109 подаръка за Коледа от Италия

  • 43 718
  • 746
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 710




Предишните ни теми
Част 1, Част 2, Част 3, Част 4, Част 5, Част 6, Част 7, Част 8, Част 9, Част 10,
Част 11, Част 12, Част 13, Част 14, Част 15, Част 16, Част 17, Част 18, Част 19, Част 20,
Част 21, Част 22, Част 23, Част 24, Част 25, Част 26, Част 27, Част 28, Част 29, Част 30,
Част 31, Част 32, Част 33, Част 34, Част 35, Част 36, Част 37, Част 38, Част 39, Част 40,
Част 41, Част 42, Част 43, Част 44, Част 45, Част 46, Част 47, Част 48, Част 49, Част 50,
Част 51, Част 52, Част 53, Част 54, Част 55, Част 56, Част 57, Част 58, Част 59, Част 60,
Част 61, Част 62, Част 63, Част 64, Част 65, Част 66, Част 67, Част 68, Част 69, Част 70,
Част 71, Част 72, Част 73, Част 74, Част 75, Част 76, Част 77, Част 78, Част 79, Част 80,
Част 81, Част 82, Част 83, Част 84, Част 85, Част 86, Част 87, Част 88, Част 89, Част 90,
Част 91, Част 92, Част 93, Част 94, Част 95, Част 96, Част 97, Част 98, Част 99, Част 100,
Част 101, Част 102, Част 103, Част 104, Част 105, Част 106, Част 107
Част 108


Ето и няколко полезни сайта:
Италиански културен институт
Тълковен речник на италиански
Ferrovie dello Stato

Moжете да сваляте италиански филми от: http://www.mininova.org/

# 1
  • Мнения: 765
Ехааа, ето ни и новата тема!
А тия неща на снимката много хубаво изглеждат, хванах се, че ги гледам в захлас и огладнявам все повече...

# 2
  • UK
  • Мнения: 1 918
Хопаля, веднага скачам тук в коледната тема. Лени, а снимки от Форли? Докато не видя, не вярвам!!!  Laughing

Тоника, съмненията всички по някакъв начин ги изказахме и в твое присъствие. На мен лично би ми се искало това, което разказваш за себе си да е вярно, защото по този начин би опровергала много аксиоми за прага на човешките възможности. И все пак, мисля, че е нормално човек да се усъмни, но това няма никакво значение. В крайна сметка дискусиите тук надвишават много границите лични постижения и автобиографии, в тях абсолютно всеки може да участва  Peace. Аз лично се интересувам да прочета някоя твоя публикация в Корриере делла сера, аз също съм завършила като втора специалност журналистика и съм работила малко в "Дневник", затова интересът е професионален (вече и любителски само всъщност).

# 3
  • Мнения: 0
Льоли, всеки си има свое мнение, аз не виждам невъзможното в нещата, просто съм такава, когато искам да съм такава съм такава, когато искам онакава онакава. Когато реша че ще науча нещо, ще науча независимо колко да ми коства. Може би аз направих грешката да споделя с вас такива по "лични" неща, с мисълта да се опознаем по добре, но явно съм сгрешила. Неприятно ми е когато ме мислят за някаква ей такава, "лъжкинята"  просто защото нито детството ми е било леко, нито сега живота ми е станал по лек. С труд се постига всичко на този свят,  така че който каквото иска да мисли, да се съмнява, да бъде мнителен, да бъде изчанчен, по своемо луд , каквито искат да са хората такива да бъдат.
Пък истината е само една. А това в нашия форум, или вашия - да не се вписвам в компанията, темите не се обсъждат катко ти каза лични постижения и такива неща.

Ще ти покажа някой път, нещо написано от мен, само да мине всичко което ми е на главата сега.

# 4
  • Мнения: 5 462
Запис. Peace

# 5
  • Мнения: 3 425
Ето ме и мен;)

Тук вчера валя сняг  Crazy и днес имахме по колите  Crazy и в околностите е валяло,защото някои коли бяха с по 20см сняг  Crazy ,та една кола я поизчистихме с дечко....голяма игра падна...но не се беше стопил цял ден  Crazy

Дано му се нарадвате всички на снега и ви подобри коледното настроение  Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 5 710
Тоника, ако се чувстваш по-добре в света, който не ти е пред очите няма нищо лошо, щом не ти вреди.


Льоли, снимка само една имам засега свалена, поне се вижда, че сняг газя:)))) Сутринта беше много студено и на практика стигнах до ъгъла на уличката ни след което реших, че ми стига разходка и се прибрах.
http://photos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs028.snc3/11555_21 … 223_1169765_n.jpg

Последна редакция: сб, 19 дек 2009, 21:08 от 10c's Cafè&Lounge

# 7
  • Мнения: 359
Публикации: 51


  Re: "За" или "против" Коледното настроение в ИТАЛИЯ за 108-ми път
« #747 Събота, 19 Декември 2009, 17:12 »  

--------------------------------------------------------------------------------

Цитат на: ov4eva в Събота, 19 Декември 2009, 16:39
П.С.оставам доволна от факта,че специализираните медицински заведения,от които предполагам пише Тоника,са с неограничен достъп на Интернет.

Ами аз не съм съгласна да ставаме жестоки. И на мен не ми е съвсем убедително всичко, което Тоника разказва, но не е речено, че всичко е лъжа; че е целенасочена лъжа; по-вероятно ми се струва да е измислица, а не лъжа; не е насочено против нас, а е търсене на аудитория и белег за някакъв проблем.
Имам приятелка от детинство, която така и не знам дали не си измисля голяма част (или всичко) от историите й за гаджета, за да прпищовите напред да излизаме  
Във всеки
случай е странно, че Тоника изчезна днес.  ]
Ауу,почувствах се като идеаторката на концлагери.Тралала доброто възпитание изисква,първо да се благодари за пожеланията и по късно да се вадят рогата.Не разбирам целта на този твой дърдоризъм и изобщо първо ме епитетваш "жестока"(мацка сигурно имаш предвид),а после правиш някакъв робинхудски обиждаш анализ на самият предмет на дискусията,Тоника, И апропозито до Тоника(която сама се определи като луда,и оттам и моята батута,провокирала старомоминска раздразнителност в тралала)аз си мисля ,че е така наречената пързалка ,или някое пуберче,което е лепнало снимката на майка си или сестра си и се забавлява да пише разни "тоникизми". И все пак ,ако аз съм в грешка относно идентичността на Тоника и лей нон чи фа ма чи е,и ако предишният ми пост я е обидил,моля лично Тоника за извинение.С което не искам да кажа,че за мен всеки човек ,който бие тъпана има артистични дарби
 

# 8
  • Мнения: 0
Цитат
аз си мисля ,че е така наречената пързалка ,или някое пуберче,което е лепнало снимката на майка си или сестра си и се забавлява да пише разни "тоникизми". И все пак ,ако аз съм в грешка относно идентичността на Тоника и лей нон чи фа ма чи е,и ако предишният ми пост я е обидил,моля лично Тоника за извинение.С което не искам да кажа,че за мен всеки човек ,който бие тъпана има артистични дарби
 


Вече станах и пързалка,и пуберче лепнало снимката на майка си или сестра си, интересни неща виждам да се пишат за мен, и честно казано не ме засягат, реалноста е една, споделих неща, който иска да вярва, но моля да не ме правите на пуберет и на каквото и да било друго, всеки е  по своемо луд, - казах го и преди – което пък въобще не значи че съм лъжкиня по дадена тема или в момента по дадени възможнисти  и други неща. Аз съм чувствителен човек, принципно и честно казано сега съм леко наранена от всичко това, но съм и човек на когото не му пука за чуждото мниение, а само за това на семейството и приятелите, ov4eva няма за какво да се извиняваш, не съм решила да се сърдя на никои изложил мнението си отностно личния ми живот. Както и да е .
Имайте предвид че е доста неприятно чувството което днес се създаде в мен, заради всичко това. Надявам се на вас настроението ви да е на макс, както и трябва - все пак иде Коледа.
 Simple Smile

# 9
  • Мнения: 0
"П.С.оставам доволна от факта,че специализираните медицински заведения,от които предполагам пише Тоника,са с неограничен достъп на Интернет."

А и повече от месец и половина аз съм в майчинство, така че сама си вади изводите Simple Smile))))

# 10
  • UK
  • Мнения: 1 918
Лени, тази снимка е най-коледната такава, която съм виждала тази година, ако ще и да се виждат два пръста сняг и върховете на обувките ти само!  Party Crazy

Ама мисля, че никой на никого в тази ситуация с нашата "мнителност" не е вадил рога, съмнявам се tralala да го е направила с такъв злобен умисъл. Даже си мислех, че тази историйка и цялата дискусия, която се породи от нея, действаше доста освежително (покрай нея дори се спря да се говори за Берлускони, което си е постижение) Peace.

# 11
  • Мнения: 5 710
Ljoli, радвам се, че ти харесва.
Снегът се стопява доста бързо, не беше кой знае колко ( по моите представи, мъжът ми се изживява почти като затрупан ескимос), но ме зарадва страшно много.
eto edna

pak

i pak

Последна редакция: нд, 20 дек 2009, 00:22 от 10c's Cafè&Lounge

# 12
  • Мнения: 6 301
Здравейте. Изгубила съм си номера на резервацията и влязох да си го видя в пощата, та наминах и вас да прочета. Не скучаете, гледам. Laughing


Аз много хубава вечер изкарах у сестра ми. Мъжът й цял следобед готвил за нас по френски рецепти, червено вино пихме, камината гореше. Сестра ми, като чу какви ги ръси Андреа, извади едни стари тетрадки, където е записвала бисерите на нейните деца като малки, чете и се смяхме до сълзи! Simple Smile
Племенникът се прави на скромен и е пестелив на думи, но разбрах, че бил в най-престижния колеж към университета - Trinity College. Поне снимки показа, ако не друго, и най-много се впечатлихме от тази: http://prikachi.com/files/1231264T.jpg. Предполагам, разбирате какво и защо е това. Joy Племенницата и тя пораснала много, тя пък е отвеяна мечтателка и е много сладка.



Ани, ... исках да те питам каква ти е фамилията, защото спомена, че е известна, та ми стана интересно.
Тралала, избягвам да пиша пълното си име, адрес и друга по-прецизна информация в ефир във форума. Ако един ден, живот и здраве, се запознаем лично, ще ти споделя. Wink

# 13
  • Мнения: 1 100
Запис Peace

Ови4и, привет.

Ние в4ера имахе Коледно тържество в дет. градина, то цяло представление беШе, много вълнуваЩо и затрогваЩо.


Хубав ден
  bouquet

# 14
  • Мнения: 765
Ау, тук в София страхотен сняг вали, на едно големи тежки снежинки, и нали е неделя - всичко е спокойно и тихо, много е красиво и определено е Коледно! (за мен лично - най-сетне!) Close-mas: Nature Snowman 

Ани, не разбрах този уред дали е нещо по-различно от мивка  Confused И също дали сами са си я правили момчетата, които живеят там (или само племенникът ти), или пък в Тринити Колидж имат по-артистични виждания за интериора на общежитията си...

Общи условия

Активация на акаунт