АПРИЛСКИТЕ деца година вече радват нашите сърца

  • 13 155
  • 278
  •   1
Отговори
  • Временно
  • Мнения: 788





















 




 





134 МАЙЧЕТА     СМЕ СЕ ПОДРЕДИЛИ СЪС 137 БЕБЕТА ИГРИВИ !!!

 
 




Имаме си:

68 И  69


МАЛКО СТАТИСТИКА

Най-дълго бебе: Никол на krasitka  и Илия на ofeto- 57см
Най-голямо бебе: Елица на wonderful - 4600гр
Най-нетърпеливо бебе:Дарина на SLADKA MAMA - 83 дни преди термин
"Най-точно" бебе: София на bbub, Мартина на kiky, Милана Велика на airin555, Станислав на Barbie^girl - родени на термин
Най-бебеносен ден: 3 април - на бял свят са дошли 9 бебета
Най - мързеливо" бебе: Цветомир на Tiffany - 13 дни след термин

Първо "озъбено" бебче: Ава на Vercho

Първо проходило бебче: Марти на Hrisi Pisi и Кръсти на Гергина



Шест от нашите мъничета вече чакат братчета или сестричета
Цветомир на мама Tiffany preggo
Калоян на мама azvasi preggo
Полина на мама musito preggo
Мария на мама milena1976 preggo
Александър на galivo preggo
Ема-Мария на мама Lassi preggo



ЗА СЪЖАЛЕНИЕ СИ ИМАМЕ ШЕСТ АНГЕЛЧЕТА! ГОСПОДИ, ПАЗИ ГИ!
 09.11.2007 ангелче на Жабче Flowers RoseFlowers Rose
 27.11.2007 ангелче на msbilt Flowers RoseFlowers Rose
 03.04.2008 ангелче на pinit Flowers RoseFlowers Rose
 22.04.2008 ангелче на asja Flowers RoseFlowers Rose
01.06.2008 ангелче  Киара на hrispi (02.04.2008-31.05.2008)Flowers RoseFlowers Rose
 10.06.2008 ангелче Станислав на Barbie^girl (29.04.2008 - 10.06.2008)Flowers Rose  Flowers Rose



Три от нашите ангелски мами сбъднаха мечтата си
09.03.2009 - се роди Анна-Мария на pinit
26.03.2009 - се родиха Яна и Йоана на Жабче

14.04.2009 - се роди Васил на asja


smile3509
НАШИТЕ АЛБУМИ
ПОТРЕБИТЕЛ:aprilki2008
ПАРОЛА:2008

БЕБЕШКО АЛБУМЧЕ
ПОТРЕБИТЕЛ:aprilcheta2008
ПАРОЛА:2008




ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Детски ясли на територията на гр. София и околностите
Частни детски заведения - гр. София
Държавни детски градини - гр. София
Обединени Детски Заведения на територията на гр. София и околностите
Детски млечни кухни на територията на гр. София и околностите
Детски ясли на територията на гр. Варна
Обединени Детски Заведения на територията на гр. Варна и околностите
Държавни детски градини - гр. Варна
Детски кухни гр. Варна
Детски градини и ясли – Пловдив
Детска млечна кухня  гр. Пловдив
Детски ясли-гр. Добрич   
Детски ясли и градини - обл. Габрово
Детски градини - гр. Русе
Детска млечна кухня - гр. Русе
Детски ясли и градини - гр. Велико Търново
Детски кухни - гр. Велико Търново


ЗА ДЕЦАТА:
Храни за ядене с пръсти І
Храни за ядене с пръсти ІІ
Как не трябва да храним детето
Рецепти за домашни пюрета и каши


*************************
Кога махнахте биберона?
РАЗДЯЛА С БИБЕРОНА-ЗАЛЪГАЛКА
Голямото пазене
За злоядите деца...
От кога се мият зъбките ?
Навиците
за проговарянето
Детския инат
Възпитание - от кога? как?
Съществуват ли универсални ценности при детското възпитание?
10 урока преподадени от детето
Стереотипи на възпитание
Как да говорим с децата?

****************
Варицела
Херпес зостер
Рубеола
Морбили/Дребна шарка/
Инфекциозни заболявания


ЗА ЗАХРАНВАНЕТО
* Рецепти за домашни пюрета и каши*
*СПРАВОЧНИК: АСОРТИМЕНТ И СЪСТАВ НА КАШИТЕ  *
*СПРАВОЧНИК: АСОРТИМЕНТ И СЪСТАВ НА ПЮРЕТА *

*Homemade Baby Food & Baby Food Recipes

*АТОПИЧЕН ДЕРМАТИТ:

Атопичен дерматит-едно по различно мнение
Дерматит - атопичен, себореен, екзема...
Има те ли схема за захранване на дете с Атопичен дерматит?





 

Нашите теми:
1;2;3;4;5;6;7;8;9;10;11;12;13;14;15;16;17;18;19;20;21;22;23;24;25;26;27;28;29;30;31;32;33;34;35;36;37;38;39;40;41;42;43;44;45;46;47;48


 
Най-доброто от нашата италианска фамилия: ТУК  и  ТУК



Последна редакция: пт, 01 май 2009, 18:50 от eva_merry

# 1
  • В събота
  • Мнения: 201
Еееееееееееей, веднъж и аз да съм първа  smile3508

# 2
  • Мнения: 354
eva_merry , поздравления!

# 3
  • Мнения: 6 713
Привет, банда и от мен! Hug

eva_merry ,   bouquet

# 4
  • Мнения: 74
eva_merry страхотна е темата   bouquet
Тези дни дано ми остане малко време за да се включа като хората.
Lassi недей така казвай къде са хубавите обувки Wink
Лека и мека  smile3524

# 5
  • Мнения: 200
  newsm59 Честит Рожден Ден на Хриси-Писи, да е жива и здрава, много обичана, много усмихната и щастлива. Нека нейните мъже си я гледат като писано яйце  newsm59





Ева как си ти, какво стана с лечението ти, как върви всичко? Темата е страхотна, много ме зарадва   bouquet

# 6
  • Мнения: X
Eva-много хубава тема    bouquet
                           Ч.Р.Д. на Hrisi-pisi!!!!
 

# 7
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
ЧРД, hrisi-pisi!

Желая ти здраве, защото без него
нищо друго няма значение,
несекващ стремеж към знание,
защото то ще те научи как да постигнеш предното
и как да се пазиш от бедите на следващото пожелание
любов, защото това е достатъчно добра цел в живота.



# 8
  • Мнения: 130
Честит рожден ден, мила Хриси-Писи - бъди здрава и все така усмихната, мила!!!
Как сте бе, девойките...Simple Smile)) (то пък точно в тоз форум девойки да ви нарека  Wink  малко не върви...). Аз ви проследих на две на три...
Алекс - стискам палци и аз за Калоян!!! Всичко ще е ОК, ще видиш!!!
Яна - честита ти шестица - ама ти как ги правиш тези неща бе, жена - и дете гледаш - и шестици изкарваш - браво!!!

Вчера Елица за първи път се пусна доста пъти да върви сама- досега вървеше само ако я оставиш - хич не е стабилна, но прави по 2-9 крачки - ама се изморява и плясва по дупе...та тук ми е на гости една приятелка от Сливен и тя ми каза, че трябвало да правя питка (ама таз сутрин се успах - или Оспах???) и да давам на съседките и те да бягат обратно в къщите си - да бягало детето стабилно и бързо...

Иначе - ейййййй, добс, нали не се надяваш, че не проверих за какъв дявол си си првила втори account като ivi...ама засега нищо не казвам Peace

Значи ви е домъчняло за емоциите, които изпитва Ася с Васко, а??? Ами действайте де!

И тук да няма някакъв заговор никой нищо да е пише   newsm78 Айде, аз съм работно момиче - простено ми е - ама вий - млади майки - нямате нииииииква работа - по цял ден крак въз крак и пиете кафета  Wink - я драснете ред-два!!! Срамота!

Аз да ви кажа на работа се чувствам ОК - не е толкова голям шок, колкото си го представях - просто като стане 5 нула-нула и яхвам колата - пък и се кефя, че в колата не се правя на идиот - не пея детски песни и не пляскам с ръце, чак понякога ми доскучава и почвам да си пляскам и хората ме гледат странно в задръстванията - карам си по-така хард (като не ми виси потомството на задната седалка) - та така...

И съвет - купете по една свирка на децата - купихме от Етъра - някаква дървена свирка с калинка - ей, спука се да хили и да свири - тихичко, ама става.

Целуууууувки, мили ми момичета!!!

# 9
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Привет и от мен в новата темаЧ

eva_merry чудесно оформление  Hug

asja така се радвам за вас и благородно ти завиждам за тези първи прекрасни дни заедно ( и не мен ми е домъчняло за малко бебенце....)

laleks_love все пак е добре, че рано се е открил проблема на Калоянчо. Стискам палци на 7-ми всичко да мине благополучно и да нямате повече притеснения.  Praynig  Hug А всъщност кое ви наведе на мисълта, че има някакъв проблем?

hrisi-pisi Честит рожден ден, мила! Да си все така усмихната и лъчезарна! Желая ти много здраве, обич и прекрасни дечица!  Hug Heart Eyes

Невена от оня ден се отприщи да ходи. След няколко периода на пристъпване и пълзене, вече мога да кажа, че ходи.  Grinning

helenblondy аз по съвет на MIlenni направих пита като почна да прави по 3-5 крачки. (това беше на 15-ти).  След това имаше застой и няколко дни хич не искаше да върви, но на 23-ти вече тръгна както си трябва. Това със съседките и аз го бях чувала, но не спазихме, то около нас все баби и дядовци живеят... Laughing

# 10
  • Мнения: 80
Eй, благодаря ви много момичета Hug  bouquet  Heart Eyes

Аз просто по закона на Мърфи се чувствам точно днес ама най най-долу в Сатурновата дупка:(
И съм ненаспана и зла и с херпес и изобщо нямам настроение за празнуване:( Дано се пооправят нещата, ама гледам и навън времето се развали и ...

Ох друго си е да се намрънкаш пред някой, който ще те разбере. Благодаря ви, че ви има момичета!

Честити ходещи крачета на Еличка и Невенка Hug

# 11
  • Временно
  • Мнения: 788
hrisi-pisi ,честит рожден ден!!!Всичко най-хубаво ти пожелавам!!!  bouquet

Aquariel ,общо взето до никъде не съм с лечението.Пуснах си нови изследвания,които ще са готови във вторник.Гледаха ме на колпоскоп(ужасно изживяване лично за мен).Каза че няма видими изменения,само някакво възпаление на цервикалния канал се виждало и затова пуснах микробиология.Вече съм още по-объркана.Много ми е смотано,че ми се отложи заминаването за морето.Но явно така е трябвало да стане.

Сиана вече също щъка самостоятелно напред назад и може би идната седмица ще правим прощъпулника.
Не знам какво се случва-вчера през нощта Сиана вдигна температура 38,6.Свалих я с Хексалгин и мокри чорапчета на крачетата.Водих я на лекар вчера,нищо няма-гърлото е наред,гърдичките чисти.Вчера поддържа през деня 37,5 и аз нищо не и дадох,но преди лягане въпреки че намаше температура за да се презастраховам и сложих една свещичка.Днес няма температура,само леко и е запушено нослето.
Гледам за обувчици говорите,та ние преди няколко дена и купихме ето тези Не мога да коментирам дали са удобни на детенце Mr. Green,но много ми харесват и уж са ортопедични.

Стискам палци на Калоян.Дано всичко мине бързо и успешно! Praynig

И само да кажа,че си продадохме старата кола и купихме нова вчера.Но не ми честитете още,защото има някакъв проблем с имобилайзера и ми е много тъпо. Rolling Eyes Защото взехме заем от нашите за тази кола и сега не искам да им казвам,че има проблем.Дано всичко по-бързо се оправи само.
Но пък може да ми честитите друго-след два месеца и половина без асансьор вчера най-после го пуснаха!!! Laughing

Последна редакция: сб, 25 апр 2009, 16:03 от eva_merry

# 12
  • Мнения: 560
Ето ме най-накра и мен:hug:
Незнаех ,че е толкова трудно да организираш два рд и едно кръщене ooooh!
На 13 Моето слънчице стана на 1г-отпразнувахме го с роднини и близки приятели. На 16 беше детския рд, а на 20 на кръстихме.Голям рев падна, сами ще видите от снимките, даже сега като ги гледами ми дожалява за нея Peace
Радвам се, че всичко мина и от сега съм казала, че вече ще правя само детски рд.ВСе пак си е рожденния ден на детето и то трябва да се радва. Тортите и зад двата рд съм ги правила аз с което съммного горда и макар на външен вид на бяха койзнае какво , на вкус бяха невероятни- няма да изпадам в подробности, заради бъдещите мами Peace
Другото ново е, че Бети вече ходиииииии Party.Радвам се защото изобщо не съм я насилвала и не съмси съсипвала кръста за да я водя за ръка.Добре, че и то детето ми добричко и си стои в количкака.Сега ще е малко зор докато се научи да ходи стабилно, но и на това съм доволна.
Естествено на рд се събуди сутринта болна, но това не ме впечатли много, то явно си е нещо като закон.Послепък преди кръщенето и забра ухото и аз го оправих сама.Може бии затова рева толкова, защото вече се беше наплашила и си мислеше ,че попа ще и прави  нещо  като я мажеше зад ушетата.

Ето снимки:  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=369250

hrisi-pisi ,честит рожден ден!!!Всичко най-хубаво ти пожелавам!!! 

# 13
  • Мнения: 6
Здравейте момичета!
Днес моето малко слънце става на 1 година! В мен бушуват толкова емоции: щастие, гордост, любов, малко тъга. Щастие, че имам две прекрасни деца; гордост, че съм ги родила и отгледала, любов към тях и баща им; малко тъга, че времето, когато са толкова малки никога няма да се върне! Почерпете се, мили майчета!
         

# 14
  • Мнения: 139
Честит рожден ден мила Хриси! Бъди все така прекрасна майка,прекрасен човек и прекрасен приятел,пожелавам ти само това,което ти самата желаеш!  smile3525 txtloves  mrstraetz bdbaloni baloni
Хелънче,просто ги приемам като мой дълг спрямо Миленка,щом съм избрала да я имам преди да завърша Hug А и по стечение на обстоятелствата трябва да разчитам само на себе си Peace
Днес ходихме с Миленка до прочутия Бейби мол,че времето беше гадно така или иначе! Не останах особено впечатлена,но просто няма толкова неща за нас! Има много креватчета,колички и тн! Иначе има храни и имаше една хубава поличка и блузка само и ние ги купихме Mr. Green А взехме си и гърне,така че започваме да се учим,макар че това ми се струва най-трудно от всичко датук #Crazy
Вчера бяхме на проба за манту и имам въпрос към ходилите! Нали трябва да се следи колко голямо ще стане петното! Някой знае ли дали трябва да става голямо или малко и какво означава това? Нашето почти не се зачерви изобщо newsm78 Whistling

Общи условия

Активация на акаунт