Слънчицето вече се показва, а АПРИЛЧО лази, ходи и приказва!!! - 2

  • 15 213
  • 283
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 433





ЗА СЪЖАЛЕНИЕ СИ ИМАМЕ ШЕСТ АНГЕЛЧЕТА! ГОСПОДИ, ПАЗИ ГИ!
 09.11.2007 ангелче на Жабче Flowers RoseFlowers Rose
 27.11.2007 ангелче на msbilt Flowers RoseFlowers Rose
 03.04.2008 ангелче на pinit Flowers RoseFlowers Rose
 22.04.2008 ангелче на asja Flowers RoseFlowers Rose
01.06.2008 ангелче  Киара на hrispi (02.04.2008-31.05.2008)Flowers RoseFlowers Rose
 10.06.2008 ангелче Станислав на Barbie^girl (29.04.2008 - 10.06.2008)Flowers Rose  Flowers Rose


134 МАЙЧЕТА ТУК СМЕ СЕ ПОДРЕДИЛИ СЪС 137 БЕБЕТА ИГРИВИ!!!

Имаме си:

68 И  69



МАЛКО СТАТИСТИКА

Най-дълго бебе: Никол на krasitka  и Илия на ofeto- 57см
Най-голямо бебе: Елица на wonderful - 4600гр
Най-нетърпеливо бебе:Дарина на SLADKA MAMA - 83 дни преди термин
"Най-точно" бебе: София на bbub, Мартина на kiky, Милана Велика на airin555, Станислав на Barbie^girl - родени на термин
Най-бебеносен ден: 3 април - на бял свят са дошли 9 бебета
Най - мързеливо" бебе: Цветомир на Tiffany - 13 дни след термин

Първо "озъбено" бебче: Ава на Vercho

Първо проходило бебче: Марти на Hrisi Pisi и Кръсти на Гергина, Даниел на *Сиска*


smile3509
НАШИТЕ АЛБУМИ
ПОТРЕБИТЕЛ:aprilki2008
ПАРОЛА:2008

БЕБЕШКО АЛБУМЧЕ
ПОТРЕБИТЕЛ:aprilcheta2008
ПАРОЛА:2008

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Детски ясли на територията на гр. София и околностите
Частни детски заведения - гр. София
Държавни детски градини - гр. София
Обединени Детски Заведения на територията на гр. София и околностите
Детски млечни кухни на територията на гр. София и околностите
Детски ясли на територията на гр. Варна
Обединени Детски Заведения на територията на гр. Варна и околностите
Държавни детски градини - гр. Варна
Детски кухни гр. Варна
Детски градини и ясли – Пловдив
Детска млечна кухня  гр. Пловдив
Детски ясли-гр. Добрич   
Детски ясли и градини - обл. Габрово
Детски градини - гр. Русе
Детска млечна кухня - гр. Русе
Детски ясли и градини - гр. Велико Търново
Детски кухни - гр. Велико Търново


ЗА ДЕЦАТА:
Храни за ядене с пръсти І
Храни за ядене с пръсти ІІ
Как не трябва да храним детето
Рецепти за домашни пюрета и каши


*************************
Кога махнахте биберона?
РАЗДЯЛА С БИБЕРОНА-ЗАЛЪГАЛКА
Голямото пазене
За злоядите деца...
От кога се мият зъбките ?
Навиците
за проговарянето
Детския инат
Възпитание - от кога? как?
Съществуват ли универсални ценности при детското възпитание?
10 урока преподадени от детето
Стереотипи на възпитание
Как да говорим с децата?

****************
Варицела
Херпес зостер
Рубеола
Морбили/Дребна шарка/
Инфекциозни заболявания


ЗА ЗАХРАНВАНЕТО
* Рецепти за домашни пюрета и каши*
*СПРАВОЧНИК: АСОРТИМЕНТ И СЪСТАВ НА КАШИТЕ  *
*СПРАВОЧНИК: АСОРТИМЕНТ И СЪСТАВ НА ПЮРЕТА *

*Homemade Baby Food & Baby Food Recipes

*АТОПИЧЕН ДЕРМАТИТ:

Атопичен дерматит-едно по различно мнение
Дерматит - атопичен, себореен, екзема...
Има те ли схема за захранване на дете с Атопичен дерматит?



Нашите теми:
1;2;3;4;5;6;7;8;9;10;11;12;13;14;15;16;17;18;19;20;21;22;23;24;25;26;27;28;29;30;31;32;33;34;35;36;37;38;39;40;41;42;43;44


 
Най-доброто от нашата италианска фамилия: ТУК  и  ТУК

   

Последна редакция: ср, 25 фев 2009, 23:25 от Alokazia

# 1
  • Мнения: 139
 
Ентусиаст


 Online

Пол:
Публикации: 67


на върха на щастието,събрано в едно малко сърчице

Местожителство:
sofia


  Re: Слънчицето вече се показва, а АПРИЛчо лази, ходи и приказва!
« #304 Събота, 21 Февруари 2009, 23:23 »     

--------------------------------------------------------------------------------

Здравейте пак!
Ние с Бебка се връщаме от вечерно гости-от малка се шляе по тъмно,но беше много хубаво! Имаше кученце и тя му викаше бау-бау
Ванче-според мен задължително микробиология-ние като бяхме така се оказаха стафилококи!
Хелънче-ми че ние само такива сухари ползваме!
Алоказия сокчета не пие ле Малвинка? Аз вчера купих чай на Хипп за лека нощ-успокояващ-харесва го доста!
 
 
 Информирай модератор   
_____________________________________
 

# 2
  • Мнения: 6 713
Хоп и мене тука в кюпа! Mr. Green 

Алокация,   bouquet Hug

# 3
  • Варна
  • Мнения: 433
Да споделя пак един проблем, да видим сблъсквала ли се е някоя от вас с него:

от както се разкриви Малвина предната вечер, не иска да си пие вечер млякото. Първата вечер по погрешка й бях сложила по-голям биберон 4 /с който е пила и друг път/ и май се позадави с него в началото, и почти не иска да пие повече, смених биберона, но изпи още малко с мъка, като й давах на почивки. Сутринта мъжа ми каза че пак не го е пила с охотата, с която си го пие по принцип  Confused Снощи, когато беше кисела, изпи малко повече от поливаната, и до там. На сутринта пак на два пъти. Тази вечер, само го близна и не иска повече. Пак й давах на няколко пъти, колкото да поеме нещо. За тази вечер си го обяснявам с факта че яде в 7.30, тоест късно, аз й дадох млякото 10.00.  newsm78, но това друг път не би я притеснило.
Друг път такова нещо не ми се е случвало, винаги го пие без да пуска до последната глътка, дори да е яла наскоро. Твърдата храна си  я изяжда на 80-90% от досегашните порции. От това мляко си пие отдавна, от тази същата кутия е пила както трябва, преди да почнат тези номера.
Нямам никакво обяснение и се чудя и мая защо така  Thinking Thinking Thinking,  някой с подобен проблем  newsm78

# 4
  • Мнения: 139
Да ей сега беше така при нас и се появи зъбчето!  Peace Също и преди разболяване става така! Стискам палци Малвинка да се оправи по-бързо Praynig

# 5
  • Мнения: 200
Алоказия мерси за темичката, радвам се че Малвинка е добре  Hug

Янче честито ви зъбче  Crazy Hug Hug Hug

Хелънче и аз само Голдис червени давам, сега ме сплаши, въобще не съм чела състава Sad А такъв хубав вкус придават Sad Ми няма да и давам сухари тогава  Crossing Arms

Тiffany ех как ме връщаш в онези страхотни дни! Стискам палци за мома, ама и момък да е ще е страхотен  Hug ДА се отчетеш и за консултацията  Heart Eyes

Хриси от сърце се посмях на номера с перланята  Joy

Ние днес направихме една страхотна разходка в Борисовата  Hug


Аз уокъри, проходилки и каишки мисля да не взимам, не се заричам де, не се знае до колко ще лудна, ама за сега мисля че можем да се справим и без тях Simple Smile Сега ходим като Габи ме е хванала за двата пръста и от два - три дни се пуска от мебелите и тупва по дупе  hahaha ама поне прави опити да почва сама   Heart Eyes

Лека майчета и бебчета  Hug

Последна редакция: нд, 22 фев 2009, 02:06 от Aquariel

# 6
  • Мнения: 2
Добро утро!

# 7
  • Мнения: 534
Добро утро! мерси за кафето dobs_   сега ще с еоправим и после ще се включим по темите  Peace

# 8
  • Мнения: 2 531
Aquariel  как върви отбиването при вас / изобщо тръгна ли/ ?  При нас - докарах истерия на Ива от допира и с разни силикони, сега не ще да суча през сил. зърно, а аз имам рагада на едната цока и познайте- тя суче блаженно , мама стиска зъби и охка  Confused

# 9
  • Мнения: 1 095
Алоказия ,мерси !   bouquet
Аз давам от 2 дни чай от липа на Тея,че се опитва пак да се разболява

# 10
  • Мнения: X
Здравейте и от нас Simple Smile
Навън е зимна приказка Simple Smile Само е за зимна фотосесия на бебоците. Аз днес ще ходя на дърворезба, много се кефя, че в последно време хич не остава време. Вчера диетата ми отиде на кино и видях сметката на една бая голяма кофичка (кофа си беше направо) сладолед Embarassed иначе съм свалила малко, ама с такива прегрешения работата няма да стане.
Тифани, много са хубави тези емоции. Сега и от кварталните мами 2 са бременни пак, браво на вас Simple Smile
хайде всички болни да оздравяват, и дано утре вече е слънчице Simple Smile

# 11
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Добро утро на всички!

Добс мерси за кафето   bouquet

Хриси за разреждането при хомеопатичните лекарства (СH): взима се 1 част от изходното в-во, разрежда се с 99 части вода и се динамизира (разклаща енергично)(това е първо разреждане); след това от получената смес се взима 1 част, разрежда се с 99 части вода и се динамизира (второ разреждане) и така нататък. Цифрите показават колко пъти е разредено изходното в-во. Колкото са по-големи цифрите, толкова повече разреждания са направени, НО лекарството, което се е получило е по-силно.
От л-вата на Боарон, които се срещат по аптеките, най-голямото разреждане е 30, но има и 1М (хиляда), 2М и т.н. Доколкото знам, последните се доставят от Англия и се купуват от кабинетите на хомеопати. (тъй като са доста силни се продават по няколко гранулки).

Ето ви един пример за дейстие на хом.л-во. Allium Cepa се приготвя от луковицата на вид кромид лук. Всички знаем как ни действа лука - насълзяват се очите, носът се запушва и започва да отделя секрети. Съгласно хомеопатията разредените и динамизирани дози от лука могат да премахват симптомите, които изходното в-во причинята. Това същото л-во (Allium Cepa) се използва при лечение на някои хреми.

Apis Melifica е направено от цяла пчела. Много е ефикасно при ухапване от пчели и насекоми, абцеси, отоци и пр.

Nikitto покажи ни някои твои нещица  Praynig

# 12
  • Мнения: 1 095
Ясмина, аз съм пила Sepia 200 голямо разреждане е било, но много ми помогна  Peace

# 13
  • Мнения: X
Ясмина, аз съм сравнително начинаеща, имам само 3-4 неща и дори незнам къде са им снимките, но не са нещо кой знае какво Simple Smile

Последна редакция: пн, 23 фев 2009, 17:46 от Анонимен

# 14
  • Мнения: 479
Мамчета, да ви кажа, че сигурно ви писна от нашите сополи, ама на Боби носа днес следобед пак беше препълнен. Аз уж го хваля, че се подобрява, а той  Cry

Vanyivan, ето един бабешки илач, който при нас горе-долу подобри дишането на Мартето, когато й беше запушено нослето. Настъргана глава червен лук в чинийка се слага някъде в стаята, в която е детето. Понамирисва на лук, но не люти. Това е за отпушване на нослето. Дано да сте по-добре.

За сухарите Голдис - не, че се вманиачавам - ама чели ли сте какво съдържат? Ха прочетете и споделете - Голдис ли да давам (с палмово масло, дето е забранено в много страни в ЕС, моно-диацил и т.н. на винени и др киселини...) или БГ сухар от мухлясъ(а)л (как се пише?) хляб (в БГ открай време като се поразвали хлебецът и се прави на сухар). Е?

У нас имам два вида сухари - "Голдис" и "Елит" - и току-що погледнах съдържанието им. На опаковката на "Голдис" списъкът със съставки е по-изчерпателен, докато на "Елит-а" пише само раситетелни мазнини (което сигурно също значи палмово масло). Мисля си да си купя една машина за хляб, за да знам какво има в хляба, който ядем. Пък каквото остане, ще го мятам да се суши за сухари. Апропо, има ли някой такава машина за хляб, че да сподели опит?

мухлясъ(а)л (как се пише?)
мухлясАл  Peace Когато в мн. ч. се запазва гласният звук - мухлясАли, значи е "а", ако изпада - "расъл - расли" - значи е Ъ

ТiffanyHug То вече е късно да ти пожелавам новото бебе да е момиче, щото то вече е, каквото е  Laughing Но пък дано лекарят на консултацията те зарадва с такава новина, когато го посетиш!  Hug

Alokazia, може Малвина да е позагубила апетит и затова да не иска млякото. Някой казват, че при растежа на зъбките детето може да загуби апитата си. Марта вече от месец е така, но при нея е по-мъчително храненето с пюрета и каши, а мляко пие даже и нощем  #Crazy.

О, ама нашата госпожица днес става на 11 месеца -   party002

Общи условия

Активация на акаунт