С какво ви дразнят свекървите- 56

  • 44 668
  • 755
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 1 350
Пу,пу първа  Grinning
Свеки утре ще идва на имен ден на малкия син ,сигурно ще има бисери.
Да видим дали ще пропусне да изпита баткото,научил ли е нова буква тези дни Mr. Green

# 2
  • Мнения: 144
С какво ме дразни - с почти всичко.. Като цяло има много зли свекърви, които не понасят снахите си, аз не мога да се оплача от отношение, също така е много добра и човечна жена, но не и да живееш с нея!!! Радвам се, че има такива теми, за да излея малко от гнева си, защото вече се обръщам в кожата си наопаки, а не искам да поставям мъжа ми между чука и наковалнята. Та не знам от къде да започна... Когато се преместих да живея при мъжа ми се наложи малко разместване с НЕГОВАТА стая, тъй като имаше диванче и фотьойл, за да си взема бюро в което да държа нещата си и компютъра си се наложи да махнем диванчето от там тръгна един рев и 3 дни сърдене, че изнасяме нещата й (и от фотьойла се отървах малко по-късно Grinning ). Купувам нова душ слушалка, а стара се прибира, въпреки че е ръждясала и едвам тече водя от нея... Купуваме нов хладилник, защото имахме от тези малките старите и един огромен фризер.. хладилника се пълнеше с вода, а фризера тропаше постоянно и така замръзваше, че без да се изчисти леда няма как да отвориш чекмедже и следователно пак сърдене, подминава ме като пътен знак и т.н. Айде за тези неща пак съм склонна да ги разбера, защото са възрастни хора (на по 70 години) и само те си знаят как са издигнали този дом и колко лишения са преживяли.
Момента, в който най-много ме вбеси свекито (а и мъжа ми също) е денят на НАШАТА сватба... изрично го бях предупредила, че не искам да се бръсне на сватбата и на колко дни най-много ми харесва брадата му (някои може да не харесват брадати, но на мен така си ми харесва Grinning) и всичко е ок, но сутринта, когато аз съм при майка ми, любящата му майка го е накарала да се обръсне - това наистина за един момент развали настроението ми и не толкова, че се е обръснал, колкото че за него е било по-важно да послуша майка си, от горе на това тя много добре знаеше как го искам на сватба и тя пак не е могла да преглътне, все едно тя се жени за него....

# 3
  • Мнения: 144
Ооо и не съм свършила (сигурно ще ме пребиете вече за дългите ми словоизлияния)..
От както малчо се появи на бял сват, добрата и обичана свекърва се превърна в пълен егоист и дори малко конкуренция. Когато я помоля да наглежда детето или за съвет тогава да се проявява, а не оставям го аз да си играе (много кротко дете е) и отивам да му сваря вода и да му стерилизирам нещата, при което малко да се размрънка, тя е дотичала в стаята при него и се почва "какво бабе, баба е тука...", постоянно влиза в стаята ми и "колко е изял, акал ли е днес, защо мрънка..".. Най-ужасно ми беше веднъж докато го кърмех и тя решила да си ляга идва и го целува по главата, само дето и тя не ми лапна ц*цата с извинение... Прекалената й загриженост ме вбесява до лудост.. Седнали сме в хола пи нея, а той си лежи на дивана, завърти се и тя веднага скача да подпира, въпреки че аз седя до него... еми мама му стара аз за какво съм там и като й казах "спокойно, аз нали съм тук" тя ми вика "ама да не падне..." #Cussing out Ако дойдат гости, аз му говоря "виж мамо, една какичка е дошла да те види", а тя говори заедно в един тон с мен "виж бабе една кака, дай усмивка на каката..." а и пред гостите такива изрази прави, че едва ли не тя се грижи за това дете, а аз съм тука за красота.. хора не издържам вече, уважавам я, няма лоши мисли, не прави тези неща с цел да ме нарани, но колкото и да си повтарям тези неща всичко това ме влудява  Twisted Evil

# 4
  • София
  • Мнения: 1 257
За основното, което те е подразнило (аз също харесвам мъжа си с брада на 3 дни) - бръсненето в сватбения ден - разбирам те, аз също бих се ядосала... Но, не на нея, а на синчето и. Това дали ще се обръсне зависи изцяло от него и ако знае, че ти си искала да е с лека брада на сватбата, не би трябвало да слуша маминка и да се обръсне... та, проблема ти е с него в конкретния случай. Лека полека гледай да се отучи да слуша мама. Иначе за другите неща - сама си си го обяснила, старите хора са сантиментални към предметите и е напълно нормално тя да се цупи, но пък от друга страна, щом те е приела в дома си би следвало да е с ясното съзнание, че някои неща ще се променят. Съвет - ако можете отидете да живеете отделно. Ще си спестиш много главоболия в бъдеще.  Peace А иначе (сега видях, че си дописала) - към детето и моята беше същатаааа... Когато им ходехме на гости се държеше по абсолютно същия начин. Прекомерна загриженост, все едно съм невидима. Да не говорим, че имаше случай, в който ми го издърпа от ръцете да го била успокоила...  Shocked Тогава културно изръмжах и повече не повтори. В началото ме влудяваше, но после реших, че е напълно безсмислено да се дразня и просто не обръщах внимание. Не си хаби нервите, нека си бае, пък ти прави каквото си решила и смяташ за редно.

Последна редакция: сб, 16 яну 2016, 17:59 от Kriss.P

# 5
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Къде си сега, Абсурт, да обясниш на Денислава тука някои работи?

# 6
  • София
  • Мнения: 28 565
Денислава, а имате ли диван?  Flutter

# 7
  • Мнения: 144
О как искам да живеем отделно, ама в близко бъдеще едва ли, трябват си пари за това. Диван имаме, разбира се, в хола.. в стаята на мъжа ми имаше малко диванче, което се използваше за трупане на дрехи... Опитвам се да не се ядосвам, защото няма как да променя нещата, а и живеем под един покрив, но не ми се получава, с всеки изминал ден прекаленото и вмешателство в грижите за детето се задълбочават... все едно не ми дава да бъда майка, а тя му е майката.. Може би и аз съм прекалено обсебваща майка и не мога да деля така детето си, но това е моето дете, един господ знае каква ще съм аз като свекърва, но силно бих искала да съм като майка ми, която ми дава съвети при поискване и когато например като обяснявам, че детето трябва да е облечено еди как си да не ми се отговаря "да бе да"

# 8
  • Мнения: 781
Къде си сега, Абсурт, да обясниш на Денислава тука някои работи?

абсурт май известно време няма да радва с присъствие и изтънчена осведоменост. влизам в бг мама да се разтоваря и леко ми омръзна във всяка тема да ръси бисери с подчертана агресия като същи веган  Mr. Green и учтиво помолих модератор да спрат за известно време интернет достъпа в Раднево  Rolling Eyes

и аз имам натрупано за мрънкане от мойта свеки ма човек вече ни смей съ весне тука  Mr. Green

# 9
  • София
  • Мнения: 1 257
Колко е голямо детенцето? Малко или много изпитваш типичната майчина ревност. Няма нищо ненормално в това, а и явно бабето е обсебващо... ако и е първо внуче това обяснява ситуацията. За моята също беше първо внуче, изпитвала съм всичко, което описваш на гърба си и те разбирам. Непоисканите съвети, вечното оспорване на решението ти как да е облечено или какво трябва да яде детето. Слава Богу, че ние не живеем под един покрив, иначе не знам как щях да я изтърпя. Аз лично, когато ми се даваше непоискан съвет казвах Добре и правех каквото съм решила. Но и мъжа ми ми е голяма подкрепа  (щом и той и се дразнеше, смятай) и когато му дойдеше до гуша или виждаше, че едвам я издържам, просто и казваше "Добре, ние сме му родители, ние носим отговорност и взимаме решенията, ако искаме ще питаме"... съответно тя се фръцваше, но след 1-2 часа пак същото. Просто не си го слагай и си пази нервите... няма смисъл от тях.

# 10
  • Мнения: 144
Колко е голямо детенцето? Малко или много изпитваш типичната майчина ревност. Няма нищо ненормално в това, а и явно бабето е обсебващо... ако и е първо внуче това обяснява ситуацията. За моята също беше първо внуче, изпитвала съм всичко, което описваш на гърба си и те разбирам. Непоисканите съвети, вечното оспорване на решението ти как да е облечено или какво трябва да яде детето. Слава Богу, че ние не живеем под един покрив, иначе не знам как щях да я изтърпя. Аз лично, когато ми се даваше непоискан съвет казвах Добре и правех каквото съм решила. Но и мъжа ми ми е голяма подкрепа  (щом и той и се дразнеше, смятай) и когато му дойдеше до гуша или виждаше, че едвам я издържам, просто и казваше "Добре, ние сме му родители, ние носим отговорност и взимаме решенията, ако искаме ще питаме"... съответно тя се фръцваше, но след 1-2 часа пак същото. Просто не си го слагай и си пази нервите... няма смисъл от тях.

На 4 месеца е и е първо внуче, а и има само един син, който го е чакала цели 18 години.. разбирам я, наистина, моят е проблем е, че не мога да се оправя със себе си, ако беше майка ми на нейно място всичко, което ми е на устата ще си го кажа, ама пред нея трябва да стискам зъби и това трупане в мен ми влияе още повече. Правя забележки за някои неща като гледам да не я обидя, но явно каквото и да кажа, колкото и мило да го кажа тя все ще се фръцне, както казваш ти. Поне от коментарите ви съдя, че явно всички баби са такива
Пресен случай е от днес - седнали сме да обядваме и бебо нещо си гукаше, а тя веднага скочи, ама той си иска бибата, ама аз да го видя какво прави... ама жено.. остави детето на мира, той си се кара на играчките просто и мъжа ми й каза "майко седни тук, Дени ще ходи да го види".. все едно го каза на стената, тя си прави каквото си знае

А коя е тази женица абсурт, нищо не разбрах и май по-добре да не питам, а? Grinning

# 11
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Бабунка,риск пИчели, риск губи, давай, казвай, че да не ти се натрупва пасивна агресия  Mr. Green

# 12
  • София
  • Мнения: 24 839
Къде си сега, Абсурт, да обясниш на Денислава тука някои работи?
Тук съм, слънце!
И ще ѝ обясня, че ако ще на глава да се бях изправила, синът ми нямаше да се обръсне, щом ТЯ е поискала така!
И ще ѝ обясня, че синът ми не би се свирал при мен, а по- скоро, би ми платил квартира, подходяща за мен, а той би останал в по- голямото жилище.
Така му предложих аз, така решихме въпроса, само дето не съм под наем, а в семейно жилище.
А, на теб и другите кукли, които обичате да четете избирателно, ще напиша отново, че синът ми и мацето с него, си правят ремонт в моето жилище, като при всяка подмяна на мебел или техника, ме питат дали ми трябва в новото жи- лище и ако не, я разкарват на боклука.
И колкото старомодно да ви се струва, приятелката на сина ми ми праща снимки по фейса с новостите вкъщи.
Че и, " о, УЖАСТ", понякога се чуваме по телефона. Mr. Green
А, вие, продължавайте да пълните тема след тема и да плюете в безсилието си да унищожите връзката между майките и мъжете си, забравяйки, че те не са ви конкуренция. hahaha  

# 13
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Олрайт. Hug

# 14
  • Мнения: 144
Къде си сега, Абсурт, да обясниш на Денислава тука някои работи?
Тук съм, слънце!
И ще ѝ обясня, че ако ще на глава да се бях изправила, синът ми нямаше да се обръсне, щом ТЯ е поискала така!
И ще ѝ обясня, че синът ми не би се свирал при мен, а по- скоро, би ми платил квартира, подходяща за мен, а той би останал в по- голямото жилище.
Така му предложих аз, така решихме въпроса, само дето не съм под наем, а в семейно жилище.
А, на теб и другите кукли, които обичате да четете избирателно, ще напиша отново, че синът ми и мацето с него, си правят ремонт в моето жилище, като при всяка подмяна на мебел или техника, ме питат дали ми трябва в новото жи- лище и ако не, я разкарват на боклука.
И колкото старомодно да ви се струва, приятелката на сина ми ми праща снимки по фейса с новостите вкъщи.
Че и, " о, УЖАСТ", понякога се чуваме по телефона. Mr. Green
А, вие, продължавайте да пълните тема след тема и да плюете в безсилието си да унищожите връзката между майките и мъжете си, забравяйки, че те не са ви конкуренция. hahaha  

Това, което казваш няма общо с това, което казвам аз! Конкуренция се опитва да ми бъде като майка на детето ми, а не конкуренция за мъжа ми!
Синът ти не се жени за теб, за да е важно как ти го харесваш!
В твоя случай живееш отделно, синът ти има възможността да ти плаща квартирата, но в нашия случай нямаме този късмет, а и да имахме възможност не бих изгонила жената от дома й, бих се преместила аз!
Другото, което е ти едва ли си от 70-годишните баби, а предполагам от 40-50 годишните... има голяма разлика в поколенията, но това не обяснява вмешателството на почти всяка баба.. всъщност защо в тоя пост не обясни как се държиш към внучето си (ако имаш), дали го взимаш от ръцете на снаха си, дали се опитваш да бъдеш отново майка? И къде по дяволите съм казала, че искам да разделя майка и син... аз дори не "клеветя" майка му пред него, не искам да се чувства между двете.. Искам просто да сме самостоятелно младо семейство, което умее да се справя само пък той, ако иска и всеки ден да ходи при майка си.. Но докато това стане, на мен просто ми тежи тази ситуация. Не искам детето ми да се учи постоянно на ръце, то реве по половин час на седмица и въпреки това все се гушка, не искам утре като кажа, че нещо не може, бабата зад гърба ми да разрешава всичко, не искам утре, когато детето ми има някакъв проблем да тича при баба си, защото там всичко е с блага дума и всичко е разрешено. Родила съм, за да бъда майка и искам да изживявам пълноценно тези моменти като майка, както ти с твоя син - твоята свекърва или твоята майка гледали ли са твоя син... абсурт не разсъждавай като свекърва, а като майка.. едва ли би ти било приятно, някой да се опитва да се грижи за твоето дете

Общи условия

Активация на акаунт