой ще изтегли късата клечка?

Никаква сфера на вероятностите не е, а си част от практиката. И една сделка може да се случи по два начина: 1: с максимална сигурност и защита на купувача. Или 2: подценявайки от некомпетентност ситуацията и вярвайки си, че "това на мен няма да се случи".
Но въпросът беше " покупка на имот на данъчна оценка" и отговорът е: Купувайте на реална цена!
Всичко друго е подценяване и неглижиране на процеса, но всеки сам си решава.
Само не разбирам  tom64, защо така ревностно се опитвате да убедите хората в обратното. Вие за себе си правете каквото сте си наумили, давайте десетки хиляди евро на ръка без документ, Ваша си работа, но защо сте тръгнали да убеждавате и другите, че така е по-добре. Не разбирам. На истина не разбирам.




Последно на кое да вярваме? В предпоследният си пост ни убеждаваш че няма понятие "Изрядни документи" и всяка една сделка е на риск - като късата клечка. В последният си пост пък отиваш на друга крайност като като казваш че сделката може да е с МАКСИМАЛНА сигурност и защита. Или аз нещо не успявам да ти проследя мисълта или ти не успяваш да си я проследиш. Както вече споменах преди - прекалено много се омотаваш в сферата на вероятностите, и от там ти идват противоречията в мислите. С две думи: имаш собствено мнение , но не си съгласна с него.
 Да не говорим че аз казвах че не е проблем да се ИЗПОВЯДВА на различна от реалната цена(какъвто и и началният въпрос - но едва ли си обърнала внимание), а не да се КУПУВА  - цитирам те пак - "Купувайте на реална цена". Това за пореден път показва че пишеш просто за спорта.
 Мен ако питаш = ако имате възможност купувайте и под реалната цена - няма да сбъркате Simple Smile

# 47
  • Мнения: 40 877
Последно на кое да вярваме? В предпоследният си пост ни убеждаваш че няма понятие "Изрядни документи" и всяка една сделка е на риск - като късата клечка. В последният си пост пък отиваш на друга крайност като като казваш че сделката може да е с МАКСИМАЛНА сигурност и защита. Или аз нещо не успявам да ти проследя мисълта или ти не успяваш да си я проследиш.

Според мен ти не разбираш значението на понятията и от там не схващаш идеята на Томева Mr. Green

Според науката нулев риск съществува само тогава, когато не правиш нищо. Т.е. 100% сигурност и изрядни документи няма, това казва Томева и аз съм съгласна с нея. Това не значи обаче, че не бива да се полагат усилия да се доближим до тези 100% сигурност и да се постигне максимално възможната такава. Томева има предвид точно това - максимална(възможна) защита, а не абсолютна такава.  Когато ти кажат, че някой автомобил предполага "максимална сигурност" това не значи, че е 100% сигурност, а че е направено максималното в рамките на възможното.

Общи условия

Активация на акаунт