Бебета ЮНИ - 5

  • 12 824
  • 296
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 176
'драстииии! Записах се и аз в албума с три сватбени снимки. На едната съм супер уплашена, за сведение - точно след като официално ни бракуваха (явно осъзнавам тежката действителност  Joy )

Мтака... дами, моя корем особено вечер става просто огромен. Като ходя насам-натам из офиса си го гълтам колкото мога. И то не да кажеш че е бременен корем, ми точно преял. Имам чувството че червата ми напоследък са придобили свойството да се раздуват безмерно!

offioly, твоя мъж е като моя  Mr. Green Да са ни живи и здрави! И моя ми готви - то не само сега де, редовно - в наш'то домакинство определено той е по-добрия готвач.  А иначе милия е толкова лесен за подръжка - дай му хубав хляб и друго не иска  Joy.

Bunnie, най-добрия (и вкусен!) лек за напукани устни е меда! Ама хубав, гъст мед, не от този дето го продават в магазина дето е полу-течен и е само захар. Намазваш си устните, седиш така 15-тина минути, след това облизваш. Повтаряш колкото често искаш  Mr. Green. (Само дето много-много не става да ходиш така по улиците, че мухите са твои  Joy)  За навън, и аз съм се мазала с чист вазелин, но пък сега открих едно стикче-балсам за устни (тип тези на Нивея) дето е от естествени продукти, най-вече мед Simple Smile Много добре ми действа, иначе и моите устни са все напукани.

Някой вярно ходил ли е да спортува? Аз тази събота и неделя за пръв път от 1 месец слязох в нашия фитнес (имаме в сградата където живея, само дето кой да се накани) и, забележете, вървях на пътечката по 30-40 минути. Еми, имам мускулна треска!  #Crazy  Това при положение че преди 6 седмици само тичах по 20-30 километра наведнъж! Не мога да повярвам просто че тялото ми е способно да се разпльока толкова бързо, мисля че е страничен ефект на бременността.  Crazy

Хайде, лека вечер (нощ!) и от мен -- аз вярно съм назад с времената  Joy Затова пък, пиша такива чаршафи, че си наваксвам.

Уууу, гледам има будуваши по нощите. Вики, марш да  smile3524

 Mr. Green

# 241
  • Мнения: 5 713
Здравейте и от мен, момичета!
Аз днес бях на лекар и чух сърчицето.  Heart Eyes Най-сетне. Понеже ми беше чудно как така ще го слушаме без видеозон, да ви кажа, че беше нещо като радио, пак си е ултра звук, но без картина. Simple Smile
Резултатите почти всички са хубави, само че са изследвали хормоните на щитовидната жлеза  и единия- тиреотропен бил занижен. И ме прати пак на изледвания за него след месец. Каза, че не било много хубаво това. Сега се опитвам да разбера в нета до какво води занижаването на този хормон, но нищо не разбирам и намирам. Докторката каза, че може и заради него да не качвам килограми. Иначе мери кръвно, килограми. Каза също, че коремът ми изглежда на повече от 13 седмици. Реши да не би да са близнаци, слушахме и за други тонове, но не. Но пък не било гаранция, че не са две. Simple Smile Ще се види на 24.01, когато съм на феталната морфология.
Неделя и понеделник пак нещо огънах луканките. Simple Smile И днес повърнах отново. В събота вечерта се бях ядосала много и в неделя хич не се чувствах добре.
Радвам се, че микробиологията ми е 6, няма гъбички. Но пък вече си мисля, че това обилно течение е свързано с хормона на щитовидната, дето не бивал.
До скоро!  Hug

# 242
  • варна
  • Мнения: 256
Здрастии и то мен мили мами:)
Албумчето е станало много подредено и пълно с хубави снимки на булки и бебчовци в кореми Flutter..
Днес и аз ще се разпиша с някоя снимка като току що омъжена жена Whistling, а на бебко имам снимка в 10г.с но не е в мен в момента и ще ви я метна тези дни и нея...Не че много се вижда нещо....Явно не е фотогенично като мама Joy
И аз вчера си видях резултатите от изследванията и се оказа че всичко ми е в норма и АГто каза че "няма нищо за корегиране"  newsm44...На консултация сме на 19.12 и тогава пак е се видим в малкото същество. Сигурно пак ще има да се върти като пумпал ..дали и то не се вълнува от срешите с мама newsm78  smile3532

Аз също вече си напазарих джинси за бремени /от Рени/, но все още не мога да се адаптирам към тях и си ходя още с единственото дънки което ми става ВСЕ ОЩЕ smile3514. Момичета от Варна освен Рени кажете и друг магазин за бременни и пак да е на достъпни цени newsm78.

Лек ден на всички сладки мами smile3525

# 243
  • Мнения: 8
Добро утро!
 Аз си купих сукман в неделя.Много е сладък но още не мога да се престраша да го облека, е скоро няма да имам друг избор Whistling :

offiоly, ходих в един магазин на ул.Цар Самуил в неделя но беше затворен.Видя ми се ,че има хубави нещица тези дни няма да имам време така че ако ходиш някъде-сподели и ти

София:
магазин Мамма-ул.Цар Самуил №37на ъгъла със Солунска, с/у Софийска вода
магазин Мис Макси-1/Пиротска №28, 2/ ъгъла на Алабин и Княз Борис,   3/Младост 1 пазара-бул.Андрей Сахаров бл.74А
бутик-Младост 1А, бл.502,   ул.Никола Славков №41до Майчин дом
магазин Асита-ул.Граф Игнатиев №3-под колоните

Приятен ден на всички

# 244
  • Мнения: 101
Здравейте, момичета Simple Smile
Преди малко се връщам от преглед, видяхме бебето и както повечето от вас казаха, не спираше да се върти наляво - надясно. Лекарката го мери и каза, че е 7 см, което много ме учуди, защото доколкото четох тук и там би трябвало да е около 5 см newsm78
Лекарката каза да не чета много много, ами да слушам тя какво ми приказва. Изследванията ми били много добри/каквото и да означава това/ и нямало повод за никакви притеснения от моя страна. Ама как да не се притеснявам преди месец го измери 1 см а сега 7!!! Не е ли твърде много този разтеж??? Иначе така хубаво се виждаше - глава, ръчички, крачета абе сладур голям.

# 245
  • Мнения: 5 713
Лекарката каза да не чета много много, ами да слушам тя какво ми приказва.
Да, това много ги дразни. Ми ще четем, не сме в 20-ти век, имаме постоянна възможност за информираност.

# 246
  • Мнения: 132
Здравейте, юнски мами! Simple Smile

От доста време чета насам-натам из форума и сега реших и аз да се разпиша.

Терминът ми е 30-ти юни, така че, току виж сме прескочили и в юли месец.
Все пак бебчо беше планиран съвесм на шега за раче, пък то живот и здраве май така ще се окаже  Grinning

Аз си ходя със всички стари дрехи, защото отслабнах с няколко килограма - това е защото всеки ден, предимно вечер ми се гади, а през останалата часто от деня не ми се яде почти нищо - каквото и да си помисля да ям и ми става отвратително...  Sick
Така че за сега го карам на закуска и полуобяд и много течности.
Все пак се надявам скоро това да отнине за всички  Wink

Хубав ден и леко и безпроблемно бременеене  Hug !




# 247
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Добро утро, момичета! Как сте днес?
За първи път ми се случва да изпитвам невероятен глад толкова рано сутрин. Много ме е яд, защото хапна ли сутрин, после мелям цял ден. Обаче сега така ми къркорят червата, че сигурно ще направя преглед на хладилника.

Вери, чувала съм, че ако има някакъв проблем с щитовидната жлеза, той се изостря по време на бременността, а и тогава се открива в повечето случаи. Жалко, че в България не правят задължително такива прегледи на всички бременни.

Ето тук нещо за щитовидната жлеза и за тиреотоксикозата


А това е един хубав сайт за щитовидната жлеза - на английски


Хей, момичета, много хубави булки сте били!   bouquet
Аз нямам кой знае какви снимки от "сватбата". Със съпруга ми просто отидохме и се подписахме, без церемония и пиршества. А Ивайло ни беше шаферче  Laughing. Аз всъщност не исках много-много да се омъжвам, но в крайна сметка се реших. Все пак имам малко снимки от събитието, ще сканирам и ще кача в албумчето...

Другата седмица и аз смятам да пообиколя софийските магазини за дрехи и ще споделя...

# 248
  • Мнения: 4
Здравейте,

и аз сложих снимка в албумчето - от ехографа от миналата седмица. Бях на преглед и първото нещо, което се видя на монитора беше... празно плодно сакче, при което аз бях  newsm09. Лекарката започна да ми обяснява да направя еди-какви си изследвания /имах мисед миналата година и каза, че и сега се било повторило същото/. И ей така, за половин минута, не знаех къде се намирам направо. За тази половин минута лекарката пусна всичките възможности на ехографа - 2Д, 3Д, Доплер, но нищо - виждаше се съвсем леко петънце в единия край, нито пулсации, нито кръвоток. И изведнъж... човечето се размърда, почна да рита с крачета. Появи се от никъде  newsm44 Докторката каза, че явно съм била получила контракция и то се е било свило в единия край. Леле, направо ви казвам - нямам думи. На снимката, която съм качила в снимка.бг, много ясно се виждат ръце, очи, уста, че даже и едно ухо /или поне на мен така ми изглежда/.  newsm68

Иначе за щитовидната жлеза - аз си имам проблеми с нея още от миналата бременност и сега си пия хапчетата, които са ми предписани за това. Няма страшно, стига да се знае за проблема и да се вземат мерки.

Весел ден на всички!  newsm10

# 249
  • Miami
  • Мнения: 413
Здравейте, момичета Simple Smile
Преди малко се връщам от преглед, видяхме бебето и както повечето от вас казаха, не спираше да се върти наляво - надясно. Лекарката го мери и каза, че е 7 см, което много ме учуди, защото доколкото четох тук и там би трябвало да е около 5 см newsm78
Лекарката каза да не чета много много, ами да слушам тя какво ми приказва. Изследванията ми били много добри/каквото и да означава това/ и нямало повод за никакви притеснения от моя страна. Ама как да не се притеснявам преди месец го измери 1 см а сега 7!!! Не е ли твърде много този разтеж??? Иначе така хубаво се виждаше - глава, ръчички, крачета абе сладур голям.


Ами щом лекарката ти е казала, че няма за какво да се притесняваш, значи да не се притесняваш. И ако някой от форума ти каже, че е "твърде много този растеж" какво ще направиш? Ще идеш при лекарката и ще й кажеш "Извинявайте много, но във форума ми казаха, че това не е нормално" Преди време за това говорехме, че прекалено много се шашкаме и притесняваме и вярваме повече на мнения и материали от нета, отколкото на наблюдаващия лекар. Каквото и да ти каже някоя мама, при теб бременността е различна и няма място за сравнение. Така че по спокойно, наслаждавай се и си мисли за човечето в теб!  Hug

# 250
  • Мнения: 90
Добро утро на всички мамчета,
най-накрая тази нощ спах сравнително спокойно и се чувствам наспана днес. Откакто съм разбрала, че съм бременна, и минах на нормален режим-само дневни (защото дотогава от години работя нощни и дневни смени), спя много неспокойно и непълноценно, и много много сънувам.
Мога да задам една темичка за днес- вие как сте със сънищата? Аз сънувам поне по 2-3 различни съня на нощ; за съжаление не ги помня на сутринта. Една нощ сънувах бебчо-само че като не помня момче или момиче беше newsm78. От много хора съм чувала,че повечето бременни сънуват бебетата си(един вид пророчески). Една колежка ми сподели(тя има син), че през цялата си бременност е сънувала сина си така, както изглежда сега- бял,синеок, русокос, същите черти на лицето и т.н.
Лек бременеещ ден на всички!

# 251
  • Miami
  • Мнения: 413
Аз не сънувам много, много, но веднъж и аз сънувах, че имам момиченце и се чудим какво име да му изберем  Simple Smile Като се събудих ми беше едно хубаво, все едно е истина

# 252
  • варна
  • Мнения: 256
На снимката, която съм качила в снимка.бг, много ясно се виждат ръце, очи, уста, че даже и едно ухо /или поне на мен така ми изглежда/.  newsm68
долу пищ
Весел ден на всички!  newsm10

Дааа наистина се вижда Hug....само не разбрах защо ти дава две разлини стойности за седмиците..едното е 13w4d, а отдолу пише 9w5d.... и съответно два термина newsm78..защо така Thinking

# 253
  • Мнения: 90
Kory, ако вярваме на тези сънища, вече може да се готвиш за момиченце Simple Smile И да мислиш името...
Ние с мъжо вече сме подбрали имена и в двата случая Wink

# 254
  • Мнения: 256
Здрасти и от мен!

Това със сънищата наистина е много странно, малко след като разбрах, че съм бременна сънувах как раждам момченце, което ми проговаря и ми казва, че иска да се казва Божидар. Веднага влязох в спор с него за името, но малкото настояваше, да се казва така. Приятелят ми не вярва в сънища, а и си бяхме избрали друго име за момче, но... ако наистина е момченце мисля да го послушам, щом това е желанието му. Въпреки, че лично на мен това име не е от любимите ми мъжки имена. Сънят беше много странен и като се събудих имах чувството, че наистина съм говорила с детето. Но не знам точно как изглеждаше, видя ми се застанало пред един прозорец, а зад него имаше силно слънце и изглеждаше русо, така че ще видим. Има още само 180 дни до окончателната поява на малчо.

Общи условия

Активация на акаунт