ПЕРЛА - Сонгюл и Къванч - Перфектната двойка - епизод 62

  • 45 276
  • 734
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 690












         












Заповядайте на сладка раздумка : )



































На български името й означава „последна роза". Родена на 17 февруари 1979 г. в град Диарбекир, Турция. Израства в Анкара, където баща й се мести още в ранното й̀ детство. Изучавала е театрално изкуство в Анкара, завършила е Турската театрална академия. През 1995 г завършва и курс по пеене в университета Hacettepe.Преди да се превърне в истинска звезда с участието си в ТВ сериала "Перла", тя играе на театралните сцени в Турция. Сонгюл е една от любимките на публиката, която я обича заради красотата ѝ  благия й̀ характер.
Актрисата започва да се снима в телевизионни сериали през 2001 г., когато участва в мини-сериала „Vasiyet“, а след това през 2002 г в „Havada bulut“. В „Перла“ играе главната роля на Инджи, където си партнира с Къванч Татлъту. Снимките продължават 2 години, сериалът се излъчва в десетки държави и става любим на милиони зрители по света, а в арабските държави е издигнат дори в култ.
Сонгюл е била женена за турския актьор Джанберк Учуджу, двамата се развеждат през 2008 г. Често като причина за развода им се изтъква ревността на Джанберк и предполагаемата връзка на Йоден с Къванч Татлъту по време и след снимките на „Перла“.
Към настоящия момент Сонгюл Йоден живее в Истанбул.





филмография


Vazgeç gönlüm (dizi)(2008)Ezra


Acı Aşk (Film)(2009) Ayşe


Mükemmel Çift (dizi)(2010) Ayça


72.Koğuş (film)(2010) Meryem
















Роден е на 27 октомври 1983 година в Адана - Южна Турция. Той е едно от петте деца в семейството. Учил е в частна гимназия, където се е изявявал като много добър баскетболист. След това семейството му заминава за Истанбул, защото баща му се нуждае от медицинско лечение. Там Къванч се записва в баскетболния клуб Ulkersport. Баща му искал той да стане актьор, но неговите планове били да прави кариера на спортист. Все пак мечтата на баща му се сбъднала. Къванч Татлъту започва кариерата си като фотомодел, след като майка му изпраща негови снимки в известна модна агенция. През октомври 2001 г. печели наградата "Най-добър модел" на световно модно ревю. Оттогава работи като професионален модел и актьор.
Къванч се превръща в звезда през 2005 г. с главната роля в сериала "Перла". С ролята на Мехмет става популярен в целия арабски свят. Следват роли в други сериали, превърнали се в хитове.




филмография


"Amerikalilar Karadeniz'de 2" (film)(2007) Muzaffer


"Menekşe ile Halil" (dizi)(2007/2008) Halil


"Aşk-ı Memnu" (dizi)(2008/2010) Behlül


"Grease" (musical)(2010)


"Ezel" (dizi)(2010) Sekiz

   









"ПЕРЛА" - магията, която ни събра : )


"Gümüş" (dizi)(2005–2007) Gümüş & Mehmet











     






Сайтове, където ще откриете епизодите - gledaiseriali.com, vbox7.com, lapache.info (до 38 епизод), lapache.info (от 39 епидод)





Ако искате да се поровите из старите теми... тема 1, тема 2, тема 3, тема 4, тема 5, тема 6, тема 7, тема 8, тема 9, тема 10, тема 11, тема 12, тема 13, тема 14, тема 15, тема 16, тема 17, тема 18, тема 19, тема 20, тема 21, тема 22, тема 23, тема 24, тема 25, тема 26, тема 27, тема 28, тема 29, тема 30, тема 31, тема 32, тема 33, тема 34, тема 35, тема 36, тема 37, тема 38, тема 39, тема 40, тема 41, тема 42, тема 43, тема 44, тема 45, тема 46, тема 47, тема 48, тема 49, тема 50, тема 51, тема52, тема53, тема54, тема55, тема56, тема57, тема58, тема59, тема60, тема61 ...


ЗАГЛАВИЕ И КОЛАЖИ:      




ЗА НАШАТА ОТЗИВЧИВА ПРЕВОДАЧКА : ,












































Последна редакция: сб, 04 юни 2011, 16:41 от shoppич

# 1
  • Мнения: 5
Shoppiч,Vikktory,[/b,отново хубаво,хубаво Hug Hug

Vikktory,благодаря за пожеланията Heart Eyes

Толкова настроение ми донесе това клипче,но ако ми помогнеш и с името на румънската група,ще ти бъда благодарна Peace

Ако другите момичета са съгласни,постни го и в новата тема.Много е свежо.

# 2
  • Perla
  • Мнения: 6 427
[size=10pt]Шоппич!  smile3525
Виктори! smile3525
Благодаря![/size]

# 3
  • Мнения: 20
Виктори и Шопич, благодаря за хубавата тема!  Hug

Да се почерпим с по бонбонче....



Руми, съгласни сме, съгласни сме!  Laughing

Аз, пък,  ще си прехвърля полегналия Киво с полегналата Хубавица, че ми е на сърце...
Някой срещал ли е видео от тази  египетска реклама за керамика? Да го пусне, моля, ако го намери.  Hug



# 4
  • Мнения: 5
Момичета,ние се справяме с англ.език,но имаме много гости и за тях предлагам превода на статията,която помести pkaneva в предната тема,на страница 44.

Според коментаторите на новините на ARAB TV,турската сапунена опера,сериалът Нур, е подпомогнал за стесняване на разликата  в отношенията между половете,мъже и жени в Средния Изток.
Жените виждат в Нур водещата фигура на жената и я превръщат в модел на подражание с нейната независимост и професионална реализация като моден дизайнер.Междувременно,нейният съпруг в Шоуто,Мохамед,синеокоят бивш модел и спортист, става много популярен в региона.
Вечерният сериал има главно женска аудитория,които сядат и гледат залепени на ТV не само заради Мохамед,който е по-сладък и подобрена версия на Дж.Тимбърлейк,но и защото той предлага нещо,което липсва,недостига в техните животи:романтиката,нежността,вниманието към тях,чувствителността,подкрепата на партньора  към независимостта им.
Мохамед става образец,в резултат на което много арабски мъже ,за тяхно огромно огорчение,са имали обследвания от Съда.
Според арабските вестници,браковете в Йордания,Сирия и Саудитска Арабия имат неразрешими проблеми и трудности,защото жените настояватда сложат на дисплея на мобилните си телефони и на стената на спалнята си,снимка на Мехмед. Една жена в Бахрейн настоятелно молила мъжа си  да си направи пластична операция и да изглежда точно като актьора Киванч.Друга ,новоразведена,декларативно казвала на съпруга си,че иска да спи една нощ с Мехмед и после да умре.Мъжете разпространяват слуха,че Киванч е гей и това хвърля в обезумление и безпокойство женската половина в Саудитска Арабия.Страстите се успокояват,след като слухът се премахва и разсейва.В това общество изобилстват шегите  с Мехмед,като тази за едно семейство обикалящо Турция.Мъжът се загубва и жената прави описанието му пред полицаите,като описва актьора,но детето реагира и казва,че баща му не изглежда по този начин.Майката му прошепва да бъде тихо,защото има надежда,че ще и доведат Мехмед.
За много млади жени Нур е пример за подражание с успехите и независимостта,която има.Сериалът ги зарежда с позитивизъм,окуражава ги да поставят по-високи изисквания,не само към бъдещите си съпрузи,но и към самите тях.
Negazy е от Кайро,млада,неомъжена,на 25 години.Тя гледа сериала 3 пъти на ден и това повлиява на начина и да види бъдещето си.Споделя,че иска да има романтичен мъж,който да се отнася с нея така,както Мехмед към неговата жена-да и носи цветя и да и казва нежни слова.Така животът и ще бъде хубав. Тя се възхищава и на Нур,която едновременно е добра жена,майка и самоуверен,разчитащ на себе си професионалист.Когато има проблем в семейството,би желала като Нур да бъде оставена да мисли на спокойствие.Мечтата и е да работи,да бъде независима,силна и дори да бъде разделена със съпруга си,да може  чрез работата си да бъде зависима единствено от себе си.

# 5
  • Мнения: 4 497
Честита нова тема,мафия! Wink
Руми,благодаря за превода!  bouquet
 newsm78Мисля,че песничката е на Акцент,но не съм сигурна 100%

# 6
  • Мнения: 4 497
Ето го и стиха,който харесваш. Hug

 newsm78И още нещо,което правих за последно.

# 7
  • Мнения: 20
Честита нова тема, мафия !;-)
   Peace Joy 
За новия колаж на Сонгюл -  smile3501 smile3525

Руми, благодаря за усилието. Статията е любопитна и забавна, защото арабската жена пречупва възприятията си към сериала  и героите, през манталитета и начина на живот на техните общества. Представям си какъв стремеж имат тези жени, към "разкрепостяване", след като един филм може да ги окуражи така. Макар, че знаем почти всичко за "Перла" винаги има  още нещо интересно за прочитане и научаване.
Мимолка, благодаря и на теб, че веднага "обърна" статията от английския на български  Hug



Ей така се пише Гюмюш на арабски....  Naughty   Никой не напредва с арабския... онзи диалог си  остана непреведен   Crossing Arms        В Мимола ми беше надеждата....

Последна редакция: сб, 04 юни 2011, 21:15 от pkaneva

# 8
  • Мнения: 20
Да видим какво е положението в средноазиатските републики

Kıvanç Tatlıtuğ, Özbekistan ve Tacikistan'da İdol Oldu.

В Средней Азии мода на Гюмюш и Кыванча. Кыванч Татлытуг стал идолом в Узбекистане и Таджикистане
В Средней Азии сериал ''Гюмюш'' выходит на экраны 5 раз в неделю, и красивый актёр превратился там в божество!
Любимчик арабов Кыванч Татлытуг стал самым любимым артистом в Средней Азии, а именно в Узбекистане и Таджикистане..... На иностранном сайте Rferl.org появились следующие сообщения:  Звезда турецких сериалов Кыванч Татлытуг вызвал интерес в Узбекистане и Таджикистане..... Сейчас в Узбекистане 5 раз в неделю в утренние и вечерние часы показывают сериал ''Гюмюш'' по каналу ''Ёшлар ТВ''. Жительница Ташкента , проживающая в районе Чиланзар говорит:''Я смотрю этот сериал по два раза в день.... Татлытуг наш кумир! Мой брат тоже отращивает волосы, чтобы походить на Кыванча ( а Кыванчу-то совсем сейчас волосы остригли.... ).....   /Любящие сердца/


В Средна Азия на мода е Гюмюш и Къванч. Къванч е идол в Узбекистан и Таджикистан!
В Средна Азия "Гюмюш"  се излъчва 5 пъти в седмицата и Къванч се  епревърнал в божество.
Любимецът на арабите - Къванч, стана и любим артист в Узб. и Таджик. На сайта Rferl.org се появи следното съобщение: ... Жителка на Ташкент, от квартал Чиланзар, споделя: Гледам сериала по два пъти на ден! К.Татлъту е наш кумир! Брат ми също като Къванч си пуска дълга косата, за да прилича на него.... а Къванч сега е с подстригана коса  Sad.....


                                                                                         

# 9
  • Мнения: 5
Vikktory,не е за вярване.Толкова ме развесели този клип.Днес го споделих с много хора.Нали знаеш каква ми е специалността,правописът е убийствен Peace  Това стихче го научих наизуст,веднага щом видях творението ти.Не знам в какво състояние съм била,но ме плени изцяло и завинаги. Laughing Laughing
Загледах се в последната ти работа.Дори редактирам поста си.Какво одухотворено лице има това момиче!Какво преобразяване!Колко чувства са изразени!Всяка снимка  сякаш  е на жена в различна възраст!Браво!

Pkaneva,понякога си мисля,че ние не можем да оцелеем в този затворен арабски свят.Поне за мен е така.Като си представя,че сериалът е обран откъм разголени сцени,те нищо не са видели.Между другото,една от изрязаните сцени е и от Шри Ланка,на пясъка.Инджи маже гърба на Мехмед и го целува.Ако видят позата и,сигурно нравствена полиция ще  се задейства newsm78

За нас статията не е новост,но си права,че имаме и гости,така че можем да им бъдем от полза. Embarassed

Последна редакция: сб, 04 юни 2011, 21:25 от 1957rumi

# 10
  • Perla
  • Мнения: 6 427
Руми, благодаря за превода и толерантността Hug
А Сонгюл, както винаги е прекрасна на колажите на Виктори Heart Eyes

Пканева, имам подозрение, че Мимолата се затвори някъде на скришно и самотно място да напредне с арабския, като видя на какъв зор сме. Thinking
Обаче аз съм заинтригувана от информацията за средноазиатските републики. Щом дават по пет пъти ГЮМЮШ, стягам си куфарчето и фър, фър, фър... я в Узбекистан, я в Таджикистан! Където е по-малко горещо newsm68

# 11
  • Мнения: 0
Честита нова тема, мафия !;-)
   Peace Joy 
За новия колаж на Сонгюл -  smile3501 smile3525



Ей така се пише Гюмюш на арабски....  Naughty   Никой не напредва с арабския... онзи диалог си  остана непреведен   Crossing Arms        В Мимола ми беше надеждата....

pkaneva, тука пише НУР джанъм, не ГЮМЮШ
Нур означава светлина на арабски. tooth

# 12
  • Мнения: 4 497
 Naughty Доре,за по- лесно и бързо можеш да прехвръкнеш до Истанбул. WinkЕдно птиченце ми подсказа,че Канал Д му прави преговор от скоро. Joy Joy

# 13
  • Мнения: 5
Момичета,чета ви постовете само при отговори newsm78
При вас така ли е?

# 14
  • Мнения: 5
Сега си мисля,Киво пак ще обере лаврите,а за Сонгюл-нищо.
Той вече ходи по тези страни да рекламира пазара в Истанбул.Редно е да се появят двамата.Все пак сериалът не се крепи само на него newsm78

Общи условия

Активация на акаунт