СЕДМИ КЛАС - 30 тема - Финална права

  • 39 306
  • 772
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
http://7klas.mon.bg


ЗА НАШИТЕ ДЕЦА, КОИТО ОЧАКВАТ.....




Водят деца на посещение в зоологическата градина. Спират пред клетката на слоновете и ги питат:
- Деца, какво животно е това?
- Слон, слон, слон - отговарят всички.
- А как го познахте?
- По хобота и големите уши.
Спират пред клетката на жирафа.
- Деца какво животно е това?
- Жираф е. Жираф е!
- Как го познахте?
- По дългите крака и дългата шия.
Стигат до клетката на маймуната.
- Деца, а това животно какво е?
- Това е интернет маниак, госпожо - вижте има мазоли от седене на дупето си и очите му са зачервени.

smile3529 smile3529 smile3529

Министерство на образованието и науката -МОН 
ГРАФИК НА ДЕЙНОСТИТЕ - ГРАФИК НА ДЕЙНОСТИТЕ
Литература – 8-ми клас
Задължителни литературни творби за 8. клас съгласно учебната програма
Препоръчителна литература 8 клас
Задължителна литература 8 клас
За Ваше улеснение - КОНТАКТИ НА РИО по области


АРХИВ
Скрит текст:
6 клас 6 клас, 6клас , 6 клас втори срок , 6 клас втори срок -2 , 6 клас втори срок -3 , ШЕСТИ КЛАС края, ШЕСТИ клас за седми - лятото......, Септември ще бъде май - щурмуването на СЕДМИ клас да започне сега!, СЕДМИ клас - първи срок, СЕДМИ клас - първи срок - 2 тема, СЕДМИ клас - първи срок - 3 тема, СЕДМИ клас - първи срок - 4 тема, СЕДМИ клас - първи срок - 5 тема, СЕДМИ клас - първи срок - 6 тема, СЕДМИ клас - първи срок - 7 тема, СЕДМИ клас - втори срок - 8 тема, СЕДМИ клас - втори срок - 9 тема, СЕДМИ клас - втори срок - 10 тема , СЕДМИ клас - втори срок - 11 тема, СЕДМИ клас - втори срок - 12 тема, СЕДМИ КЛАС - 14 тема Великденско-ваканционна! , СЕДМИ КЛАС - 15 тема - Розмарина пригответе, седмокласник на НВО изпратете, СЕДМИ КЛАС - 16 тема - Акула с розмарин хапни, шестица чакай после ти, СЕДМИ КЛАС-17 тема-Розмарина умножете,задачите решете и родителите вий шашнетеСЕДМИ КЛАС - 18 тема - В очакване на 04.06.2013г., СЕДМИ КЛАС - 19 тема - В очакване на 04.06.2013г.(2), СЕДМИ КЛАС - 20 тема - В очакване на 04.06.2013г.(6), СЕДМИ КЛАС - 21 тема - 6 + 6 Денят!!!, СЕДМИ КЛАС - 22 тема - Форумските деца винаги успяват!!!!, СЕДМИ КЛАС - 23 тема - В очакване....., СЕДМИ КЛАС - 24 тема - Мислят и подреждат....., СЕДМИ КЛАС - 25 тема - Заявление, бележка и удостоверение....., СЕДМИ КЛАС - 26 тема - 26. 06. 2013г., СЕДМИ КЛАС - 27 тема - Класирането продължава...., СЕДМИ КЛАС - 28 тема - Успех на второ класиране!!!!!, СЕДМИ КЛАС - 29 тема - Три за щастие!!!!!

# 1
  • Мнения: 24 467
К. още не е родила!  Laughing
Важното е да съм първа, обаче!

# 2
  • Мнения: 8 567
Ние си говорим на български вкъщи, и то цели 13 години, но моят ходи на уроци по БЕЛ в седми клас.  Wink

Ах, Джуди, така бързах!  Crossing Arms

Маме, мерси за темата!   bouquet

# 3
# 4
  • София
  • Мнения: 18 041
Пу , втора, трета или четвърта! Mr. Green Маме, мерси за темата! Hug  bouquet

Език никога не се знае идеално или перфектно. Такива думи за мен са изхвърляне, особено , ако става дума за деца. Езикът е динамична система  и винаги има какво да се научи, буквално цял живот. Peace

Иначе принципно  подкрепям Хедра, специално за английския нещата се улесняват донякъде от ежедневни контакти в мрежата, от гледане на филми без subs, от четене на книги в оригинал, от практикуване (моята девойка например пише на английски фен фикшъни, дори не си и помислям  за две години какъв обем  в страници е навъртяла). Но всичко това  при условие, че имаш поне  основата. А тя не виждам как се получава без минаване по формалния път през първите години. Правопис на английски се учи,  с напредването се добива естествено усет... В немския  пък граматика се учи, а след тренинг по горните начини неусетно се стига  до  затвърждаването й..

# 5
  • Мнения: 4 447
К. още не е родила!  Laughing
Важното е да съм първа, обаче!
А Моника е Laughing
Маме,   bouquet

# 6
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Ние си говорим на български вкъщи, но моят ходи на уроци по БЕЛ в седми клас.  Wink


 rotfImao rotfImao
 И моят.


  bouquet Благодаря за темата.

# 7
  • Мнения: 24 467
К. още не е родила!  Laughing
Важното е да съм първа, обаче!
А Моника е Laughing
Аре, аре, какво е един Гошо пред един Vasil?!  bowuu

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ъхъ,и после завършва ЕГ и вече не го говори на ниво да учи в чужбина .  Аз ли не прочетох добре Палето,или тя лошо се изрази...

Според мен Палето имаше предвид друго нещо - че в ЕГ натрупват много бързо знания, но не всеки успява лесно да мине преградата между обем знания и общуване с лекота на въпросния език. Доста голям процент от учещите език на всяка възраст имат точно този проблем - знаят много, но не могат да говорят с лекота.

А относно говоренето на български вкъщи Mr. Green - ако вземем да прилагаме граматични критерии за отлично владеене на езика, вероятно около 90% от населението-носител на езика ще излезе, че не го владее дори в добра степен.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 563
Запис и стиснати палчета за участващите в 3-то класиране Peace

# 10
  • Мнения: 3 214
Мамич, мерси за темата   bouquet

Много от рано сте се замислили за курсове, уроци и т.н.
Лято е - да почиваме; изморихме се и ние, и децата. Пък на есен, с песен и каквото сабя покаже  Grinning

# 11
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
Ние си говорим на български вкъщи, и то цели 13 години, но моят ходи на уроци по БЕЛ в седми клас.  Wink



 Ох,и 7 години в у-ще Laughing

 Да ви дам пресен пример от гишето в метрото. Напечатано даже-  БилетА задължителен /за багаж/ и ОпасТно преминаването...

 Коя е К.??

# 12
  • Мнения: 4 936
Казах, Маме, тенкю..(ще почвам да говоря и аз АЕ Simple Smile )



Притесненията ми са, че децата си влзат с МАТ и БЕЛ, но намного оттях езикане им се удава със същата лекота!

Имам позната девойка с разкошен БЕЛ, а едва хвана 5 по Ае в у-ще, и по мат не беше много силна, но сега е в ЕГ благодение на високата оценка по БЕЛ... дано се справи!

# 13
  • Мнения: 14 418
Весела ваканция и късмет на третото класиране Peace

# 14
  • Мнения: 1 515
Лятно-красива и безгрижна тема си пожелавам за всички нас! smile3535

А какво се случи с тоз младеж, ellis, беше ли "благодарен на родителите си", както по добава или им тегли една и рече "Бе що ме не оставиха на мира тез, моите?!".
Аз имам по- често срещани от втория вид.  Laughing Има и доста смачкани, от типа на лижещото куче, разбира се. Зависи на кой колко са му седнали на врата.
.............................................


Историята за след НГДЕК с това момче е още по-интересна : Той измисли и осъществи страхотно отмъщение- реши  да кара по волята на родителите си до край, като на финала им спретне "опустошителна изненада". Колкото и странно да звучи, момчето ги послуша и кандидатства право -как учихме заедно за изпитите и как се пребори с Яворов и Историята - само той си знае , но9 беше приет право в СУ, в годините, когато това беше свръх сили за огромен брой деца.  Започна си той с правото / отново мъки и кошмари, защото не искаше да зубри,/.В  трети курс  спечели стипендия по една международна програма за обмен на студенти / говоря за 95г./. Замина за Щатите и там заряза правото и кандидатства - за ужас на родителите си- Физика и  Математика / спечели и пълна стипендия/. Но с това отмъщението не приключи - завърши магистратура в Харвард, върна се в БГ и сякаш нарочно - завърши и правото, сложи си дипломата в рамка и я подари на семейството. Върна се в САЩ и в момента работи за НАСА - щастлив е най-накрая, за родителите му - не съм сигурна...

Общи условия

Активация на акаунт