АФК ~140~Колкото по-горчиво е миналото,толкова по-сладко е бъдещето.

  • 30 421
  • 727
  •   1
Отговори
  • в очите на дъщеря си
  • Мнения: 201








„Не позволявай на огъня да изгасне, разпален от незаменима искра в безнадеждните замени на "не съвсем", "все още не" и "не съвсем".Не позволявай на героя в душата ти да изчезне в самотното осуетяване на живота,който заслужаваш и никога не си могъл да достигнеш. Светът,който желаеш може да бъде спечелен.Той съществува. Той е реален.Той е възможен. Той е твой.”

„Помни тази вечер,като началото на винаги.Обещание.Като награда, че си устоял на живота толкова дълго.Вярата един в друг и възможността за любов.Решение да игнорираш или просто да се издигнеш над болката на миналото.Споразумение,което свърза две души в едно.Празненство...на взетите шансове и предизвикателствата, които предстоят.За двама, които ще бъдат по-силни от един.Като отбор, който се е изправил срещу изкушенията на света.И любовта винаги ще е двигателя на живота ни.Вечерта е само формалност само съобщение на чувствата.Направените обещания остават в дълбините на сърцата ни.”


SHOW TV  20.00ч - ВСЕКИ ПЕТЪК  

В ролите:




Продукция: Medyapim

Режисьор:Баръш Йош

Сценарист:Tılsım

Жанр: Драма



АНОНС :


Филмът  показва действителността в Турция,  борбата за по добър живот, живота на семейство, което живее в сянката на богатите в кв. Етилер, където бащата е портиер. Дъщеря му Фериха, която остава приклещена м/у двата свята, заради амбициозната си майка Зехра, която разбира, че хубостта на дъщеря и е единственият и шанс. Мечтите на майката не принадлежат на нито един от двата свята, нейните мечти, надежди  и желания променят цвета си с растежа на Фериха и филма показва живота, който водят в рамка от розови лъжи.
Фериха се намира хем вътре, хем накрая на един свят, където желанията и възможностите са безкрайни. Ако протегне едната си ръка ще докосне своите желания, ако протегне другата си ръка през прозореца си ще види едната половина на света, в който живее, действителността в приземния етаж. Класира се да учи в престижен университет, където мечтите и действителността се смесват и хубавата дъщеря на портиера ще излезе от своя свят, за да стане принцеса в един свой измислен розов свят. И какво от това, че този измислен свят ще погълне семейството и приятелите и. Майка и дъщеря ще започнат борба с действителността , от която няма връщане назад.
























ЗА СЕГА ЕПИЗОДИТЕ ОТ ВТОРИ СЕЗОН НЯМА КЪДЕ ДА БЪДАТ ГЛЕДАНИ НА БЪЛГАРСКИ ЕЗИК !!!

Страница на сериала в сайта на show tv  


Първи сезон с БГ превод в vbox7.com


Преводите на Неси във vbox7.com


Гледане на сериите на турски

Епизодите с вградени субтитри- торент 1

Епизодите с вградени субтитри- торент 2

Музиката от сериала


Рейтинг на сериала  

Анадолски орли- за гледане он лайн



 


   


 








Старите Теми:


Тема 1, Тема 2, Тема 3, Тема 4, Тема 5, Тема 6, Тема 7, Тема 8, Тема 9, Тема 10, Тема 11, Тема 12, Тема 13, Тема 14, Тема 15, Тема 16, Тема 17, Тема 18, Тема 19, Тема 20, Тема 21, Тема 22, Тема 23, Тема 24, Тема 25, Тема 26, Тема 27, Тема 28, Тема 29, Тема 30, Тема 31 Тема 32 Тема 33 ;Тема 34 Тема 35  Тема 36, Тема 37, Тема 38, Тема 39, Тема 40, Тема 41, Тема 42, Тема 43, Тема 44, Тема 45, Тема 46, Тема 47  Тема 48,Тема 49, Тема 50, Тема 51, Тема 52, Тема 53, Тема 54, Тема 55,Тема 56,Тема 57, Тема 58 Тема 59 Тема 60,Тема 61,Тема 62 Тема 63, Тема 64 ,Тема 65 ,Тема 66,Тема 67,Тема 68, Тема 69, Тема 70,Тема 71,Тема 72,Тема 73, Тема 74, Тема 74,Тема 75 ,  Тема 76 ,Тема 77, Тема 78,  Тема 79, Тема 80,  Тема 81,Тема 82,Тема 83 ,Тема 84, Тема 85, Тема 86, Тема 87, Тема 88,  Тема 89, Тема 90,  Тема 91 ,Тема 92 ,Тема 93 ,Тема 94, Тема 95, Тема 97,Тема 98 ,Тема 99 ,Тема 100,Тема 101 ,Тема 102 ,Тема 103 ,Тема 104 ,Тема 105,Тема 106,Тема 107,Тема 108 ,Тема 109 ,Тема 110, Тема 111, Тема 112, Тема 113, Тема 114, Тема 115, Тема 116, Тема 117, Тема 118 ,Тема 119 ,Тема 120 ,Тема 121 ,Тема 122 ,Тема 123,Тема 124, Тема 125,Тема 126 ,Тема 127,Тема 128,Тема 129 ,Тема 130,Тема 131,Тема 132,Тема 133 ,Тема 134,Тема 135 ,Тема 136 ,Тема 137,Тема 138,Тема 139









Значение на имената:

Feriha = радост, веселие, щастие, свежа, спокойна, любвеобилна
Emir = принц, държавен глава в някои ислямски страни
Cansu = жива вода
Zehra = жена със светло и бляскаво лице
Riza = съгласяване, доброта
Mehmet  = пророк
Hande = усмивка
Koray = пепелива луна
Seher = моментът преди да настъпи утрото
Gulsum = жена с кръгло, топчесто лице
Aysun = спокоен и уравновесен човек
Sanem = красавица
Haldun = вечен, безкраен
Unal = гласовит, надарен, известен
Hasan =добър, покровителствен
Azra = девица


Превод от турски:

m_l_s , sev79 ,r0z0wkа,vera_7, Nesi, Ferda Mravenec

Превод от английски:

•٠•Sasy•٠• , •٠•G@bby•٠•, jeanette, •٠•Sisito•٠•,Снежка,Меги,Gawina,Keii,r0z0wka ,Neidjal,Hurricane,angel4e_f,radoslava666



Снимки от сериала:




Добавяне на картинка към профила, в подписа
 или в мнение, намаляване на картинка  









Подарък от Славена да пази темата от уроки.




Hug Hug HugПРИЯТНИ МИНУТИ В ТЕМАТА Hug Hug Hug

# 1
  • Мнения: 0
Пу, първа Laughing

Тинче, благодаря за прекрасната тема и за хубавия колаж! newsm51

В анкетата отговорих един път.

# 2
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
Ехо - ето ме и мене. Grinning Благодаря за темата, надеждното заглавие и колажа!   bouquet

И аз смятам, че само един път (Фериха в чуждата къща едва ли би се отпуснала).

# 3
  • Дъблин
  • Мнения: 1 355
добро утро!

Тинче мерси за новата тема. страхотно заглавие, а анкетата направо е номер едно. аз гласувах за 2 пъти, че ще има кекс. само да внимават за леглото, че както са зажедняли идин за друг да не пострада то.

ЧЕСТИТ 24 МАЙ!!!!!!!!

# 4
  • Мнения: 9
Добро утро Hug

Честит 24 май на всички!

Имало е и втори трус, дано всички да са добре Praynig

Да ни е честита новата тема, Фемирки Hug

Мамче, благодаря за темичката, колажа и заглавието! newsm51

Вили,   bouquet за закуската

Охоо, каква анкета си имаме само! И 3, и 6 са ми любими числа, за кое да гласувам?! newsm78 Добре де, добре, залагам на 6 Wink hahaha




# 5
  • Мнения: 9
Вай, вай, гледам, че подготвяте почвата срещу Емир - лошо, много лошо, а какви хубави моменти ни чакат  Heart Eyes

Неси, не живей в заблуда, мила, ами бъди нащрек и се подготвяй за нови действия... Тия от блага дума явно не разбират.
Ya, richtig! Да, ама ако не сега, то кога ще са истински щастливи, а ние кого ще гледаме хубави Фемирски моменти?! Мчи то не останаха серии...

Обаче, Неси - тактиката с наводнението от снимки е гениална и надеждна!!! Врагът се омаломощи предватително с разправии вътре в лагера им, а ти ги доизтепА с тез фотосесийки. БравУс, ЩЕ ПОБЕДИМ!

П.П. И баницата не си я давам, само ние ще си я ядем да се подкрепяме!!!

 smile3521 Аз имам още в архива, така че няма страшно Wink

# 6
  • Мнения: 0
Тинче,благодаря за прекрасната тема!В анкетата гласувах,че 2 ще има кекс.Един път в чифлика и веднъж като се приберат в тях.Май много ми се иска,ама вече ги искам заедно и много щастливи.Но за съжаление имам лошото предчувствие,че Емко пак ще се направи на герой и Фери отново ще запали и тогава вече не ми се мисли какво ще става!Но дано да се лъжа!!!

# 7
  • Мнения: 8 404
Добро утро. Hug Hug Hug
Вили, благодаря за закуската.     bouquet

Тинче, мерси за новата тема. Heart Eyes

Анкетата просто е...  hahaha hahaha hahaha Наистина ли е толкова важно колко пъти кекс ще има? Joy Joy Joy Аз за майтап отговорих, че ще се натискат като ученици по ъглите.
Grinning Grinning Grinning


Честит 24 май!



Прекрасен ден ви желая.   bouquet

# 8
  • Мнения: 2 449
   Добър ден  newsm51 newsm51 newsm51
  Честит празник  Hug Hug Hug

   

  най-българския,който ни дава самочувствието,че сме българи !

   Тинче ,благодаря за темата  newsm51 smile3525

  уф...аз я поисках тази анкета,ама съм в такава питанка как да гласувам.То.... рефреша Wink Wink Embarassed Embarassed как да го броя Wink Wink Wink Мисля да гласувам с 1 ,толкова ще ни отпуснат,а за продълженията нИ нАм  newsm78 newsm78 newsm78

# 9
  • Мнения: 2 449



   моя поздрав за Вас на този светъл ден  Hug Hug Hug Hug

# 10
  • Мнения: 0
И от мен добро утро девойки Hug Hug Hug
Тинче,заглавието ,както винаги е размазващо добро.  bouquet
Вилееееееееее,много си ранобудна,но тази баница така добре ми дойде,на фона на музикалния маратон. Hug Hug
Честит празник на всички.
Ферда и Неси ,за протокола да отбележа,че воените действия за момента се отлагат,но и аз като Еси,подчертавам и то много дебело,че това с размириците в лагера е само стратегия и не се отпускайте много. Joy Joy Joy Joy Joy

В анкетата отговорих , че ще се натискат по ъглите ,като ученици, че аз на Емко вяра много му нямам,като видиш пак хукнал да се прави на герой и от толкова героизъм не му останало време за друго освен за целувки. ooooh! ooooh!

Тук искаааааааааааам да съм,а вие? Laughing


Лек ден момичета. Hug Hug Hug

Мери,мерси за поздрава и щом сме тръгнали да се поздравява ме ето един и от мен.
http://tekstove.info/browse.php?id=4098

# 11
  • в подножието на планината
  • Мнения: 8 098
Тинче, благодаря за новата тема!  bouquet

В анкетата отговорих два пъти! Peace Е, колкото и да са , важното е ,че ще са заедно! Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 180
Здравейте и в новата тема. Simple Smile
Тинче благодаря,богата тема.Има си от всичко. newsm51
24 май!Честит празник! Hug

Днес честваме Деня на българската просвета и култура, на славянската писменост и на делото на братата Кирил и Методий.

Първите известни свидетелства за почитане на празника са открити в арменска летопис от 1813 г., където се споменава за честване на светите братя на 22 май 1803 г. в Шумен. За първи път на 11 май 1851 г. в епархийското училище "Св. св. Кирил и Методий" в гр. Пловдив по инициатива на Найден Геров се организира празник на Кирил и Методий — създатели на глаголицата.

Денят 11 май не е случайно избран от Найден Геров — това е общият църковен празник на двамата светии. Във възрожденската ни книжнина първите известия за празнуването на Кирил и Методий на 11 май, се срещат в "Христоматия славянского язъка" от 1852 г. на Неофит Рилски.

Празникът надхвърля църковно-училищните рамки на своето отбелязване и се превръща в

общонароден празник.


В Русе през 1892 г. Стоян Михайловски, тогава учител в Мъжката гимназия, написва химна "Върви народе възродени".

През май 1901 г. Панайот Пипков написва музиката към текста.

С въвеждането на грегорианския календар през 1916 г. празникът, отбелязван от държавата и църквата, се чества на един ден - 24 май. След 1969 г. се провежда секуларизация чрез отделяне на църковния от светския календар, затова днес съществуват два празника - църковен (11 май) и светски (24 май).

# 13
# 14
  • Мнения: 9
Новият репортаж на Чаатай Улусой от вестник "Днес"



"Никога няма да се оженя за нея"
Откровено признание от привлекателният актьор.


Няма да се оженя за жена със същата професия!

На 21 години сте. Още сте в началото на кариерата си като актьор, но много сте харесван. Имате много фенове. С какво свързвате това внимание, показано към Вас?

Правилният проект, правилният екип, ролята, която изпълнява, е много правилен герой. Мисля, че тези неща повлияват. Мисля, че стигнах дотук благодарение на ролите, които съм играл. Много заобичаха Емир. И аз се опитам да не нараня тези, които ме обичат. Опитвам се да се занимават с тях доколкото е възможно. Опитвам се да отивам в училищата/университетите, благодаря за подаръците, които идват от тях и за съобщенията.

В кариерата сте играли освен в сериала, в който играете в момента, а и във филм. Обаче славата Ви е много голяма. Предполагахте ли, че всичко ще бъде толкова лесно?

РАЗНОСКИТЕ СЕ УВЕЛИЧАВАТ

Какво се промени в живота Ви от онзи ден до днес?

Промени се начина ми на живот. Трябва да се обличаме добре. Трябва да ходим на хубави места. По този начин разноските се увеличат. Трябва да се грижем за себе си, трябва да гледаме яденето, пиенето, килограмите си, диетата ни, лицето, очите, кожата.  Трябва постоянно да се обновяваш и да се променяш. Взех много голяма отговорност.

Намирате ли се за привлекателен?

Харесват ме. Не бях уверен в състезанието. Казвах "Ставам 4-ти, 5-ти". Дори казвах, че даже на финала няма да остана, нямах вяра в себе си. Когато започвам нещо, може би то е моя тотем, мисля, че е лошо, но става хубаво. Така стана, когато започнах сериала. Когато отидох на срещата си казах "Я да отидем, какво ще стане?", но стана.

Кога е женитбата?

Още е много рано. На 21 години съм пръво трябва да се подсигуря. Ще стане, когато почувствам, че съм на сигурно.

МОЖЕ ДА МЕ РЕВНУВА

Какви са чертите у жените, които ще привлекат Вашето внимание?

Харесвам брюнетки. Няма да е много висока. Очите трябва да гледат смислено. Трябва да прави разумни движения, трябва да не действа въз основа на чувствата. И аз съм такъв мъж. По някога чувствителната ми страна натежава, но аз се опитвам да я управлявам. Таква, която ще ме оцени. Няма да ми вика "Джанъм/скъпи/, бонбонче", но с действията си ще покаже, че ме обича. Всички на приказки казват "Любов моя, бонбонче, ти си единственен за мен". Тези ми идват изкуствени неща. Важното е да покаже любовта си. Ще бъде естествена. Може да ме ревнува. Може това да ми хареса.

Ще се ожените ли за жена със същата професия?

Да не говорим големи приказки, но не смятам - няма да се оженя. Защото съм малко ревнив. Ренувам жената, която обичам. Казват, че е професионално само заради сцените с целувките- не, не мога да го понеса. Там не действам с разума си, чувствата ми са по-силни .Да бъдеш заедно с актриса е трудно.  Но поздравявам тези, които успяват. Всъщност не мога да позволя  дори на шега да разкрия този мой свят.

Майките, бащите ме обичат като тяхно дете.

Как се държат с Вас феновете Ви, когато Ви видят на улицата?

Снимаме със звук, затова трябва въобще да не говорят - не могат да кажат "Чаатай". В записите пишат "Ела де", "Чаатай, много те обичаме". Това са неща, които те мотивират. Прегръщам рабоатта си по-здраво. Майките и бащите ми казват "Емир". Обичат ме сякаш съм момчето от семейството им. Това много ми харесва.

ХВЪРЛЯТ РОЗИ ВЪРХУ КОЛАТА МИ

Оплаквате ли се от много работа?

Печеля пари. Преживявам от парите, които печелят оттук. Не мога да се оплаквам от умората от сета. Получаваме заслужаваме затова нямам никакво оплакване.

Получавате ли предложения за женитба от жените, които са Ваши фенки?

Получавам предложения за женитба. Обикновено не могат да се престршат да ми кажат в лицето, но някой се намира повод. От къде да знам...обаждат се на мениджъра ми, пишат писмо до агенцията, пращат ми писма, оставят бележка върху колата ми. Защото вкарахме колата ми в сериала за около 15-20 епизода. Оттам я знаят. Хвърлят рози върху колата. Всичко това ми харесва.

БЕЗ КУСУРИ СЪМ

Според Вас имате ли си кусури?
Благодаря на Господ - нямам.(смее се)

Каква Ви е слабата Ви черта от гледна точка на характера Ви?

Да бъда добронамерен и да не мога да казвам "Не" на никой.

Въпреки че сте много млад, печелите много повече от много хора. Добре, а знаете ли стойността на парите?

Печеля 5, но със сигурност 3-те ги отделям настрана. В момента съм си харесал магазин. Не искам да купувам къща. Преди това искам да взема един магазин. Ще бъде на място в хубав център/мол/. Ще печеля добре от квартирата. Ще го взема като инвестиция.

По-лесно се отварят вратите за хубавите хора

Това да бъдете хубав какво предимство Ви дава?

Всички около моето обкръжение казват, че съм свестен човек. Наистина смятам, че ме обичат. Показват го с държанието си и с действията си. Доближават се до мен приятелски. Мисля, че имам добър характер. Ако имаш външна красота, но не и вътрешна, значи че нямаш нищо. И двете са едно цяло. Ако ги няма и успеха го няма.

По-лесно ли се отварят врататите за хубавите хора?

Естествено, че по-лесно се отварят. Като погледнеш успелите хора хем имат добри характери, хем имат добра физика, хубави хора, много талантливи хора.

Някои казват, че да станеш актьор е нужно да отидеш в консерваторията. А Вие какво казвате?

Според мен не е нужно, След това си мислех да се запиша в консерваторията, но честно казано се притесних. И аз ако отидех там,  като един тв актьор щях да видя презрение. Уплаших се, че ще кажат "Дойде моделът-актьор"

Превод: nesi_

Последна редакция: чт, 24 май 2012, 10:51 от nesi_

Общи условия

Активация на акаунт