Отговори
  • Мнения: 11 091
За заглавието - благодарности на Mimozinq!

 

ИМАМЕ СИ
59 ПРИНЦA          и      54 ПРИНЦЕСКИ

               
ТОВА СА НАШИТЕ КРАСИВИ СЛЪНЦА



ИМЕНА, РАЗМЕРИ, ДАТИ:



ПОЛЕЗНИ ЛИНКОВЕ

Полезни линкове към здравни и бебешки сайтове
Справка за лекарства по време на кърмене
Указания за съхранение на кърма
Хранене от шише с изцедена кърма
Здраве и имунизации
ПЛАН ЗА ХРАНЕНЕ И ЗАХРАНВАНЕ ОТ 0 ДО 36 МЕСЕЦА
Детски сайт
Популярни Детски Песни и Стихотворения
Инфакол
Да   излекуваме коликите
Специалисти - бебе
Масаж за бебчета
Какво ли не!
Моето дете
НАРЪЧНИК ЗА  ПЪРВА ПОМОЩ
Нормални и притеснителни изхождания при кърменото бебе - със снимки!

ПОЛЕЗНО ЗА МАЙКАТА

НОИ, обезщетения, помощи


ЗА БЕБЕТАТА:


ЗАХРАНВАНЕ:


ОНЛАЙН МАГАЗИНИ ЗА БЕБЕШОЦИ (И МАМИ):




За Потребителско име и Парола пишете ЛС на *Pukanka*, mimisofia или на мамата, пуснала темата



Предишните ни теми:
1, 2, 3, 4, 4.1, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61,
62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76,77,78,79,80,81,82,83, 8485

ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА НОВИ ТЕМИ:

1. ОКТОМВРИЙЧЕТО  все гладно зее, зимата ще се говее! - предложението е на feel_u
2. Октомврийчето не спира да се смее, когато мама го люлее! - вдъхновение на Elichka_mama
3. Радостта голяма е за Октомврийската дружинка, нашето талисманче е вече на половин годинка! - предложение за м. февруари в чест на Калоян от  Elichka_mama
4. Октомврийчето в кошарка кротко спи, а снегът навън вали, вали! - предложение на Kamence
5. ОКТОМВРИЙЧЕТО все по-голямо става, на братче или на сестричка се надява! - предложение на mimozinq

Последна редакция: пн, 26 яну 2009, 11:42 от Параход

# 1
  • Мнения: 80
  Аничка ма много си бърза  Hug!
 Няма да пиша пак,оставам в старата тема,който му се чете там съм се обяснявала  Joy!
 Лек ден,аз ще се стягам за едно малко купонче довечера!

# 2
  • Мнения: 668
 Hug  Хубава нова темичка smile3501

# 3
  • Мнения: 104
Здравейте още не съм ви съвсем изчела. Ние сме болнички-бебчо и аз,но с различни симптоми. Дано да ми оздравее милото скоро  Praynig Пазете се и вие от вируси и други гадости.

Гледам някой е писал за АМ приготвянето. И ние бързо се справяме с преварена вода в термокана,която претоплям до желаната температура. Страх ме е да ползвам микровълновата, а и имам съмнения, че не са много полезни тия лъчи, ама може и доста да греша.Във всеки случай с каната ми е по-лесно и по-равномерно ми притопля.

Доколкото знам Джи-Пита се сменят декември и юни, а не юли.

Сега ще ви чета.

П.С.А да за тръните щях да споделя-на гърба имаше повече излизат бързо, ама сега тва не ми е преоритет.

Последна редакция: пт, 23 яну 2009, 15:23 от adina

# 4
# 5
  • София
  • Мнения: 285
  Аничка ма много си бърза  Hug!
 Няма да пиша пак,оставам в старата тема,който му се чете там съм се обяснявала  Joy!
 Лек ден,аз ще се стягам за едно малко купонче довечера!

прочетох какво си ми написала в предишната тема!

За поръчките в MyToys и аз да попитам мамите, които вече са получили поръчки;
Размерите на дрехите отговарят ли си?! харесала съм си няколко бодита, ризка и т.н. за лятото и се чудя дали да се доверя на размера!
и за времето - за колко време пристигат до Бг?!

Софко, ти ли беше дала идея за справяне с хрустичките на главичката на бебунчо?! Ако си ти, би ли написала пак, защото изпуснах дирите на обяснението,  ще ми трябва обяснението на тази манипулацийка?!


  bouquet

# 6
  • Мнения: 489
Здравейте! Хайде да се разпишем и в новата тема, много актуално заглавие.
Искам да попитам пак за тия трънчета, как точно се махат, че на мен и двете деца, а най- вече баткото не може да стои на едно място за секунда. Четъх, четъх и не можах да меря, къде сте обяснявали какво точно се прави. Нали пишете бързо, явно е в някоя тема доста по- назад, а нямам време да изчета всичко. Може ли някой да ми даде линк или да обясни накратко как става точно масажа? Благодаря предварително.Simple Smile
Ей какво хубаво слънце пекна, а докато бяхме навън имах чувството, е всеки момент ще завали. Вие по колко пъти излизате навън? Ние засега само след обяда за 1-3 часа, в зависимост от времето. За съжаление слънчице има преди или в късния следобед. Mай ще трябва да започнем по 2 пъти да излизаме вече.
 Лек ден на всички!!!

Последна редакция: пт, 23 яну 2009, 16:38 от DEZIRELA

# 7
# 8
  • Мнения: 920
DEZIRELA правиш кръгови движения с ръката по гръбчето и дупенцето около 10 минути с олио, аз ползвам зехтин. Въпросните трънчета са едни чернички като косъмчета седят. На мен лично -простете ме за описанието Mr. Green ми приличат на изстискани комедони, но доста по - големи. Излизат сякаш изпод кожата.
Съни браво на Весето, голяма мома станала Hug
Мъжът ми е открил английският La Redoute, цените са в лири, ако някой проявява интерес ето сайта, аз си харесах това екипче на адидас за 10 лири
http://www.laredoute.co.uk/style/adidas-Babys-unisex-jogging-sui … 37822&source=
И аз не мога да разбера какви са тия драми около това АМ, всеки ден като отворя форума все за АМ се говори Shocked  приготвям го за 2-3 мин с ел. кана Peace
Хайде отивам да си гледам питката, че трябва да я слагам да се пече вече  Crazy

# 9
  • Мнения: 558
Дезирелка, заповядай- http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=323743.0 ама на твоя отговорност Wink, че научната обоснованост на тая тема е спорна.
Шивани, с най- обикновено бебешко олио намазваш главата, оставяш 20 минути, после с мека бебешка четчица поразресваш без да стържеш много, изкъпваш хубаво дребния и пак поразресваш... ако са останали крусти- следващата седмица повтаряш процедурата. Има си и препарати против крусти, тях не съм пробвала.
Бебочка, аз питах за формулата, и девойките ми обясняваха, искамвсичкодазнампобързопобързо!!!

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 33
Опит да се включа на първа страница!
Брей, взех, че успях.

Днес времето тук най-накрая го биваше. Ей живнах!

А за личните лекари и аз знам за декември и юни.

Адина бързо да се оправяте, наистина е много гадно да ги гледаш болнички малките хайвани.

# 11
  • Мнения: 920
Дезирелка, заповядай- http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=323743.0 ама на твоя отговорност Wink, че научната обоснованост на тая тема е спорна.
Шивани, с най- обикновено бебешко олио намазваш главата, оставяш 20 минути, после с мека бебешка четчица поразресваш без да стържеш много, изкъпваш хубаво дребния и пак поразресваш... ако са останали крусти- следващата седмица повтаряш процедурата. Има си и препарати против крусти, тях не съм пробвала.
Бебочка, аз питах за формулата, и девойките ми обясняваха, искамвсичкодазнампобързопобързо!!!
Софко, нямах предвид теб, просто все за това се говори Hug Аз пък теб исках да питам нещо - интересно ми е твоите дечица как учат два езика да говорят, в смисъл ти на какъв език им говориш? Много ми е любопитно как децата се научават да говорят на два езика? Сподели pls Hug

# 12
  • Bulgaria
  • Мнения: 42
Здравейте мамчета още съм в предната тема,ама може и да не я изчета.Та да се запиша тук поне на 1ва страничка.Започнах все по рядко да пиша,но се надявам да ме извините не ми стига времето.Днес в Русе е мрачно,но пак излязохме за час.
Но вчера такава разходка си направихме,че мама има мускулна треска.Ходих и до банката и си подадох декларациятаІновата бланка.
Много и се радваха колегите,а тя се чудеше къде е и какво става.После кафенца Laughing еняма такъв кеффф.
Благодаря на всички, които ми дадоха съвет за сухата кожа.Но странното е че се бели само около врътлето на други места не е суха,а само там.
За АМ когато правя,стоплям водата Девин с розов етикет в каната за вода и ако после съм я направила по гореща поставям шишето в студена вода за кратко.Не мога да преценя колко са60 градуса на разтварянето,а 30 градуса да е млякото когато се дава.Не мога да преценя и така го приготвям.
В събота ще ни бият Пентаксима най/накрая че само ние останахме.
Малко снимки от днес  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=304609&pid=10164168
и отивам да ви чета.

# 13
  • Мнения: 0
Здравейте момичета! Съжалявам, че така се намесвам в темичката ви.Чета ви от много време, но все не събирам смелост да се включа. Казвам се Таня и съм от Стара Загора. Моето съкровище Мартин се роди на 16.10.- 3,500 кг и 51 см. Досега не сме слагали ваксина и съм малко притеснена. Имах желание да сложим пентаксим, но миналия месец Марти беше малко болен и отложихме за този. Да, ама не! Никаде в Стара Загора в аптеките нямат в наличност ваксината и ми казаха, че най-рано ще я доставят в края на месеца. Чудя се дали няма да е доста късно. Моля помогнете ми!!! Praynig

# 14
  • Мнения: 558
Аз им говоря само на български, навън на английски, книжки им чета на каквито езици имаме, баща им е българин, което ще им помогне да не говорят само на английски, както се получава при смесените бракове, обаче от един момент натам самите деца започват да говорят помежду си на английски, независимо какъв език се говори в къщи (моите още са малки за това)... Та таковата, често ходене в БГ му е майката, за да се поддържа езика и самосъзнанието... Това всичко са мои умозаключения вследствие на наблюдения...
А, за да разбира и двата езика- приказване нонстоп и на двата е ключа ми се струва...
Имаме бисери засега от страна на Данни:  "няма мюзиик", както и "come on дядоо", знае какво е icecream, и сладолед, чуе ли думата "парички" сам казва moneeey и се хили... още не говори с много сложни изречения, но определено с други деца го забелязвам, че има езикова бариера и пищи много или им казва думи, които знае на двата езика и с 2 думи се изразява повече с викове, рев и кикотене, горкия, поради което не съм манияк да го уча само на български... както казах- ходенето до бг и общуването им с тамошните баба и дядо и братовчеди ще им помогне най- много на децата... Племенниците ми (наполовина англичнчета) превключваха езиците буквално за 3 дни, дойдеха ли си в бг...
Тая тема е много обширна, но повечето деца с 1 родител българин, които познавам имат проблем с разбирането на българския, а тия с 2ма българскоговорящи- отказват да го говорят, и също не чаткат всичко, та сложна е работата, упорство трябва и летни ваканции в бг-то...
Пак дълго стана... ooooh!
taniujka, питай докторката ви дали няма да е късно, мисля че едва ли, но не смея да ти давам такива съвети... добре дошла!!!

Общи условия

Активация на акаунт