Имаш ли фитнес цел? Попитай Станимир Михов как да я постигнеш!

  • 94 364
  • 414
  •   2
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 196
Здравейте,

Преди няколко години ми откриха проблем с очите, т.е. има опастност от отлепване на ретината, ако вдигам над 5 кг или правя упражнения, с които се напъвам и напрягам главата.
Съответно ме е страх да правя коремни преси, а структурата ми е такава, че имам дълги слаби крака и трупам килограми на корем, ръце и гръб, което е изключително грозно за жена. След като родих преди две години, сякаш още повече мазнини се натрупаха там, въпреки че си върнах килограмите.
Това, което правя е да въртя велоаргометър, защото ми се струва най-безопасно, но от това краката ми изглеждат още по-добре, а горната част на тялото си е същата.
Моля за съвет.

Здравейте.

Не е необходимо да изпълнявате упражнения за корем, за да изгорите мазнини в областта.

Самият процес е свързан с повишаване на енергоразход, а той може да се случи и с други активности.

Може да се концентрирате върху упражнения за рамене, гръб, гърди, бицепс и трицепс.

Ако складирате мазнини в корема, то най-вероятно трябва да преразгледате и храненето си.

Тази статия ще е полезна: https://stanimirmihov.com/zdravoslovno-hranene-dieta/

Поздрави,
Станимир Михов

# 271
  • Пловдив
  • Мнения: 68
Здравейте, правя тренировки в зала 3-4 пъти седмично, нямам наднормено тегло, оформен лек релеф, но искам повече мускулна маса. Ползвам протеини /пудра/ преди тренировка. Започвам със силови и оставам последно 10-15 мин кардио. Но не се получава мускулна маса. Трябва ли след тренировка да се взимат допълнително протеини

Здравейте.

По-ефективно ще е , ако преди тренировка имате пълноценно хранене, а за след тренировка комбинирате протеина на прах с калоричен плод, като банан или грозде.

Разпределението на силова и кардио тренировка е правилно.

Покачването на мускулна маса ще зависи от подбора на упражненията, но и от общото количество на калории, които приемате.

Затова, ако за период от време няма покачване, то е нужно да добавите количества храна към менюто си, отново да проследите за период от време (най-често 10-12 дни) и при липса на резултат да повторите отново процеса.

Така при стриктно проследяване и след 2-4 опита (индивидуално е) ще сте покачили мускулна маса.

Тази статия ще ви е полезна: https://stanimirmihov.com/kachi-muskulna-masa/

Поздрави,
Станимир Михов
Станимир Михов Благодаря ви

# 272
  • София
  • Мнения: 196
Здравейте, правя тренировки в зала 3-4 пъти седмично, нямам наднормено тегло, оформен лек релеф, но искам повече мускулна маса. Ползвам протеини /пудра/ преди тренировка. Започвам със силови и оставам последно 10-15 мин кардио. Но не се получава мускулна маса. Трябва ли след тренировка да се взимат допълнително протеини

Здравейте.

По-ефективно ще е , ако преди тренировка имате пълноценно хранене, а за след тренировка комбинирате протеина на прах с калоричен плод, като банан или грозде.

Разпределението на силова и кардио тренировка е правилно.

Покачването на мускулна маса ще зависи от подбора на упражненията, но и от общото количество на калории, които приемате.

Затова, ако за период от време няма покачване, то е нужно да добавите количества храна към менюто си, отново да проследите за период от време (най-често 10-12 дни) и при липса на резултат да повторите отново процеса.

Така при стриктно проследяване и след 2-4 опита (индивидуално е) ще сте покачили мускулна маса.

Тази статия ще ви е полезна: https://stanimirmihov.com/kachi-muskulna-masa/

Поздрави,
Станимир Михов
Станимир Михов Благодаря ви

Моля, успехи! Simple Smile

# 273
  • Мнения: 310
Здравейте,

Бих искала и аз попитам няколко неща. Със лека форма на скулиоза съм (видно на  рентгенова снимка само, поне засега). Това означава, че не трябва да изпълнявам много от упражненията във фитнеса, тоест нищо което осуква гръбначния стълб или натоварна гръбнака или кръста (вдигане на тежести и клекове са противопоказни). Ако например вдигам леки щанги трябва да е от легнало положение. В същото време целта е да се засилят мускулите на гърба, за да "държат"  гръбначния стълб и стойката изправена. Бихте ли ми препоръчали упражнения, които да правя? Интересувам се също от упражнения за стягане на корем, бедра, и повдигане и получаване на кръгло стегнато дупе. Не целя сваляне на килограми, а стегнато изправено тяло. 163см съм висока, 52 кг, възраст 42. Не спазвам никакъв хранителен режим, но се движа. Периодично съм започвала и спирала посещения във фитнес, или пилатес.. Сега с пандемията от 2г. нищо не правя. С ластици дали е удачно да тренирам?

Предварително благодаря!

# 274
  • София
  • Мнения: 196
Здравейте,

Бих искала и аз попитам няколко неща. Със лека форма на скулиоза съм (видно на  рентгенова снимка само, поне засега). Това означава, че не трябва да изпълнявам много от упражненията във фитнеса, тоест нищо което осуква гръбначния стълб или натоварна гръбнака или кръста (вдигане на тежести и клекове са противопоказни). Ако например вдигам леки щанги трябва да е от легнало положение. В същото време целта е да се засилят мускулите на гърба, за да "държат"  гръбначния стълб и стойката изправена. Бихте ли ми препоръчали упражнения, които да правя? Интересувам се също от упражнения за стягане на корем, бедра, и повдигане и получаване на кръгло стегнато дупе. Не целя сваляне на килограми, а стегнато изправено тяло. 163см съм висока, 52 кг, възраст 42. Не спазвам никакъв хранителен режим, но се движа. Периодично съм започвала и спирала посещения във фитнес, или пилатес.. Сега с пандемията от 2г. нищо не правя. С ластици дали е удачно да тренирам?

Предварително благодаря!

Здравейте.

Избягвайте упражненията, при които има усукване, но не и тези със съпротивление.

Плавно увеличаване на утежненията, когато тренирате за гръб ще спомогне за заздравяне на мускулите в тази част, както и за справяне с дисбаланс.

Упражнения за гръб и бедра: https://stanimirmihov.com/lastici-uprajneniq/
Упражнения за корем: https://stanimirmihov.com/mini-lastici-korem/

Двата вида ластици са налични в статиите и могат да се разгледат.

Поздрави,
Станимир Михов

# 275
  • Варна
  • Мнения: 746
Здравейте! Препоръчайте ми от къде да си взема Л-карнитин прах/течно. Начинаещ съм,като натоварването ми е 30мин с велоергометър (като само 5-10мин са по натоварващи).
С каква доза трябва да започна?
Благодаря!

# 276
  • София
  • Мнения: 196
Здравейте! Препоръчайте ми от къде да си взема Л-карнитин прах/течно. Начинаещ съм,като натоварването ми е 30мин с велоергометър (като само 5-10мин са по натоварващи).
С каква доза трябва да започна?
Благодаря!

Здравейте. Удобно ли е да ми пишете в Инстаграм или във Фейсбук, за да препоръчам - нямам право да изпращам линкове към продукти тук.

Инстаграм: https://www.instagram.com/stanimirmihov/
Фейсбук: https://www.facebook.com/stanimirmihovfitness/

Поздрави,
Станимир Михов

# 277
  • Мнения: 3
Здравейте
Преди около 10месеца тренирах много интензивно но от тогава ми се промени начина на живот... Зарязах хранителния режим и започнах да качвам килограми...
Като килограми не са много но са доста видими
Скоро започнах пак да тренирам но имам чувството че немога да се справя с натоварването
Вкъщи разполагам с пътека, колело, лежанка с лост и тежести, гирички, колело за коремни преси....
Можете ли да ми препоръчате с какво да започна?
Пия алфа липоева киселина и амино комплекс.
Опитвам се да спазвам хранителен режим с около 1200 калории но не много стриктно...

# 278
  • Мнения: X
Здравейте. Какъв вид тренировка препоръчвате за оформяне на долна част - бедра и ханш? Там ми е проблемна зона, тъй като складирам мазнини предимно там. Колкото и да свалям килограми, там винаги имам мазнини и зоната изглежда по-отпусната. Дали при достатъчно увеличаване обема на мускулите, бедрата и ханшът ще се оформят, въпреки упоритите мазнини? Проблемът е, че дори и при тегло 49-50кг, пак имам излишни мазнини в тази зона и реално не виждам кой знае какъв резултат от тренировките с тежести. Докато горната част на тялото ми се повлиява много бързо от тежестите, тъй като там имам доста по-малко мазнини и резултатите са по-видими. Благодаря предварително!

# 279
  • София
  • Мнения: 196
Здравейте
Преди около 10месеца тренирах много интензивно но от тогава ми се промени начина на живот... Зарязах хранителния режим и започнах да качвам килограми...
Като килограми не са много но са доста видими
Скоро започнах пак да тренирам но имам чувството че немога да се справя с натоварването
Вкъщи разполагам с пътека, колело, лежанка с лост и тежести, гирички, колело за коремни преси....
Можете ли да ми препоръчате с какво да започна?
Пия алфа липоева киселина и амино комплекс.
Опитвам се да спазвам хранителен режим с около 1200 калории но не много стриктно...

Здравейте. Една от най-честите грешки в началото е изпълнението на прекалено много упражнения, само за един-два конкретни участъка на тялото.
Мазнини се горят при всички упражнения, най-вече тези за бедра и за гръб.

Препоръчвам ви да стартирате с кръгова тренировка - само едно упражнения (до две за мускулните групи, на които имате желание да наблегнете) за всяка мускулна група, по 2-3 серии Х 12-15 повторения.

Запишете си ги в една екселска таблица или на лист и когато станат лесни, добавете над тях.

След като вече този вариант не работи, може да преминете на разпределение предна/задна част на тялото или горна/долна част. Така за конкретния участък ще удвоите натоварването, но вече ще сте свикнали с първоначалните утежнения и ще се чувствате по-добре.

Изпълнете минутите, с които се чувствате добре, дори да са 15-20 , пак е отлично.
След това завършете с минути на пътека бързо ходене под наклон, отново времетраене, с което се чувстате добре, дори 10-15 минути бавно темпо е отлично.

Когато и тази активност стане лесна, или увеличете с малко наклон/скорост или минутите.

АЛА и амино комплекс изглеждат като добри варианти, на база споделеното.
Специално за тонус, енергия и допълнително изгаряне на мазнини, може да добавите нисък прием на термогенен фет бърнър.

Поздрави,
Станимир Михов

# 280
  • София
  • Мнения: 196
Здравейте. Какъв вид тренировка препоръчвате за оформяне на долна част - бедра и ханш? Там ми е проблемна зона, тъй като складирам мазнини предимно там. Колкото и да свалям килограми, там винаги имам мазнини и зоната изглежда по-отпусната. Дали при достатъчно увеличаване обема на мускулите, бедрата и ханшът ще се оформят, въпреки упоритите мазнини? Проблемът е, че дори и при тегло 49-50кг, пак имам излишни мазнини в тази зона и реално не виждам кой знае какъв резултат от тренировките с тежести. Докато горната част на тялото ми се повлиява много бързо от тежестите, тъй като там имам доста по-малко мазнини и резултатите са по-видими. Благодаря предварително!

Здравейте. След като свалянето на килограми не е сработило за понижаване на обем, то е необходимо да се работи върху друг подход - покачване на мускулна маса.

Това ще спомогне за разпределението на цялостното тегло по тялото. 3-4-5 кг, разпределени между бедра, гръб, рамене, гърди и ръце, почти винаги ще изглеждат по-добре, отколкото насочени предимно към една конкретна част.

Това виждам като възможна грешка - наблягането на долна част и най-вероятно неглежиране на горна част (или поне спрямо долна), а това от своя страна задълбочава споменатия дисбаланс.

Има и други техники, които могат да помогнат, например в храненето - консумация на по-голяма част от въглехидрати и/или мазнини , когато спортуваме за горна част и редуцирането им в дните, когато спортуваме за долна част.

Предположенията са хипотетични, тъй като не съм запознат с тренировките и храненето ви, но може да помислите върху тях.

Поздрави,
Станимир Михов

# 281
  • Г. О.
  • Мнения: 1 704
Здравейте, г-н Михов. Кажете ми, моля Ви, какви ластици са подходящи за тренировка на крака и дупе - от латекс или от текстил? Латексовите късат ли се?
Каква е според Вас разликата между тренировките с ластици и с торбички с тежести? Кой вариант е за предпочитане за изгаряне на мазнините в долната част на тялото и за релеф(естествено ,съчетано с отрицателен калориен баланс)? Благодаря много за всички съвети, които давате и за това, че помагате на всички нас. Бъдете здрав!

# 282
  • София
  • Мнения: 196
Здравейте, г-н Михов. Кажете ми, моля Ви, какви ластици са подходящи за тренировка на крака и дупе - от латекс или от текстил? Латексовите късат ли се?
Каква е според Вас разликата между тренировките с ластици и с торбички с тежести? Кой вариант е за предпочитане за изгаряне на мазнините в долната част на тялото и за релеф(естествено ,съчетано с отрицателен калориен баланс)? Благодаря много за всички съвети, които давате и за това, че помагате на всички нас. Бъдете здрав!

Здравейте. Всеки вариант има своето приложение. Тъй като ластиците са доста бюджетни, препоръчвам да вземете няколко вида и да ги съчетавате.

Упражнения с големи ластици: https://stanimirmihov.com/lastici-uprajneniq/
С мини текстилни ластици:  https://stanimirmihov.com/uprajneniq-mini-lastici/

Ако имате нужда от конкретна препоръка за модел, може дами пишете във вайбър/инстаграм: +359886430083 / www.instagram.com/stanimirmihov

Поздрави,
Станимир Михов

# 283
  • Мнения: 255
Здравейте, г-н Михов
От каква възраст препоръчвате тренировка с тежести,  до колко кг. и има ли определени упражнения които не са препоръчителни за момчета които все още не са достигнали ръста  си

# 284
  • София
  • Мнения: 196
Здравейте, г-н Михов
От каква възраст препоръчвате тренировка с тежести,  до колко кг. и има ли определени упражнения които не са препоръчителни за момчета които все още не са достигнали ръста  си


Здравейте. За упражнения като лицеви опори, клекове, тичане, стречинг и сходни със собствена тежест, няма ограничение във възрастта.

Ако добавим към тях съпротивление (например гири), то след 16 годишина възраст.

Препоръката може да се промени, спрямо индивидуалното развитие на момчето, както и това дали ще има треньор, който да прегледа за правилното усвояване на техники и на безопасното изпълнение на упраженията.

И в двата случая препоръчвам няколко тренировки с инструктор, биха спестили усилия в грешна посока, както и биха съхранили здравето.

Поздрави,
Станимир Михов

Общи условия

Активация на акаунт