"За" или "против" Коледното настроение в ИТАЛИЯ за 108-ми път

  • 29 403
  • 755
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 300
Слушкахте ли през годината, написахте ли писмо на дядо Коледа и какво си пожелахте за подарък под елхата?





Предишните ни теми
Част 1, Част 2, Част 3, Част 4, Част 5, Част 6, Част 7, Част 8, Част 9, Част 10,
Част 11, Част 12, Част 13, Част 14, Част 15, Част 16, Част 17, Част 18, Част 19, Част 20,
Част 21, Част 22, Част 23, Част 24, Част 25, Част 26, Част 27, Част 28, Част 29, Част 30,
Част 31, Част 32, Част 33, Част 34, Част 35, Част 36, Част 37, Част 38, Част 39, Част 40,
Част 41, Част 42, Част 43, Част 44, Част 45, Част 46, Част 47, Част 48, Част 49, Част 50,
Част 51, Част 52, Част 53, Част 54, Част 55, Част 56, Част 57, Част 58, Част 59, Част 60,
Част 61, Част 62, Част 63, Част 64, Част 65, Част 66, Част 67, Част 68, Част 69, Част 70,
Част 71, Част 72, Част 73, Част 74, Част 75, Част 76, Част 77, Част 78, Част 79, Част 80,
Част 81, Част 82, Част 83, Част 84, Част 85, Част 86, Част 87, Част 88, Част 89, Част 90,
Част 91, Част 92, Част 93, Част 94, Част 95, Част 96, Част 97, Част 98, Част 99, Част 100,
Част 101, Част 102, Част 103, Част 104, Част 105, Част 106, Част 107



Ето и няколко полезни сайта:
Италиански културен институт
Тълковен речник на италиански
Ferrovie dello Stato

Moжете да сваляте италиански филми от: http://www.mininova.org/

Последна редакция: пн, 16 ное 2009, 12:36 от Barbabeau

# 1
  • UK
  • Мнения: 1 918
Опаля, първа съм!

Кошмарна нощ снощи, гърчих се от болки в корема до много късно, после съм заспала като в кома. Днес горе-долу.

Сега малко се стягам, че трябва нещо да наготвя и после се отдавам на академична дейност, че документите ми за доктората няма сами да се подадат.

По темата- за Коледното настроение! Колко радости ни останаха, че и на светлинките по улиците и оживлението по магазините да не се радваме! Simple Smile

# 2
  • Мнения: 6 300
Пренасям тук въпроса на tralala81, ако някой може да е от помощ.
Льоли, ти знаеш ли нещо?


Момичета, ако не съм за тази тема - тоагава не знам за коя съм  Rolling Eyes, но ще се радвам да ме насочите!
Има ли някоя сред вас, която да е докторантка в Италия? И съответно и майка? Аз съм докторант, очакваме (второ) бебче и съм в 7-ми месец вече. Решила съм да си взема майчинство, макар че ми казаха експлицитно и безвъпросно, че мога да прекъсна до една година, без да получавам никакви майчински или каквито и да е пари по време на прекъсването  Cry. Тъй че понеже баткото ще е само на годинка и половина, когато пристигне вторият щъркел, ще си взема 6 месеца прекъсване, макар че през това време на практика ще го позакъсаме финансово... затова и не мога да си позволя цяла година.
Та въпросът ми е - макар че разпитвах и ми казаха, че нямам право на никакви майчински, все пак някоя от вас знае ли нещо различно? Т.е. било като докторант, било като социално неосигурена... Впечатлението ми е, че в Италия, или поне при нас в Пулия, цари такъв жизнерадостен социален хаос, че общо взето можеш да получиш много неща, но най-вероятното е всички да ти казват, че "това не може да стане", или че те най-малкото не знаят как... отчайваща работа  ooooh!
Предварително благодаря на всички, които могат да ми дадат какъвто и да е ориентир!   Praynig Hug

# 3
  • Мнения: 765
Ами, аз освен да си задам въпроса и в новата тема...  Blush

Момичета, ако не съм за тази тема - тоагава не знам за коя съм   Confused, но ще се радвам да ме насочите!
Има ли някоя сред вас, която да е докторантка в Италия? И съответно и майка? Аз съм докторант, очакваме (второ) бебче и съм в 7-ми месец вече. Решила съм да си взема майчинство, макар че ми казаха експлицитно и безвъпросно, че мога да прекъсна до една година, без да получавам никакви майчински или каквито и да е пари по време на прекъсването   Cry. Тъй че понеже баткото ще е само на годинка и половина, когато пристигне вторият щъркел, ще си взема 6 месеца прекъсване, макар че през това време на практика ще го позакъсаме финансово... затова и не мога да си позволя цяла година.
Та въпросът ми е - макар че разпитвах и ми казаха, че нямам право на никакви майчински, все пак някоя от вас знае ли нещо различно? Т.е. било като докторант, било като социално неосигурена... Впечатлението ми е, че в Италия, или поне при нас в Пулия, цари такъв жизнерадостен социален хаос, че общо взето можеш да получиш много неща, но най-вероятното е всички да ти казват, че "това не може да стане", или че те най-малкото не знаят как... отчайваща работа   ooooh!
Предварително благодаря на всички, които могат да ми дадат какъвто и да е ориентир!    Praynig Hug

# 4
  • Мнения: 765
А, гледай ти, Barbabeau дори ми пренесе въпроса, благодаря!!!

# 5
  • UK
  • Мнения: 1 918
Не,за съжаление не знам, аз съм потенциален докторант, наистина социалното (както и здравното) осигуряване са ми тъмна Индия. tralala81, това откъде ти го казаха, от университета ли? Няма ли някаква сегретериа за студенти, където може да се говори с някой, който е запознат? Знам, че не давам много оригинални решения, но за друго не се сещам. Иначе като първа стъпка аз бих си написала ключовите думи на проблема в Google, да видим какво ще излезе, на някои места има консултация с адвокати, може да се ориентираш нещо...

# 6
  • Мнения: 3 425
пльок и аз  #Onfire

Тралала, нямам си на идея  Rolling Eyes

Колко шоколад се лее навсякъде....направо....аз на сладкиши мога да удържа,но шоколада  Blush Blush Blush

# 7
  • Мнения: 0
Хехех, момичета разбира се че "за" коледното настроение.  Hug Hug

tralala81, аз съм лекар, или поне се водех преди, сега го караме на чакане на щъркел и малко сме така отнесени, не можах да ти прочета целия пост, надолу ми излизаше с ???? ???? много хубави въпросителни, пиши пак, че ако мога да помогна . Simple Smile)))

А някоя тук да вярва в дядо Коледа, все още? Grinning

# 8
  • Мнения: 0
Aма че съм загубена, те тук са ти пренесли въпроса tralala81 ама аз не го видях, да принципно можеш само до 1 година да прекъснеш, но щом ти е второ дете, мисля че можеше за повече, не съм много сигурна, аз вече съм завършила, и то от доста време,но като спомен, сестра ми когато беше бременна и учеше в Милано,така беше. За второ дете ти даваха от 2-3 години.  Peace Дано да съм помогнала.

# 9
  • Мнения: 6 300
Шоколадово фондю ли имаш предвид, Кала? Simple Smile


Аз да попитам по какви критерии избирате фризьорските салони? Ще ви кажа защо питам.
Аз имам под ръка 3 салона, и трите съм ги обикаляла повече от веднъж и какво забелязвам: пълни са всеки ден и по всяко време с госпожи, да не кажа бабички. Така, добре. Евала на госпожите, че имат толкова стабилни навици да се поддържат! Моята свекърва и тя всяка Божа седмица ходи на фризьор и, ако и другите правят така, ясно е защо бабите са абсолютно мнозинство.
Обаче!
Хора, не мога да си намеря салон, където да не ме подстригват като Жаки Кенеди! Confused Обяснявам, показвам, виждат ме каква съм (моят стил варира от нормално кежуъл до гръндж; имам значки по дрехите, на краката шарени кецове...) и пак ме подстригват едно такова равно, прилежно... съща Кенеди. Според мен фризьорите са се сбъркали от бабешки прически и всичко друго им е проблем.
Последният път от резултата в огледалото и от топлината на сешоара адски много се изнервих и се зарекох никога повече да не стъпя И в този салон!

# 10
  • Мнения: 765
Благодаря на всички, които се отзовават, макар и засега решение да не се задава Simple Smile.

Льоли, шефката за всички докторантури в университета питах, тя ми разказа, че и нейните деца имали малка рзлика и колко било трудно (то ние бяхме отишли да питаме вкупом тримата с мъжа ми, който пък е хм, изследовател, и малкия  Crazy), и че имам право на една година прекъсване и нищо повече. Та аз не мога да повярвам, че дори едни социални помощи нямат, даже в България го оправиха това положение за майките-студентки. И затова съм решила да разпитам подробно, пък дано излезе отнякъде нещо  Money Laughing

# 11
  • Мнения: 0
Хехе мами я споделете какво е това Шоколадово фондю, че аз малко с шоколадовите неща, не съм информирана... а как ги обичам Grinning

# 12
  • Мнения: 765
Ох, пък и аз все впоследствие се сещам, че още нещо съм имала да кажа...
За Коледа много не мога да се въодушевя засега, че са ме налегнали всякакви видове грижи. А пък и в момента съм в София, а тук още никой не се подготвя толкова рано за Коледа, знаете как е.
А на фризьор не ходя, нямам им вяра! Иначе сигурно бих питала някоя приятелка с подобна на моята прическа и/или изисквания към прическата, да ми препоръча... или поне да ми каже къде да НЕ ходя.

# 13
  • UK
  • Мнения: 1 918
Barbabeau, аз също съм с подобни впечатления от фризьорските салони тук- пълно е с лелки и жени над средната възраст. На Паоло майка му всяка събота в 10 сутринта е при вездесъщия Витторио, сигурно от 30 години бз пропуск (този мен така ме оклепа веднъж, но това е друг въпрос Simple Smile. И все с едни такива издухани фризури с обем на темето  Laughing но правят добре, че се поддържат. Аз избирам фризьор по това, което съм видяла на главата на приятелки. Ако ми хареса как са подстригани, отивам и аз. Не съм особено претенциозна, не обичам и да стоя много време по салоните. По принцип тук избягвам да ходя не защото не ми харесват фризьорите, а защото ми се вижда скъпо и гледам тази работа да я свърша като съм в България. Даже нямам търпение сега да се подстрижа, че косата ми в момента е ужасна, освен това ми се вижда доста демоде. Дази онази вечер сънувах, че се подстригвам, и то с бретон, който даже не мисля да си правя, но ми отиваше!  Party Сега искам да си измисля някаква прическа стил Ева Лонгория, която лесно да се поддържа, че моята коса ни се води, ни се кара.

# 14
  • Мнения: 0
Tralala81  защо не ходиш на фризьор? Grinning Защо им нямаш доверие?  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт