Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 180
  • София
Александра,
Терминът ,,тортиколис,, е симптом както терминът ,,главоболие,,....
Много са причините за ,,тортиколис,,...от едностранна плагицефалия, през скъсан/преразтеглен мускул до ... мускулен хипертонус от централен характер.
Изписването на ,,масаж,, от невролог не е правомерно и е начин да се ,,хвърли прах в очите,, че се прави нещо за детето, като същия се надява, че проблемът ще се реши от самосебе си. Понякога това става, но понякога се губи ценно време за комплексна рехабилитация, ако наистина има нужда от такава.

# 181
Здравейте, Доц. Чавдаров.

Имам въпрос относно сядането от легнало положение по гръб (директно, без преобръщане по корем и тогава сядане).
Кога се очаква да се случи? Дъщеричката ми е на 12 месеца (вчера навършени).
Пропълзя по корем на 6 месеца, пролази и седна самостоятелно на 7 месеца, тогава започна и да се изправя, хващайки се за неподвижна опора. Проходи на 11 месеца и половина (все още от време на време лази, от време на времемсе пуска да ходи).
Но не сяда директно от легнало положение.
Това проблем ли е на този етап и кога да го очакваме?

Благодаря.

# 182
Александра,
Терминът ,,тортиколис,, е симптом както терминът ,,главоболие,,....
Много са причините за ,,тортиколис,,...от едностранна плагицефалия, през скъсан/преразтеглен мускул до ... мускулен хипертонус от централен характер.
Изписването на ,,масаж,, от невролог не е правомерно и е начин да се ,,хвърли прах в очите,, че се прави нещо за детето, като същия се надява, че проблемът ще се реши от самосебе си. Понякога това става, но понякога се губи ценно време за комплексна рехабилитация, ако наистина има нужда от такава.
Какво ще ми препоръчате? Да идваме директно в София или да ходим на масаж? Много ме е страх да не стане по лошо с тия масажи и да се увреди нещо детенцето ми. Sad

# 183
Shay 13 - Консултирайте се с лекар-ортопед.

Gali Angelova - след като не плаче и си играе, не ходете никъде.

Iv 1234 - сега какво може да прави детето Ви??

Преди да започнем рехабилитация на 9 месеца:
 - Има стабилна упора на краката, не стои сам без упора, стои на ръце, върти се от гръб по корем и обратно.
На 1 годинка, навършена на 03.06. без прекъсване на рехабилитацията:
-Има още по стабилна упора на краката, върти се от гръб по корем и обратно, прави опити да лази и да сяда сам с наша помощ и стимулирането с музикални играчки (с почти никаква самоинициатива да прави нещата сам). Стои сам без упора. След преглед при невролог след навършена 1 годинка бе поставена диагноза  Специфично разтройство на двигателната функция.

Общи условия

Активация на акаунт