Запитване относно раждането и вагината

  • 27 659
  • 171
  •   2
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте дами! Регистрирах се тук, за да ви задам един въпрос, на който се надявам да ми отговорите.
С приятелят ми живеем на семейни начела и имаме възможност, а от скоро и желание да си имаме дете. Решили сме, че раждането ще е с цезарово сечение.
Въпроса ми към вас е: След раждането ( макар и оперативно ) вагината ми ще се разшири ли? Питам ви, понеже наскоро четох статия в която пишеше, че по време на бременността по стените на вагината се появяват линии подобни на онези от оребрените презервативи ( тоест прави паралелни линии по цялата му дължина ), и да си призная честно това ме плаши и то много. Плаши ме защото секса с приятелят ми е перфектен, и определено и двамата не искаме този факт да се променя, но май за жалост това ще стане, и то ще се промени към по-лош и непълноценен и за двама ни, след раждането на детенцето ни.
Ще се радвам ако ми пише някоя от вас, която е раждала по този начин, и намерила ли е промяна в размера и обиколката ( ако мога така да се изразя ) на влагалището си?
Благодаря ви за отделеното време и внимание Simple Smile Лека вечер ви желая Simple Smile

# 1
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Шегуваш се, нали? ooooh!
Първо, без дори да си бременна, не може да взимаш решения как да раждаш. Това решава лекарят ти. Второ, как смяташ, че секциото ще разшири вагината ти? Откъде чу това за линиите? Изобщо целият ти пост е безумен!

# 2
  • София
  • Мнения: 12 554
Май е по-добре да си правиш секса, докато не проумееш, че едно дете е по-важно от разширена вагина.

# 3
  • Мнения: 46
HybridFairy що за глупости са това  ooooh!дете не ти трябва щом вагината ти е по важна #2gunfire

# 4
  • Мнения: 3 271
 JoyЦялото ти тяло ще се промени от бремеността.Аз родих секцио по лекарски причини и мъжо не е казвал че съм дефектна. ooooh!

# 5
  • Мнения: 2 052
Не съм раждала, това ми е първа бременност, но и за миг не съм се замисляла какво ще ми се промени, вероятно цялото ми тяло няма да е същото, но не е ли най-важното детето? Ако много искаш бебе, въобще няма да ти пука за такива неща.

# 6
  • Мнения: 66
Аз не мисля че се разширява,или по точно тя се разширява по време на раждането,но после се събира,все пак това е мускул.Аз чакам второто си дете всеки момент ,първото го родих нормално,и искам да ви кажа че секса след раждането ми стана по хубав.

# 7
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Ей,тука наистина май само чакате някой да го сдъвчете.Ми пита момичето,какво толкова.Вие не сте се били замисляли........Ами и аз не съм.но пък представете си,че не всеки може да бъде така самоотвержен като вас Mr. Green
Аз раждах нормално,вагината е мускул,разширява се и се свива.

Цитат
секса след раждането ми стана по хубав

И моя Peace

# 8
  • Мнения: 66
Никой никого не дъвче,това е форум и всеки изказва мнение,и е свободен да напише каквото си иска!!!

# 9
  • Мнения: 9 364
Ей,тука наистина май само чакате някой да го сдъвчете.Ми пита момичето,какво толкова.Вие не сте се били замисляли........Ами и аз не съм.но пък представете си,че не всеки може да бъде така самоотвержен като вас Mr. Green
Аз раждах нормално,вагината е мускул,разширява се и се свива.

Цитат
секса след раждането ми стана по хубав

И моя Peace
purko88,
за мен темата е пързалка. Така че в духа на пързалката - за вагината ти не знам дали ще се разшири, аз родих нормално и то 2 пъти. На мъжа ми все още много му харесва да се любим и не е оплаквал. Ама ако знаеш как ще изглежда корема ти - ужас, провиснал, не иска да се прибере, дори и след упражнения. Може да ти се появи целулит гаден и задникът ти да си остане голям, че и стрии и т.н. А пък гърдите ти - още от бременността розовите зърна стават кафяви, после дори да не кърмиш, пак си провисват малко. Мислиш ли, че приятелят ти ще одобри и това. Така че съветът ми е, за по-голяма сигурност вместо да се мориш да забременяваш и да са разваряш фигурата, по-добре си осинови едно дете.

Ако не е пързалка - дълбоко се съмнявам, че ще имате проблем в интимната област, щом сега сте толкова перфектни. Обикновено проблеми имат хората, които си ги носят отпреди бременността.

# 10
  • Мнения: 3 241
Здравейте дами! Регистрирах се тук, за да ви задам един въпрос, на който се надявам да ми отговорите.
С приятелят ми живеем на семейни начела и имаме възможност, а от скоро и желание да си имаме дете. Решили сме, че раждането ще е с цезарово сечение.
Въпроса ми към вас е: След раждането ( макар и оперативно ) вагината ми ще се разшири ли? Питам ви, понеже наскоро четох статия в която пишеше, че по време на бременността по стените на вагината се появяват линии подобни на онези от оребрените презервативи ( тоест прави паралелни линии по цялата му дължина ), и да си призная честно това ме плаши и то много. Плаши ме защото секса с приятелят ми е перфектен, и определено и двамата не искаме този факт да се променя, но май за жалост това ще стане, и то ще се промени към по-лош и непълноценен и за двама ни, след раждането на детенцето ни.
Ще се радвам ако ми пише някоя от вас, която е раждала по този начин, и намерила ли е промяна в размера и обиколката ( ако мога така да се изразя ) на влагалището си?
Благодаря ви за отделеното време и внимание Simple Smile Лека вечер ви желая Simple Smile

Щом операциите не са проблем за теб, винаги можеш да си направиш пластика  ooooh!

# 11
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Цитат
Никой никого не дъвче,това е форум и всеки изказва мнение,и е свободен да напише каквото си иска!!!

Добре!!! Laughing Laughing Laughing

Дени,може наистина да е пързалка,само,че не знам защо толкова се връзват някои потребители Peace

# 12
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Защо се палите толкова?И на мен темата ми е интересна.Любопитно ми е как се променя секса и дали изобщо се променя след раждането.Пък и умерена доза суета не е излишна на никоя жена.Силно се надявам,че с известни усилия от моя страна тялото ми ще изглежда добре след раждането,а ако не то поне да си възвърна формата след известно време.И това няма нищо общо с желанието ми да имам дете.В единия случай разсъждавам като майка,а в другия като жена.

# 13
  • Мнения: 800
И на мен малко съмнителна ми се вижда тази тема, но да отговоря на въпроса. След секцио няма промени във вагината, нищо не се свива, отпуска и т.н. Ако имало секс и през бременността, няма да има промяна след нея. Ако по някакви причини е имало въздържание по време на бременността,  след това е по-тясно и малко болезнено за жената първите един-два пъти, но само толкова.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 071
Ами доколкото сме коментирали с приятелки, родили нормално, нещата при тях са същите както преди да родят. Има един период около месец-два, през който се свиват влагалищните мускули, след това е същото. Чувала съм, разбира се, за случаи с тежки поражения, но те са по-скоро изключения мисля.
Ако раждането е секцио - не съм чувала да има каквито и да било изменения  newsm78

И друго - мисля, че в днешно време все повече жени известно време след като родят изглеждат все едно не са раждали и това е много хубаво. Явно преди жените не са били толкова суетни.

# 15
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Ама ако знаеш как ще изглежда корема ти - ужас, провиснал, не иска да се прибере, дори и след упражнения. Може да ти се появи целулит гаден и задникът ти да си остане голям, че и стрии и т.н. А пък гърдите ти - още от бременността розовите зърна стават кафяви, после дори да не кърмиш, пак си провисват малко. Мислиш ли, че приятелят ти ще одобри и това. Така че съветът ми е, за по-голяма сигурност вместо да се мориш да забременяваш и да са разваряш фигурата, по-добре си осинови едно дете.

Не само, не само. По време на бременността ти се появят косми на корема, а след раждането започва яко да ти капе косата.  Mr. Green

# 16
  • Мнения: X
леле малееееееееееееее  Shocked Shocked Shocked

Май е по-добре да си правиш секса, докато не проумееш, че едно дете е по-важно от разширена вагина.

 hahaha hahaha
както всяка бременност протича различно при всяка жена, както и всяко раждане е строго индивидуално, преполагам така и вагината й (ако се променя) се променя различно  Laughing ..

Последна редакция: ср, 07 мар 2012, 17:13 от Анонимен

# 17
  • Мнения: 309
Май е по-добре да си правиш секса, докато не проумееш, че едно дете е по-важно от разширена вагина.

Подкрепям!
Ние с моя човек, толкова дълго очаквахме хубавата новина, че сега въобще не се и замислям, дали секса след това ще е по хубав или по лош! За мен едно раждане не би трябвало да повлиява на интимните отношения между мъжа и жената! Разбира се в началото, ще се подходи по внимателно, но ако има охлаждане в отношенията, заради това, че вагината ми се е разширила или там нещо подобно, то явно не сме един за друг с човека до мен и ще се зачудя защо изобщо съм създала дете с   него!

# 18
  • Мнения: 2
Благодаря на тези, които ми отговориха човешки! А колкото до тези, който си мислят, че темата е "пързалка" и се нахвърлиха да хапят, техен си избор, но грозно изглежда подобно отношение погледнато отстрани.

# 19
  • София
  • Мнения: 44 122
ами....аз родих вагинално, нищо не ми е оребрено(съжалявам но  от тази част направо ме избива на хилеж, не заради теб, а заради този, чиито болен мозък го е родил, че и публикувал някъде), секса е по-хубав от преди....
разбира се никой не може да ти даде гаранции за нищо, т.е. тялото изобщо се променя малко или много от бременност, раждане, кърмене, но ако беше такава драма, никой нямаше да ражда нали? пък хората си продължават щастливо съжителстване и сексуване и след едно дете, че и второ, трето и пето правят понякога Wink

# 20
  • Мнения: 7 987
Мисля, че ти е рано още за дете. След време ще го искаш толкова много, че изобщо няма да ти пука дали ще ти се промени нещо или не.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 217
....и да си призная честно това ме плаши и то много. Плаши ме защото секса с приятелят ми е перфектен, и определено и двамата не искаме този факт да се променя, но май за жалост това ще стане, и то ще се промени към по-лош и непълноценен и за двама ни, след раждането на детенцето ни.

Това са глупости. На повечето жени сексът им става по-хубав. А ако с приятелят ти така се тревожите за това отсега, появата на дете и промените във вагината ти ще са най-малкият ви проблем като двойка родители.....

# 22
  • Мнения: 3 248
Какви категорични изказвания от страна на авторката!  Shocked Щял да стане по-лош сексът със сигурност, от къде пък си толкова сигурна? Странно, защото при нас е по-хубаво. Родих вагинално, с шевове и епизиотомия, но сега всичко си е съвсем възстановено. Мъжо казва, че не усеща разлика в широчината или "оребреността"...  Shocked Една майка мисли първо за бебето си...

Първо, още не си и бременна. Продаваш коня, а имаш само една подкова, както в "Конят на Ал. Македонски"...

И през бремеността настъпват промени в тялото, цялото, не само влагалището. Може да ти се гади, да ти се подуят крайниците, да имаш киселини, да получиш гъбички, няма да ти е толкова до секс. Или пък приятелят ти да не ще заради големия корем. Пък недай Боже да има някакво усложнение и да трябва да лежиш с пълна забрана за секс. Не казвам, че ще се случи, просто това са възможни състояния по време на бременност! Дали ще е краят на света? Не се знае как ще ти подействат хормоните. Може пък и да ти се прави много секс...

Някак си секцио, за да не се разшири и "оребри" вагината, ми е малко странна причина. Но всеки сам си решава... Замислете се какво значи да имаш дете! Със секцио вагината ти може и да не се промени, но ти ще се промениш след раждането. Ще си майка. Първо ще те боли операцията, ще ти е трудно да се движиш, надали ще ти е до секс, докато не си се възстанови корема... Но най-вече ще трябва да се грижиш за малкото човече. Ще трябва да го храниш (не казвам кърмиш, защото жени като теб не кърмят, ще им се развалят циците...  Shocked ), да го повиваш и преобличаш, да го успокояваш заради колики или зъбки, нощем също. Ще си уморена и недоспала, може и да не ти се прави секс чак толкова често, поне първите месеци. Ще се и случи да сте в най-разгорещения момемт и бебенце да се събуди и да ревне с всичка сила. И тогава какво? Надали ще го оставите да си реве...  Shocked Просто с появата на едно дете, вагината ти ще претърпи най-малка промяна!

Последна редакция: пт, 09 мар 2012, 11:39 от Епона

# 23
  • Мнения: 7 987
А да, пък да не говорим, че аз откакто забременях, изобщо не ми се прави секс. Simple Smile Да не говорим пък, че ако случайно имаш някакъв проблем с бременността, секса може да ти е абсолютно забранен.
Абе общо взето - порасни!

# 24
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Еее,вие съвсем ще откажете момичето да става майка  Joy

# 25
  • София
  • Мнения: 44 122
ами ако това са по-важните неща, по-добре да поотложи момента до  тогава, докато се почувства готова за всички промени, които могат да настъпят с тялото и живота й.

# 26
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Еее,вие съвсем ще откажете момичето да става майка  Joy

O, определено не й е време сега.

# 27
  • София
  • Мнения: 933
Кои сте вие че да съдите хората ? Този сайт е отворен за всякакви въпроси ,човек да може да научи нещо полезно,  а не да се държите по този начин.... Всяка жена знае ,че връзката между мъжа и жената е най- важна за да е щастливо детето и за всяка една връзка секса е важен! Какъв ви е проблема, като раждаме деца ,трябва да не мислим за себе си ли?! Вместо да подкрепим момичето и да му обясним човешки ,вие нападате като да не споменавам какво!
Вие не сте ли били уплашени ? Какви не въпроси съм виждала тук !

# 28
  • София
  • Мнения: 44 122
Не за секса не съм била уплашена никога;)

Първо, има чудесни отговори обяснения вече....
Иначе за мен -а ко хората се обичат и уважават, както и каквото и да им се промени по телата, те секс ще си правят, ще се нагодят към новостите и всичко ще е прекрасно, ако нещо им куца в отношенията, сигурно и най-малкото ще им е пречка.
 Тялото така или иначе  и с деца и без деца се променя, така че наистина точно това никога не ми е било страха, най-искренно за цялата си бременност никога не ми е минало през ума...олеее какво ще се случи сега с вагината ми....някак ...има по-важни неща от това.

# 29
  • Мнения: 615
Ами родих две деца вагинално, и нямам "оребрение"  Rolling Eyes  Mr. Green , нямам проблеми в секса, но пък изпитах два пъти най-голямото щастие - да стана мама  Peace

# 30
  • Мнения: 3 248
Сега се замислиих, че така зададен въпросът може и да не е от бъдещата мама, а от бъдещия татко...  Wink

# 31
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Хм, че на таткото може и да му хареса едно вагинално оребрение... Wink

# 32
  • Мнения: 9 364
Добре, де. Някой от вас да не би да е сядала с огледалце в ръка и да е гледала, има ли или не вагинално оребряване? Нечий мъж да се оплаквал? Или пък гинекологът като ви е преглеждал с вагинален ехограф да ви е казал: Честито, бременна сте в 7-9 седмица, вече имате и вагинално оребрение, а? Обикновено ти казват дали има нужда от серклаж, дали с матката и яйчници всичко е наред, как бие сърцето на бебето и т.н. Освен това, доколкото аз знам секциото по желание  (авторката каза, че вече е решила да ражда така) се прави и за да няма поражения или разтягане на вагината, което може да се получи при раждащите вагинално, особено при 3, 4 и т.н. дете. При секцио вагината не участва, нищо не преминава през нея, така че тя няма да се разшири, или греша newsm78.
Иначе всички останали неща, които сме казали за гърдите, корема, целулита, косопада, нежелано окосмяване и пигментация на кожата, макар и под формата на шега, са си съвсем в реда на нещата при една бременност, не че всичките се проявяват при всички жени, ама при много се проявяват. 

# 33
  • Мнения: 27 524
Ще се радвам ако ми пише някоя от вас, която е раждала по този начин, и намерила ли е промяна в размера и обиколката ( ако мога така да се изразя ) на влагалището си?

Промяна настъпва, да, но ние жените не можем да я видим или усетим. Мъжете са споделяли, че се усеща разлика. Не знам дали към по-добро или не. Разликата е някъде навътре, не е точно във входа на влагалището.

Мисля, че не трябва отсега да се притесняваш за тези въпроси. Много си млада още, не си бременна, а не стои явно и на дневен ред, не го мисли отсега  Hug

# 34
  • София
  • Мнения: 933
Аз след раждането мисля че станах по широка, но съм раждала естествено . Питала съм мъжа ми ,но той казва че няма промяна. Може и да е защото съм си го втълпила.

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 6 470

Ще се радвам ако ми пише някоя от вас, която е раждала по този начин, и намерила ли е промяна в размера и обиколката ( ако мога така да се изразя ) на влагалището си?


Не намирам разлика - никаква, мъжът ми - също, при положение, че родих по естествен път.

Нещо повече - по-хубаво е.

# 36
  • Мнения: 472
Май е по-добре да си правиш секса, докато не проумееш, че едно дете е по-важно от разширена вагина.

Подкрепям.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 17 965
При секцио вагината не участва, нищо не преминава през нея, така че тя няма да се разшири, или греша newsm78.


Не е точно така. Организмът на жената през бременността се подготвя за раждането, отпускат се влагалищните мускули, като цяло структурата и външният вид се променят за да помогнат на жената да бъде способна и понесе и да бъде улеснена в предстоящото раждане. В този смисъл вагината търпи промени от самата бременност, а не от вида на раждането.
Самото естествено раждане вече може да нанесе повече щети.

# 38
  • Мнения: 615
Самото естествено раждане вече може да нанесе повече щети.
[/quote]

Да я оребри?  newsm78   bouquet  Hug

# 39
  • Варна
  • Мнения: 17 965
Самото естествено раждане вече може да нанесе повече щети.

Да я оребри?  newsm78   bouquet  Hug
[/quote]

Не точно. Laughing Но може да се получи пролапс.

# 40
  • Мнения: 9 364
Самото естествено раждане вече може да нанесе повече щети.

Да я оребри?  newsm78   bouquet  Hug
[/quote]
 Не си прочела добре въпроса на авторката: Тя казва, че е прочела, че още по време на бременността вагината се оребрявала, а пък след секцио можела и да се се разшири. Затова пита дали наистина е така, защото ако забременее (както искали с приятеля и), сигурно секса вече няма да е перфектен. И тогава какво да правят? newsm78

# 41
  • Мнения: 9 364
Самото естествено раждане вече може да нанесе повече щети.

Да я оребри?  newsm78   bouquet  Hug

Не точно. Laughing Но може да се получи пролапс.
[/quote]
Да може, но много рядко. По-скоро съветът ми е сериозен: авторката да взмеме да прочете 1-2 книги за бременността, да проумее какви промени настъпват и тогава да реши дали сега му е времето. Не само за вагината, но и за цялото тяло.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 17 965
Това за оребряването  Laughing не съм сигурна дали е така , но да вагината променя вида си през бременността под влияние на хормоните. След това възвръща предишния си вид.
Какъв ще е вида и след раждане зависи от самото раждане, както и от тонуса на мускулите.
Дали сексът ще е перфектен? Едва ли единственото условие за това е състоянието на вагината. ooooh!

# 43
  • Мнения: 615
Самата тема ми е неериозна, затова и аз се отнасям така с нея. Иначе прочетох добре въпроса, съгласна съм, че има промени и понякога те са сериозни.  Peace
Съгласна съм с теб Дени, че трябва да почете малко  Peace
Моля авторката да НЕ чете - възможно е да не ти се оребри вагината след раждане, но като кихнеш да се подмокряш  Mr. Green

# 44
  • София
  • Мнения: 35 117
....като се добяват стрии, целулит, увиснал бюст, оребрена вагина, косопад, тъмни петна по лицето, по тялото, окосмяване на нежелани места, разширени вени, липса на либидо в някои моменти, киселини, газове, и т.н.........Мила, аз и секс нямаше да правя на твое място. По-безопасно е, че какво зло се ражда от него Mr. Green Joy hahaha

# 45
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
....като се добяват стрии, целулит, увиснал бюст, оребрена вагина, косопад, тъмни петна по лицето, по тялото, окосмяване на нежелани места, разширени вени, липса на либидо в някои моменти, киселини, газове, и т.н.........

 #Crazy

Стига де, шашнахте я съвсем  Joy

Не винаги е така  Peace

# 46
  • София
  • Мнения: 35 117
....като се добяват стрии, целулит, увиснал бюст, оребрена вагина, косопад, тъмни петна по лицето, по тялото, окосмяване на нежелани места, разширени вени, липса на либидо в някои моменти, киселини, газове, и т.н.........

 #Crazy

Стига де, шашнахте я съвсем  Joy

Не винаги е така  Peace
Е, добре, де. Не е така. Joy
Имам 2, все още се показвам пред хора Flutter

# 47
  • София
  • Мнения: 6 477
Цитат
Самото естествено раждане вече може да нанесе повече щети.

Да я оребри?  newsm78   bouquet  Hug
По принцип вагината е "оребрена"..ама че термин сложихме  Wink Wink Wink Идеята е, че при раждане това "оребряване" се разпъва, за да може да премине бебето. След това вече "оребряването" не е така изявено. Затова и като се ходи на гинеколог и се прави статус по някаква причина има едно - външни полови органи - раждала/нераждала. Та при раждане със  секцио се пише, че външните полови органи са като при нераждала, именно защото вагината не е претърпяла това разтягане.
От друга страна, мисля, че е нормално всяка жена да се притеснява как ще се промени тялото й след бременност. Изядохте девойката. Вярно, че поста е доста наивен....ама малка е още, ще прочете, ще се научи....

# 48
  • Мнения: 534
Има ли орган по тялото, които да не се променя по време на бременността? newsm78

# 49
  • Мнения: 15 379
Авторката ще се уплаши, но да си напиша и аз - по време на бременността ми получих пролапс на едната влагалищна стена. Оказа се, че бебето е много едро, а матката ми много малка и бебето тежи и с главата си е натиснало тази част от физиологията ми. Не знам какво се е случило с тези бразди, предвид пролапса Laughing, но родих със секцио, защото за капак бях и с плацента превиа.
Извод - не прави планове за вагината си. Като всяка част на тялото и тя може да бъде коригирана с помощта на съвременната естетична и пластична хирургия.

# 50
  • Мнения: 1 310
....като се добяват стрии, целулит, увиснал бюст, оребрена вагина, косопад, тъмни петна по лицето, по тялото, окосмяване на нежелани места, разширени вени, липса на либидо в някои моменти, киселини, газове, и т.н.........
Joy hahaha

На другарките, които се карат за тона в темата - каквото повикало, такова се обадило.
Как е възможно в XXI век да има такова невежество относно възпроизвеждането ни?! ooooh!
Надявам се помните култовата тема, в която една друга необразована бъдеща майка питаше дали е вярно, че пробивали зърната в родилния дом, за да протече мляко и тапата преди да се роди бебето, как я махали? Crazy
Та тази тема много ми напомня за онази. Crazy
 

# 51
  • Мнения: 27 524
Има ли орган по тялото, които да не се променя по време на бременността? newsm78

Носа, ръцете, краката, ушите, езика, рамената, челото и подобни.  Grinning

# 52
  • Мнения: 1 310
Има ли орган по тялото, които да не се променя по време на бременността? newsm78

Носа, ръцете, краката, ушите, езика, рамената, челото и подобни.  Grinning
Имаше тема, в която момичетата твърдяха, че по време на бременността им се увеличил размерът на обувките и така си и останали. newsm78

# 53
  • София
  • Мнения: 44 122
ръце, крака могат да се подуят, отекат, разширени вени, спукани капиляри и т.н. по време на бременността, по рамене , ръце може и стрии, ако надебелееш всички те ще се променят Wink

носа, понякога може да ти тече кръв от носа, освен това при някои се изостря обонянието Wink

езика, освен че на някои вкусовете се променят Wink

чело и т.н. - цялата кожа може много да се промени, може да стане мазна, пъпки да се появят и т.н. проблеми Wink
очите също могат, от бременност и раждане може да се променят и диоптри и т.н.

Може и да нямаш никакви проблеми и дискомфорти разбира се Wink

# 54
  • Мнения: 66
Абе като цяло да се приготвим за пълна промяна  Laughing

# 55
  • Мнения: 15 379
Абе като цяло да се приготвим за пълна промяна  Laughing

Да.
На майка ми и приятелки след бременност и раждане копитата им пораснали с по един номер.
Моят си остана 37.

# 56
  • Мнения: 66
Ммммм дано и моя номер да си остане 37  Laughing,че трябва и нови обувки да купувам

# 57
  • Мнения: 1 630
....като се добяват стрии, целулит, увиснал бюст, оребрена вагина, косопад, тъмни петна по лицето, по тялото, окосмяване на нежелани места, разширени вени, липса на либидо в някои моменти, киселини, газове, и т.н.........
Мацка, забравила си хемороидите, коремната херния, дисковата херния.....
Според мен няма какво да съдите момичето, всеки човек си и има да една или друга степен чувство за самосъхранение и такива неща са плашещи. Имам приятелка с такава дискова херния след бременност, че сега ще страда цял живот, да друга й се отлепи ретината. Чисто животинското ни чувство за самосъхранение ни кара да се замислим. Ето пример- авторката може да е имала тежка травма в миналото от друго нещо и само тя си знае как се е възстановила, нормално е да се страхува. Друг пример- притеснява се за либидото си- ами да нормално е. Ако отказваш интимност на партньора си дълго време 1во се чувстваш непълноценна и 2ро той колкото и да те разбира и подкрепя има шанс да потърси другаде утеха така да се каже и до там си със семейството. Има и нещо  друго- вече няма нищо естествено в естественото раждане. Първо нещата се променят от изправения стоеж на човека, със всяко следващо поколение еволюцията променя структурата на таза и той става по- тесен. Бабите ни едно време как са раждали, сигурно не са и чували за ЕПЗ. Животните също раждат по- лесно. Та така питам аз- за първо раждане- кое му е естественото на ЕПЗ-та, шевовете, или пази Боже окситоцина или вакума? И като сложиш за капак супер лекарите дето си имаме тук- от личен опит съм видяла разликата между тук и там (визирай чужбината), които така процедират с вагината ти като раждаш, сякаш няма да я ползваш повече............и така. Аз съм сигурна, че няма нито една от вас, дето сега я съдите момичето, която поне 1 път не се е замислила върху тези неща и не я е хванал поне малко страх. Който е невинен, той да хвърли камъка пръв......

# 58
  • Мнения: 15 379
Дилайт, авторката повече я плашиш с абсурдните твърдения, че у нас няма кадърни гинеколози.
Има и не са никак малко.

# 59
  • Мнения: 1 630
Споко, вие сте я наплашили достатъчно преди мен  Joy Joy Peace

# 60
  • Мнения: 15 379
Споко, вие сте я наплашили достатъчно преди мен  Joy Joy Peace

Ама ти я довърши Laughing.
Нищо чудно да хукне към Европата да ражда.

# 61
  • София
  • Мнения: 35 117
Че страх има, има!
Ама, да седна да се кахъря, че може да "счупя" матрицата и после да не става работата.....и да се притеснявам, че ще си разваля удоволствието с половинката... Tired
Какво очаква потребителката? Знаете разказът за паницата с меда Wink
И извинявате, ама думата оребрен го свързвам с тиган Mr. Green

# 62
  • Мнения: 1 630
Sourcherry , ще ти драсна 2-3 реда на лични относно лекарите в БГ  Peace

# 63
  • Мнения: 15 379
И извинявате, ама думата оребрен го свързвам с тиган Mr. Green

Аз пък с презерватив Embarassed.
И понеже всички пишещи в темата сте раждали и нищо не ви е станало (освен някой хемороид, лек целулит и пр. маловажни неприятности), опитайте се да обясните на авторката, че носенето и раждането на едно дете са нищо в сравнение с отглеждане и възпитание. Последствията върху тялото са толкова минимални след бременността и раждането, ако грижите за него са били адекватни. Па дори и бюстът да увисне - има скалпел за тази работа, за вагината - също. Не е болка, не е страшно. Страшното е после, отговорността огромна, трудностите сериозни.
Дано го разбере, че да спре да се тревожи за еластичността на влагалищните си стени и секса след това.

# 64
  • София
  • Мнения: 12 554
Черешке, за съжаление капацитетът на някои органи при някои индивиди не подлежи на ъпгрейд  Joy

# 65
  • Мнения: 15 379
Нана, ъпгрейд има постепенно (ако има и капацитет, де). Преди да родя и хал-хабер си нямах, че раждането е просто прекрасен миг, а от там идват сериозните работи, които пък не търпят ъпгрейд в случай, че пропуснеш главното. И вагината остава в страни, и то не защото не е важна, а защото има нови по-важни неща от нея, а пък тя си е същата.

# 66
  • София
  • Мнения: 6 477
Имаше тема, в която момичетата твърдяха, че по време на бременността им се увеличил размерът на обувките и така си и останали. newsm78

Да, и аз съм от тези. Дължи се на смъкване на сводовете и задълбочаващ процес на плоскостъпие. А сводовете се смъкват понеже всички ставни връзки в тялото по принцип в края на бременноста се разхлабват - за да се роди бебето по-лесно. Та, повече килограми, наследственост и късно раждане - част от предпоставките за порастване на ходилата. Факт! Но не е чак толкова болка за умиране...
Както казаха момичетата - раждането е само миг...то после започва екшъна, ама това е друга тема  Laughing Laughing Laughing Laughing

# 67
  • Мнения: 1 630
Morgana, ужаааааааас, как да не е болка за умиране, ако ми се уголемят краката повече от това, ще трябва да си правя обувки по поръчка- 41ви- 42ри номер  Mr. Green Mr. Green За сега с 39-40 се оправям  Crazy Crazy А що се отнася за екшъна- да след раждането, но при някои и докато се забременее- питай жените от проблемното. Пази Боже  Praynig Тогава оребрената вагина е най малкия проблем  Praynig

# 68
  • София
  • Мнения: 6 477
Delight, аз бях 40-41...сега съм 42....Обувки само т.нар. унисекс, които имат номерация и след 41-ви. Добре е, че нося предимно спортни обувки, та се справям. Няма как - данък "мама" Wink Wink Wink, но пък съм още по-здраво стъпила на земята Laughing Laughing Laughing

# 69
  • Мнения: 3
аз наистина не разбирам сърказма и подигравателното отно6ение на някои от отговорилите!
в края на краищата всеки е различен и ако за някои раждането и бременността е смисъла на съществуването им, за други това може да е пла6ещо...но това не ги прави по- ло6и подители, и не е проява на егоизъм, а може би проява на неинформираност или зле- информираност( което е разбираемо- четейки написаните коментари)..
аз пък съм 6окирана от тези за които, деформираното и обезформено( заради стрии, целулит, увиснал бюст, "окосмяване по корема",натрупани кг и всеподобни)тяло е нещо естествено с което са се примирили в името на "благословията"да станат майки!.естествено, какаво значение има за тях дали вагината им е раз6ирена в следствие..и какъв ще е секса..ако вобще го има!.
това което мога аз да отговоря на "осмелилата"се да попита:
всичко е строго индивидуално..физиология!но мисля че тялото е в състояние да се възстанови напълно, колкото по млада си- толкова по-скоро! и зависи от личната ти грижа и контрол в разумни граници!.всичко ще си дойде на мястото- когато бременността е факт, компромисите са неизбежни.., и необходими.,но си заслужава да се изживее! това е магия... Heart Eyes

# 70
  • Мнения: 1 310
С този прЪвУписТ влезе да ни се накараш?! smile3532
Да ти кажа - не ти се получи. Crazy

# 71
  • Мнения: 3 271
Откъде изровихте пак тази тема hahaha

# 72
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Дори не смея да попитам какво е "лоби подители"... Crazy

# 73
  • Мнения: 7 987
лоши родители  Simple Smile

# 74
  • Мнения: 2 466
Аз също мисля ,че за една жена, която не е раждала е нормално да се притеснява за всички промени ,които ще настъпят в тялото й по време и след раждането!
Може би с течение на времето жените гледат по друг начин на този "проблем",но за едно младо момиче си е нормално да се притеснява.
Аз не съм раждала ,но от всичко което чета си правя извода  ,че секса след раждането се
променя - за едни става по-добър ,а за други точно обратното . newsm12

# 75
  • Варна
  • Мнения: 17 965

Аз не съм раждала ,но от всичко което чета си правя извода  ,че секса след раждането се
променя - за едни става по-добър ,а за други точно обратното . newsm12

Не е задължително, но ако се промени независимо в каква посока, не мисля, че е заради няколко стрии или промяна на "фи-то", по скоро причината е в промяната на начина на живот. Peace

# 76
  • Мнения: 7 987
Никога не съм се замисляла какъв ще е секса след раждането.

# 77
  • Мнения: 57
много много не се замисляй,ще видиш като родиш,резултатът винаги е лош.Затова има пластични операции на вагината

# 78
  • София
  • Мнения: 6 477
много много не се замисляй,ще видиш като родиш,резултатът винаги е лош.Затова има пластични операции на вагината
Е, ако се роди със секцио тогава проблема е никакъв! Wink

# 79
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Аз пък знам от жени,родили две деца,че изобщо няма промени във влагалището,мъжете им са казали,че  е същото.Така,че явно при всеки е различно  Peace .

# 80
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
много много не се замисляй,ще видиш като родиш,резултатът винаги е лош.Затова има пластични операции на вагината

Извинявай, то колко вагини си виждала, че да правиш такива генерални изводи?

# 81
  • Мнения: X
много много не се замисляй,ще видиш като родиш,резултатът винаги е лош.Затова има пластични операции на вагината
ехее, чак пък  Naughty

# 82
  • Мнения: 1 402
Не е вярно, че резултатът е лош винаги, аз бях с епизотомия, много шевове и "резултатът" ми си е много хубав  Simple Smile.

# 83
  • Мнения: 20
Да си кажа честно и аз по време на бременността и преди това бях малко уплашена какво ще стане след раждането със секса.... Дали ще ме иска все така мъжа ми или ще охладнее.... Като резон за това бяха няколко неща:
На една моя бивша колежка мъжа й изневеряваше. Тя обясняваше, че е започнал след раждането на детето им. После баща и той изневеряваше на мама, и то от след мен (сиреч след раждането).... и колко ли не такива около мен семейните двойки ми обясняваха..... И аз преди да забременея все си мислех какво ще правя като родя, честно казано направо се ужасявах...
После един ден теста за бременност взе, че беше положителен, мноооогооооооооооооо се зарадвах, не го бяхме планували, дори не си бяхме мислили за бебе, ама то си дойде. Тогава хич не ми пукаше как ще е секса и тем подобни  Grinning
Да, ама по време на бременността мъжът ми по едно време ме ме беше побъркал.... В смисъл аз умирах почти през цялата бременност за секс, а той точно обратното... Понякога се чусвах все едно го изнасилвах  Laughing Laughing Laughing
Е, ето тогава .... колко съм си поплакала, мислех си край, явно и ние ще сме като другите.... явно и аз ще си деля мъжа с някоя *****..... Cry Cry
Споделих един ден с него, че чувствам, че тези дни като че страни от мен и т.н. ...... Той ми отговори, че просто се чувства малко странно да прави секс с мен и детето ни да е в корема ми...
Така ме пооспокои малко.
Сега честно казано секс е последното, за което мислим. И двамата сме млади родители и никой, ама никой не ни помага и всичко ни се струва като "мисията невъзможна" - къпане, памперси, ядене..... (свикнах малко де  Sunglasses)
Родих с епизиотомия и доколкото разбрах първите няколко пъти са малко болезнени, но пък то и раждането болеше, ама като видях бебчо честно казано забравих  всичко  Heart Eyes
Исках да кажа, че е възможно да се страхуват жените, но в момента, в който забременеят, като че ли всичко се променя  Grinning Grinning Grinning

# 84
  • Мнения: 57
Хе хе кой виждал кой не виждал и т.н..А вие виждали ли сте да зее дупка ,а.Да дупка 3 см.Е аз съм виждала.И ако мислите ,че секса ще е същия с тая дупка вместо някоя прасковка е то грешите.

# 85
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Не знам. В тази тема май всички сме раждали, а не видях някой да се е оплакал. Ако твоята дупка зее, това не значи, че и на останалите ще е така. Не прави прибързани заключения за чуждите дупки. Naughty

# 86
  • Мнения: 57
Е слава богу моята не зее.Но на някой зеива там е проблема.Аз правя и упражнения за стягане и айде да не ти обяснявам и да си правя реклама какво мога да правя.

# 87
  • Варна
  • Мнения: 17 965
Е слава богу моята не зее.Но на някой зеива там е проблема.Аз правя и упражнения за стягане и айде да не ти обяснявам и да си правя реклама какво мога да правя.

Упражненията помагат само за тонуса, ако има пролапс, трябва пластика.

# 88
  • Мнения: 57
Ей един човек да разбира.

# 89
  • Варна
  • Мнения: 17 965
Ей един човек да разбира.

Ами не мисля, че останалите не разбират. Пролапс се получава при много малък процент родилки, така че е по-скоро изключение.

# 90
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Е слава богу моята не зее.Но на някой зеива там е проблема.Аз правя и упражнения за стягане и айде да не ти обяснявам и да си правя реклама какво мога да правя.
Виж, мен не ме интересува, ако ще да си я научила да плете на една кука.
Имам против обаче да твърдиш, че резултатът винаги е лош, защото това просто не е вярно.

# 91
  • На топло...
  • Мнения: 584
Резултатът е каквото ти е писано. Информация има много, която човек да ползва, за да поправи разни щети, ако му се случат.
Лично при нас стана по-хубаво след раждането. В крайна сметка бременността и раждането са част от жизнения път и "зреенето" на тялото Wink, т.е. нещо съвсем нормално и в никакъв случай задължителмо съсипващо, напротив.

# 92
  • Мнения: 57
След раждането сякаш секса има по завършен вид

# 93
  • София
  • Мнения: 6 477
След раждането сякаш секса има по завършен вид
Да ти кажа достатъчно завършен си ми беше и преди раждането  Wink Wink

# 94
  • Мнения: 1 310
След раждането сякаш секса има по завършен вид
Това ще да е заради оребряването и упражненията против пролапси. Whistling

# 95
  • София
  • Мнения: 6 477
След раждането сякаш секса има по завършен вид
Това ще да е заради оребряването и упражненията против пролапси. Whistling
Пипи, то оребряването отива на кино след раждането...може би е заради липсата на оребряване?  newsm78

# 96
  • Мнения: 1 310
Аха, значи липсата на оребряване на последния етаж е причината за всички мъки и страдания... Whistling

# 97
  • Мнения: 478
С тая тема много ме замислихте, не ми беше хрумвало да питам приятеля ми има ли разлика в секса...Определено ще го запитам да видим дали не съм се повредила нещо...Иначе аз раждах нормално и след това ми се струва, че съм по-тясна а не по-широка ама може и да си въобразявам...Иначе преди да забременея най-много се притеснявах да не стана необратимо дебела...За вагината си мислех че ще се разхлабят нещата все пак цял човек излиза от там и се бях примирила, пък аз и без това си вървя леко тясна Simple Smile

# 98
  • Мнения: 5
Няма как след едно нормално раждане да твърдите,че не усещате  някаква промяна там долу.Промяна ИМА колкото и да не искаме .Да, въстановява се но не на 100% хайде да не се заблуждаваме а тези които твърдят,че са се въстановили напълно признавам ги за свръхчовеци.Не стига ,че се разширява ами и стените на влагалището са по меки .

# 99
  • Мнения: X
е в крайна сметка и да има промяна, и да няма - кво толкова  newsm78 ако си със същия мъж - ок, ще му е странно, може би повече ще му харесва, може би не - ще свикне.. ако след време си с друг мъж.. много пък ще знае ква си била преди това  Mr. Green не виждам толкова драма.. + това всяка жена си е индивидуална, това че при някои има промяна, а при други не, не би трябвало да ни учудва  Peace

# 100
  • Мнения: 403
да се включа и аз по темата   Grinning
Още като бях бременна с първото ми дете говорихме за бременността и раждането с един човечец, с който сме в една компания по някога, та неговия коментар относно раждането дали секцио или нормално раждане беше "Естествено, че секциото е по-добрия вариант, едно хубаво нещо ще има жената и да го развали с това раждане..." Коментара му беше груб и обиден, както и много глупав, но кой знае как разсъждава приятеля на авторката, ако и той мисли по този начин може да й го е втълпил по някакъв начин и за това така да се притеснява за вагината си. Аз също се бях замислила дали на 100 % се свива след раждане, но в последствие разбрах, че проблема в секса /проблем е силно казано/ не идва от това дали има промяна в тялото на жената, а в съсвем друга насока. Честно да ви кажа хич, ама хич не ми е до секс, щом бебето заспи искам и аз да спя  Embarassed Умората е толкова много, че просто нямам силици за иначе любимите ми от преди това ласки и всичко покрай секса  Rolling Eyes


Няма как след едно нормално раждане да твърдите,че не усещате  някаква промяна там долу.Промяна ИМА колкото и да не искаме .Да, въстановява се но не на 100% хайде да не се заблуждаваме а тези които твърдят,че са се въстановили напълно признавам ги за свръхчовеци.Не стига ,че се разширява ами и стените на влагалището са по меки .

По принцип стенита на влагалището си омекват и отъняват и с напредване на възрастта, това е неизбежно така или иначе. Дори след изтъняването им учените твърдят, че тогава секса става още по-добър понеже така по лесно се достига до G-точката, която е ВЪВ стената.
А иначе като усещане не намирам никаква, ама никава разлика от преди, мъжа ми може и да  намира разлика, но според мен всичко си е същото...

# 101
  • Мнения: 227
Няма как след едно нормално раждане да твърдите,че не усещате  някаква промяна там долу.Промяна ИМА колкото и да не искаме .Да, въстановява се но не на 100% хайде да не се заблуждаваме а тези които твърдят,че са се въстановили напълно признавам ги за свръхчовеци.Не стига ,че се разширява ами и стените на влагалището са по меки .

Зависи - след нормално раждане аз имах 2-3 шева, с които докторката ми каза, че няма да има разлика "преди" и "след", *(оказа се права) така, че донякъде си зависи и от доктора ти, според мен.  Hug

# 102
  • Мнения: 57
Разликата в усещанията ,не би трябвало да правят една връзка .Ако това е нещото което наклонява везните жалко.

# 103
  • Мнения: 1 335
Не лъжете жената - разбира се, че промяна има, даже след секцио вагината се уголемява многократно. Истината е, че след раждане мъжете спират секса изцяло с жените си - просто защото то не е секс след всички тези разширения и оребрения . Защо мислиш в арабския свят мъжете имат по много жени?!

# 104
  • Мнения: 15 379
...даже след секцио вагината се уголемява многократно.

 Shocked, не думай!
Как става това?

Моята вагина си е същата след секциото, аз поне разлика не намирам. Хем бях с пролапс на едната влагалищна стена, защото бебето беше едро, а матката и вътрешният таз много малки.

# 105
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Викаш - ражда и я хвърляш, а? hahaha

# 106
  • Мнения: 1 335
...даже след секцио вагината се уголемява многократно.

 Shocked, не думай!
Как става това?

Моята вагина си е същата след секциото, аз поне разлика не намирам. Хем бях с пролапс на едната влагалищна стена, защото бебето беше едро, а матката и вътрешният таз много малки.


Лъжеш, за да прецакаш и други да се минат да раждат и после да им скапеш секса?!

# 107
  • Мнения: 15 379
_Gabrielle_, не, не лъжа.
Аз и по-напред в темата писах - като вагината е скапана, има скалпел. Отиваш, свиват и толкоз. Че даже и не е скъпо.

# 108
  • София
  • Мнения: 6 477
Не лъжете жената - разбира се, че промяна има, даже след секцио вагината се уголемява многократно.
И от какво се уголемява вагината при секцио?!  newsm78 newsm78 newsm78
Бре, учила съм някога малко биология ама като не е минавало нищо през нещо как то се уголемява?! ooooh! ooooh! ooooh!
При раждалите със секцио даже хименът не се разкъсва изцяло както е при вагинално раждалите жени, какво ти уголемяване?!

# 109
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
О, Господи! Толкова ли не можете да усетите иронията, бе хора?! ooooh!
Малко чувство за хумор помага.  Wink

# 110
  • Мнения: 1 310
Е, усеща се де! Joy Peace
Аз само се хиля с вас и с глупостта на някои хора. Whistling

# 111
  • Мнения: 15 379
О, Божества! Вагина и хумор са взаимоизключващи се, дами.

# 112
  • Мнения: 64
Не мога да се въздържа и се записвам в забавата и аз...  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Аз си мислех, че най-големия ми проблем ще са безсънните нощи и липсата на време, а и килата също- а то какво се оказа... Дупе да ми е яко! И вагина! Joy

# 113
  • София
  • Мнения: 23 097
Не изчетох цялата тема, първият пост ми беше предостатъчен.
Към авторката - рано ти е за дете.  Peace Първо порасни и тогава се притеснявай за състоянието на вагината си, в следствие от секцио. 

# 114
  • Мнения: 57
Ей големи притеснения за една нищо и никаква вагина.

# 115
  • Мнения: 403
Хората се притесняват за какво ли не, ето някои за вагината си, някои за гърдите си... такива неща съм чувала вече, че се чудя как някои жени въобще стават майки... Все съм си мислела, че децата са безкрайна радост, че бихме дали всичко за тях, а на скоро една позната се изказа така "не стига, че малкия цербер ти взима витамините девет месеца, ами и после  с това кърмене те довършва, а и на всичкото отгоре циците ти висват. Това с кърменето са обсолютни митове..."
Аз съм на 100 % за кърменето, но все пак всеки си решава дали да кърми или не, всяка жена има право на собствено решение за себе си и за детето, ама ей този коментар "малкия цербер" просто ме уби и се чудя как може.
Честно дами вече нищо не ме учудва....

# 116
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Аз пък да ви кажа много държа на кърменето и изобщо всичко,което е добро за детето и винаги ще го поставям преди себе си,но....въпреки това не мога да забравя,че съм и жена освен майка и определено  ме е грижа за промените,които биха настъпили с тялото ми.Това прави ли ме лоша майка  Thinking ?

# 117
  • Мнения: X
О, ако почнем темата с кърменето  ooooh! Naughty по-добре да си се върнем на вагинката  Mr. Green наскоро една позната ми каза, че са я зашили от епизиотомията повече отколкото е била преди  Mr. Green така че може и да има промени, ама честно казано въобще не ми пука  Mr. Green

# 118
  • Мнения: 6 274
Хич не ми се и четат 8 страници, то само първия пост е достатъчен, за да се хване човек за главата,.
Дам, при секциото вагината се оребрява ужасно и необратимо!
При нормалното раждане ставаш като кофа!
А тези, които са родили по три, четири и повече деца, са за ожалване, гОрките!
Тях като ги изписват от Родилното не им подаряват букети, а чували - да си носят карантиите в тях, че тая яма нищо не държи, 'начи!
И последно, но не по важност - ограничете френската любов до минимум!
Щото пък от нея почва да се оребрява устата, после се разширява ли, разширява и накрая почва да му изпада на човек акъла от там!
Опасно е, шъ знаете!

# 119
  • Мнения: 403
Аз пък да ви кажа много държа на кърменето и изобщо всичко,което е добро за детето и винаги ще го поставям преди себе си,но....въпреки това не мога да забравя,че съм и жена освен майка и определено  ме е грижа за промените,които биха настъпили с тялото ми.Това прави ли ме лоша майка  Thinking ?

Въобще не те прави лоша майка, наистина не трябва да забравяме и себе си, но ти сама си го казваш "всичко,което е добро за детето"...

Джуличка поста ти е уникален  Laughing Просто ме уби. По темата с трите  и повече деца, незнам жените от ромски произход как са като раждат по 13-14 - 20 деца....

# 120
  • Мнения: 1 402
Какви теми се пускат само Grinning, циците ми да не провиснат, вагината ми да не се разшири, пък корема не знам си какво, пък зърната да не се изкривят от кърменето, ами недейте ражда тогава бе момичета, пазете си телата хубавки и стегнати, само че нали знаете, че в един момент от живота така или иначе ще провиснете, още няма човек, който да е останал вечно млад.  Laughing

# 121
  • Мнения: 403
Какви теми се пускат само Grinning, циците ми да не провиснат, вагината ми да не се разшири, пък корема не знам си какво, пък зърната да не се изкривят от кърменето, ами недейте ражда тогава бе момичета, пазете си телата хубавки и стегнати, само че нали знаете, че в един момент от живота така или иначе ще провиснете, още няма човек, който да е останал вечно млад.  Laughing


Е как бе виж Лили Иванова  Laughing hahaha


Родих два пъти и мечтая да родя още веднъж... Не ми пука кое как се обезформя с малко усилия фигурата може да се възстанови... А който не ме харесва да се обърне на другата страна и да не ме гледа  newsm08

# 122
  • Мнения: 1 310
Е, к'во? Вагината и може да е пресъхнал кладенец, ма е стегната. smile3532

# 123
  • Мнения: 403
Е, к'во? Вагината и може да е пресъхнал кладенец, ма е стегната. smile3532


А за там не знам  Joy  стегната ли е, не е ли  Laughing

# 124
  • Мнения: 1 310
Щом не е раждала, според логиката на авторката и някои постове тук, стегната е и още как. Whistling

# 125
  • Мнения: 403
Щом не е раждала, според логиката на авторката и някои постове тук, стегната е и още как. Whistling

Да, да по тази логика е така, ама
 
в един момент от живота така или иначе ще провиснете, още няма човек, който да е останал вечно млад.  Laughing


По този повод споменавам Лили Иванова  Laughing

# 126
  • Мнения: X
много мразя да се пускат теми и авторите да си бият шута  Mr. Green

# 127
  • София
  • Мнения: 6 477
По темата с трите  и повече деца, незнам жените от ромски произход как са като раждат по 13-14 - 20 деца....
Мислиш ли, че на десетото дете не е лекинко хлопаща изотдоле? Вярвай ми, разрширена е и още как!Това са си мускули, които се разтягат в един момент доста крайно и всеки път прибирането става по-трудно - пише го в учебниците по физиология.
Сега нали в Щатите точно тази мода настъпи - лазерно подмладяване на вагина! Даже и тук има клиника, която го прави! Така, че който се притеснява от промени в тази част, пластичната хирургия е помислила за всичко  Wink Wink Wink Wink

# 128
  • Мнения: 2 466
Съгласна съм,че няма нищо по-хубаво от това да си имаш деца,но не виждам нищо лошо една жена да се притеснява от промените,който ще настъпят в тялото й след раждането. Simple Smile

# 129
  • Мнения: 6 274
Моргана, устата мускул ли е?!
Нея, за разлика от вагината я употребяваш ежедневно.
Разхлопала ли ти се е?!
Ами сърцето?
Мускул ли е?
Работи денонощно, без почивка, през целия ти живот.
Разтяга ли се?!
Има ли лазерни корекции за уста?!
А за сърце?!
По вашата логика жени с по 3- 4 операции секцио, би трябвало да са с провиснал шкембак до земята, така ли?!
Понякога ме изненадвате с начина си на мислене, честно!

# 130
  • Мнения: 5
Моргана, устата мускул ли е?!
Нея, за разлика от вагината я употребяваш ежедневно.
Разхлопала ли ти се е?!
Ами сърцето?
Мускул ли е?
Работи денонощно, без почивка, през целия ти живот.
Разтяга ли се?!
Има ли лазерни корекции за уста?!
А за сърце?!
По вашата логика жени с по 3- 4 операции секцио, би трябвало да са с провиснал шкембак до земята, така ли?!
Понякога ме изненадвате с начина си на мислене, честно!
Да,права си устата е мускул и всеки ден я ползваш,  ноооо ..ще ти дам един пример с диня да речем средно голяма 3кг. вкарай си я в устата и стой с нея около 1 час (а понякога раждането трае с дни)и ела после да ти видя устата  Joy

# 131
  • София
  • Мнения: 6 477
Джуличка, след третото секцио докторите съветват да няма повече понеже риска расте. Вземи малко да прочетеш физиология преди да правиш такива злъчни коментари.
И да, сърцето е мускул, който е по-особен от всички други. И ако не знаеш, да ти кажа -  сърцето също се уголемява и тогава работи зле и се появяват сърдечно-съдови проблеми.
А и ако си се поинтересувала по въпроса сигурно си разбрала, че може и след една бременност да се получи т.нар. "престилка" на корема - преразтягане на коремните мускули, които по линията от пъпа надолу се разделят и това се коригира с абдоминопластика!
Мен пък ме изненадвате с такава тотална неграмотност за човешкото тяло!

# 132
  • Мнения: 403
Джуличка, след третото секцио докторите съветват да няма повече понеже риска расте. Вземи малко да прочетеш физиология преди да правиш такива злъчни коментари.
И да, сърцето е мускул, който е по-особен от всички други. И ако не знаеш, да ти кажа -  сърцето също се уголемява и тогава работи зле и се появяват сърдечно-съдови проблеми.
А и ако си се поинтересувала по въпроса сигурно си разбрала, че може и след една бременност да се получи т.нар. "престилка" на корема - преразтягане на коремните мускули, които по линията от пъпа надолу се разделят и това се коригира с абдоминопластика!
Мен пък ме изненадвате с такава тотална неграмотност за човешкото тяло!

След 10 раждания да може и да има някакво разширение, но едва ли след първото раждане ще си разшерена или пък камо ли след секцио. Другото, което е след като циганките могат да раждат по 20 деца без никакви, ама никакви проблеми, значи едва ли става чак толкова широко колкото казваш. Естествено винаги може да има "изненади".
Относно "подмладяването на вагината" в по преден пост бях написала, че вагината се променя и с напредване на възрастта, това е неибежно.
Кати Мелуа Организма на жената е създаден за раждене на деца и за фазите след това, устата на никое човешко същество не е пригодена за лапане на диня от 3 кг., ако беше със сигурност след поемането й за един час сигурно щеше да се свива. Все едно питона като лапне цял елен после да не си възвръща старата форма. Кой за каквото е създаден! То си е природа  Grinning

# 133
  • Мнения: 6 274
Мама Барбарон -   bouquet
Изпреварила си ме, точно това щях да кажа.

Моргана, докторите не препоръчвали?
Кои доктори, българските ли?!
Щото ирландските доктори биха се смяли на това.
Или сигурно са неграмотни и не са чели нищо, свързано с физиологията на човешкото тяло.
Имам приятелка, ирландка, която ражда нормално първото си дете, с тегло повече от..., 6 кикограма!
Заради изключително тежкото раждане, всичките следващи пъти жената ражда със секцио.
Има общо 7 деца, раждани всяка година по едно.
На въпроса ми не е ли опасно, ме изгледаха като паднала от Марс и ме попитаха кое точно да е опасно?!
Колкото до сърцето, пак си ги изсмукваш от пръстите фактите!
Имало било разширяване на сърцето!
Има, да, но това НЕ СЕ случва при всеки един човек, а е по- скоро рядкост.
Нима не всички сърца работят нон стоп?!
Или може би някои си взимат почивен ден, да не се претоварват.
Изобщо, можем да си чешем езиците/клавиатурите до сутринта, но реалността е такава - вагината НЕ СЕ разширява при абсолютно всички жени, само защото са раждали!
Ако това се случи, то е строго индивидуално и проблемът със сигурност не е в нормалния, физиологичен процес, наречен раждане!

# 134
  • София
  • Мнения: 6 477
Джуличка, не ми се спори и не знам на каква възраст си, но вярвай ми над 65 години нормална големина на сърцето е рядкост! Всекидневно се сблъсквам с пациенти с ей такива сърца и не е рядкост!
Ирландия е строго католическа страна, нормално е да поощряват раждането до откат! Най-малкото раждане всяка година със секцио е безумие щото може да стане руптура на матката на мястото на щева! Но католицизма не прощава - раждане до смърт, такава е религиозната доктрина!
Не ми се спори, просто защото няма сми! Хубава вечер!

# 135
  • Мнения: 6 274
Сега пък се отнесохме в крайностите на католицизма!
Нека се придържаме към физиологията на женското тяло, какво ще кажеш?
Със споменаването на въпросната жена исках да кажа, че не си подритва карантиите по пътя, нито е провиснала, нито пък е инвалидизирана, както едва ли не се опитват някои хора да кажат, че би се получило след 7 раждания.
Още нещо се сетих - пак по вашата логика, кожата на всяка жена след бременност, би трябвало да е цялата нацепена от стрии, защото се е "разширявала" девет месеца, особено ако са качени много килограми, примерно 30, както в моя случай, така ли?
Трябва ли да се снимам гола, за да ви докажа, че това е абсолютно НЕвярно?  Mr. Green
За протокола - на 34 години съм, обикновено тежа около 45кг, майка съм на три деца, родени по нормален начин, като едното беше почти 4 килограма.
Вътрешностите ми са си на място, нямам кьорава стрия, не задържах нито едно кило от качените 30 и вагината ми си е същата - няма оребрени, висящи и тем подобни екстри там.
Туй то. Simple Smile

# 136
  • Мнения: 615
Трябва ли да се снимам гола, за да ви докажа, че това е абсолютно НЕвярно?  Mr. Green
Трябва, трябва ама да не забравиш и най-коментираната част да снимаш  Mr. Green  Hug

# 137
  • София
  • Мнения: 6 477
Още нещо се сетих - пак по вашата логика, кожата на всяка жена след бременност, би трябвало да е цялата нацепена от стрии, защото се е "разширявала" девет месеца, особено ако са качени много килограми, примерно 30, както в моя случай, така ли?
Трябва ли да се снимам гола, за да ви докажа, че това е абсолютно НЕвярно?  Mr. Green
Туй то. Simple Smile

Ми късметлийка си. Щото аз нямах твоя късмет просто....и доста други жени го нямат този късмет на стегнатата кожа и корем без стрии...туй то!

# 138
  • Мнения: 6 274
Цветенце -  Joy

Моргана, не, не е до късмет.
Просто всеки човек е различен, всяка кожа е различна, съответно всяка вагина е различна.
Това, че при някои жени има свличане, изсипване, разширяване, срастване и Господ знае още какво, изобщо, ама изобщо не значи, че това е закономерност, още по- малко пък задължително случващ се, физиологичен процес.
Както се казва - Божа работа.

# 139
  • София
  • Мнения: 2 481
Сега пък се отнесохме в крайностите на католицизма!
Нека се придържаме към физиологията на женското тяло, какво ще кажеш?
Със споменаването на въпросната жена исках да кажа, че не си подритва карантиите по пътя, нито е провиснала, нито пък е инвалидизирана, както едва ли не се опитват някои хора да кажат, че би се получило след 7 раждания.
Още нещо се сетих - пак по вашата логика, кожата на всяка жена след бременност, би трябвало да е цялата нацепена от стрии, защото се е "разширявала" девет месеца, особено ако са качени много килограми, примерно 30, както в моя случай, така ли?
Трябва ли да се снимам гола, за да ви докажа, че това е абсолютно НЕвярно?  Mr. Green
За протокола - на 34 години съм, обикновено тежа около 45кг, майка съм на три деца, родени по нормален начин, като едното беше почти 4 килограма.
Вътрешностите ми са си на място, нямам кьорава стрия, не задържах нито едно кило от качените 30 и вагината ми си е същата - няма оребрени, висящи и тем подобни екстри там.
Туй то. Simple Smile

За съжаление след 2 нормални раждания до 30-годишна възраст кожата на майка ми е цялата нацепена, от години има нужда от операция отдолу тъй като тази й мускулатура е била по-слаба и сега положението е  Sick по нейни думи... И аз и сестра ми не сме били големи бебета, майка ми е миньонче, което и досега я има 42-43 кг., я няма. Едната ми баба е в същото положение. И когато 2 от най-близките ти жени имат такива поражения, започваш да се замисляш как ще се отрази и на теб и как да се бориш с последиците.

Ето, въпреки добрата ми физическа форма преди да забременея с Аспарух и непрекъснатото мазане, се нацепих зверски и след нормалното раждане аз самата се усещам много отпусната отдолу, въпреки Кегел, Мегел и пр. Живот и здраве обмислям основен ремонт след време. Може и да е ген, да такива като вас мога само благородно да завиждам.

# 140
  • Мнения: 403
Първия път качих 27 килограма детето ми се роди 3550 кг. аз също нямах нито една стрия и вагината си ми беше същата, свалих 25 кг. С втората ми бременност качих 23 кг. детето ми се роди 4200 кг. имам една единствена стрия над пъпа, която почти не се забелязва и вагината ми пак си е същата.  И след двете раждания нямам шевове. Е вярно имам да свалям още 10- 15 кг., но и това ще стане...
Мисля, че Джуличка го е казала абсолютно точно, всеки организъм е различен, на всеки бременността и раждането са отразяват по различен начин. Как така едни жени след раждането ги шият, а други не... различен орагнизми това е.

# 141
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 091
Tююю,голям проблем,че някой се е поинтересувал какви промени настават след раждане.Настават,да.И аз мога да посоча майка ми за пример,понеже съм раждала секцио,но и това не е гаранция/тежест на плода,слаба мускулатура и т.н./.След 2 раждания на НЕголеми бебета и тя е с тежък пролапс и ще я оперират другия месец. Rolling Eyes  Доста жени се срамуват да кажат,защото си мислят,че е излагащо,но процента е голям.Казвам го като дъщеря на гинеколог и акушерка,не си го измислям.Изказването за ромките родили по 10-20 деца и как нямали никакви проблеми е несериозно,защото след толкова раждания това е невъзможно.Те просто не си обръщат внимание,за това и не доживяват до дълбока старост. Wink
Нека не се заблуждаваме,че всичко си е тип топ там долу.Да,това е риск в името на детето,но мисля,че всяка жена е наясно с него.Няма нищо лошо,че някой се интересува. Peace

# 142
  • Мнения: 46 522
... Доста жени се срамуват да кажат,защото си мислят,че е излагащо,но процента е голям...

Не е само това, по принцип на 30 може и да нямат проблем, но след години се появява, поне при жените в моето семейство.
Да, естественото раждане е естествен процес, но няма защо да се заблуждаваме, че не нанася поражения.

# 143
  • сф
  • Мнения: 394
този проблем се получава не само от естествено раждане... генетична предразположеност, климакс, хормони, тежки физически натоварвания, констипация, затлъстяване, „слабости" в строежа на съединителната тъкан, едър и тежък плод итн са част от възможните причини. и да, нормално раждане също, но не единствено.

# 144
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 091
Никой не твърди,че е единствената причина,но е доста чест срещана такава.

# 145
  • София
  • Мнения: 2 481
този проблем се получава не само от естествено раждане... генетична предразположеност, климакс, хормони, тежки физически натоварвания, констипация, затлъстяване, „слабости" в строежа на съединителната тъкан, едър и тежък плод итн са част от възможните причини. и да, нормално раждане също, но не единствено.

При нас явно не  ген, понеже става дума за майка и майката на баща ми. Не са били дебели, не са раждали едри деца, не са работили тежък физически труд, нямали си хормонални проблеми...изтеглили са късата клечка. Проблемите са се появили след ражданията, т.е. още щом са били млади...не е и от възрастта.

# 146
  • Мнения: 1 310
Преди да  забременеете мислехте ли какво ще стане с вагината ви по време и след бременността?
Би ли ви разколебало да имате деца, ако ви кажат - да 100% ще се разхлабиш, ще получиш пролапс и още подобни дивотии? Crazy

# 147
  • София
  • Мнения: 2 481
Преди да  забременеете мислехте ли какво ще стане с вагината ви по време и след бременността?
Би ли ви разколебало да имате деца, ако ви кажат - да 100% ще се разхлабиш, ще получиш пролапс и още подобни дивотии? Crazy

Ами аз като забременях с Аспарух се подготвих психически, че ще мина на ремонт щом приключа с ражданията. Нямам връзки за секцио по желание, така че като приключа с раждането на децата, колкото и да са те, ще се оперирам, за да повтарям неудобните семейни истории.

# 148
  • Мнения: X
и колко струва една такава операция  newsm78

# 149
  • София
  • Мнения: 2 481
и колко струва една такава операция  newsm78


Нямам идея...още не ми е належащо и не съм правила проучване...със сигурност няма да е евтино, ама ще събирам парички, че последиците са кофти  Sick.

# 150
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 091
Мислила съм,да,ама все пак и деца искам,тоест кел файда от мислене. Grinning

# 151
  • Мнения: 1 310
Именно. За това си говорим. Просто и на мен ми звучат незрели тревогите и притесненията на авторката и подобни.

# 152
  • Мнения: 205
Виж, мен не ме интересува, ако ще да си я научила да плете на една кука.
Ти каза лафа на годината! smile3532 Вече съм ти фен! Laughing
 newsm20 newsm20 newsm20 newsm20 newsm20

Не лъжете жената - разбира се, че промяна има, даже след секцио вагината се уголемява многократно. Истината е, че след раждане мъжете спират секса изцяло с жените си - просто защото то не е секс след всички тези разширения и оребрения . Защо мислиш в арабския свят мъжете имат по много жени?!
Защото могат да си го позволят smile3532
Много забавна тема. Надмина всичките ми очаквания Mr. Green

Джуличка, не ми се спори и не знам на каква възраст си, но вярвай ми над 65 години нормална големина на сърцето е рядкост! Всекидневно се сблъсквам с пациенти с ей такива сърца и не е рядкост!
Ирландия е строго католическа страна, нормално е да поощряват раждането до откат! Най-малкото раждане всяка година със секцио е безумие щото може да стане руптура на матката на мястото на щева! Но католицизма не прощава - раждане до смърт, такава е религиозната доктрина!
Не ми се спори, просто защото няма сми! Хубава вечер!
Е то едно си знае баба, едно си бае, а всеки лекар- както са го учили. За руптура на матката може, но лекарката ми в Англия направи ей такива очи  Shocked като й казах,че моята мила приятелка е родила с цезарово, заради това,че 1вото й дете е родено с цезарово сечение. И,че на кумата ми сега препоръчват такова, заради проблеми с очите. Само си намести очилцата с немалък диоптър и каза,че е родила 3 деца над 4 килограма нормално и още вижда. За протокола средна женица съм и моето дете беше над 4 килограма и 57 см. Дали нямаше да съм задължително секцио в България?

Джуличка, след третото секцио докторите съветват да няма повече понеже риска расте. Вземи малко да прочетеш физиология преди да правиш такива злъчни коментари.
И да, сърцето е мускул, който е по-особен от всички други. И ако не знаеш, да ти кажа -  сърцето също се уголемява и тогава работи зле и се появяват сърдечно-съдови проблеми.
А и ако си се поинтересувала по въпроса сигурно си разбрала, че може и след една бременност да се получи т.нар. "престилка" на корема - преразтягане на коремните мускули, които по линията от пъпа надолу се разделят и това се коригира с абдоминопластика!
Мен пък ме изненадвате с такава тотална неграмотност за човешкото тяло!

След 10 раждания да може и да има някакво разширение, но едва ли след първото раждане ще си разшерена или пък камо ли след секцио. Другото, което е след като циганките могат да раждат по 20 деца без никакви, ама никакви проблеми, значи едва ли става чак толкова широко колкото казваш. Естествено винаги може да има "изненади".
Относно "подмладяването на вагината" в по преден пост бях написала, че вагината се променя и с напредване на възрастта, това е неибежно.
Кати Мелуа Организма на жената е създаден за раждене на деца и за фазите след това, устата на никое човешко същество не е пригодена за лапане на диня от 3 кг., ако беше със сигурност след поемането й за един час сигурно щеше да се свива. Все едно питона като лапне цял елен после да не си възвръща старата форма. Кой за каквото е създаден! То си е природа  Grinning

Ей, аз си мислех да раждам до десет......но май си промених мнението и ще бъдат само 5.... newsm78
Освен това определено няма да лапам 3 килограмови дини.....вече.... Даже взех да се чудя от фелацио дали не се разтяга устата или сме създадени за това? Mr. Green

...даже след секцио вагината се уголемява многократно.

 Shocked, не думай!
Как става това?

Моята вагина си е същата след секциото, аз поне разлика не намирам. Хем бях с пролапс на едната влагалищна стена, защото бебето беше едро, а матката и вътрешният таз много малки.


Лъжеш, за да прецакаш и други да се минат да раждат и после да им скапеш секса?!
Боже,Боже!!! Как се прецаках да раждам нормално! Joy Joy Joy Прости ми,че споменавам името Ти напразно Laughing

Последна редакция: вт, 10 юли 2012, 16:19 от AnMary

# 153
  • Мнения: 46 522
Преди да  забременеете мислехте ли какво ще стане с вагината ви по време и след бременността?
Би ли ви разколебало да имате деца, ако ви кажат - да 100% ще се разхлабиш, ще получиш пролапс и още подобни дивотии? Crazy

Да, мислила съм. И смятам, че всяка жена трябва да го знае, това са съвсем нормални физиологични промени след раждането. Не са ме отказали, но и не виждам защо трябва да си затваряме очите и да се отричат.

kotence777, секцио и в България не се препоръчва при висок диоптър, това са градски легенди. Препоръчва се при високо налягане на очните дъна, а това може да е и при нисък диоптър.


......със сигурност няма да е евтино, ама ще събирам парички, че последиците са кофти  Sick.

Няма нужда, поема се от касата.

# 154
  • Мнения: 6 274
Още ли я дъвчете тая... хм, тема?  Mr. Green
Направо я разчекнахте, да му се не види.
Темата де.   Laughing

# 155
  • Мнения: 139
Гледам и не вярвам на ушите си.  ooooh!
Но всъщност като се замислих, реших да попитам вече раждалите по естествен път - след кое раждане започват "Монолозите на вагината"? Най-сериозно питам, важно ми е да знам, преди да се реша да забременея Joy Joy Joy

# 156
  • София
  • Мнения: 44 122
за най-сигурно не се занимавайте с раждания, колко деца чакат да ги осиновят, хем вагината   неоребрена и без изпадали вътрешности, хем детето е на линия.

# 157
  • София
  • Мнения: 39 771
kotence777, обръщала съм ви вече внимание на прекрасния бутон Използвайте го. Следващият път няма да си правя труда да пиша отново, мненията ще бъдат изтрити.

# 158
  • Мнения: 6 274
Не схващам за кое точно да уелкъм- ва АнМари, но здраве да е.

Ангелче - жеУезна, както винаги.

Колкото до монолозите на вагината, аз не мога да дам мнение.
Моята предпочита предимно диалози, основно с лице от другия пол.
Но пък би ми било интересно да прочета за такива, водещи монолози.  Whistling

# 159
  • Мнения: 4 569
......със сигурност няма да е евтино, ама ще събирам парички, че последиците са кофти  Sick.
Няма нужда, поема се от касата.
Кое се поема от касата? Вагинопластиката ли?  Simple Smile

# 160
  • Мнения: 46 522
Кое се поема от касата? Вагинопластиката ли?  Simple Smile

Пластика на влагалището при пролапс.

# 161
  • Пловдив
  • Мнения: 66
Хубава тема! Забавни  мнения! И доста интересни заключения Wink
Да споделя и моето мнение по темата, като бременна в 35 г.с. и ми предстои, живот и здраве, нормално раждане. До преди да забременея почти винаги при полов акт съм изпитвала болка, дълбоко я усещам болката при проникване на пениса, когато стига шийката на матката. Някои пози дори с мъжа ми не ги правим, защото просто ме боли. Члена му е по-дълък от на предишните ми партньори и болката преди я усещах много рядко. Според гинеколозите след раждане този проблем трябва да изчезне. За нас раждането на детето ни, по-скоро за мен, ще е съвсем нов етап в сексуалния живот. Съпруга ми никога дума не е казал, само ме пита "боли ли те? Искаш ли да сменим позата?" На страни и мисионерската са нашите пози. Обичам когато съм на колена да го усещам, но го правим когато ми идва цикъла, тогава единствено я няма болката. Сигурна съм, че има много жени с този проблем и ще се радвам да споделят дали след раждането сексуалния им живот се е подобрил, в смисъл без болка. И друго искам да кажа: през различните етапи на един цикъл вагината също е различна - от хормоните.

# 162
  • Мнения: 2 286
При мен се появи болка... във всички пози почти, според доки няма причина Rolling Eyes

# 163
  • Пловдив
  • Мнения: 66
Hailie, не ме отчаивай! Почти през цялата бременност не сме правили секс. Надявавах се на съвсем нов сексуален живот. По думи на гинеколог трябва да изчезне болката, защото се разхлабвали връзките на влагалището, а моите били много стегнати. Даже са ми предписвали свещички за дупето, профенид мисля бяха. А ти мила, как да не могат да разберат от къде идва болката? Чудна работа!

# 164
  • Мнения: 2 286
По мнение на 3ма различни гинеколози всичко е идеално, освен, че си личи, че е излизало бебе от там, нищо повече.
Обещаваха и по време на цикъл да не боли, сега е много по-зле.

# 165
  • София
  • Мнения: 117
Момичета,ако вагината се променя,то май анусът не се променя,така че една тясна дупка за удоволствия си остава,а и след като масово жените имат до ден днешен повече от едно дете и след нормално раждане,а и до ден днешен то в повечето случай е резултат на естествено осеменяване,значи положението не е толкова трагично...или трябва да благодарим на благотворното действие на алкохола Wine Glass,който прави и най-грозното красиво  Joy

# 166
  • София
  • Мнения: 3 071
Момичета,ако вагината се променя,то май анусът не се променя,така че една тясна дупка за удоволствия си остава,а и след като масово жените имат до ден днешен повече от едно дете и след нормално раждане,а и до ден днешен то в повечето случай е резултат на естествено осеменяване,значи положението не е толкова трагично...или трябва да благодарим на благотворното действие на алкохола Wine Glass,който прави и най-грозното красиво  Joy

Ах, това беше добро  Laughing Hug

# 167
  • София
  • Мнения: 117
Maidenly  Hug 10x bowuu И да няма пари за операция за стягане Confused ... за ракия за отскок  Blush винаги ще се намерят Party

# 168
  • Мнения: X
ние днес се престрашихме с мъжо за първи път след раждането..казва, че съм си същата  Mr. Green за добро или за лошо  hahaha hahaha

# 169
  • София
  • Мнения: 117
beauty_,живот и здраве и мен ме чака раждане след 3 месеца и се надявам да е нормално,повече от нормално е след възстановителния период независимо промените и типа на раждане и възбудата и удоволствието при секса да се върне,психонагласата е също много важна.

# 170
  • Мнения: X
Gloria, ми да ти кажа аз имах усложнения след раждането (т.е. още имам) - как са ме зашили един Господ знае и още ме боли епизиотомията..ходих три пъти при различни доктори и се оказа, че имам мъртво месо вътре..което сега се опитвам да лекувам с глобули и ако не стане се обгаря  Sick и щом при положение, че по принцип ме боля - секса беше ок - значи като се възстановиш, ако всичко е наред и без усложнения - ти пожелавам да е същото  Sunglasses

# 171
  • София
  • Мнения: 117
beauty_ ,дано  Hug ,някой имат късмет и при първо раждане,както ще е при мен без нито един шев,но си зависи от много неща.Ти също се оправяй бързо,дискомфортът да изчезне скоро  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт