Kога за u3kycTBo,кога за кебап,тук АшуроKoледноHoвогодишни дискусии ще има пак37

  • 27 826
  • 732
  •   1
Отговори
  • Мнения: 418











  friendship 






ДОБРЕ ДОШЛИ В 37-тa Ашуро-Koледно-Hoвогодишнa npa3HuчHa TR Тема !

ЗАПОВЯДАЙТЕ ПPИ BEPHИ APKAДAШИ Heart Eyes Laughing Hug НА МYХАББЕТ, ирмик хелвасъ(irmik helvasi=халва от грис; cHuMka от личния архив Crazy Mr. Green), k/o cu върви страхотно c npekpaceH чай от sumak=сумак Wink ... u ПО ТРАДИЦИЯ по това време на годината на А-ШУ-РЕ Whistling Mr. Green Laughing
:














Кои сме ние  :
newsm78 bowuu  Grinning  :












HoBa pyбpuka “Наши бисери” : 
hahaha Joy Whistling Mr. Green :















И ТO3И nъТ ЩЕ ИМА BkycoTuu, нo coлeнu , ЗА ВсeКu К/О ИСКА ДА СЕ ВКЛЮЧИ В TEMATA НИ ...   Mr. Green Hug :


Започваме със Сливенски ли Whistling, Ямболски ли Thinking, а бе български миленки Laughing Mr. Green Crazy


u c вкусни мезета от Мaрдин



Zeytin piyazı =Зейтин пиязъ от Урфа



И продължаваме с различните видове ... кебапи от цяла Турция (малко в стил “Зима е, вънка вие вук, тате маа пръжки с лук...”  Mr. Green)


       Kazan kebabı                                                                         Mumbar
 


  Karışık Kebabı                                                                            Bobrek kebabı
   




     Ali Nazik(a.k.a. Ale Nazik)                            Gelin Kebabı (булченски кебап Mr. Green Crazy Whistling)
 




    Köfteli islim Kebabı                                       Patlıcanlı Paşa Kebabı                       
       


 

Soğan Kebabı(лy4eH                              Yoğurtlu Kebabı
         



 



За по лесно преглъщане  Wink:













Турска кухня =1=
Рецепти от турската кухня ! =2=



=============


Истанбул

Истанбул 2

=============


~~~ Турция ~~~
Турция`2 ~*~ MERHABALAR ~*~
~*~ Hosgeldiniz! ~*~ - Турция 3
~*~ Bir varmis, bir yokmus.... Имало едно време... ~*~ - Турция`4
Gonul ne cay ister, ne de kahve, gonul muhhabet ister, kahve bahane! ТУРЦИЯ- 5
Сърцето граници не признава! - Шеста турска тема
Седмата градина на турските предпролетни цветя - 7 Турция
С турско кафе, баклава и локум на сладка приказка сме в този форум - Турция 8
Бьорек, чьорек, хайде при нас на по един турски геврек! - Турция 9
Десетата турска тема на сладкодумните и лъчезарни мами и бъдещи мами - Турция 10
11-та тема на турските мами локумки-сладкодумки - Турция 11
Дванадесетта тема на турските мами - Турция 12
Турската тема прекрасна с бебе Дениз се хвали сега! =Турция 13=
Рамазан Мубарек! - четиринадесетата тема на турските мами ~ТУРЦИЯ 14~
Турските мами лъчезарни турски земи озаряват и из форума подвизават-Турция 15
С нови бебета и радости сега е изпълнена 16тата комшийска (турска) тема
С локум и баклава дамите на ориента очакват деня на любовта. 17-та тема 

1001 размисли и страсти от турските мами Шехерезади - 18'та комшийска тема (ТР) 

Осмомартенска тема на турските мами - 19'та комшийска

Пролетното българо-турско приятелство продължава за 20'ти юбилеен път

Легални дори по хамерикански за 21 път, но АЛА ТУРКА - 21 великденска
На срещи горещи, с думи човешки, живота в Турция нищим и благи гости посрещаме22
В (зимните) празници И делници, елате при нас на aшypе и зелници - TR 27
В хубаво време или не, при нас бo3a u гьoзлеме ще се nue u яде – TR 28
В очакванe нa пролеттa с тaнЦu, kaTMu и баклава ще ви посрещне нашата тайфа–TR29

Баба Марта(a и пролетта)при нас дойде,тук хEлва и кюнефе нa kopeM ще се ядеTR-30
В очакване на скъпи срещи и със спомени и впечатления още по-гор … а забава – TR 31)
ВЕП дойде u замина,но TyK пролетно-летния купон с рози продължава за стотимаTR32
Под черешата на кайсиев речел+прасковен конфитюр да обсъдим ваканционния турTR33
Празник-делник или не,(есеннатa) разходка от Едирне до Диярбакър нac зове-TR 34
Край Босфора шум се вдига, дружината на есенно-кумпир парти пристига - TR 35
Байрами се задават,пак(духовнo-културни/бахурски)вкусотии ще се раздават-TR36












Bреме e за поредната виртуална разходка Heart Eyes Laughing ...  да се потопим в света на турското изкуство  ... eбру, калиграфия, керамика, порцелан, архитектура, изобразително изкуство, танци, ковачеcTво etc.  Hug :











*** 
Имаме и албум с наши снимки. Всеки, с който сме се опознали достатъчно и желае да се запознаем и визуално, е достатъчно да поиска паролата за албума от нас. (Ако има грешка или някой не е написан (рожден ден, деца, град) да пише на ЛС, за да бъде добавен  Wink)



** ако искате да качвате снимки от компютърa cu, можете да ползвате тази страницаwww.radikal.ru

 


PS: Изненада ...полезни нещица Heart Eyes Mr. Green Laughing Crazy Wink Hug Peace :
http://bz-pedia.blogspot.com/2009/06/turkey-101.html























# 1
  • Мнения: 1 243
Честит Имен ден на детенце на  Bombo
Да вие  живо и здраво и много да ви радва!

Делте късмет, успех и Бог да е с вас. Веднага да докладваш утре!
Bz благодарим за темичката! Целувки на малката бъзонкова  Hug

Е, браво на мен и аз толкова му се точих на предаването за Станбула и го изтървах  #Cussing out Дали ще го има в vbox-а? Бягам да проверя и ще докладвам
Дружки моля ви за положителна енергия в мислите ви, че и на мен, на семйството ми му предстои доста трудна седмица, със срещи по доФтори и резултата, които дано да са добри  Praynig Praynig Praynig. Пуууууу да свършва тази година, че за мен бе доста трудна и тъжна ooooh!
За срещата какво стана? Срещнах познайте кой...... Принцеската и каза да и пиша като се уточним кога и къде ще е пиршеството, ако е свободна ще дойде!
Айде от мен лека и мека! Hug Hug Hug

# 2
  • Мнения: 0
Бзчееееееее Hug Hug Hug
Душа златна с ръце златни си ти!
Прекрасна,страхотна,невероятна тема,както винаги.
Като сложим и всички прекрасни хора,които пишат тук-ще стане брилянтна.
С тез кебапи душко ooooh! сърчицето ми бие лудо полудяло Laughing

Приятни сънища мили мои Hug Hug Hug

# 3
# 4
  • София
  • Мнения: 7 876
Моме BZ не мой ма стряска така с тия нови теми, че ша ме ошашавиш бря. То снимки па линкове па писания - малеееее дока ги изчета заборавих, че трябва да пиша оти дедааа ви хаджия днес измъдри савовата погача ( по случай празника на свети Сава винаги правя погача) с ... челебиткааааа.

Ся... значи аз тая технология дето е триетапната вече с друга я не заменям нали (та ако ще там къпана, фризирана, епилирана и ква ще да е питката). Оти си ми върши много арна работа значи. Ем нали маята я разработвам яката, ем глутена го хващам за шията и го стабилизирам, ем и конци даже на погачата чиня (айде бе козунацииии, конциии - альооуууууу тука гледай значи погача как се чини с сите му талактъми)

Обачееее да ви кажем дека мързело е мнооо убава работа и те учи на още по убавиии работиииии. А... нали ?

Та... тоя път викам на булката слушай ся, нема зе гъзим аз там на печката и да ги ръся тия семена отгоре та ако щеееее ... кво ще да става. И като си хвана дядо ви хаджия та хвърли така на око къде 2-3 супени лъжици от челебитката директно в намазката (кога не постим она е от кисело мляко, яйца и масло, ама сега нал сме у пости та турих вода соево брашно [това замества едновременно и млякото и яйцата и върши страхотна работа] и маргарин) и като хванах четката та а натам, а насам, а у лево, а у десно и я вапцаааме тая погача нали така некъде къде 10-на минути преди края на печене. И ... оно се намести та взе че стана нали.

Така сега ... тая челебитка да ви думам, требе да я сдъвчете че да я усетите инак ти думам сестро нищо не разбрах от нея. Май следващия път ша изръся аз половина пакет па ще видим (бе не знам дали пък направо у тестото да я завра).

Снимки нема. Щерката нал е студентка прибра фотоапарата и хвана пътя на некъде да чества и аз тука кво да правя седя си, па си месяаааа, па си печааааа ... и си припомням студентските години. Ех години годинииииии....

# 5
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Поздрави от  локалното миткало,което за пръв път пише у форома от телефон! Утре от дома повече!

# 6
  • Мнения: 6 243
Анге, как пусна кирилица на телефонья???

# 7
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
АйфонЯ я има фабрично,пущината...

# 8
  • Varna
  • Мнения: 2 595
ДобрЮутрУУУУУУУУУУУУууу newsm68 малко преди да тръгвамИ!

БЗ-че, Аничко, Бомбич, Джордич и отново на Цвете- Благодаря. Не ми дава душа да не ви спомена и вас по именно и да благодаря. още веднъж БЛАГОДАРЯ на всички ви от сърце Hug Хаджи, на тебе също  bouquet

ЦВЕТЕНЦЕ Hug
Както каза Бомбича, ще стискаме палци и на ръчички и на краченца и ще мислим за вас, всичко да е ОК. Светли празници идват и не ми пречи във молитвите и литургиите да споменавам и да пиша приятели като вас Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

БЗ-ко,
Големи софри си изпляскала, Джанъм тука. Така да ти е пълна къщата, а и домовете на тайфата от темата. newsm10

    Вместо закуска момичета и момче!
И на всички ваши близки със името Никола- Да са ви живи и здрави!!!

# 9
  • Варна
  • Мнения: 186
Делте, първо честит празник на ашкъма , нека всичко да мине успешно, стискам ви палци. На този ден особено , сигурна съм , че всичко ще е наред! Свети Никола да е с вас! Hug Hug Hug

# 10
  • Истанбул
  • Мнения: 307
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ПРАЗНУВАЩИТЕ HugНА ИМЕННИЦИТЕ МНОГО ЗДРАВЕ И ЩАСТИЕ
ДЕЛТЕ ,айде честит празник професионален на Капитана Hug
Анджо осветли ме за тез джаджи по телефона,ако мога да го отмъкна от Селин Mr. Green
Тцвете стискаме палци PeaceДано всичко се стане добре.
БЗ пак си се справила върховно.
Джорди фирар=означава отнякъде да се измъкнеш,да избягаш,да исфирясаш Mr. Green
перест=да си под властта на нещо.Това словосъчетание по принцип не се използва в турския.Известен е израза хаялперест=мечтател,човек дето толкова е вглъбен в собствените си мисли ,че даже не вижда какво става около него.Фирарперест=човек,който гледа да избяга от действителността newsm78.Това всъщност не е роман=доколкото успях да прочета а са записките и статиите на Елиф Шафак.

# 11
  • Мнения: 11 747
Идвам в новата тема  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 256
Делте, Цветенце, стискам палци и мислено съм с вас. Всичко ще се нареди!

Имаме ли именници? Да са живи и здрави и весел празник!   bouquet

bz, неуморна! Ти, що постоянно се какосваш? Хич не съвпаднаха предварителните ми представи с действителността Joy
На всички останали  Hug
А, какво става с mistik?

# 13
  • на морето
  • Мнения: 103
Днес е 6 декември  - Никулден!

Денят на свети Никола-Чудотворец е дълбоко почитан от българите. Според древната легенда Свети Никола, който постигнал съвършенството, защото понесъл нечовешки мъки в името на Христовата вяра, е пазител на всички, които са в морето, реките,езерата. Той е спасител на кораби и хора от водната стихия, покровител на рибари и моряци.
На Никулден - 6 декември, у нас се чества рибният Свети Никола славният юнак на водната стихия, повелителят на водите, реките, моретата, но също така и закрилник на изпадналите в беда.
Именно на този невероятен Свети Никола се принася в жертва риба, най-вече шаран.По традиция се счита, че който хапне от Никулденския шаран болест не го лови.

На всички, които днес празнуват  желая от сърце здраве, благополучие, щастливи и безоблачни дни! Нека радост да изпълва сърцата и душите на всички!

# 14
  • на морето
  • Мнения: 103
Здравейте,  скъпи дружки !

Малко съм ангажирана от известно време ...и  за още известно време ....
Не не мога зда пропусна да опъна една софра тук , че днес имаме и празник на града .
Освен това имам и други поводи за празнуване -братовчед ми е именник , а на тази дата миналата година и е ожени ....



И задължителния шаран  

 И малко сладичко

Общи условия

Активация на акаунт