Искам да кажа ... (54)_14.09-20.09

  • 28 467
  • 499
  •   1
Отговори
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Хайде на училище.
Как ходехте на училище? С притеснения или с удоволствие?


 
Предишните теми:

Последна редакция: пн, 14 сеп 2015, 09:05 от Лилянa

# 1
  • Мнения: 12 984
Пу първа! С желание ходех, обичах училището.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 605
С двама ученици се намествам втора! Обичах училището до определена възраст. След това обичах определени предмети, а други ми бяха пълна загуба на време.
До ден днешен помня прескачането на магаре/коза/оФца  newsm78 Отвратително. Толкова ме беше страх и съответно имах двойка  Mr. Green
Успешна учебна година на всички ученици и всички учители! А на родителите - здрави нерви да си пожелаем!  Grinning
Лили, мерси за темата!

# 3
  • Мнения: 10 874
Благодаря за новата тема!  bouquet

Трета!!! Като "три за щастие". Mr. Green

Много обичах да ходя на училище. Почти винаги пристигах първа в класната стая (дори когато бях първа смяна). Неизвинени отсъствия почти не съм имала, извинени от 7-ми клас до 12-ти - също (преди това много боледувах и имах извинени). Разбира се, всички ми повтаряха, че съм луда. И сега точно тия всички мрънкат колко им липсвали годините в училище. И на мен ми липсват, но се радвам, че ги оценявах и тогава.

# 4
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз пък обичах да скачам. Имах добра техника на дълъг и висок скок.
На мен разказвателните ми бяха притеснителни.

# 5
  • София
  • Мнения: 5 605
Аз пък обичах да скачам. Имах добра техника на дълъг и висок скок.
На мен разказвателните ми бяха притеснителни.
Вцепеняваше ме този скок. Затова и никога не го направих. Всеки път точно преди да скоча на трамплина, спирах.
История обожавах, но учителката ни беше страхотна просто. А литературата ми беше тайната любов   Grinning

# 6
  • here and now
  • Мнения: 4 226
По скоро с удоволствие, особено до 8-ми клас. В гимназията влизах основно по математика, БЕЛ и химия заради изключителните ми учителки, по останалите предмети беше случайно присъствие...
... а и на висок скок бях добра, ама само на него ... та по здравословни причини и по тоз предмет ме нямаше..

# 7
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не обичах литературата в училище - трябваше да чета не това, което ми се иска и да пиша и говоря пак чужди думи за да имам оценка повече от 4. Иначе със своите мисли само до там успявах.
Обаче по математика и химия нямах спирка.

# 8
  • here and now
  • Мнения: 4 226
Учителката ми по БЕЛ беше (и още е) страхотна жена. Ценеше много собствената интерпретация, а повечето неща, които трябваше да четем ни ги разказваше накратко. Обожавах я! За мен беше признак на неуважение дори да закъснея за неин час. Не че не сме имали и пререкания, но съм останала с прекрасни спомени за нея.

# 9
  • София
  • Мнения: 5 605
Учителката ми по литература пък държеше основно на собственото ни мнение. Имаше доста нестандартна система на преподаване и оценяване. Като за математическо училище , любовта ни към литературата беше учудваща. Но нещата тръгват от учителите, както много пъти сме си говорили - страхотните учители по определени предмети съответно карат учениците да харесват и да са добри по същите тези предмети.

# 10
  • Мнения: 8 163
Благодаря, Лиляна.

Успешна учебна година!

***

От 5-ти до 7-ми клас ходех на училище с известен страх. Бях дребничка, кльощава и обект на насилие от страна на класните вагабонти. Измисляха ми прякори, бутаха ме, удряха ме, дърпаха ми косата, подиграваха се на високото ми чело и дългото ми вратле. Училището нямаше никаква практика за защита на хлапета като мен. Бях дете на разведени родители, но майка ми (прелестно миньонче) беше много бойна. Та тя ми спаси кожата от ония гамени.

Учителката, която и до ден днешен помня с най-много обич, е Гуглева. Преподаваше ми по немски в читалището. Изключителна жена. Дано е жива и здрава...

# 11
  • Мнения: 10 874
Математиката и физическото възпитание ми бяха най-неприятни. С физиката също не се обичахме много, химията я разбирах до известно време (в началото), но след това стана пълна каша... Абе точните науки не са за мен, това е. Blush
Най-много обичах литературата, но и моята учителка държеше да се повтарят чужди думи, което аз не правех, а винаги самостоятелно си пишех и анализи, и съчинения. Съответно имах все четворки, тук-таме по някоя петица (обикновено на тестове по български език, понеже оценяването е с точки). Но оценките никога не са ми били важни, по-важно ми беше да науча нещо. Не съм била отличничка, нито зубър. Имаше предмети, по които се справях добре, имаше и такива като гореизброените точни науки, които и до ден днешен са неразбираеми за мен.

# 12
  • Мнения: 8 163
Утре и във вторник нашето у-ще не работи заради Рош Хашана.

На 22-ри и 23-ти - заради Йом Кипур.

На 28-ми и 29-ти - заради Сукот.

Ще се скъсат от учене тоя месец, ей.

# 13
  • Мнения: 2 596
От първи до осми клас не ходех с особено желание, но в девети клас нещата се промениха към добро.  Laughing
Най-ужасяващия предмет беше БЕЛ  Crazy Учителката ми 9-12 клас ме изкарваше извън нерви от там намразих и всичко свързано с предмета.

# 14
  • Мнения: 2 576
Благодаря за новата тема   bouquet

Лека и успешна учебна година на всички дечица!

Като цяло никога не съм обичала да ходя на училище. Определено с притеснение отивах...

Общи условия

Активация на акаунт