Отношения и доверие

  • 14 926
  • 165
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Открих случайно, че моят приятел има профил в сайт за запознанства.
Няма нищо притеснително в профила, освен че продължава да влиза веднъж на 2-5 дни. И мен ме човърка притеснение, съмнение...защо влиза, все едно още се оглежда за нещо по-добро, ако излезе. Гадно звучи.
Не ме кефи хич.
Не върви да му казвам, а и не искам. Няма смисъл да му кажа, пък да спре, това не по негова воля ще е временно и неистинно.
Иначе всичко друго е чудесно...уж. Как мога да знам той какво си мисли, няма как.
Как изобщо имате доверие на някой друг? Аз имам проблем с това.
Не е ревност тип - общува си с друга. А липса на доверие. Нещо като - как мога да му вярвам за каквото и да било, ако сам не се усеща за нещо такова.

Другото, което ме тревожи е, че май не се виждаме достатъчно често. То и аз съм ужасно заета де, той също. Но той и не предлага. Аз някак си мисля, че трябва да прекарваме много време заедно, колкото може повече, да се опознаваме. Нещо като - той да предложи, пък ако откажа откажа.
Не знам колко често е нормално.

Как изобщо разбирате, че може да се доверите на някой човек, да си кажете - това е той! И да ви е спокойно.
На мен не ми е спокойно. Ето има като горните неща, които не мога да му кажа, а смятам, че двойките трябва да могат спокойно да си кажат всичко.
Това ми е проблем, не мога да говоря за доста неща спокойно, непрекъснато се притеснявам за някои неща. Най-често свързани с това, че на някой няма да му е достатъчно приятно с мен или ще се чувства като по принуда в компанията ми(ето пример - ако аз предложа да се видим и той се съгласи и лееко колебание усетя или просто си го въобразя, през цялото време ще ми е тревожно и нервно, той дали истински иска да е там с мен или прави компромис и си има по-интересно нещо наум).

Това си е моя неувереност разбира се и някъде дълбоко в мен вярвам, че има човек, на когото ще съм интересна в повечето отношения. Но много мнооого дълбоко в мен е тая вярва. И ми се ще да го намеря този човек без повече разбити сърца и моето и други.

Все по нещо се познава, нали?
Разбирам жестове и неща които прави за теб. Но ето - аз съм млада, здрава, прилично хубава и съвсем прилично умна, имам добра работа и съм напълно добре финансово и имотно... например да речем съм такава.
 Той къде ще докаже онова - ''той (на)прави много за мен''. Ми няма къде. Какво много има да правиш в такъв случай, правиш стандартното, което всички правят - цветя, бонбони и обещания, които няма да изпълнят:)

Дълго стана. Цялата работа е в това, че аз съм ужасно неуверена и не знам какво да правя с това.

# 1
  • Мнения: 1 698
Файър, щом не се чувстваш спокойно с този човек, щом не се чувстваш уверена да си говорите за нещата, които те притесняват, си помисли какво да правиш от тук насетне.
От колко време се познавате с твоя приятел? Страхуваш ли се да му кажеш, че искаш да прекарвате повече време заедно?

# 2
  • Мнения: 18
Ами Nataka влюбена съм, харесвам всичко в него. Опитвам обаче да мисля рационално, защото нямам време и енергия да пропилявам в още една връзка с предизвестен край, ако е.
Познаваме се от около година и малко. Заедно сме от по-малко.
Не бих го нарекла страх, но май да, не е примерно страх, че ще се разделим, на тоя етап нямам такъв сякаш.
То е страх от това, че някой ще е с мен, поради някакви си причини, а не защото истински го иска и изпитва любов.
Всъщност имам обяснение за тоя страх в детството, като и токсичната ми дълга връзка с бившия ми съпруг, но това че рационализирам страха, не значи, че на емоционално ниво го контролирам, не го. Там си е.
Може би не всеки може да го разбере. Пример - аз казвам - искам да излезем днес. Той почти 100% няма да откаже,  но защото аз съм предложила, в мен ще седи въпроса - дали наистина е искал. Не мога да допусна, че на някой може да му е много приятно да е дълго време с мен.

# 3
  • Мнения: 1 698
Познавате си от близо почти година, но излизате само като гаджета тийнейджъри. Не живеете заедно, той чака ти да предложиш, за да се видите - това не ми звучи като сериозна връзка.

# 4
  • Мнения: 18
Той предлага. Аз почти никога. Но аз съм доста по-заетата и вероятно и очаква инициатива от мен. Или пък не. Не знам.
От около половин година излизаме като гаджета да, не сме и говорили за живеене. Не оставаме и много да спим един у друг, защото е много неудобно от към работа и задължения, на мен особено.

# 5
  • Мнения: 4 624
А, замисляла ли си се, че той също не се чувства сигурен в теб и затова влиза в тези сайтове. Не, че удобрявам - напротив - според мен е много гадно това. Но от това, което ти описваш, на мен ми идват наум няколко неща. Първо - звучиш ми като много несигурен в себе си човек.  Значи ти казваш, че не живеете заедно, не се виждате много често, тогава защо ще иска да е с теб от изгода? Явно е от желание да се видите и да бъдете заедно. Може би не вижда взаимност ако само него чакаш да предложи да се видите. Аз имах такава връзка, в която чаках все той да предложи да се видим и е излишно да казвам, че не просъществува дълго. Не виждам причина да не му предлагаш и ти да се видите. Сама казваш че си заета, сигурно се опитва да се съобразява с теб и да не ти досажда, защото определено ако винаги само аз предлагам излизане ще се почувствам досадна вече.
Според мен си промени малко отношението, предлагай и ти излизания, приспивания, ако изградите взаимност мисля че ще спре да влиза в тия сайтове. Според мен човека не знае какво става с връзката ви и ще е хубаво да си поговорите по въпроса.
Няма как да изградите доверие ако липсва добра комуникация. Тя е ключа към добрата връзка.

# 6
  • София
  • Мнения: 24 839
Той предлага. Аз почти никога. Но аз съм доста по-заетата и вероятно и очаква инициатива от мен. Или пък не. Не знам.
От около половин година излизаме като гаджета да, не сме и говорили за живеене. Не оставаме и много да спим един у друг, защото е много неудобно от към работа и задължения, на мен особено.


Звучиш ми като работохолик- " посвещава се" на работа и кариера, където се чувства в свои води и така прикрива неумението си да създаде връзка на доверие с близките.
Няма да се учудя, ако той не е убеден в сериозността на интереса ти и към него, и към " гаджелъка" ви.

Не знам на колко години си, но да кажеш, че не оставаш да спиш при него, защото ти било неудобно откъм работа и задължения, звучи пенсионерски.

Не мисля,че най- важното е да се съберете да живеете заедно, а да му покажеш че ти е близък и необходим, не да е сврян някъде накрая на редичката ти с приоритети. Peace

# 7
  • Мнения: X
И аз мисля, че може би не е сигурен как разглеждаш връзката ви или по-скоро даваш сигнали, че не е сериозна връзка и затова може и да продължава да поддържа профил в сайта. Впрочем ти как установи това? А иначе и аз мисля като absurt, че ако имаше искра във вашата връзка изобщо нямаше да се оправдаваш, че не ти е удобно откъм работа и задължения да останеш (а искаш ли всъщност?) В началото на връзката ми с мм изобщо не ми е минавало през ум колко далече живее от работата ми, само съм искала да прекарваме повече време заедно. Затова и ми е странно ти искаш ли всъщност като никога не предлагаш, неудобно ти е, пък уж очакваш, доста объркано.

# 8
  • Мнения: 12 473
Едно време и аз често влизах в сайтовете.
После, лудо влюбена вече - пак по навик си влизах периодично. Щото не живеехме заедно и не се виждахме всеки ден..)

# 9
  • Мнения: 30 802
"Как изобщо разбирате, че може да се доверите на някой човек, да си кажете - това е той! И да ви е спокойно."

Ей това е въпросът за милион долара. Разбира се по доста фактори. Цялостен живот, цялостна честност. Доколко е съвестен и себераздаващ се, доколко има потайни, опортюнистични черти в характера.

"аз съм млада, здрава, прилично хубава и съвсем прилично умна, имам добра работа и съм напълно добре финансово и имотно"

За съжаление това е недостатъчно. То е като с търсенето на работа- такива като теб има много, да не кажа, че в една възраст повечето са такива. Но къде е факторът Уау!, къде е специалното нещо? Без него- скука, дори нещата да са ОК на хартия. Реално на мъжете в нова връзка въобще не им пука добра ли ти е или не работата и какво ти е образованието. А за имоти и финанси също не би трябвало да им пука, нали тяхна работа е да подсигуряват имоти и финанси. Сакън да те харесат заради заплатата ти- ти по сметка ли искаш да те харесат?

Работи върху себе си, никой не е задължен да те харесва и да точи лиги по теб. Трябва да си го заслужиш.

# 10
  • Мнения: 18
Apsurt- Не не, не е липса на емоция или пенсионерстване, работата ми е леко на повикване на тоя етап, спя по няколко часа, той живее на такова място, че ако ходя до там ще стават има няма 2 часа сън. Не е възможно да се справя. Свободното ми време е често неговото работно.
Уейв - определно липсва напълно откровена комуникация, май заради мен до голяма степен.
Almond - гугълнах му името един ден. Излезе един сайт, в него пише последно кога е влизал.
Siren - Това което изброих не беше хвалба, беше онагледяване, че  в безпроблемна ситуация мъжът няма много къде да се докаже рицар. Ми ставам, връзката си върви някак, твай.
Именно това се опасявам, нямам с какво да го заслужа, май нямам фактор Уау...Някаква обикновена съм.

# 11
  • Мнения: 1 565
Ако от сега не можеш да споделяш чувствата си с този човек да знаеш ,че и за напред ще е така и няма да стане по добре ,ще започнеш да криеш с времето и доста по важни неща и няма да си щастлива от факта ,че няма да можеш да споделиш ,защото не го чувстваш .

# 12
  • София
  • Мнения: 24 839

Именно това се опасявам, нямам с какво да го заслужа, май нямам фактор Уау...Някаква обикновена съм.


Ако си умна достатъчно и интелигентна достатъчно, ще разбереш ,че ефекта " уау" е за панаирджийските коне и за плеймейтките.
Човекът те е харесал, просто му покажи че и ти го харесваш достатъчно, за да искаш да си с него.

# 13
  • Мнения: 2 323
"Как изобщо разбирате, че може да се доверите на някой човек, да си кажете - това е той! И да ви е спокойно."

Ей това е въпросът за милион долара. Разбира се по доста фактори. Цялостен живот, цялостна честност. Доколко е съвестен и себераздаващ се, доколко има потайни, опортюнистични черти в характера. .

Много добре казано. Откога се опитвам да формулирам защо някои хора просто получават много повече доверие от моя страна от други без да са направили нещо особено.

По темата:
Много свястно момиче изглеждаш. Мисля си, че трябва да си изясниш какво ти е отношението към него в главата и после да видиш дали има разминаване с показването на отношението. Ако връзката ти е приоритет, ще трябва да измислиш начин да го вместиш в списъка. Разбирам те за разстоянието, наистина след такъв кратък период от време малко хора се нанасят да живеят заедно, но може би решението на проблема с преспиването е да си оставиш необходимите неща за оправяне у тях за постояно - четка за зъби, дамски неща и да си носиш само дрехите за работа и несесерче с грим?
Но това са дреболии наистина. Първо си уточнете взаимоотношенията. Повдигни въпроса - не с цел набиване на канче, скандали и пр. женски номера (не че мисля, че ще тръгнеш по този път, изглеждаш много рационална и зряла), но от искрено желание да му разбереш мотивите. Това би могло да го предразположи да говори. Може би той не се чувства съвсем във връзка? Не зная.

# 14
  • Мнения: 414
Ако беше човекът, за една година щеше да си го разбрала.
Говорили ли сте някога за общо бъдеще и как всеки си представя следващите няколко години?

# 15
  • Мнения: 38
Значи ти си тази, която е заета. Която изключително рядко предлага да излезете, а вместо това чакаш него? Но в същото време искаш да прекарвате колкото може повече време заедно? Той знае ли го това или си е в твоята глава?
По принцип тези неща просто се случват и почти не правят впечатление, ако всичко останало върви гладко.
Внимавай да не си съсипеш връзката с тази неувереност Wink

# 16
  • Мнения: 12 473
Именно това се опасявам, нямам с какво да го заслужа, май нямам фактор Уау...Някаква обикновена съм.

Сериозно ли?

# 17
  • Мнения: 30 802

Именно това се опасявам, нямам с какво да го заслужа, май нямам фактор Уау...Някаква обикновена съм.


Ако си умна достатъчно и интелигентна достатъчно, ще разбереш ,че ефекта " уау" е за панаирджийските коне и за плеймейтките.
Човекът те е харесал, просто му покажи че и ти го харесваш достатъчно, за да искаш да си с него.

Да преведа, защото изглежда четеш злонамерено. Не говоря да се натока и наостри, а да има нещо в излъчване, говор, мисъл, което да я отличава от другите.

Защото състезанието не е за базови дадености, а за "добавена стойност". Плюс фактора Х- ТОЙ да усети, че тя е жена за него и я харесва, без да може точно да формулира защо.

# 18
  • Мнения: 4 624
За всеки човек е различен този Уау фактор. За едни уау фактора са просто едни зелени очи, за други - красива усмивка, за трети - самостоятелно жилище... а всеки човек има по нещо уау в себе си.  Wink Затова смятам, че този аргумент не е особено валиден.

# 19
  • Мнения: 30 802
В крайна сметка арбитър за уау фактора е мъжът. Ако има нещо, което да го накара да е с теб, значи има достатъчно уау фактор. Не говоря въобще да си забиеш перо в задника. Даже така може да подплашиш повечето хора.

# 20
  • София
  • Мнения: 24 839

Да преведа, защото изглежда четеш злонамерено. Не говоря да се натока и наостри, а да има нещо в излъчване, говор, мисъл, което да я отличава от другите.

Защото състезанието не е за базови дадености, а за "добавена стойност". Плюс фактора Х- ТОЙ да усети, че тя е жена за него и я харесва, без да може точно да формулира защо.

Не е нужно да превеждаш- не чета злонамерено, а точно съвети като твоите трябва да избягва- не е панаирджийски кон, или травестит на прайд, за да си създава изкуствена добавена стойност.
Хората сме различни- един с един еднакъв няма, така че, ако тя е жена за него, той ще я усети и без да се опитва да го заблуждава че е нещо различно от себе си.

Най- тъпото в отношенията е това изсилване и създаване на невярно впечатление, защото не можеш да бъдеш изкуствена цял живот.
Идва момент, в който отново си ти, решил/а , че си пипнал/а милото и ще те търпи всякак, щом веднъж те е харесало.
Да, ама не- тия се разделят набързо, ревейки по форумите как били излъгани, как той/ тя ни бил/а такъв/ такава.........

# 21
  • Мнения: 4 624
Ами, да, затова приятелят на авторката е видял нещо Уау в нея все пак щом са заедно.  Тя също е видяла в него. Не знам защо хората си мислят, че трябва да има нещо адски изключително в тях, за да ги обичат другите. Хубава работа, много пари, коли, аапртаменти, перфектен външен вид, 3 висшета, 5 езика. В една връзка според мен тези неща играят много по-малка роля. На 1-во място е отношението и емоционалната интелигентност, комуникацията и сближаването, общите интереси (не съвсем задължително) и виждания за живота.

# 22
  • Мнения: 30 802
Absurt, как реши, че е изкуствена? Трябва да е естествено. Нормално е от една възраст нагоре човек да се осъзнае и малко да се потруди, за да стане нещо повече от "добро момиче". Иначе е скука. В тоя живот човек твори себе си, трябва малко смелост, за да се отличи от масата. Но може би за повечето хора е достатъчно базовото ниво.

Иначе ако мъжът на хартия е перфектен, но няма нещо, с което да те "грабне" - същото е.

# 23
  • Мнения: 12 473
Когато бях млада, и аз се тресях от такива драми и ниска самооценка. Леле, кск точно мен и точно този специален, изключителен мъж, ме е избрал.
След поредица такива - осъзнах, че не те, а аз ги избирам. И че наистина съм специална..Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 24 839
Ами, да, затова приятелят на авторката е видял нещо Уау в нея все пак щом са заедно.  Тя също е видяла в него. Не знам защо хората си мислят, че трябва да има нещо адски изключително в тях, за да ги обичат другите. Хубава работа, много пари, коли, аапртаменти, перфектен външен вид, 3 висшета, 5 езика. В една връзка според мен тези неща играят много по-малка роля. На 1-во място е отношението и емоционалната интелигентност, комуникацията и сближаването, общите интереси (не съвсем задължително) и виждания за живота.


Това имах предвид и аз.
И за да се получат нещата, трябва нормално самочувствие- да си даде сметка, че не е нито по- грозна, нито по- глупава, нито по- неоправна от колеги, колежки и приятелки, които я заобикалят.
Независимо от изхвърлянето им и позите, които личат отдалече.


# 25
  • София
  • Мнения: 24 839
Absurt, как реши, че е изкуствена? Трябва да е естествено. Нормално е от една възраст нагоре човек да се осъзнае и малко да се потруди, за да стане нещо повече от "добро момиче". Иначе е скука. В тоя живот човек твори себе си, трябва малко смелост, за да се отличи от масата. Но може би за повечето хора е достатъчно базовото ниво.

Иначе ако мъжът на хартия е перфектен, но няма нещо, с което да те "грабне" - същото е.

Сирен, ще бъда честна- за мен, ти се показваш тук като силно фалшива личност.
Всичко заучено, декларативно- нищо спонтанно, никаква твоя лична мисъл и вълнение.
Чела си, подчертавала си, учила си наизуст и си изградила кукла с лустро, но без собствена физиономия.
Не искам да ти прозвучи обидно, защото не това ми е целта, но за мен, това "надграждане, за да не останеш само  добро момиче" е маска, която слагаш защото просто не харесваш себе си и се опитваш да бъдеш сбор от качества заети от други и налепени върху това, което се опитваш да игнорираш. Peace

# 26
  • Мнения: 523
Няма как да имам доверие на някой, който поддържа профил в сайт за запознанства. И проблемът не е в твоята неувереност. Може би не приема връзката ви за сериозна и се оглежда за нещо допълнително.

# 27
  • Мнения: 4 624
Какво значи нещо повече от добро момиче. За много мъже това е повече от достатъчно на фона на всички фалшиви маски, които жените си слагат, за да изглеждат изключителни. Аз пък не искам да бъда с някого, с когото ми се налага да се мъча да бъда интересна, вместо да се отпусна и да бъда себе си. За мен самоцелното отличаване от масата е безполезно - ти или се отличаваш или не. До характер си е. Тези, които зорлем се опитват да се отличават почват да стават фалшиви и смешни.

# 28
  • Мнения: 30 802
Ами то от един момент всичко е фалшиво- дори да си ходила на училище и да си направиш прическа. От един момент нататък човек се самосъздава- стратегически, прагматично. Може и да е фалшиво, не знам. Аз лично не познавам човек без поне малко школовка, изцяло натюрел. Понякога е фалшиво, докато не усетиш, че в един ден това си ти. Например аз по природа съм неатлетична и и срамежлива. Сега, това, че съм спортувала, фалш ли е?

Относно профилите- за мен мъж да поддържа такъв профил е голям червен флаг и е причина за раздяла. Знам каква е средата, какво се говори и търси, така че ако виси там, на практика може вече да е боднал 2-3 девойки между другото. Или поне да има сериозна възможност да го направи.

# 29
  • Мнения: 298
Какъв повече УАУ фактор да има?! Тя е интелигентна млада дама, с нормални доходи да се гледа и справя сама и живее самостоятелно, а на всичкото отгоре е и незле изглеждаща.. На фона на повечето 20-40 годишни жени (че и доста мъже), тя си е УАУ. Наистина е трудно за един мъж да изпъкне пред такава жена и да намери с какво да я обогати, явно твоят човек е успял, щом те мъчат недостатъците на връзката ви, а не си го сиктирдосала още Simple Smile Аз бих те посъветвала да бъдеш и ти инициативна, не се притеснявай, че ще е с теб на сила, ако не искаше да е на срещата ви, щеше да измисли оправдание веднага. Също и разговор за виждането ви на бъдещето заедно не е излишен, но не и преди ти самата да разбереш какво искаш за себе си вбъдеще и дали го искаш с този човек.
Hug
Аз не бих се притеснявала за този профил, при все че не виси там всекидневно, аз също, обвързана или не, влизам в някои стари такива профили да видя какво ново има, чисто любопитство..

# 30
  • Мнения: X
Когато бях млада, и аз се тресях от такива драми и ниска самооценка. Леле, кск точно мен и точно този специален, изключителен мъж, ме е избрал.
След поредица такива - осъзнах, че не те, а аз ги избирам. И че наистина съм специална..Wink
+1

# 31
  • Мнения: 18
Чета ви, но не смогвам да пиша, тъкмо се прибирам от работа. Сега ако тепърва тръгна към него, а утре сутрин ставам в 6...то няма много смисъл.
Аз май съм само 'добро момиче' по Сирените от Титан.
Не мисля, че съм блестяща сред масата. Мооже би съм сред една идея по-приятните външно, но аз лично не смятам външността за ценност и това не ми дава самоувереност никак. А и не е моя заслуга.
Нещо като Excuse me си мисля и аз, когато е било при нея де.
Разбирам всички, в това което ми казвате, но не мога да го осъществя Да събера смелост да проведа разговор за бъдещето - абсурд, ако не е той инициатора, на тоя етап поне.
Но ще опитам да го поканя на гости, на вечеря примерно. Което ме хвърля в ужас, какво да сготвя, както и ми е супер стара печката.

# 32
  • Мнения: 12 473
Е, късметлийка си де..))
Поне се смяташ за хубава - аз и това нямах..)
Хубаво тяло само - но това само още комплекси ми носеше..)
Както и да е - "грешката" е в теб. Нищо ти няма.
И колкото повече си мълчиш, толкова повече губиш..)

# 33
  • Мнения: X
Скрит текст:
Открих случайно, че моят приятел има профил в сайт за запознанства.
Няма нищо притеснително в профила, освен че продължава да влиза веднъж на 2-5 дни. И мен ме човърка притеснение, съмнение...защо влиза, все едно още се оглежда за нещо по-добро, ако излезе. Гадно звучи.
Не ме кефи хич.
Не върви да му казвам, а и не искам. Няма смисъл да му кажа, пък да спре, това не по негова воля ще е временно и неистинно.
Иначе всичко друго е чудесно...уж. Как мога да знам той какво си мисли, няма как.
Как изобщо имате доверие на някой друг? Аз имам проблем с това.
Не е ревност тип - общува си с друга. А липса на доверие. Нещо като - как мога да му вярвам за каквото и да било, ако сам не се усеща за нещо такова.

Другото, което ме тревожи е, че май не се виждаме достатъчно често. То и аз съм ужасно заета де, той също. Но той и не предлага. Аз някак си мисля, че трябва да прекарваме много време заедно, колкото може повече, да се опознаваме. Нещо като - той да предложи, пък ако откажа откажа.
Не знам колко често е нормално.

Как изобщо разбирате, че може да се доверите на някой човек, да си кажете - това е той! И да ви е спокойно.
На мен не ми е спокойно. Ето има като горните неща, които не мога да му кажа, а смятам, че двойките трябва да могат спокойно да си кажат всичко.
Това ми е проблем, не мога да говоря за доста неща спокойно, непрекъснато се притеснявам за някои неща. Най-често свързани с това, че на някой няма да му е достатъчно приятно с мен или ще се чувства като по принуда в компанията ми(ето пример - ако аз предложа да се видим и той се съгласи и лееко колебание усетя или просто си го въобразя, през цялото време ще ми е тревожно и нервно, той дали истински иска да е там с мен или прави компромис и си има по-интересно нещо наум).

Това си е моя неувереност разбира се и някъде дълбоко в мен вярвам, че има човек, на когото ще съм интересна в повечето отношения. Но много мнооого дълбоко в мен е тая вярва. И ми се ще да го намеря този човек без повече разбити сърца и моето и други.

Все по нещо се познава, нали?
Разбирам жестове и неща които прави за теб. Но ето - аз съм млада, здрава, прилично хубава и съвсем прилично умна, имам добра работа и съм напълно добре финансово и имотно... например да речем съм такава.
 Той къде ще докаже онова - ''той (на)прави много за мен''. Ми няма къде. Какво много има да правиш в такъв случай, правиш стандартното, което всички правят - цветя, бонбони и обещания, които няма да изпълнят:)

Дълго стана. Цялата работа е в това, че аз съм ужасно неуверена и не знам какво да правя с това.

Така описан, това НЕ е човекът за теб.   
Любовта не се измерва с къщата/колата  или друго които ти е купил/осигурил.
Ако ти самата, вътрешно, не усещаш с всяка частица любовта му към теб, значи просто такава любов не съществува.
Имаш ли съмнения дали някой те обича, явно такава любов няма или тя не е такава, каквато съществото ти иска.

# 34
  • Мнения: 94
Трудно е да си моногамен. Ако не можете да си изясните отношенията и да си вярвате няма смисъл. Била с мъж, който много лъжеше. Ей така, без да му мигне окото, казваше това, което най-му изнася или просто звучи по-добре.

# 35
  • Мнения: 4 624
Чета ви, но не смогвам да пиша, тъкмо се прибирам от работа. Сега ако тепърва тръгна към него, а утре сутрин ставам в 6...то няма много смисъл.
Аз май съм само 'добро момиче' по Сирените от Титан.
Не мисля, че съм блестяща сред масата. Мооже би съм сред една идея по-приятните външно, но аз лично не смятам външността за ценност и това не ми дава самоувереност никак. А и не е моя заслуга.
Нещо като Excuse me си мисля и аз, когато е било при нея де.
Разбирам всички, в това което ми казвате, но не мога да го осъществя Да събера смелост да проведа разговор за бъдещето - абсурд, ако не е той инициатора, на тоя етап поне.
Но ще опитам да го поканя на гости, на вечеря примерно. Което ме хвърля в ужас, какво да сготвя, както и ми е супер стара печката.
Само ще ти кажа, че приятелят ми не веднъж е идвал вечер късно след работа при мен и е ставал в 6 сутринта за отиде да работи. Въпреки, че на нощ в спял 3 часа само пак е идвал от единия край на София до другия, където живея аз, за да ме види.  На теб комфортът ти е на първо място, изобщо не го обичаш тоя човек и той го усеща, затова си търси друга. Чакаш наготово отношение, инициатива, а ти насреща нищо не даваш - нито внимание, нито си нарушаваш малко комфорта за тоя човек, нито разговаряш с него. Нищичко. Е, какво очакваш? Само той да те търси, само той да иницира разговори, само той, той, той... а ти? Както на теб ти е удобно - така.  ooooh!

# 36
  • Мнения: 30 802
Чакай сега, едно е мъжът от мерак да прескача при милото. Друго е жената да се емне и уморена- не уморена, да отчете точката присъствие. Жените са други създания, трябва да си гледаме лесното, иначе се създава лош пример- че тя е готова да скача и козирува. Ами като не може и не е лесно да се виждат, няма пък да се виждат. Ако не си на 16, чак такава кара севда, че да спиш по 3 часа на денонощие- не ми е много нормално. Повече от седмица- две няма да се издържи на тоя режим.

Разбира се, че мъжът трябва да се потруди повече за връзката- в крайна сметка е негов избор дали ще има връзка. Мъжът решава дали ще има commitment, жената не може да го накара, иначе излиза контролираща.

# 37
  • Мнения: 4 624
Е, не се е случвало много често, но все пак се е случвало по някаква причина да спи по-малко и това не го е спирало да дойде да ме види. Съгласна съм, че мъжа трябва да бъде по-активен все пак, но трябва и зелена светлина от жената, а не мисля, че той я е получил. Наистина виждам нещата така, сякаш само тя седи и чака, което не е окей. Той е дошъл защото примерно съм му казала, че ми липсва, обадила съм му се, питала съм го кога ще се видим. Т.е. има някаква взаимност. Докато тя само си седи и нищо не прави. Отказва му срещи, намира си оправдания, с нищо не му показва, че би имала желание да прекарват заедно повече време. Да каже - приятно ми е да сме заедно, много ми е хубаво/забавно. Намек поне да направи.

# 38
  • София
  • Мнения: 672
С годините научих, че когато една връзка е прекалено трудна в битовизмите, тя  обикновено не си заслужава. Ако на мен ми тежи да прекося цяла София за да прекарам 3 часа с любимия и на него също, значи нито аз, нито той сме отдадени в тази връзка. И ни тежи и ни се струва трудно, сякаш не си заслужава усилието. Когато си отдаден и обичаш не веднъж, а два пъти на нощ ще прекосяваш София и няма да ти прави никакво впечатление. Мое мнение, разбира се.

# 39
  • Мнения: X
Стига да има желание, има и начин. Може авторката да го покани него пък у тях, не знам дали има ключ ама за половин година сигурно все доверие си имат. Трудно е съчетанието при по-голямо разминаване в часовете за работа на двамата, но не и невъзможно, ако има желание - имам 2 такива двойки познати, напаснали са се с времето.

# 40
  • Мнения: 2 323
Чакай сега, едно е мъжът от мерак да прескача при милото. Друго е жената да се емне и уморена- не уморена, да отчете точката присъствие. Жените са други създания, трябва да си гледаме лесното, иначе се създава лош пример- че тя е готова да скача и козирува. Ами като не може и не е лесно да се виждат, няма пък да се виждат. Ако не си на 16, чак такава кара севда, че да спиш по 3 часа на денонощие- не ми е много нормално. Повече от седмица- две няма да се издържи на тоя режим.

Разбира се, че мъжът трябва да се потруди повече за връзката- в крайна сметка е негов избор дали ще има връзка. Мъжът решава дали ще има commitment, жената не може да го накара, иначе излиза контролираща.

Не е окей който и от двамата да спи 3 часа. Не знам какъв човек трябва да съм, за да ми е приятно и да се хваля по форуми, че за да ми отдели време и внимание, тоя човек утре ще е трупясал. Не всички имат лесничка и ненатоварваща работа, че да могат да си позволят да я изкарат с 3 часа сън.

Но действително трябва да се измисли начин, при който да се виждат в удобно и за двамата време.

# 41
  • Мнения: 30 802
Със сегашния си мъж се виждахме в обедната почивка.

# 42
  • Мнения: 4 624
Ееее, казала съм, че се е случило 2-3 пъти и веднага ще извадите нещата от контекст Grinning Опитвам се да натъртя на факта, че човек ако има желание, намира и начин. Ако нямат друго по-нормално време за виждане и имат желание да са заедно трябват малко жертви извън комфорта. Иначе просто не си хващаш гадже и не си биеш главата какво и защо.

# 43
  • Мнения: 25 818
Чета ви, но не смогвам да пиша, тъкмо се прибирам от работа. Сега ако тепърва тръгна към него, а утре сутрин ставам в 6...то няма много смисъл.
Аз май съм само 'добро момиче' по Сирените от Титан.
Не мисля, че съм блестяща сред масата. Мооже би съм сред една идея по-приятните външно, но аз лично не смятам външността за ценност и това не ми дава самоувереност никак. А и не е моя заслуга.
Нещо като Excuse me си мисля и аз, когато е било при нея де.
Разбирам всички, в това което ми казвате, но не мога да го осъществя Да събера смелост да проведа разговор за бъдещето - абсурд, ако не е той инициатора, на тоя етап поне.
Но ще опитам да го поканя на гости, на вечеря примерно. Което ме хвърля в ужас, какво да сготвя, както и ми е супер стара печката.
Вие на етап гаджета не можете да си уредите срещите. Как я виждаш в бъдеще, в сериозна връзка да съжителствате...не казвам, че си виновна ти, просто това не е твоя човек.
Аз за да бъда с моя, зарязах работа, кариера и всичко, мой избор, мое решение...тъпо е, но в живота се изискват жертви, няма пълно щастие.

# 44
  • Мнения: 18
Добре де, Уейв:) От кои мои думи така предположи, че не си казваме тия неща? Съвсем добронамерено, интересно ми е как се изразявам отстрани. Казваме си и двамата и липсваш ми и приятно е с теб и още мили неща, всеки ден.
Не виждам някъде изобщо да съм коментирала липсата на мили думи. Те си присъстват и е хубаво.
Казвам му вечерта примерно 'липсваш ми', обаче не мога да кажа 'ела в къщи'. А много вероятно ще дойде. През деня си го мисля, решавам и вечерта ми звучи вече някак изкуствено, вулгарно едно, да го изрека. Неженствено...оф не знам.

И да...естествено, че като изключения се е случвало да не спя заради него почти хич. Дали да си говорим или да се видим. Но не мога да го правя често, абсурд на другия ден да се справя, аз и сега си спя малко. И не става въпрос просто да съм сънена в офиса

И да, виждаме се в обедни почивки, когато може.

Виждаме се веднъж или два пъти седмично. Една кратка среща, примерно обяд и една дълга - разходка или у нас у тях.

Проблем разбира се имам, иначе защо ще пиша, обаче си го украсявате в посоки, за които нищичко не съм споменавала дори.

Пример - не мога да го попитам къде ще ходи. Това често пъти преди се е приемало в други връзки, за незаинтересованост. При мен не е това, то е нещо като доверие. Но по-скоро е и пак проблем с говоренето. Той ми споменава мимоходом в някакъв разговор, че излиза, в 98% от случаите небрежно включва и къде/с кого. Но някой път не. Сега дали звучи като липса на интерес когато не попитам или е ок, не знам. Но аз не мога да попитам. И не е някакво превземане, да изрека 'къде ще ходиш?" ми звучи неадекватно, мога да го направя, но трябва да положа неприятно за мен усилие и ще звучи нестествено.


# 45
  • Мнения: 2 323
Винаги ли си се чувствала така в предишни връзки? Т.е. да обмисляш изреченията си до най-малката подробност?

# 46
  • Мнения: 1 565
Като ви е толкова трудно да патувате ,не сте ли обмисляли варияти да живеете заедно ?

# 47
  • Мнения: 18
Да, винаги съм се чувствала така. Ужасно се притеснявам да задавам въпроси. Не е всяко изречение, а само да питам, да предлагам.
Сковаващо се притеснявам
И не е въпрос на липса на тръпка, в нови приятелства също се притеснявам или колеги.
Спокойно ми е само с не повече от 2-3 човека, които знам от десетилетия.
Примерно баща ми също се притеснявам да го питам разни неща и винаги е било така.

# 48
  • София
  • Мнения: 24 839
Стига да има желание, има и начин. Може авторката да го покани него пък у тях, не знам дали има ключ ама за половин година сигурно все доверие си имат. Трудно е съчетанието при по-голямо разминаване в часовете за работа на двамата, но не и невъзможно, ако има желание - имам 2 такива двойки познати, напаснали са се с времето.

Това щях да я попитам- като се е хвърлила да работи до 1 през нощта, ако наистина искаше да се видят, защо не се обади да момчето и да се разберат да дойде у тях да я чака или направо да я вземе от работа?
Пенсионерските отношения тя явно, ги налага + проява на незаинтересованост.

Колкото и да е срамежлива, ако отвътре я напира, все ще прояви интерес, който момчето да отчете......

ПП. Момиче, изчетох ти постовете- ти определено имаш проблем с комуникацията въобще и си мисля, че трябва да се срещнеш със специалист- да се опиташ да премахнеш вътрешните си блокажи.

Последна редакция: ср, 26 юли 2017, 10:03 от absurT

# 49
  • Мнения: 1 565
От къде на къде мъжете трябва винаги да са инициатори на нещо ,то о най добрия мъж да е тази незаинтересованост от нещата ще я сметне за това ,че то явно не се чак толкова влюбена или там както му се казва в него и ще се отдръпне

# 50
  • Мнения: 18
Абсурт, ходих - от там знам причините. Баща ми, бившия ми избран донякъде по подобие.
Сега аз знам на рационално ниво, че най-вероятно няма да се случи нищо лошо ако попитам и че най-вероятно не преча и не досаждам, но в действителност блокирам.
Въпроса е, че не мога да ходя постоянно, няма как, а в същото време има елементарни въпроси, които аз не знам дали е нормално и правилно да попитам или не.
Не знам и до къде и до колко е добре да каня, на среща или вкъщи. Кое ще изглежда като 'нямам търпение да те видя' и кое като досаждане, прекаляване, прекалено бързо навлизане в личното пространство.
Осъзнавам, че при вас всичко това е по усет, но при мен не е.

# 51
  • София
  • Мнения: 1 956
Според мен задължително трябва да говориш с приятеля ти защо е в сайт за запознанства. Там никой не влиза само , за да си напише паролата. Бройкат се хора, говори се с тях, уговарят се срещи, ходи се на тези срещи... това със срещите единствено е с възможност да не се ходи реално на среща. Изяснете си каква работа има той там.
Не се страхувай, че може да скъсате. Ако скъсате, значи наистина не си е струвал и е трябвало да скъсате. Мъже има колкото щеш! Сред тях има и такива, които ще спрат да влизат в сайтове още след първото чувство, че са влюбени в теб.

# 52
  • Мнения: X
Е според мен е ясно защо е там, просто явно разчита сигналите на авторката като за неангажираща връзка и съответно продължава да стои в профила си. Доколкото ми се струва той даже май изобщо никога не е ходил при нея щом тя се притеснява от старата си печка и какво ще приготви, не ми се струва да е влизал в жилището й изобщо. Тя не го пита къде ще ходи - вярно това може да се сметне от някой като прекалена намеса, но зависи и как е поднесен въпроса. Предполагам не пита и други някакви нормални неща, което може би се тълкува като незаинтересованост. Вярно че всяка връзка се движи със собствен темп, но все ми се струва, че за това макар и малко време, нещата трябва да са една идея по-сериозни, но не са и всеки продължава да гледа настрани - той в сайта, а тя в работата и други неща, които й се оказват по-важни.

# 53
  • Мнения: 4 624
Авторке, просто останах с впечатление,  че не си показваш чувствата и само него чакаш за всичко. Явно съм права все пак, освен частта с милите думи, което честно казано ме обнадеждава - ето, че можеш все пак да изразяваш желанията си.
Виж, звучиш ми супер несигурна. Аз до голяма степен съм същата като теб. С първото ми гадже много мерих думите си, да не досаждам,  да не се натрапвам,  никога не предлагах първа да излезем,  никога не го попитах с кого е. Но и той не ме питаше и както минаваше времето спряхме да се виждаме и аз не казах нищо. Обяснявам си го с несигурността си тогава, кофти мъжка фигура в семейството или по-скоро липса на такава. Обаче какво стана със следващия ми приятел не знам, но престанах да си меря думите,  желанията, и всичко това, което изброих не се е появявало повече. Освен може би съвсем в началото на връзката като не съм опипала докрай почвата.
Та си мисля, че може би и човека не те предразполага, еднакъв тип мъже ли си избираш? Защо наистина не отидеш да поговориш с психолог?

# 54
  • Мнения: 18 778
Срещи един или 2 пъти седмично за мен не са сериозна връзка. Някаква връзка са, но сериозна - не. Според мен човекът не се чувства истински обвързан, поради което и си влиза в разни сайтове с чиста съвест.

Не може да е сериозна връзка, в която не знаеш точно къде излиза приятеля ти 5 или 6 вечери от седмицата, че не го и питаш дори... за мен поне. По-добре да се търси нов мъж, с този както са почнали нещата, по-добре няма да стане.

# 55
  • Мнения: 1 565
Малко ми е трудно да повярвам ,че има жени на по 25 години с разсъждения на 18 годишни деца относно мъжете и после ревът какви били мъжете как може да изневеряват в сайтове за запознанства ,да предположа следващата тема ще е как тоя е зарязал ,а тя още го обича .Ако съм мъж никога няма да си хвана жена под 30 години за приятелка .
Извинявам се за въпроса ,но за първи път ли виждаш мъж в живота си ? Ние когато бяхме гаджета също сме спали по 3-4 часа ,ставали сме за първа смяна в 4 сутринта ,после сме ходоли малко на лекции после пак 4 часа на работа и чак след това се виждахме за по 4-5 часа и сме оцелели ,при желание винаги има начин да се виждате не зависимо кой колко часа ще спи и какви компромиси ще направи

Последна редакция: чт, 27 юли 2017, 09:44 от Ани Иванова_429091

# 56
  • Мнения: 18
Уейв, точно така и аз. Досега не съм се влюбвала така, но и мен ме е страх много, от това което ти намекваш - да не би да избирам един и същи тип несъзнателно. На тоя етап не ми изглежда да е от типа на бившите ми, двама. Даже хич, ама си ме е страх.
Иначе - за мен това си е начало на връзка или аз май бавничко загрявам:)

Пролет - и аз сякаш бях с очакването, че човек веднагически като се влюби и забравя за профили и чудеса:)))

Almond - почти нищо не питам, почти изобщо. Само как си, как е денят ти. Толкова.
Идвал е вкъщи, но късно вечер и излизаме рано сутрин.

Бианка - и мен ми се вижда малко, май, вече. Кажи ми как е зададен въпроса - 'къде ще ходиш', без да звучи сякаш му държа сметка:(

Ани, абсурд да си била студентка някога. Все някак трябва да си писала курсови работи.
Освен ако нямаш някакъв здравословен проблем:(

# 57
  • Мнения: 4 624
Аз за начало на връзка разбирам първите 6 месеца. И два пъти седмично наистина са малко. За да не звучиш, че му държиш сметка когато го питаш къде отива вкарай положителна нотка в тона. А, какви са ти плановете,  къде ще ходиш? Аз също ще изляза с еди кого си, не знам дали се сещаш. И завържи разговор. Питай ако иска след излизането да дойде до вас да приспи. Не го мисли толкова, а в крайна сметка не трябва да ти пука толкова какво ще си  помисли за теб - то като си имаш сериозен приятел непременно ще си покажете лошите страни, ще се изложите чат пат, ще си искате сметка, ще знаете кой къде е, нормални неща са.

# 58
  • Мнения: 1 565
Имам три заверени семестъра ,четвъртия не можах ,задари тежка бременност и т,н .

# 59
  • Мнения: 4 577
От това, което споделяш, се усеща много силно несигурността ти. Ако бях на мястото на приятеля ти, щях да си мисля, че ти не искаш задълбочаване на отношенията. Ако си влюбена и държиш на него, покажи му чувствата си. Най-лошото, което може да се случи, е той да не отговори на тях, но така поне ще си наясно и няма да продължаваш да се терзаеш в съмнения. След като вече си била омъжена, предполагам си над 25. Вашите отношения съвсем не приличат на сериозни за тази възраст.  Ако той има чувства към теб, само ще му стане приятно, ако му кажеш "Липсваш ми , постоянно си мисля за теб, виждаме се само два пъти седмично, а ми се иска да е повече. Искаш ли да отидем в.... следващия уикенд?" или " Знам че работното ми време пречи да се виждаме достатъчно често, но много ми се иска да е повече. Защо не останеш довечера у нас?". Ако усеща дистанцията от твоя страна, няма как да се самопокани у вас. И на един мъж изобщо няма да му направи впечатление каква ти е печката и какво точно си сготвила (даже е много по-добре нещата да са максимално спонтанни, непланирани, но да усети страст и желание да си с него). Разбирам,че те е страх и аз не съм от най-уверените в отношенията с мъжете, но какво е най-лошото, което може да се случи - да не отговори, да се дръпне. Но ако е така, значи просто не е твоя човек и трябва да продължиш напред. По-добре ли би било да се терзаеш в съмнения и това да се случи след няколко месеца? Най-важното в една сериозна връзка е изграждането на емоционална близост. Ти споделяш ли някакви по-лични неща с него - убеждения, чувства, някакви проблеми?
 Случвало ли се е да спорите, да изказвате различни гледни точки? Знаете ли вкусовете и интересите си, пробвали ли сте ги взаимно? Ако имате общи познати, излизате ли като компания и съответно запознали ли сте близките си приятели с другия? Пишете ли си съобщения със закачки, дори и  по-пикантни? Уверявам те, че няма нищо лошо да предлагаш различни неща, които да правите заедно. Ако ти откаже за нещо, това съвсем не значи, че не иска да е с теб, а просто , че предложението може да не му допада. Споделяй повече, покажи му се такава, каквато си. Опитай се да приемеш вероятността нещо да не му хареса, но в това няма никаква драма. Ако го привличаш като жена и те цени като човек, дребните недостатъци нямат значение. Ако нещо започне да го дразни и отблъсква из основи, така или иначе е по-добре да се разделите. Същото важи и за теб - не би трябвало да вървиш на пръсти и да се чудиш как да избегнеш какъвто и да е минимален конфликт.
Питаш за доверието - ами няма как да си сигурен, никога.Със споделянето, с показването на слабости, на истинското аз, заедно с чертите, които не харесваме в себе си, доверието по естествен начин нараства. Винаги един човек може да загуби интерес към теб и да те нарани. Влизането във връзка предполага уязвимост и поемане на риск да бъдеш наранен, когато имаш чувства. Като пътуваш с кола, винаги може да умреш или да пострадаш при катастрофа, но ако винаги мислиш само за това, каквито и предохранителни мерки да вземеш, никога няма да се насладиш на пътуването. Може би наистина е добре да се опиташ отново да работиш с психолог, защото от това, което пишеш, изглежда, че имаш много силен страх от отхвърляне и това ти пречи да скъсиш дистанцията и да изградиш близост. И това ти пречи въобще в отношенията. За сега не му казвай, че знаеш за сайта за запознанства. Първо му покажи, че искаш по-сериозни отношения, че наистина искаш да си с него, ако се отвори и той - чудесно. Ако държи на дистанцията - ще знаеш как стоят нещата и ще продължиш напред.
 

# 60
  • Мнения: 14 967
Аз имам едно гадно , но насочващо предложение - направи си профил в този сайт и му пиши като непозната  Mr. Green
В тази ситуация , вашата , ще разсее всички съмнения.
Само не ми скачайте- знам , че е подло.  В случай , че двама човека са в дълга връзка и с изградено доверие , и ако партньорът ти има авторитет в очите ти , това би било недопустимо.

# 61
  • Мнения: 18
Уейв - първите 6 месеца са. Преди това е бегло познанство, тук таме разменен поздрав.
Таф говорим си, но засега не се е случвало да спорим, различно мнение нямам притеснение да споделя, просто не е имало на тоя етап още.
Тайс това е действително изкушаващо, но ще ме гони гузна съвест сигурно после цял живот

# 62
  • Мнения: 18 778
Абе не че нещо, ама аз наистина не разбирам какви са тия проверки. Не че съм против тях, ако има брак и деца, хубаво е да се знае истината. Но тук е ясно, че човекът не е сериозно обвързан и под какъв предлог точно ще бъде обвинен, че чати в сайтове??

# 63
  • Мнения: 25 818
Абе не че нещо, ама аз наистина не разбирам какви са тия проверки. Не че съм против тях, ако има брак и деца, хубаво е да се знае истината. Но тук е ясно, че човекът не е сериозно обвързан и под какъв предлог точно ще бъде обвинен, че чати в сайтове??
Допуска се,  е ако от 6месеца се виждаш само с една, си с нея, и не бройкаш други.

# 64
  • Мнения: X
Направи си профил там и поискай да си пишете. Каквото и да ти пише не се издавай докато не разчепкаш докрай . Нямаш си представа колко много неща ще разбереш за него. Сам ще си каже всичко с малко подтикване. Не го идеализирай излишно. Сайтовете за запознанства са пълни с "перфектни", мъже които само гледат какво да боцнат извън вкъщи. Така поне ще разбереш с какъв човек си имаш работа и дали искаш да си с него. Аз точно по този начин разбрах какъв боклук е мъжът ми, който ме носеше иначе на ръце и ме зариваше с пари.

# 65
  • Мнения: 5 835
Направи си профил там и поискай да си пишете. Каквото и да ти пише не се издавай докато не разчепкаш докрай . Нямаш си представа колко много неща ще разбереш за него. Сам ще си каже всичко с малко подтикване. Не го идеализирай излишно. Сайтовете за запознанства са пълни с "перфектни", мъже които само гледат какво да боцнат извън вкъщи. Така поне ще разбереш с какъв човек си имаш работа и дали искаш да си с него. Аз точно по този начин разбрах какъв боклук е мъжът ми, който ме носеше иначе на ръце и ме зариваше с пари.

   Но не никога минава този номер. Ако приятелят ви или съпругът ви ви познава добре и знае начина, по който се изразявате и пишете, тогава ще ви разпознае. Правила съм опити. Някъде е минавало и съм разбирала с какъв човек съм имала работа, но друг път изобщо не е минавало, защото човекът ме познаваше доста добре и ме разпознаваше. Много е гадно да имаш съмнение към някого и това съмнение да те разяжда отвътре.  Sad

# 66
  • Мнения: X
То хубаво с фалшивия профил, но на тези сайтове основно пишещите и иницииращите контакт първи са мъжете, така че самият факт, че жена му пише първа, ще го предупреди. Освен ако не е глупав. Peace

# 67
  • София
  • Мнения: 24 839
Направи си профил там и поискай да си пишете. Каквото и да ти пише не се издавай докато не разчепкаш докрай . Нямаш си представа колко много неща ще разбереш за него. Сам ще си каже всичко с малко подтикване. Не го идеализирай излишно. Сайтовете за запознанства са пълни с "перфектни", мъже които само гледат какво да боцнат извън вкъщи. Така поне ще разбереш с какъв човек си имаш работа и дали искаш да си с него. Аз точно по този начин разбрах какъв боклук е мъжът ми, който ме носеше иначе на ръце и ме зариваше с пари.

А, поне разбра ли какво не му е стигало вкъщи, та го е търсел навън? newsm78
Че да имаш едно на ум за втория брак.

# 68
  • Мнения: 22 476
Виждате се веднъж седмично за разходки и евентуално гостуване...
Ти си мислиш, че имате връзка...но за този мъж, това вероятно не е точно така.
Имаш голям проблем със себеоценката и е явно, че не можеш да се справиш сама. Ако искаш наистина стабилна връзка с някой мъж, започни посещения при психолог.

# 69
  • Мнения: 30 802
А за мен виждане един път през работната седмица плюс уикендите си е напълно достатъчно за връзка- при вече пораснали хора, които си имат живот. Няма нужда от психолог. Нито има нужда да сте дупе и гащи- малко дистанция помага на романтиката.

# 70
  • Мнения: 18 778
Виждане 1 път през работната седмица не е сериозна връзка отникъде. Не мога да си представя сериозна връзка, в която хората се дистанцират точно първите месеци, когато всичко ти гори и искаш да си постоянно с този човек, ако може. Как пък работата и другия "живот" ще те спрат да искаш да си човека, в когото си влюбен. Тра-ла-ла

Аз не съм голям спец, но 1 тотално несериозна връзка съм имала в живота си и пак се виждахме през ден, през два. Та какво остава за сериозните...

# 71
  • Мнения: 30 802
И с първия, и с втория мъж сме се виждали по веднъж седмично плюс уикендите. Работа, учене, събития- аз по принцип не мога да съм постоянно с един човек, не стигам до тотално овъртолване. Да не говорим, че свикваш бързо по този начин. Страстта не е маркер за сериозна връзка- има много влюбени-загубени, дето спамят Фейсбука, докато нещата не се разпърдят в един момент.

За мен най-сигурния начин да разлюбя един човек е да го виждам всеки ден и по много. Трябва малко дистанция, малко мистерия. А и да видя, че има други интереси- иначе ако е само с мен, какво значи това, какъв живот има...тренира ли, учи ли, бачка ли, чете ли...защото за мен не е нормално човек да е пълен със свободно време и винаги на разположение. От една възраст нагоре очаквам мъжът да си има занимавки и да не ми се върти непрекъснато около мен.

А сериозна връзка зависи най-вече от решението на хората, дали искат връзка. Не колко често се виждат. Може да са все заедно и пак да е лапешка работа. Критериите за сериозност са съвсем други.

# 72
  • Мнения: 18 778
Е, хората са различни.

Когато вече ти е мъж, застрахован ли е срещу разлюбване Smile

# 73
  • Мнения: X
Аз съм различна явно, но за мен виждане веднъж през работната седмица и малко през уикенда е неангажираща връзка с никакви перспективи за задълбочаване.

През вечер е за мен минимума в самото начало и заживяване заедно до година.

# 74
  • Мнения: 30 802
То за през вечер трябва да се откажете от всичките си хобита и интереси...да не говорим за всеки ден. А мъж, който с лека ръка ще си изостави интересите, за да ме гледа влюбено, не ме кефи. Или пък да няма интереси...

# 75
  • Сф
  • Мнения: 10 711
Не е лошо интересите е една двойка да са споделени.

# 76
  • Мнения: X
Ако още в началото го няма интереса и желанието да сме заедно колкото се може повече, това за мен поне  няма да е правилният човек на 100 %.

И двамата харесвахме почти еднакви неща в началото с малки изключения.
Фитнес, кино, концерти, пътувания, ресторанти, плуване и партита. Нямаше чак такава голяма разлика дали ще идем на фитнес и сауна заедно или ще сме в два отделни фитнеса по същото време:)

Последна редакция: вт, 01 авг 2017, 16:03 от Анонимен

# 77
  • София
  • Мнения: 461
fire truck, със съпруга ми се запознахме 2007. До 2010 включително, се виждахме по 2  пъти седмично максимум- хубаво ни беше,но и двамата бяхме заложили на работата,а и бяхме след приключили връзки и искахме да подишаме. запознахме се взаимно с приятелите на другия през 2011. Тогава и заживяхме заедно. 2013 сватба, 2014 деца. и се обичаме и имаме тръпка,фойерверки и т.н. а са минали 10 години. и двамата имаме регистрации по такива сайтове и си разцъкваме в моменти на скука. беше ми предложил да ги изтрием-не виждам смисъл. Ако реши някой да кръшка,винаги може да си направи пореден профил с различно име зад гърба на партньора и другият дори да не заподозре. Ти си усещаш човека. За мен изказвания от типа "щом сега не изпитвате нужда да сте нон-стоп заедно,значи нещо не е ок" са несъстоятелни - хората са различни като представи, нужди, емоционален темперамент. Ако и двамата сте самостоятелни личности,ми се струва пресиращо на 6 7 месец от връзката да го питаш какви са му намеренията спрямо теб. Аз лично бих изчезнала с 300,ако някой ми зададе подобен въпрос в периода,когато сме все още на етап срещи, а не живеене заедно. Момичетата горе те съветват според собствения си светоглед. Ако ти харесва човекът - остави нещата да се случват. Колкото до сайта, ако е поне средно интелигентен и с намерение да кръшка,щеше да си смени профила така,че да не можеш да попаднеш на него толкова лесно. Поздрави и успех!

# 78
  • Мнения: 30 802
Между другото, такова виждане малко по-рядко си пасва и с идеята ми, че може да изчакате доста месеци, преди да правите секс. Това по-трудно ще стане с ежедневни срещи. А причината за 6-те месеца разтъкаване е следната: дори най-обиграните психопати трудно поддържат една маска повече от 6 месеца. Тоест все нещо ще го издаде. А ако си влюбена- загубена и само си гукате, няма да имаш дистанция и да видиш що за човек е. Оттам и многото връзки, почнали бурно и завършили с Фейсбук експлозия- както е казал поетът, these violent delights have violent ends.

# 79
  • София
  • Мнения: 461
Защо трябва да се чака със секса, ако се харесват и двамата?

# 80
  • Мнения: 5 835
   По мое мнение трябва да се изчака със секса. Ако мъжът има сериозни намерения към жената, той ще я изчака. За повечето мъже сексът е просто задоволяване на нагона им и получаване на поредната бройка! Като получат секс, вече жената не му е интересна и друг път ще се обади или ако се обади, то ще бъде само заради секса!

# 81
  • Мнения: 30 802
За да не ти се завърти главата и да се окажеш в ситуация на драма, но пък вече влюбена. Секс= хормони, които създават връзка, дори без да го искаш съзнателно.

Парадоксално, в този форум се съветва за 2-3 години съжителство преди да опознаеш човека. Но по отношение на секса се смята, че някъде на втора-трета среща се познавате достатъчно, че да сте интимни. А това не е възможно- той е на практика непознат, не се знае какво крие. За жените това е опасно.

Пък и за мъжете де- един мъж трябва да е малко на положение, не да рипне като разгонен пес, щом някоя завърти опашка.

# 82
  • Мнения: 5 835
За да не ти се завърти главата и да се окажеш в ситуация на драма, но пък вече влюбена. Секс= хормони, които създават връзка, дори без да го искаш съзнателно.

Парадоксално, в този форум се съветва за 2-3 години съжителство преди да опознаеш човека. Но по отношение на секса се смята, че някъде на втора-трета среща се познавате достатъчно, че да сте интимни. А това не е възможно- той е на практика непознат, не се знае какво крие. За жените това е опасно.

Пък и за мъжете де- един мъж трябва да е малко на положение, не да рипне като разгонен пес, щом някоя завърти опашка.

   Някой да напише точните думи и аз да съм напълно съгласна с това мнение.

   Секс се прави, когато жената се чувства сигурна в този мъж и може да му има доверие! А доверието се печели много бавно.

# 83
  • Мнения: 30 802
Искам да запитам тия, които бързат със секса: как точно спечелиха доверието ви в рамките на няколко срещи? Или не ви пука, че могат да ви предадат доверието? тоест ако се окаже, че е fuckboy, няма да се чувствате никак употребена, напротив, ще летите на крилцата на радостта (не го вярвам, едва ли ще се случи, ако си получи своето и следващата стъпка е ghosting)...

# 84
  • София
  • Мнения: 461
още едно доказателство,колко сме различни хората:) в 80% от случайте съм правила секс на 1 или 2ра среща. и 3те ми сериозни връзки са започнали по този начин,без да е имало драматични последствия. (първа среща да не се чете като 1ви ден на запознанство,все пак сме общували в някакъв контекст и среда,преди да споделим взаимен интерек) и тук опират нещата до възприятия. но пък и аз никога не съм възприемала сексът за нещо,задължително обвързано със сериозна връзка,нито пък че идното трябва да влияе на другото.

# 85
  • Мнения: 22 476
Много зависи какви очаквания имаш към този човек и дали на 1ва среща, 1ви секс се влюбваш, или не. Simple Smile
Не всички жени летят на крилата на романтиката и страдат от любови и т.н. глупости от сорта.

А в днешно време няма нищо трудно за един мъж да чака секс от определена жена.
Ще има поне още 1-2, които през това време няма да имат проблем да правят секс с него.

# 86
  • Мнения: 5 835
   Ако бъдете употребена заради секс и захвърлена на боклука, как ще се почувствате?

   Като бях по-млада и аз правих секс на първата или втората среща! Разбрах, че огромна грешка съм направила, като съм задоволявала нагона на мъжете!

# 87
  • Мнения: 30 802
Не любов и романтика, ама си е удар по егото, нали? Хем си се раздала със секса, хем явно нещо не го кефиш достатъчно...

"Не всички жени летят на крилата на романтиката и страдат от любови и т.н. глупости от сорта"

Ами щом смяташ, че са глупости...но пък как ще се омъжиш за Перфектния, ако няма любов и романтика...да не си от ония скучни хора, които се женят прагматично...

# 88
  • София
  • Мнения: 461
Siren, отговарям веднага. Сексът не го приемам за нещо ексклузивно,а за нормална потребност. Когато някой ме привлече физически,не ми е необходимо да ми се кълне в отдаденост и да ми сваля звездите. Ако в последствие си допаднем с този човек - още по-добре -тепърва споделяме идеи мечти и ако паснат -ето ти връзка. С последния човек,с когото си легнах,се оказа че пъзелът пасва безкомпромисно и сме семейство. За да не излезе,че забърсвам всеки по улицата- за да си легна с някого,трябва силно да ме е впечатлил в общуването, а за това са достатъчни няколко разговора -ако не ме хване първите 2-3 пъти,няма шанс да ми замае главата след 5 месеца

# 89
  • Мнения: 5 835
Не любов и романтика, ама си е удар по егото, нали? Хем си се раздала със секса, хем явно нещо не го кефиш достатъчно...

"Не всички жени летят на крилата на романтиката и страдат от любови и т.н. глупости от сорта"

Ами щом смяташ, че са глупости...но пък как ще се омъжиш за Перфектния, ако няма любов и романтика...да не си от ония скучни хора, които се женят прагматично...

   Чувствах се употребена, че ме приемаха мъжете като парче месо. А аз просто наистина исках сериозна връзка с тези мъже, с които имах секс. Много зле се чувствах, когато мъжете захвърляха на боклука, като се наситят на моето тяло. Затова на нито един мъж не пускам вече секс. Отрязах през тези 3-4 години доста мъже, защото ме приемаха като парче месо и не виждаха моята душа.

# 90
  • София
  • Мнения: 461
защо се приемате за жертви,когато говорите за секс? какво значи "да те използва и да се чувстваш употребена"?  вие, лягайки си с даден човек,не го ли желаете също толкова силно? понякога не се получават нещата - не си допадате като темперамент,подход и т.н... не продължавате. за мен е много по-тъжно дълго познанство,доверие,чувства и изведнъж сексът да се окаже разочарование,но понеже сте си отделили времи с този човек,да не можете да прекъснете нещата лесно и безболезнено и за 2те страни

# 91
  • Мнения: 30 802
Добре де, но все пак си е удар по егото, ако човекът изчезне като призрак.

Пък и защо е толкова лошо една жена да иска сериозна връзка? Все едно е някакъв дефект. Ами аз си имам високо самочувствие- смятам, че си струвам и съм доста повече от парче месо, както се изрази потребителката. Не мисля, че е някаква грешка да очаквам сериозно отношение.

А истината е, че сексуалната тръпка не е най-силното. Другото е по-вълнуващо- отдаденост, любов. То си е оценка, че си струваш. Иначе за удоволствието- с вибратор може да е по-вълнуващо.

Има и още нещо- може буквално да станеш жертва. Мъжете са опасни, а ти си лягаш с някой, когото познаваш слабо. Това си е security risk донякъде.

# 92
  • Мнения: 22 476
The Siren of Titan, какъв удар по егото? Само защото си правил секс с някого и в последствие връзката не се е получила?
Да не си на 18г?!?

Всичко зависи от нагласата и разбиранията на една жена. Включително и това дали ще се почувства употребена, или не.
Ако е с ясното съзнание какво прави, какво може да се случи и какво може да очаква...няма защо след секс на 2-5-пък ако щеш и 20та среща да се почувства употребена. Ще е така само и единствено ако го позволи.

# 93
  • Мнения: 5 835
   Ако жената иска секс, може да се задоволи с вибратор или друга секс играчка. Защо една жена да си ляга с един мъж, а в главата на един мъж да бъде, че е получил това, което е искал? А отделно да не говорим колко ППБ има, които презервативите не могат да предпазят напълно.

# 94
  • Мнения: 30 802
Директен въпрос: правиш секс с някого и изчезва като призрак.

И на теб ти е много гот. И не ти е гадничко, нито дори съвсем мъничко. Ами явно някои жени имат добре тренирана нагласа, само не знам защо другото се смята за дефект. По принцип ако се стигне до секс, нормалното е да има поне няколко месеца връзка след това, а не да изчезне набързо.

Не знам защо нагласата, че ти се полага връзка, да е грешна. Аз си живея с идеята, че ако някой ме търси, то е защото иска връзка, не просто да тества и после да реши иска ли връзка. Мисля, че показвам достатъчно, за да може отсрещната страна да вземе решение и да действа според това решение. Ако е нещо по средата, то си е използване, губене на време, риск, драма - все неприятни неща.

А защо да си причиняваме неприятни емоции и риск, само за да покажем какви печени мадами сме...човек трябва да се щади. Да е максимално неупотребен. С годините все повече го оценявам.

# 95
  • Мнения: 22 476
Е при теб ако мъжете са изчезвали след секс, не на всички им се е случвало. Simple Smile Не мислиш ли...Simple Smile
Явно говориш от опит, така че може да разкажеш предполагам...

# 96
  • София
  • Мнения: 461
кой говори,че е лошо да искаш сериозна връзка?! повечето хора искаме. а това с парчето месо... е липса на увереност и самочувствие. ако сама не се чувстваш несигурна,никога няма и да се сетиш да го помислиш. ще си кажеш -ми не,не пасваме,не е моят човек. следващият път. навремето съм имала и 1 night stands, на някои не просто съм забравила имената,а дори не съм ги питала или запомняла. никога не съм се чувствала употребена. защото аз съм решила да получа нещо,което съм искала, а не съм го направила,само за да се харесам на някого. може би идва разликата от настройката с която тръгваш да правиш секс -да си взечеш нещо,което си пожелал,или чрез секса да постигнеш друго - връзка или каквото и да е. нещата са размити доста. отчасти ви разбирам и в никакъв случай не искам да звучи,все едно всеки трябва на 1ва среща да сваля гащите... по-скоро защитавам тезата,че няма универсално поведение и всичко зависи от конкретните 2ма човека в дадената ситуация

# 97
  • Мнения: 30 802
О, да, идеалният форумски гамбит- щом говориш за нещо, явно имаш опит с това.

Ами не, не се е стигало дотам.

В 21 век е доста по-разпространено, но следващото поколение момичета ще си блъска главата. Не знам на колко години си, но ако си на 40+, то въобще дори не може да си представиш за какво става въпрос. Смята се за нормално поведение дори.

Аз имам настройката, че ако един мъж има интерес, то или ще е връзка или тотални непознати. Няма средно положение- да си губя времето с нещо-като-връзка е тъпо. Както аз не давам "половин секс", така и мъжът не следва да дава "половин връзка". Иначе никога не бих тръгнала да ловя мъж чрез секс- тотална глупост е, вече го коментирахме. Той взима каквото иска и повече няма интерес.

# 98
  • Мнения: 25 818
Мамасита, защо сексът да е равен на връзка не разбрах ?
Не е ли връзката вече факт, когато се стигне до секс. Не говорим за one night stand, когато двустранно е съгласувано че е така.

# 99
  • Мнения: 5 835
Директен въпрос: правиш секс с някого и изчезва като призрак.

И на теб ти е много гот. И не ти е гадничко, нито дори съвсем мъничко. Ами явно някои жени имат добре тренирана нагласа, само не знам защо другото се смята за дефект. По принцип ако се стигне до секс, нормалното е да има поне няколко месеца връзка след това, а не да изчезне набързо.

Не знам защо нагласата, че ти се полага връзка, да е грешна.


   Или пък да се сеща за жената, когато му се прави секс. А през това време, тя не съществува за него. Не го интересува дори как е и какви са нейните чувства. Такива мъже могат да правят с жената, каквото си искат и да си играят с чувствата й. А през останалото време, когато задоволят нагона си, се държат лошо и грубо с жената, когато тя им досажда по телефона или ги търси на адреса им. Това е много долно и подло! А какво става със самочувствието на тази жена? Скапва ме. Нейното достойнство и чест ги няма вече.

# 100
  • Мнения: 22 476
Jennifer_w, тоест ти си на мнението, че само мъже могат да искат секс и да се възползват от жените? Simple Smile
Ще бъдеш в такава ситуация и позиция, в която ти се поставиш.
Ако се смяташ за жертва, употребена и използвана...ще правят точно това с теб.

# 101
  • Мнения: 30 802
Мамасита, защо сексът да е равен на връзка не разбрах ?
Не е ли връзката вече факт, когато се стигне до секс. Не говорим за one night stand, когато двустранно е съгласувано че е така.

Сексът създава връзка. На биологично ниво. По биохимични пътища ти променя съзнанието. Сексът Е връзката. Дори да не го искаш.

# 102
  • Мнения: 5 835
Jennifer_w, тоест ти си на мнението, че само мъже могат да искат секс и да се възползват от жените? Simple Smile
Ще бъдеш в такава ситуация и позиция, в която ти се поставиш.
Ако се смяташ за жертва, употребена и използвана...ще правят точно това с теб.



   Няма как да стане вече един мъж да ме използва за секс. Достойнството ми и честта ми са най-важните за мене. И без секс може да се живее. Ако някой ме оцени такава каквато съм, а не заради хубавата ми физика, тогава мога да правя секс, знаейки че този мъж ме цени наистина и иска да бъда до него.

   Омръзна ми в този свят водещи да бъдат парите и секса, ще допълня още едно от мене - да имаш добри и влиятелни връзки.

# 103
  • София
  • Мнения: 461
Jennifer,описваш поведение на тип мъже,с каквито не съм общувала,съжалявам,че не мога да разбера. случвало се е да не продължи връзка,след като съм преспала с някого,но никога не се е случвало въпросният човек просто да изчезне. по достатъчно деликатен начин е поставял нещата,за да не се чудя какво и защо не е станало. а и обикновено, хората насреща винаги са давали ясен сигнал,дали имат нужда от връзка или просто приятно прекарване. и според периода,в който съм,решавам искам ли да участвам или не,без това да накърни ничие самочувствие

# 104
  • София
  • Мнения: 461
Siren, права си. Но кой е казал,че въпросната връзка винаги трябва да се развие в сериозна такава. Ако и двамата направите сходен избор ,че да,силно се привличате физически и за момента това е пре-достатъчно и поради N на брой причини не желаете да се хвърляте в съжителство и т.н.?

сексът Е.връзка. но тази връзка може да си остане единствено физиологическа такава.

# 105
  • Мнения: 30 802
Jennifer,описваш поведение на тип мъже,с каквито не съм общувала,съжалявам,че не мога да разбера. случвало се е да не продължи връзка,след като съм преспала с някого,но никога не се е случвало въпросният човек просто да изчезне. по достатъчно деликатен начин е поставял нещата,за да не се чудя какво и защо не е станало. а и обикновено, хората насреща винаги са давали ясен сигнал,дали имат нужда от връзка или просто приятно прекарване. и според периода,в който съм,решавам искам ли да участвам или не,без това да накърни ничие самочувствие

Извинявай, но ти просто си майстор на рационализацията, с което смекчаваш удара по егото. Бил деликатен, не знам какво си...но пак момъкът най-вероятно се хили, че е взел каквото иска и те е пуснал да пасеш, па макар с деликатни думички. А думите са евтино нещо, всеки може всичко да каже.

# 106
  • Мнения: 5 835
  Знаете ли какво ме ядосва в мъжете? Мъжете използват жените като секс играчки. Когато им омръзне сексът с тях, тогава спират да се обаждат и да те търсят. Дори на улицата няма да те поздравят.

   Добре. Да се прави секс за един път и готово. Няма ангажименти и очаквания. Нещата са ясни, че са били само секс и тогава жената няма се чувства употребена и използвана. Задоволили са и двамата нагоните си и край. Но когато този мъж се е държал добре с тебе, правил ти е подаръци и ти е давал надежди, че иска сериозна връзка с тебе. Изведнъж правите секс, а той започва да те търси само заради единия секс! А жената си мисли, че той има чувства към нея! Да, наистина има чувства, но само че тези чувства са насочени само в долната му глава и то когато е възбудена.

# 107
  • София
  • Мнения: 461
Jennifer,описваш поведение на тип мъже,с каквито не съм общувала,съжалявам,че не мога да разбера. случвало се е да не продължи връзка,след като съм преспала с някого,но никога не се е случвало въпросният човек просто да изчезне. по достатъчно деликатен начин е поставял нещата,за да не се
Цитат

Извинявай, но ти просто си майстор на рационализацията, с което смекчаваш удара по егото. Бил деликатен, не знам какво си...но пак момъкът най-вероятно се хили, че е взел каквото иска и те е пуснал да пасеш, па макар с деликатни думички. А думите са евтино нещо, всеки може всичко да каже.



е нали и аз съм си направила хубавото -и двамата сме доволни и никой не е с излъгани очаквания. Нали се сещате,че при секс на 1ва среща все още си нямал време хууубавичко да хлътнеш,и гледаш на нещата под малко по-различен ъгъл. ако не стане -не го изживяваш с " какво не ми е наред" а с " ами супер беше,ама не е това човекът, въпреки всичко беше приятно изкарване"

# 108
  • Мнения: 14 967
И пак опираме до грешния или правилния избор. Когато изборът е правилен , няма значение кога биохимията ще влезе в действие. Първо е интелектуалното и емоционалното заиграване.
Сирен , тук няма периоди за такъв вид стъпка. Ами ако на мъжът му "писне" да рецитира Шекспир на третия месец Laughing
Та нали сексът следва естественото увлечение. То си е викът на природата / да не употребявам "плътта" , защото много плътско ще се получи/.

# 109
  • Мнения: 30 802
Ами тогава ще видиш, че е свалил маските и ще действаш по съответния начин. Ако е от сериозните, ще издържи. Ако се е предал- значи добре си направила, че си чакала, той сам се е елиминирал като неподходящ и нетърпелив. Нали все пак говорим да отсеем правилните.

6 месеца е период, изследван от психолози. Обикновено, вече писах, дори лудите само толкова издържат да се крият, преди да почнат да падат маските.

# 110
  • Мнения: 14 967
Ами тогава ще видиш, че е свалил маските и ще действаш по съответния начин. Ако е от сериозните, ще издържи. Ако се е предал- значи добре си направила, че си чакала, той сам се е елиминирал като неподходящ и нетърпелив. Нали все пак говорим да отсеем правилните.

6 месеца е период, изследван от психолози. Обикновено, вече писах, дори лудите само толкова издържат да се крият, преди да почнат да падат маските.
Ох , хем си права /теоретично/ , хем не си. Представи си , че няма как да му обясниш какво смятат психолозите. Представи си , че и на жената не и се чака толкова. Представи си , че  е гей и загубиш толкова време в очакване. Представи си , че вече сте яко сериозни , а той се окаже импотентен. Въобще , варианти много  Thinking

# 111
  • Мнения: 5 835
   Говорих преди един месец с един познат от мъжки пол. И засегнахме тази тема за връзка и секс. Като изказах становището си, той ми отговори, че няма мъж, който да ме изчака толкова много - или давам секс от първата среща, или да забравя за него. Той щял да потърси други жени, които ще му дадат това, което иска. А аз го попитах къде остана сериозната връзка. Той ми отговори, че ако сексът му хареса, тогава мъжът може да помисли и за сериозна връзка. Потресена бях от неговото мислене!

# 112
  • Мнения: 14 967
Ами тя Сирен е права , че сексът трябва да е следствие от връзка , а не-първопричина. Но ако един мъж чака шест месеца , целта -секс , може да се превърне в самоцел.
И никаква гаранция няма , че след като я постигне , няма да си тръгне.

# 113
  • София
  • Мнения: 461
Съпругът ми ми е споделял абсолютно същото нещо. Каза,че е склонен да направи компромис до 5та среща,само ако е силно впечатлен. 3та била максимума, след която вече не звъни.. Каза също,че ако ще да има насреща най-красивата жена на света,добра домакиня и прочее,ако не му допадне в леглото,не би започнал дълга връзка,а за семейство да не говорим..
Съответно не би си легнал с някоя,йако не го е заинтригувала интелектуално

# 114
  • Сф
  • Мнения: 10 711
Кому е нужна такава страшна конспирация в човешките взаимоотношения?
Моля ви , пийте си редовно хапчетата! Joy
Колкото до големите изчаквания за секс, това са комлекси на невзрачни   ( на външен вид)  и сексуално скучни девойки.
Това, че  определени жени предпочитат да нямат полов живот преди брака го разбирам, но да подлагаш някой на тестове за годност т. е.  перфектност по свой модел с месеци е хахаво.
Обикновено човек проектира върху другия, собствените си страхове и очаквания и пак може да се заблуди лесно .Не е до секса.
Не се очудвайте на Сирен.От нейните виждания за секса, не само тук ,разбирам че тя го ползва за разменна монета, не за удоволствие..

# 115
  • Мнения: 5 835
   Еее, чак пък шест месеца е много време да ме чака един мъж. Поне един-два месеца да излизаме и естествено е, че трябва да има секс вече.

# 116
  • София
  • Мнения: 24 839
Искам да запитам тия, които бързат със секса: как точно спечелиха доверието ви в рамките на няколко срещи? Или не ви пука, че могат да ви предадат доверието? тоест ако се окаже, че е fuckboy, няма да се чувствате никак употребена, напротив, ще летите на крилцата на радостта (не го вярвам, едва ли ще се случи, ако си получи своето и следващата стъпка е ghosting)...

Айде, щом почна с английския, пак ще се правиш на велика.  Mr. Green
С втория ти мъж сте заживели на втория месец, а сте се виждали по 2 пъти в седмицата на обяд.
Това, по твои сведения.
Какво ли пък доверие си спечели той, че и кога разбра ти дали си пасвате в секса?
Сега, вярно че ти определено си търсила втори мъж, а не гадже, ама на една вечеря поне не отидохте ли, че да го понатиснеш във входа, да видиш колко се радва да те види?
От друга страна- сещам се, че пак по твои описания, спонтанен секс при вас няма- всичко е разчетено- ден, час, разни гимнастики с часове, че и субстанции..........което донякъде дава отговор защо един обикновен секс натоварваш с розови финтифлюшки и евентуални трагедии.

# 117
  • София
  • Мнения: 24 839


   Или пък да се сеща за жената, когато му се прави секс. А през това време, тя не съществува за него. Не го интересува дори как е и какви са нейните чувства. Такива мъже могат да правят с жената, каквото си искат и да си играят с чувствата й. А през останалото време, когато задоволят нагона си, се държат лошо и грубо с жената, когато тя им досажда по телефона или ги търси на адреса им. Това е много долно и подло! А какво става със самочувствието на тази жена? Скапва ме. Нейното достойнство и чест ги няма вече.

Извинявай за прямотата ми, но нали ти си тази, която позволява това държание!?
Ти си съгласна да се държи лошо и грубо.
Ти си съгласна да те търси само за секс.
Ти му досаждаш по телефона и търсиш адреса му.
Достойнството и честта са твои и ти ги отстояваш.
Мъжът получава това и толкова , колкото му дадеш.

# 118
  • Мнения: 46 572
   Говорих преди един месец с един познат от мъжки пол. И засегнахме тази тема за връзка и секс. Като изказах становището си, той ми отговори, че няма мъж, който да ме изчака толкова много - или давам секс от първата среща, или да забравя за него. Той щял да потърси други жени, които ще му дадат това, което иска. А аз го попитах къде остана сериозната връзка. Той ми отговори, че ако сексът му хареса, тогава мъжът може да помисли и за сериозна връзка. Потресена бях от неговото мислене!
И моето е такова.
В смисъл не че ми е от значение дали сексът е на 1-ва или n-та среща, а че не можеш да влизаш в една връзка с очакване да е сериозна. Началото винаги е само секс, пък ако потръгне, потръгне.
Но и твоят познат много се е изхвърлил в приказките, за да се изпъчи колко е над нещата. Не са толкова крайни нещата.

# 119
  • Мнения: X
Много ви се чудя на акъла и колкото повече ви чета, толкова повече съм склонна да си мисля, че не съм жена. Защо трябва да се смесват непременно секса с чувствата? В периоди, когато не съм обвързана и не ми се занимава с никого, а пък ми се прави секс, аз просто си намирам някой дето ме кефи, правим страхотен секс и после не се чувствам длъжна да му се обаждам или обяснявам. Обикновено си свалям някое момче 25-30 г. максимум. Аз съм доста по-голяма. На тях им е кеф и на мене също. За какви чувства говорим? Какво общо има? Забравих да спомена, че е възможно да съм с въпросните младежи още няколко пъти (макс. 3), ако те настояват и после ми става безинтересно. А винаги са много хубави и интелигентни момчета, в това не се съмнявайте. Просто ми връзват.

Последна редакция: вт, 01 авг 2017, 18:54 от Анонимен

# 120
  • Мнения: 46 572
Има си такива хора, за които всяка връзка трябва да премине в сериозна. Не става така. Не е и нужно.

# 121
  • Мнения: X
Jennifer_w, тоест ти си на мнението, че само мъже могат да искат секс и да се възползват от жените? Simple Smile
Ще бъдеш в такава ситуация и позиция, в която ти се поставиш.
Ако се смяташ за жертва, употребена и използвана...ще правят точно това с теб.



   Няма как да стане вече един мъж да ме използва за секс. Достойнството ми и честта ми са най-важните за мене. И без секс може да се живее. Ако някой ме оцени такава каквато съм, а не заради хубавата ми физика, тогава мога да правя секс, знаейки че този мъж ме цени наистина и иска да бъда до него.


   Омръзна ми в този свят водещи да бъдат парите и секса, ще допълня още едно от мене - да имаш добри и влиятелни връзки.
За мен това винаги е било така.
Независимо длаи съм била на 18 или на 28/38..

# 122
  • Мнения: 6 166
Малко в повече ми идва всичкото това оценяване и ценене. Пък после защо попадали жените на меркантилни мъже.

# 123
  • София
  • Мнения: 461
не разводнихме ли много на девойката темата ?

# 124
  • Мнения: X
Малко в повече ми идва всичкото това оценяване и ценене. Пък после защо попадали жените на меркантилни мъже.
Все пак се говори за Цененето на жената като личност, а не като съвкупност от физика и удобство.

# 125
  • Мнения: 30 802
Искам да запитам тия, които бързат със секса: как точно спечелиха доверието ви в рамките на няколко срещи? Или не ви пука, че могат да ви предадат доверието? тоест ако се окаже, че е fuckboy, няма да се чувствате никак употребена, напротив, ще летите на крилцата на радостта (не го вярвам, едва ли ще се случи, ако си получи своето и следващата стъпка е ghosting)...

Айде, щом почна с английския, пак ще се правиш на велика.  Mr. Green
С втория ти мъж сте заживели на втория месец, а сте се виждали по 2 пъти в седмицата на обяд.
Това, по твои сведения.
Какво ли пък доверие си спечели той, че и кога разбра ти дали си пасвате в секса?
Сега, вярно че ти определено си търсила втори мъж, а не гадже, ама на една вечеря поне не отидохте ли, че да го понатиснеш във входа, да видиш колко се радва да те види?
От друга страна- сещам се, че пак по твои описания, спонтанен секс при вас няма- всичко е разчетено- ден, час, разни гимнастики с часове, че и субстанции..........което донякъде дава отговор защо един обикновен секс натоварваш с розови финтифлюшки и евентуални трагедии.
Нищо велико няма в английския, пестя си силите, с една дума казвам много.
Всъщност заживяхме около 5 месеца, след като започнахме да излизаме за втори път. Преди това вече се познавахме две години, със спорадични срещи, кафета, вечери. А в секса е лесно да си паснат двама, ако на мъжа му става без проблем, а жената не е пълно дърво и познава тялото си, а не чака да легне и да й направят веселото, ами се включва адекватно.

Така че ти издиша тезата как съм го срещнала и след 2 месеца вече сме заживели заедно, чакайки бебе. Не е точно такава историята.

А сексът си е винаги нещо специално, от тази идея няма да се откажа трудно. Не ми харесва идеята за секса като нещо тривиално.

То и храната не е нищо особено, ама има и гурме, има и бургери, има и мазни гадни баници.

# 126
  • София
  • Мнения: 461
секс за 1 вечер не значи,че не е специален. както и секс след дълго познанство не дава гаранция за уау. дали е специален зависи от човека с когото го правиш

# 127
  • Мнения: X
Всичко зависи от хората.
Много хора са доволни на трохи отношение и капка доверие, но други не са от тази порода и си търсят себеподобни. Нищо лошо. Просто са различни и не биха си допаднали и не биха били щастливи заедно.

Последна редакция: вт, 01 авг 2017, 22:41 от Анонимен

# 128
  • Мнения: 46 572
Искам да запитам тия, които бързат със секса: как точно спечелиха доверието ви в рамките на няколко срещи? Или не ви пука, че могат да ви предадат доверието? тоест ако се окаже, че е fuckboy, няма да се чувствате никак употребена, напротив, ще летите на крилцата на радостта (не го вярвам, едва ли ще се случи, ако си получи своето и следващата стъпка е ghosting)...
Всъщност моето намерение беше да го употребя по описания начин.
Т.е. да се употребим взаимно.
Бях в началото на студентския си живот, планирах да приключа тогавашната си връзка и да си поживея свободно. Ама не ми се получи. Заживяхме заедно от деня, в който се запознахме, вече минаха 20 г.
Никога не съм се питала какво съм спечелила, достатъчно ми е, че бях и съм щастлива, други сметки не ме интересуват.

Ако не се бяхме оказали един за друг нещата щяха да са отдавна приключили и да са просто един спомен.
И в този случай е виждам нищо пагубно.

# 129
  • Мнения: 25 818
Мамасита, защо сексът да е равен на връзка не разбрах ?
Не е ли връзката вече факт, когато се стигне до секс. Не говорим за one night stand, когато двустранно е съгласувано че е така.

Сексът създава връзка. На биологично ниво. По биохимични пътища ти променя съзнанието. Сексът Е връзката. Дори да не го искаш.
Това правило ли е? В смисъл винаги ли трябва да е така.
Не че нещо, но явно при мен нещо биологията не сработва правилно. Правила съм уау секс с човек с който съм знаела, че нямаме шанс за връзка и бъдеще заедно (разбирай от различни континенти сме били). Пък със сегашния ми партньор и живот и здраве баща на детето ми, си говорехме за съвместно бъдеще още преди да сме се целунали... не знам, при мен сексът не е бил предпоставка за начало на връзка. Може аз да съм сбъркана, вчера разбрах, че с родителите ми сме от различни кръвни групи... Rolling Eyes

# 130
  • Мнения: 22 476
Напълно възможно е детето, децата да са с различни кръвни групи от родителите. 
И в моето семейство е така, и 4та сме с различни.

# 131
  • София
  • Мнения: 24 839
Напълно възможно е детето, децата да са с различни кръвни групи от родителите.  
И в моето семейство е така, и 4та сме с различни.

Не го знаех, по филмите все обясняват, че на бащата носиш кръвната група.

Последна редакция: ср, 02 авг 2017, 00:05 от absurT

# 132
  • Мнения: X
Напълно възможно е детето, децата да са с различни кръвни групи от родителите.  
И в моето семейство е така, и 4та сме с различни.

Това е нещо съвсем ново- кога са го открили? newsm78
От доста време.



Последна редакция: ср, 02 авг 2017, 15:46 от Анонимен

# 133
  • София
  • Мнения: 24 839
Благодаря! bouquet

# 134
  • Мнения: 25 818
Напълно възможно е детето, децата да са с различни кръвни групи от родителите. 
И в моето семейство е така, и 4та сме с различни.

Това е нещо съвсем ново- кога са го открили? newsm78
От доста време.



Предполагам, че и те са като нас с АБ+ и О- и децата им могат да са А или Б и коренно различни от родителите си..
Генетика.
Не, двама родители А+, аз съм нулева. Имам брат също А+.

# 135
  • Мнения: X
За нищо.

Лъкки, пояснявах за поста на Сесил и как могат да се образуват все различни групи при 4ма членове на семейството.

При теб е нормално всичко също.
 

Последна редакция: ср, 02 авг 2017, 15:47 от Анонимен

# 136
  • Мнения: 46 572
Не, двама родители А+, аз съм нулева. Имам брат също А+.
Кое те притеснява, точно тези, които сте ти и брат ти, са вариантите при двама родители А, няма други.

# 137
  • Мнения: 11 427
Към авторката: мисля, че преди да поработиш над себе си и да разбереш защо имаш:

- ниска оценка за себе си и смяташ, че си безинтересна;
- Какво реално очакваш от една връзка и един мъж;
- защо страдаш от липса на доверие към партньора
и опасявам се още проблеми, които ти пречат да изградиш пълноценна връзка.

то няма как продължиш напред и съградиш пълноценни отношения. Имаш имагинерен, идеалистичен образ за мъж, който очакваш да се появи. Не искам да те обидя, но нещо доста е объркано в представите ти за отношенията и връзките. Предполагам, че имаш някакви натрупвания и модели от детството и бих заложила, че си отгледана със силно и властно присъствие на баба ти и някой, които си смятала, че предпочитат пред теб. Все пак не съм терапевт и силно ти препоръчвам да посещаваш известно време психолог - терапевт. Трябва да подредиш някой неща в себе си, да осъзнаеш други и да се пребориш /за начало да игнорираш/ трети.  

# 138
  • Мнения: 30 802
Всичките ми деца са с една и съща кръвна група. Така се получи, случайност. Просто е разпространена, аз съм 0 и шансът да имат моята е малък, но тяхната е по-разпространена.

А иначе ако си правил уау секс без връзка и си го спомняш с години...това също е вид връзка, емоция и заряд, които си носиш в живота, за хубаво или за лошо.

# 139
  • Мнения: X
Сирен, коя е по-разпространената кръвна група от нулевата казваш?
 Rolling Eyes

# 140
  • Мнения: 30 802
http://anthro.palomar.edu/vary/vary_3.htm - нещата не са толкова прости, зависи от региона.

Живеем в част от света, където B е много по-често срещана.

# 141
  • Мнения: X
http://anthro.palomar.edu/vary/vary_3.htm - нещата не са толкова прости, зависи от региона.
България или Източна Европа имаш предвид?


Ти си си допълнила поста. Разбрах.

Последна редакция: ср, 02 авг 2017, 22:06 от Анонимен

# 142
  • Мнения: 22 476
Не съм забелязала група В да е най-разпространената в нашата част на Европа, по данните които се намират е представена около 10% сред населението.
За България е с около 15-16% сред жени/мъже.

# 143
  • Мнения: 25 818
Не, двама родители А+, аз съм нулева. Имам брат също А+.
Кое те притеснява, точно тези, които сте ти и брат ти, са вариантите при двама родители А, няма други.
Вече не ме притеснява, просто мислех че съм А положителна, и родителите ми така са мислели. Няма общо с темата. Извинявам се за спама.

# 144
  • Мнения: 11 427
Що не си направите тема за кръвните групи и да ги обсъдите?
Темата на момичето затрихте, обръщайки я на разговори далеко от събджекта и Simple Smile

# 145
  • Мнения: 4 518
Аз също не съм сигурна в себе си, но никога не съм се притеснявала да питам някой дали иска да излезе с мен. Показваш желание и даваш право на избор. Винаги съм казвала "ако не ти е приятно, ще си тръгна". Два пъти бившият ми ми каза да си тръгна, събрах си багажа два пъти и два пъти си тръгнах. После, понеже съм зле, пак се върнах и накрая казах край. Отидох и багажът ми беше събран вече.
Годеникът ми изневеряваше с мен, мислех, че ще имаме голям проблем с доверието заради това. Преди седмица му казах, ако желае да ми изневерява, но да не разбирам. А ако разбера и е под моето ниво, дори той не може да си представи какво ще му се случи. Имам му доверие за това. Виж, че няма да забрави да купи хляб - няма да повярвам....
Аз бих отишла и бих казала, че съм видяла профила. Аз имам един принцип, който следвам винаги - не очаквай и не искай от някого нещо, което ти не искаш или не можеш да направиш. Ако ти не можеш да го поканиш, не чакай той да го прави. Ако ти не можеш да споделяш с него, той няма да го направи. Повечето мъже са големи ръбове, за жалост...

# 146
  • Мнения: 1 121
..... и е под моето ниво, .....

Повечето мъже са големи ръбове, за жалост...

Това е въпрос за голяма нова тема, но няма да съм аз да я пускам. Все пак - как така преценявате коя и защо е под, над, около вашето ниво ?
Особено от мъжка гледна точка?
Не ви ли гложди съмнение  Mr. Green "абе тази как така, дали нещо не показва повече от мен" ?
Щото по раздаването на квалификации особено във форума повечето доста ги бива, но реалността си е друго  Mr. Green

За втората част на цитата си има една поговорка - каквото повикало, такова се обадило.

# 147
  • Мнения: 4 518
Точните думи, които му казах, бяха "ако е по-грозна и по-тъпа". Не знам как ще преценя, не се надявам да стигам до там.

# 148
  • Мнения: 10
Не знам какво се е писало прдните страници, обаче авторката да се погрижи малко за страха си от отхвърляне. Другото което е, мъжкият индивид достатъчно неудобрение е получавал преди, за да очкваш от него да действа мъжи и да те накара да го искаш всяка вечер по няколко пъти в себе си.... една жена освен, че трябва да е скромна трябва да  бъде и предизвикателна за мъжа, не може да седиш и да се правиш, че искаш нещо а междувременно да седиш отсгтрани, прикривайки за пред себе си, че си толкова заета, че не можеш да обърнеш внимание на удоволствията, да спреш да бъдеш дърво и да живееш, работата цял живот се върши, не може в края на живота си да кажеш достойно служих и се въздържах,,,, пак ще си в същата почва като другите!

# 149
  • Мнения: X
Ти ли си приятелят Grinning

# 150
  • Мнения: 1 121

По правописа ли го разкри? Laughing

# 151
  • Мнения: 1 761
Не знам какво се е писало прдните страници, обаче авторката да се погрижи малко за страха си от отхвърляне. Другото което е, мъжкият индивид достатъчно неудобрение е получавал преди, за да очкваш от него да действа мъжи и да те накара да го искаш всяка вечер по няколко пъти в себе си.... една жена освен, че трябва да е скромна трябва да  бъде и предизвикателна за мъжа, не може да седиш и да се правиш, че искаш нещо а междувременно да седиш отсгтрани, прикривайки за пред себе си, че си толкова заета, че не можеш да обърнеш внимание на удоволствията, да спреш да бъдеш дърво и да живееш, работата цял живот се върши, не може в края на живота си да кажеш достойно служих и се въздържах,,,, пак ще си в същата почва като другите!

Ох, очите ме заболяха от правописТните грешки, запуших си носа заради "прдните" страници, стомаха ми се сви от словореда. За брилянтната мисъл-думи нямам. Отивам да се лекувам.

# 152
  • Мнения: 10
Успешно излекуване!

# 153
  • Мнения: 10
Успешно излекуване!

# 154
  • София
  • Мнения: 16 211
"Удобрение" на руски значи тор. Оборска тор. А на български думата е "Одобрение".

# 155
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Това е писано от някого, бил в момента на откровението на кило и канче Simple Smile)

# 156
  • Мнения: 10
Така беше, досетливи сте. Въпреки това, в основата си поста е доста точен предвид ситуацията, колкото и хаотичен да се чете.

# 157
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
.... една жена освен, че трябва да е скромна трябва да  бъде и предизвикателна за мъжа ...
hahaha Трябвало. А къде пише, че трябва? Хем скромна (предполагам, за останалите мъже), хем и предизвикателна (предполагам, за партньора си). Като имате някои толкоз претенции към жените, не мога да разбера що не се ориентирате към жени с раздвоение на личността? Хем вие ще сте горди и спокойни и ще се чувствате страшни мъжкари, че си имате хем скромна, послушна и сгодна женица, хем и предизвикателна тигрица, хем и ще спрете да плямпате назидателно на останалите жени какви трябвало да бъдат според вашите разбирания. Трябвало, хайде бе. НЕ трябва която и да било жена да живее според и да се съобразява нонстоп с егото и измислените стереотипи на някой мъж.

# 158
  • Мнения: 7
Аз бих ти дала един савет влез в вапросния саит под някакъв псевдоним и започни чат с него без дасе разкриваш и ще получиш много одговори на вапросите си.и тогава ще разбереш дали си заслужава

# 159
  • София
  • Мнения: 24 839
Аз бих ти дала един савет влез в вапросния саит под някакъв псевдоним и започни чат с него без дасе разкриваш и ще получиш много одговори на вапросите си.и тогава ще разбереш дали си заслужава

Марийке, влез в поста си и пусни проверката за правопис!
Бива неграмотност, ама твоето е отврат! #Cussing out

# 160
  • Мнения: 2 617
Аз бих ти дала един савет влез в вапросния саит под някакъв псевдоним и започни чат с него без дасе разкриваш и ще получиш много одговори на вапросите си.и тогава ще разбереш дали си заслужава

Марийке, влез в поста си и пусни проверката за правопис!
Бива неграмотност, ама твоето е отврат! #Cussing out
Все повече си мисля, че за достъп до писане във форум се налага да се прави елементарен тест за правопис.

# 161
  • Мнения: 25 818
Аз бих ти дала един савет влез в вапросния саит под някакъв псевдоним и започни чат с него без дасе разкриваш и ще получиш много одговори на вапросите си.и тогава ще разбереш дали си заслужава

Марийке, влез в поста си и пусни проверката за правопис!
Бива неграмотност, ама твоето е отврат! #Cussing out
Марчето, ако е от махлата, тя до форум се е добрала, вие ще я учите на правопис... Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 162
  • Мнения: 7
Един вапрос.до товали стигнахте до моя правопис.можеби несъм сложила очилата а ида щях да забравя дави кажа чесъм циганка

# 163
  • Мнения: 25 818
Един вапрос.до товали стигнахте до моя правопис.можеби несъм сложила очилата а ида щях да забравя дави кажа чесъм циганка
ДушА, и без очила може да се ползва проверка правопис. Peace

# 164
  • Мнения: 7
Викаи на баба си душа

# 165
  • Мнения: 10
Ама аз не съм мъж, така че отпада целия изписан пост.

Общи условия

Активация на акаунт