(Био)зеленчукова градина - тема 21

  • 72 794
  • 739
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 753
ДОБРЕ ДОШЛИ В ТЕМА № 21!!!
Желая ви приятна работа!
 Hug

"Най-добрата храна е тази, която сам си отгледаш!"


                                               ТЕМА №1 VІ.2009-ІІІ.2010            ТЕМА №2 ІІІ.2010-V.2010
                                               ТЕМА №3 V.2010-VІ.2010                ТЕМА №4 VІІ.2010-VІІІ.2010
                                               ТЕМА №5 VІІІ.2010-ХІ.2010           ТЕМА №6 ХІ.2010-ІІ.2011
                                               ТЕМА №7 ІІ.2011-ІV.2011              ТЕМА №8 ІV.2011-V.2011
                                               ТЕМА №9 V.2011-VІ.2011                ТЕМА №10 VІ.2011-VІІ. 2011
                                               ТЕМА №11 VІІ-ІХ 2011                   ТЕМА №12 ІХ.2011-ХІ.2011
                                               ТЕМА №13 ХІ.2011-І.2012              ТЕМА №14 ІІ.2012-ІІІ.2012
                                               ТЕМА №15 ІІІ.2012-ІV.2012          ТЕМА №16 ІV.2012-V.2012
                                               ТЕМА №17 V.2012-VI.2012              ТЕМА №18 VI.2012-VIII.2012
                                               ТЕМА №19 VIII.2012-ХІ.2012         ТЕМА №20 ХІ.2012-ІІ.2013
 
                
НАШИТЕ ГРАДИНИ
Куркума
an65
Гелика
villi 66
cecunka76
avocett
bushkata
Нощни очи



Отглеждане на пипер - от rorik
1  2  3  4  5  6  7
Отглеждане на босилек в саксия през зимата - от amica1

Как да си отгледаме био домати - от amica1

Растително-защитни операции по ябълките - максимално еко-био на база 2012 г. Констатации и решения за догодина - от amica1



Полезни сайтове
Ръководство за интегрирано управление на вредителите при зеленчуковите култури (домати, пипер, краставици, тикви, тиквички, дини, пъпеши, зеле, карфиол, брюкселско зеле, лук, чесън, праз), отглеждани на открито и в оранжерии - НСРЗ
Лунен календар
Календар на зеленчукопроизводителя
Как да защитим растенията без химия
Как да защитим растенията без химия 2
Семена от редки и нови видове
Био семена и разсад
Видове торове
Биоторове
Биопрепарати и торове
Още торове
Храни без химикали
Чудодейни съвети - зеленчуковата градина

Последна редакция: вт, 26 фев 2013, 18:54 от stelt77

# 1
  • Мнения: 4 753
До утре по това време има възможност за промяна на първия пост...  Peace

# 2
  • Мнения: 1 705
Първа, първа  Heart Eyes Да ви питам, орязахте ли вече асмите, дзверо дава зор, ама като гледам, никой покрай нас не е рязал още, а според него закъснявам...
Куркума, и аз все нямам време, ама на тази тема съм вярна, друго ако не, тук редовно следя.... Натъжих се.

# 3
  • Мнения: 1 101
Стелт   bouquet благодаря за темата.
Да ви следя Rolling Eyes
Тази година съм заложила да правя разсад..дали ще излезне ще видим Rolling Eyes.
Айсберга се показа,чубрицата и тя..тиквичките разпукват семето...но доматите и люти чушлета(изпратени ми от мама)никакви ги няма..Но не бързам имат време Laughing.

# 4
  • на брега на Дунава
  • Мнения: 117
Тук съм! Hug Благодаря ,stelt77  PeaceЧудесна е !
mama_gali Нека да мине застудяването тази седмица и след това почваме да ги режем.Иначе ще тръгнат соковете и ще плачат , а с това ще губят част от хран.вещества.Някои ги режат тогава , защото се вижда по добре кое е измръзнало и кое е тръгнало.Аз винаги режа преди сокодвижението, за да не изтощавам растенията излишно.

# 5
  • Мнения: 86
Ние сме планирали да режем към края на седмицата,но ще зависи от времето.

# 6
# 7
  • Мнения: 30
Нова тема, нека я изпълним с надежди и очаквания! Hug
Пред прага сме на новия сезон, изпълнен с труд и мечти.
Куркума, разбирам те. Обаче разбирането ми не заменя съфорумските  усмивки, когато те четем. Ти си знаеш, личен избор.
Изрязахме френското грозде, за да направи път на една лозичка.  Асмите-рано още било за тях.

# 8
  • Мнения: 9
Във Великобритания има специална книжка, издадена от една от правителствените организации, за това колко място й трябва на една кокошка, за да е "свободна". Даже есе писах за същата правителствена организация, ама аз наблегнах на "как се мери устойчивото развитие", а не кокошките Simple Smile .

Баща ми вчера и днес ми е сял пипера, каза, че утре ще сее и доматите и патладжаните. Жената, която работи при него в оражериите, също си сяла пипер и домати, ама нейните вече били поникнали. Аз съответно реагирах с "Е, айде, де, утре да сееш, какво е тва, на хората вече поникнали, моите още в пакетчетата!"

Ех, не остана почти, 40 дни и ще съм си в България : )) .

# 9
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 782
За сега само запис, аз ще сея вече навън (при мен е целогодишно де), че ми цъфнаха доматите - месни сортове този път

Нали се майтапех с баща ми от къде е измислил думата "ястък", ами намерих я и в "Изворът на белоногата" - нали съм започнала да правя градината на Гергана, та все чета и препрочитам...

# 10
  • Мнения: 240
Здравейте, тази година и аз съм решила да се правя на "селянче" както се изрази свекърва ми. До сега само съм помагала но тази година ще се пробвам сама да въртя градината. Тръгнала съм май с голямата кощница, защото съм си накупувала сумати семена, книги и един тефтер със записки и планове, пък ще видим на края какво ще излезе. Аз моя разсад ще го почвам края на тази седмица, че градинката ни така или иначе е в по студен край.
Благодаря за чудесната тема, открих много полезна информация и ще продължа да ви следя.

# 11
  • Мнения: 555
Стелт   bouquet
И аз - в новата тема Simple Smile
 
По темата за Кокошкарника - ами и 3 кокошчици от онези мъничките - супер ще са ми - дечко сам ще си събира яйчица и ще си ги готви Simple Smile и ще ги храни и тогава ако има и петле... то сигурно ще се напъва големи яйца да снася  hahaha Joy
(кокошчици от декоративните уж ми обещаха още миналата пролет, но нямам кокшкарник още  Joy)
Стискайте палци да се уредя и със оранжерийка  Mr. Green
Аз да ви се оплача - преди 2-3седмици си посях доматките и ранният пипер, но явно им е студено и не искаха да ем зарадват ... Сега ще си "повтарям" в работата... ама така е като си нямам постоянна температура и им е по- ниска от минимума явно за покълване
Имам обаче няколко черита и 1-2кълнчета от Артишок
Сега ще си уреждам и картофите за семе - мноого добри добиви бяха лани ... дано да са такива и тази Simple Smile

# 12
  • Мнения: 4 753
Като подхванахме пак кокошките, да си кажа квото ми е...  Laughing
Тези кокоши трактори, които гледах последните дни ми се виждат неприемливи за целогодишно и пълноценно отглеждане на кокошки... Имам собствен опит от 2 години, но при баба и дядо бая кокошки сме гледали... Та, на животинките освен достатъчно пространство навън им трябва и защита от вятър, дъжд, студ, жега... Това означава, че освен пространство за спане, което не е нужно да е голямо, е нужно и достатъчно пространство за живот при горните неблагоприятни условия... Понякога вали с дни, къде ще стоят тези кокошки през това време? На село нашите ползваха една доста широка стаичка (за овце навремето), която бяха преобразили... Беше достатъчно голяма и светла за да могат да прекарат там животинките няколко неблагоприятни дни без да минат от щастливо в нещастно и окаяно състояние... Също прохладно място, където да скатават в големите жеги или топло такова за снежна и студена зима... Та въпросните трактори по ми приличат баш на трактори - минаваш с тях през поляната за да преорат и наторят кокошките при подходящи климатични условия... Е в момента както е подхванал постоянен дъжд, не ги виждам тези кокошки къде и как ще прекарват деня си...   newsm78

# 13
  • Мнения: 854
Моите кокошляци и при лошо време седят на вън. При дъжд де, при студено се купчат в кокошарника.  Имат и навеси, и дървета под които да се крият, но предпочитат навън.
Проблем е обаче, когато е много кално, че калят много и яйцата. Нали не бива да се мият и никак не ме радва, да ми седят кални в хладилника. Нищо, че седят в хладилник, който е само за отворени буркани.

Кокошите трактори и аз не ги долюбвам. Твърде експлоататорски ми идват. Ако сега си правех градина, то бих си направила кокошарника по средата й  и когато имам нужда пернатите да прекопаят - щях да отделям определеното парче с подвижна, лека мрежа, като връзката им с основният им двор да остане, както и достъпа до кокошарника.

Куркума, уважавам желанието ти да ползваш времето прекарано пред компютъра по-пълноценно. Но я си представи хладен, дъждовен ден, в който и да искаш - няма какво да правиш в градината.  Ако ти се случи - мини все пак, ние ще сме тук и ще ни липсваш Simple Smile

# 14
  • Мнения: 26
Мананди, слабичко ми се струва стеблото на слънчогледа. Няма да издържи тежестта и на доматите - ще се пречупи. Освен това предполагам, че ще ползват хранителни вещества от един и същи хоризонт, тоест ще са конкуренти. Не съм търсила справки, така си мисля.
Моите домати са чери и растенията са по-леки. Едно от нещата, които ме притесняват е че тук там споменават за алелопатичните свойства на слънчогледа - корените му отделят вещества подтискащи растежа на останалите растения.
Ще прочета още малко и най-вероятно ще пробвам само с 2-3 корена за да не си компроментирам цялата реколта.

Общи условия

Активация на акаунт