Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 17

  • 85 879
  • 742
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 418


Страницата на майките във фейсбук.

Предните ни теми:

Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 16
Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 15
Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 14
Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 13
Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 12
Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 11
Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 10
Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 9
Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 8
Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 7
Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 6
Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 5
Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 4
Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 3
Аутистичен спектър - обединена тема 2
Аутистичен спектър - обединена тема  

Клиника по детско - юношеска психиатрия „ Св. Никола”

СБАЛ Св. Наум - IV км

Час за ЕЕГ - СБАЛ "Св.Наум" -  02/97 02 149

Скенер СБАЛ "Св.Наум" - 02/97 02 300, 02/971 14 08



Диагностични критерии
Европейските критерии:

•   Критерии DSM ІV.
А. Анормално или нарушено развитие, наблюдавано преди 3-годишна възраст, в поне една от следните области:
1)   Рецептивна или експресивна реч, използвана при социално взаимодействие.
2)   Развитие на селективни социални привързаности или реципрочни социални взаимодействия.
3)   Функционална или символична игра.
В. Трябва да бъдат представени поне шест симптома от (1), (2) и (3), като поне два са от (1) и поне по един от (2) или (3):
1) Качествено нарушение на социалното взаимодействие в поне две от следните области:
а) Липса на адекватно използване на очен контакт, изражения на лицето, пози на тялото и жестове за регулиране на социалното взаимодействие.
б) Липса на изграждане (съответно за умственото развитие и независимо от широките възможности) на взаимоотношения с близки и приятели, които включват взаимно споделяне на интереси, дейности и чувства.
в) Липса на социално-емоционална реципрочност, проявяваща се като нарушен или отклонен отговор на чувствата на другите хора, или липса на моделиране на поведението в съответствие със социалното обкръжение, или слаба интеграция на социалното, емоционално и комуникативно поведение.
г) Липса на спонтанно желание за споделяне на радост, интерес или постижение с другите хора (напр. липса на показване, даване или посочване на другите хора на предмети, които интересуват индивида).
2) Качествени аномалии в комуникациите, показани в поне една от следните области:
а) Намалено или пълна липса на социален език, който не се съпровожда от опит да се компенсира посредством използването на жестове или мимики като алтернатива на комуникацията (често предхождана от липса на комуникативно бъбрене).
б) Съответна липса на инициатива или поддържане на разговор (комуникативно разменяне) (на кавото и ниво да е развита речта), при който се отговаря реципрочно на комуникациите на другия човек.
в) Стереотипно или идиосинкретично използване на речта или идиосинкретично използване на думи или фрази.
г) Липса на варираща, спонтанна волева игра или (в по-малка възраст) на социална въображаема игра.
3) Ограничени, повтарящи се и стереотипни шаблони на поведение, интереси и дейности, показани в поне едно от следните:
а) Всеобхватна заетост с един или повече стереотипни шаблони на интерес, който е аномален по контекст или фокусиране, или един или повече интереси са аномални по тяхната интензивност и определено естество, или не са в тяхното съдържание или фокус.
б) Очевидно натрапчиво придържане към специфични нефункционални рутинни дейности или ритуали.
в) Стереотипни и повтарящи се моторни маниеризми, които включват пляскане с ръце или пръсти, или въртене или движения на цялото тяло.
г) Прекалена заетост с части от предмети или нефункционални елементи на материали за игра (като техния мирис, излъчван от повърхността им, или звука или вибрациите , които те предизвикват).
ICD-10.


Американските критерии:

•   Критерии ICD 10.
А. Общо шест от точки (1), (2) и (3), като поне две от (1) и по една от (2) и (3).
1.   Качествено нарушение в социалното взаимодействие, показано в поне две от следните:
а) забележимо нарушение в използването на множество невербални поведения, като очен контакт, изражения на лицето, пози на тялото и жестове при регулиране на общуването.
б) липса на изграждане на приятелски връзки, съответни за възрастта.
в) значително нарушено изразяване на удоволствие от щастието на другите.
г) липса на социална или емоционална реципрочност.
2.   Качествено нарушение в комуникирането, показано в поне едно от следните:
а) Забавено или напълно липсващо развитие на социална реч (без да се съпровожда от компенсиране с помощта на алтернативни начини за комуникиране, като жестове и мимики).
б) При индивидите с адекватна реч, значително нарушение във възможността да се започне и поддържа разговор с другите хора.
в) Стереотипно или повтаряемо използване на речта.
д) липса на различни спонтанни волеви игри или обществено-имитационни игри, съответни за възрастта.
3.   Повтарящи се и ограничени и стереотипни шаблони на поведение, интереси и дейности, показани в поне един от следните критерии:
а) непреодолима прекалена заетост с един или повече стереотипни и ограничени шаблони на интерес, които са аномални по интанзивност или по фокус.
б) очевидно натрапчива привързаност кам специфични рутини или ритуали.
в) стереотипни и повтарящи се двигателни маниеризми (напр. пляскане или извиване на пръсти или ръце, или сложни движения на цялото тяло).
г) натрапчива прекалена заетос с части от обекти.
Б. Отклонение или анормално функциониране в поне една от следните области, проявени преди навършване на 3-гоодишна възраст:
(1)   Социално взаимодействие.
(2)   Реч при изпозване при общуване.
(3)   Символична или въображаема игра.
Критериите са взети директно от ICD-10 /16/ справка тук


ЦЕНТРОВЕ ЗА РАБОТА С ДЕЦА АУТИСТИ:

Пумпелина

Център за приобщаващо образование

Логопедичен център "Логос"

Клуб "Слънчогледи"

Център за социална рехабилитация и интеграция на лица с проблеми … тистичния спектър - държавен

Холиста клиник

Карин дом

Дневен център за деца с аутизъм и специални образователни потреб … uot;Тацитус"

Стъпка за невидимите деца на България
Логопедичен сайт със справка на голяма част от логопедите

Полезни материали за деца от спектъра - блог с материали от всички майки Hug
СИД - Сензорно интегративна дисфункция. Сензорна интеграция.
Енциклопедия Аутизъм.ново
РАБОТА С ДЕЦА С АУТИЗЪМ.О. И. Ловаасново
Методът на Ловас.От майки за майки.ново
АУТИЗЪМ.КРАТКА ЕНЦИКЛОПЕДИЯново
Стивън Оливър.РАЗБИРАНЕ НА АУТИЗМАново
Игри с аутистични децаново

Тестът "Погрешно вярване" (false belief test)ново
Чек-лист за нарушена комуникация в ранно детство ново


Други теми свързани с аутизма
   
аутизма проблем на 21 век

Специалисти по аутизъм в България  
деца с генерализирани разстройства
Тема за методите на Роберто Моралес

Диагноза аутизъм
Атипичен аутизъм
Аутизъм и разстройства в развитието
Защо се прави скенер при аутизъм?  
Творчески заложби /рисуване, ..../ при децата с ГРР, атипичен аутизъм
Деца с аутизъм
АУТИЗЪМ - ето една интересна статия и една книга
относно диагноза ГЕНЕРАЛИЗИРАНО РАЗСТРОЙСТВО НА РАЗВИТИЕТО
за майчетата на деца с аутизъм
   
autizum

Аутизъм,синдром на Аспергер
Аутизъм при малките деца
Аутизъм
Деца с аутизъм
Диета без глутен и казеин-мисия възможна
Диета без глутен и казеин - Трудния път към успеха
Диета без глутен и казеин - Трудния път към успехa 2
Правилната диета при аутизма - събрано  от двете теми
Биохимичен подход, диети
КЛУБ на майките с ДЕЦА с ГРР и АУТИЗЪМ има вече собствена интернет-страница

Теми, които имат връзка с аутизма

Какво можем да направим без пари за детето си
За страничните ефекти от ваксините...има ли пострадали дечица...  
Обучение с картинки в Ресурсния център
Специалната майка
   
Писмо на едно дете с увреждания до неговата майка


Оценка, диагноза и третиране на стомашночревните нарушения при индивиди с ASD: консенсусен доклад.
Благодарности за предоставянето и превода на материала на  Констанца.  
семантико-прагматично нарушение предоставено от Констанца   bouquet
Какво е ехолалията? предоставено от Констанца   bouquet


Преводите на юл4е Heart Eyes систематизирани от [desi]   bouquet

Аутизмът – поглед отвътре
Темпъл Грандин,
д-р на науките, асистент – преподавател, Университет на Колорадо


Въведение
Липса на реч
Ритъм и музика
Сензорни проблеми
Близост-Отбягване
Машина за притискане
Мъчително безпокойство през пубертета
Лекарства
Бавно подобрение
Семейна история
Симптоми на сензорна депривиация
Директни идеи фикс
Визуализация
Визуализация-продължение
Изключителни умения

Недостатъци и умения

Как се научих да чета
Наставник
Кой ми помогна да се възстановя

ДЕСЕТ НЕЩА, КОИТО ВСЯКО ДЕТЕ С АУТИЗЪМ БИ ИСКАЛО ДА ЗНАЕТЕ

Част I-ва
Част II-ра

Митове за аутизма

Странна случка с куче през нощта – от Марк Хадън
Ерик Чен

Част I-ва
Част II-ра
Част III-та
Част IV-та
Част V-та

Бърз тест за деца на 18 месеца

КАКВО Е АУТИЗМЪТ?
НЕРАЗБИРАНЕ НА АУТИЗМА

ПРИЗНАЦИ НА АУТИЗЪМ
ПРИЧИНИ ЗА АУТИЗМАОБУЧЕНИЕ НА АУТИСТИТЕКАКВО ДА НАПРАВЯ, АКО СЪМ АУТИСТ

МИТОВЕ ЗА АУТИЗМА – ТЕОРИЯ НА УМА
Ерик Чен

Част I-ва
Част II-ра

100 лечения и терапии за Аутизъм Спектър нарушения

Информация за стволовите клетки

Линк 1 , втори, трети, четвърти има още много подобни - справка Гугъл

Аутизмът. Oтговори на най-важните въпроси -  Книга
Сензорен сайт
Как самостоятельно изготовить Flash Cards и тук, и тук, и тук

Деца индиго

The ABA Program Companion

Писане контур и тук и още идеи

Сайт за англоразбиращите
Donna Williams' Personal Space

Сайт за компютърни игри
 
Психично здравен сайт

Son-rise

програмата Son-rise http://www.autismtreatmentcenter.org/

Терапия с музика и животни
Холдинг терапия
Мама терапия
Аудио-Психо-Фонология.Д-р Томатис.

Обучителни игри:
Образователни игри за изтегляне
Мини игри
Още много игри за изтегляне

Предавания:

Едни от нас - 18 септември 2009
Жените с Марта Вачкова - Деца аутисти 21.10.2009
Едни от нас - с участието на Calathea /15.01.2010г.




Последна редакция: ср, 19 окт 2011, 15:58 от Селма

# 1
  • Мнения: 7 418
  Благодарности на Катина за редакцията на съдържанието на началната страница.   bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 3 249
Чета ви...и изпадам в разни размисли...
И нас като Селма, ни изпратиха обнадеждени от Св. Никола. Дори ме поздравиха, че  на тази възраст съм тръгнала да търся какъв е точно проблема, защото специалисти ми казаха - проблем има, но не е от нашата компетенция - идете еди къде си...Може би, ако ми беше първо дете нямаше и да забележа, че  нещо не е както трябва. Но и с големия нещата не бяха розови. Сега поне съм подготвена ако може да се каже психически.
За половин година има някаква макар и малка положителна промяна. Но малка...А ми се ще да имам вълшебна пръчица Rolling Eyes
И понеже коментирахте яденето - моят син много обича да яде сол и захар, че дори и с лъжичка...Много му е вкусно и взема ли солницата или захарницата почват едни истерии...

# 3
  • Мнения: 2 510
Да ви разкажа на нас какво ни се случи през този период.
Бях ви писала, че недавам на Алек никакви лекарства и добавки и витамини.
Но нали и аз да се пиша на съвременна майка...
Купих витамини, омега 3 форте и рибено масло, което замених с ленено, поради причината, че от него се превъзбуждаше.
Синът ми пак ставаше буен, но реших, че е от пубертета.
Появи се особена кашлица и най-различни мимики, които отдадох на опит да каже нещо.
Алек не е имал СИД.
В София на контролния преглед ми обясниха, че това са тикове и ни изписаха Рисполукс.
Оттук кошмарът ни се разви много бързо. От Рисполукс синът ми разви страшна самоагресия. Спрях всичко останало. Случая се повтори / по данни много рядко явление/. Дозата беше минималната.
Спрях всичко
Всичко мисля, че премина вече. Разбира се останаха белезите по лицето. Сега се борим с тях.
Връщам се назат и установявам, че сина ми винаги е реагирал отрицателно на витамини В комплекс, аминалон и в началото пирамен. Винаги е изпадал в кризи.
Остави това, но и котаракът ми се превърна в пантера, додето установя, че облизва лъжицата на сина ми.
Сега остава аз да се правя на красива. Надявам се Рисполукса да не ми потребва и въпросните добавки и витамини да не ми действат както на детето, защото както съм яхнала метлата остава и визуално да заприличам на този приказен герой. afwitch
От вчера сме добе. Спа приблизително 10 часа и днес е спокоен и преди малко отново легна.
Снощи му дадох парацетамол, защото си помислих, че може да се разболява.
Учудващото, че той му действа успокоително. Отдавах го на облекчаване на болката, но явно не е само това.

При нас нещата с добавките, витамините и каквито и там да са лекарства не са добри.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 351
Игич, я ако обичаш изприпкай да сложиш катинар на старата ни темичка да не се чудим къде на кого пишем и защо  Crazy

Констанца, имам следните наблюдения върху лекарите. Отиват при колега с престилка и даже болничния халат ( помниш го) с високомерно всезнаещо поведение тип " нищо ново не можеш да ми кажеш, аз знам всичко". Ответната страна колега обикновенно заема позицията " ти нали си знаеш, аз нищо ново не мога да ти кажа" и не се пъне да обяснява. Това е напълно неволно и от двете страни и затова не обичам да ходя на лекар при бивши колеги, защото те не ми обясняват кой знае какво с идеята - " Ти си интелигентен човек и си знаеш"
Вероятно при вас се е получил този лекарски симптом и си отишла с нагласата, че като си лекар ще ти кажат нещо ново и незнайно за останалите, а си останала разочарована, че не си го чула, защото просто няма какво толкова да ти кажат, което не си изчела сама. Отделно те наистина може би не са се и напънали особено разчитайки на факта, че си изчела повечко от обичайно посещаващите ги майки.
Аз съм изключително доволна от клиниката. Помагали са ми повече от всички останали, загрижени са и помнят децата си. Д-р Аврамова на няколко пъти ми го е казвала - "никога няма да забравя когато дойдохте за първи път какво видях - бяхме в този кабинет и той се свря ей в онзи ъгъл" и беше точно така 2005 год. С психоложката си говорихме преди две години за първоначалното му диагностициране и споменах, че е сниман с камера заедно с още едно дете. Казах галеното име на детето, а психоложката го назова с пълно име и фамилия. Това определено означава, че ни помнят.
Пробвай следващия път да отидеш там като най обикновенна баба, а не като лекар и без големи очаквания, а с готов списък от въпроси. Ще ти отговорят по адекватно отколкото специалистите работещи в момента с внука ти.

Снежа, какво даваш за изчистване на токсините на детето. Какво даваш за подобряване на обмяната на вещаствата, а за кандидата. Мисля, че може би черният дроб (пречиствателната станция) на тялото нещо не разгражда може би добре лекарствата и затова не му се отразяват добре и най простите витамини. Препоръчвам ти да опиташ сироп от черен бъз. Това е бурканче тип лютеница хорце, продава се срещу 5 лв. в аптеката. Можеш и сама да си го направиш. Или домашно алое има една рецепта с вино и мед - пак е сиропче. Пие се и от двете по една ч. л. три пъти дневно. Опс  Embarassed от черния бъз веднъж дневно.
За справка, моят син от омегите побеснява, засилва сида и се появяват нещо като тикове. А твоят син има СИД. Това е толкова сигурно, колкото СИД на моя син. Просто не е имало кой да ти го обясни така, че да го разбереш. Опитай сама да прочетеш темата за СИД, ама цялата и ще го разбереш.

Селма  Wink

# 5
  • Мнения: 2 510
Катина, взех котешки нокът, но тогава му давах и витамини и омега3 и не видях особен ефект. Взех и пробиотик лактофлор.
Миналата седмица купих "златото на инките", но много съм изплашена и не смея да му го дам.
Аз не реагирам така на рибеното и лененото масло.
Витамини не мога да пия, особено концетрираните /имам предвид тези на хапчета/. Имам усещането, че от устата ми изхвърчат витамини.
По-рано пробвах винаги върху себе си, но установих, че това явно не действа при по специфични условия.
Иначе нищо не съм правила преди това, нищо не са ми и препоръчвали.
Аз писах, че след аминалона и пиромена/който прекратих/ на 5 годишна възраст нищо след това не е пил.
Пробвах с В комплекс на около 9 години, но се отказах.

# 6
  • Мнения: 7 418
  Давала съм на детето Ленено масло,Рибено масло,витамин С,но не съм забелязвала никакви промени нито към + нито към - .Сега, може да се каже,не давам нищо,освен случаите,когато изведнъж се сетя дам....  Rolling Eyes

  В Св.Никола психоложката дочу,как се обръщам към сина ми на галено и започна и тя да се обръща към него така,което ми направи много приятно впечатление. Говореше ми и за внимание,и за заинтересованост....Наистина,бих пожелала такова отношение на всеки,който се обръща към помощта на този център.  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 2 351
Цитат
ЕМК (есенциалните или незаменими мастни киселини) влизат в състава на липидите, които са ни жизнено необходими за изграждане на мембраните на всички наши клетки. Не се произвеждат в организма и трябва да се набавят отвън. Отдавна СЗО (Световната Здравна Организация към ООН) обръща внимание на това, че всеки е застрашен от дефицит на ЕМК поради топлинното обработване на храната и рафинирането на растителните мазнини. Според СЗО поне 3% от калориите трябва да идват от ЕМК (при подрастващи, бременни и кърмачки - двойно).

Лененото масло, рибеното масло и Ескимо кидс и подобни се дават именно с тази цел от цитата, а не защото с тях ще проговори аутиста или ще му се вдигне IQ - то. Витамините се дават изключително подбрани видове на децата с нездравословно хранене, като нашите, защото ако витамина не е достатъчно пречистен и особено, ако е синтетичен ще натовари черния дроб и доказано е, че синтетичните витамини провокират онкозаболявания. Снежа, лекарствата, които си давала на сина ти са много силни и обикновенно дават такива реакции при деца като нашите. Изписват се само в краен случай, ако детето е опасно за околните или за себе си. Ефекта им е само докато се пие лекарството и наистина се учудвам кой ви ги е изписал и защо.
Котешкия нокът е детоксикант и подпомага кандидата и регулира изхождсанията именно, защото нормализира баланса добри, лоши бактерии. Знаеш, ако преобладават лошите бактерии в червата те пречат на добрите да разградят акото и от там запека. Добрите бактерии са пробиотиците, а лошите бактерии е кандидата. Казвам ти го съвсем простичко. Ще ми е много интересно да ми обясниш какъв отрицателен ефект си видяла от котешкия нокът. За пръв път чувам такова нещо  Thinking
Даваме котешки нокът с цел да изчистим тялото и да подобрим физическото здраве на детето - не търсим вдигане на IQ  и проговаряне с него.

Сиропа от черен бъз е рецепта на Димков. Прави се от плодчетата на бъза и със сигурност не би навредила на детето ти, защото е просто един плодов сироп. вземи малко попитай гугъл за тези неща, за които говорим. http://kasnaprolet9999.blog.bg/hobi/2009/06/12/proletni-bilki-ch … rska-bilka.347998
За сиропа от алое ........там вече няма какво да обяснявам.
 Напоследък се подпалих по цветето Ароматна кализия. Купих си книжка с рецепти и мисля да направя илач и от нея. Ако някой се заинтересува - имам за даване вече чепки. Много трудно се намира тази китка  ooooh!

 И още нещо - всички се напъваме да подобрим здравето на децата си, да са максимално здрави, защото се надяваме, че ако тялото работи балансирано без да губи енергия да се бори с бактерии и токсини ще се съсредоточи върху по добрата работа на мозъка. Досегашните наблюдения ни показват, че колкото по здравичко е детето толкова по добре за мозъка. И си го представи още по "цветно така". В тялото бъка от бактерии, кръвта е несъвсем пречистена и циркулира и в главата нечиста кръв. Не храни мозъка адекватно и той се тормози да работи добре. Ако обаче изчистим и обогатим тялото и кръвта - то през мозъка ще минава силна хранителна кръв и той ще проработи по добре.
Не ми се смейте на мислите, съвсем опростено го написах, без термини, а с прости като мен обяснения  Embarassed

Последна редакция: пн, 25 юли 2011, 09:58 от Катина

# 8
  • Мнения: 2 510
Снежа, лекарствата, които си давала на сина ти са много силни и обикновенно дават такива реакции при деца като нашите. Изписват се само в краен случай, ако детето е опасно за околните или за себе си. Ефекта им е само докато се пие лекарството и наистина се учудвам кой ви ги е изписал и защо.

Не зная. Аз исках нещо слабоуспокоително, защото си мислех, че синът ми е нервен от пубертета.
Обясниха ми, че това са появили се тикове и появилата се кашлица горе високо в гърлото ще отшумят с това лекарство /изписаха ни го 0,5 мг вечер. Лекарството в листовката е с много противопоказания. В Руски форум /учудваща там често се изписва на деца аутисти/ намерих само един коментар на майка, при чието дете е довело до такава реакция. Коментарите бяха различни, но за аутистичните деца бяха повечето в положителна посока.
Синът ми никога не е проявявал агресия или автоагресия. Този път видях, какво значи второто.
За котешкият нокът не мога да кажа нито лошо, нито хубаво. През това време го давах с Омега 3 и Санастол. изпи ена тубичка, мисля, че бяха 90 капсули. За него съм се консултирала и с една колежка, която беше онкоболна. Тя даде положителна оценка и каза, че трябва да се пие минимум 3 месеца за да има ефект.
За сиропа от черен бъз прочетох и днес ще отида да питам в аптеката.
За алоето също съм чула за кожен рак. Преди години при нас беше на мода, но отзвуците за него, поне от директно използващите го не бяха като панацея за всичко.
Може би, всички очакват чудеса.
Някой използвал ли е "Златото на инките". Препоръчаха ми го в аптеките, като медикамент със сравнително меко действие.

 

# 9
  • Мнения: 13 807
Здравейте
честита нова тема, благодарности за положения труд. Нямах време да ви чета. Сега прелистих края на предната тема и пак се напрегнах. Мине се не мине време и все пръква по някоя статия от някой си която да ме обвини че съм се провалила по редица прични като майка и затова състоянието на детето ми такова..... болно ми е , обидно. И аз като Селма го кърмих дълго, мислех и пак мисля, винаги ще смятам че това е най-доброто което направих за него. Показвах му любов, какво като на него му отне 4 години и половина да започне да ми казва - "Мамо обичам те". Разбирам че е по негов начин но за мен значи много. Особенно като не е отговор на моето-  обичам те към него, а просто така.... Знам всяка крачица която е направил в инетелектуално отношение ако мога така да се изразя , всяка думичка, всеки израз, всяка малка победа. Вероятно като вас  вече наизуст знам всяка негова реакция , всеки негов отговор на въпрос който му е зададен. Откак тръгна на градина започна все по често да ме очудва с новости- дребни но новости. И си мисля- това не го е научил с мен, това не съм му го казвала аз, това не сме го "репетирали'... Ние се борим , моето момченце се бори , какво друго ни остава?

Мисля че всеки един от нас заслужава "професорска титла" за това че сме майки на нашите деца. А тези дето стават професори въз основа на опита си с други деца и пишат подобни статии - какви професори за те- те са едни писарушки ....

# 10
  • Мнения: 2 510
Доста е болезнено да те обвиняват за неща, които не са верни, особено за такива, които са недоказуеми.
Пък, що се отнася за майчина любов...
Второ и мнението на широката общественост - "Аз, ако бях на твое място..."

За специалистите мога да кажа, че прозира и тяхната безпомощност. Нападението винаги е било най-добрата защита. Как иначе ще си признаеш, че за сега нищо не е 100% сигурно, нито причините за аутизма, нито източниците за тях, нито пък евентуално "лечение".
С това не може да се свикне, но някакси не върви след толкова години да повтаряш като папагал изтъркани теории. Най-малкото не си в "крак с модата". Дали няма поне това да се усетят.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 351
Голям съм заплес значи  Embarassed
Чудех се какво забравих при подреждането на линковете в първа страница. Забравих да сложа този линк

Това е най добрата статия за аутизма, която съм виждала. Вътре има почти всичко.
Селма, би ли я добавила в линковете  Hug. това също

Последна редакция: пн, 25 юли 2011, 20:49 от Катина

# 12
  • Мнения: 7 418
   Добавих статиите.  Peace

   Гледам,останаха още някои неактивни линкове.... Rolling Eyes Този  Семантико - прагматично нарушение (СПН),например. А статията беше интересна..... Thinking

# 13
  • София
  • Мнения: 2 351
Ами барни малко и ти де, няма само аз да се мъча  Heart Eyes.

Шегувам се разбира се. Гледам и сън райз програмата е в два линка. Хванаха ме нервите накрая и през пръсти пипах  Embarassed Имам го семантикото разбира се на файл. Ще го пратя на Таня да го качи в блога, който направи, защото са го изстрили от двете възможни места в нета, където го имаше. Статията е съвсем сериозна и истинска. В св. Никола като им я занесох не ги изненадах - отдавна знаели за СПН.

Ще попрегледам и дисковете в които съм записвала всевъзможни неща, които съм дърпала от тук от там и ако нещо ми се стори важно ще ти го пращам на лични да го прибавиш. Ще попрегледам и постовете на Bluevelvet - тя е истински интернет агент 007, и има невероятни находки. Ще я изплагиатстваме най нагло  Mr. Green ( тя е пич, няма да се сърди) и ще си ги добавим тук най малкото защото аз редовно препрочитам старите теми и намирам повече инфо там отколкото новите теми в нета. Например преди малко намерих обсъжданията ни за теста погрешно вярване. Ще го направя утре на трезво с Мишо. Искм да видя след толкова време как би реагирал сега, ако го направим. Правихме преди време тестове и с кукла, ще търся постовете и ще ги направя пак за справка. Ето за погрешното вярване
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=326042.msg9207224#msg9207224

На мен лично ми е много удобна тази библиотека, редовно ровичкам. Луда работа  Crazy

# 14
  • Мнения: 7 418
    Ще редактирам нещата лека по лека.  Simple Smile
    Пишете ми,ако пропусна нещо и/или имате предложения.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт