На море в Гърция 2015 - IV

  • 73 198
  • 868
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 164

Кратък гръцки речник

Обща информация за пътувания в Гърция
Български сайт за резервации в Северна Гърция
И още един на български
Къмпинги в Гърция
Още къмпинги и още
Къмпинги в Гърция - на български
Кавала и околности
Район Ксанти - разкошни плажове, малко туризъм

Greece.com - сайт с информация за цяла Гърция
На Гръцката туристическа организация
Greeka.com
Мат Барет
Един британски


Халкидически полуостров
Обща информация и настаняване,
още настаняване,
още
и ощe едно
Районът на Никити - хотели и плажове
Сарти и околности
За любителите на Ситония
61 плажа на Атон
Плажовете на Халкидики - по райони и азбучен ред
Педиатри в Халкидики
Халкидики с деца - развлечения, детски клубове, лекари и т.н. (с … еменно не работи)
Вурвуру - много нагледна карта с къщи, вили, студиа и плажове
Наемане на лодка във Вурвуру
Организирани улични пазари в Халкидики
Обществен транспорт в Халкидики - автобуси



Някои близки и по-далечни острови и не-острови
Северноегейски острови
Тасос
Амулиани
Български фенсайт за Лимнос
Самотраки

Споради
Скиатос
Скопелос
 Скирос

Евия, пак Евия, Северна Евия
полуостров Пелион


Йонийско крайбрежие
Лефкада
Кефалония
Корфу
Български портал за Закинтос и за Корфу
Парга
Област Епир (Парга, Превеза, Теспротия, Йоанина) - настаняване
Пакси и Антипакси

Цикладски острови
Парос и Андипарос
Сирос
Санторини
Сифнос
Наксос
Миконос
Астипалея
Аморгос
Куфонисия


Пелопонес,
Плажовете на Пелопонес (и не само)
Мани - пътеводител
Елафонисос

Крит
Гавдос

Додеканези
Родос, и по-накратко другите
Кос
Сими

По пътя
Разписания на фериботите
И още един сайт с разписания
Сайт с газостанциите в Гърция
Летище Атина, връзки с града и пристанище Пирея
Пътят през Златоград, описание и снимки
Магистрални такси
Нови магистрални такси от 02/2014
Глоби за пътни нарушения
Полезен сайт на ЕС за пътуване в Европа

Времето
Прогноза за времето в Гърция
Прогноза не само за времето, но и за температура на водата
Температура на водата - графика


... И други благинки
Таверните в Гърция - по карта
Минерални извори и бани в Гърция

Някои банкови преводи до Гърция (информацията не е пълна и е от 2012 г., винаги проверявайте и за други възможности)
Скрит текст:
Асет банк - 5 евро за клиенти на банката, източник
ОББ - откриване на еврова сметка 2 лв., превод - 6 лв. към сметки в National Bank of Greece, източник
Емпорики банк - 3-4 лв. и за външни клиенти, към сметка в Емпорики, източник
Пиреус банк - откриване на сметка 2 лв., превод 10 евро към същата банка,източник
Dbank (бивша Демирбанк) - около 5 евро за клиенти на банката, източник
Условия на Уестърн Юниън
Документи за пътуване:
1. Лична карта или паспорт за възрастните
2. Червен паспорт за дете под 18 г. (над 14 може и с лична карта)
3. Ако родителите нямат брак или са с различни фамилии - копие от акт за раждане на детето.
4. Ако пътува с един родител - нотариално заверено пълномощно от другия+копие от акта.
5. Зелена карта в рамките на ЕС не се изисква, но трябва да имате ГО, която важи и за чужбина.
6. Голям талон на колата - Вече може да бъде заменен с новите малки талони, които се издават от КАТ срещу 9 лв. Тези, които са със стария, трябва да носят голям при пътуване, въпреки че досега няма случай на проверен лек автомобил.

Нашата последна тема На море в Гърция 2015 – III
Тук сме вече седма година! Ако ви вълнува нещо, обсъждано в старите теми - моля, използвайте търсачка, гугъл или попитайте.

Последна редакция: пт, 19 юни 2015, 12:15 от Параход

# 1
  • София
  • Мнения: 3 771
Здравейте.Искам да помоля,ако някой е бил в Кариани,да сподели мнение за самото градче.И по-точно ме интересува,дали има някакви развлечения за децата вечер?Благодаря предварително

avdi
Тук няма как да говорим за градче, и развлечения. Дори люлки не съм видяла.
При преминаване не съм забелязала нещо, заради което да спрем и не сме.
Към брега започват вили, къщи.
И стигате до единственото по оживено място лятото, плажа En Plo.
Тук единствено си струваше да спрем, плаж/пясък/, магазин, кафе, ресторант.
Съжалявам, друго съществено около това селище няма.
Единственото, което се сещам, имаше няколко къщички на самия плаж и се чудех.
Ако ги дават под наем добре, ако си ги ползват зле, непрекъсната глъч и народ, лятото.


Цитат
18 юни 2015, 15:06 #784
Amoremi
Следвайки съвета ви разглеждах доста Касандра. Добри цени открих в Аристотелес Бийч Афитос и Кипарисис Криопиги.  Моля за мнения ако нещо знаете, да не сбъркам отново.

Amoremi
От трън та на глог, извинявай, но ти не беше ли писала, че ви било скучно някъде.
Когато търсиш хотели, няма да гледаш само цената, а поне малко къде се намират.
Ще ти покажа местата/клик върху маркираните/, които си избрала, аз ги харесвам много.
Но с хотелите, относно това, което искаш, грешиш…
И двата хотела ще ти бъдат скучни/както казваш/, от гледна точка, около тях.
Още повече, че първия в Афитос доста остаря и все нещо му куца. Около него просто няма нищо.
Другият в Криопиги, също не е това, което търсиш…накрая на селището, далеч от плажа.
Все ми се струва, че Ханиоти е за теб. Оживено, хотели с плажове/ако не, има си и плаж/, стъргало пълно с магазини и заведения и т.н.
Отделно малко в страни от селото има страхотни спокойни къщи, вили, хотели на крачка от забавленията.
Пробвай там, нека аз да съм виновна, ако не ти хареса…
Успех...

# 2
  • София
  • Мнения: 3 771
Цитат
Annna1
 чт, 18 юни 2015, 16:10   #788 
Много благодаря на Бледд за подробната информация, която ми е дала.

Да питам още малко.

Имали супермаркети около Пиргадикия и някакви места за разходка ако времето е лошо ?

Annna1
В селището няма голям супермаркет. Ще трябва да пазарувате в Никити, там са най-много и добри. За нещо по-малко има магазини.

За обиколка и разходки виж пост 803 в предишната тема, малко назад.
Пак е в същия район.
Отделно може да отидете до Уранополи и Остров Амулиани.
Съвсем близо е Ormos Panagias, от където може да си направите круиз около Атон и манастирите/ако не сте били вече/.
Успех...

# 3
  • София
  • Мнения: 1 546
Параход, благодаря за новата тема. ще я следя в движение. Живот и здраве утре вечер потегляме. Времето да се оправя и това е. Снимките са страхотни, както винаги.   bouquet Плиткия плаж с белия пясък е просто мечта. Не знам...прилича ми на Елафонисос???  Rolling Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 691
Ние все още мислим нашето септемврийско гръцко море. Насочили сме се към Лефкада и Кефалония. Единствено ме притеснява, че ще съм бременна в 6-ти месец тогава, а до Кефалония се стига трудно... Затова и не смея да запазвам нищо отсега - да видим как ще се развият нещата и ще решаваме. Междувременно темата ми е много полезна и я следя с интерес.   bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 3 880
Параход, благодаря за новата тема!   bouquet

Въпроси от сорта къде има хранителен магазин в някое село в Гърция лично за мен са от съществен характер и не мога да си представя вече темата без тях! Stop

# 6
  • София
  • Мнения: 3 271
Параход   bouquet
Благодаря ти за труда  Hug

Аз след като направих резервацията за Скиатос и Скопелос съм спокойна. Обаче си мисля, че август ще умра от жега и...  мъка  Mr. Green ако не открадна 3-4 дни за малко моренце.  Не знам къде, обаче. Мисля си за края на август.

Все повече почвам да се ядосвам на гръцките хотели в севера Гърция. Ама ние сме си донякъде виновни, защото почти всеки уикенд търчим до там и ги разглезигме. Цените на добра категория стаи/студия/апартаменти е поне с 1/3 по-висока отколкото по островите /изключвам екстремно популярните като Санторини например/ за същия период или за такива в по-южна Гърция. Гледах да резервирам за септември в края - 20-25 септември и цените  около Кавала - Неа Ираклица, Неа Перамос и т.н. са ненормални за края на септември. от 60€ нагоре. Края на септември е все пак. Аз само да си помрънкам  Joy

# 7
  • Мнения: 18 601
Благодаря за темата!
Юнската почивка за съжаление мина, кратка и непълноценна. Ще следя за идеи за септември, въпреки че тогава по традиция сме на точно определено място по точно определено време.

# 8
  • Мнения: 1 674
Благодаря за новата тема!   bouquet
И до нашета пътуване съвсем малко остана! Heart Eyes

# 9
  • София
  • Мнения: 3 771
Annna1
Не те съветвам да ходите до суперите в Йерисос, преди дни бяхме в тях
Скрит текст:
за съжаление бяха много зле заредени и ние пазарувахме в Никити.
За сезона може и да ги напълнят.
А и разстоянието до тях макар с малко е повече, те са накрая на селището.
Единственото, което ми хареса до тях, бяха къщичките отсреща
Скрит текст:
А пътя до Никити е в пъти по интересен, може да го съчетаете и с много други неща от написаните.

Последна редакция: пт, 19 юни 2015, 19:06 от Bled

# 10
  • Мнения: 2
Здравейте,

Благодаря за темата.Явно е,че нашето Черноморие с тазгодишните ремонти по пътищата става все по-трудна дестинация.
Търся вашата препоръка за семейна почивка с 2 деца в 3 седмица на Юли.Като дестинация за сега сме се спряли на Тасос или Халкидики,но някой ако има предложение и за по-добра дестинация-моля да препоръча.

Успешен ден

# 11
  • Мнения: 57
Все повече почвам да се ядосвам на гръцките хотели в севера Гърция. Ама ние сме си донякъде виновни, защото почти всеки уикенд търчим до там и ги разглезигме. Цените на добра категория стаи/студия/апартаменти е поне с 1/3 по-висока отколкото по островите /изключвам екстремно популярните като Санторини например/ за същия период или за такива в по-южна Гърция. Гледах да резервирам за септември в края - 20-25 септември и цените  около Кавала - Неа Ираклица, Неа Перамос и т.н. са ненормални за края на септември. от 60€ нагоре. Края на септември е все пак. Аз само да си помрънкам  Joy

В тази част на Гърция и по това време, ако отидеш направо на място, ще си намериш хотел на по-ниска цена. Присъстващите в интернет винаги са по-скъпи.

(Иначе съм поласкана, че си си откраднала за профилна снимка, моята снимка от корицата от профила ми в гугъл: https://plus.google.com/u/0/101402201516116500494/posts)

# 12
  • Мнения: X
Параходец, тенкю, кака  Hug
Аз най-сетне влизам да понагледам.

Добре си дошла!   bouquet

Време е да споделиш бъдещи творчески планове.

Параходче   bouquet

Скрит текст:
Абе кой по време на почивка в Гърция снима супермаркети и с каква цел?  Shocked

Последна редакция: пт, 19 юни 2015, 13:48 от Анонимен

# 13
  • София
  • Мнения: 3 771
2slunca
За съжаление, ремонтите няма да ти се разминат и посока Гърция, ако не знаеш...
За близки дестинации тези две са най-добри, с голям избор.
Ако искате по-далеч има още много.

# 14
  • Мнения: 18 601
Рано сутрин и следобяд/надвечер през седмицата пътят до и от Кулата се минава без никакъв проблем. В час пик особено през почивни дни не бих си го причинила.

Общи условия

Активация на акаунт