Тема Незабравима (Unutulmaz) 149

  • 24 676
  • 752
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
"UNUTULMAZ"-НЕЗАБРАВИМА
ЛЮБОВТА СЕ ВЪЗРАЖДА ОТ ПЕПЕЛТА!






Незабравима 66.епизод - Резюме
Намереният от Еда пред вратата плик я оставя с чувството, че това ще вкара Харун право в устроен капан. Без да е запозната с опаснотта, която е в ръцете й, Еда насочва цялото си внимание и интерес към Ямур. Харун разбира, че за него започват трудности. окато Хаят оказва помощ на Еда относно Ямур, от страх малкото момиченце изживява промяна. Тази промяна отваря нова страница във взаимоотношенията на Еда и Ямур. За Мелда, която все още носи белезите от изпълнената с кошмари нощ, трудните часове пак не свършват. Принудена е да вземе решение. Ще трябва да вземе решение във връзка с живота на Бату. Каква полза ще донесе на Арас коварният заговор, който устроиха с Бурак, младият мъж ще бъде оставен в неведение за големите противодействия. Самият Харун е сигурен кои са авторите на този заговор. Едно име излиза от проучването , което Тарък прави за неизвестните противници. Вероятно името ще може да доведе Харун до Кенан. Думите на Ямур стоплят сърцето на Еда като слънчева топлина, но за Харун тези щастливи моменти няма да продължат дълго. Отваряйки плика, намерен от Еда пред вратата, за Харун нощта вече не е така тъмна. Научавайки за връзката на Ферда, Тюркян излиза срещу Угур по непоколебим начин. За Угур в началото никак няма да е леко да се измъкне от Тюркян. Защото насреща му е една жена, която не може да загуби нещо. След като говори с Джемил, животът на Тюркян ще достигне до още по-непоносимо положение. Докато Еда преживява най-щастливите моменти в живота си с дъщеря си, в ума на Харун е едно единствено нещо. Да поиска сметка от Едже за стореното. Но нещата няма да се развият както се надява Харун. Сенките на злото полека, полека започват да покриват слънцето. Какво ще е важното решение, което ще вземе Мелда? Арас всъщност какво иска, казвайки на Еда „Не се доверявай на всеки!”? Харун ще получи ли от Едже желаните отговори? За Еда дойде ли края на нещастните дни … или?

Отговорите на всички тези въпроси и още повече за Незабравима ще намерите в изпълнения с емоция, вълнение и напрежение 66. Епизод на 12 януари в 22:45 часа в сряда вечерта от екрана на ATV



Частичен превод на епизод 65

1 част Харун-Еда-Ямур
Х-твоята майка...твоята майка не е мъртва,ангелчето ми
Еда-Моя Ямур.Много съжалявам едничката ми,много.Преди години трябваше да те изоставя,много съжалявам бебчето ми.Прости ми,моля те прости ми.Майка ти много те обича.Аз много те обичам,дъще.Повече от всичко
Ямур-аз не искам да си ми майка.Ти не ме обичаш така както казваш.Не може  да си моя майка.Лъжеш ме.
Х-Ямур,бебчето ми,никой не те лъже
Я-не вярвам.Ти ми каза,че майка ми е умряла.Тази жена не може да е моята майка
Еда-виж,моето момиче,виж.Тук си в ръцете ми,моето бебе си.Ти си моята Ямур.Винаги ще си моето бебе,дъщеря.да  те държа в ръцете си,искам да усетя аромата ти,ангелчето ми
Я-аз не искам.Докато всички имаха майки,моята я нямаше.Не ме заведе на училище,никога не  ми люлееше люлката.Моята майка я нямаше да ми разказва приказки ,докато заспя.Защо я нямаше майка ми винаги до мен?Когато плачеш за мама,защо не ме успокояваше?
Е-много исках,бебчето ми.Да бъда с теб винаги,мечтаех си(сънувах).Обичах те и ми липсваше.Умирах всеки ден.
Я-защо тогава ме изостави,защото не ме обичаш ли?Толкова лошо бебе ли бях,много грозна ли бях,много ли плачеш?Толкова мног ли ме мразеше?
Е-мога ли да те мразя,ангелчето ми?Ти си най-скъпото,ти си моя живот.На този свят,няма нещо което да е по-голямо от тази любов.Но баща ти беше до теб.Бях принудена да го направя,за да избегна злополука.Направих го заради вас.Някой ден ще ме разбереш,когато порастнеш,хубава дъще.
Я-нищо не искам да разбирам
Е-поварвай ми,моя,Ямур.по-късно много ви звънях,но не можех да ви намеря,ангелчето ми.
Я-казвате ми лъжа.Щом ме обичаше,защо ме остави.Лошо дете ли бях,че ме остави и си замина.Сега защо дойде,за да ме натъжаваш ли?Майките не разстройват децата си.Каквото и да стане,не ги оставят.Ти си лоша.Ти не може да си  майка.Майките не оставят бебетата си,пазят ги,целуват ги,защитават ги.Когато се страхуват,не ги оставят.Когато са болни,треперят над тях.Ти не направи нищо от това.
Х-не говори така,единствената ми,майка ти не е престъпничка.
Я-не ви обичам,и теб не те обичам също тате.
Е-Ямурррр...



Еда-Харун-Ямур-продължението на разговора

Х-ти спря,но позволи ми аз да говоря.Ще ми говориш ли?
Я-не.Гладна съм,ям си храната.
Х-разбирам те много добре,единствената ми.Ядосана си ни,Гневна си,имаш право.Но от тък нататък повече няма да те лъжем за нищо.Ще бъде всичко,което харесваш.За твоето щастие.
Я-добре,тогава да се върнем в Лондон,с теб,а ,само двамата
Х-Ямур,ние повече няма да се връщаме там.Домът ни вече ще е тук.
Я-твоят дом е тук,моят е в Лондон.Училището ми е там,нямам никакви приятели тук.
Х-и тук ще имаш училище,приятели също.А и тук сме и майка ти и аз,ангелчето ми.
Я-тя не е моя майка.Ти защо не си и сърдит на нея?Не обичам тази жена,защо продължава да е в дома ни?Не я искам Еда,мразя я.
Х-ами ако ти кажа,че за всичко аз имам вина.
Я-не мисля,че трябва да я опправдаваш.И ти не ме обичаш.Никой не ме обича.
Х-може ли така,едничката ми.Ти си най-ценното нещо в моя живот.
Я-не ти вярвам.Остави ме.Всичко е заради теб.Защо не си отиваш?Защо си още тук?Върви си оттук и повече не идвай,става ли?Не те искам в този дом.Казвам ти,върви си.
Х-Ямур.Срамно е това,което правиш
Е-Харун,остави.Да бъде както иска
Х-Ямур
Я-не идвай повече.Не те искам.Искам наистина да беше умряла.
Е-няма да си отида,никога повече няма да си отида.Не желая това,не ми харесва,много те обичам,дъще.Моя Ямур.Никога повече няма да те оставя.Никога
Я-върви си ти казвам,върви.Не говори.
Х-Еда...добре ,скъпа



Еда-Харун-Тюркян в болницата

Е-какво й има на детенцето ми?Искам да я видя
Х-не сега,по-късно
Е-искам дъщеря си Харун,искам да бъда до нея.
Х-Еда.Остани с майка си тук,ако попита за теб ще те викна.
Е-какво значчи това,отговори ми Харун
Х-тя не иска да те вижда
Е-никога няма да ми прости,знам го
Х-още е много рано.За теб ще е много трудно,но няма друг избор,освен да се опре на теб,единствената ми.Аз имам надежда за това и ти не я губи.
Е-добре,а какво каза доктора,какво й е на дъщеря ми?
Х-при прегледа не откриха нищо,но ще направят изследвания.Като излязат резултатите ще ни уведомят.
Тюркян-не се притеснявай.Не е нищо важно.Заболял я е корема.Не се страхувай.До два дни ще е подвижна на крака.
E-душата ми гори вътре в мен,разпада се
Т-трябва да бъдеш силна,заради детето ти,не унивай.



Еда-Харун-Джемил-Тюркян


Е-татко,моля те
Дж-ти не се меси
Х-достатъчно вече достатъчно.Въпреки всичко,което сторихте ви уважава,казва ви татко.Всичко което наговорихте го преглътнах,спрете вече.За това,което извършихте преди години аз ви простих.Но стига толкова.Нито до Еда,нито до дъщеря ми ще се доближавате.
Дж-ти за какъв се мислиш,че да ми прощаваш?Каквото мисля ти да не би да го приемаш?Унищожи дома ми ,моят дом.Разпиля семейството ми.Друго остана ли?
Х-аз не съм виновен.И еда няма вина.Вземате ме за изкупителна жертва,но стига толкова.
Дж-какви ги вършиш тогава?Както по Арас и по мен ли ще стреляш?
Е-Харун ти
Х-Нямах избор, само ако имах. може да помогне за убиецът  на семейството ми,само той.Един от тях е ,вие не знаете.
Дж-Но знам друго нещо.тръгваме си оттук,и Ямур ще отведа оттук.
Х-никой никъде няма да отвеждате
Д-няма да ти давам сметка.Махни ръцете си от мен.
Х-изчерпа ми се търпението.
Т-Джамил,детето е в болница.Моля те да си вървим оттук.
Д-ти не се меси
Е-татко стига вече.Ако не за мен,помисли за внучката си.Идваш тук и вдигаш скандал.Дъщеря ми е вътре,болна е.Остави Харун на мира.Достатъчно  вече.
Д-проблема ти с мен ли е?
Е-моля те татко не ме карай  да те гоня.Просто си върви сега оттук.


Благодарение на Рекси






С участието на: Серхан Яваш, Йозлем Йълмаз, Синем Йозтуфан, Буура Гюлсой,
Фикрет Хакан, Дениз Гьокчер, Алийе Узунтаан, Хакан Ванлъ, Гьозде Мукавелат  и др.
     
Музика: Kıraç , Halil Kurt
Режисьор: Ersoy Güler , Cem Tabak
Продуцент: Аhmet Bayram
Сценаристи: Haldun Ünsal, İhsan Aydın, Müjdan Kayserli
Продукция: ATV 2009







Музикални теми:

Музикални теми с ПРЕВОД :
Kıraç - Turnalar  

Епизоди (АТВ) с български субтитри,
благодарение на: Росисан, Г-жа Броненосец, Ради, Деря Джамбазова и Т.Трайкова

54/1 54/2   54/3   54/4   54/5   54/6   54/7    
56/1   56/2   56/3   56/4   56/5   56/6   56/7
60/1 60/2,3 60/4,6 и 7
61/1,2 61/3,4,5 61/6,7 62/1,2,3 62/4,5,6 64/1,2,3 64/4,5,6 64/7

 




Назад към темите
тема1    тема2      тема3    тема4      тема5      тема6   тема7    тема8   тема9    тема10   тема11     тема12    тема13    тема14   тема15   тема16   тема17   тема18   тема19  тема20  тема21  тема22  тема23  тема24  тема25 тема26  тема27  тема28  тема29  тема30  тема31  тема32  тема33   тема34  тема35  тема36  тема37  тема38  тема39  тема40  тема41  тема42  тема43   тема44  тема45  тема46  тема47  тема48  тема49  тема50  тема51 тема52  тема53   тема55   тема56    тема57   тема58    тема59   тема60   тема61  тема62  тема63  тема64  тема65  тема66  тема67   тема68  тема69  тема70  тема71   тема72  тема73  тема74  тема75   тема76   тема77   тема78  тема79   тема80   тема81   тема82 тема83   тема84  тема85   тема86  тема87  тема88   тема89   тема90  тема91   тема92   тема93   тема94   тема95   тема96   тема97   тема98   тема99   тема100   тема101   тема102   тема103  тема104  тема105 тема106  тема107 тема108  тема109 тема110  тема111 тема112  тема113 тема114  тема115  тема116  тема117  тема118  тема119  тема120  тема121  тема122  тема123  тема124  тема125  тема126 тема127 тема128 тема129 тема130 тема131 тема132 тема133 тема134  тема135 тема136  тема137 тема138  тема139 тема140 тема141 тема142 тема143  тема144  тема145 тема146 тема147 тема148


 













Последна редакция: пн, 10 яну 2011, 09:03 от moxito

# 1
  • Мнения: 9
Забележка:
В публикуването на  превода не е спазена последователността, на действията от филма..


Арас – Бату (на ринга):

Бату – Дойдох, ама никакъв спорт не можеш да ме накараш да правя.
Арас – И без друго няма да спортуваме. Ела. Да се срещнем (изправим един срещу друг).
Бату – Много бих искал, ама наскоро ръката ми беше счупена…. Какво правиш? Полудя ли?... А-х….
Арас – Всъщност напротив, в скрояването на лъжите си перфектен. При това, когато лъжата е в умни ръце е опасно оръжие. Но, заради собственото ти безразсъдство, може да се разделиш живота си, Кенан.
Бату – според теб, аз се страхувам от смъртта…
Арас– тогава изчезвай от тук.
Бату – не, … още не е свършило…
Арас – Уби убиеца на майка си и баща си. Отмъщението приключи.
Бату – Тази работа просто е завършена частично. Заради тях трябва да нараня Харун. Това ме държи…
Арас – Еда и дъщеря й не докосвай!
Бату – Ти, … наистина си толкова влюбен. Ама, докато Харун е жив, ти нямаш никакъв шанс, бе момче… Но, както се казва, като си помисля добре, ти си по-луд от Харун. Но спечелването на войната ще е къде по удовлетворително…
Арас – повече не ми разправяй лъжи, Кенан. Дори няма да оставя Харун, аз ще го накажа.

Едже – Ямур:


Едже – сега трябва да тръгвам, миличка, но утре, отново ще дойда, обещавам.
Ямур – не си тръгвай Едже, моля те-е…
Едже – Ямурчето ми, когато поискаш можеш да ме потърсиш, веднага ще дойда, става ли миличка.
Ямур – у-ф, не си отивай.
Едже – сега си тръгвам, хайде едничката ми, лека вечер… Аз винаги ще остана до теб. Това няма да го забравях, става ли.
Ямур – но си тръгваш, оставяш ме сама.
Едже – хайде, моля те, Ямур, и ти знаеш, и за двете ни е по-добре, сега да тръгвам…. Какво ще стане, ако ме целунеш? Сбогом, едничката ми, много те обичам… Ш-шт…

Еда - Нилюфер каза, че много обича курабийки.


Едже – Ха-а-арун
Харун – идвам
Едже  - Понеже създадох проблем, извинявам се. Но наистина, много се тревожех за Ямур.
Харун – знаеш, че като идваш заради Ямур, няма проблем.
Едже – казах на Ямур, че и утре ще дойда. Нали няма да ви обезспокоя… Тогава, ще се обадя да ми кажете кога може да дойда.
Харун – Разбира се.
Едже – Лека вечер.
Харун – Лека вечер.
(Еда изсипва курабиите от фурната)


Бату – Арас (пред спортния център):
Бату – при това положение?..... Съдружници ли сме?

Арас и адвоката, който разследва делата на Харун:

Арас – Можа ли да откриеш откъде е намерил парите Харун за новото начинание?
Адвокат – Научих, г-н Арас. Имам да ви покажа нещо.
(показва му запис от среща на Харун и друг бизнесмен)
Арас – кой е този?
Адвокат – Хазар Йълмаз, първият който открих, че е подкрепил Харун, бизнесмен, доста състоятелен. Но се говори, че му се клати положението, някои свързват името му и с тъмни сделки.
Арас – не съм очуден.
Адвокат – Бил стар приятел на баща му. В последно време все много чист излизал.
Арас – добре, да проучим  този мъж.
Адвокат – малко го проучих вече, г-н Арас. Този човек официално пребивава в Англия, с Харун заедно са работили.
Арас – може ли от това да е печалбата?
Адвокат – може да бъде.
Арас – От теб искам последно надеждна информация, да проучиш какви са връзките на Харун с този човек.
Адвокат – добре, господине.


Тюркян – Ямур:

Ямур – Баща ми къде е?
Тюркян – При доктора, след малко ще дойде.
Ямур – Това бебе какво е?
Тюркян – Подарък, за теб.
Ямур – Добре, а ти коя си?
Тюркян – Аз…. Аз съм твоята баба. А ти си, моята най-прекрасна внучка на света.
Ямур – Името на бебето как е?
Тюркян – Не знам, за сега няма име. Да му дадем име заедно?
Ямур – Да му дадем.
Тюркян – Добре, какво да бъде името? Хайде, заедно да помислим, какво да бъде името?
Ямур – Еля, да бъде.
Тюркян – Еля, ами откъде дойде сега това, да го наречеш Еля?
Ямур – От името на медицинската сестра, която се грижи за мен. Не прилича ли на нея? Косите им са вързани на опашка, виждаш ли?
Тюркян – Права си, много прилича на нея. Същата като нея.



Харун, Ямур и Еда ( след играта на снега )


Харун: Станали са като лед ръцете на моето мъниче… Чакай, добре да ги стопля.
Ямур: Но не беше ли много хубаво, татко?
Харун: Много хубаво беше, миличката ми …. Много се забавлява, нали?
Ямур: Да….Татко, още мъничко да поиграем, моля те?
Харун: Много беше измръзнала, бебчето ми…. Беше доскоро болна…. Утре ще поиграем.
Ямур: Да, а ако се стопи до утре?  
Харун: За теб повторно ще навали и ще играеш.
Ямур: О-х, да. Не мога да се наситя на любимите ми неща.
Еда: Приготвих ви горещ  шоколад… Да се стоплите и вътрешно
Харун: Oooooo
Еда: (към Ямур) Вземи, тази е за теб, едничката ми ……..
Харун: Благодаря мила (думата която е използвана в случая HAYATIM означава живот мой)
Еда: Да ви е сладко.
Ямур – снегът как се сипе отгоре? Все едно един от нас е разклатил снежното кълбо? (стъклената топка със снежинките – тя явно е много символична вещ в нашия филм) (тримата се разсмиват).

Бату – Едже:

Секретарка -  Г-жа Едже дойде, господине, иска да се срещне с Вас.
Бату – Кажи й, че имам среща, няма да мога да се срещна.
Секретарка: Имал вече среща, каза, че няма да може да се срещнете…. Госпожо, спрете се, една минутка, моля ви се.
Едже – защо не искаш да се срещнеш с мен, Бату?
Бату – защото не искам вече да се оказвам под въздействието на твоите морално забележки. Имам работа, работя.
Едже – не съм дошла да ти пожелавам щастлив живот.
Бату – значи си дошла и да ми благодариш, в такъв случай. Извършителят н а убийството на баща ни и майка ни най-накрая намери наказанието си. Вече намери ли вътрешно спокойствие, сестричке?
Едже –не съм спокойна.
Бату – каквото ще ме питаш, бързо питай! И вземай живота си в свои ръце!... Тук не си дошла, и за да питаш за Ниса, така ли?
Едже – всъщност, дойдох за нещо повече.
Бату – ето сега започват интересните ти въпроси. Слушам те!
Едже – Бату, искам да ми помогнеш, за да разделя Еда и Харун.
Бату – Нова справедливост ли ти дойде на ум. Ако си спомняш, аз ти направих много добро предложение. Жалко, пропусна възможността. Сега и да искаш да ти помогна, няма да го направя.
Едже – Защо?
Бату – заради Арас, той знае че аз съм Кенан. И е разтресен от любов към Еда. Ако му навредя, ще ме разкрие. Съжалявам. Ще се сърдиш на шанса си, сестричке!

Бурак – Арас:

Прислужница – Заповядайте.
Бурак – Тези дни, шефът много работи в къщи. Знаеш, спокойно, ако нещо бъркам, изчезвам. Как е настроението?
Прислужница – защо питате?
Бурак – а нищо. Когато някой така те повика, веднага се приготвяй и идвай, може би има някаква неразбория.
Прислужница – доколкото знам, няма нищо съдбоносно…. (към Ара) – г-н Бурак дойде.
Бурак – какво става, шефе? Тук ли е вече работното ви място?
(Арас показва записа на компютъра)
Арас – до сега с този бизнесмен има ли сте работа?
Бурак – не, не, не съм имал. Никога и не съм го срещал.  Добре де, кой е той?
Арас – Един с когото Харун работи заедно. Този човек е дал пари за съживяване на големи дейности. В чужбина и двамата понякога работят заедно.
Бурак – Т.е.
Арас – Т.е. понякога имената им са свързани в бизнеса. Тъмни сделки.
Бурак – В-а-ай. Виж го ти Харун Арсланлъ. С годините, как ли не се променя човек. Било е пред очите ми, бил съм сляп.  Принципен, спазващ правилата, за да не загуби и невъзможното даже правеше. С това се бях съгласил.
Арас – ние на този нечист образ ще попречим. Всеки нов фактор, който се разкрие, няма да пропуснем. И особено ти. Всичко оставяш и ще попречим „Арсланлъ Превози” да ни стане конкурент.
Бурак – с удоволствие.

Благодарение на Милена.

# 2
  • Русе
  • Мнения: 2 316
Моксито, благодаря за прекрасната нова тема!


# 3
  • Мнения: 24


Мокси, благодаря за новата тема!

# 4
  • Мнения: 0
МОКСИ , ЧУДЕСНА  НОВА  ТЕМА !
       
БЛАГОДАРЯ НА ПРЕВОДАЧКИТЕ !

# 5
  • Мнения: 86
Здравейте момичета,
понеже ме нямаше в БГ в последните месеци се обръщам към вас с един въпрос.
Последно гледах филма през септември и го спряха защото се снимал нов сезон.Даваха ли го този сезон по нова или и вие чакате да разберете какво се случва от родната тв?Знае ли се кога ще го дават?

# 6
  • Мнения: 0
Мокси, скрахотна нова тема си създала.



А нашите любимци искам да ги виждам все така:

# 7
  • Мнения: 315
Здравейте момичета,
понеже ме нямаше в БГ в последните месеци се обръщам към вас с един въпрос.
Последно гледах филма през септември и го спряха защото се снимал нов сезон.Даваха ли го този сезон по нова или и вие чакате да разберете какво се случва от родната тв?Знае ли се кога ще го дават?
Ние го следим по турската телевизия - директо всяка сряда от 23ч/горе - долу/.А момичетата , които знаят турски на добра воля ни превеждат най - важните диалози ,тук в темата.
А кога ще го дават по Нова не знаем , но лично моето мнение ,че зависи от това ,колко епизода още ще има. Предполагам ,че ще започнат излъчването или след края на филма, или месец преди излъчването на финала по туррксата ТВ - както направиха с излъчването на 2 сезон.Започнаха да излъчват на 16.06.2010г. , а сезонния финал беше на 7 или 15/не по помня точно/07.2010г.

..................................................................

Поздрави за Мокси и чудесната нова тема , която ни е приготвила!! smile3525 newsm51 smile3525 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 smile3525 smile3525 smile3525 smile3525 newsm51 smile3525 smile3525

# 8
  • Мнения: 0
Ради ,какво са показали за пръстена ,аз не съм забелязала?
Дадоха сцена с фоерверките и Еда прегърнала Харун, а на ръката и беше пръстена , а той още не и го беше дал  ooooh! ooooh! ooooh!
Меги,  отговарям ти тук, че в старата тема пак ще отидем на 51 страница Laughing Laughing Laughing

Мокси, благодаря ти за поредната чудесна нова тема newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51

# 9
  • Варна
  • Мнения: 329


           Любов

Две чисти влюбени сърца,
отдадени едно на друго,
с предопределена обща съдба,
преминали всяка трудност,
изплатили човешки грехове,
победили нечовешки страхове,
преодолели яростна съпротива
от роднини и неприятели,
с любов, останала жива,
упорита и настоятелна
въпреки всички препятствия,
изпитания и нещастия,
колебания и съмнения,
раздели и недоразумения,
са решили да се съберат,
по общия си път да продължат!
В миналото са лошите спомени-
времето любовта не промени,
копнежа остана и се засили,
разцъфтяха чувствата красиви!
Това е великата голяма любов-
победи, защото е истинска!
Прекрасен ще е техния живот-
красива оживяла приказка!

# 10
  • Мнения: 2
Мокси,благодаря за новата тема! newsm51 newsm51 newsm51 newsm51

Дани! newsm51 newsm51 newsm51 smile3501 smile3501 smile3501

# 11
  • Мнения: 0


           Любов
.............
Браво Дани, много е хубаво newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51

Като ги гледам на тази снимка, сякаш двамата са в друго измерение.И като, че ли споделят тайна, която само те си знаят.Ох, големи сладури са     loveuuu  love001  love001  love001

# 12
  • Русе
  • Мнения: 2 316


Гафа тук е ,че снимаше с палтенцето, в черно. Но после май имаше някаква жилетка,не и тази
обаче. Спомням си след като я съживиха с ел.шоковете, придърпаха отворената й жилетка в/у гърдите, за да я подготвят за транспортиране. Имаше нещо, наистина.

# 13
  • Русе
  • Мнения: 2 316
Това е великата голяма любов-
победи, защото е истинска!
Прекрасен ще е техния живот-
красива оживяла приказка!

Дани, прекрасна "Любов"!  bishop bishop bishop bishop bishop

# 14
  • Мнения: 0
Мокси,благодаря за новото ни райско кътче.
 
Дани,поздравления за "Любов".Дано  на финала се запази тази оживяла красива приказка smile3525 smile3525 smile3525
Благодаря на Рекси и Милена,че направиха превода на разговора Бату-Мелда.Значи правилно съм разбрала и не ви подлъгах. newsm51 newsm51

Общи условия

Активация на акаунт