Отговори
  • Мнения: 42
 






ИМАМЕ СИ

59 ПРИНЦA          и      54 ПРИНЦЕСКИ

               
ТОВА СА НАШИТЕ КРАСИВИ СЛЪНЦА


ИМЕНА, РАЗМЕРИ, ДАТИ:




ПОЛЕЗНИ ЛИНКОВЕ



Полезни линкове към здравни и бебешки сайтове
Справка за лекарства по време на кърмене
Указания за съхранение на кърма
Хранене от шише с изцедена кърма
Здраве и имунизации
ПЛАН ЗА ХРАНЕНЕ И ЗАХРАНВАНЕ ОТ 0 ДО 36 МЕСЕЦА
Детски сайт
Популярни Детски Песни и Стихотворения
Инфакол
Да   излекуваме коликите
Специалисти - бебе
Масаж за бебчета
Какво ли не!
Моето дете
НАРЪЧНИК ЗА  ПЪРВА ПОМОЩ
Нормални и притеснителни изхождания при кърменото бебе - със снимки!

ПОЛЕЗНО ЗА МАЙКАТА

НОИ, обезщетения, помощи

ЗА БЕБЕТАТА:

Информация за захранването:

ОНЛАЙН МАГАЗИНИ ЗА БЕБЕШОЦИ (И МАМИ)




За Потребителско име и Парола пишете ЛС на *Pukanka*, mimisofia или на мамата, пуснала темата

Предишните ни теми:
1, 2, 3, 4, 4.1, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61,
62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76,77,78,79,80


Мами вестителки:

От София:
gery_roz (Гери) - 0899 103 695

Severinka (Северина) - 0886 779 775
ina.gg (Ина) - 0886 153 562
mimisofia (Мария) - 0878 278 005

От Варна:
*Pukanka* (Вероника) - 0887 334 862
shikimiki (Мария) - 0889 098 244
Cappucino (Невена) - 0898 725 473

 НАШИТЕ РЕКОРДИ  
Най–нетърпеливо бебе 
Калоян на мама polina7979
Най–мързеливо бебе
Ева на мама shikimiki
Родени на термин бебета
Александър - 3400 гр., 52 см. - мама victorychild
Радостин - 3200 гр., 51 см. - Cappucino
Кристиан - 4400 гр., 57 см. - vanche_mamche
Ева - 3200 гр.,... - EkaterinaM
Магдалена - 3466 гр., 53 см. - Gale
Кристиана - 3360 гр., 51 см. - pokjei
Денислав - 3550 гр., 51 см. - sisilia
Най–дебело бебе
Силвена - 4680 гр., 53 см. - Lora_mum
Кристиан - 4400 гр., 57см. - vanche_mamche
Най-финно бебе
Калоян - 2100 гр., 48 см. - polina7979
Най–дълго бебе
Кристиан - 4400 гр., 57 см. - vanche_mamche
Андреа - 4100 гр., 56 см. - SISANKA
Най–късо бебе
Александър - 2400 гр., 46 см. – ssissi
Михаела - 2620 гр., 46 см. - mylili
Борис - 2700 гр., 46 см. - MIMOZINQ
Най–дългокосо бебе
Очаквам предложения  и повече снимки  Mr. Green
Най–много бебета са се родили на 25 септември и 2 октомврипо 6 бебета
Най-чаровно бебе
ТУК ЖУРИТО ЕДИНОДУШНО РЕШИ, ЧЕ ПОБЕДИТЕЛИТЕ СА 113
ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА НОВИ ТЕМИ:


1. ОКТОМВРИЙЧЕТО все гладно зее, зимата ще се говее. - предложението е на feel_u
2. ОКТОМВРИЙЧЕ във кошарка жално плаче, мама дава против колики илачи - предложението е на feel_u
3. Зимно слънце грее, а ОКТОМВРИЙЧЕ в шезлонг се люлее - предложението е на shivani
4. Коледа чука на вратата и Октомврийчето гледа в захлас елхата! - предложението е на Elichka_mama
5. Октомврийче пред елхата чака дядо Коледа с торбата - предложението е на Мама на Христина
6. Октомврийче сменя отеснели дрешки, мама му се радва и му прави смешки - предложението е на mimozinq
7. Коледна звездичка свети във нощта, спят блажени ОКТОМВРИйските деца! - предложението е на MIMOZINQ

Последна редакция: вт, 30 дек 2008, 22:15 от shikimiki

# 1
  • Мнения: 206
Пу първа в новата коледна темичка Hug
Нашия убостник нервничи и не може да спи милия - липсват му дългите разходки навън на чист и свеж въздух. Как ли не съм опитала да го приспя днес :ooooh:15-20мин ни е рекорда, спи му едва гледа, търка очики, смучи юмручета и не става newsm78, вече обмислям план да го изведа за половин час та да миряса миличкия ooooh!

# 2
  • Мнения: 177
Ние  втори,пропусна дядо коледа  защото спеше ,но и за него имаше доста подаръци,баткото със кeф newsm44 му ги отваря

Последна редакция: пт, 26 дек 2008, 15:48 от Patenceto84

# 3
  • Мнения: 95
Честито Рождество Христово!
Желая на всички здраве!

# 4
  • Мнения: 149
Хайде и аз в новата темичка.Ние бяхме в Смолян за коледа и оставихме малкия при баба му на гости за два дни.За първи път се разделям с него и ми липсва , но сега с татко му ще си подарим време само за нас, а и имам много голямо доверие на свекърва ми.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 723
Айде и ние тука хоп-троп!

Шики мерси че намери време, за да подгтвиш и пуснеш темичката Hug

Сиси и ние сме така със спането през деня.
Вчера едва след като я изкъпах в 19,30ч и се напапка заспа като хората.
иначе за целият ден и се събират има няма 1 - 1,30ч да е спала.
Днес нещата пак на там отиват,но и аз май ще я изкарам на кратичка разходка или ще излезем на терасата да глътне малко въздух.
Отгоре на всичко пак е в кърмаческа криза-отказва да суче и ми къса нервите smile3515
То не че текат реки от мен,но поне за 2-3 яденета има,а тя се дърпа и реве като магаре.
Миналият път ми трябваха 4дни ,за да я вкарам в ритъм-да видим сега колко време ще отнеме.

Сори за мрънкането ми,ама никой не ми влиза в положение освен вас. Hug Hug Hug

# 6
  • Мнения: 11 091
Хо-хо-хо! Получихте ли си подаръците?  Heart Eyes

Ето малко коледни фотосеанси от нас: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=298951&pid=9589311

# 7
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Привет и от грахови   bowuu
Днес моя финландец си стои вкъщи, за първи път не го изведох, откакто сме почнали разходките, ама нещо ми киха доста и ме достраша.
Нашия сняг май до утре няма вече да го има-дано  Praynig че вкъщи затворена ми е много кофти. Цял ден гледам ТВ, като съм се изпънала на дивана и грахон на мен тупнат...то не беше Граф Монте Кристо, то не бяха коледни филмчета....брадясах от толкова кино.
И до мен пльоснати купички със сушени плодове, друга с ядки, шише с кола...яко си хапвам  Blush
Айде пускайте снимки на бебените да гледаме
Шик-Мик благодарим за темата   bouquet(трябва да науча как е благодаря на финландски)

# 8
  • Мнения: 697
Пуф, ние днес пренаредихме къщата  sweating Голямо разместване падна, но сега ми е по-удобно /да видим до кога Wink / Добре, че малкото си спи и не се трогва Simple Smile

# 9
  • Мнения: 0
Ето ни и нас в новата темичка, отново страхотно оформена.
Шики, направо ти завиждам благородно за таланта. (Дали имаме някакъв шанс да се включим в началната страничка, макар и доста късничко...?)

Честита Коледа на всички мами, и поздрави от Мимо, на всичките Ви сладки бебоци.   santa2  http://miniminimoi.multiply.com/photos/album/1/Mimo_1m#14

А пък на Мимо, шантавата мама, го разхожда час и половина из квартала, а той спа като пънче, ама толкова дълбоко, че на излизане от един магазин, така и изкара акъла на майка си, че направо и спря сърцето.  dont

# 10
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
 ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ
До НГ ще сме все по пътищата. За Бъдни вечер бяхме при мама и татко, като преди да отидем там минахме да вземем от свеки каката. Там рано-рано си раздадохме подаръците, че до полунощ всички окапахме, Аз си бях забравила тампоните за гърди и легнах с малката мишонка в едно легло и периодично й ръчках в устата, а тя докато усети течащото мляко и започваше да помпи. Като се излюпихме по обяд всички и си нагласихме багажа да отиваме на село при свеки. Там дойдоха лелите и сваковците, а каката се вживя в ролята на дядо Коледа и раздаваше подаръците на всички. Малката мишонка се държа учудващо добре. Вечерта се прибрахме късно и малката пропусна банята си, че отнесе плувката. Днес останахме без памперси и експресно с кака й отидохме до магазина, а по пътя цял снежен човек направихме 20 см висок. Оставихме го пред супера - оцеля, после влязохме в едно магазинче за допълнителни ръкавички и точно излизахме когато един господин стъпка снежния човек. Такива сълзички, така криво ми стана... По обратния път се замеряхме със снежни топки и гонехме, че таткото даде зор по телефона, че дошло време за ядене на малкото човече. Не разбрах кога са минали 2 часа, а супера е на 15 мин път пеша... Нооо, разходката ми се отрази отлично.

Вече малкото се нахрани и сега като се уригне я обличам и поемаме при мама отново, че утре сутрин потегляме всички да видя баба и тя да види правнучки.  Grinning

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 33
Привет и от нас!
Честита Коледа!

Ние днес си направихме чудна разходка, дребния спи най-добре навън.
И аз да се оплача - от няколко дни Милен не иска да суче от едната гърда, голям зор виждам.
То е  едно пищене и дърпане, лошо да ти стане. В резултат съм и с бучки в гърдата, сега как ще ги оправям идея си нямам.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 723
Параходче да ти изям малката нимфичка-пу-пу.
Как сладко гледка въвъ водата-мишленце.

Тони и аз ката тебе се паркирах пред ТВ-то заобиколена от вкусотиики.
И продължавам да се размазвам от мързел.

Мими сега сядайте и почеивайте с чашка топло питие.

Цвете
много е хубаво,че си имала един следобед само с каката.

Мая цеди се ,че е голям зор после/от личен опит/.
Налагай със зелеви листа и топли компреси.Аз пих и ФитолокаСН15-по 3 гранулки през 3-4часоа/хомеопатично е и няма проблем до го пиеш,моята педи ми го изписа/евтино е някъде около 3лв.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 723
[b]Мини[/b] как те е уплашил малкият?

# 14
  • Мнения: 42
И от нас малко снимчици с единия ни подарък и елхата Grinning!
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=309156&pid=9590397
Тая елха като я зяпна момата и се хипнотизира за винаги hahaha! Голям захлас ви казвам. Мисля да я оставя целогодишно да си стои там Laughing. Ако не бяха тия колики дето ни подпукаха вечер след двете поредни вечерни хранения... Иначе си спинкаме два дни под ред по 5-6 часа нощем smile3501. Празника много не го усетихме иначе, аз де. Всички на масата в хола, аз в спалнята дундуркам бебата, а тя беше поизнервена заради многото хора, вниманието което и обръщаха и накрая коликите от 8.00 до 12.00ч./е не през цялото време, но на почивки/. Поне се наспивах нощем. На всичкото отгоре ме заболяха ужасно венците и не можех да дъвча нищо! Сега се плацикам с тетра и май има ефект Peace. Да видим пържолата ще оцелее ли и тая вечер hahaha.

Общи условия

Активация на акаунт