АВГУСТинчетата в столчета седят и с играчките се смеят и крещят

  • 19 296
  • 290
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3






Как да кача и надпиша снимка за колажа?
1. Влизате тук http://www.snimka.bg/
2. В дясната страна на екрана пише "Вход". На потребител пишете: augustinki2008; на парола : 2008
3. Намирате албум озаглавен "Фотоколаж" и го избирате.
4. След като сте избрали албума, в горната лява част на екрана излиза надпис "Вие избрахте", името на албума и титулна снимка. Под снимката излизат 3 опции: 1. Организирай албума; 2. Качи снимки; 3. Изпрати на приятел. Избирате опция 2.
5. Качвате снимката
6.Връщате се  в албума
7.Цъквате на албума (да го маркирате )
8.После кликвате на Организирай албума (това се намира в ляво където се показва избраният от вас албум)
9.След като ви отвори албума над всички снимки в дясно има едно бутонче Опиши снимките натискате го ,
отивате на вашата снимка, цъквате на нея, пишете си описанието и давате потвърди.
10.МОЛЯ качвайте само по 1 снимка в албума като  в описание да има името на бебето и никът на мама!




"Боже, Създателю на всички твари, Ти ме направи достойна да стана майка на семейство, Твоята благост ми дари деца и аз дръзвам да кажа: те са Твои, защото Ти си им дарувал битие, оживотворил си ги с безсмъртна душа, чрез кръщението си ги възродил за живот, съобразен с Твоята воля, осиновил си ги и си ги приел в недрата на Своята Църква. Изпрати ми Твоята благодатна помощ за тяхното възпитаване за слава на Твоето име. Дай ми необходимите за тази цел търпение и сили. Научи ме как да насадя в сърцата им корена на истинската мъдрост -страха Господен, та през целия си живот да треперят и да пазят Твоите слова. Открий им да разбират Твоя закон. Нека до края на живота си да действат, като чувстват Твоето въздесъщо присъствие. Насади в сърцата им отвращение от всякакво беззаконие, нека бъдат непорочни в своите пътища. Ти, Праведни Съдия, Който наказваш децата за греховете на техните родители, не ги наказвай заради моите грехове, но ги поръси с росата на Твоята благодат. Отче Небесни, устрой съдбата на моите чеда според Твоето благословение, през техния живот не ги лишавай от насъщния хляб, навреме им изпращай всичко необходимо за придобиването на блажената вечност. Бъди милостив към тях, когато съгрешат пред Теб, не им вменявай греховете на тях¬ната младост и незнание, наказвай ги и ги милувай, но не ги отблъсквай от Твоето лице. Не отвръщай лицето Си от тях в дните на тяхната скръб, та да не ги постигнат изкушения, по-големи от силите им. Покривай ги с Твоята милост, нека Твоят ангел да ходи с тях и да ви пази. Не оставяй моите чеда, Господи, и им дарявай полезното за спасението, амин!"




"Преди раждането си дете попитало Бог: Не знам защо ще се появя на този свят? Какво трябва да правя? Бог казал: Ще ти подаря ангел, който винаги ще е с теб. Той всичко ще ти обясни; -Но как ще го разбирам, аз не знам езика на ангелите?; -Той ще те научи на своя език и ще те пази; -А как е името на моят ангел?; -Не е важно как се казва, ти ще го наричаш МАМО!"




ИМАМЕ СИ 77 МОМЧЕНЦА И 56 MОМИЧЕНЦА

                                            

НАШИТЕ БЕБЕТА

14 Юни



11 Юли



13 Юли
Денис - 3000гр. - Janet80 - първа бременност, Бургас (термин 04.08.)
Румен - 3200гр. - zvezdi4ka_12 - 21г. - първа бременност, Разград (термин 07.08.)



16 Юли
Момчил - - marymadye - (термин 01.08.)


21 Юли
     


22 Юли
Александра - 2530гр., 44см. - deizy13 - първа бременност, (термин 11.08.)


23 Юли
Никола - 3850гр. – ver4eto32 - 33г. - втора бременност, Варна (термин 01.08.)
Ребека - – chapla - 37г. - втора бременност, Варна (термин 07.08.)



24 Юли
Теодор - 3550гр., 51см. – Baduizm - 19г. - първа бременност (термин 04.08.)



27 Юли



28 Юли

Наталия - 3900гр., 55см. – kristina82 - 26г. - трета бременност, София (термин 05.08.)
Карина - 2300гр. и Максим - 2600гр. – rosalin - 26г. - първа бременност, Варна (термин 15.08.)

Калоян - - beba_bebeshka -София (термин 14.08.)
Алесия - 3550гр., 49.5см. - Rossy32 - първа бременност, Италия (термин 08.08.)


29 Юли
Стоян- гр. - ^kasiopea^ - 36г. - първа бременност, Хасково (термин 08.08)
     


30 Юли
Ралица 3050 гр. 48см - albena1970 - г. - втора бременност(термин 08.08.)
     


31 Юли
Анна-Мария - 2800гр., 48см. – nuni_3 - 27г. - втора бременност, София (термин 17.08.)
   


1 Август
Дениз - 3020гр., 50см. - snejana01 - 28г. - първа бременност, Турция (термин 25.08.)
Кристиан Белин - 3200гр., 50см. - ondina - 30г. - втора бременност, Бургас (термин 25.08.)

 


2 Август
 


3 Август
Лора - 3000гр., 49см. и Емануила - 2880гр., 48см. - magy_m78 - 30г. - трета бременност, Гърция (термин 28.08.)
Милена - 3000гр., 48см. - meranda - 28г. - първа бременност, София (термин 01.08.)
 


4 Август
Емили - 3450 гр., 52 см. - lovd55

5 Август

   


6 Август
Сабина - 3050гр., 50см. и Максимилиан - 3200гр., 52см. – emily_r - 35г. - втора бременност, София (термин 10.08.)
Габриела - 3300гр., 49см. – morskafeia - 24г. - първа бременност, София (термин 12.08.)




7 Август



8 Август
Миа - 3000гр., 50см. - ira_d - 28г. - втора бременност, Лондон/Пловдив (термин 03.08.)
Йоана - stelliana_ - първа бременност, София (термин 16.08.)

   


9 Август
   


10 Август
Димана - 3350гр., 47см. - buba_85 -  23г. - първа бременност, Враца (термин 10.08.)
     


11 Август
Владимир - 3220гр., 51см. - gitsa - 34г. - втора бременност, Пловдив (термин 06.08.)
     


12 Август

Дария - 3150гр., 52см. - agramd - втора бременност, Стара Загора (термин 22.08.)
Максим - 3400 гр., 51см. - dani_shtukova - 25г. - първа бременност, Варна (термин 14.08.)


13 Август
     


14 Август
Максим - 2900гр., 48см. - Иренка - 25г. - втора бременност, София (термин 27.08.)
Кристина - - kseniq - 23г. - първа бременност, Пловдив (термин 08.08.)
Александра 3850 гр. 52 см - - gabi32  - втора бременност, София (термин 21.08.)
Анна 3100 гр. 46см - - maria.maria  - първа бременност, Пловдив (термин 18.08.)

Теодор - 3400гр., 51см. - буболече - 31г. - първа бременност, Русе (термин 15.08.)
Даниел - 3600гр., 52см. - Danu- Ani - 26г. - първа бременност, Варна (термин 24.08.)



15 Август
Анна Мария - 3420гр., 51см. - micra - 27г. - втора бременност, София (термин 20.08.)
Стефан - 4000гр., - Алфира - г. - втора бременност (термин 22.08.)
   


16 Август
 


17 Август
Крум - 2700гр., 47см. - piaf - 36г. - първа бременност, Ямбол (термин 03.09)
 


18 Август
Николая - 3080гр., 47 см. –sunflower79    - 28 г. Варна  (термин 26.08.)
   
   


19 Август
Мартин - 3400гр.,49 см. –bude6tata mama  -  (термин 27.08.)
 


20 Август
Констанс - 3100гр.,51 см. –apple    - 37 г. София  (термин 18.08.)
   
 


21 Август
Станислав-3940 гр.,51 см. –Викито 23 г. първа бременност  София -   (термин 20.08.)
Калин- гр., см. –drugoselec 27 г. първа бременност  Габрово -   (термин 11.08.)




22 Август
Майра - гр., см. –Селена 27 г. първа бременност Darlington /United Kingdom/ -   (термин 11.08
Мина - 3700гр., 51см. –Мика първа бременност Франция-   (термин 26.08.)


23 Август
Микаела- 3200гр., 50 см. –Диди-2 27 г. - първа бременност –София -   (термин25.08.)



24 Август



25 Август
Александър – гр.,  см. –chdiana 25 г. - втора бременност, Холандия /Амстердам/, Варна (термин26.08.)
       


26 Август
Тамара -3900гр., 51см. - Муциту


27 Август



28 Август



29 Август



01 Септември



05 Септември



БЕБЕШКИ РЕКОРДИ АВГУСТ 2008

Най-нетърпеливо бебе – Калина на kovatcheva, родена 50 дена преди термина
Най-мързеливо бебе – Майра на Селена, родена 11 дена след термина
Най-точни бебета родени на термин – Емил на ssieber, Максим на nadin13, Димана на buba_85, Ева на Kinly, Мая на Si Key, момиченце на Дявосли чаровна, Георги на marian1, Константин на Сонаши
Най-леко бебе – Калина на kovatcheva – 1750гр.
Най-тежко бебе – Димитър на пухи – 4270гр.
Най-късо бебе – Калина на kovatcheva – 42см.
Най-дълго бебе – Наталия на kristina82 и Доротея на Martini_mama – 55см.
Най-плодоносен ден – 14, 18 и 20 Август, когато са родени по 7 бебета
Най-предпочитано име за момче –  6 бебета носят името Александър

Най-предпочитано име за момиче – 4 бебета носят името Александра и 4 Габриела
Най-рано поникнало зъбче - Ивайло на Elle - 21.12.2008





e-mail: augustinki2008@abv.bg
за парола ми пишете на лични




ПОЛЕЗНИ ЛИНКОВЕ:


Майчинство, Обезщетения, НОИ и др.

НОИ и обезщетения за майчинство
Обезщетение за бременност и раждане
Закон за семейни помощи за деца
Молба-декларация за получаване на месечни помощи за дете до завъ … 0 годишна възраст

ЗА КЪРМЕНЕТО


ЗА ЗАХРАНВАНЕТО

За захранването Ново
Схема за захранване на Hipp Ново
Готово ли е детето за захранване?
Основи на захранването
Кои храни да избягваме?
За соковете
Въвеждане на млечни продукти и прясно мляко в менюто на малкото дете
Наръчник за хранене според възрастта на Вашето бебе и малко дете
За глутена
*Лекарят съветва да захраните със сок? Сменете лекаря*
*Защо нашите майки са ни давали сок...*
*Извадки от становището на Американската академия по педиатрия о … ричната практика*
*За вредата от захарта*
*Наръчник за хранене според възрастта на Вашето бебе и малко дете*
*Кога да започнем захранването на бебето с твърда храна*
*Примерна схема за захранване*
*Рецепти за домашни пюрета и каши*
*СПРАВОЧНИК:АСОРТИМЕНТ И СЪСТАВ НА КАШИТЕ*
*СПРАВОЧНИК:АСОРТИМЕНТ И СЪСТАВ НА ПЮРЕТАТА*
*Homemade Baby Food & Baby Food Recipes*

*ЗА КАНДИДАТ ДЮКАН/КИ*


Хайде на пазар!


За глутена:

За глутена ... първи стъпки   *   За глутена   *   За глутена!   *   Цьолиакия   *   Вреден ли е глутена за бебето?


Алергии и непоносимост

Детски ботулизъм   *   Алергия към кравето мляко при децата     *   Алергия към елда


За водите:

 Девин изворна   *    Сравнителен тест на Български минерални води   *   Сравнителен тест на Български минерални води от Бълг. нац. асоци …  - много подробно


За атопичен дерматит

Информационен бюлетин - атопичен дерматит
puls.bg - Всичко за здравето - атопичен дерматит
Дерматит - атопичен, себореен, екзема...
Моето бебе и аз - атопичен дерматит
Клиника по дерматология - атопичен дерматит
all.bg - Хомеопатия и алтернативна медицина - атопичен дерматит при деца
dir.bg - Атопичен дерматит-едно по различно мнение

СЛИНГ

belinsa * georgievi * babysling-lana.hit.bg * bebe.to/sling

newsm03ЗА МАЙКАТА

Диета след раждане
Отслабване след раждането
Възстановяване след раждане
След-родилната депресия
Красиви след раждането
Красива след раждането
Изкуството да бъдем родителиНОВО!

ПОСЛЕДНА БРЕМЕННА ТЕМА С ЛИНКОВЕ КЪМ ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ
Бебчета на АВГУСТинки навъртяха месечинка - 1
През АВГУСТ се родиха, а вече се усмихват - 2
АВГУСТинчето кърма и мляко хрупа, за радост на мама килца да натрупа - 3
АВГУСТовските котани мъркат, пеят, а пък котарачетата им се смеят - 4
Слага АВГУСТинчето новия тоалет и отива в Южния парк на моабет - 5
АВГУСТовското ни злато радва се на циганското лято - 6
Навън вие вук, мама АВГУСТинка пише със съфорумките тук - 7
АВГУСТовска Обама мама - 8
Баба зима на вратата чука, АВГУСТинче смее се със глас и гука - 9
Люта зима иде вече, в Мола май ще се разхожда АВГУСТовското човече - 10
Тихо се сипе първият сняг, АВГУСТинките във форума са пак - 11
АВГУСТинчето стачкува, на майка си главата то надува! - 12
Коледни еленчета летете, на АВГУСТинчето - 13
Първа Нова Година ще празнува АВГУСТовската дружина - 14
Подаръци ще има за всички от сърце и най-много за АВГУСТовското дете - 15
Мама АВГУСТинка в преспите върви, а във форума слова реди - 16

Предложения за заглавия на следващите ни теми:
"Зима на вратата чука, АВГУСТинки си споделят тука" - stella_a
"Някои ще колят прасето, а мама АВГУСТинка си гледа детето" - stella_a
"Мама АВГУСТинка в преспите върви, а във форума слова реди" - stella_a
"АВГУСТинки се радват на циганското лято, а АВГУСТинчета стачкуват за мляко" - stella_a
"АВГУСТовското човече има зъбки вече" - stella_a
"АВГУСТувското дете хапва мляко,каша или пък пюре" - stella_a
"Докато детенце сладко спинка, тука пише мама АВГУСТинка" - stella_a
"И в новата година заедно е пак АВГУСТовската дружина" - stella_a
"АВГУСТовските дечица почнаха да хапват и с лъжица" - бланш
"АВГУСТовските момченца и момиченца чакат първите кокиченца" - бланш
"Скоро АВГУСТовската дружинка ще закръгли шеста месечинка" - бланш
"АВГУСТовските бебоци правят с бънджи първите подскоци" - бланш
"Зъбки във устица вече имат АВГУСТовските дечица" - бланш
"Картофче, морков, тиква, плодове АВГУСТинчето похапва, за да порасте" - бланш
"АВГУСТинче мощен глас извива, щото зъбче му избива" - Колди
"Пюре хвърчи, каша се лее, АВГУСТинчето да плюе умее" - Колди
"Зъбченцата като броеница греят в АВГУСТовската устица" - Колди
"АВГУСТинченцето бяло цял ден не е спало" - Колди

Последна редакция: сб, 17 яну 2009, 17:54 от mamadona

# 1
  • Мнения: 2 376
Първа !! Мамадона, мерси за хубавата темичка  Hug

# 2
  • Мнения: 6
Браво Мамадона...  bouquet

Сега трябва да изредим всчики анимационни герои, а като станат тинейджъри
ще се правят теми с H2O май така беше и High School musical явно..... Mr. Green

# 3
  • Мнения: 82
ей каква сладка темичка,мерси Дони!!!   bouquet

# 4
  • Мнения: 10
Хей ме на и мен. Дони много ми харесва както си е с големите картинки Wink

# 5
  • Мнения: 1 266
  bouquet Дони, страхотна тема   bouquet

бланш, наистина май нашите деца са най-лекички след Жаки, НО хич не мога да кажа, че Марулята е фина  Joy Трябва да й видиш бутчетата и бузите - като хамстер е!

/Докато пиша тук, тя се обърнала от корем по гръб  Heart Eyes/

Даже днес педиатърката изкоментира: "Не мога да повярвам, че си само на кърма и си такава дебеланка."  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 3
и на мен!  Peace  Hug
Е,ваще ако са дебели аз какво да кажа?  newsm78

# 7
  • Мнения: 990
Дони - бонбони, темичката е супер!  Heart Eyes

Мелфин, чета ви редовно, просто не ми се пише, имам си вътрешни дерзания  Confused

# 8
  • Мнения: 207
Хоп и аз тук  newsm44

Дони браво  smile3501 newsm51 smile3525 Много сладка темичка си ни направила   love001

# 9
  • Мнения: 3 869
Аз хубаво се канех до 6м никакви други неща да не давам освен кърма, ама немирко-нетрайко не издържа и след бурен протест му позволих да докопа парче ябълка от моите  Crazy Така хубаво я смука и гриза (достаттъчно голямо беше парчето, за да не може да отхапе), че му я оставох докато му омръзна да я лигави - целия се беше омазал със слюнка и сок от ябълката  Joy
Утре мисля да му дам един порядъчно голям морков, хем че е и по-твърд от ябълката - само ще може да си чеше венците с него. Май забавлението с храните ще започне и в нашата къща  smile3521

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 129
Дони, мерси   bouquet много сладка тема!

# 11
  • Мнения: 276
Браво Дони  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Темата е много свежа.

# 12
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Добър вечер и от мен, браво Дони, и този път си блестяща   bouquet

Да питам вие свалихте ли играчките от леглата, защото тази вечер влизам в стаята и гледам Калина се опънала, взела едната пчеличка и се опитва да я напъха в устата си, страх ме е, че стойката, на която са закрепени играчките ще се счупи и ще я удари  newsm78, утре ще я махна.
Калинката май държи рекорда за най-леко бебе - в болницата влязохме 6000 гр, а излязохме 5790, мисля, че ги навакса, но не се притеснявам, иначе и аз забелязах гушките на Михаела и Мариела, да са ви живи и здрави, много са сладки така и леееко ви завиждам. А пък Денис е мъж, и трябва да тежи на място  Wink.

Мъжа ми и майстора цял ден монтират бойлер, и още продължават  ooooh!, то бяха схеми, чертежи, все едно че атомна подводница ще монтираме в килера, но не казвам нищо, че от 10 години за първи път се е хванал нещо да свърши вкъщи Tired.

Аз днес откарах 2 часа на зъболекар, още не съм приключила сагата  Tired, но днес ми взеха мерки вече за мост, и се надявам до края на месеца да сме приключили, че от август го правим  ooooh!.

За бюста няма да се изказвам, но мога да снимам реклама на Хъш Пъпис  Sick, но на горната спирка е д-р Николай Георгиев, та ако се наложи и намеря от някъде 4 000 евро може и да отскоча до там  newsm78.

Айде, лека от мен и до утре.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 139
 smile3501 на  Мамадона!!!
Темичката е страхотна!!!

ЧЕСТИТИ МЕСЕЧИНКИ НА ДНЕШНИТЕ БЕБОЦИ!!!

# 14
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 456
Доника, страхотна е темата!!!   bouquetБамби ми е един от любимите герои покрай каката!!!!

За парфюмите - от едно известно време ползвам Еклат на Ланвин и Фем - на Бос и май не мога да се оттърва от тях. Много ми харесват и все ги сменям и все с тях си оставам. Иначе имам и Лайт Блу на Долче и Габана и Бялото Версаче .Аз по принцип никога не ползвам само едни парфюм, винаги имам поне два и ги сменям според настроенията.

Мег1, аз днес му дадох един морков на Калоян, голямо чесане на зъбите падна!!! Дадох му и между пръстите тиква и също много му хареса, незнам и аз как ще дотикаме до 6-тия месец, ама ако не стане може и по-рано.

Мелфин, страхотен е Преслав, направо голямо дете вече е станал!!! И не го зори с тези пюрета, дай му малко почивка, явно не е готов за тях. После ще ти е още по-трудно като трябва да махнеш спринцовката от Панадола. Ще мине малко време ще забрави лъжицата и така ще се научи.

Дони, и ние сме в горната граница на килограмите, ама имай предвид че си се родихме по-големички все пак. Плюс това ние сме мъже, трябва да си тежим на мястото!!! Mr. Green

Граци, липсваш на дружинката, ще чакаме снимки от Ния Hug

Общи условия

Активация на акаунт