Татуирана педагожка в детска градина

  • 8 975
  • 192
  •   1
Отговори
  • France
  • Мнения: 726
Детето ми посещава дежурна детска градина. Тази сутрин забелязах, че възпитателката на групата, която е над 50 годишна, има две големи татуировки на ръцете. И се замислих: нормално ли е ?
Аз не одобрявам татуировките, но малки и дискретни харесвам понякога. И то на млад човек. Но на възрастна педагожка.... Някак не ми се връзва.

# 1
  • Мнения: 5 500
Педагожката някога е била млада Joy

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 728
Младите хора с татуировки остаряват и стават възрастни хора с татуировки...

Не ми пречат татуировките по хората. Ако жената е свястна, не знам какъв ти е проблемът. Все едно някой да не те харесва, че си с обици. Thinking

# 3
  • София
  • Мнения: 4 867
Да, ама вече е стара - или да си маха татуировките, или да сменя работата.
 Mr. Green

Или пък да ходи целогодишно с дълги ръкави.

Кое дали е нормално: татуираните хора да остаряват?

Други оплаквания от нея имаш ли?

# 4
  • Мнения: 5 687
 Confused Какво значение има това. Важно е какво има в главата си, на какво ще научи децата  Party

# 5
  • Мнения: 4 841
Младите хора с татуировки остаряват и стават възрастни хора с татуировки...

Не ми пречат татуировките по хората. Ако жената е свястна, не знам какъв ти е проблемът. Все едно някой да не те харесва, че си с обици. Thinking

Предпочитам "читава" преподавателка с татуировки, пиърсинг и дори с къса пола и голямо деколте, пред такава, която покрива естетическите ми критерии, но само тях.
Какво точно те безпокои?

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Педагожката някога е била млада Joy

и с друг поглед в/у дамгосването  Wink

# 7
  • Мнения: 17 409
Част от майките, пишещи тук също имат татуировки. НЯма как да искаме педагожката да си махне нейната, нали? Wink

# 8
  • Мнения: 4 668
Честно казано и аз бях много навита да си направя татуировка на кръста , но все още се колебая , защото наистина се чудя как ли ще изглеждам с нея на 60 г.  Mr. Green

Иначе , това е и моето мнение -

Предпочитам "читава" преподавателка с татуировки, пиърсинг и дори с къса пола и голямо деколте, пред такава, която покрива естетическите ми критерии, но само тях.
Какво точно те безпокои?

# 9
  • Мнения: 17 409
Аз рабирам какво я безпокои, понеже също не харесвам татуировки, еле пък на възрастни жени. Не знам ккаво би могла да промени обаче...

# 10
  • DE
  • Мнения: 967
Голяма работа!! На който не му харесва, да й даде пари, за да си я махне!
Като има татуировка да си седи вкъщи!!! Shocked

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 179
ОО задължително се свържи с другите майки и се оплачете на директорката, ако трябва подписка направете - да я махат!!! Това е позорно, как може възпитателка в ДГ да има тату!

А сериозно - някак ми е криво, че в 21 век на хората им прави впечатление кой какво си е татуирал, как се е облякъл и т.н., та чак го обсъждаме и осъждаме. Аз лично не виждам проблем с тату-то, освен ако нямаш други СЪЩЕСТВЕНИ забележки към тази госпожа.

# 12
  • Мнения: X
На който не му харесва, да й даде пари, за да си я махне!


Тогава пък децата ще се плашат от нея StopВиждала съм такива "махнати" татуировки.Направо е шок и ужас.Белега е все едно от тежко изгаряне #Crazy

# 13
  • Мнения: 17 409
Излиза, че за вас жена  на 50 години(педагожка) с татуировка е най- нормалното нещо.... НА мен не ми пречи, най- малкото изглежда грозно и смешно. То затова се мисли, преди да се направи. Peace

# 14
  • DE
  • Мнения: 967
Излиза, че за вас жена  на 50 години(педагожка) с татуировка е най- нормалното нещо.... НА мен не ми пречи, най- малкото изглежда грозно и смешно. То затова се мисли, преди да се направи. Peace
Ами и аз след 25 години ще съм 50-годишна с татуировка. И?

# 15
  • Sofia
  • Мнения: 179
Излиза, че за вас жена  на 50 години(педагожка) с татуировка е най- нормалното нещо.... НА мен не ми пречи, най- малкото изглежда грозно и смешно. То затова се мисли, преди да се направи. Peace
Ами и аз след 25 години ще съм 50-годишна с татуировка. И?
.. ще си позор за обществото... направо не ти завиждам  Laughing

# 16
  • Мнения: 17 409
Ми аз съм написала- смешно ми е и грозно, особено, ако не е на дискретно място. Преди време видях жена на средна възраст- облечена делово, с голяма татуировка на глезена. Гротескно! Нищо против нямам тауировките и притежателите им Peace

# 17
  • DE
  • Мнения: 967
Излиза, че за вас жена  на 50 години(педагожка) с татуировка е най- нормалното нещо.... НА мен не ми пречи, най- малкото изглежда грозно и смешно. То затова се мисли, преди да се направи. Peace
Ами и аз след 25 години ще съм 50-годишна с татуировка. И?
.. ще си позор за обществото... направо не ти завиждам  Laughing

Направо ей сега ще си тегля ножа, да не съм позор за обществото след време! #Crazy

# 18
  • Мнения: 2 197
Според мен единственото нещо, което трябва да те интересува в преподавателките в яслата или детската градина е дали се грижат добре за детето ти. От там нататък нито облеклото им, нито нещо във външния им вид е твоя работа. Естествено с приятелки може да си ги кобрите до припадък, но реално нямаш никакво право да изискваш да се вместват в твоите критерии. Аз също не харесвам изгледа и начина на обличане на много жени по улиците. Но те са възрастни хора и имат право да изглеждат така както са решили.

# 19
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Може да са временни, бе!

Едно дете в градинката така беше налепило баба си с татуировки от някакво списание, които аз помислих за истински!

Иначе не щяло да яде, ако не й лепне татуировка!

# 20
  • Мнения: 550
Какво като има татуировка,няма да изяде децата я!Или сигурно се страхуваш да не им повлияе отрицателно?! newsm78
Сестра ми има няколко татуировки с две ,от които е много горда,но другите две иска да ги отстрани,та искам да кажа,че синът ми много и се радва на "рисунките".
Важен е човекът,а не онова,което си е татуирал по себе си!

# 21
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Част от майките, пишещи тук също имат татуировки. НЯма как да искаме педагожката да си махне нейната, нали? Wink

   PeaceПодкрепям,въпреки че аз самата нямам такива,не виждам нищо лошо в това.

# 22
  • Мнения: 865
Детето ми посещава дежурна детска градина. Тази сутрин забелязах, че възпитателката на групата, която е над 50 годишна, има две големи татуировки на ръцете. И се замислих: нормално ли е ?
Ами нормално е.Какво те притеснява?Хората имат забележителната способност да се татуират ,и въпреки това  да продължават да си  вършат добре работата.

# 23
  • Мнения: 2 401
Може да има внуци жената... У нас цялото семейство сме татуирани понякога. Имам предвид тези водните татуировки, които децата така обичат да плякат навсякъде.

# 24
  • Мнения: 503
Аз нещо не разбирам. Татуировките и я издават, че е от "Якудза" или някоя Ню Йоркска банда? Или си е изписала датите на влизане и излизане от затвора? Twisted Evil

# 25
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз лично нямам нищо против татуировките. Жената е била млада - сложила си е.

# 26
  • Мнения: 17 409
ССФ- винаги толерантна! Mr. Green Peace

# 27
  • Мнения: 5 468
А сериозно - някак ми е криво, че в 21 век на хората им прави впечатление кой какво си е татуирал, как се е облякъл и т.н., та чак го обсъждаме и осъждаме.
Абе то като е дошъл 21 век, дай да сме готови на всичко вече... все 21 век, та 21 век. Другият век ще казват - Е, в 22 век сме, все пак... не сме в 21.

А по темата: Какво като има татуировки? Отговорността за кича по нея си е нейна и няма да развали вкуса на децата, ако от това се опасяваш...

# 28
  • Мнения: 651
Не видях някъде из постингите какво е било мението на децата...защото мен хлапетата ме харесват с тату.
Доста мислих какво да бъде /какво да символизира/, къде да е и как бих изглеждала на 50.

P.S. Отдавна вече татуировките НЕ се правят в...затворите!

# 29
  • Мнения: 939
Аз имам татуировка на едното рамо, имам и 15-ина обици на ушите (с дупки са) и имам висше педагогическо образование. Никъде не съм срещнала закон, който да забранява на хора като мен да бъдат учители.... Друг е въпросът дали работя в момента като учител, но това е тема за друг разговор.

# 30
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Аз тука мислих, мислих, и пак ще се включа. Първия път в защита на жената, сега в защита на авторката.

Значи жената е възрастна. Да, ама едно време, когато настоящите възрастни са били млади, да си направиш татуировка, е означавало, че принадлежиш, или поне си попадал в една по-особена среда. Недобра среда. На колко от вас майките имат татуировки? И да, отдавна татуироките не се правят в затворите, но когато си на 50 и кусур, е доста съмнително когато си бил млад, къде си я направил, защо си я направил, и символ на какво е тя. Пък и ние не знаем татуировките на жената какви са.

Пък и pechovska разбуни духовете и изчезна...

# 31
  • София
  • Мнения: 4 867
Може да се е татуирала преди 15 години и тогава да е била на 35. По онова време вече имаше легални чисти студия и добри майстори. А на 35 може и да не ти е минало времето за такива красоти.

А дали не е някой дърт травестит, на когото в затвора са му изрисували котви, русалки и прободени със стрели сърца?

# 32
  • Мнения: 503
ССФ- винаги толерантна! Mr. Green Peace
Особено в теми, засягащи по- възрастните дами. Mr. Green

# 33
  • Мнения: 4 841
Може да се е татуирала преди 15 години и тогава да е била на 35. По онова време вече имаше легални чисти студия и добри майстори. А на 35 може и да не ти е минало времето за такива красоти.

  Абсолютно Peace

А дали не е някой дърт травестит, на когото в затвора са му изрисували котви, русалки и прободени със стрели сърца?

 Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 34
  • Мнения: 1 426
Айде бе, това преди 25 години да не е било в средните векове? (Не мога да не цитирам тука сина си, който един път, на 3-4 годинки, ми каза: мамо, в древни времена, преди аз да се родя...) Та в древни времена, преди вие да сте се родили, хората по дърветата ли са скачали? А и жената може да си я е направила и преди 10 години, когато е била на 40, защо не?! Да не говорим, че може да е било и миналата седмица...
Странни въпроси вълнуват някои мами... Преди месец една се притесняваше от това, че в детската градина на дъщеря й имало мъж учител (съвсем сериозно се притесняваше да не е педофил  Rolling Eyes), сега пък, че учителката имала татуировка... Ами ако е и с прашки?! Или пък ако разберете, че все още прави секс с мъжа си (на 50 години - леле-мале!?)

# 35
  • Мнения: 5 468
А дали не е някой дърт травестит, на когото в затвора са му изрисували котви, русалки и прободени със стрели сърца?
Аз лично, не бих се учудила...
Печовска, другият път като идеш в градината, разкъсай й мантата рязко... не се учудвай, ако отдолу видиш татуирана някоя русалка Peace Confused.

# 36
  • Мнения: 503
Може да се е татуирала преди 15 години и тогава да е била на 35. По онова време вече имаше легални чисти студия и добри майстори. А на 35 може и да не ти е минало времето за такива красоти.

А дали не е някой дърт травестит, на когото в затвора са му изрисували котви, русалки и прободени със стрели сърца?
newsm65. Обърнахме го на Клюкарник.
За недоразбралите- изказването ми за затворническата тату беше саркастично.

# 37
  • France
  • Мнения: 726
Nansen, единствено ти мислиш това, което аз си помислих. Педагожката е доста над 50-те и нейните тату не са от "съвременните"- то си личи.
 За мен е недопустимо, в учебно заведение, преподавател да има обици, пиеърсинг, татуировки и други атрибути. Да ги слагат извън работно време или да се прикриват, а не да се афишират. Има норми за външния вид в подобни учреждения, всяко отклонение от тях е признак за просташка идентификация.

# 38
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Ами pechovska, моето е малко още и не ходи на градина, обаче като затръгне догодина, със сигурност няма да се израдвам на учителка с татуси.

А относно принципното ми отношение към "телоразкрасителните" атрибути - оставам безмълвна.

# 39
  • Мнения: 939
Добре, че не станах учителка!  ooooh! Щяха да ме карат да си лепя лейкопласт по ушите, сигурно и да си превръзвам рамото.....
На децата трябва още вкъщи да се обяснява кое е редно и кое не, а не като отидат на училище или в детската градина да пеят по цял ден чалготии и като ги питаш какво са правили, да обясняват, че са гледали цяла вечер сапунки или някой чалга- канал...

# 40
  • Мнения: 2 839
Хайде сега, всички дето така дружно се подиграхте на pechovska ... кой колко жени прехвърлили 50те познава, дето да имат тату? Щом пък е толкова естествено, предполагам доста примери ще излязат.

# 41
# 42
  • Sofia
  • Мнения: 179
Хайде сега, всички дето така дружно се подиграхте на pechovska ... кой колко жени прехвърлили 50те познава, дето да имат тату? Щом пък е толкова естествено, предполагам доста примери ще излязат.

А за теб, ако не е масово явлението, не е естествено, така ли?

# 43
# 44
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Никой не говори за масово явление!

А само всеки да преброи честно на пръстите на едната си ръка колко татуирани жени, прехвърлили 50-те познава!

И ако познава такива, да се запита от къде са им татуировките!

Не говоря за възрастни, готини шеметки, а за сериозни жени, чиято професия е да се опитват да възпитават моето дете, и да му регулират ценностната система в най-крехка детска възраст.

Иии, темата е сериозна, все пак!

# 45
  • Мнения: 4 841
Хайде сега, всички дето така дружно се подиграхте на pechovska ... кой колко жени прехвърлили 50те познава, дето да имат тату? Щом пък е толкова естествено, предполагам доста примери ще излязат.

Не съм се подигравала на pechovska. Споделих собственото си мнение. Не познавам жена на 50 с татуировка. Познавам много мъже с такива, които НЕ СА ходили в затвора.

Медицинската сестра в градината на сина ми е с два златни зъба. Принципно го намирам за голяма цигания и простотия. Но жената е невероятно мила и страхотен професионалист с подход към всяко дете. Има моменти, в които човек трябва да надскача собствените си предразсъдъци.
Пък и, извинете, но преди `89 се влизаше в затвора не само за криминални деяния, а и за политически такива. Ако пък жената е дисидент-борец за свобода и справедливост?!?

# 46
  • Мнения: 17 409
Аз да попитам, като е толкова естествено, колко татуирани педагожки познавате( на възрастта на майките ви)?

BirdsFlu, навремето коронките се правеха от злато май... Аз не бих сравнила с татуировка.

# 47
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Абе златни зъби се правеха на времето си поради липса на по-качествен материал.

Друг въпрос е, че от боята си ги обличаха като признак на благосъстояние. А сестрата едва ли спада от тази група.

Пък и дисидентите-борци за справедливост едва ли са татуирани. Справка - Желю Желев  Laughing

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 179

Не говоря за възрастни, готини шеметки, а за сериозни жени, чиято професия е да се опитват да възпитават моето дете, и да му регулират ценностната система в най-крехка детска възраст.

Иии, темата е сериозна, все пак!

 Shocked Аз пък си мислех, че възпитанието и изграждането на ценностната система е главно и основно задължение на родителите, ама явно съм изостанала с материала.
Сорри, ама се дразня адски много на назадничевите и тесногръди съждения...

# 49
  • София
  • Мнения: 4 867
Не се сещам за татуирани педагози над 50, които да познавам лично. Ако срещна такъв обаче и преценя, че е добър човек и педагог, непременно ще обърна внимание на децата си върху това: външният вид и странностите на хората не са гаранция нито за доброто, нито за лошото у тях.

# 50
  • Мнения: 179
Щом е педагог, и са я назначили на работа, значи има достатъчно мозък в главата си, за да си върши работата добре. И няма да е лошо, следващия път, когато засечеш жената на работа, лично да се обърнеш с тези въпроси към нея.

# 51
  • София, център
  • Мнения: 3 455

Не говоря за възрастни, готини шеметки, а за сериозни жени, чиято професия е да се опитват да възпитават моето дете, и да му регулират ценностната система в най-крехка детска възраст.

Иии, темата е сериозна, все пак!

 Shocked Аз пък си мислех, че възпитанието и изграждането на ценностната система е главно и основно задължение на родителите, ама явно съм изостанала с материала.
Сорри, ама се дразня адски много на назадничевите и тесногръди съждения...

Може би ситно съм го написала!

# 52
  • Мнения: 4 668
А колко бивши затворнички познавате , които са успели след излизането от затвора да си намерят що - годе свястна работа , да не говорим за това , че е почти невъзможно , ако имаш досие да те назначат като педагог в детска градина  Confused

И честно казано - аз директно бих я питала откъде са и татуировките , ако толкова ме притеснява !

# 53
  • Мнения: 2 839
Аз пък не срещнах мнение на авторката в което да коментира професионализма на въпросната госпожа.
Естествено, че ако е добър педагог татуировките дори ще останат незабелязани.
Но да отричате, че татуирана жена над 50години, в България е изключение ... това е положението, преди 90та това беше присъщо за мангалите и затворниците.
Нормално е да се позачуди авторката. Тя няма право да слага етикет на педагожката, ама вие имате право да я обявявате за тесногръда?

# 54
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Не бе, аз си мисля, че още не сме я изкарали затворничка жената.

Бих постъпила като pipinka!

# 55
  • Мнения: 4 841
А колко бивши затворнички познавате , които са успели след излизането от затвора да си намерят що - годе свястна работа , да не говорим за това , че е почти невъзможно , ако имаш досие да те назначат като педагог в детска градина  Confused

И честно казано - аз директно бих я питала откъде са и татуировките , ако толкова ме притеснява !

Има давност на излежаните присъди, в момента не мога да ти кажа точно колко години е, но след един период дори да си лежал в затвора, в свидетелството ти за съдимост отново пише "неосъждан". Десет години беше май, ама в момента не ми се рови да проверявам.

# 56
  • Мнения: 6 206
Може да са временни, бе!

Едно дете в градинката така беше налепило баба си с татуировки от някакво списание, които аз помислих за истински!

Иначе не щяло да яде, ако не й лепне татуировка!
Много яка баба! Party Супер, да я поздравиш от мен!

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 179

Не говоря за възрастни, готини шеметки, а за сериозни жени, чиято професия е да се опитват да възпитават моето дете, и да му регулират ценностната система в най-крехка детска възраст.

Иии, темата е сериозна, все пак!

 Shocked Аз пък си мислех, че възпитанието и изграждането на ценностната система е главно и основно задължение на родителите, ама явно съм изостанала с материала.
Сорри, ама се дразня адски много на назадничевите и тесногръди съждения...

Може би ситно съм го написала!

Не знаех също, че в длъжностната харектеристика на педагозите в ДГ влиза - да се ОПИТВАТ да възпитават... Право да се възпитава моето дете имаме само аз и мъж ми!
Смешно е..

# 58
  • София, център
  • Мнения: 3 455
deska, длъжностна характеристика не съм чела, предполагам ти също, и мисля, че длъжностната характеристика на учителката не е предмет на темата!

И, апропо, какво правят учителките с децата в детската градина, играят си на онче-бонче ли?

Не че и това не правят сигурно, но естествено е, че ги и възпитават. Децата се влияят от тях, неизбежно е, при положение, че прекарват с тях по 8 часа дневно, което като време е доста повече, отколкото прекарват с родителите си. И не, не би ми било смешно, ама никак, ако попадна на калпава учителка. Нямам предвид обсъжданата, защото не разбрахме каква е,  pechovska пак изчезна.

Думите ми в никакъв случай не опровергават твърдението ти, че правото на възпитание на децата си остава основно задължение на родителите.

Последна редакция: чт, 19 юли 2007, 17:08 от Nansen

# 59
  • Мнения: 503
Nansen, какво пречи учителката да не е "сериозна жена", а да е от " готините шеметки"? Освен да даде на детето малко по-широк поглед в-у нещата, да му ги покаже от друг ъгъл. Не е ли време да скъсаме с представата си за скованата даскалица с дебелите лупи?

# 60
  • Мнения: 2 839

Не знаех също, че в длъжностната харектеристика на педагозите в ДГ влиза - да се ОПИТВАТ да възпитават... Право да се възпитава моето дете имаме само аз и мъж ми!
Смешно е..
Смешно е друго ... да твърдиш, че педагожките в градината нямат право да възпитават децата.
А на вас с мъжа ти възпитанието не ви е право, а задължение.

# 61
  • София, център
  • Мнения: 3 455
gall, нищо не и пречи, разбира се!

Само дето не разбрахме въпросната от кои е  Grinning

# 62
  • Мнения: 5 468
Смешно е друго ... да твърдиш, че педагожките в градината нямат право да възпитават децата.
Педагожките в градината, трябва да възпитават децата и имат право на това.
А в къщи ще си ги възпитаваме, колкото искаме. Но да нямат право да възпитават... Пак ми замирисва на демократични изблици, от които сме пишман.

# 63
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Педагожката някога е била млада Joy
Именно! Mr. GreenНа младини човек,прави какви ли не щуротии.

# 64
  • Мнения: 179
Възпитателки, учителки...защо ли ги наричат така!?! newsm78 (малко се поправих)

# 65
  • France
  • Мнения: 726
Имаше зададени въпроси към мен относно професионализма на възпитателката. Както споменах в началото, детето ми е в дежурна детска градина. НО не иска да ходи там, т.к не й харесвало и я карали да яде (дъщеря ми е злояда). Тази сутрин помолих гореописаната госпожа да не кара насила детето да яде. Тя ми отвърна с нагъл тон, че "ще го кара на фотосинтеза". Аз й отвърнах, че това е мой проблем, че не искам детето да се стресира. Т.к. миналата година дъщеря ми беше в същата дет. градина, но в др. група, аз имам наблюдения върху въпросната възпитателка. Винаги ми е правило впечатление арогантният и вид и тон. Явно има за какво!
Ще отстоявам мнението си, че има места и среда, където да се появяваш с идентификационните украшения по тялото си, но детската градина не е мястото!

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 179

Не знаех също, че в длъжностната харектеристика на педагозите в ДГ влиза - да се ОПИТВАТ да възпитават... Право да се възпитава моето дете имаме само аз и мъж ми!
Смешно е..
Смешно е друго ... да твърдиш, че педагожките в градината нямат право да възпитават децата.
А на вас с мъжа ти възпитанието не ви е право, а задължение.

Да бе верно, само татуираните такива нямат право  Laughing

# 67
  • Мнения: 503
gall, нищо не и пречи, разбира се!

Само дето не разбрахме въпросната от кои е  Grinning
И аз това дебна да разбера от сума ти време, ама конспирацията е здрава. Никой нищо не казва. Laughing

# 68
  • Мнения: 179
pechovska , аз мислех, че си против това, че е с тату. Не бях разбрала, че си разговаряла с нея, и че имаш поглед над държанието и.

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 179
Имаше зададени въпроси към мен относно професионализма на възпитателката. Както споменах в началото, детето ми е в дежурна детска градина. НО не иска да ходи там, т.к не й харесвало и я карали да яде (дъщеря ми е злояда). Тази сутрин помолих гореописаната госпожа да не кара насила детето да яде. Тя ми отвърна с нагъл тон, че "ще го кара на фотосинтеза". Аз й отвърнах, че това е мой проблем, че не искам детето да се стресира. Т.к. миналата година дъщеря ми беше в същата дет. градина, но в др. група, аз имам наблюдения върху въпросната възпитателка. Винаги ми е правило впечатление арогантният и вид и тон. Явно има за какво!
Ще отстоявам мнението си, че има места и среда, където да се появяваш с идентификационните украшения по тялото си, но детската градина не е мястото!

Е с това трябваше да започнеш, после да прибавиш за тату-то... щяхме да я заклеймим и нямаше да се потим толкова в тез жеги...
Тя и нашата госпожа се опитваше да тъпче дъщеря ми.. язък че няма тату, че да съм по-солидарна...

# 70
  • Мнения: 17 409
НАли не мислите, че наличието на татуривка у 50 год възпитателка не е свързано по никакъв начин с манталитет, поведение и т.н!?

# 71
  • Мнения: 503
Вече разбрах от кой вид е. Защо трябваше да е чак на 4 страница? Не толерирам нагъл тон и насилие (под каквато и да е форма) над деца.
Също така не мисля, че наличието на татуировка би продиктувало нечие поведение.

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 4 728
Може пък да е прекарала младините си в чужбина, където преди 25 години да си направиш татуировка, не е било белег, че си престъпник.

И определено не разбирам как така свързвате поведението на един човек с наличието на татуировка. ooooh!
Моят зет (е, не е на 50, но над 30) е татуиран целият - корема, ръцете, мисля, че и краката, има пиърсинг. Но е изключително благ човек, умен и бих си оставила детето да го гледа без притеснения.

# 73
  • Мнения: 865
Имаше зададени въпроси към мен относно професионализма на възпитателката. Както споменах в началото, детето ми е в дежурна детска градина. НО не иска да ходи там, т.к не й харесвало и я карали да яде (дъщеря ми е злояда). Тази сутрин помолих гореописаната госпожа да не кара насила детето да яде. Тя ми отвърна с нагъл тон, че "ще го кара на фотосинтеза". Аз й отвърнах, че това е мой проблем, че не искам детето да се стресира. Т.к. миналата година дъщеря ми беше в същата дет. градина, но в др. група, аз имам наблюдения върху въпросната възпитателка. Винаги ми е правило впечатление арогантният и вид и тон. Явно има за какво!
Ще отстоявам мнението си, че има места и среда, където да се появяваш с идентификационните украшения по тялото си, но детската градина не е мястото!
А,това е друго нещо-татуирана и арогантна"2 в 1".Трябваше първо да споделиш за притесненията си относно поведението на педагожката ,защотото то е  по-важно според мен ,а не дали има тату.

# 74
  • Мнения: 17 409
Хора, говрим за жена на възраст, в която наличието на тату не е най- нормалното нещо. Що обърнахте сега другия край, защитете я пак жената!

# 75
  • Oslo
  • Мнения: 659
Тези дни точно мислех да си направя една малка над гърдата. Дали ще намалеят децата в групата ми като резултат от това? Rolling Eyes

# 76
  • Мнения: 17 409
Едва ли, освен ако не ходиш по цици на работа...

# 77
  • Мнения: 2 839

Също така не мисля, че наличието на татуировка би продиктувало нечие поведение.
И аз не мисля. Но пък обратна зависимост има - определено поведение може да продиктува правенето на татуировка  Mr. Green
И за да стане ясно колко много съм тесногръда ... в нормалните общества, непреминали през катаклизмите на тоталитарно управление и непреживяли криворазбраната демокрация, татуирането е присъщо само на работническата класа. Детските учителки, надявам се, не спадат към нея  Laughing

Е вече сън няма да ме хване от любопитство за произхода на това тату  Mr. Green


pechovska, опиши я, даже най-добре я снимай, да я видим  Twisted Evil

# 78
  • Мнения: 46 553
Нормално е да са малко жените с татуировки от нейния набор, все пак тогава не е било разпространено.
Не ги свързвам двете неща: татуировка и възпитание на детето и не мисля, че може да окаже влияние по какъвто и да е начин.

# 79
  • Мнения: 1 615
И сега кво? Къде е последно проблемът? В татуировката или...?

# 80
  • Oslo
  • Мнения: 659
Едва ли, освен ако не ходиш по цици на работа...

Само по цици не, но ще се вижда от деколтето(нали това е идеята...). Макар че като виждам колко от нашите мами имат татута, едва ли на някой ще му направи впечатление.

# 81
  • Мнения: 918
Би ли споделила, коя е тази дет. градина и какво представляват самите татута?

# 82
  • София
  • Мнения: 1 877
Стига да не е от типа, саморъчно направени "Кольо + Мима 1968г., сърце, котва и един мускулест русал", не бих имала против Mr. Green.

# 83
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Оооо, Печовска, а подаваше ли й се ризата от ръкава на сакото  Laughing


Серьозно вече: Ако ме дразни и има татуировка, ще ми направи впечатление. Но ако не еме дразни, няма и да я видя, че е с тату.

 Mr. Green Mr. Green Имам една позната учителка по БЕЛ с невероятна татуировка, ще й дам линка. Хм, ще иска да се занимава с ПиАр, значи, никакви такива, да си ходи, където са й правили татуто  Joy Joy Joy

# 84
  • Мнения: 7 837
Разбрах. Значи арогантността и наличието на татуировки са взаимно свързани. А дали възпитателката се обезкосмява отдолу? Защото в случая и това има огромно значение за цялостното й профилиране.

# 85
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
не  би ми пре4ило, ако е изрядна с детето! ако иска да се гримира, епилира, това си е нейното тяло! ако иска да се забражда, да годи гола глава, да си обръсне косата!

# 86
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Едва ли, освен ако не ходиш по цици на работа...

Само по цици не, но ще се вижда от деколтето(нали това е идеята...). Макар че като виждам колко от нашите мами имат татута, едва ли на някой ще му направи впечатление.

Да ви кажа моята е такава цицоманка, само й дайте цици да пипа. Момче да беше, иди дойди. Та ако даскалката й дава да й пипа циците, няма да мога да я измъкна от детската градина.

# 87
  • София
  • Мнения: 13 211
Педагожката някога е била млада Joy

ТамАн това щях да кажа... Crazy

# 88
  • Мнения: 939
Защо авторката на темата не си премести детето при друга учителка, щом тези татуировки толкова пречат? 5 страници за една татуировка  Shocked.

# 89
  • София
  • Мнения: 2 079
.....
 5 страници за една татуировка  Shocked.

 #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy
Не разбрах проблема какъв е: че въпросната госпожа не се държи добре с децата, че има тату или че е на 50 години? newsm78
Ми и тя е била млада и с тату.
Живот и здраве и ние може да я стигнем тази възраст, при това не само с едно тату (някои Flutter)!

# 90
  • Мнения: 901
И ние - госпожите, които се опитваме да даваме на децата ви знания и умения, сме си хора. Някои имат татуировки, други - пиърсинги, трети пушат, четвърти и си позволяват вино на вечеря.
Е и? Сутрин в 7.30 сме на вратата, посрещаме децата ви и с татуираните си ръце ги повеждаме в един свят, където те се чувстват добре, докато вие работите, чистите вкъщи или просто си се размотвате по квартала.

# 91
  • France
  • Мнения: 726
Както споделих, не е нормално жена много над 50г да е с тату. За мен, татуировката правена преди години, подсказва за характер, манталитет и начин на поведение, които са в границите на нормите, но не приети от всички.
Питанката ми беше, е ли нормално жена на тази възраст с тату от преди 5-6-7 петилетки да е възпитателка? За мен, не е.
Приключвам с тази тема.

# 92
  • Мнения: 901
Печовска, такова тесногръдие сефте забелязвам при теб. Що така?
Всичко е нормално, татуираната ръка може и да държи детето ти по-добре от нетатуираната.
В градината на дъщеря ми нямаше татуирани, но тя все пак рева три години всяка сутрин на път за там.

Последна редакция: чт, 19 юли 2007, 23:05 от schreier

# 93
  • Мнения: 161
Едва ли, освен ако не ходиш по цици на работа...
В такъв случай рязко ще скочи процентът на татковци и роднини от мъжки пол, които ще отменят майките при воденето/ вземането на децата от градина  Joy

И по темата: за мен татуировките и пиърсингът на учителите не са проблем, важно ми е отношението на учителката към детето и това на детето към учителката.  Wink

# 94
  • Мнения: 651
....Приключвам с тази тема.
Защо?
Аз пък съм засегната - педагожка съм и татуираната птица на рамото ми по скоро би ми пречила да посегна към детето ти, за разлика от много други колежки, които следваха педагогика щото не ги бяха приели другаде.

# 95
  • Мнения: 4 451
Нашата леля в детската градинка е с татуировка, но честно казано не съм се впечатлила. А учителката ни е младо момиче и ходи с много къси поли, отива и, има хубаво телце. Wink И страхотен подход към децата, които я обожават.
Прави са момичетата, че отношението към децата е по-важно от всичко друго.

# 96
  • France
  • Мнения: 726
Абе, вие четете ли?????????????????????????????
Говоря за жена, с възрастта на майките ни. А не за млади жени.

# 97
  • Мнения: 3 146
Абе, вие четете ли?????????????????????????????
Говоря за жена, с възрастта на майките ни. А не за млади жени.
Направо ме отвращава начинът, по който говорите за някого, само защото е с татуировка и е на години. Толерантност, не сте ли чувала?! Направо не мога да повярвам, че някой все още се занимава с кожата на хората, а не с интелекта и ценностната им система. Предполагам, че въпросната жена е направо лош човек, понеже преди време си е напровила татуировка... Замислете се първо, преди да пускате подобни теми!

# 98
  • Мнения: 1 172
Не съм обръщала внимание дали учителките на сина ми имат татуировки. На годините на майка ми са, а може и малко по-възрастни.
Значи въобще не се впечатлявам от татуировки. И това не е критерий, по който ги оценявам.
Аз самата нямам такива. Знам ли, някой ден може и да реша да имам, засега съм пас.

# 99
  • Мнения: 651
Абе, вие четете ли?????????????????????????????
Говоря за жена, с възрастта на майките ни. А не за млади жени.
Добре де, и ние ще остареем живот и здраве...и няма да си махнем татуировките, нито ще започнем да налагаме децата...
Но... спора отдавна стана безсмислен, може би формулировката на темата трябваше да е друга.
На самата мен ми се случи да бъда повлияна от външния вид на една учителка...бях потресена от начина и на обличане и гримиране...
Тя беше един от вариантите ни за първи клас.
/историята е дълга и не е за тук/Едно от нещата, които направих беше да събера мнения на колеги, родители и бивши четвъртокласници. Никой и думичка не обели за фрапантния и начин на обличане и за неуместния тежък вечерен грим. Всички наблягаха на поведението и в клас и на грубичкото отношение към децата. Децата казваха: "тя е лоша и само вика по нас". Родителите: "Държи се с децата като с войници".
На родителската среща не откъсвах очи от деколтето, от бонбоненорозовите устни и начервените бузи  Sick Чудех се как това чучело ще размахва пръст и ще крещи на малкото ми крехко цвете.
Не можах да я възприема  Confused и това си е ...

Последна редакция: пт, 20 юли 2007, 00:36 от Мила от Марс

# 100
  • Мнения: 2 563
Кажи си направо какви жени са си слагали татуировки преди 5-6-7 петилетки... Кажи точно в какво я подозираш. Щото аз не разбрах.

# 101
  • Пловдив
  • Мнения: 3 745
На педагозите професията(чудя се за такава ли я приемат или за губене на време) не е ли да възпитават и социализират? Нали за това им плащат? Мислите ли, че една суетна докторка не би искала да си пусне маникюр или да си сложи ноктопластика? Готвачката в детската кухня не иска ли да готви с разпусната грива, щото случайно така се харесва? Тогава не ми се мисли колко теми биха се изписали. А какво ще кажете за длъжност в западна компания и ходене на работа с ярко червени чепици и рокля с гол гръб?
Тук не виждам защо препирате авторката относно татуировките, за тях си има време, място, начини. Интимните такива няма да ги коментирам. Изобщо не съм против подобни нещица.

Когато човек си избира професията, според мен би трябвало да е наясно от какво ще се лиши и с какво ще се облагодетелства. Циркаджии не ми е приятно да ми възпитават детето.

Последна редакция: пт, 20 юли 2007, 02:09 от AlexaS

# 102
  • Sofia
  • Мнения: 4 728
Е какво значи - има си време, място, начини? Пред входа на детската да вземе учителката татуировката си, да я сгъне и да си я прибере в джоба. След работа да я разгъне и да си я лепне на челото?....
Ако си я е правила на 16, да не би да е мислила, че някой ден ще става учителка? Или защото има татуировка да вземе да се откаже от това, което я влече? newsm78

pechovska, предполагам, че очакваше точно определени коментари, а сега, като има доста хора на мнение, различно от твоето, приключваш с темата... Tired

П.П. Нашата фирма е западна, пък си ходим с голи гърбове, сега в жегата дори боси. О, ужас!

# 103
  • Мнения: 3 146


Когато човек си избира професията, според мен би трябвало да е наясно от какво ще се лиши и с какво ще се облагодетелства. Циркаджии не ми е приятно да ми възпитават детето.



Да, така е, но забележете колко майки с бебенца са с огромен маникюр. Аз лично съм се чувила как се справят с детето, без да го одраскат или нещо подобно. Ми не знам дали все пак това е най-важното. Избрали са да са майки, да режат ноктите, добре, ама не е определящото...
90% от българките ходат на каквато и да е работа с предизвикателни дрехи, какво от това, те са непрофесионалисти, така ли...  Не бъркайте нещата!

# 104
  • Пловдив
  • Мнения: 3 745
Juana, да намери начин да я премахне, като не е мислила на 16 къде да си я направи, проблема е неин как. Така както престилката на доктора е изгладена и чиста всеки ден, така и възпитателките биха могли да се напънат.

Аз ли да ти обяснявам какво значи има си време и място и начини да си покажеш татуто? Сигурно и на жената и е писнало да си я показва на тази възраст, но няма аз да я мисля. Всеки би трябвало да потдържа естетичен имидж, още повече преподавател в детска градина.

gergandi, майките с голям маникюр сами определят за себе си колко са опасни за децата си. Аз не съм тази, която ще ги порицава. Майките с татуировки също.

Темата е друга.

# 105
  • Мнения: 939
На педагозите професията(чудя се за такава ли я приемат или за губене на време) не е ли да възпитават и социализират? Нали за това им плащат? Мислите ли, че една суетна докторка не би искала да си пусне маникюр или да си сложи ноктопластика? Готвачката в детската кухня не иска ли да готви с разпусната грива, щото случайно така се харесва? Тогава не ми се мисли колко теми биха се изписали. А какво ще кажете за длъжност в западна компания и ходене на работа с ярко червени чепици и рокля с гол гръб?
Тук не виждам защо препирате авторката относно татуировките, за тях си има време, място, начини. Интимните такива няма да ги коментирам. Изобщо не съм против подобни нещица.

Когато човек си избира професията, според мен би трябвало да е наясно от какво ще се лиши и с какво ще се облагодетелства. Циркаджии не ми е приятно да ми възпитават детето.

В този ред на мисли да попитам - всички родители ли са били безупречни през целия си живот? Или казано по друг начин - можеш ли да кажеш, че всеки миг от животът ти е пример за подражание? Но родителите никой не ги упреква, че имат тауировки, нали? Малко ли бащи (вече дядовци) имат от онези гнусни татуси, на които има някакви години и какво ли не?

И още нещо - мисля, че е по-важно децата какво възпитание и познания имат, а не как изглежда учителят им - защото не всяка даскалица може да прилича на фотомодел - това са хора... А не да гледам как ученик в десети клас иска да бъде изпитан за азбуката (българската), и когато целия клас брои буквите, се оказва, че една липсва, но никой не знае коя. Не е ли това по- фрапантното от татуировките на учителката?
Или друг пример - деца в първи клас в началото на учебната година - още на втория ден едно момиченце след второто междучасие започва да плаче и да иска да си отиде вкъщи... Причината - имат едно момиченце (циганче, но много по-чисто, културно и възпитано от половината клас), което случайно, минавайки покрай въпросната ревла, я докосва. Резултатът - бялото българче иска да си отиде, за да се преоблече и да си изхвърли блузката, защото е пипната от циганчето... След което родителите на това момиче се появяват в училището да вдигнат скандал на учителката, че не е пуснала детето да се преоблече и как то е стояло още 3 часа на училище с такава блуза!

Нямам какво повече да кажа - изводите оставям за вас!

# 106
  • Мнения: 343
Печовска, а твоята визия ПЕРФЕКТНО подходяща ли е за професията, която си избрала? Я пиши какво работиш и прати една снимка да преценим. Thinking

# 107
  • Мнения: 17 409
На педагозите професията(чудя се за такава ли я приемат или за губене на време) не е ли да възпитават и социализират? Нали за това им плащат? Мислите ли, че една суетна докторка не би искала да си пусне маникюр или да си сложи ноктопластика? Готвачката в детската кухня не иска ли да готви с разпусната грива, щото случайно така се харесва? Тогава не ми се мисли колко теми биха се изписали. А какво ще кажете за длъжност в западна компания и ходене на работа с ярко червени чепици и рокля с гол гръб?
Тук не виждам защо препирате авторката относно татуировките, за тях си има време, място, начини. Интимните такива няма да ги коментирам. Изобщо не съм против подобни нещица.

Когато човек си избира професията, според мен би трябвало да е наясно от какво ще се лиши и с какво ще се облагодетелства. Циркаджии не ми е приятно да ми възпитават детето.



  202uu Изумително колко широкоскроени са повечето от вас! ПОздравления! Сигурна съм, че ако темата беше формулирана по друг начин, и авторката беше споменала още в началото за поведението на учителката+татуировката,отговорите щяха да са други Wink

# 108
  • Мнения: 1 615
Mi6inkata, браво! Не се наложи аз да го пиша!
Колкото до маникюра,макар и без връзка тук, май... Аз сега трудно свъртам такъв, но когато родих, все още си имах и си гледах бебето с маникюр, без нито един инцидент. А аз бях една доста старателна майка без никакви помощници, и да, това изумяваше 95% от хората, които са ме виждали. Но това не мисля, че ме прави по-лоша майка, или..?

# 109
  • Мнения: 17 409
Къде намесвате пък маникюра и гледането на собственото дете!? НА вас приятно ли ще ви бъде да отдете на лекар и да ви преглежда млада и хубава лекарка с пола, едва покриваща ластиците на мрежестите й чорапи, престилка, по- къса от полата и маникюр, разбира се? ИЗключвам мъжката част Mr. Green

# 110
  • Мнения: 1 615
Грозна, стара и демоде облечена лекарка ли е гаранцията за качество на услугата??? Интересно! Не знаех...

# 111
  • Мнения: 17 409
Да не би д аискаш да кажеш, ч е нормално д ае облечена като проститутка newsm78 ПРофесионализма не го комнетирам в случая, той няма общо. ТЕмата е за друго, малко от вас разбират явно...

# 112
  • Мнения: 6 206
На педагозите професията(чудя се за такава ли я приемат или за губене на време) не е ли да възпитават и социализират? Нали за това им плащат? Мислите ли, че една суетна докторка не би искала да си пусне маникюр или да си сложи ноктопластика? Готвачката в детската кухня не иска ли да готви с разпусната грива, щото случайно така се харесва? Тогава не ми се мисли колко теми биха се изписали. А какво ще кажете за длъжност в западна компания и ходене на работа с ярко червени чепици и рокля с гол гръб?
Тук не виждам защо препирате авторката относно татуировките, за тях си има време, място, начини. Интимните такива няма да ги коментирам. Изобщо не съм против подобни нещица.

Когато човек си избира професията, според мен би трябвало да е наясно от какво ще се лиши и с какво ще се облагодетелства. Циркаджии не ми е приятно да ми възпитават детето.


Това е точно така.
Дотук изчетох много, много неща, мнения, които уважавам, че е ОК всичко, нито искам да бъда приета като тесногръда. Мен ничии татуировки биха ми попречили.
За мен не е ОК, да работиш със и за деца е много много специфично и специално нещо, то е като пеенето или го имаш вродено или го нямаш. После може само да го развиваш.
Хората със афинитет към децата са различна порода и понеже работя с много много такива, след като видях темата се замислих колко от тях имат тату. Сетих се за над 20 млади, хубави, секси момичета. И познайте колко от тях имат татуировки - НУЛА. Едната дори е приятелка с момчета, които правят татуировки, щом тя не е се е изкушила при тези наистина големи майстори, значи има нещо...
Не знам как да го обясня, нито искам. Просто си казвам мнението.

# 113
  • Мнения: 8 769
Сигурна съм, че ако темата беше формулирана по друг начин, и авторката беше споменала още в началото за поведението на учителката+татуировката,отговорите щяха да са други Wink
Абсолютно права си. Обаче виж какво се оказва:
Ще отстоявам мнението си, че има места и среда, където да се появяваш с идентификационните украшения по тялото си, но детската градина не е мястото!
както и :
Както споделих, не е нормално жена много над 50г да е с тату. За мен, татуировката правена преди години, подсказва за характер, манталитет и начин на поведение, които са в границите на нормите, но не приети от всички.
Питанката ми беше, е ли нормално жена на тази възраст с тату от преди 5-6-7 петилетки да е възпитателка? За мен, не е.
Т.е. Авторката на темата е подразнена повече от татуировките на госпожата, отколкото от грубото й поведение.
Аз поне така разбирам. Затова и така е пуснала темата. И тъй като си е повторила въпроса:
Първо, pechovska, в твоите думи виждам потвърждение на първата част на поговорката "По дрехите посрещат, по ума изпращат". Няма лошо, външният вид определя първото впечатление у отсрещния и до голяма степен диктува ответно отношение.
След него, обаче, идва и впечатлението от културата и обноските на човека, от неговото поведение и манталитет.
Имам въпрос: Ако госпожата се държеше мило и любезно, щяха ли татуировките й да са ти трън в очите?

Второ, подчертаното в светлозелено ми говори, че вече си направила извод за тази жена само по външния й вид. Възможно ли е тя на младини да е била един човек (от онези, лошите...бррр), но сега да е друг?  Защото хората се променят, нали? Можеш ли да си представиш ако е била в онази долна прослойка, към която я причисляваш, какъв път е извървяла, за да се квалифицира и да си намери работа като педагог?

И последен въпрос. Само заради тези пусти татуировки ли жената трябва да стои безработна и да й се отказва работа? Та това си е дискриминация!

# 114
  • Мнения: 6 029
съвсем откачихте.

# 115
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Простото правило за златната среда върши работа безотказно и навсякъде!

Само дето всеки сам трябва да си я намери!

# 116
  • Мнения: 8 769
Ахм, има една известна лекарка тук във Варна, води се за най-добрия гастроентеролог...и цяла СИ България се изсипва при нея.
А ако знаете с какъв грим ходи тази жена и с колко кила синджири е окачена....свят да ти се завие. Crazy Може и татуировки да има, не съм ходила лятоска при нея Mr. Green
Хич, ама хич не изглежда като нормален, сериозен и добър лекар. Обаче е. Факт.  Wink

# 117
  • Мнения: 6 029
Ахм, има една известна лекарка тук във Варна, води се за най-добрия гастроентеролог...и цяла СИ България се изсипва при нея.
А ако знаете с какъв грим ходи тази жена и с колко кила синджири е окачена....свят да ти се завие. Crazy Може и татуировки да има, не съм ходила лятоска при нея Mr. Green
Хич, ама хич не изглежда като нормален, сериозен и добър лекар. Обаче е. Факт.  Wink

хехехе ако има тату обаче да не си стъпила при нея повече.

не се ли научи българския народ да не съди хората само заради външния им вид.. ужас.

# 118
  • Мнения: 939
Да не би д аискаш да кажеш, ч е нормално д ае облечена като проститутка newsm78 ПРофесионализма не го комнетирам в случая, той няма общо. ТЕмата е за друго, малко от вас разбират явно...
а колко от вас ходят по гащи вкъщи? и то пред детето си  Shocked

# 119
  • Мнения: 6 029
Да не би д аискаш да кажеш, ч е нормално д ае облечена като проститутка newsm78 ПРофесионализма не го комнетирам в случая, той няма общо. ТЕмата е за друго, малко от вас разбират явно...
а колко от вас ходят по гащи вкъщи? и то пред детето си  Shocked

аз. Twisted Evil

# 120
  • под тепетата
  • Мнения: 9 364
Пешовска, що не вземеш да предложиш в документацията на университетите и институтите да се впишат като противопоказни освен някои заболявания и татуирането  за кандидатстването в педагогически профил. Ако още нямат-подписват декларация, че няма да си правят! Да не забравяме и нещо друго ,често споменавано като признак на лош педагог- стара мома -ужас! Та да подписват и декларация , че се задължават и да се омъжат.Така се решават всичките ти дертове. 

# 121
  • Мнения: 939
а колко от вас ходят по гащи вкъщи? и то пред детето си  Shocked
аз. Twisted Evil
Засрами се! Какъв пример даваш на детето си! #Cussing out

bilqna_69 Joy hahaha, ама трябва и да се задължат и деца да раждат, че иначе бездетните ставали много зли и завистливи...

# 122
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
а колко от вас ходят по гащи вкъщи? и то пред детето си  Shocked
аз. Twisted Evil
Засрами се! Какъв пример даваш на детето си! #Cussing out

bilqna_69 Joy hahaha, ама трябва и да се задължат и деца да раждат, че иначе бездетните ставали много зли и завистливи...

Леле - аз без гащи, такова...

# 123
  • Мнения: 939
Леле - аз без гащи, такова...
Shocked Е, това на какво прилича? Макаренко да се яви веднага! Какъв е този ужас!!!! Shocked #Crazy

Вкъщи само по костюм и вратовръзка, с дълги ръкави и жените да бъдат само с поли - най-късите да са до глезена!

# 124
  • Мнения: 1 615
Аз пък се потрисам от големи количества пиърсинг, странни прически и цветове на косата. Но познавам хора, които си ги имат и това не ги прави по-лоши нито като хора, нито в професиите им. Младежитe с особено странни такива - да ги заклеймя като бъдещи боклуци? Вярно, на косите с времето няма да им личи какви са били в младежките години на притежателите си, но следите от пиърсинг си личат. Да взема да намразя познатите си с такива? Това важи и за татуировките.
Впрочем, въпросната жена - повод за тази тема, може да самият дявол, но никога няма да се съглася, че татуировките са проблемът. В никакъв случай не се напъвам да я защитя лично, след като не познавам нито нея, нито авторката. Обаче съм против дамгосването на хора заради вкуса им, а още по-малко заради някой видим остатък от миналото им. Може авторката да е пушила марихуана преди 10 години, ама няма как да познаем. Може и сега да се изкушава чат-пат, ама нали няма картинка на ръката... Както и някои чудесни, благи учителки, а и някои стари и грозни лекарки Wink Обаче няма "нагледни материали"! Язък!
Или за тревата може да кажем "ех, човек трябва да опита от всичко... младежки глупости... сега нали не се занимава с такива работи, какво значение има..." Важното е, че няма как да раберем със сигурност, а и сега по нищо не личи. Но виж, има ли рисунка на кожата за доказателство - на кладата!!!

# 125
  • Мнения: 8 769
не се ли научи българския народ да не съди хората само заради външния им вид.. ужас.
Не случайно цитирах поговорката в предишния си пост.
Да не би д аискаш да кажеш, ч е нормално д ае облечена като проститутка newsm78 ПРофесионализма не го комнетирам в случая, той няма общо. ТЕмата е за друго, малко от вас разбират явно...
а колко от вас ходят по гащи вкъщи? и то пред детето си  Shocked
Аз в тия жеги по цици ходя в къщи  Crazy

ДееНКа, съгласна съм с теб, че учителя като модел на поведение и подражание не бива да изглежда като престъпник/проститутка и прочие презряни от обществото "професии".
Въпроса е дали тези две (или колко там бяха) татуировки на учителката в дг, я правят принадлежна към някоя от изброените групи и доколко те (татуировките) играят съществена роля при възпитанието на децата, при поведението на самата учителка и нейната професионална реализация.

# 126
  • Мнения: 102
Преди няколко години се отказах точно преди момчето да започне да ме татуира,поради тази причина,че когато стана на 50 ще има хора,които ще гледат на мен както ти сега на учителката.
Данък "хорско мнение"не плащам,не съм и педагог,но според мен няма нищо лошо щом на жената така и е харесвало.А и както казаха другите мами никъде не е забранено със закон педагог с тату да упражнява професията си

# 127
  • Мнения: 17 409
Доня Туфина, сещам с ез акоя лекарка говориш. НЕ е същото, сериозна си изглежда жената Peace ЗА ходенето по гащи и цици- и аз го правя, малко ми е трудно да намеря връзка с темата обаче....

# 128
  • Мнения: 8 769
Доня Туфина, сещам с ез акоя лекарка говориш. НЕ е същото, сериозна си изглежда жената Peace
Хи хи, ама доста умопомрачителен грим има, аз се сепнах първия път, защото не бях предупредена  Wink

ЗА ходенето по гащи и цици- и аз го правя, малко ми е трудно да намеря връзка с темата обаче....
Аз виждам връзка дотолкова, доколкото се дава модел на поведение...  newsm78

# 129
  • Мнения: X
E не - доскоро имаше тема - децата ни стават "по калъп" в детските градини, което се счита, че не е добре.

Сега пък се излиза от калъпа - пак не е добре.

По-скоро нестандартното толерирам аз - нека децата да видят, че има "различни" хора - макар че татуса чак да е признак за "различност" - незнам - но твърдо - децата трябва да виждат разнообразието на живота. Твърдо. Така че - в този смисъл - една такава учителка - добре дошла.

Нямам татуси но скоро смятам да си сложа.  Laughing

# 130
  • Мнения: X

ЗА ходенето по гащи и цици- и аз го правя, малко ми е трудно да намеря връзка с темата обаче....
Аз виждам връзка дотолкова, доколкото се дава модел на поведение...  newsm78
ооо не не - даже напротив - ИЗЛИЗА СЕ от модел на поведение

# 131
  • Мнения: 9 990
Пешовска, май жегата ти идва в повече.Жената ти казва, че детето все пак трябва да поема храна-твоя си работа, гладно го дръж у вас, ма в градината госпожата е длъжна да предложи.А в тази възраст повечето деца си мислят, че ги насилват да ядат, та от там и майките си доизмислят едни адски картини.Да беее, как забравих-то в градините колят и бесят, па взели и татуирана г-жа....Божееее, да ви имам драмите ooooh!Насилвали го били-грънци-подписвам се с две ръце, че едва ли са го насилвали да яде-подканя ли са го-белким хапне.Щото пък някоя друга префърцунена ще гракне-аууу, ма моето все гладно го взимам, не го ли храните там Whistling
Ми спри си от градина детето, като е толкова упадъчно там, дръж го вкъщи на фотосинтеза, щото е злоядо и не се възмущавай.Апропо-главно задължение да госпожите е да възпитават, да се грижат децата да са/цитирам/-яли, спали, срали.

Язък ми, че кандидатствах, с татуса къде ще ме вземат после на работа, тюх.... ooooh!

# 132
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Доня Туфина, сещам с ез акоя лекарка говориш. НЕ е същото, сериозна си изглежда жената Peace
Хи хи, ама доста умопомрачителен грим има, аз се сепнах първия път, защото не бях предупредена  Wink

ЗА ходенето по гащи и цици- и аз го правя, малко ми е трудно да намеря връзка с темата обаче....
Аз виждам връзка дотолкова, доколкото се дава модел на поведение...  newsm78


Дали си права  newsm78
Коронния номер на голямото ми е да се съблече чисто голо на публично място. Особено ако пък има сцена наблизо, или пиедистал. От всичко най-много обича да си показва голото дупе.
Не че ме е виждало така да правя, ами отвътре му идва на детето. Обикновено баща му се скатава някъде, че умира от срам.

# 133
  • Мнения: 2 958
Аз пък бих се изкефила ако видя "татуирана педагожка" Wink

# 134
  • Мнения: 179
Доня Туфина, сещам с ез акоя лекарка говориш. НЕ е същото, сериозна си изглежда жената Peace
Хи хи, ама доста умопомрачителен грим има, аз се сепнах първия път, защото не бях предупредена  Wink

ЗА ходенето по гащи и цици- и аз го правя, малко ми е трудно да намеря връзка с темата обаче....
Аз виждам връзка дотолкова, доколкото се дава модел на поведение...  newsm78


Дали си права  newsm78
Коронния номер на голямото ми е да се съблече чисто голо на публично място. Особено ако пък има сцена наблизо, или пиедистал. От всичко най-много обича да си показва голото дупе.
Не че ме е виждало така да правя, ами отвътре му идва на детето. Обикновено баща му се скатава някъде, че умира от срам.



Детето е ценител на изкуството! Joy Joy Joy

# 135
  • Мнения: 8 769
Аз виждам връзка дотолкова, доколкото се дава модел на поведение...  newsm78
ооо не не - даже напротив - ИЗЛИЗА СЕ от модел на поведение
Добре де, може да не съм се изразила правилно-това е модел на поведение. Mr. Green
Аз виждам връзка дотолкова, доколкото се дава модел на поведение...  newsm78
Дали си права  newsm78
Коронния номер на голямото ми е да се съблече чисто голо на публично място. Особено ако пък има сцена наблизо, или пиедистал. От всичко най-много обича да си показва голото дупе.
Не че ме е виждало така да правя, ами отвътре му идва на детето. Обикновено баща му се скатава някъде, че умира от срам.
И какъв е извода?  Flutter

# 136
  • Мнения: 17 409
Аз пък си мисля, че  вкъщи можем да си ходим както си искаме, в т.ч. и децата ни..... ПО- важно е "в обществото" да се спазват общоприетите норми на поведение( сори за клишето Mr. Green).

# 137
  • Мнения: 939
Аз виждам връзка дотолкова, доколкото се дава модел на поведение...  newsm78
Дали си права  newsm78
Коронния номер на голямото ми е да се съблече чисто голо на публично място. Особено ако пък има сцена наблизо, или пиедистал. От всичко най-много обича да си показва голото дупе.
Не че ме е виждало така да правя, ами отвътре му идва на детето. Обикновено баща му се скатава някъде, че умира от срам.
И какъв е извода?  Flutter
Сега ще ти кажа. Сетих се какво видях миналата година. Едно момченце на 4-5 годинки в градинката си играеше в тревичката с едно момиченце... След малко се появи бащата на момченцето и то като се хвърли върху момиченцето да го целува, събори го на тревичката и започна да прави едни движения..... сещате се. Дали такова нещо би могло да види в детската градина? newsm78

# 138
  • Мнения: 9 990
Татосите от памтивека влизат в това клише-общоприетите норми на поведение не са свързани с картинката на дупето.

# 139
  • Мнения: 17 409
Татосите от памтивека влизат в това клише-общоприетите норми на поведение не са свързани с картинката на дупето.

Тоест newsm78

# 140
  • Мнения: 8 769
След малко се появи бащата на момченцето и то като се хвърли върху момиченцето да го целува, събори го на тревичката и започна да прави едни движения..... сещате се. Дали такова нещо би могло да види в детската градина? newsm78
Отговора е ясен. Извинявам се за офф-а, ама защо детето е започнало да прави това когато е видяло баща си?  Shocked Значи ли,че целенасочено му се показва нещо? Rolling Eyes

Аз имах едни познати, които живееха в боксониера-една стая и малка кухня. Имаха две деца и всички спяха в една стая. Разказваха ми, че дъщеричката им (на около 3г) правела подобни на сексуални движения върху куклата си. Бяха изумени, че може би някой път не е била заспала, докато те са си извършвали съпружеските задължения.... ooooh!

# 141
  • Мнения: 4 841
Ами, сакън да научат нещо лошо в къщи  Naughty

Всяка втора майка по градинките коментира, че детето копира татко си и вика "п...раст" или "селянин" докато са в колата или "мамата..." докато ремонтира.
Но това е от категорията "ха-ха, колко забавно  Flutter ", докато в тази тема става въпрос за категорията "на какво ги учат в тия детски градини   #Cussing out "

# 142
  • Мнения: 9 990
И?На какво ги учат-не разбрах от кво се жалва авторката-на какво Не са и научили детето...или на какво са го научили  newsm78В градината де, не у тях-вкъщи очевидно са идилия и перфекционизъм.

# 143
  • Мнения: 8 769
И?На какво ги учат-не разбрах от кво се жалва авторката-на какво Не са и научили детето...или на какво са го научили  newsm78
Може да го научи на нещо лошо с тия татуировки...аз така разбирам  newsm78

# 144
  • Мнения: 9 990
Хубу де-на какво например лошо..... newsm78

# 145
  • Мнения: 8 769
Хубу де-на какво например лошо..... newsm78
Това може да ти отговори само авторката на темата.
Аз мога само да предполагам...  Grinning
Но очевидно, след като за нея е недопустимо подобни хора (обозначени със символи за принадлежност към една или друга прослойка, показващи съответен манталитет и пр) да бъдат педагози, значи те или учат на нещо лошо децата, или им показват недостоен модел на поведение.  Thinking

# 146
  • Мнения: 9 990
не разбрах-татоса показва принадлежност към определена прослойка ли?Манталитет?От кога?
Някой може ли да каже аз каква съм, какво работя, в каква среда се движа, какви са ми моралните ценности, когато имам татос?Да отгатне ей така, само по това, че имам.Хайде-предположения, моля.

# 147
  • Мнения: 939
След малко се появи бащата на момченцето и то като се хвърли върху момиченцето да го целува, събори го на тревичката и започна да прави едни движения..... сещате се. Дали такова нещо би могло да види в детската градина? newsm78
Отговора е ясен. Извинявам се за офф-а, ама защо детето е започнало да прави това когато е видяло баща си?  Shocked Значи ли,че целенасочено му се показва нещо? Rolling Eyes
Предполагам, че като е видяло баща си и се е сетило нещо... Не съм го питала защо така прави...
Цитат
И?На какво ги учат-не разбрах от кво се жалва авторката-на какво Не са и научили детето...или на какво са го научили  newsm78В градината де, не у тях-вкъщи очевидно са идилия и перфекционизъм.
И аз това се чудя... Попитах я дали може да каже, че животът й е изряден отвсякъде и всеки преживян от нея миг би могъл да бъде пример за подражание, ама нещо не пожела да ми отговори.... А може би детето й е ревнало да иска татуировка... де да знам - врачувам само в неделя - рано ми е още....

# 148
  • Мнения: 17 409
не разбрах-татоса показва принадлежност към определена прослойка ли?Манталитет?От кога?


НА предните страници коментирахме вече. Колко 50 годишни жени имат татуси? Навремето не беше най- нормалното нещо майките ни да се татуират, нъл тъй Simple Smile Сега вече това, че си си направила тату нищо не означава.

# 149
  • Мнения: 9 990
Щото беше комунизъм, те и късите поли не толерираха, за кво говориш въобще, не те схващам нещо...Татоси има откакто свят светува и ще има.По-красиви и по-стойностни от В+Р в сърце....и котва...В други страни има много, ама да не кажа-доста татуирани Хора на 50 години.А и самият метод, механизъм на татуиране е революирал.Цветове, идеи, красиви неща.

Последна редакция: пт, 20 юли 2007, 15:04 от пенелопа

# 150
  • Мнения: 939
Навремето не беше най- нормалното нещо майките ни да се татуират, нъл тъй Simple Smile
То, навремето и други неща бяха ненормални и табу, ама гледам - появила си се на този свят, явно и твоите родители не са били от най-срамежливите....

# 151
  • Мнения: 8 917
Педагожката някога е била млада Joy
Joy Ами така си е Mr. Green Все някога е била Laughing

# 152
  • Мнения: 17 409
Е,  стига се правихте на интересни, де! Така и не получихме отговор колко жени на средна възраст с престижни професии и татуировки познавате Mr. Green Що така лично приемате темата, не мога да разбера..., то е ясно, че в наши дни е масово явление татуирането  Peace

# 153
  • Мнения: 939
Е,  стига се правихте на интересни, де! Така и не получихме отговор колко жени на средна възраст с престижни професии и татуировки познавате Mr. Green Що така лично приемате темата, не мога да разбера..., то е ясно, че в наши дни е масово явление татуирането  Peace
Защото:
1. И аз съм с такава професия.
2. И аз имам татуировка
3. Не виждам какъв е проблема в случая.
4. Пак ще попитам - може ли да кажете, че всеки миг от живота ви е пример за подражание, че сте тръгнали да съдите жената каква е била и т.н. Хората се променят.

# 154
  • Мнения: 9 990
Ами-нямам право да изтипосам тук хора, които не познаваш ти, че да ти доказвам, че са с професионална реализация далеч над средната, на възраст 40 години и даже някои сега се замислят за нов татос.Това, че ти не познаваш си е твой проблем.Ето-аз ще се реализирам, ще вървя напред, ще градя/защото тепърва се уча/ и съм с татос.И на 50 години ще съм преуспяла/ дано/ жена с татуировка.Нещо нередно?

# 155
  • Мнения: 17 409
Пенелопа, айде по- спокойно! Няма нужда  да се пениш и ти толкова! Да, не познавам, и не само аз не познавам Wink

Последна редакция: пт, 20 юли 2007, 15:32 от ДееНКа

# 156
  • Мнения: 9 990
Нямаш си и идея колко съм спокойна  Party
Кефя се на безумия днес..... CrazyРедактирай се-не съм Пенолпа.... hahaha

# 157
  • Мнения: 2 567
Ако щете вярвайте, но вече като погледна тази тема и се сещам за Попай моряка. Почнах да си представям тази възпитателка точно като него. Груба и с разни морски татута по огромните, груби, космати ръце  Simple Smile
Аз нямам проблем с татуираните хора, въпреки че не ми харесва татуирането. Не бих си и помислила, че татуирането е признак на ниска култура.
В конкретния случай за мене би имало значение отношението на тази жена. Ако ми допада, ако ще и цялата да е в рисунки все ще ми е тая.

# 158
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Ето, за да повлека крак, и да отговоря първа на собствения си призив, заставам пред вас, виртуално, и с ръка на сърцето ви заявявам, че нито аз, нито съпругът ми, нито нашите родители познаваме хора с престижни професии, попреминали 50-те, които да имат татуировки!

Вие сте!

П.П. Обещвам от името на всички, ако ми позволите, че твърденията ви ще се примемат за верни, стига да сте честни пред себе си!

# 159
  • Мнения: 939
Аз познавам - дядо ми имаше една. Хич не я харесваше, но ... младежките години са си казали думата.А беше и много грозна татуировка. Беше директор на завод. Лека му пръст!

# 160
  • Мнения: 9 990
Нансен, аз познавам, ама са в чужбинско, това брои ли се?и тук познавам-по-млади разбира се, но пак чудесно реализиращи се.На ръководни постове.Ще поживеем, ще видим на 50 дали ще са Директори все още. Peace

# 161
  • Мнения: 17 409
НЕ, не се брои. ПИтането е за България и за жени около и над 50-те. Wink

# 162
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Разбрахме се, че не говорим за нас и нашите връстници +/- и за БГ конюнктурата преди 30 и нещо години!

# 163
  • Мнения: 9 990
Хм, тук се затруднявам, не за друго, ами защото просто е нормално познатите и приятелите ми да са около моята възраст.
Познавам чужбински две такива жени иначе.Познавам мъже, но ги познавам чрез работата си.Татуирани,ерудирани с ръководна длъжност.Жените им не познавам обаче.
За конюктура като не говорим, а говорим с какво пречи татоса на професионализма-дайте доводи поне.Щото така нещо не се връзва-ето я-има татос, значи не трябва да работи едикакво си.Къде е логиката? newsm78И друго ме гложди-ето-познавам млади, реализирани жени с татоси.Те само след 10-ина години ще влезнат в тази категория, която вие определяте-50-годишни.Това с какво променя татоса им и реализацията им?

# 164
  • Мнения: 939
НЕ, не се брои. ПИтането е за България и за жени около и над 50-те. Wink
значи татуировката на дядо ми не се брои?  newsm78
Тогава предлагам баба ми - беше с 2 висши обраозвания, работеше в тогавашния инспекторат по училищата като училищен инспектор и имаше много грозен белег на едната й ръка (като бебе й направили нещо като ваксина, но с нож под формата на квадрат с много гадни ръбове), който като малка й е бил на рамото, но с годините се беше свлякъл под лакътя и се виждаше - много хора си мислеха, че е нещо като зачистена татуировка. Лека й пръст и на баба...

# 165
  • Мнения: 46 553
Аз писах и преди- тогава не е било разпространено! Не е имало студия за татуиране, било е почти недостъпно! Шапка свалям на хора, които искали И са намерили начин да си направят.

# 166
  • Мнения: 25 695
Ей затова съм против постоянните татуировки! Освен, че на човек може да му писне да я носи цял живот, не се знае след време как ще стои и как ще изглежда в очите на околните.  newsm78
А по темата - все ми е тая кой колко си има и какво изразяват. Стига да не е надпис: "Сливенския затвор, 1988 год." например...  Joy

# 167
  • Мнения: 17 409
НЕ, не се брои. ПИтането е за България и за жени около и над 50-те. Wink
значи татуировката на дядо ми не се брои?  newsm78
Тогава предлагам баба ми - беше с 2 висши обраозвания, работеше в тогавашния инспекторат по училищата като училищен инспектор и имаше много грозен белег на едната й ръка (като бебе й направили нещо като ваксина, но с нож под формата на квадрат с много гадни ръбове), който като малка й е бил на рамото, но с годините се беше свлякъл под лакътя и се виждаше - много хора си мислеха, че е нещо като зачистена татуировка. Лека й пръст и на баба...

Но не е било татуровка, все пак. НАдявам се да усещаш разликата Peace

# 168
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Их бре пенелопО, изяснихме се за нас и нашите връстници, писахме брисахме поне 3 страници.

За друго иде реч, знам че вдяваш, ай стига сега с гложденията за реализираните млади жени.

За баби говорим тук.

На Мi6inkata дядо й се приема, частично (щото се е разкайвал), бабата - не, защото не е била татуирана, а своего рода белязана.

# 169
  • Мнения: 939
На Мi6inkata дядо й се приема, частично (щото се е разкайвал), бабата - не, защото не е била татуирана, а своего рода белязана.
Joy Значи за дядо ми амнистия, аза баба - нтц? За белязаните друга тема ли ще отваряме?

# 170
  • Мнения: 9 990
добре беее, пак не вдявам, и мен ми е горещо.Идеята нали беше-защо работи таз жена като педагог, Е ли е нормално да е татуирана-това ли беше или не? newsm78Т.е-що за педагог може да е татуираният такъв?Или пак не съм разбрала?

# 171
  • Мнения: 2 958
Момичета погледнете си календарите.Вижте коя година е и в кой век живеем.Как може да съдите за човек според това дали преди нам си колко години е решил да се татуира? Това че тогава примерно е ходил с дънки,дълга коса,слушал е Битълс и е имал татуировка това прави ли го лош човек или човек с някакво непристойно поведение?Направо чета и недоумявам.За мен примерно е много по-притеснително,че децата на майки с такова мислене ще са в една градина с моето.Това че даскалицата е с татусне ми е абсолютно никакъв проблем.

# 172
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Ами да бе Mi6inkata, признат грях - половин грях, к`во?
А баба ти въобще не се брои - това нейното си е чиста проба белег, не е татус.

пенелопке, ма на мен въобще не ми е горещо, климата ми бичи на 22`, лошото е, че наистина бичи, бинчи, както казва дъщеря ми, ядох диня до сега, супер съм. И въпроса не беше съвсем що за педагог може да бъде татуираният такъв, ами по скоро какъв е бил настоящия педагог по време на телоразкрасяването си!

На софистика го избиваме май, ама на мене ми е приятно!

П.П. Уфф, amber па и тя сега, ма не виждаш ли че философстваме?

# 173
  • Мнения: 1 426
Отговарям на Нансен:
Да, аз познавам поне 3 възрастни жени с татуировки на ръцете, ама те са минали 60-те години, че може би и 70-те, това брои ли се?
Двете бяха приятелки на майка ми, сестри, бяха с татуирани четирилистни детелинки. Работеха към общината, едната където се издават документи - актове за раждане и т.н. А другата в една от ритуалните зали, май тая на "Витошка", женеше хората...
А третата ми беше учителка в гимназията и имаше татуировка на рамото си, някаква стилизирана рисунка тип ориенталски орнамент беше. В училище винаги е ходела с ръкави, но сме я виждали на бригади (аз съм завършила гимназия по комунистическо време!).
И много си бяха в ред и трите... Или поне майка ми, която винаги много държеше на морала и доброто поведение, никога не е и намекнала, че нещо може и да не им е в ред.

# 174
  • Мнения: 2 958
И въпроса не беше съвсем що за педагог може да бъде татуираният такъв, ами по скоро какъв е бил настоящия педагог по време на телоразкрасяването си!



Ами авторката на темата да каже каква точно е татуировката и тогава може да гадаем:)

# 175
  • Мнения: 2 958
П.П. Уфф, amber па и тя сега, ма не виждаш ли че философстваме?

Ма не ма.Много несериозно я взех темата,ма:))))

# 176
  • Мнения: 17 409
Момичета погледнете си календарите.Вижте коя година е и в кой век живеем.Как може да съдите за човек според това дали преди нам си колко години е решил да се татуира? Това че тогава примерно е ходил с дънки,дълга коса,слушал е Битълс и е имал татуировка това прави ли го лош човек или човек с някакво непристойно поведение?Направо чета и недоумявам.За мен примерно е много по-притеснително,че децата на майки с такова мислене ще са в една градина с моето.Това че даскалицата е с татусне ми е абсолютно никакъв проблем.

То тогава всеки е слушал Бийтълс, колко от жените(майките ви, приятелки техни...) обаче имат татуси newsm78 Mr. Green

# 177
  • Мнения: 9 990
Е, как можете да се водите от вида на татоса,какво е правил и що за човек е бил татуирания преди еди-колко си години newsm78
Имат тези, които са успели да се докопат да начин да се татуират.Тогава не ставаше с влизане в студиото...

# 178
  • Мнения: 2 958

То тогава всеки е слушал Бийтълс, колко от жените(майките ви, приятелки техни...) обаче имат татуси newsm78 Mr. Green

Да ...верно че татуса автоматично променя ситуацията:)

# 179
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Еее, сега на ма ли ша са обиждаме, хубава работа!

Аз го тургам тук там за по цветисто, татуиранко  Laughing

# 180
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Еее, пенелопа, стига бе, я питай вашите дали те или техните приятели за кОпали да се татуират!

# 181
  • Мнения: 2 958
Е, как можете да се водите от вида на татоса,какво е правил и що за човек е бил татуирания преди еди-колко си години newsm78
Имат тези, които са успели да се докопат да начин да се татуират.Тогава не ставаше с влизане в студиото...

Е как пък да не можем да се водим.Simple SmileТатуса може да е както казва Как' Сийка- "Сливенски затвор 1968" (щото тогава често не ставаше с влизане в студио,ама ставаше с влизане в затвора).Може обаче да е Deep Purple на дясното рамо (примерно).Може и да е котва със сърце и имена "Мехмед+Пенка" (примерно).Тъй че ...има значение  Mr. Green

# 182
  • Мнения: 17 409
Отговарям на Нансен:
Да, аз познавам поне 3 възрастни жени с татуировки на ръцете, ама те са минали 60-те години, че може би и 70-те, това брои ли се?
Двете бяха приятелки на майка ми, сестри, бяха с татуирани четирилистни детелинки. Работеха към общината, едната където се издават документи - актове за раждане и т.н. А другата в една от ритуалните зали, май тая на "Витошка", женеше хората...
А третата ми беше учителка в гимназията и имаше татуировка на рамото си, някаква стилизирана рисунка тип ориенталски орнамент беше. В училище винаги е ходела с ръкави, но сме я виждали на бригади (аз съм завършила гимназия по комунистическо време!).
И много си бяха в ред и трите... Или поне майка ми, която винаги много държеше на морала и доброто поведение, никога не е и намекнала, че нещо може и да не им е в ред.


Е, учителката поне си е ходела с ръкави на работа.

# 183
  • Мнения: 9 990
Еее, пенелопа, стига бе, я питай вашите дали те или техните приятели за кОпали да се татуират!

Ооооо, моите са били луди глави и те самите са искали.Но не са намерили кой да им направи.Баща ми е прибиран от милицията нееднократно.Е, днес не е директор, но по съвсем други причини.Майка има приятелка, да.От големото Добрутро-правена и е на Запад....И пак не вдявам-какво общо има татуса с това, че г-жата е такава в ДГ и на младини така е решила... newsm78

# 184
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Аааа, на Nevada жените 3-те заедно имат един глас, щот са били дискретни!

На пенелопа на приятелката на майка й пък е с половин глас, защото навремето за Дубрутрото всичко можеше и всичко беше метър!

Ама ако искате си вземете друг брояч! Аз много съкращавам.

# 185
  • Мнения: 8 769
Две страници предимно глупости и нищо съществено.
Ако няма какво повече да се каже (освен празните приказки), да считаме, че темата е изчерпана....а?

# 186
  • София, център
  • Мнения: 3 455
мадам Туфиня, чакай, таман се преброяваме, или викаш, свърши ни обратното броене вече?

# 187
  • Мнения: 939
викам да заклопваме кепенците, а?
Всеки си държи на неговото и не ще и да чуе другите какво говорят. Аз четвърти път един и същи въпрос няма да задавам и все без отговор да си оставам...

# 188
  • Мнения: 1 615
Ама и аз искам да рабера какво мислите за пушенето на трева в младостта!!! Щом няма белези, е ОК, така ли???

# 189
  • Мнения: 503
Пускай тема тогава, но гледай да е в Клюкарника. Доня, удряй ключа, че изтъпяхме.

# 190
  • Мнения: 2 229
Детето ми посещава дежурна детска градина. Тази сутрин забелязах, че възпитателката на групата, която е над 50 годишна, има две големи татуировки на ръцете. И се замислих: нормално ли е ?
Аз не одобрявам татуировките, но малки и дискретни харесвам понякога. И то на млад човек. Но на възрастна педагожка.... Някак не ми се връзва.

pechovska, аз не разбирам защо пускаш темата, да се възмущават всички задружно? Rolling Eyes В крайна сметка нищо не можеш да направиш, освен да отпишеш детето си от детската градина, но причината "щот жената имала татуировки" звучи смешно просто.

# 191
  • Мнения: 453
Както споделих, не е нормално жена много над 50г да е с тату. За мен, татуировката правена преди години, подсказва за характер, манталитет и начин на поведение, които са в границите на нормите, но не приети от всички.
Питанката ми беше, е ли нормално жена на тази възраст с тату от преди 5-6-7 петилетки да е възпитателка? За мен, не е.
Приключвам с тази тема.

За теб, субективно, явно не е.
Според мен въпросът е друг - има ли в детската градина някакъв дрес код? Т.е. подписвал ли е персоналът документ, в който се задължава да спазва определен начин на обличане на работното си място (а може и извън него, както и начин на поведение, примерно). Ако лелката не е подписвала такова нещо, защото просто то не съществува - значи обективно няма защо да я виним, че върши нещо ненормално. Можеш да предложиш на директорката на детската градина да въведе дрес код, а ако тя откаже - да преместиш детето си в друго заведение, където има такъв.
Но може и да не намериш. Известно време се занимавах с HR в престижна международна фирма и там народът сериозно се опъна на идеята за дрес код, искаха да си ходят лете по джапанки и с гол пъп, а директорът - чужденец недоумяваше. Интересен факт е, че тези служители бяха нетатуирани, докато моя милост - с татуировки от 13 години насам - не си показа нито един път ръкавките на живо, дори в най-големите жеги. Макар, че всички колеги знаеха за татуировките ми от разни печатни издания, примерно, но това никога не е имало значение за никого, единствено как си върша работата.
Друг интересен факт е, че бях известно време и учителка в елитна гимназия, но пак без да си афиширам татуировките. Е, публична тайна беше, че имам. Т.е. имала съм и аз допир с подрастващи, но никой не се е оплакал, че съм го развалила. Това се случи преди доста години, когато много повече хора разсъждаваха като авторката.

За мен е важно да науча децата си да приемат хората такива каквито са, а не да дават квалификации кое и кой е нормален и кой не.

# 192
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
На колко от вас майките имат татуировки?

Моята има.
Две огромни, преплетени змии, започващи от слабините и завършващи на шията.

Направи си я преди 5 години, за да си прикрие безбройните белези от коремни операции.

Към момента е на 53 години, работи като акушерка и принципно шефът и няма нищо против, ако си татуира Малкият Принц на голата глава.
Бръсне си косата, защото и капе и пречи.
Родилките я обожават.

Други въпроси?

Виждам, че има желание за ключ.
Не мога да отказвам такива молби...
 Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт