Онлайн консултации с д-р Милена Янкова – специалист по педиатрия и детска пулмология

• 201 852
  • 4 184
  •   2
Отговори
# 3 915
Др Янкова здравейте.
А може ли да ми препоръчате детски Хематолог във София.

Пускам моите изследвания от тази сутрин.
Моля за вашето мнение.
Хубава вечер
Повторете утре изследванията и на вас и детето в друга лаборатория. Иначе в ИСУЛ са детските хематолози

# 3 916
Здравейте, Д-р Янкова!
Пуснах на дъщеря ми носен секрет, защото отвреме навреме ми прави впечатление, че диша през носа и е като запушен. Реално няма секрет, няма никакви други симптоми, но се изолира Стрептокок.
Задължително ли е в този случай АБ капки?

Още няма антибиограма, предполагам в понеделник.
Ако няма хрема. Няма нужда от капки.

# 3 917
Здравейте, Д-р Янкова!
Пуснах на дъщеря ми носен секрет, защото отвреме навреме ми прави впечатление, че диша през носа и е като запушен. Реално няма секрет, няма никакви други симптоми, но се изолира Стрептокок.
Задължително ли е в този случай АБ капки?

Още няма антибиограма, предполагам в понеделник.
Ако няма хрема. Няма нужда от капки.

Няма й нищо.
Благодаря Ви!

# 3 918
От три дни е ад с яде ето по веднъж на ден с мъка и зор върти главата и не иска нито при мен да яде нито при баща си

# 3 919
Здравейте,  на четвърти ден от приема на аугументин ми избиха пъпки, те избиха на ден 1 малко, не обърнах внимание,  пия и ериус по 1 вечер, вече съм пиша 4 дни аугументин.  Повече няма да го пия, пъпките не се увеличават, но сърбят,  имам и по гениталиите. Сега пия само ериус, последно пиха антибиотик сутринта, колко време да чия ериус още, докато изчезнат ли, да добавям ли друго за алергията?
Продължете Аериуса докато изчезне обрива

Въпреки че пия Ериуса обрива изчезна на едни места и се появи сега на други, по пръстите на краката имам днес, а до сега не стм имала. Колко време трябва да мине, спрях антибиотика в събота,  сега съм само на ероус. Не сърби много, само леко.

# 3 920
От три дни е ад с яде ето по веднъж на ден с мъка и зор върти главата и не иска нито при мен да яде нито при баща си
Консултирайте с детски гастроентеролог

# 3 921
Здравейте,  на четвърти ден от приема на аугументин ми избиха пъпки, те избиха на ден 1 малко, не обърнах внимание,  пия и ериус по 1 вечер, вече съм пиша 4 дни аугументин.  Повече няма да го пия, пъпките не се увеличават, но сърбят,  имам и по гениталиите. Сега пия само ериус, последно пиха антибиотик сутринта, колко време да чия ериус още, докато изчезнат ли, да добавям ли друго за алергията?
Продължете Аериуса докато изчезне обрива

Въпреки че пия Ериуса обрива изчезна на едни места и се появи сега на други, по пръстите на краката имам днес, а до сега не стм имала. Колко време трябва да мине, спрях антибиотика в събота,  сега съм само на ероус. Не сърби много, само леко.
Най-вероятно е алергия.
Пийте много вода.
Бавно изчезва обривът.

Последна редакция: вт, 20 фев 2024, 11:08 от Рaдост

# 3 922
Здравейте Д-р Янкова, дъщеря ми ена 10 месеца и от 3 дни е с 39,3-39,4. Бяхме на преглед при педиатър, още първия ден и ни изписа Тамифлу/теста и беше отрицателен/ от него започна да повръща и днес отидохме в Болница по детска педиатрия. След обстоен преглед ни изписаха Клацид.
От днес има задна хрема и голямо слюнкоотделяне/има два зъба, които избиха паралелно/.
Може ли да препоръчате как да се справим със задната хреме, защото тя се буди през 20 минути, веднъж и повърна в съня си защото се задави с лиги.

# 3 923
Консултирайте с детски гастроентеролог
бяхме при доцент Панталеева предписа ни специално мляко Инфинитри то е за деца които не натдават и натдават бавно като нея първия ден го ядеше сега всичко отказва а снощи с зор и мъка е яла и с рев

# 3 924
Здравейте Д-р Янкова, дъщеря ми ена 10 месеца и от 3 дни е с 39,3-39,4. Бяхме на преглед при педиатър, още първия ден и ни изписа Тамифлу/теста и беше отрицателен/ от него започна да повръща и днес отидохме в Болница по детска педиатрия. След обстоен преглед ни изписаха Клацид.
От днес има задна хрема и голямо слюнкоотделяне/има два зъба, които избиха паралелно/.
Може ли да препоръчате как да се справим със задната хреме, защото тя се буди през 20 минути, веднъж и повърна в съня си защото се задави с лиги.
Какви капки за нос слагате?

# 3 925
Здравейте, д-р Янкова! Сина ми е на 10 месеца и в рамките на 3 месеца 3 пъти беше с поставена диагноза бронхиолит, като след третият път бяхме на пулмолог, който ни написа в амбулаторния лист астма с алергичен произход(извинете ако греша в използваната терминология на заболяването). Въпроса ми е дали имаме право на безплатен пулмикорт в този случай, понеже имам само амбулаторен лист и никакъв друг документ, а пулмолога ми обясни, че ще ни е безплатно лекарството?
Да не би тази информация да е електронна и като се отиде в аптека и кажа името на детето така да се провери дали има право и съответно да го получа безплатно и ако е така, колко пумикорт се полага и в какви случаи, с рецепта или без?

# 3 926
Здравейте ,д-р.Янкова.Днес пуснахме на дъщеря ми след прекарана скарлатина изследвания на 27 ден .Всичко е в норма вече,антистрептолизинов титър беше на трети ден 30 а сега е 106 на 27я ден.Нормално ли е да е толкова ?Пуснахме и гърлен секрет но след 3 дни ще е готов.

Последна редакция: ср, 21 фев 2024, 19:46 от alex2809

# 3 927
Здравейте, д-р Янкова! Сина ми е на 10 месеца и в рамките на 3 месеца 3 пъти беше с поставена диагноза бронхиолит, като след третият път бяхме на пулмолог, който ни написа в амбулаторния лист астма с алергичен произход(извинете ако греша в използваната терминология на заболяването). Въпроса ми е дали имаме право на безплатен пулмикорт в този случай, понеже имам само амбулаторен лист и никакъв друг документ, а пулмолога ми обясни, че ще ни е безплатно лекарството?
Да не би тази информация да е електронна и като се отиде в аптека и кажа името на детето така да се провери дали има право и съответно да го получа безплатно и ако е така, колко пумикорт се полага и в какви случаи, с рецепта или без?
Здравейте, с този амбулаторен лист трябва да отидете при личния лекар. Той ще Ви го изпише  електронно и тогава от аптеката като кажете ЕГН-то на детето, ще ви дадат Пулмикорт. Мисля, че вече не е безплатен, а с 50% намаление.

Последна редакция: чт, 22 фев 2024, 10:06 от Рaдост

# 3 928
Здравейте ,д-р.Янкова.Днес пуснахме на дъщеря ми след прекарана скарлатина изследвания на 27 ден .Всичко е в норма вече,антистрептолизинов титър беше на трети ден 30 а сега е 106 на 27я ден.Нормално ли е да е толкова ?Пуснахме и гърлен секрет но след 3 дни ще е готов.
Нормално е.
Това показва, че е изкарал скарлатина.
Няма нищо притеснително.

Последна редакция: чт, 22 фев 2024, 10:06 от Рaдост

# 3 929
Здравейте, д-р Янкова. Преди 3 седмици пуснах носен секрет на детето и се изолира Streptococcus pneumoniae. Симптомите бяха запушен нос и прохъркване докато спи. Тъй като нямаше секрет му предписаха хомеопатичен препарат Pneumococcinum 30CH три пъти седмично по 5 гранули и ежедневни промивки на носа със спрей Delmar. За 3 седмици не настъпи съществено подобрение, а от вчера вече има и секрет от носа. Дали все още е актуален резултата от изследването преди 3 седмици или да пуснем ново. И какво бихте изписали, ако е актуално според тази антибиограма. Благодаря Ви.

Общи условия

Активация на акаунт