Тема Незабравима (Unutulmaz) 168

  • 25 648
  • 711
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
UNUTULMAZ-"НЕЗАБРАВИМА"
ОЧАКВАЙ  НЕОЧАКВАНОТО








С участието на: Серхан Яваш, Йозлем Йълмаз, Синем Йозтуфан, Буура Гюлсой,
Фикрет Хакан, Дениз Гьокчер, Алийе Узунтаан, Хакан Ванлъ, Гьозде Мукавелат  и др.
     
Музика: Kıraç , Halil Kurt
Режисьор: Ersoy Güler , Cem Tabak
Продуцент: Аhmet Bayram
Сценаристи: Haldun Ünsal, İhsan Aydın, Müjdan Kayserli
Продукция: ATV 2009





Музикални теми:

Музикални теми с ПРЕВОД :
Kıraç - Turnalar  

Епизоди (АТВ) с български субтитри,
благодарение на: Росисан, Г-жа Броненосец, Ади, Деря Джамбазова и Т.Трайкова

54/1 54/2   54/3   54/4   54/5   54/6   54/7    
56/1   56/2   56/3   56/4   56/5   56/6   56/7
60/1 60/2,3 60/4,6 и 7
61/1,2 61/3,4,5 61/6,7

 


Назад към темите
тема1    тема2      тема3    тема4      тема5      тема6   тема7    тема8   тема9    тема10   тема11     тема12    тема13    тема14   тема15   тема16   тема17   тема18   тема19  тема20  тема21  тема22  тема23  тема24  тема25 тема26  тема27  тема28  тема29  тема30  тема31  тема32  тема33   тема34  тема35  тема36  тема37  тема38  тема39  тема40  тема41  тема42  тема43   тема44  тема45  тема46  тема47  тема48  тема49  тема50  тема51 тема52  тема53   тема55   тема56    тема57   тема58    тема59   тема60   тема61  тема62  тема63  тема64  тема65  тема66  тема67   тема68  тема69  тема70  тема71   тема72  тема73  тема74  тема75   тема76   тема77   тема78  тема79   тема80   тема81   тема82 тема83   тема84  тема85   тема86  тема87  тема88   тема89   тема90  тема91   тема92   тема93   тема94   тема95   тема96   тема97   тема98   тема99   тема100   тема101   тема102   тема103  тема104  тема105 тема106  тема107 тема108  тема109 тема110  тема111 тема112  тема113 тема114  тема115  тема116  тема117  тема118  тема119  тема120  тема121  тема122  тема123  тема124  тема125  тема126 тема127 тема128 тема129 тема130 тема131 тема132 тема133 тема134  тема135 тема136  тема137 тема138  тема139 тема140 тема141 тема142 тема143 тема144 тема145 тема146  тема147 тема148 тема149  тема150 тема151  тема152 тема153  тема154 тема155  тема156  тема157  тема158  тема159  тема160  тема161  тема162  тема163  тема164  тема165  тема166   тема167





 
















Последна редакция: сб, 19 фев 2011, 17:50 от moxito

# 1
  • Мнения: 9
Частичен превод на 71 епизод:

Арас-Наемния убиец


А-говори,кой те нае?На каква цена?Колко пари ти даде мъжа?Кажи ми на кой се продаде?Говори да не загинеш.Кое е собственика ти,говори.
Наемния убиец(*)-пощади ме ,моля те пощади ме
А-отговори ми на въпроса,не го подценявай
(*)-Хазар,Хазар,пистолета ми даде Хазар Йълмаз
А-вдигни,долен човек.  #Crazy Ще ти потърся сметка Харун Арсланлъ.Няма да оставя това така
Х-ако на някой трябва да търсиш сметка това няма нищо общо с мен
А-и на теб...на партнцора ти.Ще съжалявате,че се занимавате с мен
Х-еееее,достатъчно


Еда-Харун(в колата прибирайки се)

Х-доволна ли си от играта ,която играеш?Око за око,зъб за зъб,така ли?Заради Едже отговаряш с Арас
Е-за последно ти казвам.Ние само работим
Х-само работите ли?удовлетворява ли те това обяснение?
Е-добре а ти,как да съм сигурна къде и с кого си бил миналата нощ.Имаш ли задоволителен отговор?
Х-обяснение ли искаш и от мен
Е-мхх
Х-забравяш това което каза.Ти постави правилата.Нямаме право да задаваме такива въпроси помежду си
Е-аз не правя същото като теб.Това се опитвам да ти кажа
Х-и аз нямам като  теб  подписан договор. И то с някой,който иска да ме има

Еда-Харун (вечерта в спалнята)

Х-Дилек е съпруга на мой приятел.Каза ми по телефона новината за инцидента с приятеля ми
Е-Не ме интересува
Х-Лъжеш ме.Не ме ли попита коя е тази Дилек?Знам че все още си луда от любов по мен.Ревнуваш
Е-тази вечер слушах достатъчно глупости,повече не желая

Харун-Ямур

Х-Еда,Еда,ако не отвориш ще разбия вратата.Това го знаеш нали.Отвори вратата,Казвам ти да отвориш..Еда
Я-тате
Х-дъще,ти защо не спиш,ангелчето ми
Я-сънувах тате,нещо много страшно.Може ли да остана при вас в леглото
Х-не може,едничката ми.Но ако искаш ще остана малко с теб
Я-защо?Аз съм много щастлива когато съм между вас двамата.Изобщо не се страхувам
Х-няма от какво да се страхуваш.Ние сме тук може да ни извикаш
Я-искам във вашето легло
Х-всеки трябва да си спи в неговото легло,едничката ми.Така е правилно
Я-добре,тогава остани  малко  с мен
Х-добре,ангелчето,за малко ще остана

Еда-Харун (в спалнята след като се прибра)

Е-ти няма да оставаш тук.Нилюфер подготви за теб другата стая.Казвам ти тук не е твоята стая.Дрехите ти са в другата стая.Сега излез,искам да спя.Не ме карай да викам Харун,излез от стаята.Ямур ще се събуди,ще види че се караме.Какво ще постигнеш като се държиш така?Дадох ти моите чувства,но не можеш да разчиташ на тези решения.Няма  да казвам да вече на всичко. Всички това остана вчера.Странно е ,но ние трябва да започнем да живеем нов живот.Трябва да го направим заради дъщеря ни.
Х-да,направихме сделка с теб.Виждаш го странен, но за новия ни живот и  двамата трябва да спазваме някои правила.Но тези правила ще бъдат моите правила(т.е. аз ще ги създам) В тази стая ще останем аз и ти.
Е-не.Никога няма да стане това
Х-Няма да лъжем повече ЯМур,така че ще се държим като нормални майка и баща.Не искам повече да го обсъждам.Темата е затворена.
Е-не не е затворена.Не сме постигнали общо решение.Трябва да чуеш(уважаваш) и моите искания.
Х-моля те, имах тежка нощ

Еда-Харун(сутринта)

Х-готова ли си,веднага ще се погрижа
Е-на къде
Х-на работа
Е-ще отида сама
Х-не,не може.След като те оставя на твоята работа,която можеше да вземеш в къщи.заедно ще тръгваме от този дом и заедно ще се връщаме
Е-в къщи може да играем тази игра,но няма да я изнасяме извън къщи.Ти няма да ми се месиш,става ли,не се нуждая от грижите ти
Х-напразно се противиш,това е което искам,знаем какво непременно трябва да правим
Е-какво значи това ние.Твоите правила дали ще важат   на света,нито ще се движим по твоите команди,приеми го
Е-(тук не разбрах добре) казва че не е добре никой да нарушава правилата,просто трябва и двамата да ги спазват
E-според твоите правила
Х-защото твоите не са конструктивни
Е-че аз не искам да бъдем отново заедно
Х-но аз искам.Само защото Ямур го иска
Е-Не прави ЯМур интрумент в игрите ни
Х-Сега ще дойдеш ли с мен или трябва да те държа за ръката

Еда и Харун отиват на работа

Х: Ако си готова, да тръгваме!
Е: Накъде?
Х: На работа
Е: Ще отида сама
Х: Не, не можеш. Ще те оставям и ще те вземам от работа. Заедно ще излизаме от тази къща и заедно ще се връщаме.
Е:  Вкъщи може да играем тази игра, но навън ще се държа както искам. Ти не можеш да ми се месиш, ясно ли е, не ми пука ти какво искаш!
Х: Напразно се противиш, добре знаеш, че аз каквото поискам, го правя.
Е: Какво значи това? Ние да не сме някакви натрапници на земите, където ти си цар и да се подчиняваме на заповедите ти? Не приемам!
Х: Никой никъде не е натрапник, просто и двамата спазваме правилата, за да избегнем нови грешки.
E: Твоите правила.
Х: Защото твоите не са конструктивни.
Е: Аз не искам да бъдем отново заедно.
Х: Но аз искам. И не само аз, и Ямур го иска.
Е: Не прави Ямур инструмент в игрите си!
Х: Сега ще дойдеш ли с мен или трябва да те хвана за ръката и така да те заведа?

Харун и Еда в колата, отиват на работа. Джемил се обажда по телефона.

Х: Добро утро, татко, как сте?

Дж: Добре. Без да ти отнемам много време, набързо само ще ти кажа. Казах и на Еда. Има една работа, която трябва да се свърши.

Х: Слушам Ви!

Дж: Виж, Харун! Ние сме семейство, което държи на традициите. Поставяме семейната чест над всичко, както вече си разбрал сигурно.
Час по-скоро оправете тази работа с подписването. Не можем да приемем да живеете в една къща без брак. Тази вечер искаме да дойдем да говорим за това.

Х: Разбира се! Ще се видим довечера. Лека работа!

Дж: И на теб!

Е: Какво каза татко?

Х: Казал ти, че иска да се оженим възможно най-скоро /усмихва се/: "Великите умове мислят еднакво". Както виждаш, с баща ти сме на едно мнение.

Е: Защото баща ми не знае истината.

Х: Искаш да научи ли? Добре...ще разкажа и на него: това, че ме обвиняваш неоснователно; че влезе в съдружие с някой, против волята ми...

Е: Не намесвай баща ми в тези неща. Ако не друго, пред него поне не се излагай!

/отбива колата/

Х: Какво искаш да направя? Да постигна невъзможното ли? Да върна времето назад и да те освободя от маниите ти ли?

Е: Добре ще стане! Ако можеш, направи го!

Х: Не мога да върна времето назад. Но ти можеш да се освободиш от мислите, които те терзаят.

Е: Толкова е лесно, така ли?

Х: Болките, които понесохме заради тази любов...как можеш да забравиш, Еда? Как можеш да станеш пленник на тези мании? Не дадохме ли сърцата, душите си за пътя, който избрахме? Имаме ли друг изход освен да бъдем щастливи?

Е: Аз вече не търся изход, Харун!

Х:...Правилно! Искаш  да страдам. Но това не може да продължи така!

Е: Не забравяй, че сме заедно заради Ямур!

Х: Не забравям. Ще се оженим! ...И то веднага!!!....Заради Ямур.

Харун оставя Еда на работа. Тя тъкмо е говорила с Арас, че отлагат събранието за следобяд.

Х: Значи си решена да правиш бизнес с онзи мъж?
Е: Да!
Х: Дори и като знаеш за чувствата му към теб? Така ли?
Е: Двамата само ще работим заедно. И аз имам доверие на Арас.

/и слиза от колата/

Хазар претърпял автомобилна катастрофа и умрял. Предупредиха да се шофира внимателно. Преди това той каза на Харун, че се оттегля от съдружието и иска да му изплати веднага няговия дял. Харун не се поддаде и каза, че чак когато приключи поръчката, която ще изпълняват, ще му даде парите и той не прави бизнес като него. Не го интересува Арас, нито тъмните дела на Хазар. После Харун намери друг, с когото да работи - посети го в офиса му един млад мъж.
След това един човек на Арас го информира, че Хазар и Харун са развалили партньорството. Тогава Арас разбра, че Харун не е замесен в поръчаното от Хазар убийство.


Харун и Арас пред ателието на Еда

A: Снощи звъня, за да ме предупредиш ли?

/Харун не го поглежда и отминава/

A: Прави каквото искаш, но няма да промениш намерението ми.

Х: Чудесно! Защото ние все още сме врагове. И аз все още стоя зад думите си.

А: И аз!

Х: Не ти ли е трудно? Да се държиш като някой, който не си... Да си вярваш...да искаш неща, които никога няма да ти принадлежат... Да правиш планове за това...Колко труден живот имаш. Както те погледна, какво виждам, знаеш ли?
Един нещастник, който е повярвал на собствените си мечти... И най-жалката страна на този нещастник е, че все още няма нищо в ръка, което да е негово.
Не е ли това и последният ти напън? Да работите заедно с Еда? Това няма да ти донесе нищо. Ако не си разбрал досега на кого принадлежи сърцето и, вероятно този път ще разбереш.

Харун и Еда в колата, след целувката пред Арас

Х:Доволна ли си от играта, която играеш?... Мяра според мяра, така ли? Срещу Едже - Арас!

E: За последен път ти казвам - ние само работим заедно.

Х: Само работим заедно. Доволно-задоволително обянение.

E: Добре, а ти как ще обясниш снощи къде и с кого беше? Имаш ли задоволителен отговор?

Х: Обяснения ли искаш от мен?

E: Мъхъ.

Х: Май забрави думите си. Ти постави правилата. Нали нямахме право да си задаваме въпроси?
Е: Аз не постъпвам като теб. Това се опитвам да ти кажа.

Х: И аз не подписвам с никого спогодби като теб! И то с някого, който иска да те има!

Докато вечеряха заедно с Тюркян и Джемил, звънна телефона на Харун, съобщиха му, че Хазар е починал. Какво чу Еда:
Х: Дилек/ русата мадама, явно/, винаги можеш да ме обадиш, знаеш. Дочуване!
Е: Коя е тази Дилек?
Х: Една моя приятелка.
Е: Снощната или някоя нова?

Еда – Харун – в кухнята, след като Харун обясни за Дилек:


Еда – Тази вечер достатъчно глупости слушах, стига толкова…
Харун – единствената глупост тук е твоя инат… и двама  ни ни наранява… Ти не повярва в любовта ми и в мен не повярва…
Еда – Тогава е глупаво да изтърпявам и това което стори с тази жена…
Харун – още повече ще направя… И то е че от ден на ден все повече ще продължавам да те обичам.

Харун и Еда – в спалнята, последната  разправия преди раздялата:


Харун – цяла вечер ли ще стоиш на крака?..... Лека нощ! (хубави сънища!)
Еда – не ме докосвай! (Харун я погалва по косата)
Харун – Еда, моя Еда…
Еда – аз не съм твоя Еда… По принуда съм в този креват… Не е заради теб, това да не ти излиза от ума! (не го забравяй!)
Харун – погледни ме!
Еда – не, няма да те погледна….
Харун – Еда, прости ми! (извинявай!)
Еда – няма извинение, достатъчно е да стоиш далеч от мен,.. Това, което наричаме игра, изгаря душата ми… Ти не разбираш ли това… Едно и също лего, когато те погледна, когато ме докснеш, не е възможно да разбереш как се чувствам…С години мечтите ми бяха за този дом, сега за мен той не се различава от гроб, кой може да повярва това… Само поемам дъх и всяка минута си спомням какво съм погребала/загубила…. Ти ме погреба жива в този гроб… Твоите чувства, очаквания може да са различни, но аз живея с тези…. Имам усещането, че съм обхваната от смъртоносна болест, разбираш ли?

Харун: В моите чувства и очаквания си все ти. Това винаги е било така и така ще бъде. Това, че ти не ми повярва ме изпълва с болка. Всъщност мен ме е обвзела буря от любов… Фаталните събития (случайностите, стечението на обстоятелствата) в живота ни като вирус унищожават любовта ни. Когато ни се случват така близо до нас, ни дистанцират един от друг. Да ги държим далеч от нашите ръце. И като се обърнем назад, когато вървим ръка за ръка, те (проблемите, случайностите) изчезват. Аз съм влюбен в теб. И ако предам тази любов, значи да забия кинжал в туптящото ми за теб сърце. Един ден ще дам и последния си дъх за тази моя любов към теб, така може да се опише предаността (верността) ми. Но ти на мен не ми повярва. Заради любовта ми към теб, само за да бъдеш ти добре, издържам тази болка. Прости ми мила, единствената ми вина е  че те обичам. Винаги теб обичах, любима…

Еда-Ямур(сутринта)

Ямур-добро утро,скъпа моя мамо
Еда-добро утро единствена моя,ангелчето ми(Еда я целува)
Ямур-ааааааа,стига мамо,добре.Тате къде е?
Еда-има работа,излязъл е
Ямур-днес мога ли да дойда с теб на работа,моля те мамо
Еда-може и да стане
Ямур-олеййййййй
Еда-сега хайде да отидем където искаш

Мелда се обажда на Бату, който тъкмо е наредил да извикат лекар, който да превърже пръстите на Бурак, защото му е нужен жив, докато проговори. /към 15 минута от начлото/


Бату: Мелда? Чакай..не затваряй! Добре...не говори, но не затваряй! Щастлив съм само да чувствам, че си там... Искам да ми вярваш, да ми се довериш... Помогни ми да ти покажа къде ме отвежда копнежът по теб... Позволи ми да ти докажа колко те ценя... Дай ми шанс, за да ти представя истинския аз... Дълбоко в един ъгъл на сърцето си, може някъде най-надълбоко, може би и ти ме обичаш...знам...
/поглежда към новата луна/
Също като тъмната страна на луната...всички имаме тъмна страна...
Някои избират душата им да живее на тъмната страна, ... но някои нямат шанс да избират. Принудени са да живеят с тъмната си страна, ...защото са тласнати в тъмнината. Тези, които живеят в светлата половина, са принудени да се борят с тези от тъмната. Накрая, и за двете страни, това става естествено като дишането. И идва ден, когато се срещаме с истината, със себе си...
/Харун гледа снимката на Бату на комп./
Ако искаш, мога да ти разкажа истината. Единствената светлинка, която озарява тъмнината ми, е обичта ми към теб...единствено тя...

Последна редакция: пт, 18 фев 2011, 20:19 от moxito

# 2
  • Мнения: 9
веднъж и аз да съм първа  newsm44
и да имам честта да поднеса китка първааа на прекрасната мокси
 

# 3
  • Русе
  • Мнения: 2 278


Моксито, благодаря ти за новата тема! txtloves txtloves txtloves

# 4
  • Мнения: 0
 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51.ХОП И АЗ В НОВАТА ТЕМА

# 5
  • Мнения: 1
Хаайде и аз да се запиша в новата темичка.
Мокси благодаря ти
newsm51 smile3525 newsm51 smile3525 Hug Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 1 395
Добро утро, Незабравими! Направо скачам тук и добавям още един превод от следващия епизод:


Монолог на Арас край басейна

От зарана топки чукам
до басейна в моя двор
Аз на път съм да изкукам
Запленен от твоя взор

С мене договор подписа
Изпълнявай го сега
Че Харун да не артиса
Ненагледна ми, Еда

Местя ви във нова сграда
Теб и дъртата Хаят
Душата ми за тебе страда
Ама голям си ти инат

Вечер бъчви пресушавам
Станах аз алкохолик
Със снимчици се утешавам
И целувам твоя лик

Скоро в лудница ще вляза
В риза ще ме вържат там
Туй на нищо веч не мяза
Моля те кажи „Тамам”

# 7
  • Мнения: 24


Мокси, благодаря за новата тема!

# 8
  • Мнения: 27 735
Мокси,благодаря ти.Страхотна тема,както винаги.



Bganio, smile3501 smile3501 smile3501

Приятен уикенд на всички.

# 9
  • Мнения: 9
Бай Ганьо  smile3501 smile3501 newsm62
За Монолога на Арас

# 10
  • Мнения: 0
Мокси за теб- за новия ни дом!


Благодарности на Рекси ,Милена и г-жа Броненосец за преводите

# 11
  • Мнения: 0
Дано лошото време не разваля настроението за почивните дни.

А довечера да ни зарадват с хубав фрагмент за семейство Арсланлъ

# 12
  • Мнения: 570
Мокси, чудесна Нова тема!Благодаря! bowuu bowuu bowuu  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Бганьо,  smile3501 smile3501 smile3501 smile3501  smile3501 за монолога на Арас!Уникален си! newsm62 newsm62 newsm62

# 13
  • Мнения: 19
ДОБРО УТРО, МОМИЧЕТА И МОМЧЕТА.

Харун:Има стотици причини..Но непременно трябва да се разреша това ,Мелда..Бату е много хитър човек , ако забележи и най-малко съмнение..Не искам да унищажава доказателствата

Аз явно единствена не споделям вашето мнение за поведението на Мелда спрямо Бату. Не разбирам как иска да помогне на Харун за разкриването му като Кенан, след като Харун я предупреди, че в случай на съмнение Бату ще унищожи доказателствата (виж горния цитат). И тя веднага издава тези съмнения на Харун, т.е. предпазва Бату да вземе необходимите мерки, за да не бъде разкрит. newsm78 newsm78 newsm78

Последна редакция: сб, 19 фев 2011, 14:14 от marmalon

# 14
  • Мнения: 2
Аз си мислих , че ще е интересно ако Еда на пук на всички грешки досега , тя да разбере , че Бату е Кенан .. Сега си казвате от къде на къде Еда .. Ако се сещате когато Бату я отвлече той й удари шамар , а и беше той доста се беше доближил до нея , в тоя ред на мисли ако попаднат в ситуация в която Бату да я удари , да кажем например тя обиди Едже и той загуби контрол  newsm78 Може на Еда да и светне лампичката  Peace

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт