Тема Незабравима (Unutulmaz) 181

  • 56 740
  • 777
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0

UNUTULMAZ-"НЕЗАБРАВИМА"
ОЧАКВАЙ  НЕОЧАКВАНОТО


 




С участието на: Серхан Яваш, Йозлем Йълмаз, Ирмак Черен, Синем Йозтуфан, Нихат Алтънкая,
 Алийе Узунтаан, Хакан Ванлъ, Айлин Арасъл, Мерт Явузджан, Гьозде Мукавелат  и др.
     

Музика: Kıraç , Halil Kurt
Режисьор: Ersoy Güler , Cem Tabak
Продуцент: Аhmet Bayram
Сценаристи: Haldun Ünsal, İhsan Aydın, Müjdan Kayserli
Продукция: ATV 2009





                               
Музикални теми:

Музикални теми с ПРЕВОД :
Kıraç - Turnalar 

Епизоди (АТВ) с български субтитри,
благодарение на: Росисан, Г-жа Броненосец, Ади, Милена, Рекси, Деря Джамбазова, Т.Трайкова и Златна рибка

54/1 54/2  54/3    54/4    54/5    54/6    54/7   
56/1    56/2    56/3    56/4    56/5    56/6    56/7  60/1 60/2,3 60/4,6 и 7    61/1,2  61/3,4,5  61/6,7    62 еп.
64 еп.  66 еп.    67 еп.    68 еп.    69 еп.    70 еп.  71 еп.    72 еп.    73 еп.   
 







Назад към темите
тема1     тема2       тема3    тема4      тема5       тема6   тема7     тема8   тема9     тема10   тема11     тема12     тема13    тема14   тема15   тема16   тема17   тема18   тема19   тема20   тема21   тема22   тема23   тема24   тема25 тема26   тема27   тема28   тема29   тема30  тема31   тема32   тема33    тема34   тема35   тема36   тема37   тема38   тема39   тема40   тема41   тема42   тема43    тема44   тема45   тема46   тема47   тема48   тема49   тема50   тема51 тема52   тема53    тема55    тема56     тема57    тема58     тема59    тема60    тема61   тема62   тема63   тема64   тема65   тема66   тема67    тема68   тема69   тема70   тема71    тема72   тема73   тема74   тема75    тема76   тема77   тема78  тема79   тема80   тема81   тема82 тема83   тема84  тема85   тема86  тема87  тема88   тема89   тема90  тема91   тема92    тема93   тема94   тема95   тема96   тема97   тема98   тема99   тема100   тема101   тема102   тема103  тема104  тема105 тема106  тема107 тема108  тема109 тема110  тема111 тема112  тема113 тема114  тема115  тема116  тема117  тема118  тема119  тема120  тема121  тема122  тема123  тема124  тема125  тема126 тема127 тема128 тема129 тема130 тема131 тема132 тема133 тема134  тема135 тема136  тема137 тема138  тема139 тема140 тема141 тема142 тема143 тема144 тема145 тема146  тема147 тема148 тема149  тема150 тема151  тема152 тема153  тема154 тема155  тема156  тема157  тема158  тема159  тема160  тема161  тема162  тема163  тема164  тема165  тема166   тема167  тема168   тема169  тема170  тема171  тема172  тема173  тема174  тема175  тема176   тема177 тема178  тема179 тема180   





   

ТЕМА НЕЗАБРАВИМА В РИМА




# 1
  • Мнения: 0
Превод от 75 епизод, Благодарение на г-жа Броненосец, Рекси и Милена!  lovekiss lovekiss lovekiss




След стрелбата Еда и Харун говорят до колата
Х-добре,скъпа,свърши,приключи,единствената ми.
Е-Ямур,отнеха я от мен,взеха дъщеря ни,в колата беше до мен,после насила ми я взеха.Опитах се да им попреча,но...Много се борих,но не успях .Изтръгнаха я от ръцете ми,не можах да я предпазя.
Х-знам,любима,знам.За да защитиш дъщеря ни би направила най-доброто(всичко).
Е-после този звук
Х-забрави за звука,моля те забрави.
Е-не,дъщеря ми не е мъртва.Чу  ли ме?На ангелчето ми й няма нищо.Чака ни.Очаква да я спасим.Ще я вземем от ръцете на онзи мъж.Ще я вземем нали Харун?Дъщеря ни ще бъде отново с нас нали?
Х-да,любима,ще намерим дъщеря ни.
Е-знам,дъщеря ни ще се върне при мен.Това го знаем(разбираме).Заедно,тримата ще бъдем заедно.Ще сме едно щастливо семейство.Както си обещахме.
Х-отново ще държим в скута си дъщеря ни,ще я целуваме.Винаги ще е заедно с нас.
Е-извинявай,много съжалявам.Прости ми,моля те прости ми.Не направих каквото ни каза.Трябваше да останем в чифлика.Но не те послушах.Моля те прости.
Х-добре,любов моя.Не си виновна.Не знаехме че така ще стане.Хайде ела


Е-какво има Харун,защо се върна?
Х- Моля те, чуй ме добре…. В този живот единствено теб пожелах…. Каквото и да се случи от теб няма да се откажа…
Е-обичам те.
Х-обичам те




Еда в детската стая

Еда-не,не е умряла.Дъщеря ми не е мъртва.Харун ще ми върне детето,ще ми я доведе обратно. С дъщеря ни ще играем отново тук игри.Ще разресвам хубавата и коса.Ще й чета приказки.Ще оставам да нощувам при  Ямур,когато се страхува.Мама ще й казва да не се плаши.Ще си слагам ръцете около нея(ще я прегръщам),от нищо няма да се страхува.Детенцето ми ще си дойде  в къщи,ще се върне при майка си.



Х-много малко остана,единствената ми,много малко.
Е-Ямур
Х-Ще си дойде,скъпа моя.Ще ти доведа дъщеря ни.
Е-това не  вярва ли ,че аз така много го искам?
Х-Вяра,защото аз вярвам.Тук ще  бъде дъщеря ни. В твоите ръце.
Е-сутринта като се събудя до мен ли ще е?
Х-да разбира се. Утре дъщеря ни ще бъде заедно с нас.


Спомен на Харун за Ямур:
Ямур – Татко, накъде?
Харун – На работа отивам, дъще…
Ямур – И аз да дойда?
Харун – Не става, ще ти е скучно…. Ключовете от колата ми виждала ли си?
Ямур – Няма да ми е скучно, няма да ми е скучно,,, Моля те да дойда…. Ще ми дадеш работа и аз ще работя…
Харун – Не може, ще останеш с кака ти Нилюфер… Така и аз ще се върна рано…
Ямур – Но, моля те, много искам… Искам днес да съм с теб… Скучно ми е вкъщи…
Харун – Разбрах как съм си загубил ключовете… Хайде, дай ми ключовете, едничката ми.
Ямур – Аз няма как… не съм ги виждала също…
Харун – Но ако не ми ги дадеш няма да отида рано на работа и няма да приключа рано… И ти вкъщи още повече ще скучаеш…
Ямур – О-ффф…. Даже вече започнах да скучая… Ето, вземи тук изчезналите неща…
Харун – Благодаря!
Ямур – Добре, ти си отивай сам на работа… аз пък тогава ще си направя татуировка…
Харун – За това доста сме си говорили и преди, едничката ми… Знаеш колко се ядосвам…
Ямур – Добре, да си боядисам косата лилава?
Харун – Ямур?
Ямур – Но ти нищо не ми позволяваш…
Харун – Не давам, защото си малка…
Ямур – Значи, като порастна, всичко което искам ще мога да направя….
Харун – Я-я-мур?
Ямур – Но преди малко така каза…
Харун – Виж, ядосвам се…
Ямур – Значи, никак да не пораствам? И от исканите неща нищо да не правя? И лилави коси също не може? Ти никак ли няма да страдаш?
Харун – Ямур, наясно си че започна да говориш глупости?
Ямур – Значи, никак няма да се натъжиш от това че нито едно нещо от желанията на дъщеря ти няма да се осъществи?


Мелда идва при Еда

Е-како
М-Еда
Е-има ли новини за Ямур
М-не,мила,за съжаление няма.Но не се тревожи,възможно най-скоро ще намерите Ямур,ще видиш.Харун ще спаси дъщеря ти.Както го направи когато Ямур беше бебе.
Е-да,Харун ще намери дъщеря ни.Ще измъкне ангелчето ми от челюстите им.Знаеш ли?Бату е направил всичко.Той бил това животно,Господ да го накаже.Ще направя на парчета(ще убия) тази змия със собствените си ръце.Харун ще ги накара да платят за всичко,което причиниха на Ямур.
Е-ще я доведе,Еда,ще я доведе(ще я върне)


Ямурката е голяма сладурана,говори на понито
Само ако можех да те пояздя.Да избягаме оттук заедно.Двамата.Да ме отведеш в къщи.Да стигна при мама и тате.Ще бъда толкова щастлива.


Еда прави мантъ за Ямур:
Еда – Дъщеря ми много обича мантъ, знаеш нали?
Нилюфер – да, така изглежда…
Еда – да видим дали ще хареса мантъто на майка си?
Нилюфер – да ви помогна искате ли? Уморена сте, починете си малко…
Еда – само ако знаех преди че обича мантъ, винаги щях да й правя… Колко ли още неща не съм направила за Ямур…Оттук насетне всичко ще бъде различно…. За всичко ще сме свързани с дъщеря ми...
Звъни Мелда и Еда тича да отвори – Дъщеря ми дойде,.. Ямур дойде… Ангелчето ми…


След срещата със журналистите Еда помисли Ямур за мъртва,каза на Харун-уби детето ми,не можа да я спасиш.
Х-не,дъщеря ни не е мъртва.
Е-тогава къде е?
Х-незнам,но е добре,обещавам ти  че ще я върна

Е-всичко аз направих.Всичко,което се случва е заради мен.С тази болка как ще живея.Боже,вземи душата ми.Умолявам те,вземи и мен при дъщеря ми.
Х-дъщеря ни не е мъртва.Не се страхувай.Чу ли ме?Няма такова нещо.Знам че е жива.Ела на себе си Еда.Нямаш ли ми доверие?Еда,Еда,Еда

# 2
  • Мнения: 24


Роси, благодаря за новата тема!

# 3
  • Мнения: 570
Карпатия, благодаря за Новата тема! bowuu bowuu bowuu  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 4
  • Мнения: 0
Карпатия, благодаря за Новата тема! bowuu bowuu bowuu  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
newsm51 newsm51 smile3501 smile3501

# 5
  • Русе
  • Мнения: 2 211


Карпатия, цветя за теб и новата ни тема!  love001

# 6
  • Мнения: 0
Kарпатия, благодаря за новата тема newsm51 newsm51 newsm51
     

# 7
  • Мнения: 2
Роси,благодаря за новата тема! newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51

# 8
  • Мнения: 0
Карпатия,  bowuu за новото райско кътче, където сме се събрали на сладка раздумка в компанията на нашите любимци

# 9
  • Мнения: 93
Роси, благодаря за новата тема!

# 10
  • Мнения: 0
Карпатия,благодаря за новата тема  newsm51 newsm51
Вижте какво са поместили във фейса7
Sevgili üyelerimiz! bildiğimiz üzere dizimiz sezon sonu final yapacağı için son kulvara girdik sayılır.Bizde dizimiz ve oyuncularımızla ilgili çalışmalar yaparak,sizleri bir nebzecik sevindirmeye çalışıyoruz.Bu vesile ile yine unutulmaz ziyaretler yaptık.İlkinde sevgili yöneticimiz Arzu ablamızla,anadolu yakasındaki Eda'nın moda evi olarak kullandığı yere,ikincisinde ise Unutulmaz basın sorumlusu sevgili Hakan bey ile birlikte hastahane olarakta bir mekana sahip olan,bir film platosuna ziyaret gerçekleştirdik.İlk ziyaretimizle ilgili izlenimleri Arzu ablamız sizlerle paylaşacak.Bende ikinci ziyaretimizle ilgili kısaca izlenimlerimi paylaşacağım.

Film platosu olarak kullanılan mekanda hastahane sahneleri çekiliyordu.Çok fazla bilgi verememekle beraber Harun'un aşkı Eda'ya nasıl destek olduğunun izlerini taşıyan sahnelerdi.Set çalışmasına ara verildiğinde Serhan beyle gerçekleştirdiğim uzun ve çok sıcak sohbetimizden küçük bir bölümü sizlere aktarmaya çalışacağım.Çünkü nezaketen bazı konuları paylaşmam uygun olmayacaktır.Öncelikle Serhan beyin tanıdığım oyuncular içinde sevenlerine ve hayranlarına en fazla zaman ayıran ve değer veren kişi olduğunu gördüm.Bu konuda yaptıklarını dinlerken nasıl bu kadar zaman ayırabilmiş diye de düşündüğümü itiraf etmeliyim.Çünkü çok yoğun çalışıyor ve fazla da bir vakte sahip değil.Ancak demek ki sevenlerine verdiği değerin göstergesi olarak fedakarlık edip zaman oluşturmaya çalışmış.Ancak üzülerek söylemeliyimki bazı sevenlerinin belki istemeyerekte olsa yaptıklarından ya da yazdıklarından incinmiş ve net iletişimi konusunda bazı kararlar almış.Kendisi isterse bu kararları sizlerle paylaşırız(sohbetimiz yarım kaldığı için tekrar biraraya gelme kararı aldık,dolayısıyla tekrar konuştuğumuzda bazı bilgileri kendi rızası uygun olursa sizlere iletiriz).

Serhan beyle Unutulmaz üzerine de bir konuşma gerçekleştirdik öyleki hikaye ve karakterler bile gündeme geldi.Bir projede hikayenin,oyuncu kadrosu ve özelliklede başrol oyuncularının uyumlu olmasının önemine dikkat çekti.Kendilerinin sadece yazılanı oynayan bir oyuncu değil,aynı zamanda senaryo üzerinde de beyin fırtınası yapan biri olarak görmek bizi çok mutlu etti.Gelecek sezon konusunda da bazı özel düşüncelerini bizlerle paylaşırken,bu sektör ve sanatsal yönü ile ilgili çok ilginç ve aydın düşüncelere sahip olduğunuda gördük.

Bizimle konuşurken bir dergi ile ilgili röportaj teklifi olduğunu kurye ile gelen dergi vesilesi ile öğrendik.Kendisi dergiyi inceleyecek ve aradığı niteliklere sahip olma durumuna göre değerlendirecekti.Bu da gösteriyorki sevgili Serhan bey bu konularda popüler olmaktan ziyade,çok seçici davranıyor.

Serhan bey ile yazamadığım bir çok özel sayılabilecek konuyuda konuşma imkanı buldum.Oyuncular platformu olarak Türkiye'de alanında tek ve bir ilk olan oyuncularsitesi.com isimli kardeş sitemiz ile ilgilide kısa bir konuşma yaptık.Ancak asıl konuşmayı bir sonraki sohbetimize sakladık.İmkan olursa kısa bir röportajda yapmak istiyoruz.
Bir sonraki izlenimlerimizde buluşmak üzere..sevgiyle kalın. (m.yüksel)
 и превода с чичко Гугъл:
Уважаеми членове! серия ни за последните платно, както знаем, тя ще вземе окончателно края на сезона и влезе в sayılır.Bizde oyuncularımızla ни поредица от изследвания, като върши nebzecik ви зарадва отново с паметно събитие çalışıyoruz.Bu yaptık.İlkinde любим посещения мениджър ablamızla Десислава, както Анадолската страна на модната къща, използвани от Еда някъде във втория, натиснете офицер Незабравими скъпи H е място, както е в болница с един господин, един филм за впечатленията си от платото ziyaretimizle посещение gerçekleştirdik.İlk сестра Десислава ще споделя впечатленията си с вас накратко за ziyaretimizle paylaşacak.Bende секунда.

Използва се като филмов място плато болница сцени çekiliyordu.Çok с повече информация, ние не можем да подкрепим, че следи за това как Аарон любов Eda'ya sahnelerdi.Set Serhat бей спря да тече малка част от разговора ни разбрах, дълга и много горещо като израз на добра воля да предаде някои от çalışacağım.Çünkü Аз на дяловете в съответствие с играчите знам olmayacaktır.Öncelikle Serhan любители и почитатели на мозъка, която отделя най-много време и стойност, че лицето, те слушат gördüm.Bu за това как той, че това време ayırabilmiş etmeliyim.Çünkü призная, повече от много заети с работа и с по-рано като показател за стойността, която е да се каже değil.Ancak любителите готови да пожертват някои път, когато аз трябва да кажа съжалявам за създаване на istemeyerekte çalışmış.Ancak може би дори влюбените могат, или това, което той пише за боли и ясни ние комуникация споделя с вас някои от тези решения, ако решенията almış.Kendisi (разговор отново заедно в продължение на половин, че решихме да дойде, така че, когато говорим отново някои от информацията, която дават нашите собствени съгласие, ако е необходимо).

Serhat бей незабравима история и символи, така че дори и в дневния ред на реч, държана в историята проект geldi.Bir на гласове и по-специално значение, че са съвместими с главните действащи лица çekti.Kendilerinin yazılanı играе само един играч, но и на сцената като един от най-мозъчна атака etti.Gelecek много щастлив да видя някои от сезона при споделяне на мисли лично с нас, и художественото ръководство на този сектор е много интересно и ние видяхме също, че интелектуалците да си помислям.

Разговорът с нас за едно списание интервю, че предложението по куриер, по повод на списанието, и търсят да проучи квалификацията на собствеността според списание değerlendirecekti.Bu öğrendik.Kendisi известна също и по тези въпроси, а не gösteriyorki Уважаеми г-н Serhan, държат много избирателно.

Serhan с момчета не са в състояние да се разглеждат като един много специален възможността да говоря konuyuda buldum.Oyuncular като платформа в Турция, което е първият сингъл и една сестра сайт, наречен oyuncularsitesi.com yaptık.Ancak действителното разговор е свързан с кратка реч към следващата, ако ни разговор кратко sakladık.İmkan Искаме да направим едно интервю.
.. Обичам да отговарят на следващата смели впечатление. (M.yüksel)
Някой може ли да каже за какво става въпрос?

# 11
  • Мнения: 93

Добро утро- вече добър ден е - незабравими,

Благодаря На Бай ганьо, Вени, Рекси, Елия, Ради, Кесара И на всички други които харесаха и се забавляваха с теста ми преди да дойде ужасния фрагмент, но пък се радвам че най-важното Ямур е жива и здрава и в прегръдките на татенцето.
Благодаря за прекрасните хрумки относно теста - харесаха ми отговорите Ви, решението на теста по такъв изключителен и интересен начин от всеки един от вас  - директни отговори, в стихотворна форма - супер, и със снимковия материал - красиво прекрасно- жалко че нямах време да пиша вчера, но затова днес ви благодаря.Благодаря и на стихоплетците - наистина сте уникални  bouquet  bouquet  bouquet Hug Hug Hug

# 12
  • Мнения: 315
Здравейте момичета и от мен!!
Благодаря на Роси за новата тема!!
 newsm51 newsm51 smile3525 newsm51 smile3525 newsm51

-------------------------------------------------------------

Много се зарадвах на новите снимки!! newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44

Ямурчето се намериха с "тати" , струва ми се случайно!!

Предполагам ,че Харун отиде в болницата заради Джамил а попадна на Бату.Възможно е да са му докладвали за инцидента и той умишлено да отива да търси Бату , но предполагам ,че в този случай би извадил патлак , а не пожарогасител!!
Радвам се ,че Еджето е оживяла , но си мисля ,че ще бъде със сериозна травма на гръбначния стълб и ще наблудаваме нейното възстановяване и прохождането и.Ще се сдобри с Харун и Еда и те ще я подкрепят. Бату не го броя- той или ще е "пукнал" или ще е в затвора!!

---------------------------------------------------------
Въпреки ,че Джемил ще умре ,ми се струва ,че тази серия ще е по - приятна за гледане!!!Надявам се Еда да не циври чак толкова много и да се държи по - адекватно!!!

---------------------------------------------------------
Защо Бату изнудва Арас!!! newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78
Предполагам ,че ще иска от него някаква помощ и знае ,че единствената възможност е да го притисне с нещо.Изпусна Еда и Ямур , с които можеше да го заплашва , затова се насочи към Назан.Бату знае ,че тя е негова майка /предполагам от самото начало/. Тази лисица , го е проучил добре още преди да започне бизнес с него!!!


Преводи от еп. 75 благодарение на Милена и Рекси!!!

Тарък – Нилюфер – Харун – Еда (след престрелката):
Нилюфер – Ти защо не отиде с г-н Харун?
Тарък – не искаше… Много го убеждавах, но не прие… Г-н Харун звъни… Ало, г-н Харун!
Харун – къде ще отиде този глупак, всяко място да проконтролираме, нали?
Тарък – да, господине, на всяко място ще прегледаме.
Харун – Избяга с колата, ще ти дам номера да се започне проследяване.
Тарък – добре, г-н Харун, кажете ми номера… Бързо, дай молив… записвам, г-н Харун… 34 LPS 04 …добре, г-н Харун… знам какво да правя с информацията за номера… Г-жа Еда, Ямур,,, добре са, нали?
Харун – Еда ще доведа вкъщи…
Тарък – добре, а Ямур?..
Харун – Ти направи, каквото ди казах!
Тарък – добре, господине.
Еда – вкъщи няма да отида. С теб идвам, Ямур заедно ще намерим. Сигурно сега е много уплашена… Спри да плачеш, бебчето ми! Къде те отведоха, от къде да те взема,  не знам… (Харун спира колата.) Защо спря, губим време. Да отидем в полицията. Колкото по-рано започнат да търсят дъщеря ни… да отиваме, Харун…
Харун – Еда…
Еда – щом ти няма да отидеш, аз отивам в полицията…(слизат от колата)
Харун – Еда, ако направиш това няма да успеем… В това състояние не ми помагаш… Моля те, направи каквото ти казах…
Еда – аз съм добре, отивам за дъщеря ми… Веднага да я намери, не разбираш ли?
Харун – Моля ти се, чуй ме… И аз искам да отида при дъщеря ни, но…
Еда – но, какво? Казвам ти, този мъж ще направи нещо на дъщеря ни.
Харун – знам…
Еда – тогава, защо стоим така тук? Трябва да измъкнем от ръцете на това животно дъщеря ни, Харун… Да не навреди на Ямур, да не я докосва…
Харун – заклевам се, ще намеря този мъж… За всичко, което преживяхме ще си плати… Ще съжалява, че се е родил… Вярвай ми…
Еда – ще намериш дъщеря ни, нали?
Харун – ще намеря ангелчето ни, ще я намеря…
Еда – ще я намериш, знам… Ще я намериш и ще я доведеш… Със цялото си сърце ти вярвам…

Едже – Бату (в колата след престрелката):
Едже – къде е Ямур? Не си й направил нищо, кажи? Толкова лош не може да си…На толкова малко дете не може да си навредил… Кажи ми, че не може да си толкова лош, батко… Отговори ми, говори с мен!... О-х…
Бату – какво стана?
Едже – махни се! Не ме докосвай! Веднага ми кажи, какво си направил на Ямур? Какво й направи?

Еда и Харун се връщат вкъщи след престрелката:
Еда – вкъщи ще ви чакам… За ангелчето ми ще приготвя най-любимите ястия… Нищо не й се е случило… На дъщеря ми нищо не се е случило… Този безсъвестен човек нищо няма да направи на детето ми… Ти няма да позволиш да ни се случват повече страдания, знам…Ще намериш бебчето ми… Ще ми я доведеш…. Всичко ще се подреди…. После ще заминем оттук…. Ти, аз, Ямур… ние имаме право да сме щастливи… Оттук нататък нищо няма да ни натъжава… Ще бъдем щастливи…. Ти, аз, и Ямур…


Харун-тази болка аз ви донесох(буквално довлякох).Моя е вината че дъщеря ни я няма до нас.Но ще върна дъщеря ни,ще видиш.любов моя.Един глас вътре в мен ми казва че ни чака.Нашата Ямур очаква да я намерим.Моля те не губи сила,не загубвай надежда,моля те.Дори и да трябва са умра,ще открия и ще  ти доведа дъщеря ни.Обещавам ти,скъпа моя

Харун-Ниса-Ъшъл
Н-какво има батко,защо се карахте?
Х-трябва да намеря Бату?
Ъ-Харун какво се случва?
Н-не му се е случило нищо нали?Батко,кажи какво има?
Х-няма нищо.Просто трябва да достигна(открия) до Бату
Н-и аз му звънях,но не го открих
Х-къде може да е отишъл
Н-незнам
Х-Ниса помисли,на кое място може да е?
Н-батко,ръката ми.Не се сещам(не ми идва наум).
Х-Помисли добре,нещо да си запомнила.Да е отишъл в Чаталджа.Нямаше ли там приятели?
Н-че той няма прители.Ти си му единствения.
Х-Аз не съм му приятел

Едже-Бату (пристигат в чифлика):
Едже – Какво е това място? Защо дойдохме тук?
Бату – Заради теб, приятелко.
Едже – Стига вече с твоите неща… Каквото имаше да взимаш от мен, го взе…
Ямур – Едже, Едже!
Едже – скъпа!
Ямур – Ти за да ме отведеш дойде, нали? Ще ме заведеш при майка ми? Хайде да вървим!
Едже – добре, не се плаши! Сега ще се обадим на баща ти, ще дойде да те вземе, става ли?
Бату – Заведи момичето вътре!
Наемник – Хайде!
Ямур – Не!
Наемник – ела, да видим, отиваме!
Ямур – няма да дойда, изобщо, пусни ми ръката! Едже, кажи нещо! Пусни ми ръката!
Едже – пусни я!
Ямур – остави ме!
Едже – къде я водите?
Бату – ти не се бъркай, сестричке! Тук си има правила, при това!
Едже – не! Оставете я!
Бату – отведи я!
Едже – Бату, остави Ямур! Достатъчно вече! Това се превърна в кошмар! Стига!
Бату – за някои неща трябва да вземеш решеия! Докато си с мен, внимавай какво говориш, сестричке! Отведи момичето!
Едже – Не! Не! За сметка на това малко момиче ли трябва да е отмъщението ти? До там няма да стигнеш!
Бату – не си пъхай носа в моите работи! Дръпни се насам, минавай насам! Отведи момичето!
Ямур – Едже-е! Пусни ме, остави ме! Пусни ме!
Бату – Едже?!? Ти си ранена? Много кръв си загубила. Той те рани, нали? Харун те улучи (застреля)! Ще види той! Харун Арсланлъ ще преживее най-голямата мъка в живота си!
Едже – моля те, не го прави, батко! От това твое отмъщение не се ли научихме, себе си нараняваме! Приключи вече този процес (борба, спор),  батко! Остави Ямур! Моля те, да заминем оттук!

Бату - Едже (лежи ранена):
Бату – Толкова ли дълго време трябва, за да доведеш един лекар тук? Господ да те накаже! Виж, оправданията си ги запази за себе си! Ако този доктор след малко не е тук, ще те убия, разбра ли? Ще те убия!
Едже – искам вода.
Бату – само една глътка, нали? Недей много…
Едже – Ямур къде е?
Бату – Сега остави Ямур! В този момент ти си важната, твоето здраве е важно. И защо не ми каза, че си ранена?
Едже – Батко, много ти се моля, искам вече да приключиш, разбираш ли, да приключиш. Много се изтощих. Изчерпах се вече. Повече не искам да живея такъв живот! Такъв, който ни наранява, и който наранява другите.
Бату – много скоро ще бъдем щастливи, сестричке! Щастливи и спокойни! Всичко ще загърбим! Заедно двамата, като Кенан и Бусе Атакан. Каквото и да става, никога вече няма да те оставя!
Едже – батко, моля те, дай Ямур на Харун! Заради мен, поне това направи! От теб нищо друго не искам!
Бату – това не го искай от мен! Тази работа (това нещо) приключи! Сега е техен ред да страдат, Ще живеят, като си мислят, че детето им е мъртво. Това, което ще преживеят, ще остане като сладък спомен от приказките. От тази болка няма да се отърват.
Едже – къде е Ямур?
Бату – не, не, не, в това състояние няма да ставаш…. Ти, аз, Ямур…. Тримата ще бъдем много щастливи…
Едже – моля ти се! Не ми казвай, че ще накараш и Ямур да потъне/изчезне с нас. Не й причинявай това!
Бату – Не-е… Ямур трябва да бъде наше дете. По друг начин няма да е (друго не може да бъде). (звъни се) Виж, веднага се връщам, тук притискай, нали?
Лекар – тук имало болен?
Охрана – вътре е.
Бату – къде останахте? Докато се бавехте по пътя не ви ли казах, че губи кръв.
Лекар – дойдох по най-бързия начин, но центърът е много далеч оттук.
Бату – Раната й ще излекувате толкова бързо, за да може да се качи на самолета, ясен ли съм?

Харун - Бурак/когато го понатупа леко/

Х-Бурак,може ли да поговорим с теб замалко?
Б-разбира се,да  поговорим.
Ъ-ааааа
Х-до този ден слушах твърде много разкази.Но сега ще ми кажеш истината.
Б-каква истина?
Х-какво имаше в плика,който ми даде?
Б-нали ти казах,застрахователна полица
Х-с Кенан ли е свързано това  в плика?
Б-може ли ,скъпи?Че аз каква работа може да имам с Кенан?От къде дойде сега това?
Х-през цялото време ме лъжеш.И ти ли знаеше че Бату е Кенан?
Б-Бату ли?Каква полза имам от това?Ако знаех защо да крия от теб?
Х-лъжец.Винаги си мълчал.Когато убиха майка ми и баща ми пак замълча.Отвлякоха собственото ти дете,пак не каза нищо.Ти какъв баща си?Какъв користен човек си.Знаеш ли, стореното от теб е само като да нахраниш чакалите с леш!Подлец.
Б-спри не удряй.Салама вече е изяден.
Х-говори тогава
Б-семейството ми беше застрашено.Изтезаваше  и мен.Нямах друг избор.Искаше да ме въвлече в мръсните си планове.Не ти казах,невъзможно беше да ти кажа,съпротивлявах се.
Х-Това ли ти е съпротивата?На всички ви ще потърся сметка.Но първо ще ми кажеш къде е?
Б-това незнам.само ако знаех.Искам този маниак повече от теб.
Х-ще те убия.Говори,говори,говори.С теб не съм приключил

Мелда-Еда-полицаи:
Еда – завърза ми ръцете и устата. И изведе дъщеря ми от колата. Къде я отведе се опитах да видя, но се отдалечиха оттам.
Полицай – след като слезе от колата, дъщеря си повече не видяхте, така ли?
Еда – не. Не видях дъщеря ми.
Полицай – добре, а звука от изстрела?
Еда – нея не видях, както бях отвътре. Само нещо като звука от изстрел чух. Друго нещо какво може да бъде,… нищо не е ясно…Не, не…. Звук от изстрел не е това,… Не е пистолет, нещо друго е било… А-ха… друг звук е това…
Полицай – но съпругът ви каза, че е чул звук от изстрел.
Еда – не е звук от изстрел, казах ви…
Мелда – ако може да не продължавате, уморена е…Не беше леко преживяното. Моля ви за малко разбиране.
Полицай – добре, г-жо Еда. За нас това засега е достатъчно. Скорошно възстановяване/Всичко да отминава!
Еда – Благодаря!
Мелда – добре ли си?
Еда – как мога да бъда добре?

Мелда и Ферда говорят по телефона и се уговарят как няма да казват нищо. Еда чува края на разговора:
Мелда – всъщност, да остава в болницата, това не е спешно (става дума за Тюркян да стои там, по-добре да си отиде вкъщи, тъй като и тя не е добре). Нищо, аз пак ще се обадя…
Ферда – добре, скъпа. Ще ми кажеш информация (когато има), нали?
Мелда – добре.
Еда – кой е в болница, сега пък?
Мелда – нищо, никой…  Сега пък това, откъде излезе…
Еда – чух те, има някой в болница. Кой трябва да остане в болницата?
Мелда – грешно си чула. Няма такова нещо.
Еда – защо лъжеш? Какво става, хайде, кажи ми!
Мелда – няма връзка с нас. Майката на Гюляй, отново трябва да остане там, искат известно време там да стои.
Еда – криеш нещо от мен! Или Ямур е в болницата? Какво се е случило с дъщеря ми? С Харун ли говори?
Мелда – Еда, грешно разбра! Аз не говорих във връзка с Ямур. След като не ми вярваш на мен, обади се на Харун и сама го питай! Нито Харун, нито Ямур са в болницата!
Харун – ало!
Еда – Харун, къде си? Дъщеря ми намери ли? Ямур е добре, нали? И не си в болницата?
Харун - Еда-а…
Еда – моля ти се, не ме лъжи! Кажи ми, че сте добре!
Харун – спокойно, Еда! Няма такова нещо, не съм в болницата. Опитвам се да намеря Ямур.
Еда – извинявай! Изведнъж много се изплаших. Грешно разбрах какво говори кака ми по телефона. Прощавай!
Харун – кака ти ли? Кой е до тебе?
Еда – кака ми Мелда.
Харун – добре, щом имам новини, ще ти се обадя.
Еда – добре.
Харун – каква работа имаш вкъщи, Мелда? Каква работа имаш?
Еда (прегръща Мелда) – Извинявай!

Адвокат – Арас:Адвокат – Движението по сметките на г-н Бату през последните дни, е много интересно! Най-голямото движение (превод) е направен днес. Всички пари е превел в Швейцарска банка (Bank of Switzerland).
Арас – планирал е да изчезне!

Харун – Тарък - Арас:Харун – има ли някаква новина?
Тарък – полицията, провежда търсене в областта. Всички места, за които и ние мислехме, проучват. На бензиностанциите в областта изложихме снимките… Но все още нищо не е излезло… Аз, без да ви попитам, така постъпих, но…
Харун – добре си направил. (звъни Арас)  Не ти ли казах, че не искам помощ от теб?
Арас – в този случай, положението не е такова. Има неща, които и аз мога да направя.
Харун – може и да е така. Но в тази работа не се бъркай!
Арас – не го правя.
Харун – намери си друг начин, за да си успокоиш съвестта!
Арас – може и да си прав, и преди отново да ми кажеш да те оставя, чуй ме! Защото ще ти кажа нещо, което да помогне на издирването… Бату планира да изчезне! При това бърза!
Харун – от къде разбра това?
Арас – прехвърли е парите си в една Швейцарска банка. В ръцете ми са сведенията.
Харун – сведенията ли? В такъв случай, искам да знам всичко което е правил Бату през последните четири години. Движението по сметките, направените преводи, всичко.
Арас – аз и затова ти се обаждам… значи, като ме изслушаш, ще ги получиш от мен. Всичко е в ръцете ми.
 
 

Последна редакция: пн, 21 мар 2011, 08:40 от migi_megi

# 13
  • Мнения: 93
и нека се насладим на прекрасното клипче на режисьор Кесара


 поздравления за подписа - наистина си съблазнителка, - ти наричаш Хубавелко "Изкушението" а турските фенове му викат - "ти си мой грях" - "Серхан ти си единствения ми грях" - то наистина предизвиква само греховни мисли а Кесарчето ги улавя точно.

# 14
  • Мнения: 315
Тази седмица с този "едничък"почивен ден ,домакинските задължения ни затрупаха.Да не се мотая повече , ами да се захващам с  newsm64  food002 newsm28 wash 1ironing hang 1dishes newsm75 cook clean prostor,та дано после ми остане малко време за  tv tv tv tv clean clean clean atwork atwork atwork atwork atwork atwork

Засега чао!!!

Общи условия

Активация на акаунт