СЕДМОКЛАСНИЦИ - борба със статистиките - седмична (06.06-12.06)

  • 62 358
  • 1 039
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 942

Тази седмица ни предстои:
-Възможност за запознаване с изпитните работи на нашите деца – 05.,06 и 09.06.2014 в определените за тази цел училища, където се съхраняват тестовете. За повече информация – съответният РИО
-Обявяване на резултатите от изпитите за проверка на способностите – до 09.06.2014
-Получаване на служебна бележка с оценките от приемните изпити – от 10.06. до 12.06.2014 вкл.
-И през цялото време най-важната работа – редене на желания!




ПРОВЕРКА НА РЕЗУЛТАТИ

Архив - темите на набор 2000:
Скрит текст:
Преди училище:
тема 1 - Предучилищници, тема 2 - Предучилищници, тема 3 - Предучилищници
Първи клас:
тема 4 - Да кажем дружно "Добър час" на нашите деца във първи клас, тема 5 - Да кажем дружно "Добър час" на нашите деца във първи клас, тема 6 - Първокласници, тема 7 - Първокласници, тема 8 - Първокласници, тема 9 - Първокласници, тема 10 - Първокласници, тема 11 - Първокласници, тема 12 - Първокласници, тема 13 - Първокласници, тема 14 - Първокласници, тема 15 - Първокласници, тема 16 - Първокласници, тема 17 - Първокласници във ваканция
Втори клас:
тема 18 - Второкласници ура!!/Набор 2000/, тема 19 - Второкласници, тема 20 - Второкласници, тема 21 - Второкласници, тема 22 - Второкласници, тема 23 - Второкласници, тема 24 - Второкласници
Трети клас:
тема 25 - Раничката стегнах аз, вече съм във ТРЕТИ клас, тема 26 - Раничката стегнах аз, вече съм във ТРЕТИ клас, тема 27 - Таблицата зная аз, вече съм във ТРЕТИ клас, тема 28 - Всички пазят тишина в ТРЕТИ клас не е шега
Четвърти клас:
тема 29 - Четвъртокласници Успех, тема 30 - Четвъртокласници
Пети клас:
тема 31 - Петокласници сме ние и от учене не се боиме!, тема 32 - В ПЕТИ КЛАС всичко ново е за нас, тема 33 - ШЕСТОКЛАСНИЦИ ,
Шести клас:
тема 34 - В ШЕСТИ КЛАС внимавам в час , тема 35 - ШЕСТИ КЛАС привършвам аз, тема 36 - СЕДМИ КЛАС застрашително близо пред нас!,
Седми клас:
тема 37 - СЕДМИ КЛАС не ще уплаши нас! Прас!, тема 38 - СЕДМИ КЛАС ... апосиопеза, тема 39 - СЕДМИ КЛАС - пробни изпити в захлас, тема 40 - СЕДМИ КЛАС - ще бъдем ли през зимната ваканция пас? ,  тема 41 - Седми клас преполовихме - заедно тревожихме се и се веселихме!, тема 42 - СЕДМИ КЛАС - чувства се вече напрежение у нас, тема 43-СЕДМИ КЛАС колкото краят наближава, тук все по-интересно става, тема 44-Седмокласникът се стяга финални метри да пробяга, седмична (16.05-22.05) Седмокласник здраво учи, няма как да не сполучи! , седмична (23.05-29.05) СЕДМОКЛАСНИЦИ се трудят за здравите нерви на майките си, седмична (30.05-05.06) СЕДМОКЛАСНИ резултати - очакване

Формула за превръщане на точки в оценка
За I модул   n=(k–20)/45*3+3
За двата модула   n=(k–20)/80*3+3
k – точки
n – оценка

Формула за намиране на точки от готова оценка
За I модул   k=15*n–25
За двата модула  k=26,667*n–60
k – точки
n – оценка


ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ:
Министерството рече и отсече - за кандидат-гимназистите
РИО регионални инспекторати
РИО - София град
Полезни справки, любезно предоставени от УЦ Регалия:
Календарен график
Държавен план за профилирани паралелки с чужди езици
Разяснения относно ползването на данни от статистиката:
(от пенсионирана русалка)

Скрит текст:
Нека сборът на девойката от двете оценки съвсем условно да е 10,80. Отиваш на 4-ти ред отдолу нагоре.  В този интервал от 10,50 до 10,99 е детето. Първото число (172) показва колко са децата в точно  този интеравл. Числото до него  (179) показва колко пък са момичетта, които имат по-висок сборен резултат, събираме 172 и 179 и получаваме 351 ( числото на горния вече ред), което показва броя  девойки  с натрупването. Тоест 351 момичета с а или със същите или с по-високи оценки. И пак не е съвсем прецизно, защото момичето със сбора си от 10, 80 е в горната част на въпросния интервал, а това означава, че доста от тези 172 деца в него  са все пак  с по-нисък бал

Взимате минималния бал от миналата година  за ЕГ Пловдив, примерно с немски. Да приемем, че минималният бал за момче е бил  33,20. Това е съвсем условно число. Вадите от него 12 (двете оценки от дипломата)  и получавате удвоения сбор на детето от оценките по БЕЛ и мат.  Този удвоен сбор е 33,20-12=21,20, значи същинската сума от оценките му е  21, 20 : 2=10,60.
Отивате на  миналогодишната статистика  и виждате кое поред сред момчетата е било това дете миналата година с такъв сбор. Нека кажем, че е било  примерно  213-то. Вашето дете според тазгодишната статистика  е 180-то, тоест има реален  шанс за същото това място.  Всичко това обаче е доста условно, тъй като всяка година не са съвсем еднакви  настроенията сред седмокласниците.
Хайде успех и - ПЪРВО ЖЕЛАНИЕ НА ПЪРВО КЛАСИРАНЕ!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 942
Моля, четете този пост, отваряйте линковете и се връщайте на първа страница ПРЕДИ да задавате въпроси

# 2
  • Русе
  • Мнения: 686
Успех на всички и прием по първо желание !
    Благодарности на Sash и всички, които ни помагат с полезни съвети!

# 3
  • София
  • Мнения: 31
Записвам се и благодаря за новата тема!

# 4
  • Мнения: 338
А моят синковец сега е в дилема учи ли му се немски в 91 НЕГ или му се продължава в СМГ... Ама по-готините момичета от класа щели да ходят в немската... Всеки с проблемите си...  ooooh!

# 5
  • Мнения: 349
Успех на първо желание на децата! И на мамите, разбира се! Ох, верно ли kumchowalcho? Надяваме си се ние, че добрите ви момичета с високия бал ще останат в СМГ, че да имаме и ние шатс за 91 НЕГ ама викаш, че искат немски ли ?

# 6
  • София
  • Мнения: 757
Момичета, извън тези изчисления и статистики искам да споделя нещо, което научих от приятелка, ходила да гледа работата на детето си. Спомняте ли си онзи дебат във форума дали трябва да се преразказва епизода, в който Снежният човек говори, а врабчето не го слуша. Е, трябвало  newsm78
И ако не е преразказан вземали по 2 точки. На детето й и на още едно тяхно приятелско дете са им отнети точките. Не че има значение вече, но мисля че не е правилно.
Аз не съм ходила да гледам работата на детето, защото той не пожела - стига му бала за първо желание и не иска да се занимава повече, а и какво ли да се направи. Сега ми е и ясно откъде му е намалена и оценката по БЕЛ - от този епизод идва и разминаването с очакваното и полученото. Успех на всички  Hug

ПП Докато съм писала имало нова тема - прехвърлих си поста и тук.

# 7
  • Мнения: 349
Помоооооооооощ, в интервал между 11.100-11.199 сме, момиче в София. С колко други девойки сме?

# 8
  • София
  • Мнения: 1 654
Всеки с проблемите си...  ooooh!

 Laughing
Моят снощи заспа изтощен в 8:30.
То са мисли какъв лаптоп да си избере, то е чуденка къде да учи, след като балът му
стига не само за СМГ английски, но и за НЕГ, че и за СМГ с немски има не малък шанс.
Не е лесно  Sunglasses

Саш,   bouquet за темата

# 9
  • Мнения: 13
Първа страница. Хоп ! Хайде всички на първо класиране.

# 10
  • София
  • Мнения: 757
А моят синковец сега е в дилема учи ли му се немски в 91 НЕГ или му се продължава в СМГ... Ама по-готините момичета от класа щели да ходят в немската... Всеки с проблемите си...  ooooh!
Моят дечко никаква дилема няма - СМГ с английски и това е! Гони си тази цел и въпреки, че се класира и за 91 - ва и с 98%  вероятност и за СМГ немски е категоричен! Така беше и в четвърти клас като реши, че ще учи в СМГ, така е и сега - една цел, какво да го правиш! Каквото си реши, това ще е, ние с баща му няма да се месим.

Последна редакция: пт, 06 юни 2014, 15:30 от harry10

# 11
  • Мнения: 18
Благодаря за новата тема, Sash! Успех - на първо класиране по първо желание!

# 12
  • Мнения: 987
Sash , благодаря за темата   bouquet

Според Пловдивската статистика пред Яна има 85 момичета ! ( при 92 за миналата година )
Много сме доволни , защото влиза на първо класиране в ЕГ   Laughing
Но ще изчакаме и рисувнето , защото първото и желание е МГ - компютърна графика

За преразказа - и ние утре ще ходим да го видим . По думите на госпожата от уроците , която е проверяваща , Яна е преразказана всички епизоди , които трябва . На всички пробни изпити е имала над 33 точки . На последните два по 35 . И сега изведнъж на матурата 29,5т.  Crossing Arms
Любопитно ни е и на двете за какво са и отнели толкова точки. Затова и детето беше малко разочаровано от получетата оценка по БЕЛ . Очаквахме доста по - висока .

Успех на всички дечица  Hug

# 13
  • Мнения: 7
Помоооооооооощ, в интервал между 11.100-11.199 сме, момиче в София. С колко други девойки сме?
397 преди вас и още 101 във вашия интервал

# 14
  • Мнения: 9 184
 Peace  bouquet
Дааа
сега детенца си почиват, а ние продължаваме да копаме, а? Wink
 .. статистики.. паралелки... брой... квоти
абе професия ангел пазител 24 / 7

Бележниците ги събират утре и учебниците връщат утре как е?
Май свърши с ученето Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт