Отговори
  • в очите на дъщеря си
  • Мнения: 201








Има моменти в живота ни, когато сме изправени на кръстопът.Изплашени, объркани,без карта на пътищата.Изборите, които правим в тези моменти,могат да предопределят остатъка от дните ни. Разбира се, когато се изправим пред неизвестното,повечето от нас предпочитатда се обърнат и да се върнат. Но от време на време хората откриват нещо по-добро, нещо, открито отвъд болката да си сам и отвъд смелостта и куража,нужни да допуснеш някой до себе си или да дадеш на някой втори шанс.Нещо отвъд тихото постоянство на мечтата.Защото само, когато си поставен на изпитание,можеш да разбереш кой си всъщност.И само тогава разбираш кой можеш да бъдеш.Човекът, който искаш да бъдеш,съществува отвъд упорстването и вярата и отвъд болката и страха,от това, което предстои да се случи.

"Има приливи и отливи в делата на хората ,които,отнети им от потопа, водят до успех.Пропускайки цялото пътешествие на живота е като да живееш в празнина и нещастие. Плуваме в препълнено море. Трябва да поемем по течението,когато е необходимо или ще изпуснем приключението." Мисля, че този цитат означава, че животът е кратък и възможностите са рядкост.Трябва да сме бдителни и да ги пазим.И не само възможностите за успех, а и възможността да се смеем,да видим магията на света.И да живеем.Защото животът не ни дължи нищо.Мисля, че ние дължим нещо на света.И ако само повярваме.


SHOW TV  20.00ч - ВСЕКИ ПЕТЪК  

В ролите:




Продукция: Medyapim

Режисьор:Баръш Йош

Сценарист:Tılsım

Жанр: Драма



АНОНС :


Филмът  показва действителността в Турция,  борбата за по добър живот, живота на семейство, което живее в сянката на богатите в кв. Етилер, където бащата е портиер. Дъщеря му Фериха, която остава приклещена м/у двата свята, заради амбициозната си майка Зехра, която разбира, че хубостта на дъщеря и е единственият и шанс. Мечтите на майката не принадлежат на нито един от двата свята, нейните мечти, надежди  и желания променят цвета си с растежа на Фериха и филма показва живота, който водят в рамка от розови лъжи.
Фериха се намира хем вътре, хем накрая на един свят, където желанията и възможностите са безкрайни. Ако протегне едната си ръка ще докосне своите желания, ако протегне другата си ръка през прозореца си ще види едната половина на света, в който живее, действителността в приземния етаж. Класира се да учи в престижен университет, където мечтите и действителността се смесват и хубавата дъщеря на портиера ще излезе от своя свят, за да стане принцеса в един свой измислен розов свят. И какво от това, че този измислен свят ще погълне семейството и приятелите и. Майка и дъщеря ще започнат борба с действителността , от която няма връщане назад.
























ЗА СЕГА ЕПИЗОДИТЕ ОТ ВТОРИ СЕЗОН НЯМА КЪДЕ ДА БЪДАТ ГЛЕДАНИ НА БЪЛГАРСКИ ЕЗИК !!!

Страница на сериала в сайта на show tv  


Първи сезон с БГ превод в vbox7.com


Преводите на Неси във vbox7.com


Гледане на сериите на турски

Епизодите с вградени субтитри- торент 1

Епизодите с вградени субтитри- торент 2

Музиката от сериала


Рейтинг на сериала  

Анадолски орли- за гледане он лайн



 


   


 








Старите Теми:


Тема 1, Тема 2, Тема 3, Тема 4, Тема 5, Тема 6, Тема 7, Тема 8, Тема 9, Тема 10, Тема 11, Тема 12, Тема 13, Тема 14, Тема 15, Тема 16, Тема 17, Тема 18, Тема 19, Тема 20, Тема 21, Тема 22, Тема 23, Тема 24, Тема 25, Тема 26, Тема 27, Тема 28, Тема 29, Тема 30, Тема 31 Тема 32 Тема 33 ;Тема 34 Тема 35  Тема 36, Тема 37, Тема 38, Тема 39, Тема 40, Тема 41, Тема 42, Тема 43, Тема 44, Тема 45, Тема 46, Тема 47  Тема 48,Тема 49, Тема 50, Тема 51, Тема 52, Тема 53, Тема 54, Тема 55,Тема 56,Тема 57, Тема 58 Тема 59 Тема 60,Тема 61,Тема 62 Тема 63, Тема 64 ,Тема 65 ,Тема 66,Тема 67,Тема 68, Тема 69, Тема 70,Тема 71,Тема 72,Тема 73, Тема 74, Тема 74,Тема 75 ,  Тема 76 ,Тема 77, Тема 78,  Тема 79, Тема 80,  Тема 81,Тема 82,Тема 83 ,Тема 84, Тема 85, Тема 86, Тема 87, Тема 88,  Тема 89, Тема 90,  Тема 91 ,Тема 92 ,Тема 93 ,Тема 94, Тема 95, Тема 97,Тема 98 ,Тема 99 ,Тема 100,Тема 101 ,Тема 102 ,Тема 103 ,Тема 104 ,Тема 105,Тема 106,Тема 107,Тема 108 ,Тема 109 ,Тема 110, Тема 111, Тема 112, Тема 113, Тема 114, Тема 115, Тема 116, Тема 117, Тема 118 ,Тема 119 ,Тема 120 ,Тема 121 ,Тема 122 ,Тема 123,Тема 124,         Тема 125,Тема 126 ,Тема 127,Тема 128,Тема 129 ,Тема 130,Тема 131,Тема 132








Значение на имената:

Feriha = радост, веселие, щастие, свежа, спокойна, любвеобилна
Emir = принц, държавен глава в някои ислямски страни
Cansu = жива вода
Zehra = жена със светло и бляскаво лице
Riza = съгласяване, доброта
Mehmet  = пророк
Hande = усмивка
Koray = пепелива луна
Seher = моментът преди да настъпи утрото
Gulsum = жена с кръгло, топчесто лице
Aysun = спокоен и уравновесен човек
Sanem = красавица
Haldun = вечен, безкраен
Unal = гласовит, надарен, известен
Hasan =добър, покровителствен
Azra = девица


Превод от турски:

m_l_s , sev79 ,r0z0wkа,vera_7, Nesi, Ferda Mravenec

Превод от английски:

•٠•Sasy•٠• , •٠•G@bby•٠•, jeanette, •٠•Sisito•٠•,Снежка,Меги,Gawina,Keii,r0z0wka ,Neidjal,Hurricane,angel4e_f,radoslava666



Снимки от сериала:




Добавяне на картинка към профила, в подписа
 или в мнение, намаляване на картинка  









Подарък от Славена да пази темата от уроки.




Hug Hug HugПРИЯТНИ МИНУТИ В ТЕМАТА Hug Hug Hug

# 1
  • Мнения: 0
Един път и аз първа да се разпиша. Simple Smile

Тинче, благодаря за новата тема newsm51

# 2
  • Мнения: 180
Здравейте  Simple Smile
Тинче newsm51 ,Вили newsm51
Прекрасех колаж Hug

Последна редакция: вт, 01 май 2012, 11:49 от megi7

# 3
  • в подножието на планината
  • Мнения: 8 098
Да ни е честита новата тема! Hug

Тинче, благодаря! newsm51Страхотен колаж! newsm51

# 4
  • Мнения: 1 277
Честита темичка! Тинче, благодаря ти! Hug  bouquet

# 5
  • Мнения: 0
Да ни е честита новата тема Фемирки,Тинче newsm51
ДА блгодаря , за супичката и музикалните поздрави от сутринта.  bouquet
Днес , ако има фрагман , ще е голяма работа,защото ми се струва , че пак е яхнал наще камили през Сахара за по-напряко и скоро няма да дойде. Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Лек и успешен ден на всички от мен. Hug Hug Hug Hug

# 6
# 7
  • Мнения: 21 201
Тинче, благодаря ти smile3525 за темата и затова, че си добавила надписа, за който те помолих.
Видяхте ли Чаги по време на репортажа и по-точно когато беше при фризьора си, че беше с Емировата халка?! И Юсуф се подстригва при него. Между другото много добре работи човека и ги подстригва идеално. Пиша това, защото преди време съпруга ми попадна на фризьорка, която го направи на хипи в главата, остави го без коса отстрани а отгоре имаше петелски гребен, да не говоря, че въобще нямаше бритон. Sick Rolling Eyes Изглеждаше трагично, та се наложи да търсим друг фризьор(в случая фризьорка, която ни е и до днес), да оформи това, което беше останало от косата му, че не можеше да отиде на другия ден на работа. Хем се смеех като го гледах така окастрен в косата, хем ми беше мъчно като го гледах как се тормози. Фризьорите са като докторите. Доверяваш им се, но не знаеш в какъв вид, ще излезнеш. #Crazy

Последна редакция: вт, 01 май 2012, 16:44 от Neidjal

# 8
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
Добро утро  Embarassed Laughing и от мен, ФЕмирки!  Hug
Благодаря за новата тема, кафетата и супичката (точно за такива ранобудници като мен Wink Grinning), които сте поднесли тази сутрин!   bouquet

Много ми харесва Чаги тука, харесвам такива ризи, особено бялата - убиец!!!  newsm10


Наде,  Hug Ако с това си имала предвид горните ризи...:
.....
Чаги на последните две снимки с тази измачкана риза, все едно го е въртяла центрофугата. Rolling Eyes

...то вкусът ни е диаметрално различен! Joy

Хубав ден ви желая, момичета!  Hug

# 9
  • Мнения: 21 201
Венцислава, Ферда, привет и на Вас.
Ферда, написах само, че са омачкани и т.н., а не дали ми харесват или не.
Да видим дали наистина, ще ни зарадват с втори фрагман както пише, че, ще е днес.
По-рано от привечер, не го очаквам.
2.fragman bugün çıkıyor.

# 10
  • Мнения: 21 201
Заповядайте. Hug

http://www.youtube.com/watch?v=0WQg-HPbkvc&feature=related




Защо плачат жените?

Малко момче попитало майка си, „Защо плачеш?"
„Защото съм жена?", отговорила му тя
„Не разбирам", казал той. Неговата майка само го прегърнала и казала „ И никога няма да разбереш"
По-късно малкото момче попитало баща си, „ Защо мама сякаш плаче без причина?"
„Всички жени плачат без причина", само това могъл да каже баща му.
Малкото момче пораснало и станало мъж, но все още се чудел защо плачат жените.
Най-накрая попитал Господ: „Господи, защо жените плачат толкова лесно?
Господ отговорил: „Когато създавах жената, тя трябваше да е специална. Направих раменете й достатъчно силни да поемат тежестта на целия свят, и въпреки това достатъчно нежни, за да даряват удобство. Дадох й вътрешна сила да издържи раждането на дете и отхвърлянето, което много пъти идва от децата й. Дадох й твърдост, която й позволява да продължава напред, когато другите се отказват и да се грижи за семейството си дори при болест и изтощение без да се оплаква. Дадох й чувствителност да обича децата си въпреки каквото и да се случи и въпреки всички обстоятелства, дори когато детето й я е наранило много.
Дадох й сила да помогне на мъжа си да преодолее грешките си и я създадох от неговото ребро, за да защити сърцето му.
Дадох й мъдрост, за да знае, че добрият съпруг никога не би наранил жена си, но понякога изпитва нейната сила и нейното решение да бъде непоколебимо до него.
И накрая, дадох й сълза, под която да се приюти. Това е нейно уникално право, за да го използва, когато има нужда.
„Виждаш ли, сине", казал Господ, „красотата на жената не е в дрехите, които носи, фигурата, която има или в начина, по който си сресва косата.
Красотата на жената трябва да бъде в нейните очи, защото това е пътят към сърцето й - мястото, където любовта обитава."

От нета. Създадено: 11/08/2007 . 15:21
Категория : Историите, които ме научиха да живея

# 11
  • Мнения: 21 201
Втория фрагман идва. Ето и снимката към него.
Уж, по-рано, ще го излъчат. Да видим.

Adını Feriha Koydum 59. Bölüm 2. Fragman Geliyor!

Show Tv'nin başarılı dizisi "Adını Feriha Koydum" izleyicisine müjde! 59. Bölüm 2. fragmanı ilk kez her zaman olduğu gibi TV'den önce bugün dizifilm.com'da yayınlanacak.



Ето и линка.
http://haber.dizifilm.com/haberdetay.asp?newsid=211189

Последна редакция: вт, 01 май 2012, 12:48 от Neidjal

# 12
  • Мнения: 21 201
От репортажа по шоу.тв.

Muhabir: Yusuf Akgün'de burda. Sacını kestirmeye gelmis.
Çağatay: Saçı yok ki neyi kestirecek?

# 13
  • в подножието на планината
  • Мнения: 8 098
Венцислава, Ферда, Hug Hug

Наде,благодаря за следобедното кафе, за прекрасната история и за инфото за втория фрагман! newsm51

# 14
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
Наде, благодаря за културната вложка!   bouquet

...
Ферда, написах само, че са омачкани и т.н., а не дали ми харесват или не.
...
Ами и аз не съм коментирала какво харесваш...  Laughing

Язък! Тъкмо се бях успокоила, че за ризите поне няма да се конкурираме, а този начин на измачкване за мен е "благородно мачкане",  Laughing т.е. не че е негладено, но материята е естествена и лесно се мачка. Много харесвам и нося и аз. Така че отсега да си знаете за срещата - появи ли се там някоя измачкана персона, значи е Ферда.  Laughing

От това, което Надето е постнала за фрагмана, интересното е само, че щяло да има новина-чудо! Другото са известни неща (че ще го видим най-напред в Дизито).

Здравей Звезди!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт