ВМ НВХ - част 53

  • 36 421
  • 739
  •   1
Отговори
  • Мнения: 564
ВМ-НВХ 53 ЧАСТ

Oсновни групи храни, които режимът включва:

1.) Всички видове: 

- месо
- субпродукти (дроб, воденички, сърца)
- бекон
- без колбаси
Mоже само сухи и много чисти филета, като пуешко, пилешко, свинско.
- риба

2.) Всички видове млечни-(за предпочитане пълномаслени)
- мляко
- сирена
- кашкавали
- извара
- кефир

3.) Яйца

4.) Мазнини 
- масло
- зехтин
- заквасена животинска сметана

5.) Зеленчуци - всички нисковъглхидратни - броколи, спанак, карфиол, зеле, краставици, домати, тиквички, гъби
Избягвайте картофи и други корени с много нишесте.
Употребявайте варива (боб, леща) в умерени количества и по-рядко

6.) Разрешени плодове 
Mаксимум до 2, по възможност по-кисели плода (грейпфрути и лимони са разрешени всеки ден).
Разрешени са дребните плодчета - ягоди, малини, къпини, боровинки.
Избягвайте банани, грозде, диня, праскови, кайсии.

7.) Ядки
Винаги консумирайте сурови, неопечени ядки.
Не се подвеждайте от фъстъците и кашуто-спадат към групата на бобовите,а и като полезност на фибри и омеги са на едно от последните места

8.) Добавки
- рибено масло - по 1 грам на ден

Повече информация може да намерите тук:
ВМ-НВ за начинаещи
Под статията има линк към превода на български, за който изказваме специални благодарности на Cioccolata!   bouquet

Важни моменти, през които преминава тялото ни,докато сме на режим

Контрол на теглото

    * Какво се случва когато сме на диета?
    * Какво е изгаряне на калории? Как да определим дневният разход от калории?
    * Как да загубим само мазнини?
    * Как да се храним, за да загубим само мазнини?
    * План за действие
    * Списък с храни подходящи при НВД
    * Най-чести причини за „плато” и „застой” в диетата

15 съвета за здравословно хранене

Таблица с калории в основните храни

 Малки закуски подходящи за НВД <Форум Линк>

"Плато" и "застой" <Форум Линк>

Конвертиране на мерки и теглилки - в помощ за Fitday

Рецепти подходящи за ВМ-НВД <Форум Линк>

Low Carb recipe


Тези сайтове дават информация за съдържанието на храните, изчисляване на калории и съотношенията
мазнини/бълтъчини/въглехидрати.

www.fitday.com

www.calorieking.com

www.nutritiondata.com


Въглехидратите не бива да надвишават 20 %.
Мазнините могат да варират от 50 до 70%, белтъците от 20 до 40%, ако има  дни, в които белтъчините не са в особена 
норма, не е проблем. За неспортуващи, няма нужда протеините да минават 40% дневно.


Препоръки, теми и дискусии разни за свободното време

Какао

Сладкият убиец
за употребата на подсладител и вредата от него

Рибеното масло
от Искрица Надежда

Защо се пие рибено масло
тема в Спайдърспорт

Защо се пие рибено масло-2

Diet for Pregnant and Nursing Mothers
тема на Милко Геогриев относно диетиране при бременни и кърмачки

Омега-3 мазнини и интелигентност

Питанка за  лененото семе

Покълнали храни

За бюстa

За фибрите

За сусамът и сусамовия тахан

Из размислите наши-споделен опит
"- Водата се пие в повече (всъщност нормално е и задължително по принцип да се пие по 1,5л) за да може чрез диурезата, която предизвиква, да се изхвърлят непотребните токсини от организма. Сутрин си напълнете половин литрово шише с вода или чай, изстискайте половин или цял лимон (според вкуса ви) и сте изпълнили нормата за единия плод, полагащ се дневно. 3 шишета по 0,5л вода за деня ще ви се отразят чудесно. Винаги пред компютъра си носете чайче или вода (аз чая го пия по-лесно, отколкото чиста вода) и се наливайте, докато четете или чаткате.

- Препоръчва се употребата на зелен чай, освен диуретичен ефект, той разхлабва, но и пада кръвното от него, а ние жените сме предразположени към нискокръвие. Та ако не ви понася, не го пийте често.

- Ако консумирате много кафе, намалето го до 1-2 дневно, замествайте с безкофеиново, а тези, които са в застой въобще да го спрат за известно време. Към кафенцето може да си позволявате понякога сметанка или малко прясно мляко за подобряване на вкусовите качества. Можете да заместите кафето с натурално какао.

- Ако ви се доще да прегрешите с нещо сладичко или тестено, сторете го преди обяд, и то с няколко хапки.

- Трябва да консумирате ежедневно най-малко по 1 грам рибено масло, за предпочитане капсули "Ескимо 3". Съдържа незаменими мастни киселини, въздействаще върху сърдечно-съдовата система и т.н. Хубаво е да се приема по време на хранене с белтъчини.

- Препоръчителна  е употребата на сурови ядки. Орехите са много подходящи. Бадем, лешник, слънчоглед. Соята и царевицата не са ядки. До 50-60гр на ден, понеже са въглехидратни и е желателно да се изконсумират до следобяд. Орехите намаляват риска от сърдечни проблеми с поне 15%. Богати са на омега-3 мастни киселини и на естествена форма на витамин Е (мощен антиоксидант!), фибри и протеини.

- Фабрично печените ядки (кашу, фъстъци, бадеми) съдържат много сол и хидрогенирани мазнини.

- Мазнине в този тип хранене трябва да бъдат предимно от животински произход-меса, сирена, краве масло, а  също и студенопресован зехтин.

- Закуската ви може да е от омлет , айрян, плод,  масло или кашкавалец. Но може и да е от кисело мляко.

- Ако се чудите какво да ядете за закуски между основните хранения, добро решение е първата закуска да е ябълка, кашкавалец, омлет, а втората ядки. Бързо, лесно, удобно, калорично.

- Не забравяйте, че това е високо-мазнинно хранене. Мазнините ви трябва да са доста, не ги ограничавайте за сметка на белтъчините. Пример съм аз, която ям месо на воля, понякога забравям да добавя салатка, а и да гарнирам с нея, не добавям зехтин, пък не бива тъй. А мазнините дават чувство за ситост, отгоре на това са полезни (зехтин, прясно краве масло, сметана), затова не ги забравяйте и добавяйте. Винаги може да си намажете омлета с масло, да накълцате пържолата и да объркате със сметана (това не е за вечеря обаче!), да полеете зарзаватите със зехтин. Реално погледнато, не се ядат толкова много мазнини, просто  са много калорични.

- Старайте се да ядете чисти меса, не колбаси разни, с неизвестно съдържание и най-вече соя. Луканка и суджук, сушеница може, но не прекалявайте, че и там има обилно вредно количество сол или разни консерванти съмнителни, та дори веднъж бях прочела нещо карамелово, не го познавам. Натурално най-добре.
 
- Хапвайте зелени работи по-честичко - спанак, лапад, коприва, марули, броколи. Приятни за перисталтиката, с малко въглехидратности. Омлет със спанак и сирене, копривена чорба със сирене и сметана, импровизирайте!

- Ако ви се е прияло макаронено изделие, нека е пълнозърнесто.

- Този режим на хранене пропагандира здравословно ядене на всички видове храни, с ограничение на част от тях. Затова резултатите от лишенията са бавни, но славни. Не се стресира организмът, не ви се образуват стрии, не ви висва кожата, всичко става постепенно, също както постепенно сте надебеляли. Колкото по-бавно се отслабва, толкова по-добре за вас!
Отначало се свалят 2-3-5кг, след това по около 2 кг месечно, може и повечко, може и по-малко, зависи.

- Хубаво е, ако не сте се погрижили за кожата си досега, да го направите в настоящия момент. Най-лесно и дори най-полезно е мазане (ежедневно) със зехтин на цялото тяло. За  мека кожа и подхранена такава. След баня, върху леко влажна кожа втрийте зехтин, объркан с някой балсам за тяло, че да ви мирише приятно. Наблегнете на проблемните си области, бедра, корем, ръце, паласки, масажирайте си ги по-интензивно дори. С масажа ще опознаете телесата си, няма да ви  хареса сигурно и ще се амбицирате постоянно да добиете строен силует!"

високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 1 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 2 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 3 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 4 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 5 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 6 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 7 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 8 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 9 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 10 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 11 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 12 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 13 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 14 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 15 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 16 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 17 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 18 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 19 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 20 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 21 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 22 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 23 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 24 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 25 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 26 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 27 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 28 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 29 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 30 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 31 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 32 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 33 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 34 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 35 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 36 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 37 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 38 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 39 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 40 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 41 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 42 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 43 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 44 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 45 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 46 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 47 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 48 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 49 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 50 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 51 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 52 част

Използвайте всяка свободна минута за спорт и движение - съчетанието ВМ НВХ и спорт дава невероятни резултати!
Добре дошли в новата тема!



И още връзки - извори на полезна информация:

Предавания с участието на Милко.

На английски:

Блогът на Марк Сисън
Сайт на д-р Меркола
Блог на Питър Атиа (Eating Academy)

# 1
  • Мнения: 6 346
Супер, благодаря за темата, Боби!  bouquet

Да се похваля, че купих една опаковка биволско сирене на "Маджаров" от Била, накиснах го да се пообезсоли и мисля да си хапна от него довечера. Нямах търпение и сега да го пробвам - мазничко и плътничко е Laughing

# 2
  • В Балкана
  • Мнения: 672
Тенкс, Бобе!   bouquet

Аз пък да кажа, че по традиция на първо число от месеца ям леща, за да има пари в къщата.  Mr. Green И по случай празника на веганите, също се облажих с любимите фъстъци.
После ще ви докладвам съотношението. Повече от перфектно е.  Peace

W.A.S.P., ако влезеш в 90-т дневната и там веднага ще разбереш, кой от коя храна дебелее.  Laughing На другия ден си проличава.  hahaha
Мога да кажа, че ако вчера тези ми 2300к., с които си хапнах повече от добре, бяха от въглени то:
1. Тази нощ нямаше да спя добре.
2. Днес корема и паласките, щяха да хвръчат извън дънките.
3. Щях да се сдобия с кофти запек, барабар с газове и оригвания.
4. И цял ден щях да съм "махмурлия"
А въпреки задържаната ми вода, която аз сама си усещам, но не пречи, нищо от никъде не хвърчи.

Друго, което искам да кажа, е че след хранене с въглени винаги ми е тежал корема и нищо не ми се е правило. Заспива ми се, както на колегите ти.. А хранейки се режимно, мога да изям 150 гр. сирене, една кофа сметана и масло, да стана от масата и да мина 5 км. За след ядена на пържоли или сланина, пък въобще няма какво да коментирам.

Лио  Hug И по другата тема, знам мнението.  Simple Smile


# 3
  • Мнения: 4 615
 smile3540 Благодаря, бобе.

# 4
  • В центъра на мръсотията
  • Мнения: 605
Само чета, но редовно...  Embarassed И завиждам на тези, които успяват да се снабдяват с читави месца. Сега съм се посветила на това...

# 5
  • В Балкана
  • Мнения: 672
И друго.. Ще си ходя утре по Търновско, за почивните дни. И приятелка там има ферма. Гледат и биволици.. И познайте кой ще се сдобие... с около 4 л. биволско прясно мляко.  Mr. Green
От сега мисля как ще го варя в неделя сутрин и ще си го карам до София вечерта.  Laughing
Обаче ако верно ми даде толкова.. Щото аз й викам "много", пък тя ми вика - "нищо, нали не си опитвала биволско, което не е от магазин".. Та събирам идеи.. Вече свареното биволско мога ли да квася? Или на сирене да го правя.. Който има идеи да казва.  Praynig
Аз до сега никакво мляко не съм квасила и няма как да командировам майка ми до тук, та да я свърши тя тази работа.  Laughing

И мисля да мина още през едно-две места, и да забърша и нещо друго - месно.  Mr. Green
Няма само мед да нося, я.

Донесена от вихъра, намират се и читави месарници. Ама се иска обикаляне, оглеждане, опитване.. или късмет и добра препоръка, та от първия път да улучиш.

# 6
  • SA
  • Мнения: 3 196
Привет, мацки! Доста бързо вървят темичките напоследък, а и непрекъснато има нови попълнения! Благодаря за новата тема, Бобе!   bouquet
Май не е лошо да има линк и към блога на Шоки, доста интересни статии се събраха там.
joya, наистина, много неприятно с тези циреи! Ако ти е възможно, пробвай да ги намажеш обилно с ихтиол, после марля отгоре и така 2 пъти дневно ги обработвай. Доста добре изтегля гнойта. Тези фурункули се образуват около космена луковица с прилежащата към нея мастна жлеза- това е т.нар. жило и е важно то да се отстрани.
Rain*, и аз съм като теб с въглехидратите, действат ми по същия начин по-големи количества, не че съм си правила такива експерименти напоследък.  Simple Smile
Страхотно кисело биволско мляко съм яла на Рилския манастир и ако имах биволско мляко, поне малко от него бих пробвала да заквася!

# 7
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Мерси Бобе за темичката нова.
Rein, направо ти завиждам за млякото, както и да го направиш все ще е хубаво.
JOYA, една бабина рецепта - обикновен локум с листенце от мушкато(може и без него) и лепенка - действа безотказно. на приятеля ми му излизаха постоянно ня много неприятни места, не можеше да сяда горкия - така се оправи.

Последна редакция: чт, 01 ное 2012, 18:19 от elan

# 8
  • Мнения: 6 346
kameloth, много се радвам, че се включваш! Hug А ако намериш и време за идване до София и среща, още повече ще ти се зарадвам! Wink

По повод на блога и на темите в него имам следните планове, макар че не се знае кога ще се осъществят Embarassed

1. Най-напред коментари на Андреас Енфелт и Ана Хален по най-често срещаните митове за ВМ-НВХ (от рода на това, че не се приемат витамини, че не се ядат никакви въглехидрати, че се повишава холестеролът, че се получава запек и подобни). Афтонбладет ги е публикувал тези дни, днес имаше линк на сайта на Андреас.
2. Мисля да преведа статията на Питър Атиа за кетозата - тя е кратка и ясна.
3. Планирам нещо за холестерола, но се чудя кое точно, защото съм чела доста, но ми се ще да е максимално сбито и добре обяснено. Марк има нещо подобно, ще се огледам и за друго подходящо и ще реша. Ако имате идеи, давайте линкове.
4. Иска ми се и нещо за зависимостта към сладкото и/или въглехидратите и преодоляването й.

Това са плановете Simple Smile

# 9
# 10
  • SA
  • Мнения: 3 196
Шоки,  Hug Ще имам идване към София, по-вероятно втората половина на месеца и много ще се радвам да ви видя!
Имаш чудесни планове за блога. Ще помисля и аз за някои интересни статии и ще ти ги изпратя. Даже от декември, като имам повече свободно време, може направо да ти ги изпращам преведени - за одобрение и евентуално някои корекции.  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 6 346
Супер!  Hug

# 12
  • Мнения: 871
joya не ми се вярва да е от страната или храната, ама всеки организъм е различен. Тук сме от 10 години и никога не сме имали в семейството. Аз лично съм от 2006 г. на ВМ режим и нямам подобен рецидив. Може да е от стрес или от някакъв химикал. Тук за съжаление мият месото с амоняк ... бляк. Да не говорим от какво правят каймата (ако искаш поинтересувай се от "pink slime/slime rose/glu rose")!

По повод дискусията от предишната тема исках да кажа само, че всичко прекалено е вредно. Думата пак ми е за изпадането в крайна форма на кетоза (няма две мнения по въпроса: който е на ВМ е в кетоза) за продължителен период от време, когато се приемат мазнини около 80% и въглехидрати почти никакви. За да разгражда безвредно мазнините, организмът има нужда от известно  количество въглехидрати. Само в този случай тялото може да балансира добре и да редува източниците си на енергия. Ако не приема въглехидрати и е изчерпило запасите си от гликоген, а продължава да приема мазнини и белтъчини тялото е в изключително неблагоприятни условия и търси начин да балансира елементите. Започва бързо да отслабва. Ефектът  от такова  сваляне на килограми е, че след отслабването, тялото се оказва по-болно отколкото е било преди и инфекции се появяват. Или вместо да изпише вежди, кетозата изважда очи, независимо, че  някой вече  може да се вмъкне в нов модел дънки. Особено жените, трябвада хапват салатки и плодове, ядки, кисело мляко и сирена.

# 13
  • Мнения: 100
Тенкс, Бобе!   bouquet

Аз пък да кажа, че по традиция на първо число от месеца ям леща, за да има пари в къщата.  Mr. Green И по случай празника на веганите, също се облажих с любимите фъстъци.
После ще ви докладвам съотношението. Повече от перфектно е.  Peace

W.A.S.P., ако влезеш в 90-т дневната и там веднага ще разбереш, кой от коя храна дебелее.  Laughing На другия ден си проличава.  hahaha
Мога да кажа, че ако вчера тези ми 2300к., с които си хапнах повече от добре, бяха от въглени то:
1. Тази нощ нямаше да спя добре.
2. Днес корема и паласките, щяха да хвръчат извън дънките.
3. Щях да се сдобия с кофти запек, барабар с газове и оригвания.
4. И цял ден щях да съм "махмурлия"

А въпреки задържаната ми вода, която аз сама си усещам, но не пречи, нищо от никъде не хвърчи.

Друго, което искам да кажа, е че след хранене с въглени винаги ми е тежал корема и нищо не ми се е правило. Заспива ми се, както на колегите ти.. А хранейки се режимно, мога да изям 150 гр. сирене, една кофа сметана и масло, да стана от масата и да мина 5 км. За след ядена на пържоли или сланина, пък въобще няма какво да коментирам.

Лио  Hug И по другата тема, знам мнението.  Simple Smile




И при мене е същото. Лошото е, че днес точно издумках едно яко въглехидратно зареждане - спагети за закуска и обяд + риба тон с малко зехтин и домати, за вечеря картофена салата с майонеза, кисели краставички и червено цвекло + риба тон, резен колбас. За десерт от шоколада на Шоки. За съжаление, колкото и да е вкусен и режимен този шоколад, ми отвори апетита за въглехидрати и сладки неща. Това е, защото в него има минимални количества захар, макар само около 9% от калориите, ми се отразяват на вкусовите рецептори, а следователно и на пристарстяването ми към сладко. По същия начин ми се отразяват и продуктите с подсладител. Ядох и малко хляб вчера "за разкош" - отново покрай шоколада. Не ми харесват тези работи. Явно съм тежък случай като алкохолиците: без сладко мога, с малко не мога, защото не се удържам.  Sad Иначе май най-накрая схванах идеята на кетозата: храната трябва да е с леки зеленчуци, тип маруля или спанак с достатъчно зехтинест дресинг, както и малко протеин. Основното трябва да е мазнина. Но като цяло трябва да се усеща леко на устата и стомаха. Преди почти пропусках зеленчуците и ми ставаше страшно тежко дори с миши порции храна.  Чудех се защо, а ето какво било. Просто не можех да намаля протеина достатъчно. Но след днешното зареждане утре започвам отначало за кой ли път вече. Не мога да си събера мозъка и това е. Не разбирам защо ми е така трудно. Нямам проблем с апетита, всичко е наред, а все изведнъж нещо ми прещраква и всичко се обърква. Сигурно за 20-ти път вече го започвам този режим. Или може би тези зареждания не трябва да се броят? Обърках се. Трудно ми е, защото в семейството ми ядат по коренно различен начин, правят ми забележки за храненето ми и ме насилват да ям хляб. Полагам огромни усилия да държа на себе си, но в един момент просто не мога да издържа и клеквам на увещанията им.  Cry Наистина не знам какво да правя! Сега съм подута (още от закуската), днес бях потисната, спах следобед, нямах енергия. Сутринта си правех планове за следобеден фитнес, но после нещата се объркаха и не можех да се вдигна от леглото почти. Много зле! Вие как се справяте с това? Как успявате да поддържате чисто хранене?

П.П. В сайта на Марк видях личната история на една мацка на 38 години от Хавай - за 5 седмици  Shocked беше свалила около 10кг мазнини, явно беше качила и мускулна маса, с почти ежедневни прегрешения. Най-шокиращото беше, че тя просто имаше да сваля "последните 5-6 килограма" и от леко налята на места дама, се беше превърнала в манекенка. Е, как става това? Обяснете ми? При това на нейната възраст? Защо при мен не се получава въпреки усилията ми, а при други хора става с щракане на пръста?  #2gunfire Имам чувството, че нищо не ми действа вече. Което е много тъжно.

# 14
  • Мнения: 871
П.П. В сайта на Марк видях личната история на една мацка на 38 години от Хавай - за 5 седмици  Shocked беше свалила около 10кг мазнини, явно беше качила и мускулна маса, с почти ежедневни прегрешения. Най-шокиращото беше, че тя просто имаше да сваля "последните 5-6 килограма" и от леко налята на места дама, се беше превърнала в манекенка. Е, как става това? Обяснете ми? При това на нейната възраст? Защо при мен не се получава въпреки усилията ми, а при други хора става с щракане на пръста?  #2gunfire Имам чувството, че нищо не ми действа вече. Което е много тъжно.

извинявай, ама това са фантасмагории - най-обикновена математика показва, че по-горните факти са невъзможни за който и да е човек в рамките за 5 седмици. А най-трудни са последните килограми ...

ето какво се казва в един от линковете на тази тема - Контрол на тегло/по спайдерспорт

Цитат
Невъзможно е да обърнем законите на термодинамиката и разхода на енергия, за това е необходимо да ги манипулираме. Всеки килограм от мастните ни запаси се равнява на около 7000 ккал, това означава, че трябва да изразходим тези 7000 ккал от масните ни запаси. За това има няколко начина: а) диета в) физическа активност с) диета+физическа активност.

Вече виждате, че хората, които разказват за загуба от 1-2- кг на ден не може да са загубили 1-2 килограма мазнини. Когато килограмите намалят обикновено 25% от тях са органи и мускули и около 75% мазнини и вода. Ясно е, че разход от 7000 ккал на ден е меко казано фантастичен разказ. Често загубата е временна и в голямата си част е вода (1 молекула гликоген се свързва с 4 молекули вода, сами пресметнете какво се случва с тази вода когато тялото изразходва запаси от гликоген от мускулите).

Помисли също, че килограм мазнини не е равен на килограм мускули, които са 4 пъти по-тежки.

А що се отнася до теб, ми погледни какво си написала в същия пост - хляб, картофи, спагети, червено цвекло, шоколад. Ами повече "свободни" дни дават и липса на резултати.

Не с лоши чувства   bouquet

Последна редакция: чт, 01 ное 2012, 19:25 от greendream

Общи условия

Активация на акаунт