Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Как да се справим с болката в отношенията и да върнем хармонията в живота си?

• 61 195
  • 127
  •   2
Отговори
# 120
Здравейте!
Да споделя и аз моята болка! Бащата на бебето ни не се интересува от това как протича бремеността нито веднъж не е попитал какво е състоянието как да се справя с това?

# 121
Здравейте ,и от мен! Със съпруга ми имаме дългогодишен брак,дъщеря ни е вече.спуденка ,и се оправя сама!Станал е ,като дете сърди се от малко, не иска да взимаме решенията заедно, наляга си неговата гледна точка!Чудя се дали не е в критическа!За това избягвам за говорим много да няма недоразумения !Опитвам се да говоря с него,че това не ми харесва ,но той реагира остро!Как да реагирам?

# 122
Благодаря за отговора. Ще се постарая да върна хармонията в отношенията ни и ще се опитам да следвам съветите ви. Но проблемът при нас се изясни....Той си пише с друга жена- необвързващо, за развлечение, просто така. Но тя иска да се виждат, намеква му даже да се освободи от "оковите" на връзката ни. Въпреки че той засега не откликва на желанието й, тя е досадна и нагла и непрекъснато му пише и го сваля най безпардонно. Моля за мнението ви и съвети...Как да направя така, че тя да се разкара?!

# 123
    А пък моя мъж снощи ми каза, че ме мрази в червата, че съм най-глупавия човек, който познава и че не може да повярва, че е изгубил 7 години с мен….  И всичко това- защото играеше на плейстейшъна си и съм го била разсеяла и е изгубил мача… Крещеше ми озъбен, разплака ми бебето и не искаше да му отговарям… Пълен дебил! Не знам какво да правя. Ако нямахме бебе щях да си тръгна…

# 124
    Здравейте!
    Да споделя и аз моята болка! Бащата на бебето ни не се интересува от това как протича бремеността нито веднъж не е попитал какво е състоянието как да се справя с това?

Здравейте, nikol6666,

Препоръчвам да изясните с него неговите намерение към Вас и детето за в бъдеще - искате ли да сте заедно, как ще отглеждате детето и т.н. Също така, можете спокойно да му споделите, че за Вас е много важно, особено в периода на бременността, той да се интересува повече от Вас и от детето. Ако бременността е била желана и от двама ви и искате заедно да отглеждате детето, сега е отличен момент да изясните нещата!

Успех,
    Петя

# 125
    Здравейте ,и от мен! Със съпруга ми имаме дългогодишен брак,дъщеря ни е вече.спуденка ,и се оправя сама!Станал е ,като дете сърди се от малко, не иска да взимаме решенията заедно, наляга си неговата гледна точка!Чудя се дали не е в критическа!За това избягвам за говорим много да няма недоразумения !Опитвам се да говоря с него,че това не ми харесва ,но той реагира остро!Как да реагирам?

Здравейте, Rozalin,

Етапът, в който детето ни напуска родния си дом и става самостоятелно, се счита за един от критичните етапи в жизнения цикъл на семейната система. Това е етап, в който се случва промяна и съпрузите отново остават само двамата, както е било преди появата на детето. В тази връзка недоразумеята и дори по-честите конфликти между Вас и съпруга ви са разбираеми. Препоръчвам да засилите връзката по между си, да засилите ролите си повече като съпрузи, отколкото като родители. Говорете открито за това, че дъщеря Ви се оправя сама и се гордейте, че сте й дали възпитание, което да й помога това да се случи! Говорете и за това кой как се чувства след отделянето на дъщеря Ви, вероятно на съпригът Ви му е мъчно и по-трудно приема промяната и е възможно това да го прави по-емоционален от обикновено!

Успех,
    Петя

# 126
    А пък моя мъж снощи ми каза, че ме мрази в червата, че съм най-глупавия човек, който познава и че не може да повярва, че е изгубил 7 години с мен….  И всичко това- защото играеше на плейстейшъна си и съм го била разсеяла и е изгубил мача… Крещеше ми озъбен, разплака ми бебето и не искаше да му отговарям… Пълен дебил! Не знам какво да правя. Ако нямахме бебе щях да си тръгна…

Здравейте, alex2710,

Помислете има ли все пак нещо освен бебето, заради което сте заедно и също така какво би било за бебето да расте в такава атмосфера и да става свидетел на всичко това. Бебетата и децата като цяло "попиват" всичко много лесно, включително и начини и модели на поведение - правилни и грешни. От вас зависи какъв модел на поведение ще "попие".

Успех,
    Петя

# 127
    Благодаря за отговора. Ще се постарая да върна хармонията в отношенията ни и ще се опитам да следвам съветите ви. Но проблемът при нас се изясни....Той си пише с друга жена- необвързващо, за развлечение, просто така. Но тя иска да се виждат, намеква му даже да се освободи от "оковите" на връзката ни. Въпреки че той засега не откликва на желанието й, тя е досадна и нагла и непрекъснато му пише и го сваля най безпардонно. Моля за мнението ви и съвети...Как да направя така, че тя да се разкара?!

Няма защо, crowly,

Това, което можете да направите е да изразите позицията си пред него, че тази ситуация не Ви устройва и да помислите има ли нещо, което би могло да му липсва във вашите отношения и което по някакъв начин той може да получава от нея и затова да поддържа контакта. Тоест, опитайте се да бъдете и да му давате това, от което той би имал нужда, за да се чувства толкова доволен от връзката ви, че дори и да не му минава през ума да си пише с друга! Но също така, бъдете честна и му кажете, че това Ви наранява и не сте съгласна да продължава! Развивайте себе си и бъдете интересна за него, другото ще се подреди!

Успех и оставам на разположение,
    Петя

Общи условия

Активация на акаунт