Магията на изтока - 17

  • 55 222
  • 730
  •   1
Отговори
# 720
  • BG
  • Мнения: 4 456
Здравейте и от мен, с пожелания за усмихната седмица ви поздравявам с една много хубава песен от ОСТ-а на Smile, you.

# 721
  • MJF
  • Мнения: 8 528
Аз пък изгледах един по-стар филм. Така и не мога да кажа със сигурност гледала ли съм го някога или сега за първи път  Thinking, във всеки случай този път си  го отбелязах. Empire of the Sun (1987). С всички уговорки кога, от кого и къде е снимано , филма не е лош.
Сега пък имам дилема The Flowers of War (2011) гледах ли го или още не  Thinking. Следва проверка. Само съм сигурна че тук се споменава няколко пъти.
Цялото объркване се дължи и на факта че съм гледала не един филм за онова време и място + няколко шедьоври-The Children of Huang Shi (2008, John Rabe (2009)  и се бъркам.
Видно е че съм "войнствена" така че внимавайте  Naughty.
 Wink Laughing Hug

# 722
  • Мнения: 882
 Приключих с I Miss You. Първите серии те рИват и аз с тях.  smile3518. Вкъщи май ще ме помислят за луда. После чак ми стана смешно- толкоз много драма.  Laughing  Като цяло ми хареса, но много разтегнато. Мисля че имаше по- голям  потенциал.

По - назад в темата е писано за  Last Chrismas - откъде мога да го дръпна?

Последна редакция: пн, 18 фев 2013, 13:26 от xxxxx

# 723
# 724
  • Мнения: 6 683
В asiatorrents се появиха английски субтитри за Masquerade , както и за A Werewolf boy. На пръв поглед изглеждат наред.

# 725
  • Мнения: 9 133
Ах,Byung Хun! Ах, Joong Ki!
 newsm18 newsm18 newsm18
Аз съм като дете в сладкарси магазин - кое да гледам,кое?

2в1  Hug сега за кое чакаме превод,а?

xxxxx,споко.Всички семейства са минали през това. После свикват. Mr. Green

Шош, за войствена не знам,но май си фен на Christian Bale Flutter В два от филмите присъства.
 

Последна редакция: пн, 18 фев 2013, 18:41 от Tuon

# 726
  • Мнения: 6 683
Tuon, аз лично чакам Love 911, Miracle in Cell No.7, 26 Years, The Tower, The Berlin File. Има, не е като да няма Laughing.

# 727
  • Мнения: 9 133
Аааа от два дни все влизам да споделя филм и все се разсейвам с  друго.Този път започвам с  филмчето.
Какво има в замунда (линк )- Baikonur
Мин. год. го гледах на кино и много ми хареса.
Резюмет от София филм фест
Скрит текст:
Когато космическата капсула с космонавтката Жули Махе се разбива при приземяването в степта на Казахстан, местният радиолюбител Искандер я открива в безсъзнание. Той се влюбва отчаяно в Мари, която е изгубила паметта си, и я убеждава, че двамата са сгодени.

Miracle in Cell No.7 newsm78 обаче жанра ме  Shocked "Drama / Comedy / Tearjerker / Prison / Father & Daughter / Law"

# 728
  • MJF
  • Мнения: 8 528
Мани. Тъкмо героя на Christian Bale ми е сега трън в очите  Crossing Arms. The Flowers of War (2011) при целия наличен състав на този филм на мен през по-голяма част от времето нещо ми липсваше, по-скоро ме дразнеше и то най-вече детайли в сценария.  Thinking дори имаше момент в който се чудех "да продължа ли ", обаче точно тогава пък ме изненада появила се муцуна. Чудех се секунди "кой пък е това" докато вдяна че е нашия Ацуро Уатабе  Laughing. Но да не се разсейвам и да се върна на проблема. А той е мноого клиширания образ на главия герой-американеца. Доста моменти в образа са нелогични и не следват един от друг, а този герой е ключов и е нужно да е написан добре. Не знам кой е виновен-романа и/или сценария но това ми развали тотално доброто очакване от този филм. Догледах го от уважение към  Yimou Zhang. Прекалено "американски" ми дойде а историята има такъв голям потенциал. Самата китайска част бе чудесна-учениците, жриците, взаймодействието им, кой, на  кого, защо направи.... чудесно , но пусто образа на "падрето"  има нужда от съществена редакция  Confused Crossing Arms . Жалко за нереализирания потенциал. Confused

 Party охо пак се задава дружно кино. А дано най-накрая да сме по-масово доволни от нещо, че напоследък нещо не успяват да ни задоволят очакванията  Thinking

 Christian Bale и като дете и сега все си е добър.  Laughing

 Joy Miracle in Cell No.7 тук е по-кратко.

Последна редакция: пн, 18 фев 2013, 19:15 от 6o6ul4o

# 729
# 730
  • София
  • Мнения: 1 074


Културният център на СУ „Св. Климент Охридски” и продуцентска къща „Палимпсест“ Ви канят на:

КОГАТО КЛОНЪТ СЕ СЧУПИ /WHEN THE BOW BRAKES/

/прожекция от кино клуб „Милениум”/

27 март, сряда, 19:00 часа, Ректорат, театрална зала, Вход свободен

Режисьор – Джи Дан

Китай, 2011

148 мин., документален

Със субтитри на български език

Две бедни момичета, които растат в покрайнините на Пекин, се стремят към по-добро бъдеще за себе си и за брат си. Те искат на всяка цена да продължат обучението си и настояват за това пред необразованите си родители. Бащата е полудял, а изтормозената им майка не вижда друг изход да набави парите, освен да продаде девствеността на двете момичета. Филмът проследява напрегнатите взаимоотношения между родители и деца, докато момичетата се опитват да извоюват независимост и сигурност и да пораснат.

Филмът ще бъде представен от Андроника Мартонова – доц. д-р по кинознание, специалист по азиатско кино.

/Вход откъм бул. „Цар Освободител”/

http://culturecenter-su.org/?p=1289

http://www.facebook.com/messages/1295207775#!/events/251447178325412/

Общи условия

Активация на акаунт