111та италианска тема

  • 41 944
  • 749
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 710



Предишните ни теми
Част 1, Част 2, Част 3, Част 4, Част 5, Част 6, Част 7, Част 8, Част 9, Част 10,
Част 11, Част 12, Част 13, Част 14, Част 15, Част 16, Част 17, Част 18, Част 19, Част 20,
Част 21, Част 22, Част 23, Част 24, Част 25, Част 26, Част 27, Част 28, Част 29, Част 30,
Част 31, Част 32, Част 33, Част 34, Част 35, Част 36, Част 37, Част 38, Част 39, Част 40,
Част 41, Част 42, Част 43, Част 44, Част 45, Част 46, Част 47, Част 48, Част 49, Част 50,
Част 51, Част 52, Част 53, Част 54, Част 55, Част 56, Част 57, Част 58, Част 59, Част 60,
Част 61, Част 62, Част 63, Част 64, Част 65, Част 66, Част 67, Част 68, Част 69, Част 70,
Част 71, Част 72, Част 73, Част 74, Част 75, Част 76, Част 77, Част 78, Част 79, Част 80,
Част 81, Част 82, Част 83, Част 84, Част 85, Част 86, Част 87, Част 88, Част 89, Част 90,
Част 91, Част 92, Част 93, Част 94, Част 95, Част 96, Част 97, Част 98, Част 99, Част 100,
Част 101, Част 102, Част 103, Част 104, Част 105, Част 106, Част 107, Част 108, Част 109,
Част 110



Ето и няколко полезни сайта:
Италиански културен институт
Тълковен речник на италиански
Ferrovie dello Stato

Moжете да сваляте италиански филми от: http://www.mininova.org/




# 1
  • UK
  • Мнения: 1 918
Ха добър вечер и наздраве! С чаша розе и цигара в ръка (не пуша) празнувам събота вечер и ми е много мъчно, че сестричката ми си тръгва утре.

# 2
  • Мнения: 5 462
Ljoli , честито и от мен за новата работа Peace  bouquet

# 3
  • Мнения: 0
Здравейте момичета,намесвам се в темата ви макар да живея на 1000 км. от вас.Търся съвет,тъй като другата седмица тръгваме на пътеществие из прекрасната Италия,този път ше стигнем до Рим,но на кратки преходи от 200/300 км.Понеже пътуваме цялото семеиство с 5 год.ни син,а на връщане ни предстои преход от Рим до Венеция искам да пренощуваме някъде,но нямам идея къде точно.Сан Марино изглежда мн. красив по снимките в гугала.Вие сигорно познавате добре страната,така,че даите съвет къде можем да спим  и да видим нещо интересно в тази отсечка.Естествено изгодно Grinning.Желая ви всели слънчеви дни,защото времето във Виена е просто отвратително Peace

# 4
  • Мнения: 5 710
Здравей, Joki:) Много хубава посока, има много неща за виждане:)
Честно казано аз лично не препоръчвам Сан Марино, като спирка по пътя ви, за мен това е  загуба на време. Сан Марино освен с кича по сергиите не се отличава особено с нищо.

Аз по на юг от Сиена не съм била, но  пътя не бих пропуснала Siena, San Gimignano (http://wikitravel.org/en/San_Gimignano), Urbino (http://wikitravel.org/en/Urbino).
Ако трябва да избера 1 от 3, ще отида в Сан Джиминиано, атмосферата е страхотна, напълно запазен средновековен град, почти се спъваш в полата си:)))
Разбира се по пътя ви е и Флоренция, но там има много ходене, лудница е, с малко дете не знам дали е добра идея , а и за Флоренция е добре човек да е чел преди това, нали все пак е люлката на Ренесанса  Simple Smile
За спане  не мога да те ориентирам, но по принцип има много китни места, които не струват много, наричат се agriturismi ( т.е мисля, че това на български е селски туризъм:)  бих отседнала на такова място.
Също така си мисля, че ако имате време и не сте бесни шофьори е добре да не се движите по скучните автостради, а по първокласни и второкласни пътища, за да видите какво имат предвид по филмите за Италия:)

Нека и другите момичета те посъветват за места, така ще имаш по-голям избор.



# 5
  • Мнения: 2 603
Здравейте!
Льоли, много се радвам за теб  Hug Винаги съм вярвала, че така ще стане и нещата ще се наредят. Ако искаш, като си в София може да се видим, много ще ми е приятно.

Аз днес се върнах от Рим, много добре изкарахме, вече ми липсва, а от утре се почва пак с лекциите.

# 6
  • Мнения: 5 475
Льоли, честито!   bouquet

  И аз съм софиянка, но ще си ходим началото на август, ако не си на море, ще се радвам да се запознаем на живо.  Wink Hug

  В събота правихме декларацията 730, да ви дам малко инфо, че може от България да си вземате фактури за прегледи на частно, зъболекари и т.нат и дори да са на български, могат да се прилагат към декларацията. Peace


 Лека седмица на всички!   bouquet


 

# 7
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Здравейте, мили дами  Grinning
Знаете ли къде в Рим има детски магазин на NEXT ?
Спешно ми е, а не мога да намеря инфо...
Благодаря ви предварително   bouquet

Последна редакция: пн, 17 май 2010, 14:06 от Уки

# 8
  • UK
  • Мнения: 1 918
Благодаря ви за поздравленията!   bouquet Деска и Гери, винаги съм на линия за кафе и сладки приказки! Деси, освен това още си спомням, че ми беше казала, че не си ходила във Варна и мисля, че е време да поправиш тази грешка  Laughing.

Joki, аз също бих ви препоръчала да се разходите из Тоскана- Флоренция например, въпреки е лудница, също Лука, но Лука е може би малко странична от пътя ви. Сан Марино е приятно, но повече от час-два няма смисъл да се остава там, освен ако не искате да си купите тестери на парфюми и някоя и друга джунджурийка. Друг град, който е близо до Венеция и на мен адски много ми харесва, е Верона.

# 9
  • Мнения: 1 545
Льоли, честито и от мен, много се радвам! Да ти върви по вода на работата!
Ние този петък тръгваме за колата, още не сме я взели Laughing.

# 10
  • Мнения: 6 301
Поздравления за новата работа, Льоли! Дано да ти върви и да си доволна! Simple Smile

Деси, лек път с новото возило! Wink В пълен комплект ли ще тръгвате?

# 11
  • Мнения: 2 617
Льоли, честито и от мен! Много успехи   bouquet

Гери, благодаря за информацията  Hug

# 12
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен   bouquet
Ние се върнахме от Италия късно вечерта в неделя, а вчера имахме две участия в празници в Пловдив и в София и чак сега успях да вляза тук.
Какъв беше тоя дъжд в Италия, какво беше товачудо  Shocked Децата дори сувенири не  успяха да си купят, къде да ги пуснеш в тоя порой. Преди границата спряхме в един мол поне шоколади и бонбони да си вземат.
Иначе Перуджа се оказа много красив град, ама Търново не е нищо пред него по отношение на стръмни тесни улички и завои - три часа си тръсихме хотела, джипиеса съмсем се побърка. Накрая в един през нощта помолихме един италианец да ни викне таксита и за 110 евро закарахме дацата до хотела да могат да се наспят преди състезанието. Определено не ни липсваха емоции  Simple Smile
А иначе да се похваля - спечелиха 9 златни, 6 сребърни и 3 бронзови медала.  Wink
Много се радвам, че се срещнах за малко с Ели и и благодаря за съдействието при търсенето на хотела и всичко останало  Hug  bouquet

# 13
  • UK
  • Мнения: 1 918
wei xi, жалко, че не сте случили на време, но Италия е красива и под дъжда. Не мога да се сетя по какво е било състезанието, на което си водила децата  Rolling Eyes Blush. Браво за успеха! Пак да отидете в Италия!

# 14
  • Мнения: 0
Ами състезанието беше по бойни изкуства  Simple Smile  - Световната купа по ушу кунг фу в Перуджа, Италия  Simple Smile
Много ни хареса Италия дори и под дъжда, но следващия път ще организираме по-добре нещата да имаме време и да разглеждаме. Че то да минеш на 10-тина киломентра от Венеция и да не я видиш си е направо за рев   Cry   То заради този дъжд и Любяна и Загреб не ги видяхме  Sad


Един делови въпрос - устройството за мобилен интернет за лаптопа, което имам от Виваком дали ще рабти и в Италия или трябва да купя ново за 80 евро. Иначе питах една българка във фейса и тя каза че с такова  "ключе" плащала 25 евро месечно за по 5 часа на ден и връзката била сравнително добра. Такива ли са цените по принцип?

Общи условия

Активация на акаунт