Байрами се задават,пак(духовнo-културни/бахурски)вкусотии ще се раздават-TR36

  • 31 558
  • 718
  •   1
Отговори
  • Мнения: 418





  friendship 






ДОБРЕ ДОШЛИ В 36-тa npa3HuчHa TR Тема !
ПО ТРАДИЦИЯ - ЗАПОВЯДАЙТЕ ПPИ BEPHИ APKAДAШИ НА МYХАББЕТ , така обичания ябълков чай, салеп И прекрасни творби от TR автори :






Ще тръгнем през Истанбул , ще минем И през Коня u Ефес , а може да спрем И в Карс …







Кои сме ние  :
newsm78 bowuu  Grinning  :











HoBa pyбpuka “Наши бисери” : 
hahaha Joy Whistling Mr. Green :
















И ТO3И nъТ ЩЕ ИМА BkycoTuu, ЗА ВсeКu К/О ИСКА ДА СЕ ВКЛЮЧИ В TEMATA НИ ...  Hug .
Кой каза Инджир татлъсъ  newsm78 , а защо не и Кабак татлъсъ  Whistling, a може и Айва татлъсъ Mr. Green :





Всичкото тyй блага сладост си върви наааай добре с едно гъ-ъ-ъсто, горчиво и силно турско кафе:




И за да е сладка темата ни, заповядайте И по едно списиялну Бюкме Татлъсъ,  и то не от къде да де е , ами от Афьон   Mr. Green Laughing Crazy (к/о се сервира обикновено по време на Курбан Байрама ... нали наближава, та да се подготвим подобаващо Whistling Wink)

   
http://farm1.static.flickr.com/93/243257871_e33ccd0b76_o.jpg













Турска кухня =1=
Рецепти от турската кухня ! =2=



=============


Истанбул

Истанбул 2

=============


~~~ Турция ~~~
Турция`2 ~*~ MERHABALAR ~*~
~*~ Hosgeldiniz! ~*~ - Турция 3
~*~ Bir varmis, bir yokmus.... Имало едно време... ~*~ - Турция`4
Gonul ne cay ister, ne de kahve, gonul muhhabet ister, kahve bahane! ТУРЦИЯ- 5
Сърцето граници не признава! - Шеста турска тема
Седмата градина на турските предпролетни цветя - 7 Турция
С турско кафе, баклава и локум на сладка приказка сме в този форум - Турция 8
Бьорек, чьорек, хайде при нас на по един турски геврек! - Турция 9
Десетата турска тема на сладкодумните и лъчезарни мами и бъдещи мами - Турция 10
11-та тема на турските мами локумки-сладкодумки - Турция 11
Дванадесетта тема на турските мами - Турция 12
Турската тема прекрасна с бебе Дениз се хвали сега! =Турция 13=
Рамазан Мубарек! - четиринадесетата тема на турските мами ~ТУРЦИЯ 14~
Турските мами лъчезарни турски земи озаряват и из форума подвизават-Турция 15
С нови бебета и радости сега е изпълнена 16тата комшийска (турска) тема
С локум и баклава дамите на ориента очакват деня на любовта. 17-та тема 

1001 размисли и страсти от турските мами Шехерезади - 18'та комшийска тема (ТР) 

Осмомартенска тема на турските мами - 19'та комшийска

Пролетното българо-турско приятелство продължава за 20'ти юбилеен път

Легални дори по хамерикански за 21 път, но АЛА ТУРКА - 21 великденска
На срещи горещи, с думи човешки, живота в Турция нищим и благи гости посрещаме22
В (зимните) празници И делници, елате при нас на aшypе и зелници - TR 27
В хубаво време или не, при нас бo3a u гьoзлеме ще се nue u яде – TR 28
В очакванe нa пролеттa с тaнЦu, kaTMu и баклава ще ви посрещне нашата тайфа–TR29

Баба Марта(a и пролетта)при нас дойде,тук хEлва и кюнефе нa kopeM ще се ядеTR-30
В очакване на скъпи срещи и със спомени и впечатления още по-гор … а забава – TR 31)
ВЕП дойде u замина,но TyK пролетно-летния купон с рози продължава за стотимаTR32
Под черешата на кайсиев речел+прасковен конфитюр да обсъдим ваканционния турTR33
Празник-делник или не,(есеннатa) разходка от Едирне до Диярбакър нac зове-TR 34
Край Босфора шум се вдига, дружината на есенно-кумпир парти пристига - TR 35















Bреме за виртуалната разходка ...  u този път тя ще е малко по различна ...
B TR  29 OkToMBpu e “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı”(Republic Day) … TR има нужда сега повече от всякога май да отбележи този ден ... по този повод приказка в картинки за ‘бащата на турците’ Мустафа Кемал Ататюрк:
















*** 
Имаме и албум с наши снимки. Всеки, с който сме се опознали достатъчно и желае да се запознаем и визуално, е достатъчно да поиска паролата за албума от нас. (Ако има грешка или някой не е написан (рожден ден, деца, град) да пише на ЛС, за да бъде добавен  Wink)


** ако искате да качвате снимки от компютърa cu, можете да ползвате тази страницаwww.radikal.ru

 


PS: Изненада ...полезни нещица Heart Eyes Mr. Green Laughing Crazy Wink Hug Peace :
http://bz-pedia.blogspot.com/2009/06/turkey-101.html













Последна редакция: пт, 29 окт 2010, 12:04 от bz

# 1
  • Varna
  • Мнения: 2 595
Първа съм, що ли така newsm78

Може би защото скоро ще ви идвам на гости Wink

БЗ-ончоооо Hug
Тая тиква дето си я изпляскала, направо ме накара да тъжа, че не мога да я правя такава каквато съм я хапвала у Туркията rotfImao

# 2
  • Истанбул
  • Мнения: 123
Днес е  smile3525ДЕН НА РЕПУБЛИКАТА newsm51!!! Нека е честита на всички граждани на Република Турция и на всички, които я обичат и уважават! Благодаря, приятели, за поздравленията! smile3525

# 3
  • Мнения: 113
Строй се, преброй се  Hug
Аз съм номер две, по ред на заминаването за Турция също  Flutter

Ама Мисти ме превари  Crazy

# 4
  • Varna
  • Мнения: 2 595
ЛУИЗКА,
Ти за Афьон ли заминаваш? И колко е далече от Станбул? Гледам, че БЗ-чето ме дразни и със един Афьонски бюрек rotfImao Joy

Аз това сготвих днеска във гювеча и го метнаФ във фурнЪтЪ

              ХаДи Шерефе, момичета Drunk cheers  Wink

# 5
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Ей с  тоз бахур,обед настана! А аз гриза това :

Последна редакция: пт, 29 окт 2010, 12:17 от angelina.bgk

# 6
  • Мнения: 113
Дап, за Афион, през Истанбул транзит съм само... Ами от Истанбул пътувам с автобус, и стигам за около 6-7 часа, зависи на колко места спира автобуса, но задължително има 30 минути почивка към средата на пътя... Бюкмето ми е любимо, но честно казано сладко не съм хапвала до сега. Опитвала съм с бюкме с леща и хашаш... (аха, точно хашаш-хашиш, като афион-опиум) Crazy
Ей туй мога да донеса на кулинарките от форума - хашаш имам впредвид  Flutter

# 7
  • Varna
  • Мнения: 2 595
Дъл шЪ има такова бюкме и във Истанбул?

# 8
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Делтич, ако си купуваш меласа от нар, вземи едно шИше и за старата си приятелка Ангелина. Ако имаш място в багажа де...

# 9
  • Истанбул
  • Мнения: 123
Сега вече да се върна към Бз_ката, и да й се скарам първо: ма как можА да пуснеш новата тема точно при МОЯ ПОСТ  Naughty Затъкна ми поздравленията в устата! Joy И после да я похваля: Ма, Бз_ончице, ма много хубава темата, ма! Еллерине, гöзлерине са'алък! Hug Ма, много убава, бееей!!! За такъв Убав чювек, Убава тема нали?  Hug
За да съм в тон със новата тема пускам последното откритие, свързано с Ататюрк:

http://webtv.hurriyet.com.tr/2/10774/16138116/1/iste-ataturk-un-gercek-sesi.aspx

Това е неизвестен досега запис на неговия глас.  Досега беше известен един, по случай 10_годишнината на Републиката, в който той произнася реч на открито и гласът му е много висок и записът некачествен Thinking С новооткрития запис ние узнаваме (за първи път!) истинския тембър на гласа му ooooh!  Между другото, записът е откри много случайно, още по_случайно е запазен непокътнат и е обработен и приготвен, в този си вид, в МОЯ университет, и в МОЯ ФАКУЛТЕТ_за Изящни изкуства, към Университета Мимар Синан!!! Ей, похвалих се, бе! Joy

# 10
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
А мерси, Мистик! Много хубаво се вписва в темата и на мен персонално много хубава работа ще ми свърши .

# 11
  • Мнения: 113
Делтич идея си нямам, не може да няма, ама къде не знам...  newsm78
Имам приятели в Истанбул, които не бяха и чували за бюкме, така че не знам... Дано дружките от града да знаят къде може да има  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 11 747
Аз много обичам бахур, гледам току се споменава, но купешкия е гаден, а домашен кой да ми направи  Sad

Честити да са ви всички празници съседки и републиката ви да пребъде!

# 13
  • София
  • Мнения: 7 875
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА СЪСЕДИТЕ !

И ние празнуваме у нас ама си е наш семеен празник. Иначе темата е обещаваща де, ще чакам да прочета повече да дърховно-културните/бахурски вкусотии.

# 14
  • Истанбул
  • Мнения: 307
Айде и аз да се разпиша в новата тема HugБлагодаря ви за пожеланията,но за съжаление тази година традиционния парад на Празника на Републиката в Истанбул беше отложен,снощи след проливните дъждове и трафика,който беше парализиран към 19 часа местната управа реши да проведе празника в неделя.Снощи хората ,качили се на автобус от Меджидиекьой в 16 часа в 20 часа бяха все още на прага на първия мост=разтояние около 10 км. #2gunfire Mr. Greenпонякога в този град да се живее става невъзможно ooooh! ooooh!
БЗ Hug браво пак за хубавата тема.Завиждам ти,ти си знаеш за какво Heart Eyes  bouquet Heart Eyes
Ангелинке =не си казала ,не сме натоварили Делтуна с нар=екшиси.Все ще те питам =във фейса бях ти превела нещо свързано с висшата Демокрация на нашето слънце Ердоган=успя ли да го прочетеш newsm78
Мистикова=кой е най=хубавият мъж=АТАТЮРК Heart Eyes Hug Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт