Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Имаш ли фитнес цел? Попитай Станимир Михов как да я постигнеш!

• 51 240
  • 260
  •   1
Отговори
# 255
  • Варна
Благодаря, но нямам излишни килограми. 160см/49-50кг съм. Тренирам за оформяне и стягане.

# 256
  • София
Благодаря, но нямам излишни килограми. 160см/49-50кг съм. Тренирам за оформяне и стягане.

Здравейте. Отново важи всичко написано по-горе, с изключение на това, че не можете да очаквате да има подобрение при загуба на килограми (както при хора с повече килограми).

В този случай, ако покачите мускулна маса, има шанс да заздравите допълнително колене и оттам да намалеят болките.

Ако от всяка тренировка изпитвате дискомфорт, то не препоръчвам да продължавате преди да потърсите професионалист, например кинезитерапевт защото временна болка може да се превърне в постоянна.

Поздрави,
Станимир

# 257
  • Варна
Аз съм вече към средата на втория месец и уж съм покачила мускулна маса, но започнах да разреждам тренировките заради болката. Като почина минава, но после пак започва. Чудех се има ли смисъл от разните там поддръжки и кинези ленти за колене и ако да, кои биха били най-подходящи в моя случай.

# 258
    • София
    Аз съм вече към средата на втория месец и уж съм покачила мускулна маса, но започнах да разреждам тренировките заради болката. Като почина минава, но после пак започва. Чудех се има ли смисъл от разните там поддръжки и кинези ленти за колене и ако да, кои биха били най-подходящи в моя случай.

Съжалявам, че не мога да съм допълнително полезен по темата, но не съм специалист в областта.

От моя опит със сигурност мога да споделя, че ленти и наколенки помагат, но ако се изпълнява дадено упражнение грешно, то може да са причина да имате временно облекчаване, но в същото време проблемът да се задълбочава.

По-конкретно може да се посъветвате с този колега: Любомир Иванов - https://lubomirivanov.com/

# 259
    Здравейте, колко време след секцио могат да се започнат тренировки ? Местата , на които съм наддала са в областта на корема, седалищните части и най-вече в областта на бедрата.

# 260
    • София
    Здравейте, колко време след секцио могат да се започнат тренировки ? Местата , на които съм наддала са в областта на корема, седалищните части и най-вече в областта на бедрата.

Здравейте.

Най-добре е да се консултирате с медицинско лице. След като има зелена светлина за упражнения, може да се започне тренировка за всяка мускулна група, без корема, а впоследствие да се добави и минимално натоварване и за коремната област.

Когато се установи с 1-2 седмици тренировки, че всичко е наред, то може плавно да се надгради.

Поздрави,
    Станимир Михов

Общи условия

Активация на акаунт