Грижи за косата - 92

  • 58 595
  • 752
  •   1
Отговори
  • Мнения: 616
Грижи за косата - 92





Тук може да задавате всякакви въпроси свързани с косата .



В подфорума „Красива мама” има специални теми за любители на хена, брюнетки, блондинки, червенокоски, професионална козметика за коса, косопад – ако въпросите Ви са конкретно по тези тематики – ще е по-подходящо да ги поставите в съответните теми, където ще ви бъде обърнато специално внимание от дами, които имат опит в конретната област.

Грижите за косата трябва да се системни, а не от време нa  време  – и тя ще се отблагодари  
Косата се променя с времето - и в резултат на възрастта и в следствие на третирането (боядисване, сешоар, преса ...) и в следствие на грижите, които полагаме за нея; затова грижите днес - може да са различни от грижите утре


Ето няколко общи положения, които варират и се прецизират според индивидуалните особености на косата.

1.)   Дами, които ползват ползват твърда вода при измиване и силиконови продукти без отмиване – е хубаво да ползват регулярно дълбоко-почистващи шампоани – за остъргване на натрупванията по косъма.
2.)   Дами, чиито коса се накъсва след третиране с химикали – може да се ориентират към протеинови продукти за възстановяване на косъма + добро хидратиране.
3.)   Дами, които ползват термична обработка за косата за постигане на форма – е хубаво да ползват термо-защитни продукти.
4.)   При сухи и дехидратирани коси е добре да ползват подходящи продукти без отмиване – коприна за коса, кремове и други за хидратация.


Дълбоко подхранване на косата и грижа с топлина

Запушване на порите на скалпа при прекаляване със силиконови продукти

За протеините



Косопадът – има различни видове косопад, затова и мерките, които се взимат за него следва да бъдат съобразени с причините – а те може да са промяна на хормонални нива с възрастта (женските хормони) или по други причини (щитовидна жлеза), недостиг на хранителни вещества при диети, стрес ….затова – във всички случаи е най-добре да се консултирате с дерматолог, но за успокоение и съвет  – споделете и тук!



Информация за маската с тривитаминол

Моля, имайте предвид следното:
1.)   Продукт, който се влага в маската е за животни, продава се във ветеринарни аптеки и не е изследвано действието върху хора;
2.)   При предозиране може да се наблюдават странични ефекти – в следствие на токсичност;

Ето връзка към първата тема за маскатаи допълнително събрана информация за нея






Старите теми

Тема 1 Тема 2  Тема 3    Тема 4  Тема 5    Тема 6  Тема 7    Тема 8  Тема 9   Тема 10  Тема 11  Тема 12 Тема 13  Тема 14  Тема 15  Тема 16  Тема 17  Тема 18  Тема 19  Тема 20  Тема 21  Тема 22  Тема 23  Тема 24  Тема 25  Тема 26  Тема 27  Тема 28  Тема 29  Тема 30  Тема 31  Тема 32  Тема 33  Тема 34  Тема 35  Тема 36  Тема 37  Тема 38  Тема 39  Тема 40  Тема 41  Тема 42  Тема 43  Тема 44  Тема 45 Тема 46  Тема 47 Тема 48  Тема 49 Тема 50  Тема 51  Тема 52 Тема 53 Тема 54 Тема 55  Тема 56  Тема 57 Тема 58 Тема 59 Тема 60 Тема 61 Тема 62 Тема 63 Тема 64   Тема 65 Тема 66 Тема 67 Тема 68 Тема 69 Тема 70 Тема 71 Тема 72 Тема 73   Тема 74   Тема 75   Тема 76    Тема 77 Тема 78  Тема 79 Тема 80 Тема 81 Тема 82 Тема 83 Тема 84 Тема 85 Тема 86   Тема 87 Тема 88 Тема 89 Тема 90 Тема 91

[/quote]

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 155
Благодаря за новата темичка  bouquet
 скоро и аз започвам с маслата, защото напоследък усещам косата си суха ....

# 2
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Благодаря за темата  Peaceю

Сешоар - на всяко миене - през ден, но не изпичам косата, дори остава и леко влажна, а маша или преса - веднъж на няколко месеца  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 7 798
Не ползвам нито сешоар, нито преси/маши.

# 4
  • Мнения: 3 413
Сешоар на всяко миене,маши и преди-може би 4-5 пъти в месеца.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 331
Благодаря за новата тема   bouquet
На въпроса - изключително рядко използвам сешоар.А за преса сигурно веднъж в годината при фризьор.

# 6
  • Мнения: 2
Благодаря за новата тема  bouquet
Използвам сешоар и преса 2-3 пъти седмично, но задължително слагам термозащита.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 456
Ползвам сешоар и преса на всяко миене обикновено през ден.Сега лятото заради плажа почти всеки ден.

# 8
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 099
Сешоар не ползвам. Преса - няколко пъти месечно.

# 9
  • София
  • Мнения: 70
Използвам сешоар по веднъж на седмица може би. Преса, маша не ползвам

# 10
  • Мнения: 1 883
Момичета Стимуланта за коса на Икаров ми е на привършване, какво ще ме посъветвате да си купя.
Имам налични масло от кокос и какао .

# 11
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 099
За първи път разбирам, че имало какаово масло. Продава ли се в дрогериите или от интернет я поръчвате?

# 12
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
аз поръчвам от iherb, може би има в здравните и био магазини  също, в Зоя можеш да погледнеш  Peace

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 40 772
  bouquet за темата!

a.l.e.n.a,как приготвяш какаовото за нанасяне?Аз си поръчах от същия сайт и още не съм се наканила да го направя нещо...Имам и кокосово пак от там и съм се мазала с него само веднъж.

# 14
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
Сушоар ползвам рядко, повече зимата, ако няма време да ми изсъхне косата сама. Преса - никога.

На мен ми се иска да поговорим малко за слънцезащитата на косата през лятото. Кой какви продукти ползва, от кои е доволен и какъв ефект имат? Кои омазняват и кои не?

 Peace

Аз Стимуланта на Икаров не го ползвам, защото от някое от етеричните масла в него получавам главоболие. Но другите масла са ми редовни за употреба. И на мен би ми било интересно Алена да сподели защо маслата биха довели до косопад ...

Общи условия

Активация на акаунт