Скача във корема малкото юначе, чака то СЕПТЕМВРИ силно да заплаче

  • 15 496
  • 298
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 141
Инче съболезнования и от мен,прегръщам те силно  Hug

# 226
  • Мнения: 497
Инче моите най-искрени съболезнования мила  Hug Hug Hug

# 227
  • Мнения: 27
Инче ,мойте най-искрени съболезнования и от мен .Думите са безсилни да те утешат.Сега трябва  да си по-силна  от всякога,защото  ще дариш нов живот .Най-тежкото  нещо е да загубиш  родител.Аз  съм загубила майка  си, и нищо  и  никой  не може  да  я  замени.Ние  всички сме със теб.

# 228
  • Мнения: 99
Здравейте мамчета, два три дни да ме няма и вие изписали темата. Прочетох само до 5  страница и реших да пиша малко, а после като дочета ще пиша пак.

Аз да ви се похваля, онзи ден  ходих до изложението в НДК-Изберете българското. Пълни боклуци, нищо подходящо не си харесах,само дето се уморих от ходене.И си тръгвам аз и слизам с грешния асансьор, в единия край на НДК, но за мой късмет пред мен щанд за бременни. Та си купих един черен панталон и една туника, и много съм доволна, е изръсих се 80 лв за двете, ама си направих кефа и реших да профукам всичките пари от януарския болничен дето ми преведоха ( е те бяха малко по малко де, но...) отивам аз да ги изтегля парите от банкомата и о чудо! вътре има още пари Simple Smile значи са ми изплатили и другите болнични, но сега не знам дали това са болничните за януари, февруари и март, или март само до половината, защото последния болничен е от 15 март до  15април.То така много гадно, не можеш да си засечеш какви пари получаваш, как ти ги смятат...но поне имам някакви  преведени пари, че ми беше писнало. Дрешките са от Рени мода, мисля че е варненски производител, ще дам адреса на двата магазина так, като се прибера, че сега съм на работа. То било много уморително да се ходена работа, особено както бях отвикнала. Сега все съм уморена и недоспала. А има и един магазин във Велико Търново, а в София е на Пиротска, в малкия ЦУМ.

Прочетох че някои мами се оплакват от болко в кръста и левия крак. Бях чела че когато матката и бебо расте може да притисне някои нерви и да се получи това неразположение. Аз бях така от 2 месец. Умирах от болки в кръста, едвам ходех понякога, когато прищипе нерва и се чудех как ще издържа до 9 месец, особено когато в 3 месец болките се засилиха станаха почти постоянни.  изведнъж започна да ме боли и от дясно, но по леко.Но от 10 дни мога да се похваля, че не ми е ставало така. Болката изведнъж изчезна. Това си го обяснявам че се дължи на факта че сега матката се премества нагоре към пъпа и е отпуснала онзи нерв.

Направих си БХС, но да си призная честно все още се размотаваме ме е страх да отида да си взема отговора. А и спин, васерман и т.н. си направих и то безплатно, значи могло все пак,а не да ме карат да  плащам, че ми е по лесно. Е сега двете ръце сами сини, но... вече започна да не ми прави впечатление като ме бодат с иглите Simple Smile
Честит Рожден ден на малкия Емко на мама Ваня ( малко на патерици), много да те радва и слушка. А тортата ти е страхотна.

Имаме си още една нова мама, Анджи добре дошла в нашите редици.   bouquet
Отивам да чета нататък какво сте писали в темата.
О прочетох и последната страница. Инче мойте най-искрени съболезнования. Прегръщам те силно.

# 229
  • Sofia
  • Мнения: 21 728
Инче миличка съчуствам ти и те разбирам ... от опит.... няма какво друго да кажа...само бъди сигурна, че съм с теб, прегъщам те силно и мнооого те моля, бъди внимателна и се пази. Praynig
Лека му пръст на татенцето ти!

За темата ... аз ще вкарам новите мамчета и промени в сегашнатаи само да кажа, че ако се случи да няма желаещи за нова тема по принцип, аз мога да пускам, но копие на старата(естествено с актуалните поправки), че нямам нерви да търся нови картинки Embarassed Confused

Аз сега се връщам от у-щето, съжалявам, че нямам компания от нащата си тема... бъдеща мама септемврийка, надявам се по нататък да има такива. Лекцията води др. Слънчева, която има форум тук.

# 230
  • Мнения: 498
Инна приеми и моите съблолезнования. Много добре знам как се чустваш, защото също съм без баща и макар да са минали почти 7 години не спира да ми липсва. Толкова силно привързана към него бях, че сякаш част от мен отлетя. Съжалявам, че и момченцето ти трябва толкова рано да се сблъска със смърта на близък човек. Моя син бише на 2 г. и не спираше да пита как така деде е отишъл на небето без сталба. И сега като пиша се разплаках, знай че съм с теб и те прегръщам силно. Ако погледнеш философски смърта е част от живота, част от твоя татко ще се прероди в детенцето, което чакаш. Бъди силна и не губи кураж, живите около теб имат нужда от теб.

# 231
Ина, приеми и моите най-искрени съболезнования. Нека почива в мир!

# 232
  • Мнения: 240
Ина, съжалявам много. Мир на праха му.

# 233
  • Бургас
  • Мнения: 145
Инче, приеми и моите най-искрени съболезнования. Мир на праха му. Пожелавам ти да отминат болките, които най-вероятно са през викани от тъгата и нсимко да е наред с бебо.
А аз давам отчет, върнах се от доктор и всичко с бебо е наред. Върви големичък - явно ще е дундьо. Тези болки, които са ми в средата на корема, били от остатък от пъпната връв в развитието ми като ембрион и при някои хора мястото било много чувствително - явно аз съм от тези. Със спазмолитици болката отшумявала, но не била опасна. Най-гадното е че имам гъбички и ми изписаха гинопеварил с някакъв накрайник за мазане. Такова нещо никога не съм ползвала, защото не съм имала гъбички, но ще видим довечера как ще се справя, дано да има упътване.
Ами това. Изчезвам, че работата се е натрупала. До скоро

# 234
  • Мнения: 1 896
Инче, миличка, много прегръдки и искрени съболезнования за татко ти!
Да се пазиш.

На мен днес пак не можаха да ми видят загадъчното бебе дали е момче или момиче, но лекарят каза че всичко изглежда супер и че белегът ми от секциото е перфектен на ехографа и отвсякъде си бива да пробвам нормално раждане.
Прати ме при някакъв Спасов във Фемина на фетална ехокардиография, но не е споменал да е поради някакъв проблем, а сякаш нещо стандартно, което между 18-22 седмица трябвало да стане. Сигурно са приятели с този доктор и си пращат пациенти, но ще отида като ме праща, макар че не съм особено фен на идеята. Някоя от вас била ли е на такова чудо?

# 235
  • Бургас
  • Мнения: 145
Здравейте пак,
Забравих да кажа, че за болките в кръста доктора ми изписа В комплекс витамини.
А с това изследване, доколкото съм запозната се изследва  на Бебов. Повечето доктори го препоръчват, за да се знае, ако се очакват усложнения след раждането. Бих казала, че е рутинно в повечето страни и в нормалните градове в България, но не и в Бургас, тук никъде не се прави. Аз щях да идвам до София, но точно за тогава, когато исках нямаше свободни часове.
Това е което знам.
До скоро

# 236
  • Мнения: 104
Инка  Cry Прегръщам те, миличка Praynig
Бог да го прости и мир на праха му.
И аз мисля като Снежи ... не спирай да вярваш, че той ще живее във вас: в теб, а и в малкия бебок, който сега е на път  Hug

Катрин, аз усещам болка в левия крак. Дори днес като се наведох напред в офиса и така ме преряза ставата горе до тазовата кост.... ужас... чак щях да падна, защото май и ми изключи мускула... знам ли. Може би наистина притиска някой нерв...

За раждането на Емко ... невероятно нещо е даряването на живот... просто няма две мнения по въпроса.... аз имам още да чета от другите мами ...  Heart Eyes

Поздрави и целувки на всички!
Инка, още веднъж ... баща ти е отишъл на по-добро място. Повярвай! Hug

# 237
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Милички, и аз ви прегръщам много силно  Hug Много сте мили всички и много ми помагате с думите си  Hug
Съжалявам, че хубавата ни темичка бе помрачена от мен, но просто имах нужда да споделя с вас, защото вече ви чувствам близки, въпреки че не познавам никоя от вас лично  Heart Eyes
Татко си отиде от най-страшната болест и накрая не приличаше на себе си... Въпреки че бяхме подготвени, болката и мъката не е по-малка... Няма да може да види бебчето...  Cry  Cry  Cry , а щеше да носи неговото име... Стоилчето също много плака, татко много се грижеше за него... Целуваше го на снимките, където са заедно и накрая каза: Вече имам още един ангел-пазител  Sad , вдигни щората, за да мога да го виждам на небето...
Аз сега се върнах от лекар - изписаха ми магнерич, гинепрал и обсидан - да ги пия до следваща консултация на 27 април. Сега най-важното е да не навредя на бебчо...
Още веднъж, милички, благодаря, иска ми се да мога да ви прегърна всички до една, ама наистина  Heart Eyes !

# 238
  • Мнения: 498
basilisk във вторник аз бях на такъв преглед точно при д-р Спасов и съм много доволна и от доктора и от прегледа. Прави се в този период от бременноста, защото тогава сърчицето на бебо е съвсем оформено. Тази кардиография досущ прилича на преглед на сърчицето, когато бебето е вече родено. Измерва се кръвотока през всички кръвоносни съдове и други такива, които аз не ги разбирам, но вярвам, че е много важно да се прегледа. Освен всичко друго мисля, че с техниката там д-р Спасов ще може да ти каже и пола на бебето. Горещо препоръчвам и стискам палци всичко да е ОК.

# 239
  • Sofia
  • Мнения: 21 728
....
Съжалявам, ...
Татко си отиде от най-страшната болест и накрая не приличаше на себе си... Въпреки че бяхме подготвени, болката и мъката не е по-малка..... Стоилчето също много плака ...
.....
Инче темата ни не е само за хубавини, просто защото и живота не само в розово.... такаче не се извинявай Hug

С моя татко беше същото....... всеки човек различно приема нещата, та щерката и до сега (вече 5 години) често се сеща, осбено на празници, като сме у наЩе или като гледа снимки, както и ни в клин ни в ръкав  и плаче доста неутешимо........ за мен, времето не лекува Cry..., но живота така или иначе продължава...

Пак ти казвам - силна прегръдка от мен и се пази! Hug

Общи условия

Активация на акаунт