Майчинството счетоводно - 38

  • 42 074
  • 741
  •   1
Отговори
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Моля, прочетете внимателно този първи пост! Отговорът на Вашият въпрос може би е някъде тук! Благодаря!

Темите до сега: Тема 1; Тема 2; Тема 3; Тема 4; Тема 5; Тема 6; Тема 7; Тема 8; Тема 9; Тема 10; Тема 11; Тема 12; Тема 13; Тема 14; Тема 15; Тема 16; Тема 17; Тема 18; Тема 19; Тема 20; Тема 21; Тема 22; Тема 23; Тема 24 Тема 25, Тема 26 Тема 27, Тема 28, Тема 29, Тема 30, Тема 31, Тема 32, Тема 33, Тема 34, Тема 35, Тема 36, Тема 37

 bouquet ЗА ВСИЧКИ КОНСУЛТАНТИ:    bouquet
Ала-Бала; Lady Brinne; ДейзиГ; Elfita; sis7; Стики; jakinik; Viva 123


Телефони на НОИ София за проверка на обезщетенията
926 10 10

Калкулатор за изчисляване на заплата и всички осигуровки - на КиК
Калкулатор за изчисляване на майчинството (с огромни благодарности за katya_k и колегите й  bouquet)

Адреси на ТП на НОИ където можете да получите информация за болнични и др. обезщетения - в сайта на НОИ - Контакти

Във форума
- тема за детските
- Тема за програмата „В подкрепа на майчинството”

Справки може да си правите в сайта на НОИ по ПИК - персонален идентификационен код. Ако нямате ПИК, в НОИ по адресната ви регистрация ще може да получите - лично.

Много полезен код!  Peace

С него на сайта на НОИ ще виждате какъв е осигурителният ви доход, какви обезщетения и кога сте получили, както и дали са ви предадени болничните и др. документи.

Напр:
-   справка за това на какви суми са ви осигурявали –
е-услуги - Справка за социалното осигуряване
https://socialsecurity.nssi.bg/
Там ще видите осигурителния си доход. За месеците, когато сте били в болнични, ще са повече суми - съберете ги.   Wink

-   справка за изплатените болнични -
е-услуги - Справки по ЕГН и Булстат - "Справка за изплатени парични обезщетения и помощи от ДОО чрез НОИ по ЕГН "
https://benefits.nssi.bg/EGN/

-   справка за статуса на болничния (кога е предаден, изплатен ли е, всички данни по него – попълнени от доктора и счетоводството)
е-услуги - Справки по ЕГН и Булстат - най отдолу на страницата е "Справка за представени в НОИ документи за обезщетения и помощи от ДОО, статус на обработка и изплащане"
https://benefits.nssi.bg/detailedegn/ReportBolnForEGN1.asp

Как се изчисляват болнични? актуализирано за 2011, благодарение на Стики  bouquet

Кога бъдещата майка има право на обезщетения?

Какво включва майчинството?

Застъпване на майчинства

Документи за ползване на обезщетение за бременност и раждане,и отпуск за гледане на дете до 2 г

Процедура по прехвърляне на отпуска за гледане на дете до 2 г

Необходими документи за обезщетенията - http://www.noi.bg/ - от менюто в ляво избирате УКАЗАНИЯ

Териториални поделения на НОИ, филиали, и архивни стопанства в страната

Последна редакция: пн, 07 фев 2011, 10:15 от gargamela

# 1
  • Мнения: 100
Да си преместя въпросчето тук  Hug
Здравейте
въпросите са ми няколко и се надявам да ми помогнете
от август 2010г. съм на нова работа,преди това 8 месеца бях безработна и си плащах само здравните осигуровки/ стажа ми преди това е 8 години/- сега ме осигуряват на 900лв- бременна съм в  5 седмица и въпроса ми е - какво обещетение ще получавам ако:
* деветте месеца съм в болничен- тоест не ходя на работа през цяланта си бременност изобщо
* след като родя какво майченство ще вземам-240лв или ?
Предварителон благодаря
 Hug

# 2
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Да си преместя въпросчето тук  Hug
Здравейте
въпросите са ми няколко и се надявам да ми помогнете
от август 2010г. съм на нова работа,преди това 8 месеца бях безработна и си плащах само здравните осигуровки/ стажа ми преди това е 8 години/- сега ме осигуряват на 900лв- бременна съм в  5 седмица и въпроса ми е - какво обещетение ще получавам ако:
* деветте месеца съм в болничен- тоест не ходя на работа през цяланта си бременност изобщо
* след като родя какво майченство ще вземам-240лв или ?
Предварителон благодаря
 Hug

1. Ако излезете от март в болнични, ще получавате ок 564лв. за периода на болничен за общо заболяване.
2. За периода от 410-те дни (в т.ч. и болничния 45-дни преди термин), ще се смятат осигурителните доходи 18 месеца назад, считано от месеца, предхождащ началото на 4 - дневния болничен, т.е. част от месеците - 705лв. (нетото на 900лв., това и за месеците в болничен за ОЗ), а месеците без доход - на 240лв.

# 3
  • Мнения: 100
Много благодаря
значи да обясня какво съм разбрала аз
* болнични докато родя- 564лв на месец
* обещетение след като родя - 705лв и 240лв
По мои изчисления когато родя ще съм с 15 месеца стаж- това знечи че ще взимам на месец средното от 705лв и 240 лви за едната година майченство или за двете години?
Малко се пообърках newsm78 Tired

# 4
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Много благодаря
значи да обясня какво съм разбрала аз
* болнични докато родя- 564лв на месец
* обещетение след като родя - 705лв и 240лв
По мои изчисления когато родя ще съм с 15 месеца стаж- това знечи че ще взимам на месец средното от 705лв и 240 лви за едната година майченство или за двете години?
Малко се пообърках newsm78 Tired

След 410-те дни при всички случаи ще получавате 240лв., ако останете да си гледате детето.

# 5
  • Мнения: 4 413
gargamela аз имам въпросче относно болничния на Венета. Писала си, че ще получава обезщетение за времето, когато е в болничен 564 лв при положение, че е осигурена на 990 лв. Защо такава сума? Аз съм осигурена на 650лв и първия болничен, който получих беше 528лв. Интересувам се, за да знам какво горе долу да очаквам този месец  Peace

# 6
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
gargamela аз имам въпросче относно болничния на Венета. Писала си, че ще получава обезщетение за времето, когато е в болничен 564 лв при положение, че е осигурена на 990 лв. Защо такава сума? Аз съм осигурена на 650лв и първия болничен, който получих беше 528лв. Интересувам се, за да знам какво горе долу да очаквам този месец  Peace

Защото Червената шапчица още не си е пила кафето. ooooh! Embarassed

Сега ще коригирам сумата.
Венета, извинете ме! (другите сметки за 410-те дни на лични са верни)

# 7
  • София
  • Мнения: 307

Привет,

може ли някой да ми каже дали ми се дължи обезщетение 50 процента до навършване на 2 години /за работеща майка/, въпреки че детето ми дефакто от този месец е на ясла?

нашия личен състав са ми носили декларацията за промяна на обстоятелствата в НОИ и оттам били я върнали и казали че имам право на това обезщетение ?!?...

не че имам против да вземам 120 лв допълнително но да не се наложи после накуп да ги връщам и да стана "престъпник" Wink

благодаря

# 8
  • Мнения: 2 200

Привет,

може ли някой да ми каже дали ми се дължи обезщетение 50 процента до навършване на 2 години /за работеща майка/, въпреки че детето ми дефакто от този месец е на ясла?

нашия личен състав са ми носили декларацията за промяна на обстоятелствата в НОИ и оттам били я върнали и казали че имам право на това обезщетение ?!?...

не че имам против да вземам 120 лв допълнително но да не се наложи после накуп да ги връщам и да стана "престъпник" Wink

благодаря
Да, имате право на 50%.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 30
Здравейте!Искам да попитам колко стаж ми е необходим за да ми бъдат изплатени болничните?За сега имам 10мес.но са от различни раб.места и са с прекъсване от около 2год.
И задължително ли трябва стажа ми да е 18мес без прекъсване или може да се събере от предишни години за да стане 18мес.?

# 10
  • Мнения: 108
Здравейте,искам да попитам за майчинството първата година до пето число на следващия месец ли се получава или аз съм в грешка.

# 11
  • Мнения: 32
Здравейте,бих искала да попитам какви документи трябва да попълвам на работа когато предавам последния болничен 45 дни преди раждане.
Благодаря!!!

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте,бих искала да попитам какви документи трябва да попълвам на работа когато предавам последния болничен 45 дни преди раждане.
Благодаря!!!

има ги в първия пост-линковете в червено

Здравейте,искам да попитам за майчинството първата година до пето число на следващия месец ли се получава или аз съм в грешка.

все още ти плащат по болничен

до 5 число се получават в периода 135-410 дни


Здравейте!Искам да попитам колко стаж ми е необходим за да ми бъдат изплатени болничните?За сега имам 10мес.но са от различни раб.места и са с прекъсване от около 2год.
И задължително ли трябва стажа ми да е 18мес без прекъсване или може да се събере от предишни години за да стане 18мес.?

трябват ти 6 м стаж през целия ти живот,за да ти плащат болничните и да работиш

Последна редакция: пн, 07 фев 2011, 15:34 от Elfita

# 13
  • София-Младост
  • Мнения: 23 354
Здравейте!Искам да попитам колко стаж ми е необходим за да ми бъдат изплатени болничните?За сега имам 10мес.но са от различни раб.места и са с прекъсване от около 2год.
И задължително ли трябва стажа ми да е 18мес без прекъсване или може да се събере от предишни години за да стане 18мес.?
За обикновен болничен ти трябват 6 месеца, а за бременост и раждане 12месеца. И двата случая не е необходимо стажа да е непрекъснат и при един работодател или непосредствено преди издаване на б.лист.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Ала-Бала ,от 2011 и за обикновен болничен трябват 12м стаж

Общи условия

Активация на акаунт