If you think this has a happy ending, you haven't been paying attention. GoT №19

  • 59 122
  • 761
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 1 938
Ехаа, първа съм! Mr. Green bouquet

# 2
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Дрогон,че ухилен  Mr. Green ла ка лут  Joy

Бум  bouquet

# 3
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
  bouquet  за темата
Записвам се отново с един Николай Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 691
Запис и благодаря за новата тема.
Ето едно интересно виждане , за това как трябва да изглежда Лиана Simple Smile

# 5
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
записвам се , благодаря  Hug

# 6
# 7
  • Мнения: 460
И аз тук да не ви изгубя  Hug
Много мъжествена тази Лиана,да не е поредната легенда на Шон/Мартин/Нед  hahaha

# 8
  • София
  • Мнения: 27 181
записче
 bouquet

# 9
  • Мнения: 1 652
Глупости говориш. Достатъчно е едната баба да е била с кафяви. Какво ще ми кажеш за случаите когато двама бели имат цветнокожо бебе? М? Пак ли е изневерявала или просто дядо й е бил мулат примерно.

И да виждала съм- двата със сини- едно със сини, едно със зелени и едно с кафяви  Rolling Eyes

Да не съм груба ама
Отвори учебника по биология за 5-ти клас и си прочетии урока за грахчетата и Мендел.Тъмното е доминантен ген, сините очи са рецесивен(Само сините , не и зелените и пъстрите , а за виолетовите хихи не знам)
Да речем, че:
А - кафяви очи
а - сини очи

1. Ако единия родител е със кафяви очи, но хомозиготен по доминантния алел за кафяв цвят(т.е. и родителите му са с кафяви), а другия родител със сини очи
АА х аа - има 0% вероятност детето да е със сини очи и 100% вероятност да е с кафяви.

2. Ако майката и бащата са със кафяви очи, но и двамата са хетерозиготни носители на гена за синия цвят (т.е. има някоя баба или дядо със сини)
Аа х Аа - има 25% вероятност детето да е със сини очи.

3. Ако единия от родителите е със кафяви очи, но е хетерозиготен носител на синия цвят(т.е. има някоя баба или дядо със сини), а другият родител е със сини очи
Аа х аа - то тогава има 50% вероятноста детето да е със сини очи.

4. Ако обаче и двамата родители са със сини очи
аа х аа - вероятноста детето да е със сини очи е 100%.

И при кожата е същата ситуация, както и с кръвните групи Ако родителите ти са всички в родата ви са бели няма как да родиш черно дете. Ако имаш баба черна , то шанса и детето да е изцяло черно е 9:3:3:1.

# 10
  • Мнения: 691
Ох тая тема с очите и генетиката не трябваше да я захващам.
Да приемем че в света на Мартин всичко е възможно, а както някой каза по-горе в света на ДиД още повече Simple Smile
Може ли някой да ми каже цитата в заглавието откъде е?

# 11
  • Мнения: 9 144
Лафче на Рамзи от сериала

# 12
  • Сидни
  • Мнения: 721
ох...не искам " запис", ама нямам какво да кажа в момента, а искам да следя... та " запис" Mr. Green

# 13
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Алайн, отиди ги разкажи тези на моята съученичка. Да, знам какво пише в учебника по биология, НО тя е жив пример за това и е смешно да твърдиш, че има друг баща без да ги познаваш.

Относно кожата сама си направи справка в гугъл, преди няколко години имаше случай на 2-ма бели да им се роди тъмнокожо дете. Изследвали ги и се оказало, че бабата на бащата е изневерила с афроамериканец, ама бебето било бяло и не казала на мъжа си.

# 14
  • България
  • Мнения: 6 211
Имало изключения за очите. Ето една статия:
http://ydara.com/index.php?option=com_content&view=article&a … es&Itemid=182
  И по темата- само аз ли не харесвам Емилия?
Да си призная, заради нея прескачам доста от сцените с Денерис.  Confused

Общи условия

Активация на акаунт