(Био)зеленчукова градина - тема 22

  • 81 043
  • 735
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 753
ДОБРЕ ДОШЛИ В ТЕМА № 22!!!
Желая ви приятна работа!
  Hug

"Най-добрата храна е тази, която сам си отгледаш!"


                                               ТЕМА №1 VІ.2009-ІІІ.2010            ТЕМА №2 ІІІ.2010-V.2010
                                               ТЕМА №3 V.2010-VІ.2010                ТЕМА №4 VІІ.2010-VІІІ.2010
                                               ТЕМА №5 VІІІ.2010-ХІ.2010           ТЕМА №6 ХІ.2010-ІІ.2011
                                               ТЕМА №7 ІІ.2011-ІV.2011              ТЕМА №8 ІV.2011-V.2011
                                               ТЕМА №9 V.2011-VІ.2011                ТЕМА №10 VІ.2011-VІІ. 2011
                                               ТЕМА №11 VІІ-ІХ 2011                   ТЕМА №12 ІХ.2011-ХІ.2011
                                               ТЕМА №13 ХІ.2011-І.2012              ТЕМА №14 ІІ.2012-ІІІ.2012
                                               ТЕМА №15 ІІІ.2012-ІV.2012          ТЕМА №16 ІV.2012-V.2012
                                               ТЕМА №17 V.2012-VI.2012              ТЕМА №18 VI.2012-VIII.2012
                                               ТЕМА №19 VIII.2012-ХІ.2012         ТЕМА №20 ХІ.2012-ІІ.2013
                                               ТЕМА №21 ІІ.2013-V.2013
 
               
НАШИТЕ ГРАДИНИ
Куркума
an65
Гелика
villi 66
cecunka76
avocett
bushkata
Нощни очи



Отглеждане на пипер - от rorik
1  2  3  4  5  6  7
Отглеждане на босилек в саксия през зимата - от amica1

Как да си отгледаме био домати - от amica1

Растително-защитни операции по ябълките - максимално еко-био на база 2012 г. Констатации и решения за догодина - от amica1



Полезни сайтове
Ръководство за интегрирано управление на вредителите при зеленчуковите култури (домати, пипер, краставици, тикви, тиквички, дини, пъпеши, зеле, карфиол, брюкселско зеле, лук, чесън, праз), отглеждани на открито и в оранжерии - НСРЗ
Лунен календар
Календар на зеленчукопроизводителя
Как да защитим растенията без химия
Как да защитим растенията без химия 2
Семена от редки и нови видове
Био семена и разсад
Видове торове
Биоторове
Биопрепарати и торове
Още торове
Храни без химикали
Чудодейни съвети - зеленчуковата градина

# 1
  • Мнения: 4 753
До 24 часа мога да правя промени в първия пост... Ако някой иска да добавям, променям и т.н. да пише в темата или на лични...  Peace

# 2
  • Мнения: 1 101
Стелт   bouquet благодаря за темата.

# 3
  • Мнения: 67
Препоръчайте органичен тор на база кафяви водорасли.

Ако има  други, които са третирали с  препарат за РЗ с активна съставка Azadirachtin или масло от  Ним нека споделят впечатления.

# 4
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 782
Да се похваля с първите скъсани краставици. Копърът ми цъфти... чубрица пшосята навсякъде в градината, босилек, копър и магданоз също. Реколта 2 от чесън спря развитието си - явно тук чесънът ще се сее като зимна култура. Из цветната градина съм насяла смилянски боб, да видим дали ще стане директно така.

# 5
  • Мнения: 6 395
Здравейте, присъединявам се при вас, след много чуденки се реших да си направя градинка на терасата. Източна е иостъклена, освен една скара лятото, друго нямам на нея . До сега дори цветя не съм гледала, та да видим какво ще ми се получи, надявам се на подкрепа. Започвам с подправки и люти чушки, един райграс за котето и морското свинче и сега ще се поогледам какво друго мога да засея ....цветя не искам да гледам, доста практичен човек съм, хем да ми е хубаво и зеленко, хем полза да има  Grinning

# 6
  • Мнения: 6
Колкото до сляпото куче, може да пробвате със серни ленти, тези, които се използват за опушване на бурета. Избирате някоя дупка, отваряте я хубаво, палите лентата и се слага вътре, след което дупката се запушва с камък, за да може дима да отива по тунела. Ако наоколо има други дупки, също се запушват, за да не излиза дима. Аз това го пробвах преди 2 седмици и засега няма нови къртичини, пък ще видим...  Peace

# 7
  • Варна-София
  • Мнения: 428
Стелт, благодаря за темата!
Лукът иска да цъфти. Бързо да махаме цветоносите. Брей, че полетя времето. Като лято е.

Звезден прах, добре дошла!

# 8
# 9
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
Благодаря за новата тема  Hug

доматите, чушките, патладжана и чубрицата - посадени Simple Smile краставичките растат Simple Smile вече има репички, топло е и се притеснявам да не започнат да цъфтят  Confused
рапорт даден  Hug Heart Eyes Hug

звезден прах Simple Smile опитай с чери домати (ще ти трябват колчета) и краставички Simple Smile за тях ще трябва да се опъне мрежа, но пък ще ти пази сянка, докато печеш на скарата  Mr. Green

# 10
  • София
  • Мнения: 2 497
Ро3u,горещо е на твоя балкон,почвата е плитка в съдинката.
Защо червенее?
Да няма високо съдържание на дървесина?
Опитай наесен отново, когато захладнее през октомври с репичките и слънцето ще е по-късо.
Те  обичат да дишат сутрешна влага с листата си.
Ако си от ранобудните и пиеш кафе в 6 сутринта обливай със спрей.Да видим резултата.

Благодаря много за съветите!
Ще пробвам наесен, сега май ще сложа нещо цветно в тази саксия..... На балкона ни е доста горещо понякога, аз до едно време си играех на прибери-изкарай, но ми писна. То ту духа, ту е горещо, ту сянка... Simple Smile
Ставам към 7, пия кафе на терасата, как позна Simple Smile Хихих. Редовно ги спрейовах, ама нищо... Тъжно ми е Sad Само те ми оставаха за салатката.

А може ли да препоръчате някакво цвеке, което да посадя в тази саксия? Нещо цветно и многогодишно, което обича балконите? Да не е здравец, че не съм му голям фен:)

# 11
  • Мнения: 6
Ро3u,горещо е на твоя балкон,почвата е плитка в съдинката.
Защо червенее?
Да няма високо съдържание на дървесина?
Опитай наесен отново, когато захладнее през октомври с репичките и слънцето ще е по-късо.
Те  обичат да дишат сутрешна влага с листата си.
Ако си от ранобудните и пиеш кафе в 6 сутринта обливай със спрей.Да видим резултата.

Благодаря много за съветите!
Ще пробвам наесен, сега май ще сложа нещо цветно в тази саксия..... На балкона ни е доста горещо понякога, аз до едно време си играех на прибери-изкарай, но ми писна. То ту духа, ту е горещо, ту сянка... Simple Smile
Ставам към 7, пия кафе на терасата, как позна Simple Smile Хихих. Редовно ги спрейовах, ама нищо... Тъжно ми е Sad Само те ми оставаха за салатката.

А може ли да препоръчате някакво цвеке, което да посадя в тази саксия? Нещо цветно и многогодишно, което обича балконите? Да не е здравец, че не съм му голям фен:)


Ами бегонии може да насадиш, мушкато, газенията е много хубава, но е едногодишна... може и теменужки (виола ли се казваха), но те не съм сигурна дали са многогодишни.
Като стана на въпрос тези виоли ако се насадят в градината догодина ще изкарат ли пак? Многогодишни ли са?

# 12
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
..Като стана на въпрос тези виоли ако се насадят в градината догодина ще изкарат ли пак? Многогодишни ли са?

не са многогодишни, но като прецъфтят семенцата падат наоколо и се самопосаждат  Hug

така става и с върбинките, тагетесите, космоса, ружите ...

# 13
  • Мнения: 1 355
Аз съм от балконските градинарки.

Засадила съм  подправки - чубрица, босилек, лавандула, мента. Имах кресон и кориандър, но изведнъж изсъхнаха, въпреки грижите. Мисля, че не случих на почва. Използвам една смеска биохумус от калифорнийски червей, но явно е доста бедна а на консистенция прилича на нещо като пясък с малко кал - не се слепва, не задържа вода. Босилека, който посадих в тази почва преди 2м поникна, изкара 2 листенца и спря да се развива. Стои си зелен и не расте. В друга саксия имам от същото семе и там е порастнал повече. Латинката в същата почва расте добре, но листата не са нормално зелени, а някои дори са прошарени до съвсем светло зелено. Освен това не цъфти, а е натрупала доста листна маса. Доматен разсад правих в същата почва и успехът ми също е незначителен - от 100 корена за засаждане станаха 5-6.  Исках да използвам чиста почва, без торове, за да са ми био подправките, но не случих. Ще ида до Княжево да си взема една торба пръст от боровата гора и ще опитам пак.

В Кауфланд гледах едни торби за отглеждане на домати и ягоди на балкона. Много интересно изглеждаше - почвата е отгоре в торбата, а растението виси надолу. Някой има ли такава торба? Интересно ми е как е направена, за да не пада надолу почвата.

На балкона преди 2 седмици в стари кутии от сок наредих малки глави лук (балучки май им казват) и сега си имам пресен лук Simple Smile Много бързо се развиват.

Започнах да събирам семена от растения, които ми харесват. За сега имам семена от шарен боб, два вида слива от Била, една райска ябълка Simple Smile)) Новото ми хоби се отразява и на хората около мен. Съпругът ми сложи разни жълъди в кофички и ги чака да порастнат, за да ги насадим на някое подходящо място. Заразих и една приятелка с градинарски ентусиазъм и реши да облагороди двора на къщата си с 200 корена домати.

Странно как преди балкона ми се струваше много тесен, а сега намирам място за всичките тези саксии.

Po3u моя балкон е много топъл, слънчев и остъклен. Имам мушкато и алое - издържали са по повече от месец без поливане през лятото. Мушкатото цъфти много и е красиво. Тази година си посях калдаръмче, петуния и ранункулус. Петунията вече цъфти и се чувства отлично за сега. Имам и индрише от няколко години.


# 14
  • София
  • Мнения: 2 497
Благодаря много мацки!
Балучки и аз си взех сега, ще ги засадя на мястото на репичките, а в другата саксия, която чака да измисля нещо цветно - може да сложа мушкато. Сякаш ми се искаше нещо "по-модерно", ама тия модерните изискват по-специални грижи сякаш =)

Чудех се дали да не взема тагетис... Много ми харесват цветовете. Дали може да се засади в продълговата саксия.. два разсада, например?

Общи условия

Активация на акаунт