Север-Юг (Кузей- Гюней) от 14 януари по БТВ - тема 5

  • 48 985
  • 745
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 012

Скрит текст:
(К-Г-тема 108)









Актьорски състав (снимките са линкове
към информация за съответните актьори):











Сценаристките на филма - Едже Йоренч и Мелек Генчоулу


Kuzey-Guney
Север - Юг
Kuzey Güney е историята на двама братя Kuzey и Güney. Kuzey (на турски означава Север) е смел но безразсъден, бунтар, трудно овладява гнева си, безстрашен, не търпи несправедливост, нетърпелив и често юмрукът му говори вместо него. Güney (ознчава Юг) е негова противоположност. Той е спокоен, търпелив, не действа без да мисли, работлив, но и страхлив. Единственото общо между двамата е любовта им към Джемре .
(от http://www.kuzeyguney.com/)

Участват :
Участват:
   Къванч Татлъту като Кузей Текиноулу
   Буура Гюлсой като Гюней Текиноулу
   Йойкю Карайел - Джемре Чайак, дъщеря на Гюлтен
   Бааде Ишчил - Бану Синанер, дъщеря на Атила Синанер
   Мустафа Афкъран - Самир 'Сами' Текиноулу, пекар, баща на Кузей и Гюней, родом от  
Карадениз.
   Семра Динчер - Хандан Текиноулу, майка на Кузей и Гюней, съпруга на Сами, омъжила се за  него против волята на семейството си.
   Зерин Текиндор - Гюлтен Чайак, фризьорка, майка на Джемре
   Юнал Силвер - Атила Синанер, богат бизнесмен, баща на Бану.
   Ръза Коджаоулу - Али Гюнтан, търговец на битака, приятел на Кузей
   Чаадаш Онур Йозтюрк - Баръш Хакмен, полубрат на Бану, има връзка с Венюс Терзерел
   Гьоксен Атеш - Венюс Терзерел, приятелка на Баръш
   Хазар Ергючлю - Симай Джанаш, приятелка на Кузей
   Тургай Кантюрк - Ферат, най-големият враг на Кузей, когото бащата на Кузей наема да защитава сина му в затвора.
   Мерве Болуур – Зейнеп, дъщеря на притежател на фотостудио, приятелка от детинство на Джемре, моден дизайнер от Италия.
     Хале Сойгази - Ебру, майка на Бану и Баръш, богата бизнес дама, която се връща от Щатите след смъртта на Атила Синанер.
   
Сценарий:   Ece Yörenç, Melek Gençoğlu
Режисура:   Mehmet Ada Öztekin, Nezaket Çoşkun Sevinç
Тематична музика:  Toygar Işıklı
Композитор:   Toygar Işıklı   
Продуцент:   Kerem Çatay
Компания:   Ay Yapım
Излъчване:   Kanal D

Добре дошли на всички, които имат
отношение към филма и персонално към актьорите



 


Връзки към старите теми за Кузей-Гюней, излъчван по Канал Д



Линк към преведените епизоди
Сезон 1
http://www.viki.com/videos/145794v-kuzey-gney
Сезон 2
http://www.viki.com/channels/9145-kuzey-guney-season-2/videos/78241/1



Епизодите може да гледате в оригинал, с английски и бг субтитри и тук:
- http://www.keyfiseyir.com/bg/watch/3892/kuzey-guney/
(Разгъвате страницата и се показват и предишните епизоди)
С БГ-Аудио:
Епизод 1 - http://data-bg.net/details.php?id=3725
еп.2 http://data-bg.net/details.php?id=3727
еп.3 http://data-bg.net/details.php?id=3728
еп.4 http://data-bg.net/details.php?id=3729
еп.5 http://data-bg.net/details.php?id=3730
eп. 6-12  http://data-bg.net/details.php?id=3763

- http://www.videoclip.bg/search?search_query=%D0%9A%D1%83%D0%B7%D … D0%BD%D0%B5%D0%B9




С благодарности към преводачките






Торенти
http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=87844
www.lapache.info
www.nitro.org
www.data-bg.org

Линк към руския форум
http://www.ashkimsin.ru/chayxana/topic13470s0.html?start=0

Линк към английския форум
http://board.whatisfatmagulsfault.com/index.php?/forum/48-kuzey-gueney/





NB! Моля коментарите за предстоящи събития във филма да се правят в скрит текст. Благодаря!

Последна редакция: пн, 24 фев 2014, 13:02 от RominaB

# 1
  • Мнения: 14 830
Роминка благодаря за темата

# 2
  • Мнения: 2 466
Здравейте  Hug
Нямаше ме 3 дена,изпуснах епизода от петък,но сега си наваксах.
Исках само да споделя впечатленията си от последния епизод и се връщам да дочета предишната тема.

Нещата,който ми направиха най - силно впечатление бяха - песента на Кузей, която беше в унисон с настроенията в живота му и разговорът между Гюней, Хандан и Сами.

Зарадвах се на изненадата ,която бяха спретнали Гюней и Хандан за рождения ден на Кузей - тортата,подаръците.
Имам чувството,че Хандан страда от раздвоение на личността.Понякога е истински загрижена и притеснена за Кузей, а друг път все едно има само един син - Гюней.
За мен тя е една зла и пресметлива жена, обгрижваща по-големия си син.Бди над него, в очакване да й осигури мечтания живот.Явно в неговите очи вижда само това.Не мога и не искам да повярвам, че има "майка", способна да изрече подобни думи - " почакай още малко и ще се отървем и от двамата". Наистина не мога да повярвам.Да правиш толкова явно избора си между двете си деца.Не одобрявам!Помня, че когато гледах първия епизод изпитвах съжаление към нея. Изглеждаше ми изплашена и преживяла нещо много страшно.Но сега и за миг няма да я съжалявам след като вече знам какъв човек е.
Сами,въпреки че изглежда лош човек имам усещането, че вътрешно не е такъв. Виждам, че обича децата си.Колкото и да се прави на суров,колкото и да крещи и да е постоянно намръщен, за мен е  добър човек. Не разбирам само защо Хандан не му помага в работата? Какво прави по цял ден?Съмнявам се да чисти и готви постоянно. Все тича с някакъв чай и предлага наляво и надясно  някой дали иска. Освен да подслушва зад вратите, кой къде е бил и какво е направил, друго май не прави.
Кузей се зарадва на изненадата си за рождения си ден. Много ме учуди, когато започна да пее. Не го очаквах от него. На мен песента ми хареса, повлия им и някои се просълзиха. Съжалявам го само, че позволи на Симай да го изманипулира, но сигурно скоро ще разбера за лъжата й. Той не го заслужава при условие, че беше готов да поеме отговорността си. Интересно ми беше все пак защо Симай не беше на партито? Наистина ли не знаеше, че има рожден ден? Абе,  добра душа е Кузей!
Гюней този път не ме издразни с нещо конкретно. Беше се подготвил с подарък за брат си, събраха се, поприказваха, попяха. Понякога наистина виждам братска любов. Все още не виждам омраза, завист или пък жажда за отмъщение. Единствено на този етап не одобрявам връзката му с Бану. Не забелязвам и кой знае каква любов между тях.
Бану както винаги ми беше злобна в опита си да покаже кой сега е с Гюней. Опита се да засегне Джемре, но тя не й остана длъжна.
Джемре-хареса ми като се обърна към Кузей със захарче. Не знам как изобщо събра смелост да отиде на рождения ден, след като знаеше ,че там ще са Гюней и Бану. Аз ако бях на нейното място, не знам дали щях да имам тази смелост.Опитите й да убеди майка си, че вече е забравила Гюней бяха безуспешни. Личи си, че не е така.Майка й също го знае. Радвам се, че все пак  Джемре реши да изслуша баща си.
И накрая Зейнеп- не ми харесва.Груба ми е, цвета на косата й също не ми харесва. Вижда ми се нахална. Направо щеше да изпие Кузей с поглед. Според мен съм повлияна от мнението на повечето от вас за нея,но съм сигурна, че щом не я харесвате, значи има защо.


Последна редакция: пн, 24 фев 2014, 14:14 от mariq91

# 3
  • Мнения: 18 609
Здравейте момичета Hug
Имаме си нова тема  bouquet.Благодаря ви за снощното инфо, относно личния живот на Къванч, някои неща не ги знаех. Винаги съм се чудила какво представлява личния му живот(то не съм само аз де), но предполагам, че като един скорпион държи на приятелите си, държи на работата си и държи на връзките си, ако любовта е истинска. Може би не се е разболял от звездомания, която може да е пагубна.
Мария здравей, и аз като теб няколко пъти се питам, абе тая Хандан, като няма работа, защо не помага на мъжа си във фурната, а вместо това чете обяви във вестниците? Явно е намерила по-лесния начин -да се прави, че домакинства и да чака хубавия живот от големия си син. Джемре според мен отиде на РД, защото уважава Кузей, защото въпреки присъствието на Г. и Бану, тя има гордост и достойнство. А Бану ми е повече симпатична, въпреки всичките отрицателни черти, които й се приписват.

И за всички, които обичат поезия:

 
Скрит текст:
Не ме отлагай. Нямаш капка време
 една любов на пътя да подминеш.
Животът свойта дажба ще си вземе.
Ще се усмихнем. И ще се разминем...
А после ще сме мигове пропуснати.
Какво изобщо е могло да бъде?...
Не ме отлагай. Измълчани чувства
 звучат като измислена присъда...
Дали умея топло да прегръщам,
дали с едничък поглед съживявам?
Дали при теб безпътна ще се връщам,
и винаги в съня ти ще оставам?
Отложиш ли ме – как ще разбереш
 дали съм скитница или съдба?
А времето? Не можеш да го спреш.
Но можеш да го скриеш в любовта...
И после няма как да се разминем,
защото всеки ще си е на мястото.
Отлагай бъдеще. Прескачай минало.
Единствено не се отлага щастие.
Мира Дойчинова


Чао за сега, с пожелания за хубава и спокойна седмица Heart Eyes

Последна редакция: пн, 24 фев 2014, 15:17 от Airra

# 4
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Хехе, отново приятно настроение в темата!

Роминка, благодаря ти, душко, че се грижиш за нас! Hug

Меги, телефонния номер на Киво аз го имам, ама ми каза да не го давам на никого, та ше си помисля...

И не мога да разбера Джолева защо не иска да купи едни обувки на момчето! Ми не се стискай, бе Джоли! Няма да го оставим бос да Оди (имаше много готин виц навремето - нека оди бос!) вие като не щете, аз ще му купя. И терлЪци ще му оплета, да му топлят краката. И пуловерче с плетенички - помните в "Дами канят" как му оплетоха на Стефан Данилов. И нашто момче заслужава.

Много се радвам, че в темата е толкова свежо и приятно.
 Hug за всички.

# 5
  • Мнения: 14 830
Цитат
И не мога да разбера Джолева защо не иска да купи едни обувки на момчето! Ми не се стискай, бе Джоли! Няма да го оставим бос да Оди (имаше много готин виц навремето - нека оди бос!) вие като не щете, аз ще му купя. И терлЪци ще му оплета, да му топлят краката. И пуловерче с плетенички - помните в "Дами канят" как му оплетоха на Стефан Данилов. И нашто момче заслужав

ААА Светле ако ми дадеш номера и обувки ще ида да му купя.Е сега може и да не са маркови като онези на Бану ама...
И даже ще му ги премеря лично точно както на Данаилов му премериха пуловера
Че стихчето ще кажа-"Вземи ме лодкарю на своята ладия лека..... Joy Joy Joy

Е аз не мога да плета ,ама една ризка да му избродирам за новия сериал ,та и нея ще му я премеря

Последна редакция: пн, 24 фев 2014, 15:50 от djoleva

# 6
  • Мнения: 18 544
Привет, дружки! Heart Eyes Hug
Роминка  txtloves newsm76 Two Hearts за новата тема!
Марги, Хел,Мария, Аира, Джоли, Светле  newsm51 newsm51 newsm51
Хел  Heart Eyes ма ква девойка бе, мило, тази си ми е набор като я гледам  Joy Joy Joy ама знае как да го стисне сладура ...да не може да избяга  hahaha Нали някой искаше снимки с фенки, та аз изпълних желанието  hahaha
Аира  Heart Eyes все още не се е разболял от звездомания Киво, надали и ще прихване. Аз се учудвам, че все още се смущава от вниманието към себе си, все гледа да се скрие, ама повечето пъти без успех  Joy Joy Joy дебнат го като за световно, чак ми е жал понякога за него ...
ето още снимки с фенове
Скрит текст:













Светлето и Джоли пък ще му купуват обувки  Joy Joy Joy Joy Joy ще ме уморите ...
Марги  Heart Eyes и на мен много негови колеги ми харесват, най вече с игра, но никой не може да ми задържи вниманието по този начин ... за мен си е единствен.  Peace

# 7
# 8
  • In the light side of the Moon!
  • Мнения: 5 735
здравейте моми4ета  Hug Hug

Ромина, благодаря за новата теми4ка  newsm51

нося ви малко страст



Светле, ти се майтапиш, ама аз цяла нощ телефонни номера сънувах  Joy Joy Joy
какви ли не комбинации бяха  Joy Joy
айде отпусни си душата, не се скръндзи и ми го пусни на ли4ни  Joy Joy Joy

такааа сега сериозно... може би това няма да е нищо ново за вас, ама понеже за мен е. та реших да го споделя  Peace

това е официалния туитър на КТ

https://twitter.com/kivanctatlitug

и неговия телефон не ви нося, но ви нося контакт инфо на менажерите му  Wink

Gaye Sokmen Ajans.
Karanfil Cad.Yolal Sok. No:3
34330 Iclevent, Istanbul – Turkey

Tel&Fax:(+90)212 282 81 30

E-Mail: gaye@gayesokmen.com.tr
http://www.kivanctatlitug.info/

хубаво е 4е има имайл, може пък да му пратим поздрави от БГ  Laughing

# 9
  • Мнения: 18 609
Фенче, сега се загледах в снимката от предишната тема и такъв смях ме напуши Joy, а миличкия Къванч, в тая желязна хватка, не смее да мръдне hahaha
А като стана дума за тел. номера, аз май предпочитам скайпа му и един видео разговор да проведем, да обсъдим някои неща  Sunglasses

Последна редакция: пн, 24 фев 2014, 18:51 от Airra

# 10
  • Мнения: 7 044
                    Здравейте момичета,  благодаря за инфото от снощи. Убедихте ме, че Къванч има белег на бузата. Как до сега журналистите не са  писали нищо за него или аз не съм чела. Те толкова пъти го събличат гол и снимат всяка бенка по кожата му, а за белега...нищо.
                  Гледала съм го  на Хавайските острови, когато стана Световен фотомодел - по бермуди, по бански, по слип и всякак и въобще не съм чела за белега му.
                  Още веднаж - благодаря.
                   Човек винаги се учи. И аз научих още нещо.
                   Приятна вечер. Всичко добро. Още малко и серията започва. Да отиваме на кино.....

# 11
  • Мнения: 2 116
Здравейте!

Хубава вечер в понеделник!  Grinning


Ромина,  Heart Eyes благодаря за новата ни тема!  Hug   bouquet
И на всички които ще са част от нея! Heart Eyes Hug    bouquet



Да си дадем взаимно много настроение и приятни моменти...
с компанията ни и сериалът СЮ който ни събира в темата си! hug




Фенче, Хел, allisas73, Джоли, Мария, Airra, Светле, Меги, Про, sisi55,  Hug


Airra,  Heart Eyes
Благодаря специално за стиха на Мира Дойчинова!   bouquet  Hug

Цитат
и на мен много негови колеги ми харесват, най вече с игра, но никой не може да ми задържи вниманието по този начин ... за мен си е единствен.

Фенче,  Heart Eyes
Скрит текст:
Аз нали за това казвам, че твоето фенство е така красиво и най-вече приятно! yes
Защото не изключваш възможностите и на останалите, нещо повече отчиташ им таланта също.
Да се приеме, че още някой е добър и прави нещо успешно не пречи на това да има един единствен и специален за някого с нещо.  Kissing Heart
Обаче виж какво става във форума и темите...такова оплюване на всички останали, направо не мога да повярвам до къде може да се стигне с нечия фенска любов... ooooh! Mr. Green
Направо ми се плаши окото... newsm43

Приятно гледане на еп. 31-ви! tv
До след епизода... 55 Scatter Hug

п.п.
Едно изпълнение на един велик човек!
Скрит текст:
http://youtu.be/H-RTJMbw24Y  Джоко Росич - Мираж
Светла му памет! Flowers Rose

Последна редакция: пн, 24 фев 2014, 20:02 от margita9

# 12
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
E ми много ме подразни Зейнеб! Как да си изкривя душата сега! Уж бърза за интервю, ама слезе от таксито подир него да не изпусне нещо. И тази "загриженост": тичай след Джемре! Като че ли той не знае какво да прави, та тя трябва да му каже.  Аз още преди това се подразних, като му разказваше съня си : "косата ти блестеше". Е как пък не съм казала такова нещо на някого, с когото съм се запознала вчера!
Тепърва има да ми къса нервичките тая сврака - нали ги знаете, като видят нещо, дето им блести, веднага бързат да го чопнат...

И онази квачка Хандан ме подразни. Никакъв такт. Седи там и слухти, да разбере какво си говорят.
Другата кокошка Гюлтен, тя пък за по-удобно заела позиция до прозореца - пиле да прехвръкне, тя ще знае накъде е полетяло.

Много любопитни тези турци.  Прави впечатление и в други сериали. Ако се срещнат двама - винаги се питат "ти накъде?". Ако звънне телефонът, другият даже няма търпение да дочака края на разговора, пита нетърпеливо "кой е", "какво каза". Да не говорим как подслушват и си врат носа в чуждите работи.

Последна редакция: пн, 24 фев 2014, 20:48 от svetal4o27

# 13
  • Мнения: 14 830
Страхотен ,страхотен момент на споделяне между Джемре и Кузей
Двама приятели всеки с болезнена тайна и тежест в душата.Дадоха си взаимна утеха ,споделиха страховете си ,тревогите си.

Джемре продължава да открива чудесните качества не непознатия до сега приятел.Отново видя отговорността му и грижата за другите,вида го че е готов да пренебрегне себе си за да  поеме отговорностите си
За сега все още Кузей за нея е само и единствено приятел ,но трябва да е луда, ненормална за да не се влюби в този мъж и да не се бори за този любов

# 14
  • Мнения: 18 544
Хай, дружки!  Hug
Гушкам ви всички! Hug Hug Hug
Марги  newsm51
Скрит текст:
ами естествено, че никога няма да кажа, че той е по - по- най  Joy Joy Joy това, че него точно съм си избрала  за мой любим актьор, не значи, че е най-добрия, има още хлебец да яде  ... важното е, че с всеки нов проект аз се убеждавам, че става все по-добър, което ме прави щастлива .Работи здраво момчето и дай боже да стане такъв актьор като Мустафа  Афкъран напр. или Ийит Йозшенер  и др. Благодаря ти, мило за хубавите думи ... аз съм си от нормалните фенове, не съм някоя фанатичка, която освен нейния любимец не вижда друго и всички други не струват  hahaha
Аира  Heart Eyes и аз много се кефих на тази снимка  Joy Joy Joy здраво го е гепила жената, няма мърдане!
Светле  Heart Eyes и мен още отсега започва да ме нерви тая сврака Зейно ... забележете как му се хилеше в таксито ... ами на малоумна ми приличаше  hahaha пък и какви ги приказва пред чичо си Ихсан / таксиметърджията /  Joy Joy Joy много на отворена се опитаха да я направят, та чак смешна ...
Джоли  Heart Eyes мисля, че ето в тази серия Джемре започва да се влюбва в Кузей ...

Общи условия

Активация на акаунт