'Вреемeeй за бoйоз&айран'-по Истанбулските тепета разнасят хабера с барабан-TR38

  • 25 142
  • 710
  •   1
Отговори
  • Мнения: 418




 friendship  






ДОБРЕ ДОШЛИ В 38-тa Cлeд-Hoвогодишнa 3uMHa TR Тема !

ЗАПОВЯДАЙТЕ ПPИ BEPHИ APKAДAШИ Heart Eyes Laughing Hug НА МYХАББЕТ, boyoz(бойоз) оТ Измир u топъл чай (или айран …върви си u с двете), HO задължително с яйца , така повелява традицията
:


http://www.ozguluntarifleri.com/wp-content/uploads/2009/02/gurup.jpg
http://www.youtube.com/watch?v=f3RXk4SFyYo










Кои сме ние  :
newsm78 bowuu  Grinning  :












HoBa pyбpuka “Наши бисери” :  
hahaha Joy Whistling Mr. Green :















И ТO3И nъТ ЩЕ ИМА BkycoTuu, ЗА ВсeКu К/О ИСКА ДА СЕ ВКЛЮЧИ В TEMATA НИ ...   Mr. Green Hug :


Продължаваме c чешитите симит познат по тукашните сокаци Laughing Mr. Green Crazy  Kandil Simit … Sokak Simit … Tombul Simit … Yağlı Simit … Tahıllı Simit

















Турска кухня =1=
Рецепти от турската кухня ! =2=



=============


Истанбул

Истанбул 2

=============


~~~ Турция ~~~
Турция`2 ~*~ MERHABALAR ~*~
~*~ Hosgeldiniz! ~*~ - Турция 3
~*~ Bir varmis, bir yokmus.... Имало едно време... ~*~ - Турция`4
Gonul ne cay ister, ne de kahve, gonul muhhabet ister, kahve bahane! ТУРЦИЯ- 5
Сърцето граници не признава! - Шеста турска тема
Седмата градина на турските предпролетни цветя - 7 Турция
С турско кафе, баклава и локум на сладка приказка сме в този форум - Турция 8
Бьорек, чьорек, хайде при нас на по един турски геврек! - Турция 9
Десетата турска тема на сладкодумните и лъчезарни мами и бъдещи мами - Турция 10
11-та тема на турските мами локумки-сладкодумки - Турция 11
Дванадесетта тема на турските мами - Турция 12
Турската тема прекрасна с бебе Дениз се хвали сега! =Турция 13=
Рамазан Мубарек! - четиринадесетата тема на турските мами ~ТУРЦИЯ 14~
Турските мами лъчезарни турски земи озаряват и из форума подвизават-Турция 15
С нови бебета и радости сега е изпълнена 16тата комшийска (турска) тема
С локум и баклава дамите на ориента очакват деня на любовта. 17-та тема  

1001 размисли и страсти от турските мами Шехерезади - 18'та комшийска тема (ТР)  

Осмомартенска тема на турските мами - 19'та комшийска

Пролетното българо-турско приятелство продължава за 20'ти юбилеен път

Легални дори по хамерикански за 21 път, но АЛА ТУРКА - 21 великденска
На срещи горещи, с думи човешки, живота в Турция нищим и благи гости посрещаме22
В (зимните) празници И делници, елате при нас на aшypе и зелници - TR 27
В хубаво време или не, при нас бo3a u гьoзлеме ще се nue u яде – TR 28
В очакванe нa пролеттa с тaнЦu, kaTMu и баклава ще ви посрещне нашата тайфа–TR29

Баба Марта(a и пролетта)при нас дойде,тук хEлва и кюнефе нa kopeM ще се ядеTR-30
В очакване на скъпи срещи и със спомени и впечатления още по-гор … а забава – TR 31)
ВЕП дойде u замина,но TyK пролетно-летния купон с рози продължава за стотимаTR32
Под черешата на кайсиев речел+прасковен конфитюр да обсъдим ваканционния турTR33
Празник-делник или не,(есеннатa) разходка от Едирне до Диярбакър нac зове-TR 34
Край Босфора шум се вдига, дружината на есенно-кумпир парти пристига - TR 35
Байрами се задават,пак(духовнo-културни/бахурски)вкусотии ще се раздават-TR36
Kога за u3kycTBo,кога за кебап,тук АшуроKoледноHoвогодишни диску …  има пак37  












Bреме e  … за виртуална разходка Heart Eyes Laughing  u3 7-Te TeneTa Istanbul-cku  
(1.Topkapı Sarayı,Sarayburnu,Ayasofya
2.Çemberlitaş,Nurosmaniye Camisi,Cağaloğlu
3.Beyazıt Camisi,Üniversite,Süleymaniye Camisi
4.Fatih Camisi,Zeyrek Kilise Camisi
5.Yavuz Selim Camisi,Rum Lisesi,Fener
6.Edirnekapı,Mihrimah Camisi,Tekfur Sarayı
7. Çapa, Cerrahpaşa, Haseki Külliyesi, Samatya)
Hug :













***  
Имаме и албум с наши снимки. Всеки, с който сме се опознали достатъчно и желае да се запознаем и визуално, е достатъчно да поиска паролата за албума от нас. (Ако има грешка или някой не е написан (рожден ден, деца, град) да пише на ЛС, за да бъде добавен  Wink)



** ако искате да качвате снимки от компютърa cu, можете да ползвате тази страницаwww.radikal.ru

 


PS: Изненада ...полезни нещица Heart Eyes Mr. Green Laughing Crazy Wink Hug Peace :
http://bz-pedia.blogspot.com/2009/06/turkey-101.html






Последна редакция: ср, 26 яну 2011, 20:22 от bz

# 1
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
За мен една порция, моля!
БЗ  Hug

# 2
  • Варна
  • Мнения: 924
Бизи , благодарност ! Затъжихме се за тебе !

# 3
  • Varna
  • Мнения: 2 595
 wavey И то многУУУУУ Hug

# 4
  • Мнения: 256
Това не знам какво е, но на соленичко ми мяза. Предпочитам го пред сладичкото  Sunglasses
Гледам европейското по фигурно - любим спорт. Не че го владея, най-голямото ми постижение е обиколка, без да се държа за мантинелата  Laughing

# 5
  • Varna
  • Мнения: 2 595
Аз, пък иззяпах Великолепният век Wink
И шЪ  сЪ хоризонтирвам, да позяпам и малко криминалнУ Grinning

# 6
  • Мнения: 113
Добро утро и от мен  Hug
Поздрави от Даръджа, след среднощния дъжд, сега небето е ясно и слънцето грее, един хубав ден е пред нас  newsm08  плюс в нашия квартал е пазарен ден  newsm53 ...
Делтичка, ти ме пита дали не може да се поправи крилото на пеликанчо, ами предполагам не може, то доста отдавна ще да е счупено, защото самия пеликан се казва "счупено крило"  newsm12

Бизи, да оздравяваш бързо и благодарско за новата тема  bouquet

# 7
  • Истанбул
  • Мнения: 307
Добро утро Hug
БЗ благодарско за темата HugОтново изпълнена с интересна информация.Кой питаше за боййоз=това са малки питчици ,които сякаш са приготвени от многолистно тесто.Продават се с варени яйца.А това кулинарно изделие бива донесено от сафарадските евреи,които напускат Испания ,прогонени от испанската кралица Изабела и намират убежище в земите на Османската Империя.
И още нещо  да добавя=този форум е голямо информационно богатство.Рових се с години наред с надеждата да открия един сладкиш,който приготвяше моята баба ,но турския еквивалент представлява съвсем друг десерт.Миналата седмица като зяпах в темата за израелска кухня ненадейно попаднах на него=имаше и снимка и наистина изглежда по същия начин ,а и продуктите са идентични.Така ,че ще се прави. Laughing Hug
Лек ден  bouquet

# 8
  • Варна
  • Мнения: 924
Добро утро , в новата тема !  food010

Тоз`бойоз много намамващ изглежда !  Mr. Green А пък майсторенето му мяза на шоу-спектакъл на фокусник ! ... Как някой не се е сетил до сега , да организира в Турция тестян туризъм (по аналогия с алкохолния туризъм  Grinning ) , за почитатели на тестените изделия , като моя милост , само по тайните местенца , където се творят тези вълшебства ... Може в програмата да включат наблюдение и обучение в майсторлъка , и на финала , заслужена дегустация  eat

Пине , къде е 3 серия на "Великолепния век" със субтитри ? ... Снощи се изпотрепах да търся , нищо не намерих  newsm78

Я кажете , какви са тез`тревожни новини за протестите срещу филма ... Сериозно ли е ? ... Да не вземат сега пък да спрат сериите ? Dizzy Face ... Сакън !

Последна редакция: чт, 27 яну 2011, 10:36 от Lora-Di

# 9
  • Мнения: 6 243
Мерхаба! Да се запиша и аз, че не ви откривам лесно!

Някой ще ми подскаже ли от къде го теглите тоя сериал - Великолепният век, че и със субове. Ще взема и аз да го изгледам, ако ми се отвори някакъв времеви прозорец, че нещо напоследък и аз не мога да се видя със себе си. А като капак записах и двете девойки на балет и сега три дни в седмицата ще дремя по два часа да ги чакам, вместо да готвя, чистя и т.н. примамливи дейности.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 924
Хапчице , аз ги гледам във Vbox - а , на части , понеже не съм наясно с тегленето Embarassed...

# 11
  • Мнения: 11 747
Започвам с това, че аз харесвам млади и красиви мъже, за вас грозните и старите оставям!  Mr. Green   Joy  Сега някой да не се засегне! За Къванч нямам мнение, защото не съм го гледала.

За тестяно- кулинарен туризъм в Турция съм първа, аз последния път в Истанбул май само това ядох, то не сварих да оставя място в стомаха и нещо друго да хапна и пак не си изпълних плана с дегустационния списък.

За трета серия на Великолепния век заблудих, вчера не бил готов още. Иначе ето линк за първите 2 серии с бг суб, аз сийдвам в момента, така че може да се тегли със сигурност.
http://DMCA-removal-from-Google/browse.php?search=muhtesem&c … =1&searchrs=0

Хаки, моля те кажи му името и дай линк към израелската рецепта и снимка на този десерт, че ме заинтригува!  Praynig

# 12
  • Варна
  • Мнения: 924
Пине , и сега к`во искаш да кажеш ти , а ?  Grinning ... Ако ти падне Шон Конъри , или да кажем , Тото Котуньо ,
ти к`во -
Аз пък , имам едно предубеждение (може би погрешно , като повечето предубеждения) , че красивите мъже не могат да дадат кой знае какво на една жена ( освен , да си поплакне оЧото и да се пофука , за известно време  Mr. Green) ...

# 13
  • Мнения: 6 243
За трета серия на Великолепния век заблудих, вчера не бил готов още. Иначе ето линк за първите 2 серии с бг суб, аз сийдвам в момента, така че може да се тегли със сигурност.
http://DMCA-removal-from-Google/browse.php?search=muhtesem&c … =1&searchrs=0
Аз съм на работа и няма как да се възползвам от сийда (да не говорим, че ми е ограничен достъпа до такива сайтове и е цяло чудо, че мамата ми се отваря все още), но някоя вечер ще се наредя на опашката. Мерси за линка. Тубата също е добър вариант, да не си пълня дисковете с още чудесии, че вече и външните хардове взеха да почервеняват.

# 14
  • Мнения: 256
То и аз съм малко с такова предубеждение. Имам близки наблюдения върху един красавец - амиии по-неориентиран и по-ненаясно със себе си човек, дето все не знае къде го сърби...ми май не познавам. Знам и други разни красавци, ама нямам чак такива близки контакти.

Сийдвам в Мастерса, но желаещите на са много, май.

Общи условия

Активация на акаунт