Зимно слънце грее, а ОКТОМВРИЙЧЕ в шезлонг се люлее!

  • 9 453
  • 307
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 079
Заглавието е по предложение на Шивани, която се загуби напоследък!




ИМАМЕ СИ
59 ПРИНЦA          и      54 ПРИНЦЕСКИ

               
ТОВА СА НАШИТЕ КРАСИВИ СЛЪНЦА


ИМЕНА, РАЗМЕРИ, ДАТИ:



ПОЛЕЗНИ ЛИНКОВЕ

Полезни линкове към здравни и бебешки сайтове
Справка за лекарства по време на кърмене
Указания за съхранение на кърма
Хранене от шише с изцедена кърма
Здраве и имунизации
ПЛАН ЗА ХРАНЕНЕ И ЗАХРАНВАНЕ ОТ 0 ДО 36 МЕСЕЦА
Детски сайт
Популярни Детски Песни и Стихотворения
Инфакол
Да   излекуваме коликите
Специалисти - бебе
Масаж за бебчета
Какво ли не!
Моето дете
НАРЪЧНИК ЗА  ПЪРВА ПОМОЩ
Нормални и притеснителни изхождания при кърменото бебе - със снимки!

ПОЛЕЗНО ЗА МАЙКАТА

НОИ, обезщетения, помощи


ЗА БЕБЕТАТА:


ЗАХРАНВАНЕ:


ОНЛАЙН МАГАЗИНИ ЗА БЕБЕШОЦИ (И МАМИ):




За Потребителско име и Парола пишете ЛС на *Pukanka*, mimisofia или на мамата, пуснала темата



Предишните ни теми:
1, 2, 3, 4, 4.1, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61,
62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76,77,78,79,80,81,82,83, 84

ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА НОВИ ТЕМИ:

1. "На ОКТОМВРИ детето ръчички протяга, играчки си взима, в устата ги слага" - предложение на Мимозиня
2. ОКТОМВРИЙЧЕТО  все гладно зее, зимата ще се говее! - предложението е на feel_u
3. Октомврийчето не спира да се смее, когато мама го люлее! - вдъхновение на Elichka_mama
4. Радостта голяма е за Октомврийската дружинка, нашето талисманче е вече на половин годинка! - предложение за м. февруари в чест на Калоян от  Elichka_mama
5. Времето бързо минава, Октомврийчето все по- диво става! - на Kamence
6. Октомврийчето в кошарка кротко спи, а снегът навън вали, вали! - предложение на Kamence
7. ОКТОМВРИЙЧЕТО все по-голямо става, на братче или на сестричка се надява! - предложение на mimozinq

Последна редакция: пн, 19 яну 2009, 12:27 от Параход

# 1
  • София
  • Мнения: 285
тук съм!
поздравления за прекрасното оформление!

# 2
  • Мнения: 37
ПУ ПЪРВА...НАЙ-ПОСЛЕ И АЗ.... Peace
СТРАХОТНА ТЕМИЧКА... Hug..БЛАГОДАРСКО...  bouquet

# 3
  • Мнения: 132
пу и аз
Манана на Захи нещата са просто страхотни нямам думи да опиша колко съм доволна и са страшно качествени

# 4
  • Мнения: 11 079
Ся да ви обясня що избрах заглавието за шезлонга...

Ние през уикенда най-сетне ще се сдобием с тая вещ, която аз първоначално заклеймих като излишна, ама мойта дъщеря голям мерак да сяда и да гледа света отвисоко извади, та ще й е нужен.
Имам въпрос: тоя шезлонг само на пода ли го слагате? И доколко е стабилен, когато детето вече е по-голямо, върти се, рита и т.н.? Притеснявам се да не се прекатури.

Щото гледам на тегло ги дават до 1 година... пък то на 1 година ще си става от шезлонга и ще ходи Grinning

Да, дрехите на Захи са несравними като качество и цени с останалите. И са явно единствените, чиито дизайнери са ИМАЛИ БЕБЕТА - другите масово предлагат блузки през главата, гащеризони с крачолчета, които не се разкопчават отдолу и т.н.

# 5
  • Мнения: 62
Олиии, айде и аз на първа страничка  Laughing

Да се отчета, днес след консултацията резултатите са следните:+400 гр.=5200 и +3 см.=59
Вижда ми се много малко, но на това неядене и на това съм благодарна. Сложиха ни 2-ия Пентаксим и странно защо сега мрънка и проплаква за разлика от предния път когато въобще не я усети.

Всеки път ли е различно при една и съща ваксина?  newsm78

# 6
  • Мнения: 11 079
Между другото чак сега видях, че вече трета поредна тема част от имиджите със снимките и имената са изпаднали... няма ги бебчетата от август, септември и втората декада на октомври.

Аз не знам коя е авторката на колажа, но ако чете това, дали може да ги хост-не някъде другаде, не във photobucket, та да ги сложим пак?

# 7
  • Мнения: 678
Параходче чудесна тема   bouquet
По въпроса с шезлонга - слагам го на всевъзможни места, само не и на пода  Mr. Green Правя си аясоциация все едно, че е някакво кученце до краката ми, ако го сложа но земята  Mr. Green Баткото лежа и седя в него докато стана към 8-9 килограма, след което шезлонга почна да се вдлъбва прекалено. Та ние не го олзвахме до годинка и не знам за ходенето. Иначе като почна да шава прекалено много, просто го закопчавах с каишките. Струва ми се, че е най-полезен докато почне да пълзи детето.
Криси не виждам логиката да ти изпълнят поръчката пък да си дръпнат парите след това. Може би след като заявиш срока за изпълнение на поръчката е 45-дневен, в който съответно ти дърпат и парите. Поне така си мисля де  Thinking

# 8
  • Мнения: 668
новата темичка е супер    bouquet
А по въпроса за съседите моят все почва да майстори нещо по обяд. Ей ся се разчука пак нещо, ако не бях сама с бебо в къщи щях  да отида и #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire, ама много несъобразителни хора бе.... #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 9
  • София
  • Мнения: 285
мимозиня, споко
ние в понеделник отчетохме +600=5290 и +3см = 59см
Педи нищо не каза, аз си го кърмя, не стои гладен никак даже.
Олег яден по често и по малко някъде през час и половина наай-много два часа!

Косата му мъъничко е започнала да опадва! Ама нещо напоследък преди да заспи или мрънка или покрещява за малко като тигър или лъв или както щете .. и от раз заспива. Нова мода!
Ръцете не са му вече на юмручета свити, а си ги изравя и хваща сериозно, например ръката ми (пръст де)! Като суче или си кръстосва пръстчетата или си слага длани една върху друга.

Еееех, за шезлонг отворяме тема, ама къде е зимното слънце, малко да погрее, че не се знае кога пак ще започнат студовете!



 bouquet

Последна редакция: пт, 16 яну 2009, 14:38 от shivani

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 723
Параходче мерси за темичката Hug много,много е сладка.

За дрешките на Захи и аз мога да кажа само положителни неща.
И като модели и като материи и като цени са ОК.

Параходче за шезлонгете -да ти кажа зависи от мадела на шезлонга до колко ще можеш да го ползваш.Нашият напримир е по-елементарен и по-нестабилен и не мисля,чие като започне да се върти Никол ще мога да я слага в него ,освен на земята.
Сега я сагам и на леглото и на масатаи то без да е обезопасена с коланчетата.
Но като почне да се обръща ще я връзвам.
Иначе моя приятелка има същият шезлонг и понеже нейното момченче е по-големичко го ползваха само до 6м.

ПС.моят шезлонг е на Бертони ей такъв
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/popup_image.php/pID/4277

Мананче аз пък точно на земята най-често я държа нашта фръцла Blush
защото така я люлея с крак и мога да интернетствам Joy

# 11
  • Мнения: 62
Оппааа, предложение за темичка Party

" На ОКТОМВРИ детето ръчички протяга, играчки си взима, в устата ги слага "

# 12
  • Мнения: 489

Ние през уикенда най-сетне ще се сдобием с тая вещ, която аз първоначално заклеймих като излишна, ама мойта дъщеря голям мерак да сяда и да гледа света отвисоко извади, та ще й е нужен.
Имам въпрос: тоя шезлонг само на пода ли го слагате? И доколко е стабилен, когато детето вече е по-голямо, върти се, рита и т.н.? Притеснявам се да не се прекатури.

Щото гледам на тегло ги дават до 1 година... пък то на 1 година ще си става от шезлонга и ще ходи Grinning

Да, дрехите на Захи са несравними като качество и цени с останалите. И са явно единствените, чиито дизайнери са ИМАЛИ БЕБЕТА - другите масово предлагат блузки през главата, гащеризони с крачолчета, които не се разкопчават отдолу и т.н.
Ами аз с първото дете не бях ползвала шезлонг, но сега съм много доволна, защото наистина е много удобен, детето може да е на всякъде с теб, можеш да го люлееш... Иначе аз си го слагам навсякъде, но никога на земята, малко ми се вижда студеничко там. Мисля, че си е достатъчно стабилен, освен това има колани с които да предпазиш бебето от падане, когато започне много да се върти и мърда, може по- нататък и да сяда, така че няма страшно.
За дрешките, напълно споделям твойто мнение, не знам как ги шият и правят, но или са ни дълги ръкавите или къси крачолите, абе не знам нашите бебета ли са "криви" или дизайнерите наистина нямат представа, какво е бебе и как изглежда то... Въобще размерите не отговарят, аз и слагам поне 1-2 номера над нашия размер, а уж сме в нормата. Даже имаме едно гащеризонче за 6м., а вече и е малко. newsm78

Мимисофия, ти в Красна поляна ли живееш? Пиши на личния ако искаш може да се видимSimple Smile

Последна редакция: пт, 16 яну 2009, 15:17 от DEZIRELA

# 13
  • Мнения: 104
Ние не ползваме шезлонг, но столчето за кола върши същата работа според мен не го слагам на земята-в леглото или в/у дивана. Може да се люлее или да му закачам играчки за дръжката. Много съм доволна, а сега когато и колата се развали май само за шезлонг ще го ползваме  Crazy

mimozinq добре сте според мен, все пак растете, а и с напредване на месеците все по-бавно растат бебоците Peace

# 14
  • Мнения: 62
shivani, тя и мята педка не се притесни, каза: " Еми жив човек е, не може все еднакво да наддава", предния месец пък беше 1200 гр., така че....каквото такова, важното е да са жизнени и здрави бебоците.

Борис пък като яде и ме хване за ръката почва едни движения като месене и понякога ме дере с малките ноктенца. Смее се с глас , " казва" ГАЙ, Пфуф, БЛЪБ и други производни на същия език  Joy
Вчера му бутнах едно слонче в ръката, държа го около 5 мин. ,опита го на вкус и като не пусна нищо му се скара и го пусна  hahaha

Развиват се малчовците не се шегуват  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт