ЯНУАРКИ 2010

  • 11 325
  • 301
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0




НИЕ СМЕ 72 МАМИ(ЗА СЕГА) И ЧАКАМЕ 73 БЕБЧЕТА!!!!


vivianka1 - първа бременност



Zoia_Alex - втора бременност, София, 28г.

t77ivanova - първа бременност



МаМиНка - първа бременност.





Hrissy - първа бременност




Zuzi - втора бременност

ivalex - втора бременност

kakatasvrakata - първа бременност

minana - втора бременност



_Hope_ - втора бременност

zvezdi4ka_bs - първа бременност, Бургас, 29г.

Рути - трета бременност



just_an_ODDalisque - втора бременност

mama vania19 - трета бременност




poli:) - първа бременност



ela79 - втора бременност

Мама Цоцоланка - четвърта бременност, Благоевград, 35г.

gitadam - първа бременност



кокорка - втора бременност

teo86 - първа бременност

Red tree - първа бременност



tiedata - първа бременност

Ralik - първа бременност

tanchelina - втора бременност




desivalko - втора бременност



Mirra - втора бременност

SISIVN - първа бременност, Варна, 26г.

Fallen_91 - първа бременност

Tatitt - първа бременност

Зуи - втора бременност



Rozalinda 02 - първа бременност

shoppy-мими - втора бременност, София, 26 г.



sugar_lady - втора бременност

peteto1981 - втора бременност, София

mannuella - първа бременност

Sehnsucht - първа бременност, София, 23г.

Katinche - втора бременност, София, 27г.



Kasmet_Viara_Jivot - втора бременност



Rosi79 - втора бременност, Варна.

nellito_v - първа бременност, София, 25г.






marinakapina - втора бременност, София, 27г.

Дани_77 - трета бременност, София, 32г.

violetblue - трета бременност, София, 31 г.



KarmelitaD - втора бременност

Весела Динкова - втора бременност, София, 28 г.





nushi_in - втора бременност

MTV - втора бременност




LIONITA - първа бременност

ro6ko_ - първа бременност

dada.rza - втора бременност



топчица - трета бременност

.:Little Miss:. - втора бременност, София, 27г.


nellii - първа бременност





Еvка - втора бременност, София

Arven - втора бременност

Rally_and_Betty - втора бременност



edna ot nas - първа бременност



меГГи - първа бременност, Русе

Dodichka - първа бременност






dandarelia - първа бременност

Сиер - втора бременност

TV - първа бременност




Мами, на които чакаме термина:
nelina_n, valkiria79, Мишона, Тарталета, Katy, Azulla, sillfida, asievu, MuMka, nilly


Предишни теми:

1, 2, 3, 4


Бременността

Калкулатор
Прегледи и изследвания
Какво е биохимичен скрининг /троен тест/
Неприятни симптоми
Бременността седмица по седмица
Биология на вътреутробния живот
Здравословно хранене по време на бременност
Да ядеш като за двама и как влияе теглото върху бременност
Витамините през бременноста
Красива бременна
Лечение на простуда и грип по време на бременност
Нисък хемоглобин по време на бременност

Гестационен диабет - информация
Видове лабораторни изследвания - как да разчетем изследванията си
Болки в гърба и кръста по време на бременност
Още за болките в гърба и кръста + упражнения
Коремни болки и спазми по време на бременност
Ниска плацента - тема от форума
CarePlan®VpH тест ръкавица за определяне на вагиналната pH стойност в домашни условия
10 полезни съвета за избягване на смущения в съня по време на бременността
Съвети за комфорт при лятна бременност
Безопасно или вредно е за бременната да....?
Бременна зад волана
Секс - опасения и погрешни схващания
Бременните могат да пият кафе
Кафе или чай?
Таблица за теглото по време на бременноста
Гестационен календар
В кой триместър/седмица съм?
Вашите права по време на бременност
Сетивата на бебето
Пренатално общуване
3Д календар на бременноста
Размерите на бебето по седмици
Техники за релаксация по време на бременност
Бременна с второ дете
Какъв цвят ще са очите на бебето?
Подготовка на домашния любимец за очакваното бебе
Листовки на регистрираните лекарства в България
Полезни връзки
Он-лайн колкулатори
Календар на бременността + линийка за бременност
Календар на бременността
Аз и бебе
Виж своето бебе
Календар на бременността
ИЗМЕРВАНЕ НА КОНТРАКЦИИ
ТЕГЛО НА ПЛОДА ПО Г.С.
ИЗЧИСЛЯВАНЕ НА СЕДМИЦА И ТРИМЕСТЪР ОТ БРЕМЕННОСТТА
КАЧВАНЕ НА КИЛОГРАМИ ПО ВРЕМЕ НА БРЕМЕННОСТТА
БИОЛОГИЯ НА ВЪТРЕУТРОБНОТО РАЗВИТИЕ


Раждането

Няколко основни статии за раждането
Още интересни статии за раждането
Секцио по желание
Водно раждане
Естествено раждане или упойка
За родилните болки
Преждевременно раждане
Следродов период
Грижа за новороденото 1


Курсове за бъдещи майки



Майчинство, Обезщетения, НОИ




Четиво за бъдещи мами



Азбучник



Други полезни линкове


Последна редакция: пн, 08 юни 2009, 11:22 от january2010

# 1
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ехаа, колко сме много... и колко старателно направена тема...всичко си пише ... на мен ми е втора бременност, баткото септември ще навърши 5

# 2
  • Мнения: 9 483
Искрено се надявам да си останем в този голям състав Praynig Hug

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
На вас двете много ви се радвам, че се засичаме тук  Peace На всички останали- също, но ми е драго като засека по- стари потребители  Grinning

# 4
  • Мнения: 11 607
по- стари потребители  Grinning

Сега на младост ще се обиждаме, а?

Зуи, извинявай!


Хайде ако съм объркала нещо - казвайте си........А и мен да ме няма - Виолетка също е в час, така че и тя може да поправя и добавя информация.......

И за име казвайте - че аз не съм творческа натура.....Ако питате мен - на мен и така си ми харесва заглавието.


Ето тук има интересни статии - http://www.pharmacy-bg.com/article.php?cmd=select&type=6 - като напр. Тютюнопушенето през бременността води до агресията у децата, Значение на храненето на жената по време на бременността, Деца, чийто майки са яли повече риба през бременността са по-интелигентни (Гита, изяде ли рибата?), Кърменето предпазва майката от инфаркт (това специално за Хоуп), Бременност и лекарства, Кафето не вреди на бебето, Бременните все по-често са с наднормено тегло и др.

Последна редакция: пт, 05 юни 2009, 20:17 от Мама Цоцоланка

# 5
  • София
  • Мнения: 44
Хайде и аз в новата темичка да не пропусна.Добре сте се справили мами ставало е страхотно.Сега малко отчет и от мен-днес и аз съм по-добре,успях да си изчистя къщата ,че нали е задушница утре,дори сготвих нещо което не ми се беше случвало отдавна.Това е за сега лека вечер на всички   bouquet

# 6
  • Мнения: 560
Цоцич, тук съм  bowuu

Много се радвам на новите попълнения в темата  Hug

Днес ми сложиха предпоследната ампула Прегнил, продължавам и с Дуфастона. Нямам кървене, но пък имам на моменти силни болки в стомаха. Не точно болки, като предменструални такива усещания. но на моменти ми е много некомфортно  Confused Не трябваше ли вече да отшумяват тези неразположения  newsm78
......

А това нормално ли е?
И аз имам такива тъпи болки ниско.И по точно от ляво.Май там е сакчето  newsm78
Момичета да ходя ли към 7-ма седмица на УЗ? Искам да видя ембрионче....Ще подивея до 29-ти.Тогава се пада 9 и половина.Нали може и тогава да се види сърце?

# 7
  • Мнения: 130
Здравейте   bouquet
Да се запиша и аз в темата на януарките Hug , чета ви от самото й създаване и се надявах да се присъединя към вас  Simple Smile .....  е ето , че съм тук.
Много се радвам, че тук срещам една позната за която много ама много се радвам  newsm51 пожелавам й, а и на всички нас една безпроблемна бременност и едни сладки и здрави  newsm30
За протокола - от София съм и имам едно детенце което в неделя живот и здраве ще отпразнува първият си рожден ден и тъй като в тази криза се чудехме какъв да му  е подаръка ........ решихме да му подарим сестричка  Praynig
Днес бях на доктор и се видя плоден сак в 5 г.с. , термина ми се очертава за края на януари.

# 8
  • Мнения: 1 457
Здравейте мили мами  Hug
Аз съвсем се загубих, а гледам че има много нови мами.
Добре дошли на всички и от мен  Hug
Моят син е болен от няколко дни и вече се видях в чудо. Има бронхит и от вчера е с разстройство, а аз като се сетя че минала година в болница влизахме заради това и ми е много тъжно  Cry
Стискайте палци да се оправи мъничкия Praynig

TV аз мисля че ембрионче ще се види, тъ йче бягай. След 2 седмици пак ще отидеш. Аз съм на преглед чак на 29 юни и тогава ще чуя сърдечна дейност надявам се  Peace

Мама Цоцоланке много хубава темичка    bouquet
За заглавията и мен хич ме няма в измислянето. По- поетичните мами да се изявят   Hug
Хайде аз отивам да лягам че тая нощ май ще е безсънна, а на всичко отгоре и малкия сега иска да го нося постоянно и взе пак да ме боли корема  ooooh!
Абе ще я изкараме тази бременност всички, но ще трябва да минем някой и друг перипет  Naughty Blush
Лека нощ мамчета   bouquet

# 9
  • Мнения: 10
Здравейте и от мен!
Май доста голяма група се заформя! Hug
И аз съм от чакащите ембрионче-плодния сак се видя! Simple Smile
Пожелавам на всички нас едни прекрасни бебчета другата година!

Страхотна темичка!  bouquet

# 10
  • Мнения: 54
Здравейте момичета,

и аз за сега се чувствам стресиращо чудесно, просто никакви симптоми, взех да се притеснявам вече. Ама то добре, че е така, щото не знам как бих се оправила с детенце и повръщане например  Rolling Eyes

А, също исках да ви обърна внимание, че линка на първа страница "НОИ и обезщетения за майчинство", съдържа стара информация, ама то сигурно вече всички знаят, че високо платеното майчинство се изчилсява на база 12 месеца назад и трае 410 дни.

# 11
  • София
  • Мнения: 572
Добро утро от мен!!! Може да имам много неразположения, но не мога да се оплача от недоспиване. Снощи заспах в 19.30 и днес станах в 7.30. Голям кеф! За протокола: гади ми се целодневно, много ме болят гърдите, имам лееееки болки в корема, но го усещам като наместване на сакчето  Wink . Установих, че ям само, ако някой друг ми е приготвил яденето. Два пъти готвих през последната седмица и не мога да погледна яденето после. Много ми се ядат плодове, но много газове ми се образуват от тях. Сноши мъжа ми заведе щерката при баба и и дядо и за 2 седмици и ще си почивам повече. Липсата и за мен е леко необичайна, защото съм без нея най- много една седмица годишно. Бабите са ни далече, а и работят и ние си се гледаме сами. Днес ще се опитам да се организирам, да поизчистя, че да ми е сладка почивката после.
Един съботен поздрав от мен http://www.youtube.com/watch?v=jhnAFCa5whA . Това е от Концерта на дъщеря ми за 24.05. Дано да ви хареса. Сега изчезвам, по-късно може да се появя пак.

Последна редакция: сб, 06 юни 2009, 09:04 от Katy

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Кажете как наддавате , ако вече се случва ...  аз започнах от 64 кг...сега съм 65, 66 ... чудя се как трябва да се храня

# 13
  • Мнения: 63
Добро утро и от мен!Аз пак съм на работа,за съжеление,но няма начин.Иначе се чувствам много добре и вече като че ли ми отминаха симптомите като гадене и повръщане.
Оня ден забравих да се похваля ,че при мен се видя ембрионче,и на всичкото отгоре мърдаше.Очите ми се насълзиха като го видях ,миличкото.Много се зарадвах,че всичко е наред.
Аз не съм наддала на килограми,защото нещо нямам апетит,а вечер като се прибера от работа съм толкова уморена,че изобщо не ми се яде.А и малко се пазя,че имам преднина от последната бременност и гледам да наблягам на плодовете и зеленчуците.
Довечера ще заминаваме на вилата,та там ще си почина малко и ще поровя в градината.Голям кеф ми е.Децата ще са на гости при баба си и ще е спокойствие.
Цоци твоите постижения в кухнята са си за завиждане.Аз от работа нямам време една манджа да забъркам и цяла седмица караме на сухо.Засрамих се като прочетох какво си сготвила.Ще трябва да се мобилизирам и да се развихря и аз ,чееее......уволнение Laughing Laughing Laughing.
Приятна събота и неделя от мен.

# 14
  • Мнения: 1 491
Добро утро от поспаланката  Embarassed
Успях да си държа очите отворени да към 22ч и ей на, преди около няма и час се събудих, защото под прозореца една майка "питаше" детето си защо се е напишкало в гащите  ooooh!
И понеже вчера и оня ден не ме боля нищо, за това днес си усещам гърдите .... мммъъъ-хъъъъм
Иначе, и аз нямам желание за готвене, но днес няма да ми се размине по никакъв начин манджата, че и натиск голям има и за торта  ooooh!

Хайде усмихната и спокойна събота ви желая, утре пак ще намина да ви видя  Hug

Общи условия

Активация на акаунт