Из Дневниците на Януарските мами 2010- Тема 20

  • 13 654
  • 300
  •   1
Отговори
  • Мнения: 560





НИЕ СМЕ 133 МАМИ  И ЧАКАМЕ 135 БЕБЧЕТА !!!!

За сега са се показали 35 и 35


vivianka1 - първа бременност   stork-boy

Darlin`(МаМиНка ) - първа бременност   stork-girl



Zoia_Alex - втора бременност, София, 28г.

nilly - първа бременност, Варна, 27г.

t77ivanova - първа бременност




Мама Цоцоланка - четвърта бременност, Благоевград, 35г. stork-boy

barbaronka - първа бременност, 29г.  stork-girl

gitadam - първа бременност,  stork-girl






ilindi4ka - втора бременност, Мадрид, 28г.

Hrissy - първа бременност   stork-boy

viola78 - първа бременност, Левски, 31г. stork-girl /ДКЦ и МБАЛ "АВИС - МЕДИКА", гр. Плевен/

veselyshko - първа бременност





Zuzi - втора бременност stork-boy

ivalex - втора бременност, Чехия

kakatasvrakata - първа бременност /II МБАЛ “Свети Пантелеймон” (ІІ градска болница)/

minana - втора бременност, София, 31г. stork-boy /I АГ "Света София" ("Тина Киркова")/

mishleto_85 - първа бременност stork-boy /II МБАЛ “Свети Пантелеймон” (ІІ градска болница)/

xmsd - втора бременност, София, 35г.





_Hope_ - втора бременност

Рути - трета бременност

elia_s - първа бременност

tigywigy - първа бременност, София stork-girl






anastasia_ak - първа бременност, Дания  stork-girl

just_an_ODDalisque - втора бременност, Харманли, 21г.

mama vania19 - трета бременност   stork-girl

Barbie^girl - втора бременност

МиМка - първа бременност, Бургас




poli:) - първа бременност

Тарталета - трета бременност, Шумен

ani__nik - втора бременност stork-boy

miletoo - втора бременност

Iri - първа бременност, София, 23г. stork-girl /МБАЛ "Вита"/






ela79 - втора бременност, stork-boy

mannuella - първа бременност, Пловдив stork-boy




didka055 - първа бременност stork-boy

кокорка - втора бременност stork-girl

ivelina_mm - Добрич stork-boy

teo86 - първа бременност, София, 23г.

teryta - първа бременност

Red tree - първа бременност  stork-boy

smyrfietkata - първа бременност





tiedata - първа бременност

Ralik - първа бременност stork-girl /МБАЛ "Вита"/

tanchelina - втора бременност, Варна,  stork-girl /СБАГАЛ "Майчин дом", гр. Варна/




pochti_bezobidna - втора бременност stork-boy

olemale - първа бременност

simba2001 - трета бременност, София stork-girl



Mirra - втора бременност, Варна

SISIVN - първа бременност, Варна, 26г.

Tatitt - първа бременност stork-girl

Зуи - втора бременност

Summer girl - първа бременност




Rozalinda 02 - първа бременност

shoppy-мими - втора бременност, София, 26 г. stork-boy




sugar_lady - втора бременност, Ямбол, 30г.  stork-girl

peteto1981 - втора бременност, София,  stork-boy

Katinche - втора бременност, София, 27г. stork-boy, /МБАЛ "Вита"/

Мишона - втора бременност, Варна, 33г.

Anelia83 - първа бременност

nelina_n - втора бременност

ива81




Kasmet_Viara_Jivot - втора бременност, Чикаго  stork-girl

Nia1 - първа бременност



desven - ,Варна  stork-boy

Rosi79 - втора бременност, Варна, 29г. stork-girl /СБАГАЛ "Майчин дом", гр. Варна/

nellito_v - първа бременност, София, 25г. stork-girl

sunrise7 - първа бременност stork-boy

Аз съм ... - първа бременност

vais30 - първа бременност, Враца stork-boy

villy - втора бременност, 31г.  stork-boy

moca_hc - първа бременност, 21г.

sisi1974 - първа бременност,  stork-girl






Svetlencetoo - първа бременност stork-girl

stasina - първа бременност

zuzito85 - първа бременност




marinakapina - втора бременност, София, 27г.

Дани_77 - трета бременност, София, 32г.





KarmelitaD - втора бременност

Весела Динкова - втора бременност, София, 28 г.

qoqoqo - първа бременност

Azulla - първа бременност

Katy - втора бременност, София stork-girl






precious_lusi - първа бременност

Каролина - втора бременност  stork-girl, Торонто, 31г.  

marlin - първа бременност /УБ "Лозенец"/

sweetytweety - втора бременност, Габрово  stork-boy





nushi_in - втора бременност

MTV - втора бременност stork-boy

Куин - втора бременност




LIONITA - първа бременност(близнаци)

ro6ko_ - първа бременност

dada.rza - втора бременност

didas

Aret - първа бременност





топчица - трета бременност

.:Little Miss:. - втора бременност, София, 28г. stork-boy


nellii - първа бременност

sisiyana - трета бременност

valkiria79 - първа бременност   stork-boy /МБАЛ "Света София" (бул. "България")/

Dodichka - първа бременност   stork-boy





dale4na - първа бременност

little rabit - втора бременност /СБЛАГ "Селена" - Пловдив/

puhinka - първа бременност, Ямбол

Дживотинче - първа бременност, Варна stork-boy




Еvка - втора бременност, София  

Rally_and_Betty - втора бременност  stork-girl /II МБАЛ “Свети Пантелеймон” (ІІ градска болница)/

renxy - трета бременност,София

rosi_don - втора бременност,София

Style - трета бременност

Тани` - първа бременност, Бургас, 27г.

Arven - втора бременност stork-boy





edna ot nas - първа бременност, София, 30г.  stork-boy

Борянка мърморанка - втора бременност

pepi05 - първа бременност

obi4anka - първа бременност-близнаци /МБАЛ "Вита"/

SDK31 - първа бременност

stefaniika - втора бременност  stork-boy




меГГи - първа бременност, Русе


aniband - първа бременност

Копнеж - първа бременност, София, 23г.  stork-girl



Courage - втора бременност, София




dandarelia - първа бременност

Сиер - втора бременност  stork-boy

scorpionswind - първа бременност

Radi - първа бременност, София, 27г.,  stork-girl

Mischievous - втора бременност, Пловдив, Селена  stork-girl

leta5 - втора бременност stork-girl

Jenny_78 -




Shadee - втора бременност, Прага,  stork-boy

galunka83 - първа бременност, Пловдив

Джу - втора бременност, София   stork-girl

dudeslavka - първа бременност,  stork-boy

Vanyivan - втора бременност





user: january2010
pass: 2010


Предишни теми:

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18


Бременността

pacifierКалкулатор
 pacifierПрегледи и изследвания
 pacifierКакво е биохимичен скрининг /троен тест/
 pacifierНеприятни симптоми
 pacifierБременността седмица по седмица
 pacifierБиология на вътреутробния живот
 pacifierЗдравословно хранене по време на бременност
 pacifierДа ядеш като за двама и как влияе теглото върху бременност
 pacifierВитамините през бременноста
 pacifierКрасива бременна
 pacifierЛечение на простуда и грип по време на бременност
 pacifierНисък хемоглобин по време на бременност
 pacifierГестационен диабет - информация
 pacifierВидове лабораторни изследвания - как да разчетем изследванията си
 pacifierБолки в гърба и кръста по време на бременност
 pacifierОще за болките в гърба и кръста + упражнения
 pacifierКоремни болки и спазми по време на бременност
 pacifierНиска плацента - тема от форума
 pacifierCarePlan®VpH тест ръкавица за определяне на вагиналната pH стойност в домашни условия
 pacifier10 полезни съвета за избягване на смущения в съня по време на бременността
 pacifierСъвети за комфорт при лятна бременност
 pacifierБезопасно или вредно е за бременната да....?
 pacifierБременна зад волана
 pacifierСекс - опасения и погрешни схващания
 pacifierБременните могат да пият кафе
 pacifierКафе или чай?
 pacifierТаблица за теглото по време на бременноста
 pacifierГестационен календар
 pacifierВ кой триместър/седмица съм?
 pacifierВашите права по време на бременност
  pacifierСетивата на бебето
 pacifierПренатално общуване
 pacifier3Д календар на бременноста
 pacifierРазмерите на бебето по седмици
 pacifierТехники за релаксация по време на бременност
 pacifierБременна с второ дете
 pacifierКакъв цвят ще са очите на бебето?
 pacifierПодготовка на домашния любимец за очакваното бебе
 pacifierЛистовки на регистрираните лекарства в България
Полезни връзки
 pacifierОн-лайн колкулатори
 pacifierКалендар на бременността + линийка за бременност
 pacifierКалендар на бременността
 pacifierАз и бебе
 pacifierВиж своето бебе
 pacifierКалендар на бременността
 pacifierИзмерване на контракции
 pacifierТегло на плода по г.с.
 pacifierИзчисляване на седмици и триместър от бременността
 pacifierКачване на килограми по време на бременност


Раждането

 
pacifierНяколко основни статии за раждането
 pacifierОще интересни статии за раждането
 pacifierСекцио по желание
 pacifierВодно раждане
 pacifierЕстествено раждане или упойка
 pacifierЗа родилните болки
 pacifierПреждевременно раждане
 pacifierСледродов период
 pacifierГрижа за новороденото 1
 pacifierГрижа за новороденото 2
 pacifierГрижи за бебето и детето - Б. Спок
 pacifierКърменето - блогът на Хедра
 pacifierКърменето - блогът на Бу
 pacifierПланирано секцио и консултация с астролог-ново
 pacifierКърменето-ново
 pacifierОще за кърменето-ново
 pacifierНямам кърма - реален проблем или заблуда?-ново


Курсове за бъдещи майки



Майчинство, Обезщетения, НОИ




Четиво за бъдещи мами



Да изберем име

 

Други полезни линкове

 


Идеи за заглавия на новите ни теми:
В коремчето на мама Януарчето все по-силно шава:)
Есента си наближава на Януарска мама тежичко й става:)
Есента си отминава, на Януарска мама тежичко и става:)
Из Дневниците на Януарските мами2010 Simple Smile


Таблица на бременността



Последна редакция: вт, 08 сеп 2009, 15:54 от Тани`

# 1
  • Мнения: 1 462
Записва се в новата темичка  Hug

# 2
  • Мнения: 9 495
Тани` мерси за темата  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 44
За сега само запис  Hug

# 4
  • Мнения: 961
Добро утро, момичета!
Роси,  Hug много силна прегръдка от мен за теб и за малкия герой! Бързо да се възстановява детенце и скоро да си е вкъщи! Всеки път при подобни разкази се вбесявам от бг болниците!  Close  Толкова е прегорял този персонал, че е загубил всичко човешко... Тъжно, тъжно, много тъжно!!!

Честито на всички узнали пола на бебоците, много е вълнуващо, а и срещата с бебчето на УЗ си е прекрасно преживяване.  Heart Eyes

Относно кърменето. Ако някой се интересува мога да споделя моят опит, но не искам да се натрапвам. Само ще кажа, че съм минала и през дохранване, заради кофти съвети...
Най-голямата истина за кърменето е, че всъщност е нещо естествено и лесно, стига да слушаш бебето си, неговите индивидуални потребности, а не неадекватни съвети на "умни глави" от детски консултации. За да произвежда кърма гърдата, то тя трябва да се стимулира, т.е. бебето да се слага на гърдата за да суче. Едва 1-5%от жените имат истински физиологични причини за да не произвеждат необходимото количество мляко за детето си, още по-малко са тези, които имат недоразвити млечни жлези и не произвеждат мляко. Лоша кърма няма!!! Всяка майка произвежда най-доброто мляко за своето бебе!!! Истината е, че е много важно дали майката иска да кърми детето си и естествено, важна е и подкрепата на близките. Биберони, шишета, подсладена вода, вода, чай и прочие могат само да объркат процеса на кърмене. Не на последно място процеса на кърмене не е просто нахранване на бебето, то е специфична връзка, която създава усещане за сигурност, близост и доверие, изключително важни за начина по който ще се развива цялостната личност на детето ви и години след отбиването!
В библиотеката на форума има невероятно ценна информация.  Peace

Тани, мерси за темата!  Hug Ще се опитам вече да следя по-редовно и да помагам за първа страница, но наистина още се адаптирам и ми е едно такова чоглаво...

# 5
  • Мнения: 19
Добро утро и от мен!Естествено ще продължа да чета за кърменето момичета-радвам се,че споделихте своя опит с нас!
 А сеега да се оплача малко-чай съм болна по-точно изтинала съм нещо-боли ме гърлото и едната ми сливица като,че ли е леко възпалена,носът ми тече-и незнам какво да пия-май някакъв чай(липов) трябва да си купя и с малко мед и лимон-май така ще се лекувам довечера.

# 6
  • Мнения: 3 675
Добро утро и от мен.Аз тази нощ не спах добре, защото моето момиче беше полудяло направо и само обикаляше из корема. WinkСега си пийвам кафенце, за да се разсъня.Имам едно въпросче към вас, момичета.Във фирмата, където работя се носят слухове, че предстоят съкращения може би през ноември, аз тогава ще бъда вече в отпуск по майчинство, като преди това ще си взема остатъка от платения отпуск, въпроса ми е като бременна нали не могат да ме пипнат, ако им представя документ от лекарката за състоянието си, същото важи и за 2 те години майчинство, нали?
Честита ви нова тема.  bouquet

# 7
  • Мнения: 36
Добро утро на всички!


Ето една усмивка от небето:



Viola78, харесва ми начинът ти на лечение. До утре да си здрава!!  Hug

Сиер, честит младеж! И твоят си е криел лицето като моя. Той също беше с гръб към нас.

Относно теорията на някои лекари за определяне датата на термина според първите усетени ритничета, според мен не е много логична, защото ако бебето е застанало в поза с гръб навън, тогава ритничетата няма да се усещат (или поне в началото). Освен това всеки организъм е строго индивидуален и затова и появата на първите ритничета се различават при всяка жена. А и дори да има ритничета, бременната не винаги е сигурна дали вече е започнала да ги усеща или не...  Wink

Много интересна тема подхванахте за кърменето...  Hug

Хубав и успешен ден на всички!!

 Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 98
Запис и Добро утро на всички,лек и успешен ден ви желая  Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 2 245
Добро утро момичета!  Hug

Сънрайз, много ми харесва усмивката!  Grinning

Виола, намажи си гърлото със сода за хляб. И може да си направиш компрес. Wink

Благодаря за съветите за кърмене. Аз също искам да кърмя поне 6 месеца, дори година. Моята майка не ме е кърмила, защото е направила мастит и е трябвало да се напрви спешна операция, на която, въпреки че са колеги са успяли да забравят една марля вътре. Та се е наложила втора операция.  Rolling Eyes Но преди 32 години е било много различно и тогава кърменето не се е стимулирало.
Споменавала съм, че тя е акушерка и ми разказваше как като е започнала работа тестовете за бременност са се правили с жаби.  hahaha Дори са продавали жабите в цветарските магазини. Ако искаш тест отиваш при АГ и си носиш жаба. След това се прави подкожна инжекция с урина в жабата и в зависимост от измененията в нея теста е + или -.  #Crazy

Тани, благодаря за темата!   bouquet

Усмихнат ден!  Grinning Hug

# 10
  • Мнения: 647
Тани, относно секциото и кърменето - едното не пречи на другото. Аз бях в реанимация само една нощ, после редовно ми носеха бебето, но имах само коластра - кърмата ми слезе на 3-4 ден, което си е нормално при секцио. Бебетата в болницата, в която бях, ги хранеха с лъжички, не с шишета, въобще шишетата бяха забранени. Но аз вкъщи си имах и едно стъклено шише, понякога давах и АМ. Моят син до 4-я месец повръщаше на фонтан, аз имах много кърма и май преяждаше, защото качваше по над 1 кг. месечно, но пък и след повръщането пак беше гладен. Това че давах АМ от време на време не попречи на кърменето. Важното е шишето да е с малка дупка. Дори мога да кажа, че моя син се научи да дърпа добре като суче благодарение на шишето, защото полагаше доста усилия да изпива млякото през малката дупка, докато от гърдите ми беше свикнал направо да му се налива в устата, без въобще да направи усилие, така ми течеше кърмата в началото и от това той беше станал доста мързелив. Така че е индивидуално за шишетата, не е задължително да се отбие. Аз кърмих до 11-я месец, вероятно щях още да продължа, но накрая така ме хапеше и стискаше със зъби и ми се смееше, че просто ми дойде в повече, явно сучеше само за забавление, така че от 11-я месец нататък минах основно на АМ. А и синът ми вече имаше четири горни и два долни зъба и като ме захапеше, болеше ужасно, това беше причината да приключа с кърменето, а и на него определено не му липсваше, но с АМ продължихме до 2 години и половина, направо вече си мислех, че няма отказване от това шише с мляко, че се будеше и през нощта да го търси.  Crazy
Дори сега се сещам за една забавна случка - свекърва ми беше на гости и тя спеше при малкия и като се събудил през нощта да си търси шишето с кико - така наричаше АМ, решила да го излъже с водичка (той беше вече на година и половина) и посред нощ се събуждаме от кански писък и рев и веднага отиваме да видим какво става - синът ни реве и се дере с глас, рита и си иска кикото, а свекърва ми втрещена стои и се чуди какво става, защо е хвърлил шишето, само като видях водата и ми стана ясно.  Laughing Това и беше първият и последен опит да го лъже с водичка, явно на детето му се пиеше мляко и това е, накрая сам се отказа, но беше вече на към 2 и половина.
Друго, което мога да кажа е, че при епидуралната упойка не е необходимо изчакване, може веднага да се кърми, ако имаш кърма веднага.  Peace Аз лично си тръгнах от болницата на 4-я ден, не ми се стоеше повече, а и сега вече в частните клиники не държат повече от 4 дни, май само в държавните все още се стои 5-6 дни.
kakatasvrakata - олиото си беше ок, не е старо, но днес съм добре вече.
dudeslavka - леглото е добре да се купи поне месец по-рано - все има някакви миризми - на лепила, плоскости и пр.
gitadam - относно съкращенията - теб не могат да те пипнат, освен с разрешение от инспекцията по труда, каквото със сигурност няма да получат, така че изобщо не се притеснявай.  Hug

Последна редакция: чт, 03 сеп 2009, 09:10 от little rabit

# 11
  • Мнения: 36
Моята майка ... Споменавала съм, че тя е акушерка и ми разказваше как като е започнала работа тестовете за бременност са се правили с жаби.  hahaha Дори са продавали жабите в цветарските магазини. Ако искаш тест отиваш при АГ и си носиш жаба. След това се прави подкожна инжекция с урина в жабата и в зависимост от измененията в нея теста е + или -.  #Crazy

Red Tree, моята баба също е била акушерка и си спомням, че като бях малка, когато ходих в кабинета й да я видя и там имаше  #Crazy буркан с жаба. И като я попитах защо държат жаба в буркана, тя ми отговори, че по този начин разбирали дали една жена е бременна. Слагали буркана с жабата върху корема на жената и ако жабата подскокнела, това означава, че жената е бременна.   Laughing

Вижте само какви смешни видеоклипчета открих вчера:

http://www.youtube.com/watch?v=8j8iXYRWfyg&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=-3q_PJUoeIA&feature=related

Усмихнат ден!!  Grinning

# 12
  • Мнения: 373
Здравейте  Hug
Тани, мерси за темата   bouquet
Red tree, учудих се, че бодитата са от Джъмбо  Shocked Изглеждат ми много симпатични, аз не го харесвам особено този магазин, но има и попадения. Признавам си, че не съм се заглеждала в дрехите, защото момичешките винаги са ми изглеждали едни такива роооооооозови  Sick Май трябва да разгледам следващия път  Wink
Това за жабите е  #Crazy, но явно си е вариант  Laughing
На мен много ми се иска да успея да кърмя, поне малко  Sad Предния път го преживях тежко, но накрая го приех. Сега гледам де се подготвя навреме. Имам си малък проблем, но пък съм решила да се допитам и до консултант по кърмене, ако се наложи newsm78 Ще видим, първо бебето да се роди живо и здраво  Peace

# 13
  • Мнения: 0
Добро утро момичета!

Тани, благодаря за темата!
Red Tree това което разказа ми стана изключително интересно. В момента даже и не мога да си представя нещо такова. Да отида аз да си купя жаба  Laughing.
little rabit радвам се че си по добре.
sunrise7 усмивката е много подходяща за сутришно събуждане! Благодаря ти!
viola78 аз също ти препоръчвам да си направиш едно компресче с ракия. Просто е адски успокояващо и много бързо ще повлияе на състоянието ти. Стискам палци бързо бързо да се отървеш от неразположението.

Аз да ви се оплача! Вчера бях със зверски запек. Ама такъв никога през живота си не съм имала. Чак се уплаших, че така ще си остана на тоалетната, а да не говоря колко много съм си цепнала д-то. Вечерта майка ми като се прибра ми препоръча едни хапченца които са с състав само билката Сена, и взех 2. Но до момента няма резултат. Надявам се до края на деня да мога отново да седна на тоалетната. Confused

# 14
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Привет банда, къде такива сладки бебета с шапки, всяко такова си го записвам точно заради шапетата, мисля при малко време да оплета някое подобно. Тани   bouquet за темичката.

sunrise7 newsm51

С тези жабета ме сбъркахте ...много весело е било значи. Представяте ли си да се ползваха до сега гинеколозите щяха да са като магьосници, само гандалфска шапка им липсва.

Red-че преписвам писаници от летящи листа, и редактирам директно, но адски се разсейвам тъкмо ми дойде настроение и Верето вече става от сън, и излизаме на вън... Вечер пък ми спи, или гледам филм с мъжлето. Надявам се днес да довърша поне една и после може да пусна в сайта,  копие.

viola78 липов, мащерка, градински чай, мента, шипка, всичко може с домашен мед е идеално. Загрей морска сол във фурната, сложия в едно чорапче и на челото и носа, страхотно отпушва нос. Бързо оздравяване.  hug

Тартелетка, почивай си у дома, да не вземеш сега да чистиш и разтребваш. Никакви ядове, вземи си дебела книжка за която все не ти остава време и приятно четене.  Hug

ilindi4ka, хайде напиши нещо ...как си , къде се загуби?

Мамче и за теб си мисля пусни един пост, че всичко е Ок.

 

Последна редакция: чт, 03 сеп 2009, 09:52 от ivalex

Общи условия

Активация на акаунт