Любов и наказание /Aşk ve Ceza/ - тема 38

  • 33 734
  • 724
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31





                       
Всеки вторник по ATV от 20 часа
Продукция на TMC / 2010 /
 Режисьор: Кудрет Сабанджъ , Mehmet Ada Öztekin
Сценаристи: Ethem Yekta, Murat Lütfü, Yıldız Tunç
Сценаристи втори сезон: İlksen Başarır, Yiğit Sertdemir, Elif Akçalı, Erkan Birgören, Firuze Engin
Продуцент: Ерол Авджъ
Музика: Туфан Кърач
Жанр: екшън , мелодрама, драма


   Участват:
                          /За повече информация за артистите кликнете на снимката/

           

             

         

       

и други.

Ясемин е 25-годишна млада жена, работи в рекламна агенция. Седмица преди сватбата си, която очаква с голямо вълнение и нетърпение, Ясемин заварва любимия си в прегръдките на най-добрата си приятелка Мюжде. Когато е била дете  на Ясемин по-голямата й сестра умира при аборт след нежелана бременност. В резултат на тази случка, която кара семейството й да преживее  мъката и унижението заедно, Ясемин обещава на баща си, че няма да допусне извънбрачна връзка/да спи с мъж преди брака.
Ясемин губи вяра в любовта и невинността след изневярата, която преживява, и търси бягство от действителност която я наранява,при майка си –тя е пенсионирана учителка, живее в Бодрум. Под властта на гнева и мъката си, Ясемин се отдава на първия срещнат мъж на име Саваш, след което изчезва като Пепеляшка, оставяйки след себе си само едно колие...
Ясемин приема /мисли,че Саваш е барман, е около 30-годишен млад мъж, завършил бизнес администрация в престижния университет Боазичи и защитил магистратура в чужбина. Син на известно и влиятелно семейство от Ван, Саваш още от гимназиалните си години се стреми да е далеч от семейните работи, тъй като не одобробява закостенелите традиции и обичаи. Разбрал за незаконните, черни семейни сделки, Саваш напълно се отдръпва и се стреми да гради живота си по съвременен и законен начин. Семейството му живее в Истанбул, но не е скъсало връзките си с Ван – място със закостенели, архаични нрави.
След катасрофата, при която баща му и по-големият му брат умират, Саваш е принуден да застане начело на семейството си. Опитвайки се да измъкне семейството си от черните сделки и да изгради семейната фирма по нов, модерен, съвременен и законен стил, Саваш ще бъде принуден да се бори с нечистите отношения и престъпни групи, които баща му му оставя в наследство.Изгубилата вяра в любовта, Ясемин се завръща в Истанбул, към работата си в рекламната агенция. Не й е останало нищо друго, освен израстване в кариерата/по добра кариера. Но животът й готви нови изненади.Водещият борба на два фронта/на две места, Саваш е изправен пред още един проблем, произтичащ от изостаналите обичаи – за да се предотвари кръвно отмъщение, той е принуден да се ожени за вдовицата на брат си-Чичек.
Пътищата на Саваш и Ясемин един ден непременно ще се пресекат.




   



   




   






 
 Сериите с превод може да намерите в:
vbox7
I WANT TO SPEND MY LIFETIME LOVING YOU youtube
WHO IS THE FATHER OF OMER youtube
Fortune youtube
Only You youtube

Клипчета на Stefok :
SAVAS LOVE youtube
Murat Yildirim the best actor  youtube
Murat Yildirim and love  youtube
Yavuz the bad  youtube

Клипчета на Tanya_M :
в youtube ,   dailymotion   и   vbox7

Клипчета на keii:
в youtube ,  vbox    и  dailymotion


   


Тема 1  Тема 2  Тема 3  Тема 4  Тема 5  Тема 6  Тема 7  Тема 8  Тема 9  Тема 10  Тема 11  Тема 12  Тема 13  Тема 14  Тема 15  Тема 16 Тема 17 Тема18  Тема19 Тема 20 Тема 21 Тема 22 Тема 23 Тема 24 Тема 25 Тема 26 Тема 27 Тема 28 Тема 29 Тема 30 Тема 31 Тема 32 Тема 33 Тема 34  Тема 35   Тема 36    Тема 37







Sign Exclamation Bulb Sign ExclamationМаксимално допустим размер на изображение, публикувано в мнение:
ширина - до 600 пиксела
височина - до 600 пиксела

 за повече информация тук
Начин за намаляване на снимки в мнение:  [img] се замества с : [img height=300 (или 200, 100, 150...)] и снимката се намалява до желаната височина.

Последна редакция: сб, 22 яну 2011, 16:26 от пенда

# 1
  • Кралица-майка ВлъхоУсойница
  • Мнения: 20 055
Първа...първа китка в темата... newsm68 newsm44

Пенде...мерси за темата. newsm51 newsm51  newsm51 newsm51
Дано я изпълним с положителни емоции Peace.

# 2
  • Мнения: 31
ДОБРЕ ДОШЛИ В НОВАТА ТЕМА !


анонсите на 42 епизод преведени от aleynam     smile3525


  Докато Ясемин и Саваш чакат думите,които ще се изсипят от устата на доктора за състоянието на Йомер,в къщата на Балдар цари голямо притеснение.Аширетите на Балдар и Моран съюзени търсят Чичек.Луд от притеснение Явуз обвинява Балдар и в същото време пита защо Саваш го няма,когато жена му е изчезнала.
  От разговора с Пала,Саваш научава за изчезването на Чичек и веднага след като оставя Ясемин и Йомер в къщи,веднага се заема със ситуацията.
  От друга страна,в неведение от случващото се в конака на Балдар,Назан след дълги настоявания успява да убеди Бора да отидат да видят агенцията.Но там Назан я очаква голяма изненада.
Шахнур е притеснена,че Чичек все още не е открита,но и силно разтревожена за състоянието на внука си и страда.Накрая решава да говори със Саваш.
  Изчезването на Чичек,става повод отново  да се обтегнат отношенията между Явуз и Саваш.И двамата се обвиняват един друг.Саваш преследвайки подозренията си във връзка с Чичек,прави огромна крачка към една голяма истина.
  С признанията на Диля,Саваш изпада в шок и  отива при Хакан.Този разговор между двамата стари и силни приятели Саваш и Хакан става повод да се обтегнат отношенията им.С всеки изминат ден близостта на Хакан и Пелин става по дълбока,но тя не лишава и Ясемин от приятелството си както винаги.
  Ясемин,вече не може да подмине големият проблем,който гложди ума и.
 Неочакваният гост и неговото изненадващо предложение,кара да вземе решение и да почне да го прилага.
   А Саваш го очаква една голяма изненада свързана с Ясемин.


    и alians13   smile3525


Ясмин и Саваш са доволни защото резултатите на Юмер са добри.
Саваш обяснява на Пала ,че докато е станал инцидента с Чичек той е бил с Ясмин и Юмер.
Явуз и Саваш са отново в конфликт защото Чичек не е удома или буквално преведено на мястото което трябва да бъде.
Явуз обвинява Саваш в липса на интерес относно съпругата му Чичек -Саваш му отговаря ,че не е момента да го обсъждат сега.
Бора продължава да настоява пред Назан да отворянето на агенцията.
Яасмин иска да организира тържество-щастлива от добрите резултати.
Ясмин кани на тържеството Хакан и Пелин което ще се състой в дома й.
Хакан и Саваш смятат ,че са жертва на нещо общо.
Шахнур иска да разговаря с Ясмин за  нещо важно.
От този разговор претстоят важни събития.
Саваш:Ясмин моляте простими

Назан и Бора отиват да посетят уж съществуващата агенция.
...
Хакан мисли,че Саваш му е обиден заради едно нещо
...
Саваш-Ясемин,моля те прости ми вече
Ясемин-Но ти нямаш никаква вина...наистина
Саваш оставя писмо до Ясмин .
Какво е написано в писмото?

Корекцията е от aleynam

Последна редакция: сб, 22 яну 2011, 01:06 от пенда

# 3
  • Кралица-майка ВлъхоУсойница
  • Мнения: 20 055
Еее, Пенде...СОРИ!!! Как те изпреварих, не се съобразих, че ще правиш пост. Hug ooooh!

# 4
  • Мнения: 1 863
  Скок!

Пенде! Hug Hug Hug  bouquet  bouquet  bouquet
  И дано да я напълним с любов! Аман от наказания!

# 5
  • Мнения: 167
Боже, Божеее, най-после и аз да се цопна на първа страница в новата тема Laughing
На Пенда с поклон:

# 6
  • Мнения: 28
Пенде,

БЛАГОДАРЯ ЗА НОВАТА ТЕМА !      newsm51
Тъкмо се бях притеснила, че сме се развихрили в края на предишната.

Дано имаме възможност в тази да споделяме повече хубави емоции от любовта на любимците ни, отколкото притесненията за поредното наказание.


Момичета, толкова бързо скочихте, че и аз като заека се засилих (да пиша) и щях да цопна насред реката (на опразнена вече откъм присъствие тема)

 Hug  Hug  Hug  Hug  Hug  Hug

# 7
# 8
  • Мнения: 28
Момичета,
не мога да видя новите постове, ако не превключвам от една страница на друга. Сага, защото всички все още сме на 1-ва нищо ново не се получава, виждам го само, когато отида да пиша. И при вас ли е така, или аз нещо не успявам да се справя с навигацията?

# 9
  • Мнения: 28
Някой прочел ли е някъде как се казва сладкиша (сладкишите), който играе Йомер ?

# 10
  • Кралица-майка ВлъхоУсойница
  • Мнения: 20 055
Момичета,
не мога да видя новите постове, ако не превключвам от една страница на друга. Сага, защото всички все още сме на 1-ва нищо ново не се получава, виждам го само, когато отида да пиша. И при вас ли е така, или аз нещо не успявам да се справя с навигацията?
Не връщай страниците...просто дай рефреш. Peace

# 11
  • Мнения: 1 863
boule-neige ,  ние пак двете нощни птички! Simple Smile  Нека да минем на втора страница и тогава виж. А като рефрешваш не става ли?
  Да споделя какво ми направи впечатление днес като правих едно сборно от 41 еп и сега го качвам, ама нещо пак проблем с бокса има. Та, момента, когато си писаха sms-си пред вратата, на тел на Ясемин сочеше 18 януари / демек датата на излъчване/, в голямо заблуждение ни вкарват. Аз тъкмо го стопирах да видя кога е сниман епизода, ама и те се изпедепцаха и не се издават. В някой от първите серии не го правеха и вървяхо с две седмици назад телефоните спрямо излъчването. Joy Joy Joy Ама сега вече станаха умнички! Simple Smile

# 12
  • Мнения: 31
Някой прочел ли е някъде как се казва сладкиша (сладкишите), който играе Йомер ?

в началните надписи има  Derin Sarikaya , мисля, че е той  newsm78
но Дерин май е и женско име  Thinking пък и е написано само едното  Thinking



когато си писаха sms-си пред вратата, на тел на Ясемин сочеше 18 януари / демек датата на излъчване/, в голямо заблуждение ни вкарват..... Joy Joy Joy Ама сега вече станаха умнички! Simple Smile
това е добра новина, значи знаят, че следим подробностите   search  и няма да ни метнат примерно в 2015-та  Crazy Mr. Green

Последна редакция: сб, 22 яну 2011, 01:39 от пенда

# 13
  • Мнения: 28
Таня,
това, че се вкарват в развитие на събитията в реално време ми направи впечатление и в Езел. На мен ми се струва доста рискован ход за сценария, защото не дава много възможности за маневри с времето, освен да ни връщат към спомени, събития от преди години. Прекалено смело решение.

Пенде,
благодаря ти, макар да е предположение. Аз доколкото схващам досега в турския е често явление едно и също име да е и мъжко и женско. Нали нямат родове. Вероятно заради това. А е възможно да снимат само едното дете, но те толкова си приличат, че в кратките моменти, кота е и само едното на екран, е тредно да се разпознае. Ако използват и двете също има трудности, защото то вече толкова общува с "баба" и "анне", че и с "бабаанне", че да бъдат приучени  идвете да приемат актьорите. Във всички случаи много добра работа с децата.

# 14
  • Мнения: 28
Момичета,
не мога да видя новите постове, ако не превключвам от една страница на друга. Сага, защото всички все още сме на 1-ва нищо ново не се получава, виждам го само, когато отида да пиша. И при вас ли е така, или аз нещо не успявам да се справя с навигацията?
Не връщай страниците...просто дай рефреш. Peace

Ограмотете една невежа - кое бутонче, че не го виждам при мене?

Общи условия

Активация на акаунт