Холандска тема - 35

  • 29 026
  • 726
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 914


 





 

това сме ние: Hug

 
Мопси 10.12 - София 08.01.2007, Ноеми 29.12.2009
Milika 06.04 - Ариена Слава 29.10.2007
megan79 - 09.02 Елисе 13.06.2006, Емма 25.06.2008  
Marieta 13.12 - Мартин 15.09.2005
Милен@ 07.01 - Александър Юлиъс 08.03.2004
kartinka 04.08 - Себастиан 22.07.2006
kariluis 01.12 -  Александър Ерик 06.07.2005
Mari-7 08.09 - Калина Кроон 07.03.2007
sterrje 25.05 - Ванко 03.10.2002
звездичка 02.04 - Ерик 22.05.2007
eddita 21.01 - Максим 14.03.2007, Алекси 10.07.1996
Kalina_I 28.09- Александър 20.09.2007
SaraJK 20.02 -  Даниел- 25.10.2002, Рубен 20.01.2005 Томас- 12.11.2007
fata morgana 07.04 - Джордана и Мариза 15.08
zoe 26.11- Sophia 19.02.2008
Britt 13.12- Точица 20.08.2008
Илче - Виктор 26.04.2006, Антон 28.12.2009
asotirova - Яков 10.01.2006
puh golqm - Ангел 17.06.1998
windy [YES] - Борил 23.01.2006
mimkata - Станислав 30.08
A.A.M.Belev - Алекс 28.09
Milla Elaine - Мила 28.08.2006
еими - Даниел 04.09.1997
mimkata - Станислав   30.08.2003
мими 23 - Джей Джей 08.12.2004
Toni_NL 30.07
dimitiya
red_girl8602

 
полезна информация:
- Данъчната служба;
- Българско посолство в Холандия;
- NUFFIC- Холандска организация за международно сътрудничество в областта на висшето образование;
- Клуб на българските студенти в Холандия - Информация за кандидатстване в Холандия и контакти на много български студенти;
- Холандската служба по имиграция и натурализация;
- Министерство на правосъдието на Кралство Холандия;
- Правителство на Холандия;
- Целта на този сайт е да внесе повече яснота относно възможностит … Кралство Холандия;
- Всичко за Холандия; информация за Холандия на 6 езика
- българско училище в Холандия
- български магазин в Хага
- жилища под наем и за продан
- детски добавки и как се получават - таблица с надбавките; допълнителна страница за детските надбавки
- здравната система
- образованието в Холандия
- свободното време с деца
- пенсионните фондове
- стандарт на живот - тук, тук и тук

 

предишни теми:

тема 1
тема 2
тема 3
тема 4
тема5
тема 6
тема 7
тема 8
тема 9
тема 10
тема 11
тема 12
тема 13
тема 14
тема 15
тема 16
тема 17
тема 18
тема 19
тема 20
тема 21
тема 22
тема 23
тема 24
тема 25
тема 26
тема 27
тема 28
тема 29
тема 30
тема 31
тема 32
тема 33
тема 34

# 1
  • Мнения: 3 638
Пу, първа за пръв път  Laughing Звезди дай още малко сняг  Party

И аз днес вилнях в магазините, по-точно вилняха двете хуни и аз след тях в две посоки  #Crazy В крайна сметка само за тях купих неща - имат си балерински роклички (нали мама си пада бивша балерина  Blush)  и ранички и сега са се накичили с всичко и дивеят  Heart Eyes
Да, още не са легнали, за ужас на холандците  Mr. Green

За малко да забравя, утре им е първи ден на детска градина. Реших да бойкотирам спеелзала  Simple Smile Ще ходят два следобеда в седмицата и всъщност миналия вторник бяха пробно за 2 часа за първи път. Много им харесва, въобще не се трогнаха като си тръгнах, а като дойдох на ти взема не искаха да се прибират  Simple Smile А аз стоях два часа в къщи като кукувица да си мисла как плачат за мен  Twisted Evil
Само дето в вечния ми късмет в дните, когато са на градина аз съм все на работа, тъй че никаква почивка няма да ме огрее  Tired
Илче, бързо възстановяване, ще видиш, че скоро ще припкаш като младо яре   Hug

Последна редакция: вт, 05 яну 2010, 22:16 от fata morgana

# 2
  • Мнения: 1 559
Добро утро. Hug
Фата браво на мъниците.Рядко са децата които приемат такава промяна спокойно и без рев Peace.Леле като си спомня Елисе ooooh!.А и с Емма май ме чака същото ... Crazy
Днес денят ми е пълен със задачи,куфари,боядисване,скубане ..свеки искаше да дойде ooooh! Rolling Eyes...и за капак довечера ще излизаме...ама то се очакваше... hahaha
Незнам при вас..ама тук повечето е лед.Мнооого лек снежец има по тревичките...а улиците са си лед Sick

# 3
  • Мнения: 1 298
megan, кога заминавате? Приятно изкарване ви желая. Хубаво да се напечете на слънце.

И при нас е лед. Не се върви, а шофирането също е  трудно.

fata morgana, моята дъщеря все подобни поли си избира. Балерина е нещо много любимо.  Laughing
Барво, че малките са се адаптирали толкова бързо. И Мила е такава. Нямам никакви проблеми със залата.
Където и да я оставя, казва ми чао и почва да играе. Много рядко съм я виждала да плаче за мен.

# 4
  • Мнения: 1 550
Звезди, мерси за новата тема Hug

При нас тази сутрин беше като огледало, сега пък вали на парцали сняг и на 50 м нищо не се вижда. Голяма красота Heart Eyes Жалко, че нямаме шейна, до сега да бяхме се изнесли навън Mr. Green

Фата, браво на твоите девойки Hug

Честит празник на всички, които празнуват Богоявление и именниците!  bouquet Wine Glass

# 5
  • Мнения: 1 559
Момичета ,благодаря за пожеланията Hug .Дано по пътищата ,а и там разбира всичко мине добре Praynig.Сега съм на кайвето и в 6 тръгваме от къщи.Малко ми е притеснено,но си е нормално преди полет #2gunfire.Вчера мъжо с 300 зора купил едни успокояващи хапчета от аптеката за малките(ама и аз ще глътна от тях Mr. Green),да не буйстват много...с валериана биле. newsm78
Ох не могат да ми се отлепят очите още Tired,а доста дълъг ден се очертава.
Ами.... весели емоции и на вас..покрай снега,децата и не само разбира се Heart Eyes...И до скоро. Hug Hug Hug

# 6
  • Nederland
  • Мнения: 856
Честит Рожден Ден Милена!  smile3525

От сърце ти пожелавам  много здраве, хубави емоции и весел празник с любимите хора!  Hug  bouquet
И да продължаваш да радваш всички с разкошните си торти!   chef
Още веднъж ти пожелавам хобито да се превърне в нещо по-сериозно! Grinning

Честито и на всички именници! Да са живи и здрави!  bouquet

Пожелавам на всички весел и усмихнат ден и ви изпращам един слънчев поздрав от пролетна София. Сутринта беше 15 градуса. Laughing

# 7
  • Мнения: 1 298
Честит Рожден Ден и от мен, Милена!
Пожелавам ти приятни мигове и много усмивки!

# 8
  • Мнения: 1 132
Милена, честит рожден ден!

Весел празник с любимите хора!
Присъединявам се към пожеланията на Тони за страхотните торти!

Честито на всички именници!
Мегън, лек път!

# 9
  • Мнения: 7 914
Миленски,

Наздраве! Hug Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 407
Първо да честитя рождения ден на Милена! Желая ти много щастие, любов и късмет!


Момичета, зачетох се в информацията от линковете на първа страница на една друга тема, и ми хрумна, че вие можете да ми помогнете най-много с информацията, която ме интересува, а именно задължителните изследванията и прегледите, които се правят по време на бременност в Холандия. Малко ми е особено, защото до момента всеки месец ме мерят (кг.), кръвно, тонове на бебето и нарастване на матката. Взели са ми само веднъж кръв за
Сифилис
Хепатит В/НвS Ag/
СПИН
и 2 пъти за Хемоглобин.
Едно ехо в 12-та седмица. Всяко следващо като структурно ехо и претехо или 3Д ние сме си плащали.
Нищо повече. Няма изследвания на урина. Няма микробиология...това от GP-то ли трябва да изискам? Както обикновено. И не е ли задължително да се направи преди раждането?
Няколко пъти мисля да питам акушерката и все забравям Blush пусто като забременее жената и оглупява (или поне аз).

# 11
  • Мнения: 1 298
Два ехографа съм получила за цялата си бременност. Един път ходих на 3Д, но си го платих.
Кръв ми взимаха началото, за споменатите от тебе болести.
После 2 пъти акушерката ме боцка за хемоглобин.
Микробиология - дори не знам какво е.  Laughing Не са ми правили подобно изследване.
Урина също не се прави. Аз дори питах защо. Казаха ми, че нямало смисъл от изследване на урина,освен ако нямаш някакви симптоми за такова.

Така че, от това  което чета, мисля че си получила всичко от стандартните за тук изследвания.

# 12
  • Мнения: 1 132
Маги, урина и микробиология не се изследва. Ако имаш оплаквания- тогава.  Другото е както Мила е казала. В 20 седмица ехото се покрива от застраховката.  Покриват се  и ако си пратена по преценка на акушерката. Мен ме пратиха още  веднъж за ехо в болницата (отделно от това в 20 г.с.) и запис на тонове и не съм плащала. Това след падането по стълбите.  Crazy
Мен ме претеглиха само на първия преглед и това беше- явно да не се депресират жените от качените кг  Mr. Green и затова се освиних. Първия път ме теглиха редовно и ме мъмриха за килцата и затова бях само +13.

# 13
  • Мнения: 407

Така че, от това  което чета, мисля че си получила всичко от стандартните за тук изследвания.

Аааа, аз и не се натискам за повече  Mr. Green при положение, че се чувствам прекрасно. Просто сравних листа със задължителни прегледи в БГ и това, което е тук и ми е интересно и любопитно.
Сещам се, че и на мен така ми отговориха в началото за урината  Grinning. Искам все пак да си направя някои изследвания преди раждането дори и да не са включени в пакета, но ще питам и домашния лекар как, какво. (ако не изумя като с акушерката  Joy)

Мопси , за микробиологията нямам оплаквания, но ми се ще последния месец така профилактично все пак да направят една.
За ехото в 20 седмица и ние бяхме много учудени, но ни караха да си го платим, 115 евро.
Онзи ден като паднах се чудех да звъня ли на акушерката, да не звъня ли, но реших, че като изключим натъртената ръка и крак, усещам бебето и се чувствам нормално значи няма нужда...пък дали правилно постъпих, знам ли.
 hahaha лелеее за 13 кг. Че то това качване ли е? Мен не ме мъмрят, само ми казват, че съм си добре, но усещам вече да ми тежи много, а още 3 месеца ме чакат...днес открих, че в единия панталон се набутвам на сила, къде ще му излезе края не знам.

Последна редакция: чт, 07 яну 2010, 20:00 от Maggy77

# 14
  • Мнения: 481
Здравейте   bouquet
Милен@ честит празник ! Желая ти много щастие и успех !

Момичета-оцелях от гости и гостуване....обаче дисциплината на детето отиде на кино  ooooh!,голямо глезене и угаждане беше.Никак не са полезни такива мероприятия,сега се опитвам да вкарам в ред палавницата  Rolling Eyes ама резултатите...никакви ги няма Sad
Понеже не съм писала отдавна да пожелая на всички една здрава,щастлива и успешна 2010-та.
Сега ще прочета какво сте писали назад  Wink

Общи условия

Активация на акаунт