Берен Саат от Звездите ... до ВВ Кьосем Тема 13

  • 100 574
  • 730
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 591


Берен Саат

26 февруари 1984 г. Анкара

Начало на кариерата


Türkiyenin Yıldızları - Звездите на Турция





Сериали



Aşkımızda Ölüm Var - Нермин



Aşka Sürgün - Щастливи заедно  - Зилян



Hatırla Sevgili  - Спомни си любима - Ясемин



Aşk-ı Memnu - Забраненият плод - Бихтер






Fatmagül'ün Suçu Ne?
Каква е вината на Фатмагюл - Фатмагюл






İntikam - Отмъщението - Яамур / Дерин

Филми



Güz Sancısı - Есенна болка - Елена



Gecenin Kanatları - Крилете на нощта - Гедже




Rhino Season - Сезонът на носорозите - Бусе





Benim Dünyam - Моят свят - Ела




10


Награди



Интервюта

Интервюто на Hakan Gence

Интервю за списание"Milliyet SANAT"

Журналистът Дженгиз Семерджиоглу
от снимачната площадка на  "Отмъщението"


Интервю за списание "Hürriyet Pazar"

Интервю за списание "ELLE"



Официални профили в социалните мрежи

https://www.facebook.com/berensaat
https://www.instagram.com/berenn_saat/
https://twitter.com/berensaat


Изявления
***
*

Архив
Тема 1 Тема 2 Тема 3 Тема 4 Тема 5 Тема 6
Тема 7 Тема 8 Тема 9 Тема 10 Тема 11 Тема 12








В В Кьосем

С участието на:
Берен Саат, Хюлия Авшар, Екин Коч, Мете Хорозоолу, Аслъхан Гюрбюз, Берк Джанкат, Кадир Дооулу,  Надир Саръбаджак, Есра Дерманджъоолу, Хакан Шахин, Вилдан Атасевер, Боран Кузум, Ахмет Валдъ, Йойкю Карайел, Танер Йолмез, Мустафа Устюндаг, Бурак Дакак,
Анастасия Цилимпиу, Саша Перера Eлсвер, Гюлджан Арслан, Еркан Колчак Кьостендил,
Мехмет Куртулуш, Тюлин Йозен, Мухаммет Узунер, Джихан Юна,  ...












С благодарност към всички,
чиито преводи и материали са използвани!



Приятни часове в темата!

# 1
  • Мнения: 173
 Благодаря за темата!  smile3525

# 2
  • Мнения: 3 485
Дъгичке ,благодаря за страхотно оформeната тема !  Hug
Нека да я изпишем с много обич и положителни емоции,наслаждавайки се на сериала и прекрасната игра на актьорите участвуващи в него !
bouquet

Скрит текст:
Този свеж букет от лалета ,получих днес и го поднасям на всички вас и най вече на теб Дъгичке.
Скрит текст:

Готови за нови подвизи !  Joy Joy Joy Joy Joy



К_N  привет и на теб в темичката !  Hug

Последна редакция: нд, 24 апр 2016, 20:31 от trendafilka

# 3
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
И аз благодаря за новата тема  bouquet

# 4
  • Мнения: 3 634
Дъгичка, благодаря за новата тема!  Hug
Чудесна е!
13 на мен ми носи късмет, пожелавам го на всички!
Към лалетата от Тио - усмивки безброй!
(Тио, много сме сладки, просто сме друг сериал!)


# 5
  • AMS
  • Мнения: 6 418


Дъгичка, Тио, Дана, Ваня@, Дайченце, момичета,
Да ни е честита новата тема!!!
Успяхме всички заедно да я направим!!!
Благодаря, на всяка една от вас, за съдействието!!!


Сега не ни остава нищо друго,
освен да се наслаждаваме, на проекта
ВВ Кьосем


Може и да има някой пропуски,
като рекламите с участието на Берен.
Следващия път ще ги добавим.

Най-важното е, че осъществихме една хубава идея!!!

На много места, в биографията на Берен, срещнах грешки.
Една от тях е за златната пеперуда.

Берен печели два пъти наградата
през 2009 и 2010 г за ролята на Бихтер в ЗП.
За ролята на Фатмагюл, няма златна пеперуда.

Първият сериал, в който участва Берен, в превод е
Романтика на смъртта, или Смърт има в любовта.

Линкове към торенти не се публикуват,
защото не са позволени.

# 6
  • Мнения: 3 246
Дъгичка Hug bouquet благодаря за новата тема! Страхотна е! Нека я изпълним с интересни постове, анализи, приятелско настроение и хубави емоции!
Момичета, благодаря и на вас! bouquet

 bouquet bouquet

# 7
  • Мнения: 3 485

Добро утро с нещо прекрасно ! Hug


# 8
  • Мнения: 3 555
 wavey  Добро утро в новата ни тема и успешна нова седмица   wavey

Дъгичка  newsm10 поздравления за интересната и много красива първа страница  newsm51  
Присъединявам се към пожеланията ви с много настроение да си я изпишем  и числото 13 да ни е на късмет  Wink Peace  
Скрит текст:


Тио  smile3555  интересен паралел и приятна изненада е сложения клип от теб с Бихтер & Бехлюл от ЗП и Елена & Дейман от "Дневниците на Вампира"   #Crazy  Heart Eyes   Peace

Добро утро с нещо прекрасно ! Hug



Последна редакция: пн, 25 апр 2016, 08:58 от dai4e

# 9
  • Мнения: 3 246
Момичета, здравейте! Hug

Най-сетне изгледах спокойно серията с превод. Направи ми впечатление разговорът между Кьосем и Искандер в края на серията. Мисля, че Кьосем е наясно, че Искендер знае кой е, от съвсем скоро. Той каза, че е имал две причини да остане в двореца - едната е тя, а другата надеждата да намери семейството си. Той ясно каза: "Днес загубих и двете".

Кьосем, защото тя видя портрета и дори до сега да имаше подозрения, то сега вече откраднатия портрет сочи недвусмислено ситуацията и е доказателства за чувствата му. Както каза и самата тя, това е смъртна заплаха за него, но и за нея.

Семейството си, защото Искендер разбра, че дори и Сафие да го обича най-много (явно е била привързана най-много към най-малкото си дете), тя действа против Султана и крои планове за самия Искендер без неговото знание и съгласие.

Според мен Кьосем в началото е мислела да изтъкне чувствата на Мелике като причина за желанието си той да замине. Предполагам е мислела да му обясни, че Мелике страда, че ще страда още повече виждайки го всеки ден и за това тя би желала той да замине. Но виждайки портрета, получава много по-важна причина, която да изтъкне.
Предполагам, че тя е щяла да разговаря с Ахмед за Искендер, но за отпращането му извън столицата, може би изтъквайки ситуацията с Мелике. Лично според мен, за Кьосем е много по-добре Искендер да знае кой е, отколкото да е в неведение, защото така по-трудно би паднал в клопка. Разбира се, от гледната точка на Кьосем, която с право не се доверява на никого знанието на Искендер е опасност, защото може да се изкуши от произхода си, от властта и да се подведе по думите на Сафие, а ако не знае, няма да има причина въобще да мисли за трон, власт и султанат Mr. Green.
Като цяло, надявам се Искендер да е опора на Кьосем и с това да даде истински урок на Сафие, от това най-много ще я заболи. Също така срещу лудия Давуд ще трябва силен и смел противник в отбора на Кьосем Wink.
До довечера, в очакване на трейлъра!

 bouquet

# 10
  • Мнения: 3 485
Привет Великолепни !  Hug

Дайче  Hug Дана  Hug Дъгичке  Hug  Дива  Hug  Ваня  Hug

В очакване на промо -снимките и озета за епизода...  :arms:

Аз Ахмед султан !



Аз Искендер ...




Аз Кьосем султан !


# 11
  • Мнения: 3 634
Привет, момичета!  Hug

Благодаря за всичко, за което сте се потрудили! Чета и гледам с интерес.
Тио, ще се срути балконът от желаещи!  Grinning

От мен още малко за 23 еп.

Ако в еп. 1 прозвуча мисленето на предходниците на Султан Ахмед   за братоубийството като норма, изказана от баща му, от майка му и почиваща на закона, в 23 еп. чухме  различното мисленето на Ахмед и Кьосем по този въпрос. Беше изказано поотделно и от двамата към синовете им:
Каквото и да се случи, не вдигайте ръка един на друг!
Заради скорошната смърт на Ахмед то ми прозвуча   като завет, неписан закон от баща им.
Да видим какво от това ще остане.


Молитва за сина с пръстена на властта:.
син или шехзаде ще е Искендер, майка или Валиде е Сафие?



Замислих се върху двете сцени с Мустафа и интересния начин, по който са направили образа му.
От дългата изолация Мустафа е с увредена психика, но едновременно с това е много умен. Пинхан казва много съществени и верни неща по въпроси на управлението. Но Пинхан е самият Мустафа, неговият вътрешен глас, той изразява натрупаното от Мустафа от четенето и наученото през годините. Проблемът е в неадекватността при взаимодействието с външния свят, с който Мустафа е изгубил връзка. Докато звучат в него, обаче, те заслужават внимание.

Напр. сцената с шаха: „Фигурата на краля е най-слабата фигура, движенията и са ограничени. Ако до него няма фигура, която да го защити, той по нищо няма да се различава от пешката. Затова, шехзаде, когато кралят остане сам, краят на играта е близо. В тази игра няма място за късмет. Тук трябва ум, неограничен ум!“
Тази сцена е непосредствено след друга с подготовката на Дилруба за никях с Давуд. Двамата се готвят за ролята на такава придружаваща фигура. Заедно с Халиме, която вече познаваме с нейната кокошкарска активност без собствена визия и способност за голямо самостоятелно действие. Схващам тези мисли на Пинхан-Мустафа като предсказващи съдбата на неговото бъдещо управление. Те вероятно имат отношение и към бъдещото управление на Кьосем.
Много интересно ще бъде да видим дали Мустафа ще припознае като основен враг Ахмед, Кьосем и Сафие. Засега той мълчи.

 

Подобна е и сцената с рибите. Много интересно цветово решена като цяло. Освен това, между Осман и Мустафа има цветова връзка чрез основния цвят на дрехата на Осман, който виждаме и върху дрехата на Мустафа. Това, което звучи вътре в Мустафа, че рибите са като хората и за да те следват, трябва да ги храниш, е напълно вярно като принцип. Неадекватен е неговият „превод“ във външния свят чрез храненето на рибите с монети, което издава нездравата психика.

От една страна, като виждам похабяването на един умен човек ми е още по-жал за Мустафа, а от друга, е още по-интересно как той ще се държи нататък. 
 





# 12
  • Мнения: 173
Чудя се дали учители са посещавали Мустафа по време на престоя му в "кафеза".. newsm78

# 13
  • Мнения: 6 591
                       Здравейте, момичета! wavey wavey wavey

Дива Hug Ванче Hug Дана Hug Тио Hug Дайче Hug
Благодаря ви, че украсихте първата страничка на новата ни тема с такива красоти, настроение и интересни коментари. Както винаги сте на ниво, а аз по традиция все ви гоня и не мога да ви стигна. Laughing

K_N Hug doniboni Hug
Добре дошли при нас!

                      

Да ви кажа и аз официално здравейте в новата ни тема, с която заедно поставяме началото на една традиция. Чудесно е, че тук ще можем свободно да споделяме впечатленията си за всичко, свързано с нашата любимка Берен Саат – сериали, игрални филми, реклами, интервюта и кой каквото се сети. Да си я изпишем с удоволствие и добро настроение, както досега.

Сега на дневен ред е „Кьосем“

                       Ето го дългоочаквания фрагман за 24 епизод.
Този път голямата драма ще е около нашия любимец Искенедер.


http://www.startv.com.tr/dizi/muhtesem-yuzyil-kosem/fragmanlar/s … 24-bolum-fragmani

                           С превод на руски

https://vk.com/feed?z=video180195074_456239031%2Fa7fd24ae7d42e45 … _-95129973_305089


Обикновено не публикувам тук непотвърдени слухове, но този ми хареса и затова ще го споделя, а и доста упорито се спряга.

                    Поредното известно име в списъка на
                      „Великолепният век – Кьосем“

В последно време упорито се носят слухове, че актрисата Нургюл Йешилчай е получила роля в сериала  „Великолепният век – Кьосем“. Някои източници съобщават, че Тимур Савджъ води преговори с актрисата. Според последните данни Нургюл е дала съгласието си да си сътрудничи с компанията «TIMS Productions», но каква рола ще изпълнява, все още не е ясно.


Като напусне Сафието във втори сезон сигурно ще вкарат някой силен женски образ, който да бъде контрапункт на Кьосем. Някоя дъщеря, леля, племенница или каквато там измислят. Много харесвам Нургюл, великолепна актриса и много красива жена. Всякаква роля би й лепнала, включително и някоя силно отрицателна. Дано се окаже вярно.

                                  


П.П. Разкошната червена рокля на Кьосем според рускините означава, че преди да умре, Ахмед ще се ожени за нея официално. Какъв обаче би могъл да бъде смисълът на една женитба на прага на смъртта, не се сещам. Може би последен жест към любимата. Аз много не ги чета руските другарки, защото са големи фантазьорки и понякога пишат небивалици, но знае ли човек.

                         

                         

Последна редакция: пн, 25 апр 2016, 22:56 от * Дъга

# 14
  • Мнения: 3 246
Здравейте Hug

Дъгичка Hug благодаря! bouquet

Много съм разочарована от показаното във фрагмана Rolling Eyes. Очаквах тайната за произхода на Искендер да бъде запазена от определен кръг от хора. Надявах се Искендер да помага на Кьосем, да я защитава и да бъде опора на шехзадетата, но уви, явно няма да стане така.
Някои моменти от фрагмана ме насочват към това: 1. фактът, че Давуд паша участва в ареста на Искендер и знае причината за него (съответно групата на Халиме ще бъде надлежно информирана); 2. На екзекуцията присъстват доста войници-еничари, които ще са и свидетели на случващото се.
Оттук: след като всеки знае, кой е Искендер и след като впоследствие всеки ще научи, че той е екзекутиран, няма как Искендер отново да се появи след време и да се повтори случаят от преди години. Според мен, Искендер беше до тук Sad. Или наистина ще го екзекутират или ако това е номер пред Сафие и Хюмашах, Искендер ще замине за Европа и няма да го видим повече - за всички в двореца той ще е мъртъв...за Династията той вече ще е мъртъв...и то за втори път.
Ако заложат на борба за трона: единственият вариант, за мен, е, ако той се бори за трона от Европа явно - като избягал от екзекуцията, а не тайно - като Никой. Не знам, дано трейлърът е подвеждащ, но от сега усещам, че нещо няма да ми хареса. Пък дано да греша Peace!

 bouquet bouquet bouquet

Общи условия

Активация на акаунт