Алтернативна козметика 4

  • 56 825
  • 746
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 4 753
Девойки, да знаете в коя тема трябва да попитам за паста и четка за зъби за малко дете?   newsm78

# 2
  • Мнения: 9 093
В предишната се говореше за четки, за някакви специални, от Сирия Crazy
За паста мога да ти препоръчам детската на Веледа.

Ето намерих ти точен линк: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=470932.msg16279125#msg16279125

Последна редакция: вт, 21 дек 2010, 17:55 от .:.Stef.:.

# 3
  • Мнения: 1 048
Девойки, да знаете в коя тема трябва да попитам за паста и четка за зъби за малко дете?   newsm78
Еко Бебе  - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=506302.msg17290704#msg17290704

.:.Stef.:.   bouquet

Някой от вас правил ли си е домашна паста за зъби,имаме рецепта,но не знам кой я е пробвал newsm78

# 4
  • Мнения: 3 988
Стеф, мерси за труда!   bouquet

Аз пък искам да питам какви четки за зъби ползвате? За възрастни става дума, не детски.

# 5
  • Мнения: 1 708
.:.Stef.:. , благодаря за темата   bouquet

Норчи, не знам каква рецепта имаш, но аз съм правила следната: хума, ситно смлян карамфил и зехтин. Чисти и освежава, но не я препоръчвам и няма да си направя втори път  Mr. Green, защото не е с гладка консистенция, рони се из устата, а бе странно ми беше усещането. Ползвах я временно докато чаках да ми пристигне друга паста поръчана он-лайн.

# 6
  • Мнения: 554
Palia, аз няколко пъти вече си правя паста за зъби и съм доволна. Но да предупредя - с каолина става гладка консистенция и приятна на вкус. Сега пробвам със зелена хума, но с нея ми е по-странно усещането. Ама пениш се, не пениш - ще те ям  Mr. Green Още повече че купих едновременно с това и синя хума. Моята рецепта е взета от нета, но е без джинджифил. Хума, розова вода, сода, сол и етерично масло от бергамот и мента. Чудничко  Laughing

# 7
  • Мнения: 685
Хума, розова вода, сода, сол и етерично масло от бергамот и мента.
За каква хума става дума?

.:.Stef.:. благодаря за труда!  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 146
.:.Stef.:. Благодаря   bouquet

Palia, аз няколко пъти вече си правя паста за зъби и съм доволна. Но да предупредя - с каолина става гладка консистенция и приятна на вкус. Сега пробвам със зелена хума, но с нея ми е по-странно усещането. Ама пениш се, не пениш - ще те ям  Mr. Green Още повече че купих едновременно с това и синя хума. Моята рецепта е взета от нета, но е без джинджифил. Хума, розова вода, сода, сол и етерично масло от бергамот и мента. Чудничко  Laughing
И аз си правя. Правила съм със зелена и с бяла хума. Май повече ми допада тази със зелената хума, заради повечето минерали в нея. Сагам си я в херметическо затворено бурканче, не изсъхва, с абсолютно гладка консистенция си е... Солта обаче да допълня морска или хималайска, пак заради минералите иначе няма смисъл... Моята рецепта е с хума, морска сол, розова вода, карамфил и по желание етерично масло...
 Peace

# 9
  • Мнения: 9 093
А карамфил - какъв, откъде..каква му е консистенцията?

# 10
  • Мнения: 146
Ами подправката карамфил, продава се в супермаркетите наред с другите подправки. Може да е под формата на едни такива като пъпчици, а може и да е направо млян. Ако не е млян, може сами да си го смелите или счукате, стриете...
Има силен аромат, действа дезинфекциращо а също и анистетично. Може да се използва и за облекчаване на болката при зъбобол. Карамфилът от векове се използва за устната хигиена. Навремето при китайския император се е ходело само с карамфил в устата...
 Peace

# 11
  • Мнения: 9 093
Супер!
Сещам се откъде мога да си го набавя в свежо състояние, така да се каже.
Благодаря ти Hug

# 12
  • Мнения: 554
Cantariny, с бяла хума предпочитам (каолин) Simple Smile
miniemouse, да, с всички хуми става гладка консистенция. Зелената, за която писах снощи, ми идва малко хмм като мазничка  Wink Ще я довърша де. Иначе съм доволна. Хималайската сол само при МЛМ-дистрибуторите ли я имаше - щото май само там съм я виждала?

# 13
  • Мнения: 1 708
eldivine, хималайска сол има в Зоя и в Мататама - аз от тях съм поръчвала он-лайн, защото в нашия град няма такива стоки. Иначе в големите градове в био/диетични магазини или на био/диетични щандове на големи вериги би трябвало да продават.

Пропуснах да напиша, че по мои спомени хималайската сол при МЛМ-дистрибуторите е доста скъпа.

# 14
  • Мнения: 554
Palia, благодаря ти, мила. Ще се поразтърся  Hug

Общи условия

Активация на акаунт