Отговори
  • в очите на дъщеря си
  • Мнения: 201








„Не позволявай на огъня да изгасне, разпален от незаменима искра в безнадеждните замени на "не съвсем", "все още не" и "не съвсем".Не позволявай на героя в душата ти да изчезне в самотното осуетяване на живота,който заслужаваш и никога не си могъл да достигнеш. Светът,който желаеш може да бъде спечелен.Той съществува. Той е реален.Той е възможен. Той е твой.”

„Помни тази вечер,като началото на винаги.Обещание.Като награда, че си устоял на живота толкова дълго.Вярата един в друг и възможността за любов.Решение да игнорираш или просто да се издигнеш над болката на миналото.Споразумение,което свърза две души в едно.Празненство...на взетите шансове и предизвикателствата, които предстоят.За двама, които ще бъдат по-силни от един.Като отбор, който се е изправил срещу изкушенията на света.И любовта винаги ще е двигателя на живота ни.Вечерта е само формалност само съобщение на чувствата.Направените обещания остават в дълбините на сърцата ни.”


SHOW TV  20.00ч - ВСЕКИ ПЕТЪК  

В ролите:




Продукция: Medyapim

Режисьор:Баръш Йош

Сценарист:Tılsım

Жанр: Драма



АНОНС :


Филмът  показва действителността в Турция,  борбата за по добър живот, живота на семейство, което живее в сянката на богатите в кв. Етилер, където бащата е портиер. Дъщеря му Фериха, която остава приклещена м/у двата свята, заради амбициозната си майка Зехра, която разбира, че хубостта на дъщеря и е единственият и шанс. Мечтите на майката не принадлежат на нито един от двата свята, нейните мечти, надежди  и желания променят цвета си с растежа на Фериха и филма показва живота, който водят в рамка от розови лъжи.
Фериха се намира хем вътре, хем накрая на един свят, където желанията и възможностите са безкрайни. Ако протегне едната си ръка ще докосне своите желания, ако протегне другата си ръка през прозореца си ще види едната половина на света, в който живее, действителността в приземния етаж. Класира се да учи в престижен университет, където мечтите и действителността се смесват и хубавата дъщеря на портиера ще излезе от своя свят, за да стане принцеса в един свой измислен розов свят. И какво от това, че този измислен свят ще погълне семейството и приятелите и. Майка и дъщеря ще започнат борба с действителността , от която няма връщане назад.
























ЗА СЕГА ЕПИЗОДИТЕ ОТ ВТОРИ СЕЗОН НЯМА КЪДЕ ДА БЪДАТ ГЛЕДАНИ НА БЪЛГАРСКИ ЕЗИК !!!

Страница на сериала в сайта на show tv  


Първи сезон с БГ превод в vbox7.com


Преводите на Неси във vbox7.com


Гледане на сериите на турски

Епизодите с вградени субтитри- торент 1

Епизодите с вградени субтитри- торент 2

Музиката от сериала


Рейтинг на сериала  

Анадолски орли- за гледане он лайн



 


   


 








Старите Теми:


Тема 1, Тема 2, Тема 3, Тема 4, Тема 5, Тема 6, Тема 7, Тема 8, Тема 9, Тема 10, Тема 11, Тема 12, Тема 13, Тема 14, Тема 15, Тема 16, Тема 17, Тема 18, Тема 19, Тема 20, Тема 21, Тема 22, Тема 23, Тема 24, Тема 25, Тема 26, Тема 27, Тема 28, Тема 29, Тема 30, Тема 31 Тема 32 Тема 33 ;Тема 34 Тема 35  Тема 36, Тема 37, Тема 38, Тема 39, Тема 40, Тема 41, Тема 42, Тема 43, Тема 44, Тема 45, Тема 46, Тема 47  Тема 48,Тема 49, Тема 50, Тема 51, Тема 52, Тема 53, Тема 54, Тема 55,Тема 56,Тема 57, Тема 58 Тема 59 Тема 60,Тема 61,Тема 62 Тема 63, Тема 64 ,Тема 65 ,Тема 66,Тема 67,Тема 68, Тема 69, Тема 70,Тема 71,Тема 72,Тема 73, Тема 74, Тема 74,Тема 75 ,  Тема 76 ,Тема 77, Тема 78,  Тема 79, Тема 80,  Тема 81,Тема 82,Тема 83 ,Тема 84, Тема 85, Тема 86, Тема 87, Тема 88,  Тема 89, Тема 90,  Тема 91 ,Тема 92 ,Тема 93 ,Тема 94, Тема 95, Тема 97,Тема 98 ,Тема 99 ,Тема 100,Тема 101 ,Тема 102 ,Тема 103 ,Тема 104 ,Тема 105,Тема 106,Тема 107,Тема 108 ,Тема 109 ,Тема 110, Тема 111, Тема 112, Тема 113, Тема 114, Тема 115, Тема 116, Тема 117, Тема 118 ,Тема 119 ,Тема 120 ,Тема 121 ,Тема 122 ,Тема 123,Тема 124, Тема 125,Тема 126 ,Тема 127,Тема 128,Тема 129 ,Тема 130,Тема 131,Тема 132,Тема 133 ,Тема 134,Тема 135 ,Тема 136 ,Тема 137,Тема 138,Тема 139,Тема 140,Тема 141,Тема 142,Тема 143,Тема 144,Тема 145, Тема 146











Значение на имената:

Feriha = радост, веселие, щастие, свежа, спокойна, любвеобилна
Emir = принц, държавен глава в някои ислямски страни
Cansu = жива вода
Zehra = жена със светло и бляскаво лице
Riza = съгласяване, доброта
Mehmet  = пророк
Hande = усмивка
Koray = пепелива луна
Seher = моментът преди да настъпи утрото
Gulsum = жена с кръгло, топчесто лице
Aysun = спокоен и уравновесен човек
Sanem = красавица
Haldun = вечен, безкраен
Unal = гласовит, надарен, известен
Hasan =добър, покровителствен
Azra = девица


Превод от турски:

m_l_s , sev79 ,r0z0wkа,vera_7, Nesi, Ferda Mravenec, Esi_3

Превод от английски:

•٠•Sasy•٠• , •٠•G@bby•٠•, jeanette, •٠•Sisito•٠•,Снежка,Меги,Gawina,Keii,r0z0wka ,Neidjal,Hurricane,angel4e_f,radoslava666



Снимки от сериала:




Добавяне на картинка към профила, в подписа
 или в мнение, намаляване на картинка  









Подарък от Славена да пази темата от уроки.




Hug Hug HugПРИЯТНИ МИНУТИ В ТЕМАТА Hug Hug Hug


Последна редакция: сб, 16 юни 2012, 00:54 от ·٠•Sasy•٠·

# 1
  • Мнения: 0
Добро утро на всички!Тинче,благодаря за новата тема,както винаги е разкошна!Филма вече почти свършва,да се надяваме и ,че след края му ще се събираме тук и ще обменяме мнения!Снощи не можах да гледам заедно с Вас,защото всичко прекъсваше!Но го изгледах в дизито и четях преводите.Еси и Неси,отново Ви благодаря за преводите!Без Вас ще гледаме картинки! newsm51 newsm51 И така,Фери се завърна в Истанбул за да отмъсти на Емир.Пепеляшка се превърна в принцеса и никой не е в състояние да я промени!Красива,студена и с гордо вдигната глава,високомерна и казваща-Аз дойдох и ще победя!Но в очите и много голяма болка и тъга!Тя чу Емир какво каза на собственика и това и беше достатъчно!Това,че не чу края няма никакво значение,защото така или иначе Емир се готвеше да открива нов клуб с Едже,а беше времето,когато говореше на Фериха.че ще открият клуб двамата и ще работят заедно!Не знам,а и не мога да си обясня,защо Емир реши да бъде с Едже,при положение,че току що любимата жена му постави условие,няма да  тълкувам,това е Емир!!!Лошото е това,че Емир отново обвинява Фериха!Излиза.че тя му е изневерила!Той отново не се замисли и така и не разбра какво е причинил на Фериха и зашо се стигна до тук!Да,Фериха е с Левент,но като приятели и сътрудници,а Емир отново изневери на Фериха!Докато уж е страдал за нея се е въргалял в леглото с оня парцал,защото за мен си е точно такава,много мразя такива жени,но за жалост се срещат на всяка крачка!И едно нещо не мога да разбера!Емир каза на Едже и Корай,че правят годеж и след това сватба само за да отдалечат Явуз от себе си,главно от Едже,а в същото време се целуват и спят заедно!За Едже годежа е реалност!На нея не и пука,че Емир не я обича,важното,че е с нея,всичко друго няма значение!Егати и мърлата и фиркачката!По тая най- скоро време,ако Емир не се заеме да почисти,и не бих се учудила,та той е подлога на Едже,ще ги лазят червейте!Голяма хубава къща,но до там.Мръсна,празна с парцала в нея,която не си прави труда да чака Емир,че защо да го чака,той и е в кърпичка вързан!Изкефих се как се отнесе към Айсун,колко нагло и нахално съшество,без грам възпитание!Но така им се пада и на Айсун и на Юнал,а най-вече на Емир!Фери постъпи също много глупаво,добре прибираш багажа и тръгваш,лошо няма.Нямаше смисъл повече да седи и да я унижава супер героя,но можеше да му напише бележка и да му обясни какво е чула,това щеше да бъде достатъчно за да смачка фасона на съпружието,а не сега да я обвинява!.Но при нея първо идва гнева,а след това всичко друго!

# 2
  • Мнения: 0
Много ми хареса Джансу.Вече не е онова объркано и болно момиче,стъпила е здраво на краката си и знае какво иска и че ще го постигне с помощта на Фериха!Ханде,както винаги страхотна!Много красива и още по-уверена в себе си млада дама,но и тя с голяма болка и мъка в сърцето си!Така и не можаха да се разберат с Корай и се разминаха,но това е реалността,в живота колкото искаш такива случай!Много ми се искаше,след толкова години да съберат Корай и Гюлсум,но не се получи.Това,че имат дете нищо не значи,когато няма любов в едно семейство,всички страдат,а най-вече децата

# 3
  • Мнения: 2 449
   Добро утро  Hug Hug Hug
  Благодаря за новата тема  newsm51
  нека започнем с музика,след кафето  Hug Hug Hug

      



   Хубав ден  Hug Hug Hug

      

# 4
  • Мнения: 180
Здравейте и в новата тема wavey
Тинче,леля newsm51
Мери  bouquet

Последна редакция: сб, 16 юни 2012, 09:43 от megi7

# 5
# 6
  • Мнения: 13
ДОБРО УТРО ! ПОЖЕЛАВАМ ВИ ХУБАВ УИКЕНД  Hug Hug

ИЗПИХТЕ ЛИ СИ КАФЕТО



ДА НИ Е ЧЕСТИТА НОВАТА ТЕМА!

МЕГИ, МЕРИ, СОЙЧЕ  Hug Hug Hug

РАНО СУТРИН НЕ МИ СЕ ПРАВЯТ КОМЕНТАРИ НА СЕРИЯТА СНОЩИ, ЩЕ КАЖА САМО, ЧЕ МИ ХАРЕСА  Hug

А С КАФЕТО ВИ ПОДНАСЯМ ТОВА

    Едни очи

Едни очи,
две светлини във мрака,
два пламъка,
две бледо-лъскави сияния в дъжда.
Отправени към мен,
почти напълно непознатата,
към силуета тъмен,
пламенно-ефирен, скрит в нощта.

Два лунни блясъка
и полъх от усмивка, неугасваща.
Искраца мисъл,
Ехо, само помен от тъга.
И жарък поглед, стрелнат с любопитство,
Това… дали това е любовта?

Или е просто символ на желание,
поредната измамна среща и лъжа,
илюзия в полето от мечти?
Дали е истинското, чаканото нещо,
или е само сетно наказание
Затуй, че съм човек прокълнат да греши?

# 7
  • Мнения: 180
Търсеща здравей Hug
Благодаря за красивото кафе,поднесено със стихотворение.  bouquet

# 8
  • Мнения: 2 449
   и аз искам да си кажа нещо... за серията  от снощи.Понеже написаното от Сойчето е вярно като усещане за мен ,само да добавя нещо.Снощи си казах:Фериха избърза,но...... това,което чу май е достатъчно,защото си спомням предупреждението на Мехмед в прав текст към Емир,че присъствието на Едже около Емир,наранява Фериха, той го пренебрегва.Точно заради това не мога да оправдая Емир за този негов бизнес план и вземане на решения без да разговаря с Фери,той го споделя с другите,а не го е обсъдил с нея.И още един факт ,че Емир се отдалечава от нея е факта,че не сподели и имаха разправия за това:предложението на Юнал към Емир от миналата серия.Не мога да оправдая Емир,че иска Фери да търпи присъствието на Едже около тях и така тя да страда.Емир не разбира май едно много важно нещо:че при един брак 3-ма са много,за да понася Фериха присъствието на Едже.
   Смятам,че Фери със заминаването си сряза пъпната връв на болката,която Емир щеше да продължава да й причинява  newsm78 newsm78 newsm78Някой ще я обвинят и ще го нарекат егоизъм  ThinkingА защо да не сме и малко егоисти,когато трябва да се самосъхраним,да не се обезличим,да спрем да живеем в непрекъсната болка.
  Сега се сещам за усещането ми от гледането на озета снощи:някак си Емир бързаше да отива в клуба,да прекарва доста време там  newsm78 newsm78
    Не мисля,че Фери и Левент отиват на партито непоканени!!!!!Такова парти е за приятели и бизнес партньори и те са там точно като такива.Просто Емир не знае точно кои са новите партньори на Джансу!
    От случилото се ,пред хората излиза,че Фери е избягала с Левент и така донякъде позори името на Емир и своето  newsm78 newsm78 newsm78Това е лошото в цялата ситуация,но Левент беше пред вратата й ,за да се сбогува с нея и така се намеси случайността,а може би и съдбата  newsm78 newsm78 newsm78
   Много ми е интересен разговора при басейна м/у Фери и Ханде  Praynig Praynig Praynigостанах с впечатление,че са станали доста близки.

# 9
  • Мнения: 6 105
Здравейте и от мен в новата тема!Тинче,благодаря за което  Hug

Хазал е туитнала това: Hazal Kaya ‏@HazalKaya110   feriha final elbisesi tabii kiii

Може да не е интересно,но сякаш се споменава и Фериха Simple Smile Който може да преведе  Peace

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 715
Мариола, благодаря за поздрава.  Hug

Меги, soi4e, mamaraya, Търсеща, romanti4ka здравейте.  newsm51 kaffeetrmker_2 Nature Sunny

Тенк ю за новата тема!  newsm76

Абе Ферда къде изчезна? Днес се сетих за нея, не е писала от няколко дни.  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 2 449
romanti4ka   Hug Hug Hug мисля,че туита на Хазал е свързан с роклята на Фери за партито и е към нейните приятели-модния дизайнер Озгюр Масур и шефа на марката  newsm78 newsm78 newsm78

# 12
  • Мнения: 6 105
romanti4ka   Hug Hug Hug мисля,че туита на Хазал е свързан с роклята на Фери за партито и е към нейните приятели-модния дизайнер Озгюр Масур и шефа на марката  newsm78 newsm78 newsm78

Аха,благодаря ти Мери  Hug Видях,че е туитнала към някого,но като видях ,че е написала нещо за Фериха и не се стърпях и викам да питам Simple Smile

# 13
  • Мнения: 2 449
  А... и не ме замеряйте с домати  newsm43 newsm43 newsm43,но май Едже е доста подходящ партньор за Емир в живота:има костенурска броня срещу нараняване на душата и сърцето  newsm78 newsm78 newsm78

# 14
  • Мнения: 8 409
Добро утро. Hug Hug Hug
Мерси за кафетата и закуската.   bouquet  bouquet
Тинче, благодаря за темичката.  bouquet
Прехвърлих серията и прочетох преводите. Благодаря на Неси и Еси.    bouquet  bouquet Heart Eyes Heart Eyes  Хареса ми, защото е по-различна от останалите и поне нещо се случи. Браво, дори при ултиматум Емир е решил да се съобрази с Фери, ама тя преди да го изслуша, е избягала с Левент. Както обикновено - действа без да мисли.  ooooh! Искам само нещо да си изясня - Емир щял да прави нов клуб с Едже или щял да работи с нея в Найт, само през деня?


По никое време се включвам само да кажа следното: твърдо съм против трети сезон. Не ми останаха сили и желание да гледам още дивотии.
Още повече, не мисля, че ще е логично Фериха да е без Фериха.т.е как така Хазал няма да участва в третия сезон... Но нека изчакам официалното изявление и тогава ще бълвам змии и гущери!!!

 newsm10

И да се почерпите от мен, както обещах. Hug Hug Hug

Скрит текст:








Хубав ден. Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт